Keresés

Részletes keresés

chaser955 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 439

Szia,

 

Szerintem dumáld meg a NIVO-val, hogy az általad választott más típusú Mauer betétet tegyék be az egyik (vagy akár az összes) betét helyére. Pl. Erre: http://www.mauer.hu/termekek/biztonsagi-zarbetetek/nw4.html

Előzmény: _seky_ (435)
chaser955 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 438

Szia,

Az enyém kb 200e HUF-ból volt meg.

Előzmény: BazsaRS (434)
Symetre Creative Commons License 2011.09.07 0 0 437

Sziasztok!

 

www.secdoors.com által kínált biztonsági ajtókkal vagy, magával a céggel kapcsolatban esetleg van valakinek tapasztalata? Visszaolvastam, de semmi infót nem találtam róluk.

 

Előre is köszönöm :)

SIMTDIToledo Creative Commons License 2011.09.06 0 0 436

Hello!

 

Szerencsére nincs tapasztalatom a feltöréssel (ne is legyen soha), de mi a magasabb csomagot választottuk, és ebben C41-es kulcs van, ami talán kicsit jobb.  Nekünk azt mondták, hogy 5 perces védelmet ad, és mivel 3 db van, így 15 perc az ajtó védelme.

 

Nem volt sokkal drágább ez, mint a sima, kb 20.000-el volt drágább ez a csomag, mint az alap.

 

Üdv:

SIM

Előzmény: _seky_ (435)
_seky_ Creative Commons License 2011.09.06 0 0 435

Hello,

 

van valakinek tapasztalata Nivo biztonsagi ajto + nem a standard Mauer egykulcsos 3-zaras komboval? A hetvegen azt mondtak nekem a bemutatotermukben, hogy a Mauer Elite C14essel szerelik alapbol. Ez viszont nem tul jo, mert mar 3 eve is tok jol fel lehetett torni nehany perc alatt (lsd video) es a Mauer honlapja szerint ez a tipus nem ved a kulcsuteses nyitas ellen sem. Van valakinek Nivo ennel biztonsagosabb konstrukcioban?

 

Koszi
  

BazsaRS Creative Commons License 2011.09.06 0 0 434

Szia!

Én is bejárati ajtót szeretnék venni. Hezitálok én is a Hi-Sec és a Nivó között megéri e a többletköltséget. Nekem a 3 zár miatt a Nivo tetszik jobban. Inkább gyűjtök még és azt választom. A képek alapján jól berakták a tiedet. Ha meg lehet kérdezni mennyibe jött ki a vége?

Köszi, üdv, Bazsa

Előzmény: chaser955 (412)
Hajni0417 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 433

Szia! Nekem is Hi-sec ajtóm van, igaz még nagyon friss, mert pénteken rakták be. A hangszigetelés valóban sokkal jobb, dübörög bent a zene, de kint semmit nem hallani :) Igaz egy ember hozta fel a lépcsőn, 80 kg maga az ajtó, a Nívó ugye 140 kg körül van vagyis azt mondják. Engem csak a gagyi logo zavar meg a gagyi csengő ami rajta van, nem is tettem bele elemet :) de egyébként nagyon szép. Beszerelés én a nagyajto.hu-ról rendeltem 90 ezer volt és nagyon szépen megcsinálták , kiglettelték, elvitték a régi ajtót, összeszedték a szemetet, kiszedték a zárat a korábbi ajtóból szóval egy szavam sincs rájuk. Hát majd az idő eldönti mennyire strapabíró..

Előzmény: ubladen (430)
chaser955 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 432

"a kilincset lenyomva (akár az ajtó kulcsrazárása után) úgy marad, azaz nem vízszintesen áll, hanem mintha megakadna?"

 

Szia!

 

Nálunk a nívó szerelők korrektül elmondták, hogy direkt így alakították ki a nyelv rését. Ugyanis idővel a szigetelő gumitömítés lelapul, így később ezt a problémát nem észleled; ha alapból úgy alakították volna ki, hogy tökéletesen bekattanjon a nyelv a résbe, akkor idővel - a tömítés összenyomódása miatt - mozogna az ajtó.

 

Nálam kb 1-2 hét után megszűnt ez a tünet. Már tökéletesen bekattan a nyelv. Úgyhogy nincs probléma.

 

 

Más: nem értem, hogy egyeseket miért zavar a 3 záras megoldás? Pont ez a lényeg, hogy független zárak végezzék a zárást. Hiába van 92 záródási pont, ha 1 zár végzi azt: csak azt kell megberhelni, hogy bejusson az illetéktelen. Egyébként meg  lehet kérni a NIVO tól az egy kulcsos megoldást: 1 kulccsal nyitod a 3 zárat, és ezek a MAUER zárak vajpuhán, könnyedén működnek, nem okoz kényelmetlenséget.

 

Ja 16 ponton záródás: Kamu, parasztvakítás. A Hi-sec oldalán is olvastam valahol mélyen, hogy 5 ponton záródik 16 tüskével, így hivatalos. A MABISZ szerint 1 pontnak az számít ami legalább 30 centis távolságra van a másiktól. Tehát hiába van sűrűn 3 tüske egymás alatt, az csak 1 pont. Nem beszélve arról, hogy 10-12 tüske mozgatását 1 zár végzi, amit nem nehéz megberhelni.

Előzmény: fackalak (425)
Lucifer(anticorr) Creative Commons License 2011.08.26 0 0 431

A zárbetétről én is hallottam, hogy nem cserélhető, de kizárólag olyan kereskedőtöl aki 2-300 ezres termékére akart rábeszélni, sajnos nem tudom, hogy mennyira igaz.  A cég nevét nem mondom, mert ritka szar munkát végeztek, átvertek, a régi ajtót nem szállították el, a beépítést én, majd később a festő korrigálta, szerintem még a számla is hamis amit adtak. Sajnos én kifogtam egy kókler csaló banndát, az ajtó azonban tökéletes. Nem jön be a lépcsőházból a kaja szag, nincs zsinat, a gázszámlám az egész évre nem volt 70 ezer ft.  stb. Én - és még itt páran a lakóközösségben maximálisan meg vagyunk elégedve. Én is féltem nagyon tőle, de ha most lenne 300 ezrem egy új ajtóra én most is ezt választanám. Ez az én tapasztalatom ezzel az ajtóval kapcsolatban, ami csak egy a sok közül. Ne sajnáld rá az időt, és a fáradságot. Sok emberrel beszéltem én is mire bele mertem fogni. 

Előzmény: ubladen (430)
ubladen Creative Commons License 2011.08.26 0 0 430

Szia!

Azt meglehetne tudni, hogy hol vásároltad és kivel építetted be az ajtót?

Az ajtó beépítése jól végezték el, illetve annak zárszerkezete (zárbetéte) valóban nem cserélhető, vásárolható Magyarországon?

 

Üdv.

Ubi

 

Előzmény: Lucifer(anticorr) (429)
Lucifer(anticorr) Creative Commons License 2011.08.25 0 0 429

Az én HI-sec ajtóm beépítéssel(asszem) 60 ezres volt. Nekem idáig bevált, és itt nálunk a lépcsőházban mindenkinek. Nekem ennek előtte egy szokványos régi bérházi ajtóm volt, gyakorlatilag olyan volt mintha nem is lenne, és akárcsak neked nagyon kevés pénzem arra, hogy valami megoldást találjak. Sokat gondolkoztam rajta, de kénytelen voltam belevágni , és minden ok.Én azt javaslom, hogyha nálatok a lépcsőházban van valakinek új(bármilyen) nem rég beépített ajtója ne félj becsengetni, és kérdezni! A lakóközösség tagjai(márha ismernek, és megbíznak benned) sokkal inkább lesznek veled őszinték, és elmondják az ajtó náluk előforduló hibáit, gyengeségeit  mint az a kereskedő akinek egyetlen célja, hogy eladjon. 

Előzmény: ubladen (428)
ubladen Creative Commons License 2011.08.25 0 0 428

Sziasztok!

Panellakásban milyen bejárati ajtót ajánlanátok/javasolnátok max. 80ezer Forintig, amely elsősorban jó hang és hőszigetelési tulajdonságokkal rendelkezik?

 

Üdv.

Ubi

fackalak Creative Commons License 2011.08.25 0 0 427

Segítettél:-) Pontosan erre gondoltam, amit leírtál, köszönöm, megnyugodtam, továbbra is ajánlott a Nívó ajtó mindenkinek:-)

Előzmény: Törölt nick (426)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 426

Kipróbáltam: Ilyenkor nem akad az ajtó, hanem nincs becsukva, a nyelv nem ment be a helyére. Ez azért van, mert nem csukod rendesen. Nem azt mondom, hogy dühből kell zárni, de azért határozottan "dübben" az ajtó, mikor becsukom. Ha ilyenkor meghúzom, bekattan, és felugrik a kilincs. Remélem, segítettem! :)))

Előzmény: fackalak (425)
fackalak Creative Commons License 2011.08.23 0 0 425

Sziasztok!

 

Nívó biztonsági ajtó tulajdonosoknál érdeklődnék, hogy valaki tapasztalt-e hasonlót: előfordul nálunk néha, hogy a kilincset lenyomva (akár az ajtó kulcsrazárása után) úgy marad, azaz nem vízszintesen áll, hanem mintha megakadna?

Persze a kilincs használata/mozgatása után ez vízszintesbe helyezhető. Valaki tapasztal már ilyet? Remélem érthetően fogalmaztam, köszönöm a válaszokat.

Árvacsalán Creative Commons License 2011.08.18 0 0 424

Nekem is az lett végül , leginkább anyagi okokból, a Nívó 2x enniybe került volna kb. annyim meg nincs rá. Meg vagyok elégedve én is (remélem így is marad!)

Előzmény: Lucifer(anticorr) (419)
Lucifer(anticorr) Creative Commons License 2011.08.17 0 0 423

Engem kicsit sem zavar. Ha vki be akar törni nem a logo lesz a véres hús. 

Előzmény: Hajni0417 (421)
Hajni0417 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 422

Valóban igazad van, de az 5 perces sem ér többet szerintem. Nem tudom a Hi-sec mennyit vállal de szerintem ahova be akarnak törni oda be is fognak, a 15 perc az már valóban több, de az ára is igen borsos.. minden apróságért itt 5 ezer ott 10 ezer.. Az én ajtóm 5 cm-el szélesebb az átlegnál a Nívó ezért is 5-10 ezret fel akart számolni , a Hisec-nek nem volt ez gond, azt mondta, hogy megoldják..

Persze ha megtehetnéd én sem Hisecet választottam volna :(

Jövőhéten szerelik be, ha gondoljátok leírom a tapasztalataimat..

Előzmény: Törölt nick (420)
Hajni0417 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 421

Te közvetlenül a Hi-sec-től vetted? Nem zavar a Hi-sec-es logó? nekem az mondjuk nagyon nem fog tetszeni, hogy rá van rakva :( már gondolkodom mit lehetne vele kezdeni, h ne látszódjon :)

Előzmény: Lucifer(anticorr) (419)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.12 0 0 420

Te valamit félreértettél, mert a Zsidesz-Mabisz oldalán az N1 es ajtó (ez az alap?) 5 perces, a magasabb (N3) meg 15 perces. (Nekem van ilyen...)

 

http://www.pluto.hu/nytsz/4533-10-2-20090917.pdf

Előzmény: Hajni0417 (417)
Lucifer(anticorr) Creative Commons License 2011.08.11 0 0 419

Én is hisec-es ajtót választottam(kb fél éve szerelték be) és nem bántam meg! 

Előzmény: Hajni0417 (417)
altefnegy Creative Commons License 2011.08.11 0 0 418

Hát, azért ez merész érvelés... A Hisec mit mondott, meddig nem lehet feltörni? Én speciel nem vagyok annyira híve a Nivónak (a három külön kulcsolás kényelmetlensége miatt), de biztos, hogy gyűjtenék egy keveset, és azt venném. Még egy dolog. Nem ismerem a legújabb kínai eresztést, de remélem ehhez már van rendes csere zárbetét.

Előzmény: Hajni0417 (417)
Hajni0417 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 417

Sziasztok!

Köszönöm a tapasztalatokat, tanácsokat. Végül kínai ajtó mellett döntöttem a Hisec mellett, bár nem ők fogják beszerelni.. Hiseces ajtó, de nem közvetlenül a hisectől.. meglátjuk, bevallom tartok tőle. Nekem elsősorban a hangszigetelés miatt szükséges az ajtócsere, jó környéken lakom és a bejárati ajtót is mindig csukják a lakók, kis közösség. A szomszéd rendszeres ajtóbecsapása miatt kell nekem a csere.. :(

Ami biztosan nem fog tetszeni, hogy lesz az ajtón egy Hisec-es logó :(

Ami viszont nem a Nívó mellett döntött, hogy nekem ott is 3 ill 5 perces betörésvédelmet mondtak, az meg ugyan mi.. a betöről általában nem nappal jönnek, éjjel meg nincs nagy mozgás, ha 1-2 percre nem jönnek ki a szomszédok, akkor a fennmaradó pár perc amit garantál a Nívó az sem segít. Ha azt mondanák, h na ezt nem lehet feltörni, akkor azt mondanám jó akkor legyen, de ilyen nem mondanak persze..

Meglátjuk milyen lesz.. remélem nem lesz csalódás :(

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 416

Nem is értem a hozzászólókat:

Ha valaki elolvassa, hogy milyen előírásai vannak a SAJÁT biztosítójának a zárakkal kapcsolatban, rögtön nem kérdőjelezné meg a három zár mibenlétét.

 

"Minimum két darab, egymástól különálló csapszerkezetű, minimum 25 cm távolságra lévő zárbetétek."

 

Ebből kiemelném a mondat elején a "Minimum két" -szavakat. MINIMUM.

És nem mindegy, hogy egy ajtó "Mechanikai védelem kiegészítő eleme", vagy "Teljes körű mechanikai védelem" szavakat kapja a Zsidesz-Mabisztól...

Előzmény: chaser955 (415)
chaser955 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 415

"meg a 3 záras megoldásra sem értettem miért van szükség."

 

Talán mert 3 zárbetétet legalább háromszor tovább tart kinyitni buherálással? És mert a biztosítók a kárkifizetés összegét sávosan az egymástól független biztonsági zárak/zárbetétek számához kötik?

 

Csak biztonsági okai vannak, amugy tényleg fölösleges egy biztonsági ajtónál :-/

Előzmény: Ádám967 (409)
martontom Creative Commons License 2011.08.09 0 0 414

Szia!

 

Nekem is ez a három cég maradt versenyben!

Az Andre's kft-től az alap ajtót választottad(zárszerkezetre gondolok)?

Nem tudnál fotót feltenni róla?

Köszi! Tamás

Előzmény: Ádám967 (409)
chaser955 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 413

Pontosítok a betét melletti réssel kapcsolatban, amit korábban már egy másik felhasználó is kifogásolt: Sajnos 100%-os méretpontossággal nem tudják kivágni az ajtót, ahová a zárbetétet behelyezik, így kb. 1 mm pontszerű rés lehet az ajtó és a betét között, ahol CSAK fény szűrődik át minimálisan (egy tollas zárbetétnél a kulcslyuk sokkal nagyobb :-)). Ez a jelenség tehát nem a betétek típusától függ, hanem a gyártáseljárásból következik. Szóval átlátni nem lehet

Előzmény: chaser955 (412)
chaser955 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 412

Szóval tapasztalatom a Nívó ajtóval:

 

Összességében meg vagyok elégedve velük. A megbeszélt időpontban beszerelték az ajtót kb. 3 hétre a felméréstől számítva. Ami nagyon jó az ajtóban az a csendes zár, mechanikai működés, és a jó (hang) szigetelés, a robosztus megjelenés. Ahhoz képest, hogy fém, jól néz ki, de azért látszik, hogy az ajtó tokozása fém, így a faajtó pártiakat szerintem nem nagyon győzi meg. Egy kb. 50 éves 3 emeletes társas házi lakásba lett beépítve az ajtó, ahol a falak nem épp egyenesek, és bár a falak téglából vannak, az ajtórész valami szürke építőelemből van megoldva. Szóval utómunka szükséges lesz nálunk, mert mállott rendesen ott. Állítólag a legkevesebb utómunka a panellakásoknál van, a legtöbb pedig a 100+ éves polgári gangosoknál, tehát így kell belőni (árban plusz), hogy ki mire számíthat később. Szóval a helyi körülmények ellenére szépen beépítették az ajtót, és nem akarták elvágni a TV kébelt :-)) A keret mellett elvezették. A zárbetétek mellett (3 darab, magasabb biztonsági csomag - MABISZ 15 perces) nálam is van egy minimális rés, ahol át lehet látni. Sajnos - az ügyvezető szerint - teljesen nem lehet ezt kiküszöbölni, de egyáltalán nem vészes és nem is lóg ki maga a betét, csak picit, így biztonsági szempontból rendben van.

 

Külső: Lehet kérni, hogy az ajtó belső fele színben eltérjen a külsőtől, de fontos tudni, hogy ez az eltérő szín csak az ajtó közepére vonatkozik: Ha kívül pl. calvados színt kérünk, és hozzá a keretet is calvados(hoz hasonló) színben választjuk, de belül fehér színt kérünk, akkor az ajtó kívülről, illetve az ajtó fém része MINDENHOL (így maga az ajtó fém része belül is, nem csak a keret) calvados színű lesz, és csak belül a laminált rész lesz fehér. Elsőre ez fura lehet, így ahol elég fény van az előszobában, ezt nem feltétlenül ajánlom (amúgy is a calvados nagy szép szín és erezése is szép a szemnek), de nálunk azért mérsékeltek a fényviszonyok és a többi ajtó valamint a járólap is fehér ezért ez a kontraszt feldobja az ajtót, megtöri az egyszínűséget, de szokni kellett a szemnek elsőre. Ezt csak azért mondom, mert az értékesítő ezt nem mondta el egyértelműen. Mi úgy értelmeztük, hogy a keret kivül-belül egyszínű lesz és az ajtó full fehér lesz belül (a széle is). Mindegy, már szeretjük :-).

 

chaser955 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 411

"A Nívóval nekem is ez volt a gondom, hogy az ár ami kijött a végére az nem az általuk reklámozott ár volt és kicsit sokaltam"

 

A Nivo sosem mondta, hogy mindig mindenhol 100 000 HUF lesz a végösszeg: ez az alap. Attól függ milyen opciókat kérsz az ajtóhoz: világító ablak, marás, magasabb biztonsági zárcsomag, üvegsáv stb...

Előzmény: Ádám967 (409)
Axióma Creative Commons License 2011.08.09 0 0 410

Reklamnick...

Előzmény: Ádám967 (409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!