Keresés

Részletes keresés

Dogma3 Creative Commons License 2017.08.24 -1 0 3474

Szia!
Engem érdekelne az egybeni ár. A 7.2E Euro azért ki lett itt vesézve, hogy irreális,bizonyítja,hogy valóban sokáig fenn volt.
Gyönyörű gyűjtemény mindenesetre.
kérem, legyen szíves az árat megírni nekem.

Üdvözlettel

Előzmény: gzsolt001 (3471)
gzsolt001 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 3473

Közben kikerestem ide a fórumra feltöltött készletek képeit:

 

2782 és 3025 sz. bejegyzések ( Előre készlet )

2913 sz. bejegyzés ( Pannónia készlet )

3089, 3092 és 3093 sz. bejegyzések ( Helikon készlet )

 

Üdv.:

 

Zsolt

gzsolt001 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 3472

"nyugodtam" = nyugodtan, bocsánat az elírásért.

 

Zsolt

gzsolt001 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 3471

Uraim!

 

Családi okokból meg kell válnom az eddig összegyűjtött PV dolgaimtól. Előrebocsátom, hogy csak egyben kívánom értékesíteni a gyűjteményt, nem azért mert derogál a szétválasztásuk, hanem mert egy költözködés miatt erre nem tudok időt szakítani az elkövetkezőkben. Várhatóan több érdeklődő lenne a tárgyakra, ezért nyugodtam egyeztessetek egymással, ezt rátok bízom. Mivel tényleg nincs időm arra, hogy pl. a vaterára tételenként listázgassak, ezért kínálom elsőként itt ennek a közösségnek. Aki valamennyire ismer az tudhatja rólam, hogy nem piacfelmérés és beáraztatás a célom, hanem az értékesítés. Nem vagyok kereskedő, se viszonteladó még akkor sem, ha a tárgyakat az utóbbi 10 hónapban vásároltam, abból a célból hogy a pénzverdei gyártmányok minél szélesebb keresztmetszetét be tudjam egy alkalmas helyen mutatni. Ez az elképzelésem nem jött össze, illetve az életem más fordulatot vett egy az eddigi lakóhelyemtől való átköltözés miatt. A teljesség igénye nélkül a tételsor a következő ( ezeket korábban itt a fórumban már javarészt bemutattam ):

 

1.  1 készlet első szériás komplett Előre eredeti dobozában bakelit talpfás ( nem a későbbi műanyag ! ) sínekkel, a mozdony piros színű kerékkel, a személykocsik türkizes színárnyalatúak   

 

2. 1-1 db eredeti mechanikus váltó az Előre készlethez 

 

3. papírmasé barlang az Előre készlethez, a gyártó ismeretlen, de a korabeli képekről ismert

 

4.  1 készlet Pannónia eredeti dobozában ( a doboztetőn a papírkép, az eredeti összekötőkábelek hiányzanak ) 3 db piros személykocsival. Mellé még egy kék színű és egy zöld színű személykocsi is van.

 

5. 1 komplett készlet kék-szürke  Helikon, amellyel eddig még soha nem játszottak ( én sem üzemeltem be ). 110 V-os a gyári trafója. Ez az a közismert készlet, amely sokáig 7.200,- Eur áron volt fenn az ebayen.

 

6. 2 db szépen kidolgozott "0"-ás vasúti őrház

 

7. 1 db Tóth v. Deák-féle karos váltó

 

8. 2 db szemafor

 

9. 1 db Deák-féle sárga tartálykocsi ( teljesen új, soha nem volt használva )

 

10. 2 db szép állapotú Előre mozdony egy rövid-, és egy hosszú korlátos  ( a rövid korlátos utólag Zoli barátunk segítségével egyenirányítottá vált, a másik még eredeti tolórudas )

 

11. 1 db zöld színű Előre postakocsi ( a teteje átfestett )

 

12. 2 db Előre nyitott teherkocsi

 

Ezen felül számos PV műanyag talpfás és fémsín grátiszba.

 

Érdeklődni a privát email címemen lehet, képeket hamarosan ide is teszek fel.

 

Barátsággal:

 

Zsolt 

József Gábor Papp Creative Commons License 2017.08.10 0 0 3470

Szia Zoli! Ezek szerint azt nem láttam,de úgy tűnik nem is veszítettem vele semmi. :)

Előzmény: Zoli1949 (3469)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 3469

Szia Gábor!

A latin idézet és a magyar megfelelője a közétevői szerint nem rád, hanem a már körül írt és nem szalonképes hozzászólóra vonatkozik. Akit ezért rendszeresen törlünk is.

Kedves  Miki!

Amennyiben végig olvasod visszamenőleg a kommenteket, továbbra sem jellemző az általad kifogásolt hangnem erre az oldalra.  Nyilván, mivel nem vagyunk profik, ezért néha igencsak mellé lövünk a dolgoknak. Ezért kiegészítjük, pontosítjuk egymást. Viszont ez az oldal az okulásunkat          ( okosodásunkat ) is segíti. Igyekszem a felújításaim során tapasztalt problémákat ( esetleges megoldásaimat is ) publikálni, mert így másik topiktársunk nem fog lyukra futni, ha nála is jelentkezik.  Röviden ennyit erről a témáról. 

Élvezzétek  nyarat!

Üdv: Zoli

 

 

 

Előzmény: József Gábor Papp (3468)
József Gábor Papp Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3468

Nem tisztem védeni senkit,de én írtam hogy el fog menni a váltókon a Pv.Tévedtem,de megint tanultam valamit.:)

Előzmény: mozgópostás (3466)
Miki690 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3467

Kedves Mozgópostás!

 

A latin idézet rám is vonatkozik???? Ha vetted volna a fáradságot és visszanézed a régebbi hozzászólásokat ugy kb. fél ill. egy évvel (ja akkor még nem voltál itt??) akkor láthattad volna, hogy mire is céloztam. Régebben ebben a topikban nem egymás szidalmazása és piszkálása volt a cél. Inkább a segítőkész együttműködés másokkal!!! Nagy szerencsém, hogy az itt jelenlevők nagy többségével már cseréltem vagy vásároltam is pár dolgot ill. segítettem nekik a vásárlásban. Zolit pedig személyesen ismerem, hiszen járt már nálam és vásárolt is pár dolgot. Tehát ha visszaolvasnád a régebbi bejegyzéseket akkor nem találnál ilyeneket amiket mostanában!!! Nekem ezzel volt és van problémám (hiszen régebben ilyen nem volt).

Előzmény: mozgópostás (3466)
mozgópostás Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3466

Kedves Miki, a latin idézet egy picit azt hiszem rád is vonatkozik...

 

Ha vetted volna a fáradtságot és visszanézted volna a topikot, akkor láthattad volna, hogy itt még mindig normális beszélgetések folynak. Kedves Dogma "barátunk" viszont már korábban is, más néven is többször fellépett agresszívan Zoli barátunk ellen, aki ezt eddig igen nagy és tiszteletre méltó türelemmel viselte. Ez már a legkevesebb, hogy amikor Dogma "barátunk" árnyékra vetődött velem kapcsolatban és ezúttal belém is próbált rúgni egyet, akkor egy picit Zoli is leengedte a feszültséget.

 

Ennyi, nincs itt semmi más látnivaló, lehet tovább menni és vidáman PV-zni...

Előzmény: Miki690 (3465)
Miki690 Creative Commons License 2017.08.09 0 1 3465

Régebben de jó hely volt ez............. Most meg más sincs, mint egymás ba.....sa!!!! Tiszta gáz.....

Zoli1949 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 3464

Az elírás ördöge.

Helyesen: " Akinek nem inge, ne vegye magára"

- akinek meg az - Hofival élve - öltözködjön már bele!

Zoli

Előzmény: Zoli1949 (3463)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.08.08 -1 0 3463

Szia!

Ez is ötös.

Viszont a latinul nem tudó " barátunknak "  magyarul.

" Ha nem szoltál volna, bölcs maradtál volna " 

Akinél nem inge, ne vegye magára ! - akinek meg az - bár még nemtanult belőle -úgyis kitöröljük.

Üdv. Zoli

Előzmény: mozgópostás (3462)
mozgópostás Creative Commons License 2017.08.08 -1 1 3462

Barátom, barátom... Si tacuisses, philosophus mansisses.

Mit is írtam pontosan:  na de az orosz váltókon se jobbra, se balra nem fog ez a vonat elmenni.

Nem volt ez ám véletlen! Az orosz sínek valóban háromfelé lettek szigetelve, és egy mezei oválison valóban elszalad a PV, de nem a váltók kitérő részén! Mert ott bizony csak a középső lett szigetelve. Ez még a Vaterás fotón is jól kivehető!

 

Hogy miért lett ilyen? Talán azért mert a belső kitérő íven nem volt szükség a jelzők. ill. tartozékok kapcsolására, s a váltó V alakú belső sinszálai amúgy is könnyen rövidzárba csüszhattak volna. Ergo orosz barátaink ezzel feleslegesen nem is akartak küzdeni.

Előzmény: Dogma3 (3461)
Dogma3 Creative Commons License 2017.08.08 -1 0 3461

Látod, megint okoskodtál,aztán kiderült, hogy nincs is igazad. Ezt nem gondolod gáznak? 1949-es társaddal egyetemben ez a terjengős fogalmazásotok és okoskodásotok.... Fájdalmas.

Előzmény: mozgópostás (3457)
József Gábor Papp Creative Commons License 2017.08.08 0 0 3460

Ezen a sínrendszeren,véletlenül pont el fog menni a Pv,még a váltón is,mert mind a három sínszál el van szigetelve az aljzattól. :) Két és három sínes rendszerű vonat is járatható rajta.Ha tévedek,a szakértők majd kijavítanak. :) Szénkefe nélkül viszont valóban üzemképtelen.

Előzmény: mozgópostás (3457)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3459

Szia!

Ötös! 

Örömmel látom, hogy nem hiába olvasgatod az okoskodásainkat. Az árról pedig már igen többször írtam meg a véleményemet. Igaz, hogy voltak akik nem értettek velem egyet, de ez teljesen normális.  Ahogyan az is, hogy mindenkinek szabad döntése a vásárlás. Viszont ugyanott, ahol ezt látható, találhatsz reális áron, reális összeállítást is.

Üdv: Zoli

 

Előzmény: mozgópostás (3457)
pv991 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3458

Sziasztok. Miért ilyen drága a pv? (itt most az Előrére gondolok) Ami nem kerül a net közelébe elég jó áron meg tudom venni. 

mozgópostás Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3457

Na van itt valami, amibe még én is bele tudok okoskodni:

http://www.vatera.hu/penzverdei-pe-ve-0-as-elore-elektromos-vasut-2512313876.html

 

Nem, az ár, vagy a kinézet, ez maradjon az eladó dolga, na de az orosz váltókon se jobbra, se balra nem fog ez a vonat elmenni. Mondjuk az is igaz, hogy szénkefék nélkül egyébként se menne sehol sem, tologatni meg úgy is lehet.  :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.06 0 0 3456

megtaláltam spamben volt ! írok privátot ! köszönöm !

Előzmény: Zoli1949 (3455)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 3455

Szia!

A privátodra küldtem egy ajánlatot, amire nem válaszoltál.

Üdv: Zoli

Előzmény: Törölt nick (3454)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.01 0 0 3454

Köszönöm, de csak egy mozdonyra lenne szükségem, lehet nem voltam egyértelmű, elnézést !

Előzmény: Roglin7 (3453)
Roglin7 Creative Commons License 2017.08.01 0 1 3453

Szia!

 

Az elmúlt időszak áraihoz viszonyítva kultúrált áron kínálnak a topiktársak két készletet is. A drágább a legelső széria, az olcsóbb - kicsit viseletesebb, de jó állapotú - pedig az utolsók közül való. Az árak talán még alkuképesek is, bár ezt nem tudom... Esetleg keresd meg őket.

 

http://www.vatera.hu/penzverdei-pe-ve-0-as-elore-elektromos-vasut-az-50-es-evekbol-2507182463.html

 

http://www.vatera.hu/0-as-peve-penzverdei-elore-keszlet-vasutmodell-2508569519.html

 

Üdv:

R.

Előzmény: Törölt nick (3449)
nohabrok Creative Commons License 2017.07.29 0 0 3452

Igazad lehet. Elnézést.

 

Előzmény: Emperor_ (3451)
Emperor_ Creative Commons License 2017.07.29 0 0 3451

fb-re belépve sem látom.

Valószínűleg ismerősöd, de a kép csak az ismerősei számára látható. Vagy nem tudom :-|.

Előzmény: nohabrok (3450)
nohabrok Creative Commons License 2017.07.27 0 0 3450
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.24 0 0 3449

tényleg szépek. eredeti festés e vagy sem. én még  mindig szeretnék egy jó állapotú előrét vételezni !

Előzmény: Zoli1949 (3448)
Zoli1949 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3448

Szia!

A bordó- piros Előre szerelvényt már egyszer kiveséztük. Hosszas vita után arra jutottunk, hogy nagy valószínűséggel csak egy különleges mozdony készült, ami egy karácsonyi képeslap sorozaton szerepel. Egy képeslaplapot ezek közül Király Ervin topik és gyűjtőtársunk vásárolt meg egy árverésen. Az nem kizárt, hogy piros - bordó színben  festhettek mozdonyt, mert személykocsikat jópárat készítettek ebben a színben.

De a képeslapokon szereplót csak egyet. 

A festékkel kapcsolatban : egy jobb festék áruházban az általad bevitt minta alapján kikeverik és hajtógázos palackba ( magyarul szpré )  töltik az áhított színárnyalatot. Ahhoz csak az eredeti színárnyalatot kell bevinni hozzájuk. A korhű felírat készítéséről már korábbiakban beszámoltam, tehát hamisítani nem is olyan nehéz. Viszont az hatvan éve készült festék érését nem lehet reprodukálni, ezért tökéletes hamisítványt készíteni nem lehet. Egy szakszerű festékvizsgálatnál minden kiderül. Ezért maradok a szívemnek kedves replikák és restaurálások kivitelezésénél. . Ezeknél soha nem törekszem a 100 %-os   valóság elérésére, mert ez csak az eredeti gyártáskor volt elérhető.

Az első képen lévő ezüst tetejű piros mozdonnyal indult a vita. Ezt kb. két éve vettem. A második képen a restaurált, feliratozott  piros Előre  (fantázia ) mozdony van az előtérben. 

Ennyit röviden.

Üdv: Zoli

Előzmény: mozgópostás (3447)
mozgópostás Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3447

Keresek jó állapotú, de festésre szoruló Előre mozdonyokat,

valamint megfelelő árnyalatú és fényű bordó festéket.

:)

 

A viccet félretéve, ki mennyire bízna itt meg egy véletlenül felbukkanó "bordó Előrében" ?  Különösen azok után, hogy hamisítási mendemondákat lehet sajnos hallani időnként erről a közegről (Merklinek átfestése, Krokodil, stb.). Üdv! 

Roglin7 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3446

Bordó Előréből szívesen átveszem az előttem szóló által esetleg visszautasított, kevésbé szép darabokat... :)

 

R.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 3445

szép állapotú előre mozdonyt keresnék megvételre ! bordó előnyben :)
Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!