Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 480

Ez nem probléma. Talán nincs olyan ember a földön, aki sötétben jobban látna, mint világosban. Teljesen természetes,  hogy mindenki a világosban jobban lát (a sokkal kisebb pupilla miatt is már csak). Gondolom nemcsak messzebbre látsz jobban világosban - hanem közelebbre is jobban lát az ember világosban....

 

Te is említetted, hogy Neked sokat segített a tenyerezés (is) és valahonnan tudom, nagyon sokat tenyerezel - ez meg sötét. Rendesen ki van vesésve a tenyerezés Vén Péter oldalán is - tehát a cél sötétet teremteni. Én csak annyit javítottam a dolgon, hogy nem ojtogatok villanyt és így reggel/este sötétet se kell teremtenem, nem vesztek vele semmi időt (a tenyerezéssel igen, mert akkor nem csinálhatok semmit) - és nem képzelődni tanulok, hanem ténylegesen látni. És abban is egyetértünk, hogy a sötét  nyugtat, nagyon nyugtat -  a szemeket is, melyek akkor jobban fel vann készítve  a távolbalátásra......

Előzmény: ikrek18 (475)
ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 479

Igen, a miértek fontosak, mert azok előbbre vihetnek, ha tudjuk, hogy mi miért van.... Nem biztos, hogy minden magyarázat ül, ahogy előadom a tapasztaltakat........

Előzmény: Semmisem (474)
ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 478

na ezt jól elírtam, természetesen a sötét alatt nagyobb lesz........ köszi, lehet észrevettem volna, ha átolvastam volna magam után......

Előzmény: ikrek18 (473)
ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 477

Hát meglehet, hogy igen - persze szerintem, meg már olvastam is egy két helyen. Ha közelre néz az ember, kisebb lesz a pupilla ugyanazon fényviszonyok mellett. Ha távolra, akkor meg nagyobb lesz. A sötét távolabbra állítja a szemeket a világos meg közelebbre - s ha távolra néz az ember, akkor a sugárizomnak egy kicsit engednie kell(lene). Ha meg közelre, akkor megfeszül, hogy nyomja a szemlencsét......

Előzmény: ikrek18 (471)
ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 476

Ezt elhiszem. Ha a hosszú sötétből (nagy pupilla) világosba csapsz, akkor a pupilla egy bizonyos (kinél hogyan) ideig kisebb lesz a szokottnál és jobban látsz. Ha meg direkt világítod is a napoztatással - akkor már eleve kisebb, a lehető legkisebb - még a szemhéjakon át is erős fény éri a szemeket.....

Előzmény: ikrek18 (470)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 475

Gepárd ezt irta:

 Így tehát az is meglehet, hogy hamarébb fogsz a sötétebben messzebre látni, mint világosban

 

Erre irtam, hogy én nem igy tapasztalom, vagyis a világosban jobban látok,mint a sötétben (meszebbre). Vagyis a világosban nagyobb látásjavulást veszek észre,mint a sötétben.

Előzmény: Semmisem (474)
Semmisem Creative Commons License 2013.01.24 0 0 474

Akkor lesz ebből egy próduktív interakció, ha az állítás mellé csatolsz egy magyarázatot. Az azért mert csak, működhet, de nem lesz produktív. Itt gondolom mindneki miérteket szeretne megérteni.

 

"Világosban jobban látok,mint sötétben, nem javul jobban a szemem a sötétben,mint a világosban."

Arrólvolt szó, hogy a sötétben gyakorlás révén javul a távollátás, világosban. És csatolva volt egy magyarázat, hogy miért. Bár nem igazán világos hol itt a probléma, a tenyerezés az nem sötétben látás? ...

Előzmény: ikrek18 (472)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 473

 a pupilla is kisebb lesz az egyébként sötét és nem átlátszó anyagú szemüveg mögött

 

Sötétben inkább nagyobb lesz a pupilla.

Előzmény: ghepard (469)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 472

a világos a közellátást erősíti szerintem

 

Világosban mindenki jobban lát, sötétben meg mindenki rosszabbul.

Szóval a sötéttől nem lesz jobb a távolbalátás.

Világosban jobban látok,mint sötétben, nem javul jobban a szemem a sötétben,mint a világosban.

Előzmény: ghepard (469)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 471

Sötétben a sugárizom elernyed

 

A sugárizom működése a sötét-világos fényviszonyokkal nincs összefüggésben. Semmi köze hozzá. Sugárizomnak a közelre-távolra nézés során van jelentsége. Fényviszonyok nem befolyásolják.

Előzmény: ghepard (468)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 470

De, ha például egy rövidlátó elmegy napozni/napoztatni a szemeit (mint a szemtrénerek ajánlják mindenkinek a tenyerezést is meg a napoztatást is), vagy lámpázik (Nap helyett), vagy csak a világító monitort olvassa,  akkor lehethogy a rövidlátását teszi még erősebbé - és ezzel szinte kinullázza a tenyerezésssel elért eredményt.

 

Ez az elmélet, a gyakorlat meg egészen más.

Egyáltalán nem nullázza ki a tenyerezés meg a napozás egymást.

Próbáltam tenyerezni, napozni felváltva, fél órán keresztül és utána úgy láttam, mint még soha.

Előzmény: ghepard (468)
ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 469

Ja, elfelejtettem hozzátenni, hogy az a távolbalátás javulás csak átmeneti volt - egy két percig tartott. Tehát hosszútávon nem helyes, mert a világos a közellátást erősíti szerintem, mint ahogy az előbb is írtam. Ez azért volt, mert a pupilla is kisebb lett a még közelebbi nézéstől (a kicsi laptop miatt). És ezért mindegy volt, hogy távolba vagy közelre nézek - a kép éles, ha nagyon kicsi a pupilla (ezért is látnak a lyukszemcsiben élesebben/élesen - mert csak kicsi lyukon mehet át a fény, és még a pupilla is kisebb lesz az egyébként sötét és nem átlátszó anyagú szemüveg mögött). De hamar beállt a nagyobbra a nagyobb távolságok miatt kint és ennyi volt a bűvölet........ Persze az emberek beszámolnak, hogy jobb lett a látásuk a napoztatás után - de az csak átmeneti, mert a dolgok hamar visszaállnak eredeti állapotukba.

Előzmény: ghepard (467)
ghepard Creative Commons License 2013.01.24 0 0 468

B) lehetséges ezen gyakorlatok, érthető,részletes magyarázata,lsitája?

 

Még azért hozzátenném, hogy a sötétben/sötétebben való látás egészen más, mint a világosban/világossabban. A sötétben már a pálcikáé a főszerep. Mivel ezek nincsenek is a központban (látógödör) - sokkal nyugodtabban lehet figyelni a világot. Tehát itt nem arra kell figyelni, hogy mi van ott ahova nézünk, hanem, hogy mi van körülötte. A pupilla tágabb (mert kevés a fény), így mintha a távolbalátásra volna berendezkedve a szem. A sötét meg nyugtat. De, ha csak tenyerez az ember (az is jó lehet a rövidlátóknak) - akkor a szem nem lát semmit és csak úgymond pihen. Így tehát az is meglehet, hogy hamarébb fogsz a sötétebben messzebre látni, mint világosban....

 

De, ha például egy rövidlátó elmegy napozni/napoztatni a szemeit (mint a szemtrénerek ajánlják mindenkinek a tenyerezést is meg a napoztatást is), vagy lámpázik (Nap helyett), vagy csak a világító monitort olvassa,  akkor lehethogy a rövidlátását teszi még erősebbé - és ezzel szinte kinullázza a tenyerezésssel elért eredményt. Sötétben a sugárizom elernyed, a szemlencse hidegebb és ezáltal egy kicsit kisebb is (mert sokkal kevesebb a fény) az egész részén, így már nem tudja annyira összenyomni a sugárizom - ez mind a távollátásnak kedvez.....

 

Világosban a pupilla nagyon kicsi lesz, ezért a szemlencse közepe sokkal melegebb lesz, mint a szélei - ezáltal a közepe nagyobb és puhább is lesz és még jobban is (könnyebben is) összenyomható (nagyobb görbület lesz) - ez meg a közellátást erősíti.

 

Na ezért aztán a melóban semmi tenyerezés (ezt a melóban sose csináltam), már jó ideje gyakorlatilag semmi 2-5 másodperces szembecsukás (csak pislogás, anélkül nem lehetne látni) - mégis simán elvagyok egész nap. Aztán a meló után kezdem azokat a mozdulatokat, melyek a távollátásomat javítják - de akkor se tenyerezek soha, egyszerűen csak 1-2 mp-re becsukom a szemeimet, vagy sötét helyekre nézek - tehát még az eszembe se ugrik, hogy napoztassak, mint a szemtrénerek ajánlják. Mert akkor a távollátásom fontosabb és semmi kedvem olyankor, mikor kint vagyok erősítenem a közellátásomat, mert nem olvasni megyek ki a természetbe, vagy a kertbe. A TV-t is sötét szobában nézem (persze csak télen, mert nyáron még 20 órakor is világos van kint és azért egy kis fény átjut)......

 

 

 

Előzmény: Semmisem (464)
ghepard Creative Commons License 2013.01.23 0 0 467

Hát igen, úgy egy kicsit már más, ha nincs ott az ujjad - tehát nincs semmi a tárgy és a szem között. Ha egész közelre húzzuk az agyi fókuszt, akkor jó nagy távolságot kell megtennie majd vissza a pöttyhöz. Ez az elengedés mintha olyan húzó/nyomó izomkombinációt teremt, amitől lehet még a szemgolyó alakja is kicsit változik.

 

Most pár perce rajtam is a döbbenet uralkodott el. Ilyenkor a gravitáció miatt már a távolbalátásom gyengébb a melóban. De egész véletlenül ma hozott a kollégám egy laptopot, melyben nem ment neki bizonyos program, hogy nem nézném e meg. Na az meg csak akkora képernyővel rendelkezett, hogy 4 darabot lehetett volna az én monitoromra tenni belőle. Tehát a 10 pontos betűk csak 5 pontosnak látszottak - tehát szokatlanul egész kicsi  minibetűket kellett nézegetnem úgy kb másfél órán át - egy kicsit közelebbről, mint szokásom. De ment, pár perc után már rákattantam. A döbbenet aztán akkor jött, mikor rögtön utána mentem ebédelni és mikor kiértem az épületből egész más látvány fogadott, mint szokott ilyenkor - a távoli autók, a messzi lévő rendszámok és minden olyan éles volt. Tehát a sokkal kisebb betűkkel huzamosabb ideig úgy megnyújtottam a sugárizmot - hogy valahogy jobban el tudott ernyedni és így rögtön jó volt a távolbalátásom is.... Normálisan olyan 50-60cm-re van a szemeimtől a monitor - a laptopot kb 35-40cm-ről néztem - tehát elég sokkal közelebb volt a fókuszom a szokásosnál. S ez meg feljavította a távollátásomat - na ez egy kicsit azért érdekes. Tehát a gumival ecsetelt hasonlat úgy néz ki nem is rossz..... Az ember szinte mindenre gondol, hogy valahogy jobb legyen a távolbalátása - nehéz emészteni, hogy mégközelebb látással javulhat a távolbalátás.

 

 Így talán elérheted, hogy egyre távolabb teheted a pöttyöt és az a bizonyos gumi (izom) azt is áthidalja majd, mert egyre nagyobb kilengést kell produkálnia - így lassan nyújthatod tovább és tovább. Ha eléred a 4-5 métert, akkor onnantól már szinte nincs különbség, mert már gyakorlatilag párhuzamosan érkeznek a fotonok a szemeidbe.

 

Előzmény: Semmisem (466)
Semmisem Creative Commons License 2013.01.23 0 0 466

Igen, először azzal kezdtem h a közeli fokusz a magam és a led között hozzám közelebb az ujjam vége volt. aztán rájöttem, hogy minek az ujj, ha áttetehtő a fókusz a szem felszínére? Mindig is meg tudtam nézni ilyen kis alakzatokat a (gondolom a felszínen, mert évek óta ugyna ott ugyna azt a formát látom, mintha mikrozskop alat tnézne az emebr). csak azt nem tudtam h akkor ennek van e gyakorlati hazsna, ennek, h fokuszt teszem a felszinre, majd vissza a több méterre lévő tárgyra, gondolom ahogy te is irod a kulcs a váltogatásban lesz. 

 

Azokat a mikrorezgéseket még nem értem, ha lesz egy élesebb konturu ledem, talán majd rájövök gyakorlás közben, erre a szortra igen nehéz koncentrálni.

Előzmény: ghepard (465)
ghepard Creative Commons License 2013.01.23 0 0 465

1) hát az éles határú volna a legjobb talán, mert így jobban kivehetők a vezérképen kívüli szórások...... de az enyém se tök éles kontúrú.......

 

2) mennyi volt a távolság kb cm-ben? Igen, tudom hogy távolba nem látsz jól, sokat irogattunk itt is és a másik topikban is.......

 

- hú, az így elsőre elég döbbenetes, amiket írsz. De nekem is az a tapasztalatom, hogyha a távolra ki akarom élesíteni a képet, akkor közelre kell hoznom az agyi fókuszt (tehát közelebbre kell gyorsan néznem, mint a tárgy van, de  a tárgy és a szemem között nincs semmi). Persze nekem a közelrelátásom volt kaput, de már távolba se láttam jól. Hogy ez miért van, az jó kérdés. Nekem ez a véleményem, melyet egy egyszerű kisérlettel lehet demonstrálni. Fogsz mondjuk egy kis fadarabot és átkötöd vékony gumival (ez volna az izom). A gumi másik végét tartod az egyik kezeddel és lóg le a fadarab mondjuk kb 20 cm-t. Most felemeled (a másik kézzel) kb 5cm-re a kezed alá, meghúzod a gumit vízszintesen és aztán elengeded. Biztos észre fogod venni, hogy a fadarab nem fog megállni a tartó kezed alatt, hanem tovább megy, majd a gumi visszahúzza és egy kis ideig ide oda fog mozogni - egyre kisebb kilengésekkel. A szem is ezt csinálja - nem látsz jól távolba, akkor közelre húzod az agyi fókuszt (a szemben nincs semmi izom, ami széthúzná a szemlencsét, csak összenyomni tudja a sugárizom), majd elengeded - ez azt fogja eredményezni, hogy túlrezeg azon a ponton, melyre akkor képes vagy, ha távolba akarsz nézni - na és akkor tisztább lehet a kép. Ha ezt az ember sokáig/sokszor gyakorolja sötétebb helyeken is (nem csukott szemekkel) - akkor az agy lehet megtanulja, hogy hol a legjobb és azt fogja akarni tartani. Persze nem megy ez olyan gyorssan, mint ahogy le van írva. De én ezt teszem, ahogy befejezem a melót - onnantól a távollátásom a téma - mire hazaérek, nézhetem a TV-t akár éjfélig is tök élesen. Ekkor már sokszor becsukom a szemeimet 1-2 másodpercre, hogy tágabb legyen a pupilla, vagy csak egyszerűen keresem a sötétebb dolgokat ott ahol vagyok.


3) talán ha így próbálkozol, akkor azt kell mondjam tapasztalataim alapján, hogy igen. Ezért olyan gyakorlatokat, hogy van egy tárgy 5 méterre és magad elé teszed az egyik ujjadat - most fogsz nézni az ujjadra, majd átkapcsolsz az 5 méteresre, ami az ujjad mögött van. Na ezeket el is lehet felejteni szerintem - mert ez nem az agyi fókuszt edzi, hanem csak a szemek fókuszát mondjuk, de az nem elég és csak nagyon lassú. Az agyi fókusz az gyorsabb - ezt kell(lene) edzeni.......

 - lehet, hogy Te is jó nyomon vagy. Ez így klassz, döbbenetes volna - ha ezzel neked is javulna a távollátásod. Tehát elviszed addig, míg látod elég jól a pöttyöt, majd közelre hozod az agyi fókuszt és elelngeded. Ha közben még netán be is tudnának rexegni a szemeid (mikor közel a fókusz) - na az hab volna a tortán. Az már azt jelentené, hogy már nem feszül annyira, hogy ne tudjon berezegni mikromozgásokba.....

 

A) tehát azokat, amiket fejjebb írtam. Gondolom Neked se fog megártani a sötétbeli látás, tapasztalataim szerint ez segítheti a távolbalátást, hisz a sötétben nyugszanak a szemek és a pupilla is kitágul - ami igazolt tény és mindenki talán tudja.

B) nincs listám, csak létezni kell a sötétben és mindent úgy próbálni csinálni, mintha felojtottuk volna a villanyt. Persze a kezdetekben nem sokat vesz ki az ember - de számomra egész meghökkentő, ahogy biztonsággal megyek reggel a sötét folyosókon a pincébe, teszem a táskámba az almákat, sárgarépát, hagymát stb, iszom egy korty vizet, néha megsimítom a gerelyt (mondom neki gondolatban - majd hétvégen megyünk megint) stb...

nem írtál marhaságokat, minden gyakorlat kérdése

 

Előzmény: Semmisem (464)
Semmisem Creative Commons License 2013.01.22 0 0 464

Gyorsan leirnék párkérdést mert friss az élmény és meg kell értenem mi miért van, lehet:

 

1) az esti sötétben olyan leddel kisérletessünk amely, éles, ponots? vagy jó az is amely kissé szórt?

 

2) olyan távol voltam a hangszorom ledjétől, h már szórtan láttam csak, amugy is kicsit szórt, de nem voltmár rendesen a fokuszomban (tudod, távolra nem látok jól, este pedig homályosak a dolgok). Namost ha jol értem amiket müveltem: 

   - ennek a szórt fényforrásnak a képét ki tudtam tenni a retinára, azaz ha jól gondolom a fokuszt behozttam a retina távolságára, annak felületén láttam a fényforrás képét. ezt megtudtam csinálni minkét szemmel. ilyenkor kissé felnagyult a szót kép, tudom csinálni 2 szemmel is, h mindkét szem egyszerre látja élesen a közeli fókuszon a képet. De megy az is , h az 1 fényforrást ketté bontom, és csak az egyikre fókuszálok, olynakor az kiélesedik , a másik homályosabb lesz. biztos h zavaros, de ez azért van emr tén sme értem. ebből következik a 3kérdés....

 

3) jó gyakorlat e a fókuszom váltogtása .őélda:

    - olyan távol van a led h élesen még lássam. ekkor egyszer csak felhozom a képét , azaz a fokuszot a retinára (szoktam látni a felszini hibákat, vagy részleteket), és váltsak vissza az éles távolsági foksuzra? ezek váltogtása segíít e a távolltás javitásában, vagy tök rossz nyomon járok?

 

Ezen kérédseken kivül:

A) miket gyakoroljak, h sötétben és távolra élesithessem a látásom,

B) lehetséges ezen gyakorlatok, érthető,részletes magyarázata,lsitája?

 

na majd reggel, vagy délben visszajövök holnap, megnézni mire jutunk, és mekkora marhaságokat irtam :D

Előzmény: ghepard (463)
ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 463

Ez most már nem villog. Tök jó!

 

Én nagyon sokat edzettem így, mert több variációval kisérletezgettem. Itt ennél még a betűk kisebbednek és nagyobbodnak is - mikor lent mennek, mintha közelebb lennének, mert nagyobbak, ahogy megy fejjebb egyre kisebbek és mintha távolodnának. Az egészet CTRL- kombinációval lehet kicsinyíneni. Itt úgy néz ki, hogy szép lassú egyenletes mozgás van - de tulajdonképpen semmi se mozog. Csak kialszik az egyik szó és helyette megjelenik egy másik - maga a szó meg se mozdul és az odaképzelt mozgás nyugtatólag hat és gondolom ez is gyorsabb mikrorezgésbe hozza a szemeket - másképp nem tudnék 600-700 szavat olvasni percenként vele....... Elég csak az ellipszis közepébe szinte csak bámulni ellazulva - az animáció, a látszólagos mozgás, meg a változó színek elintézik - hogy szinte nem fárad el a szem. Az ellipszis és a betűk színe mindig negatív színpárost alkot......

Előzmény: Telomer (455)
ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 462

Hogy kell a napfény az embereknek és a kinti levegő - ezzel én is így állok. Rengeteget vagyok kint, sose volt rajtam napszemcsi. A szemeknek kell a természetes sötét is és a természetes napfény is. De én a legtöbbet akkor, amikor nem is ajánlott - tehát 9-16 óra között és semmi gondom emiatt hosszú éveken át. De nem egyik napról a másikra, hanem úgy ahogy hosszabodnak a nappalok egyre tovább van világosság így egyre többet is vagyok kint - a szemek meg alkalmazkodnak.

Előzmény: ikrek18 (460)
ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 461

Az szerintem is rendben van, hogy ha megszűnik a nyomás és nyugalom van, akkor beállnak a dolgok a megszokott helyre. Na, de mondjuk nálam 9 év szemcsiviselés után ez a megszokott hely valahogy nem volt a legjobb helyen. Nálam azért lett elég gyors hatás, mert úgymond kegyetlen voltam a szemeimhez és igyekeztem egész nap, hogy az az izom, mely nyomja össze a szemlencsét a közellátáshoz - erősödjön......

 

Igenám, csakhogy mikor tenyerezik az ember, akkor azzal az a cél, hogy még egy icipici fény se jöjjön a szemekhez. Tehát sötét van - akkor a pupilla nagyon kitágul és ez meg a szemet a távolbalátáshoz állítaná be. Még Vén Péter oldalán olyan is volt, aki törülközőt rakott a fejére, hogy minél sötétebb legyen, hátha úgy jobb lesz...... A tenyerezéssel tudtommal a cél az ellazulás. Persze lehetne erőltetni, hogy azért se fogok ellazulni és a csukott szemekkel csakazértis közelre próbálok nézni (persze látni akkor sem fogok semmit a tenyerek alatti sötétben) - de ez meg már akkor nem ellazulás.......

Előzmény: ikrek18 (457)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 460
ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 459

Ez már mindenképpen haladás, gratula, lesz ez még jobb is, ha fogod gyakorolni. Hát eleinte lehet olyan érzésed, hogy erőlködik - na ez a baj, de ez nem baj ... :))) De legalább már beremegett, ez mindenképpen haladás. Meg kell mostmár csak tanulni tovább tartani és azt is elérni, hogy a pislantáskor ne álljon meg, majd egyre könnyebben fog menni - a másodperc tört része alatt. Rádásul alig fog kelleni közelebbre hozni a fókuszt - már a ondolat fogja neki jelezni, hogy induljon be. Fog menni, csak gyakorlat kérdése........ Többször is meg fogod tudni állítani és elindítani egy másodperc alatt - és egyre gyorsabb is lesz a rezgés és már nem fogod érezni, hogy erőlködik......

Előzmény: Telomer (454)
ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 458

Na ebben (is) hasonló véleményen vagyok. Nálad kb az a helyzet, mint nálam volt 1997-99-ban. Na és ezt fagyasztottam be a 9 éves szemcsihordásssal. Semmisem a topikból szintén rövidlátó, s valahol lejjeb pont ezt (is) mondtam neki. Hogy szerintem nem mindegy, hogy az ember rövid vagy távollátó. A sötétben a végtelenbe bámul az ember az talán jó volna neki, de a napbanézés megint nem. Még az se nagyon jó, hogy ne felejtsek gyakrabban  kinézni messzebbre stb. Na ez se jó, mert ezzel is elrontom azt a közeli látásomat a melóbán, ami akkor van.  S pont az volt nálam is a melóban, hogy nem volt jó, ha sokáig sötétben tartom a szemeim. Ha meg világosba néz (például csukott szemekkel a napba), akkor a szem meg keresi a közeli dolgokat automatikusan (mondjuk a szaruhártyán, vagy bejjebb). Már csak azért is, mert a pupilla a fényre összehúzódik - és ha összehúzodik, akkor a szem automatikusan közelebbre áll be, vagy akarna beállni. További rossz dolog még a melóbeli tenyerezésnél az, hogy a szemnek eltart a sötét világos átmenet egy kis ideig. Ha most megszoktatom a sötétre - akkor a világostól mintha megijedne. Persze van felvillanás, mert hirtelen összehúzódik a pupilla és máris jól lát az ember egy kis ideig. De a sötétből a világosba átmenet (fordítva is) - kb 45 percig tart. Már úgy a teljes, ez mérésekkel igazolva van..... Na és otthon meg minek tenyerezzek, ott a 8 óra alvás - az egy nagyon jó és hosszú tenyerezés - a nyugtató célnak kitűnően megfelel.........

 

Lyukszemüveggel nincs tapasztalatom, de nem is lesz. Mást nem csinált, úgy érted, hogy csak a lyukszemcsi vitte le a D-t....

 

Előzmény: Telomer (453)
ikrek18 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 457

Ismerem a paleolit alapelveket, csak nem mindegy, hogy amit eszel, azokat milyen arányban.

Lehet enni húst meg zöldséget, gyümölcsöt, és ha sok a hús vagy sok a zöldség, az ugyanolyan paleolit, csak mégse mindegy az arány, azért irtam.

 

Nem lesz más a megoldás.

Képzelj el egy lufit. Gömb alakú.

Megnyomod 2 oldalt, akkor hosszúkásabb alakot vesz fel az erőhatások következtében.

Ha elengeded, visszaáll gömb alakra.

De ha oldalról nyomod össze, szóval nem hosszában fog megnyúlni hanem keresztben, akkor ugyanúgy az erőhatást kellmegszüntetni ahhoz, hogy visszaálljon a gömb alak.

Tehát a szemproblémáknak közös a gyökerük, izomfeszültség, csak más-más szemprobléma esetén más-más izmok vannak feszültségben, igy más problémának tűnik, de a megoldás, oldani a feszültséget.

 

Tenyerezés közben nem kötelező a végtelenbe bámulni, ezt ki mondta neked hogyigy kell?

láttammár olyan olvasószemüvegest, akinek sokkal jobb lett a látása egy kis tenyerezéstől, csak annyi a titok, hogy lehet bele mozgást vinni, vagy közeli képet is lehet nézegetni közben, és akkor már mindjért nem a végtelenbe bámulsz.

Előzmény: Telomer (453)
ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 456

OK, idő van bőven, amikor van kedved és időd, akkor.........

Előzmény: Telomer (452)
Telomer Creative Commons License 2013.01.22 0 0 455

Ez most már nem villog. Tök jó!

Előzmény: ghepard (450)
Telomer Creative Commons License 2013.01.22 0 0 454

Rövid időre beugrott a remegés, de csak pihent szemmel tudtam megcsinálni. A TV-nagyobb a piros visszajelző, mint a kábelévé adapter dobozán, és ott nem is sikerült. Fogok egy pici piros LED-et rakni egy sötét sarokbe, hogy gyakorolni tudjak. Azt honnan tudom, hogy nem az erőlködéstől remegett be a kép?

Előzmény: ghepard (413)
Telomer Creative Commons License 2013.01.22 0 0 453

Paleolit alapelvek itt, tehát nem csak hús hússal, az természetesen káros.

 

Mivel Neked rövidlátásod van (gyermekkori), nekem meg öregkori távollátásom, ezért valószínűleg más lesz a megoldás. Ezt abból is ejtettem, hogy a tenyerezés után nekem rosszabb a látásom. ami nem meglepő, hiszen ilyenkor a végtelenbe bambul az ember, ami a rövidlátóknál segít, a távollátóknál, meg rátesz mégegy lapáttal. Az egyik kollégám szintén gyermekkori rövidlátó, neki a lyukacsos szemüveg -2.5-ről -1-re javította. Most ilyen kontaktlencsét hord.

 

Előzmény: ikrek18 (437)
Telomer Creative Commons License 2013.01.22 0 0 452

Tegnap nem voltam net közelben, ma válaszolgatok mindenre.

ghepard Creative Commons License 2013.01.22 0 0 451

Ezt mindenképp kipróbálom még ma este. Beszámolok az eredményekről.

 

Addig is még nincs eredmény. Már van egy elképzelésem, hogy egyáltalán miért látom azt az nagyon gyors mikroszemmozgást. Azok ugyebár nagyon kicsi mozgások, nem is látni, ha valakinek a szémébe néz az ember. Nos, mivel ennél a gyakorlatnál az agyi fókuszt közelre kell hozni, de a tárgy messze van - a mikromozgásokat felnagyítva látjuk. Ami a 350cm-es távolságnál már 1-2cm-t is adhat. A gond az, hogy meglehet nem is olyan egyszerű egyidőben elérni azt, hogy az agyi fókusz közelebbre jöjjön, de egyidőben ne görcsöljenek be a mikromozgásért felelős izmok meg a többi cucc. Ha valaki ezt nem tudja megcsinálni, akkor az bizony azt jelentheti, hogy lassúak és görcsösek a szemei..... S nemhogy egy szemmel, de ennek két nyitott szemmel egyszerre is működnie kellene........

Előzmény: Telomer (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!