Keresés

Részletes keresés

Afrikaans8 Creative Commons License 2024.03.27 -1 0 17734

Előzmény: Bakacsin Csilla (17731)
Senker Creative Commons License 2024.03.23 0 0 17733

Ez is egy Magyarországon nyerészkedő külföldi multi cég.

A profit felülír náluk is minden etikát. Ha regisztráltként nem hozol elég hasznot, akkor eladják az adataidat, hogy valami azért csengjen a kasszában…

Frossnag Creative Commons License 2023.09.06 0 1 17732

Bár nem ismerem az ügyet teljes egészében, de az itt olvasottak alapján nekem is az jött le, hogy jogos volt a negatív értékelés:

 

""Budapest IV. kerület - egy hétköznapi nap (változó) hetente, fix időpontban, fix címen"

Azaz az eladó (aki jelen esetben egy hivatásos kereskedő, nem magánember) határozza meg fixen, hogy hol/mikor tudja átadni Neked a megnyert tételt."

 

Bocsi de ebből nekem sem jött le egyértelműen, hogy itt arról lenne szó, hogy az időpontot és a címet egyoldalúan az eladó határozná meg. Nyelvtanilag ezek attól még lehetnek fixek, hogy közösen határozzák, "fixálják" le őket.

 

Normál esetben az átadás részleteit közösen szokás egyeztetni, ez egy olyan alapvető feltétel, amit nem szokás külön írásba foglalni, mert magától értetődő. Ha az eladó olyan extrémitást vár el, hogy ezt egyoldalúan kívánja diktálni, akkor azt illenék egyértelműen leírni, hogy ne legyenek hasonló félreértések.

Én személy szerint ha ettől az eladótól akarnék vásárolni, akkor nem örülnék, ha az emiatt kapott negatív értékelést nem láthatnám.

Előzmény: Real Putyur (17721)
Bakacsin Csilla Creative Commons License 2023.08.18 -1 3 17731

 

Most töltöttem le mindkét képet az internetről. Jól mutatja, hogy az otthon kucorgó, nyerészkedő kis vaterás patkányok milyen haszonkulccsal szeretnek dolgozni.

M Tom Creative Commons License 2023.07.18 0 0 17730

Technikailag nem jelent ez a felhasználóknak semmit sem, marad a 7,35%-os sikerdíj.

Előzmény: Generic Jingle (17729)
Generic Jingle Creative Commons License 2023.07.06 0 0 17729
vermont66 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 17728

Milyen cukik, hogy küldözgetik az e-mailt, hogy töltsem fel újra a hirdetéseimet, miután így kibasztak velem :D

Addig álljatok fél lábom, míg újratöltöm. 

vermont66 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 17727

"A topiktárs meg régen is ilyen volt, mindig vehemensen védi a Vaterát, miközben mindig kihangsúlyozza, hogy neki semmi, de tényleg semmi köze a céghez."

 

Nem tudom, hogy ez mennyire hihető, hogy semmi köze nincs hozzájuk, ha ennyire védi őket foggal-körömmel, de ez akkor meg inkább ijesztő, ha ennyire beleássa magát az ügybe. Ilyenekből lettek a kápók, akik önként álltak az elnyomók oldalára. Genyó cégeket önként védő emberekre mondják, hogy ők a hasznos hülyék. Ilyenekről írt Orwell a 1984-ben.  

Előzmény: Generic Jingle (17725)
vermont66 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 17726

"Mindenben igazad van, kivéve abban, hogy mindig az eladókat védi a Vatera, mert én eladóként sz*ptam sokat, pedig 10+ éve vagyok fenn, pár százezer forint jutalékot, feltöltési díjat, stb. szórtam már bele a pénztárcájukba."

 

Akkor lehet, hogy csak az eladó vs. vevő "témakörben" részrehajló, de abban megegyezhetünk, hogy egy undorító cég. 

Amennyiben lehet kerülni fogom. 

Előzmény: Generic Jingle (17725)
Generic Jingle Creative Commons License 2023.07.04 0 1 17725

Mindenben igazad van, kivéve abban, hogy mindig az eladókat védi a Vatera, mert én eladóként sz*ptam sokat, pedig 10+ éve vagyok fenn, pár százezer forint jutalékot, feltöltési díjat, stb. szórtam már bele a pénztárcájukba.

 

A topiktárs meg régen is ilyen volt, mindig vehemensen védi a Vaterát, miközben mindig kihangsúlyozza, hogy neki semmi, de tényleg semmi köze a céghez.

Előzmény: vermont66 (17724)
vermont66 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 17724

Ja, meg még annyit, elvből nem fogok eladni a vaterán, de nagyon venni sem, csak ha tényleg beszerezhetetlen cuccot látok. 

Ha nekik nem kell a vásárlás és eladások utáni jutalékok, hát akkor nem kell. 

Pont mostanában akartam pár dolgot feltenni, de  keresek valami mást. Savaria Galeriara gondoltam, de félek az nem elég nagy. 

Valami jó vatera-helyetessító lehetőség? licitálásra feltenni cuccokat.

vermont66 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 17723

Ja és ezt olvasd:

 

"Egy felhasználó saját kérésére vagy negatív jelzések, hiányos, valótlan adatok közlése, számlatartozás és a Vatera Általános Felhasználási Feltételek (ÁFF) megsértése miatt kerülhet inaktív állapotba. Természetesen a felhasználó minden esetben értesítést kap a kizárás pontos okáról regisztrált email címén."

 

Az illetőt nem lehetett elérni, mert a szám nem él. Tehát fals számot adott meg. 

A barom vaterások legalább a saját szabályaikat tartanák be. 

Ők is ugyanilyen vehemensen védték, mint te ezt az idiótát, hogy "az eladó nem kötelezhető, hogy egyfolytában a telefonját nézze" 

Valótlan adat közlése, és rugalmatlanság miatt létre nem jött adás-vétel szerintem már elég indok a negatívra. 

Előzmény: Real Putyur (17721)
vermont66 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 17722

Na a vatera barmoknak még erre is van embere, bár inkább a korrekt ügyfélszolgálatra kéne inkább ráfeküdniük.

 

"El kell keserítselek, kedves Barátom; pontosan azt a negatív értékelést kaptad, amit megérdemeltél." 

Szerinted, akinek elmagyaráztam a rugalmatlan idióta és az őt védő vatera történet, mindenki nekem adott igazat. Persze te vagy nekik dolgozol, vagy írásod alapján egy szolgalelkű kápó vagy, tehát eléggé elfogult vagy.

 

"Azaz az eladó nem szeretne telefonálni. Indok nélkül is szíve joga, de az is lehet, hogy nyomós objektív oka van rá: esetleg beszédhibás, vagy neadjisten pl. süketnéma (!) - ilyen például eszedbe jutott...?" 

Hú de izzadságszag ez. :D Süketnéma, persze. Egyébként e-maileztem vele, ott is ilyen "közlöm a szabályokat"-féle kellemtelen, rugalmatlan gyökér volt. 

Nem zaklatni akartam telefonon, csupán időpontot egyeztetni, mert az gyorsabb, egyszerűbb. 

 

"Azaz az eladó (aki jelen esetben egy hivatásos kereskedő, nem magánember) határozza meg fixen, hogy hol/mikor tudja átadni Neked a megnyert tételt. A Media Markttól se követelheted meg, hogy iziben nyisson egy üzletet az általad meghatározott helyen, és legyen ott személyzet, aki december 25-én éjjel 23:37-kor átadja Neked a vásárolt árut."

 

Te mi a faszról vakerálsz itt? :D Mond, melyik újadból szoptad ki azt, hogy én meg akartam határozni, az időt és helyet az árú átvételéhez? :D Én csak időpontot akartam egyeztetni. Ezerszer vettem át már cuccot, sosem derogált elmenni érte és sosem vártam el, hogy elhozzák hozzám, vagy akárhová, mindig elmentem ezért amit vettem, most is így tettem volna, csak nem jutottunk el addig a fázisig.

 

"Teljesítetted a feltételeket...? - Nem." 

Nem, mert egy rugalmatlan balfasz eladó.

 

"Átvetted/kifizetted az árut...? - Nem."

Nem, mert egy rugalmatlan balfasz eladó.

 

"Jogos a negatív...? - Igen."

Szerintem meg nem, mert én át akartam venni, csak nem volt rá lehetőségem.

 

"Jogtalan a bosszúnegatívod...? - Igen."

Milyen bosszúnegatív, te agyatlan? Negatív. Abszolút megérdemelte volna. Amúgy meg az igazságos az, hogy Ő is tud értékelni, és én is.  Akit érdekel az ügy az meg elolvassa ezt is, azt is és eldönti.

 

"Jól tette a Vatera, hogy törölte...? - Igen."

 Fenét tette jól Én negatívot kaptam. Ő meg nem lett értékelve. Így torz az értékelési rendszer. Én nem is értem az eladót. Én örülni szoktam, ha eladok valamit, ezen az idiótán meg az látszott, hogy mintha el sem akarná adni. DE mindegy , dugja fel magának az újságját, ha nem kell a pénzem. Mit véded ezt a gyökeret? Olvasd el a negatívjait. Nem működő cuccok, karcos, lejátszhatalan cd, és nem nagyon úgy tűnik, hogy hajlandó a kompeználásra. 

 

" Az olvasás tudománya hatalom, csak nem mindenki él vele."

Okos hülyéskedik, hülye okoskodik, nem mindegy. Olvasás tudományáról papol egy olyan ember, aki valahol kiolvasta az írásomból, hogy én akartam a helyet és az időt meghatározni az átvételhez. Idézd, hogy hol írtam ilyet? Szövegértés nem mindenkinek megy.

 

"Mondhatod az eladóra hogy rugalmatlan, de ebben az esetben egyet tehetsz; kerülöd a vele való üzletelést."

Hidd el kerülöm. Eladókként és vevőkként is már megpróbálom kerülni az idiótákat, ettől a jatekabc-től akkor sem vennék semmit, ha nekem kellő cuccokat pakol fel szarért-hugyért.

 

"Nem, nem én vagyok a szóban forgó eladó, nem is ismerem, sosem vásároltam tőle. Nem vagyok a Vatera embere, sosem voltam, ezek az információk mindenki számára publikusak - csupán össze kell rakni a mozaikkockákat, és értelmezve olvasni.)"

Ezt most vagy elhiszem vagy nem, mindenesetre nagyon aktív vagy itt a vatera fórumon és elég jól beleástad magad az ügybe. 

 

"Tehát NEM IGAZ, hogy lesz.nak. (Sőt.)"

Az ügyemben igazságtalanul jártak el. Többen is írták, hogy vevők és eladók közötti csőrtében mindig az eladó mellé állnak, mert ugye abból van nagyobb bevételük. ez most már nekem is nyilvánvalóvá vált. Nyílván a gipszjakab akinek fent van 15000 cucca vaterán és van vagy 50000 eladása, és valami seggfájása van egy vevővel, akkor nyilván nem a vevő oldalára állnak, akinek mondjuk van 20 adásvétele. Kapitalista cégvezetők gondolkodása szerint ez logikus is, de én mint sértett, akit igazságtalanság ért, gondolhatom úgy, hogy a vaterás ügyfélszolgátos némber meg a vatera vezetősége lépjen egyet hátra és bassza arcon magát. És aki ezeket a rohadékokat védi, az vagy nekik dolgozik, de ha valaki önként védi ezeket, akkor egy szolgalelkű barom.   

 

"Tehát ha Te vagy a vevő, akkor Te határozod/határoznád meg, hol/mikor (GURU magazin esete). Ha Te vagy az eladó, akkor meg nehogy már a vevő határozza meg, hol/mikor (fenti morgolódás).

Akkor mégegyszer. "Tehát ha Te vagy a vevő, akkor Te határozod/határoznád meg, hol/mikor" ilyen sosem történt, ilyet nem írtam le, ez csak a te fejedben történt, mert nem megy a szövegértés vagy nem tudom miért. Hol írtam, hogy én akartam meghatározni a guru átvételi helyét és idejét? 

 

"Ez üti a Monty Pythont vagy Örkényt. Remélem, Te is érzed... :-)))"

Tökön szúrtad magad. Monty Python mi? 

 

 

Előzmény: Real Putyur (17721)
Real Putyur Creative Commons License 2023.07.03 -1 2 17721

El kell keserítselek, kedves Barátom; pontosan azt a negatív értékelést kaptad, amit megérdemeltél. A Vatera pedig teljesen jogosan törölte a Te bosszúnegatívodat.

 

Hogy miért?

 

- világosan le vagyon írva a termékleírásban: 

"A kommunikáció e-mailben zajlik"

Azaz az eladó nem szeretne telefonálni. Indok nélkül is szíve joga, de az is lehet, hogy nyomós objektív oka van rá: esetleg beszédhibás, vagy neadjisten pl. süketnéma (!) - ilyen például eszedbe jutott...?

(Pl. én is bizonyos postázási módokat eleve kizárok az aukcióimon - erre komoly okom van, ami ehelyütt nem publikus. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, privátban elmesélem.)

 

- világosan le vagyon írva a "SZÁLLÍTÁSI FELTÉTELEK"-nél:

"Budapest IV. kerület - egy hétköznapi nap (változó) hetente, fix időpontban, fix címen"

Azaz az eladó (aki jelen esetben egy hivatásos kereskedő, nem magánember) határozza meg fixen, hogy hol/mikor tudja átadni Neked a megnyert tételt. A Media Markttól se követelheted meg, hogy iziben nyisson egy üzletet az általad meghatározott helyen, és legyen ott személyzet, aki december 25-én éjjel 23:37-kor átadja Neked a vásárolt árut.

 

- világosan le vagyon írva a "SZÁLLÍTÁSI FELTÉTELEK"-nél:

"Kérlek csak akkor licitálj, ha tudod vállalni a fentieket az átvétellel kapcsolatban!"

Azaz a liciteddel (pontosabban jelen esetben a fixáras vásárlásoddal) ELFOGADTAD a fenti feltételeket.

 

Teljesítetted a feltételeket...? - Nem.

Átvetted/kifizetted az árut...? - Nem.

Jogos a negatív...? - Igen.

Jogtalan a bosszúnegatívod...? - Igen.

Jól tette a Vatera, hogy törölte...? - Igen.

 

Az élet kegyetlen. Az olvasás tudománya hatalom, csak nem mindenki él vele.

 

Mondhatod az eladóra hogy rugalmatlan, de ebben az esetben egyet tehetsz; kerülöd a vele való üzletelést.

(Nem, nem én vagyok a szóban forgó eladó, nem is ismerem, sosem vásároltam tőle. Nem vagyok a Vatera embere, sosem voltam, ezek az információk mindenki számára publikusak - csupán össze kell rakni a mozaikkockákat, és értelmezve olvasni.)

 

-----

 

Más.

"... Ha vevő vagy le sem szarnak ..."

Hallottál esetleg a BVP-ről...? (Vatera - Biztonságos vásárlás program)

Itt olvashatsz róla:

https://www.vatera.hu/biztonsagos-vasarlas/

 

(Hasonló az eBay-es "Buyer protection"-höz.)

Tehát NEM IGAZ, hogy lesz.nak. (Sőt.)

 

-----

 

De a hab a tortán ez:

"... Eladóként a halálom, ha a vevő közli, hogy hová vigyem a cuccot. Meg "találkozzunk félúton". Az egyik még fel is ajánlotta, hogy választhatok a Blaha, a Keleti és az Örs között. ..."

Tehát ha Te vagy a vevő, akkor Te határozod/határoznád meg, hol/mikor (GURU magazin esete). Ha Te vagy az eladó, akkor meg nehogy már a vevő határozza meg, hol/mikor (fenti morgolódás).

Ez üti a Monty Pythont vagy Örkényt. Remélem, Te is érzed... :-)))

Előzmény: vermont66 (17717)
vermont66 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 17720

egyetértek. 

Én is vettem és eladtam is sokmindent (nem csak vaterán), de sajnos a hülyéket nem lehet megúszni. A baj itt a sztoriban, hogy az idióta mellé áll a vatera, csak mert az eladó. 

 

Eladóként a halálom, ha a vevő közli, hogy hová vigyem a cuccot. Meg "találkozzunk félúton". Az egyik még fel is ajánlotta, hogy választhatok a Blaha, a Keleti és az Örs között. Köszi baszdmeg. 

 

Előzmény: Generic Jingle (17719)
Generic Jingle Creative Commons License 2023.07.03 0 0 17719

Vevőből is és eladóból is ki lehet fogni idiótákat, én speciel eladóként sz*ptam kretén vevők miatt.

Előzmény: vermont66 (17717)
vermont66 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 17718

"Hiába "panaszkodtam" a vatera ügyfélszolgálatának, rám sem hederítettek!"

 

Én is így jártam, az úgynevezett ügyfélszolgálatukkal. 

Ha vevő vagy le sem szarnak, az eladó meg lehet bármilyen rugalmatlan, felgma csaló szemétláda..

De mindegy, licitre akartam feltenni néhány cuccomat, milyen más alternatívát javasoltok? 

Savaria galeria? 

Előzmény: Scalea (17716)
vermont66 Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 17717

Ne vásároljatok vatera-n!

Egyszerűen ha vevő vagy leszarnak, csak az eladóknak adnak igazat.

Vettem egy újságot. Fel akartam hívni a vevőt, adategyeztetés céljából, nem volt elérhető. Többször próbáltam, ki sem csörgött. Nem élő számot adott meg. Írt egy e-mailt,, hogy csütörtökön 17-kor (plusz egy címet) átvehetem. Írtam, hogy nem jó nekem az időpont, adjon egy olyan telefonszámot amin elérem és időpontot egyeztetünk. Írta, hogy e-mailben megy az adás-vétel. Flegmázott, hogy van ám posta is úgy is kérhetem. Küldött egy új időpontot, de az sem volt jó. Aztán adott egy negatívot. "Nem vette át a terméket". Hát rugalmatlanság miatt én is adtam neki egyet. 

Azt töröltette a vaterán. Azt a negatív értékelést, amit én adtam. 

Írtam a vaterának, hogy ezt mégis hogy? 

Írták, hogy az ő negatívja jogos, mert nem vettem át. Az enyém jogtalan, mert "Arra nem kötelezhetjük az eladót, hogy a telefonszáma mindig be legyen kapcsolva" és ezt is:  "Arra sem kötelezhetjük az eladót, hogy bármikor rendelkezésre álljon." Az én qrva anyámat, hogy 1 hónap alatt adott 2 db időpont nem volt jó. 

 

jatekabc (jatekabc@gmail.com) az eladó neve, tőle ne vegyetek semmit, mert egy rugalmatlan flegmázó szemét. 

 

A vateráról meg annyit, hogy ha csupán vevő vagy, le se szarnak.- Mondjuk én eladni is szoktam, de ebben az ügyben mint vevő vettem részt. Vateráról innentól kezdve nem veszek semmit (1-2 dolgot leszámítva)

, de eladni biztosan nem fogok ott. 

 

Scalea Creative Commons License 2023.03.22 0 2 17716

Ha van egy csöpp józan eszed, akkor inkább a Facebookon, a Jófogáson, a Galéria Savarián, vagy a VINTID-en adsz el.

Ugyanis ezek nem szednek jutalékot.

Ellenben a vatera 6 % jutalékot bezsebel minden eladott tétel után. És nem biztonságos, mert én vásároltam ott, kifizettem, az eladó egy olcsóbb terméket küldött. Hiába "panaszkodtam" a vatera ügyfélszolgálatának, rám sem hederítettek!

Előzmény: Megeszi (17713)
vegyes11 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 17715

Sziasztok. Szerintetek mennyit ér ez meg? https://www.vatera.hu/2021-es-3-db-sorszamkoveto-1000-ft-jd-sorszam-unc-1-ftrol-3235401209.html

Valaki ilyen sokáig tartogatja és utána egy gyűjtő megveszi?

Rozinnyo Creative Commons License 2022.11.08 0 0 17714

Hagyományos aukciónál tudsz beállítani fix árat is, persze.

Érdemes megnézni a hasonló termékek árait előbb az oldalon, illetve azt, hogy az adott termék érdeklődő köre nyitott-e a licitálásra.

 

Ha aukciót indítasz, a termék kikiáltási ára legyen valamivel alacsonyabb, mint amit végső eladási árnak gondoltál. Az alacsonyabb kikiáltási ár vonzza az érdeklődőket.

Előzmény: Megeszi (17713)
Megeszi Creative Commons License 2022.03.26 0 0 17713

sziasztok! 

 

hogyan kell vaterázni? 

 

mondjuk van egy árum, licitet indítanék 10 000-ről

 

de lehet mellette fix, vagy minimál árat is beállítani? 

 

nem értem az ügyet!

 

segítenétek, légyszi? 

balu9ms Creative Commons License 2021.07.05 0 0 17712

Nem sért szabályt.

Előzmény: PermanentDestructor (17705)
Rozinnyo Creative Commons License 2021.06.18 0 0 17711

Ha eredeti Kingston csomagolásban kaptad, akkor ez nem a Vatera hibája, a Kingstonnál kellene reklamálni, hogy nem jó a pendrive. Írtál amúgy az ügyfélszolgálatnak? Ők tudnának segíteni, mi itt a fórumon kevésbé. 

Előzmény: csepi0101 (17707)
Rozinnyo Creative Commons License 2021.06.14 0 0 17710

Úgy tudom, hogy önmagában az, ha egy felhasználó több fiókkal rendelkezik a Vaterán, nem sért szabályt. Addig míg ezeket a szabályzatnak megfelelően használod, szerintem nincs akadálya a "többszörös" regisztrációnak.

Előzmény: PermanentDestructor (17705)
my hells Creative Commons License 2021.05.30 0 0 17709

Szerintem a "drop - ship" - nek vége lesz a vaterán, az áfa és a kezelési díj megöli. Lesz aztán nagy sivalkodás a vevőktől, ha a piti pénzért "megvett" cuccra kapnak 1500 - 3000 közötti ügyintézési költséget.

murray Creative Commons License 2021.05.25 0 1 17708

Én is sok cuccot eladtam a vaterán de annyira magas a jutalék és annyira drága ott minden hogy feladtam én is. 

Emlékszem mindig utalni kellett a jutalékot. 

itt a Jófogás simán legyőzte. Kész. 

Előzmény: gepesz (17706)
csepi0101 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 17707

A VATERA A LEALKUDTUK.HU NÉVEN REKLÁMOZ KINGSTONE 64GB-OS PENDRIVE-OT AMIT UGYAN A WINDOWS 64GB-NAK LÁT DE MINDEN ADAT TÖNKREMEGY RAJTA MERT CSAK 8GB

gepesz Creative Commons License 2021.05.03 0 0 17706

Valamikor nagy vaterás voltam.

Elkoptatták a kedvem. Évek óta nem voltam az oldalon.

Meglepődtem,  hogy ez az oldal  (is) még él.

PermanentDestructor Creative Commons License 2021.05.02 0 0 17705

Vaterán sért valamilyen szabályt, ha többször szeretném magam regisztrálni? (nem sumákolási céllal, 100%-os vagyok és szeretnék is az maradni)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!