Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1008
Erre szokták írni, hogy vedd fel velük a kapcsolatot. Talán kimagyarázható.
Előzmény: Pavel (1007)
Pavel Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1007
De, legutóbb indok nélkül tették, el is ismerték, miután írtam nekik egy levelet azonnal újra aktiváltak.
Most van némi alapja, de a szabályzatot nem hágtam át, más kérdés, hogy a szabályzat ezek szerint hiányos.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1006)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1006
Indok nélkül nem függesztenek fel. Max nem kaptál rá magyarázatot pontosan, csak a sablon szöveget.
Előzmény: Pavel (1005)
Pavel Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1005
Nah már megint felfüggesztettek, megint indok nélkül.
Nehéz az élet a vaterán :)
Csekk Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1004

Megcseszheted a védelmet, ha egyre több eladó nem hajlandó elfogadni paypalos fizetést.

Mégpedig azért mert egyre nagyobb divat az, hogy brókerek vásárolnak, és ha nem jön neki össze a nyereség a vásárlásból, akkor akár még másfél hónap mulva is simán visszaveszi a pénzt.

Én most jártam így egy festménnyel.

A büdös életben nem fogadok el többé paypalt, és egyre többen vagyunk ilyenek.

A minap ment le a német tv-ben egy másik csalásféle.

Az user paypallal fizetett, majd személyesen vette át a cuccot, azután pedig 1 hónappal a paypalon a pénzt visszavonta azzal, hogy nem kapta meg az árut.

 

Szóval csak óvatosan a paypallal.

Előzmény: digicat (1002)
digicat Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1003
"Kifizette a költséget, meg én is (banki tranzakciós) és szépen egy semlegessel elváltunk."
Az ilyen esetek miatt sajnálom, hogy nem teljesülés esetén nem lehet pozitívat adni.
Előzmény: Blue_Sky_007 (999)
digicat Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1002
"Max beindít egy olyan pénzügyi szolgáltatási rendszert mint a PayPal"
Miért kellene beíndítson egy sajátot? Egyébként a PayPal az eBay-től függetlenül indult, nem olyan régen vette meg őket az eBay (a Skype és más cégek mellett).
A vevők kellene noszogassák az eladókat, hogy fogadjanak el PayPal-t is. A PayPal pár éve hivatalosan is jelen van Magyarországon, semmilyen akadálya nincs a használatának (az angol nyelvtudáson lehetne vitatkozni, de amennyi a PayPal használatához szükséges az könnyen elsajátítható lenne).
Vaterás vásárlásnál hasonló védelmet élvezne a vevő, mint eBay-en.

Amerikában más a bankrendszer, ezért ott a bankkártyához tartozó címet tudja ellenőrizni a PayPal postai levélküldés nélkül is a banknál, így lehet az amerikai cím confirmed, a magyar nem.

"Persze vannak olyan "elvetemült ötletek" , hogy küldjük be az árút a vaterához"
Ez sem a Vatera dolga, a szolgáltatás létezik, használható, a neve escrow.
Előzmény: Blue_Sky_007 (984)
digicat Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1001
"Ezt ki kell fizetnem, és kibontás után találok benne egy darab követ, hamis címről."
Ha banki átutalással fizetsz akkor is lehet benne féltégla.
Azért kellene a bankkártya alapú fizetést erőltetni, mert ott a vevő minden esetben védelmet élvez a nem teljesített tranzakciók esetében (nem kell hozzá PayPal vagy más cég, kérdezz rá a bankodnál).
Előzmény: Blue_Sky_007 (986)
digicat Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1000
"ti. hogy Ténmagad is webüzletben vagy érdekelt saját elmondásod alapján) az, amivel kapcsolatban, kedves "digicat" olvtársam, Te túlságosan mélyen kussolsz"
Leírtam, nem titok, soha nem tagadtam, be lehet linkelni, mi egyebet kellene még csináljak? Vásároljak bannert az indexen csak a te kedvedért?? Az eBayen is adtam el, a Vaterán is próbálkoztam (az olyan vevők miatt akik itt háborognak pár évig jegeltem a Vatera és Teszvesz projektet ahogy sokan mások, és amíg ez a helyzet van addig marad a sok sumákolós eladó és az őket megérdemlő sumákolós vevő). Elégedett vagy ennyivel, vagy adjam fel egészoldalas hirdetésben is három országos napilapban?

Ezektől függetlenül van bennem annyi empátia, hogy megértsem az eladói oldalt is, és figyelembe tudom venni az ő körülményeiket is.
Előzmény: Törölt nick (989)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 999

Látod, nekem más a tapasztalatom.

Ez nem jelenti, hogy neked nem lehet más véleményed. :-)

 

Én utaltam már 80000 ft-is, amit végül visszautalt az eladó, mert volt olyan korrekt, hogy közben kiderítette, hogy a vásárolni kívánt garázskapu nem beépíthető nálam.

Kifizette a költséget, meg én is (banki tranzakciós) és szépen egy semlegessel elváltunk.

Előzmény: luzav (998)
luzav Creative Commons License 2009.01.26 0 0 998

Nézd ha valaki kéri tőlem,hogy ha lehet utánvéttel kűldjem neki mert neki úgy kényelmesebb biztonságosabb és kifizeti a felárat miért ne tenném.

Egyébként én is vettem már sok helyröl utánvéttel,kb 100 vétel....de hál istennek még nem volt benne féltégla.

De azt hiszem ezt az egyeztetéskor már ki lehet szűrni.Banki átutalásnál kb(500) viszont már lenyeltek össz 20 rugómat.

És ilyen kis összeggel még feljelenteni sem érdemes,mert többe kerül az utánjárás mint amennyit nyerhetek vele.

És ezt ugyanúgy tudják azok is akik ezt csinálják!

A nagy értéknél pedig egyértelmü a sze4mélyes átvétel.

Előzmény: Blue_Sky_007 (986)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.26 0 0 997
Erről beszélek. Szívás az utánvét.
Aki nem tud bemenni egy bankba (ha nincs számlája) és adni egy készpénzfizetési megbízást, az így járt, vegyen mástól.
Pavel Creative Commons License 2009.01.26 0 0 996

Nah, pont jött ma is egy. Hogyaszondja:  Postai kp. befizetés átutalás - 107 Ft, az utalt összeg 2000 Ft telepített utalványon.

 

Előzmény: Pavel (994)
SZEGECS Creative Commons License 2009.01.26 0 0 995
Egy kis pontosítás a CB-vel kapcsolatban:
A CB sáv sosem volt rádióamatőr sáv, ugyanis amíg a CB 27 MHz-en van, addig a rádióamatőr 28 Megánál indul.

Ami miatt a régi CB-k nem tarthatók üzemben (birtokolni továbbra is lehet!) az az, hogy a jelenlegi szabványok szerint csak olyan CB rádió üzemeltethető, ami csak az ún. középső 40 csatornát tudja, csak FM adásmódot ismer, és max. 4W a kimenő teljesítmény. Ezt hívják úgy, hogy "CEPT PR27" szabványú. (Ezzel szemben a régi készülékek közül pl. a President Grant 3*40 sávot tudott, FM,AM,USB,LSB adásmódokat, és 20-30W kimenő teljesítményt.)

Ha a rendőr ilyet talál a kocsiban, az első alkalommal már feljelentés van belőle, lehet is olvasni ilyen rémtörténeteket. Hasonló a helyzet, ha otthon használja az ember, és valamelyik jóakaró szomszéd felnyomja az NHH-nál. (Mivel az antenna tetőn van, és vezeték is jön le onnan, ezért nem lehet eltitkolni.)

Tehát összefoglalva: A régi cb-k adásvétele nem szabálysértés, mivel ha valaki hívójeles, engedélyes rádióamatőr, az áthangolhatja a készüléket magának a 28 Megás sávra, és ott használhatja nyugodtan.
Előzmény: Törölt nick (990)
Pavel Creative Commons License 2009.01.26 0 0 994
Tőlem 1500 Ft ilyen utalás után 150-et vontak.
Előzmény: Blue_Sky_007 (993)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 993

Nekem is újat mondassz. Ezt nem is tudtam.

Utána nézek, mert pár esetben utaltak már így, de nem vettem észre, hogy leemeltek volna a számlámról.

Előzmény: Törölt nick (991)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 992
it=itt
Előzmény: Törölt nick (991)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 991

Nos, az UV után a másik átverős - de it MP ver át - dolog a rózsaszínű "csekken" való befizetés bankszámlára: ekkor egyrészt jelentős összeget fizet a feladó, másrészt ~120..240 forintot - szvsz jogellenesen - lehív a cél-számláról MP! És ha ez UV-s küldeménynél történik (ott is mehet a kifizettet UV számlára) akkor ez külön bosszantó. Én már a bankokat sem értem meg: én engedélyt nem adtam az "inkasszóra", MP mint harmadik fél VELEM e körben nem is lehet szerződésben, mert én címzett vagyok, így az adott szmlavezető bank szerződést sem láthat MP-tól, sem tőlem, de akkor milyen alapot teljesít?

R.

Előzmény: Blue_Sky_007 (986)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 990

Nem kell a lefoglaláshoz lőfegyvernek lenni: mostanság orrba szájba nyomják fel a Vatera-ára is a régi jó kis CB adó-vevőket, csak éppen ha a rendőr ilyet lát nálad, lefényképezi vagy lefoglalja és feljelent NHH-nál, amely (egyelőre) bírság kiszabása nélkül megtiltja a használatát és nálad helyezik el őrzésre lepecsételve a készüléket. Ha ezután még egyszer magaddal viszed, ne adja isten, forgalmazás közben bemérik, az már 100 ezer forintig bírságolható.
Ugyanis 2002 óta (!) EU-nak hála a 27MHz-es sáv is kiesett a régebbi készüklékekkel használható amatőr tartományból.

R.

PS: Nem voltam és vagyok radióamatőr, sajnos nem kötött le a téma sem elektronikai, sem üzemelettési oldalról - az infókat NHH határozataiból "loptam" :)

(http://www.hif.hu/dokumentum.php?cid=17734)

Előzmény: Blue_Sky_007 (975)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 989

Kedves Digicat!

Nem AKARSZ Te egy bötűt sem érteni abból, amit leírtam, az láccik:)))

Én kedveskedve írtam a Te nick-edet is úgy ahogy, nem állt szándékomban azt firtatni, hogyan kellene helyesen írnod, hogy "digicat" - csak azt véltem sajnálni, hogy Te biza' nem értetted a kedves nyelvi poennak szánt megszólítást. Ez van, emberek és ízlések és pofonok terén.

Az már kevésbé objektív tévedés Részedről, hogy az e-bay-os írásmoódmba újfent beleakadsz, mert játékos kötözködésemet külön is jeleztem. De ez van.

Az pedig, hogy én magam minősítem, az remek, mert én legalább nem a saját vélt vagy valós üzleti érdekeim alapján nyilatkozom itten, mint Te. Mert EZ az egyetlen megjegyzésem (ti. hogy Ténmagad is webüzletben vagy érdekelt saját elmondásod alapján) az, amivel kapcsolatban, kedves "digicat" olvtársam, Te túlságosan mélyen kussolsz:)

Az pedig, hogy Te képes vagy másokat - a fentiek szerinti rémesen ponyva megértéssel - első blikkre beskatulyázni (utálom-rossz nekem-rúgok belé/szeretem- jó nekem-nyalok neki) és akkor sem változtatsz ezen, amikor erre, még kedélyeskedve, felhívnak, az viszont Téged minősítene.

De én juszt sem fogok Rád megsértődni és nem könyvellek el olyan faszentnek, amilyennek kinézel:)

A legjobbakat Neked:

Maus Robi

 

Előzmény: digicat (958)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 988

Szia kedves Boxer'!

 

Nincs gond! És cserébe én is nyújtok jobbkezet, mert elismerem, hogy néha azért magam is nyögöm magam pár nappal később olvasva:) Van ebben sietség (a sok gondolat miatti közlési ingerencia:D) és van ebben nyilván bonyolulu "jogász" logika is:) És persze hangulati elemek is, meg fáradtság faktor vagy épp az ellenkezője :)))

 

Légy jó!

Robi

Előzmény: boxer-gs (950)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 987

Szia Blue'!

 

Szvsz azokra a hetekre vetítve, amikor nem voltam itt, nem pofázom többet mint az átlag - csak egyszerre nyomom fel:)

 

És az emberi hülységről: amit Te említesz és amit én hivatkoztam, nem épp ugyanaz. Én az esélyét kértem elismerni-megadni, hogy valakinek valami objektíve nem lehetséges. Az adott pillanatokban, az adott körülmények között. Az, hogy banki átutalás évagy bankváltás lehetőségéről vagy egyéb, az itt megszólalók számára nem megítélhető (csak véleményezhető) problémái lehetnek bárkinek, ebből a szempontból lényegtelen.

 

De az nyilvánvaló, hogy a vak embert én sem akarom mindenáron visszakísérni a zebrán, mert azt nem tudom, hogy ő félórás vajúdással épp akkor ért át amikor én odaértem :) Én ugyanis szoktam voltam kérdezni :D

 

 

Üdv!
Robi

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (947)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 986

Az utánvétesről már leírtuk, hogy teljes mértékben értelmetlen, és drága.

 

Nagyon régóta nem küldök senkinek. És nem is veszek senkitől aki így küldené.

pl 5000 forintos 2 kg-os tételnél: 280 ft+200 Ft+260 ft+615 ft. Ami: 1355 ft.

 

Ezt ki kell fizetnem, és kibontás után találok benne egy darab követ, hamis címről. Nagy nyeremény. :-(

 

Vagy én mint eladó kifizetem (mert ugye ezt előre ki kell fizetni a postának), majd a k@cs@g vevő nem veszi át (jártam már így) ez is nagy üzlet. :-(

Előzmény: luzav (985)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 985

Na ez az utolsó megoldáas valami agybetegnek juthat csak eszébe.

Egy biztos már a tesz-vesz-en is egyre többen kérik az utánvétes megoldást,mert így tartják biztonságosnak,szemben a banki átutalással.

A bankkártya ezért ugyanolyan ciki a vevőnek.

Előzmény: Blue_Sky_007 (984)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 984

Én értem, de szerintem nem sokat tehet.

Max beindít egy olyan pénzügyi szolgáltatási rendszert mint a PayPal (ami az eBay leányvállalata) a maga biztonsági rendszerével.

A kérdés az, hogy megéri-e neki egy ekkora országban, ekkora piaccal (ráadásul a magyarok nem szeretnek átutalással, bankkártyával fizetni)

Ehhez sok minden kell szerintem.

 

Más módon nem tudnak eljárni (a teszveszes lakcím ellenőrzés is szart sem ér).

 

Megjegyzem, hogy az amerikai eBay ha jól tudom csak emailos és bankkártyás (?) ellenőrzést csinál, a német eBay pedig lakcímet is ellenőriz (én levelet kaptam tőlük), tehát még ők sem egységesek a kérdésben.

 

Persze vannak olyan "elvetemült ötletek" , hogy küldjük be az árút a vaterához, a vevő meg a pénzt, és a vartera ellenőrizze le hogy minden rendben van-e, és küldje tovább a terméket és a pénzt. Gondolom az ilyen embert be kellene zárni, és a kulcsot jó messzire eldobni. :-)

Előzmény: luzav (983)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 983

Én értem...csak te nem érted,hogy ha nem változtatnak valamit a biztonságért,az a vaterának okoz egyre nagyobb gondot,és a vevők a becsületes vevők eépártolnak a piactól.

Mert a vatera azért azt te is tudod nem a seftesekböl él,hanem a becsületes érdeklődő mindennapi vevőkből.

Ők azok akik tényleg venni akarnak,ha valamire szükségük van,és másho9l nem,vagy drágábban találják.

Előzmény: Blue_Sky_007 (982)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 982

Azt próbáld meg megérteni, hogy a vatera egy olyan szervezet, mint minden "kapitalista" cég, hogy nagy bevételre törekszik, kis kiadással.

Sajnos nem tudja, még az informatikai rendszerével sem kiszűrni a sumákokat teljesen.

Ez olyan, mint az autó lopás, mármint elophatatlan autó nincs. Amit el akarnak kötni, azt el is fogják. Max, lassítani akadályozni lehet a folyamatot.

Van a vatera saját védelmi rendszere, ami olyan amilyen.

És vannak az "önkéntesek" akiket itt lespicliztek, letrógerozak, stb, stb.

Pedig ezek az emberek messziről kiszúrják a sumákokat, és jelzik az üzemlető érdekében, hogy a piactér tisztasága megmaradjon (amennyire csak lehet).

 

Látom, olvasom nem egyszer, hogy a NYILTAN csaló eladó terméklapján jelzik, hogy vigyázni kell vele, és sajnos az emberek nem veszik a lapot.

Előzmény: luzav (980)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 981

Én korrekten előbb az eladónak jelzem, hogy szabályt sért, ha nem reagál, akkor a vaterának.

Nem duzzogok. :-)

 

Előzmény: advocatusdiaboli (977)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 980
Szó nincsen arrol,hogy ne figyeljék a sumákokat de az igazi nagy és kártevő sumákokat kell figyelni,mert azok okoznak nagy kárt a vaterának és nem pénzügyi szempontból,hanem a piac hitelét ássa alá minmden ilyen botrány.
Előzmény: boxer-gs (979)
boxer-gs Creative Commons License 2009.01.25 0 0 979
A sumák felhasználókra fordított figyelem is szükséges a tisztasághoz. Ettől függetlenül tényleg van még mit tenniük bőven. A gond ott lehet, hogy szerintem túlnövi a forgalom a "szakértő" alkalmazotti gárda munkabírását.
Előzmény: luzav (978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!