Keresés

Részletes keresés

Kiskatona 11 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 2208

Sziasztok!

Véleményt szeretnék…

Parkside elektromos fűnyíró 1200-as….

Kis területre szeretném max 300 négyzetmétert szeretnék vágni vele.

Viszonylag sík területen használnám.

Szerintetek ez egy megbízható gép?

Köszönöm a válaszokat előre is.

M4vrick89 Creative Commons License 2021.08.28 0 0 2207

Sziasztok,

 

van egy Fieldmann FZR 4614-B típusú fűnyíróm, melynek a légszűrő ház tető borítása elveszett. Esetleg valaki tudja, hol lehet hozzá kapni ilyen alkatrészt?

Sajnos a hivatalos szerviz nem sokat tudott segíteni, elirányítót egy szerelőhöz, de őt e-mailben, illetve telefonon se lehetett elérni, illetve már a nagyobb fűnyíró alkatrész forgalmazókat is kérdeztem de nem sok sikerrel.

 

 

Válaszokat előre is köszönöm.

Csuklósbusz Creative Commons License 2021.08.20 0 0 2206

Hidrós vagy transmatikus váltó bírja jobban fűnyírótraktorban?

 

 

Sokat menne betonon üresjáratban...

Pillanat1 Creative Commons License 2021.08.11 0 0 2205

Üdv esetleg benzin motoros fűnyírót tud valaki ajánlani? 5-6száz nm2 re kellene egy valami jól működő benzinmotoros főgyűjtős funyiro nem kell hogy önjárós legyen, de ha az akkor az se baj. Ne kelljen folyton szervizbe vinni, tegye a dolgát, megbizhato legyen. Nem egy horribilis áron. létezik ilyen? Ha valaki tud akkor kérem ossza meg velem. Köszönöm a válaszokat.

 

immortal100 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2204

Üdv Mindenkinek!

 

Adott egy új STIGA Combi 48 Q benzines fűnyíró. Kb. másfél óra használat után a negyedik berántásnál a berántó megadta magát. A zsinórt kifelé minden ellenállás nélkül egy fémes koppanás kíséretében lehet húzni, vissza a rugó visszahúzza. Mi lehet a probléma? Minden hozzászólást köszönettel fogadok.

Mikonú Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2203

Riwall-lal szaporodnak a rossz tapasztalataim.

Korábban a fűmagasság-állító mechanizmus esett szét (ld. korábbi bejegyzéseim), holnap -talán- az indítószerkezet meghibásodás miatt viszik garanciális szervizbe. Áprilisban vettem, nem használtam sokat.

A gépkönyve gyakorlatilag használhatatlan.

Előzmény: mortel8 (2180)
SIMTDIToledo Creative Commons License 2021.06.28 0 0 2202

Szia!

 

Nekem 7 éve van egy WolfGarten ambition 34e mai napig tökéletesen működik, bár pár éve (kb 3) átvette a helyét egy Viking 443-as gép, és azóta a wolffal csak a kerítésen kívül nyírom, ahol ki tudja mit rejt a fű. Mindegyik tökéletesen működik, nemrég leszedtem a burkolatot, hogy kiporolja, de semmi nem volt a gépben, tökéletesen szigetelt...

 

Remélem segített...

Előzmény: Pakitó62 (2199)
gesszti Creative Commons License 2021.06.28 0 0 2201

Ha villanyos fűnyíró, akkor tartós megoldás lehet egy ipari villanymotor, és egy jó fűnyíróház összeépítése. Nem jön ki 30e Ft-ból, nincs fék kikapcsoláskor, nehéz, de kb. örök. (vagy legalábbis, amíg szét nem rohad a ház) Jó legyen a földelés a gépen, és normális hosszabbítót kell használni. 

 

Átlag villanyos fűnyíróból mindegy, hogy melyiket veszed. 3 év múlva úgy is kidobod. 

 

 

...ha sokszor magasra nől a gaz, akkor nem érdemes villanyos fűnyírót venni. Kell egy jó vállrólindítható kasza, és kész. Románpiacon vettem tavaly 40e Ft-ért egy 50 köbcentiset. Hangos, sokat eszik, de évente 3x levágni 200 nm-t tökéletes. 

Előzmény: Pakitó62 (2199)
botsinkai Creative Commons License 2021.06.27 0 0 2200

Mai fűnyírókkal ne tervezzetek 7 évre. :-)

Előzmény: Pakitó62 (2199)
Pakitó62 Creative Commons License 2021.06.27 0 0 2199

Sziasztok! 7 éve vettünk egy Bosch fűnyírót. Alig volt használva mert sokszor sajnos magasra nőtt a gaz,férjem kaszált. Most a kapcsolója elromlott. Vett a férjem kapcsolót, valahogy rászerelte, ok jaj de jó működik. És közben lefüstölt a motorja. Milyen márkát vegyünk??Kivétel a Boch!!!! ?????? Köszönöm a segítséget.  Régebben apám egy másik szerkezet motorjából eszkábált össze fűnyírót, működik az, férjem szerint jó hogy az áram nem csapta agyon apámat.

 

plüss Creative Commons License 2021.06.25 0 0 2198

Szia!

A géppel elégedett vagyok, a gyűjtőzsákot kellett kicsit "megfoltozni". Sosem használom a mulcsozó funkciót, mert egy idő után filcesedik. Így is minden tavasszal kell szellőztetni.....

Előzmény: nagyjé (2197)
nagyjé Creative Commons License 2021.06.23 0 0 2197

Szia!

Egy év elrteltével is jó gépnek tartod?

Mennyire jó a mulcsozó képessége?

Előzmény: plüss (2059)
Danimayi Creative Commons License 2021.06.21 0 0 2196
Danimayi Creative Commons License 2021.06.21 0 0 2195

Kedves Forumozok!

Használ valaki ilyet?

https://www.lawnvac.com/vac/pro-22dfs

nagykunsági Creative Commons License 2021.06.12 0 0 2194

Mondjuk a Yato-ban nem vagyok biztos, 3400 a fordulata.

Előzmény: galaxy81 (2192)
nagykunsági Creative Commons License 2021.06.12 0 0 2193

Köszönöm szépen.

Előzmény: galaxy81 (2192)
galaxy81 Creative Commons License 2021.06.12 0 0 2192
Előzmény: nagykunsági (2191)
nagykunsági Creative Commons License 2021.06.11 0 0 2191

Üdv emberek.

 

Elektromos fűnyírót keresek. Nem kell nagy 33 cm vágószélességvagy környéke. 

 

Sajnos at utóbbi években vettünk már kettőt is, az elsőnél még jó ötletnek tűnt a kis súly, Bosch márkára esett a választás nem volt olcsó de egyszer élünk. 

Sajnos kiderült hajtóműves, /szénkefés motor kis ékszíj/ és a csapágyak nem bírtak ki 3 évet megforgott a műanyag házban,

Még ezt sikerült egy jó esztregályossal megoldani, de mikor megállt az első csapágy, azt aztán nem tuduk cserélni. Egyszerűen képtelenség a tengelyről lehúzni sérülés nélkül  azt a kis ékszíjtárcsát. Libafogon van. 

 

Na akkor a következő ne legyen hajtóműves, nem kell nagy márka, van nekem MTD vagy 15 éve, azok jók.

Úgy is lett. 

De ma kiderült ez a szar is hajtóműves, be is állt az első csapágy. 

MTD alkatrészlistát néztem csak éppen a motor nem kapható. 

 

Tehát tud valaki olyan márkát típust ami még közvetlenül hajt? 

 

Jelenleg ezt az egyet találtam, amiről biztosan írják, hogy nem hajtóműves.

 

https://aktivkft.hu/agrimotor-fm-3813-elektromos-funyiro-1300w-fm3813-20af2f780

 

Sajnos a legtöbbnek a műszaki adatlapjáról meg a leírásból nem derül ki, hogy hajtóműves. 

Ha legalább lenne egy fordulatszám, abból már lehetne következtetni. 

 

Előre is köszönöm a segítséget. 

 

 

gesszti Creative Commons License 2021.06.11 0 0 2190

Vidéken azért akadnak jó kis boltok. Itt Keszthelyen 3-4 is van, ahol fűnyíróalkatrészt lehet vadászni. 

Előzmény: LacoP21 (2189)
LacoP21 Creative Commons License 2021.06.10 0 0 2189

Köszönöm!

 

Csak tanulság okán leírom a tapasztalataimat, annyira talán nem OFFtopic.

 

Budapesten kerestem ilyen szaküzletet, így jutottam el Nyíregyházára az Agroforg-hoz (virtuálisan), és felhívtam. Ott tájékoztattak, hogy a fűnyírókés univerzum sokkal összetettebb, mintegy hosszméret és géptipus...

Tovább kutattam a neten és a kertmotor.hu-n lehet az alábbi adatokkal kést keresni:

 

Kés hossza: 516mm, az enyém 503mm

Középső lyuk átmérő: 16,2mm, az enyém 16,0mm

Szélesség: 60mm, az enyém 63,5mm

Szélső lyuk távolság: 47,5mm stimmel

Szélső lyuk átmérő: 9,7mm stimmel

Vastagság: 4 mm stimmel

 

 Ezen kívül még van pár kritérium, mint a forgásirány, mulcsozó, súly, gyártó, stb.

Ez még mindig nem a számomra megfelelő kés, de már majdnem. Az általam mért paraméterek szerint az én késem egy fekete lyuk a fentebb említett univerzumban :(

 

Keresek tovább, bár gesszti tanácsát követném a legszívesebben. Ritka az igazi szaküzlet, ma már a multiké, és a webshopoké a piac.

Előzmény: gesszti (2188)
gesszti Creative Commons License 2021.06.09 0 0 2188

Ilyenkor azt kell csinálni, hogy fogod a kést, bemégy egy boltba, ahol árulnak fűnyírókaz, és "ilyet" kérsz. Max mérd meg a fűnyíróház belső átmérőjét, hogy a hossz biztos jó legyen. 

Előzmény: LacoP21 (2187)
LacoP21 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 2187

Szervusztok!

 

Van egy Briggs 4T motoros, tologatós, gyűjtőkosaras, mulcsozós fűnyíróm. Használtan vettem 6 éve, mindig teszi a dolgát, de megkapja ami jár neki. 

Elkopott a kés. De nem akárhogy! Átlyukadt. 

 

A neten (láma vagyok a számítógéphez) hiába keresek Briggs fűnyírókést, 51 cm-est, mindenféle találat közül nem tudom eldönteni melyik lesz jó.

 

A középfurattól jobbra-balra van egy-egy kisebb furat.

 

Ha valaki segítene a kereskedelemben kapható kések közül beazonosítani a megfelelőt, annak imába foglalom a nevét :)

 

Köszönettel LacoP

Előzmény: gesszti (2184)
Lady fantasy Creative Commons License 2021.06.08 0 1 2186
Előzmény: tipego (2185)
tipego Creative Commons License 2021.06.07 0 0 2185

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Ma eltört a villanyos mtd fűnyíróm műanyag indító karja. Lehet ilyet kapni valahol külön? Vagy komplett egységet?

Köszönöm szépen

Üdv

 

gesszti Creative Commons License 2021.06.07 0 0 2184

Én minden fűnyírás után tisztára mosom az alját, majd utána leszárítom. Nincs probléma a korrózióval. Nincs az az alvázvédő, ami ellen tudna állni a nedves, rothadó, fű-föld keveréknek. Nagynyomású mosó, és kb. 5 perc ki-be pakolással együtt. 

Előzmény: tlevente (2182)
-Tsunami- Creative Commons License 2021.06.06 0 2 2183

Nem kell bennehagyni a beragadt nyesedéket és akkor nem fog szétrohadni. Ahol betapad ott sokáig nedves a lemez  és elkezd savasodni a nyesedék is benne. Minden lemezház belül ledobja egy idő után a festéket a használat miatt. A durvább alvazvédős felületre meg jobban is tapad a nyesedék.

Előzmény: tlevente (2182)
tlevente Creative Commons License 2021.06.06 0 0 2182

Az Al-ko benzines nályam 4-5 alatt szétrohadt. Itt a Husqvarna lc153s 2020-s évjáratún is málik le a festék.

Próbálkozott valaki alvázvéddelemmel???

Ha az autón kibír tíz-húsz évet, lehet hogy a fűnyíróházat is megvédené a leverődésektől!

gesszti Creative Commons License 2021.06.03 0 0 2181

Ezekből az oleo mac-ot, vagy a yamaha motorost választanám. 

 

2000 nm-t nyírtam önjárós tologatóssal. 7,5 km séta volt. Ha sík, és vízszintes a terület, akkor szerintem a fákat könnyebben kerüldözöd a tologatóssal. Én jobban szeretem, mert általában könnyebbek, és mindenképp könnyebb tolni őket, mint az önjáróst kikapcsolt járószerkezettel. 

Gyűjtős, főleg nagy kosárral, praktikusabb, ha önjárós, és hátsó kerék hajtású. (látni pár első hajtásos önjárós, gyűjtős gépet...)

Minél nagyobb kereke legyen. 

Ha önjáróst veszel, akkor fontold meg, hogy változtatható legyen a haladási sebessége. 

Mulcsozás nekem eddig egyik fűnyírónál se jött be. 

 

A traktorokkal az a gond, hogy ha valami olcsót veszel, az nagyon vacak. Hiába kicsi a terület, a forgolászódás, és a sok elindulás-megállás nem megy neki. Ha kicsit jobb minőségűt veszel, akkor meg túlzás a 2000 nm-hez. 

 

Talán egy jó önjárós, gyűjtős, meg egy kisebb, könnyű vállrólindítható kombó lenne jó megoldás. 

Előzmény: mortel8 (2180)
mortel8 Creative Commons License 2021.06.03 0 0 2180

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék fűnyíró vásárláshoz. Elegem lett az összetaknyolt fűnyíróimból. Nem indul, szétesik, stb.

Kb. 2000 m2-t nyírok, vannak fák, gyerekjátékok is benne. Ezért az önjáróságon is erősen gondolkodom.

Hosszú távon vagy birka vagy fűnyírótraktort látom megoldásnak. Az egyikhez kerítésünk, a másikhoz pénzünk nincs, ez még évek míg meg kell oldanom a nyírást egy tologatóssal(aztán meg úgyis kell továbbra is kiegészítőnek). Minél nagyobb szélességben(legalább 51) szeretném és gondolkodom, hogy önjárós lenne a jobb vagy csapágyazott kerekes tologatós. Mikor mennyi időm van vagy kidobatom vagy gyűjtetem a füvet(ha úgyis olyat veszek, kidobás helyett mulcsozni is jó lenne)

 

Árukereső alapján a következőket néztem:

53cm-esek:

Riwall PRO RPM 5355

MTD SMART 53 SPBS (ez csak 3 LE)

Hecht 554 SX 5IN1

Oleo-Mac G 53 TK ALLROAD Plus 4

 

51cm:

STIGA Combi 53SQ B

 

vagy most van az obiban 51cm-es gama garden yamaha motorral.

 

Szerintetek melyiket érdemes venni ár-érték arányban?  Megéri a stiga vagy az oleo-mac a felárat?

Érdemes önjárót venni, vagy sima tologatós(jelenleg egy nem csapágyazott tologatós van, de ezer sebből vérzik)

 

Köszönettel, Tibi

gesszti Creative Commons License 2021.06.01 0 2 2179

5-8 évnél hosszabbra nem terveznék mai fűnyíróval. Azt döntsd el, hogy gyűjtős, vagy oldalkidobós kell. Válassz olyat, ami csapágyazott kerekes, hogy könnyebben guruljon. Ezeken kívül meg kb. amilyen szín tetszik. Néha cserélj benne olajat, évente 1 új gyertya, és mindig tisztán rakd el. 

 

Márkanévnél többet ér, (szerintem) ha minden fűnyírás után le van mosva, szárítva, és úgy van elrakva. A kést is mindig szimmetrikusra élezd, hogy ne rázza a főtengelyt. Ilyen apróságokkal éveket lehet nyerni. 

 

...és/vagy.. pár évente veszel egy olcsót, használod, amíg megy, és a maradék időben meg játszol az unokákkal.

Előzmény: SumQuiSum (2174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!