Keresés

Részletes keresés

rendes gyerek Creative Commons License 2003.12.15 0 0 19
Borzalmas.
rali Creative Commons License 2003.12.15 0 0 18
Úgy van.
Előzmény: marktven (17)
marktven Creative Commons License 2003.12.15 0 0 17
Nics anyázás, de nem hinném, hogy te, vagy bárki más be tudná határolni, hogy egy enbernek mit jelenthet egy állattal 15 éve tartó kapcsolat. Jellemző az is, hogy te - kétségtelenül betartva a ma még érvényben lévő nyelvtani szabályt - "ami"-t tehát tárgyvonatkozót használsz egy érző, gondolkodó szenvedni-örülni képes lényre. Az is sajátos nekem, hogy manapság, mikor a tudomány is egyre döbbenetesebb érzelmi képességeket tár fel az állatvilágban, van még aki puszán az ember szolgájaként, tehát "haszon" állatként tud elképzelni egy másik élőlényt. Valószínűleg nem sikerült még neked az a rendkívüli élmény, a "korlátok" átlépése, azaz mély érzelmi kapcsolat egy más fajhoz tartozó lénnyel. De attól mert te még ezt nem tapasztaltad meg, még létezik bizony.
Előzmény: Törölt nick (10)
rali Creative Commons License 2003.12.15 0 0 16
Nem vagy ám evvel egyedül - én ismerek olyan nicket, aki most - sok év elteltével is - siratja a kutyáját.
Előzmény: mamicska (15)
mamicska Creative Commons License 2003.12.15 0 0 15
Velem ez már két éve megtörtént.Azóta sem tudok átmenni a téren,ahol sétáltunk.Itthon altatta el az orvos,sok szenvedés után.Lefogtam a szemét és fehér lepedőbe bugyoláltam.A telken temettük el,de azt én mér nem birtam megcsinálni.A gyerekeim hantolták el.Nagyon összenőttünk,mivel születésétől süket lévén az én jelzéseimre kellett hagyatkoznia.Nem tudnék még egy kutyát elveszíteni!/Hogy minek bőgök még most is?/
Előzmény: marktven (-)
Yv Creative Commons License 2003.12.15 0 0 14
Nagyon nagyon nehéz, de a szép emlékek megmaradnak és az, hogy tudod, hogy mindent megadtál neki, hogy teljes élete volt, túlélhetővé teszi..
Előzmény: marktven (-)
rali Creative Commons License 2003.12.15 0 0 13
Talán egy simogatás... Nem tudom, macskák vannak, sose volt kutyám.
Előzmény: marktven (2)
murray Creative Commons License 2003.12.15 0 0 12
engem is mindig megviselt amikor elpusztult az éppen aktuális kutyám!
azokat a szemeket amikkel néztek rám sosem tudom elfelejteni...
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 11
off
Csak a nickedről jutott eszembe, hogy a múltkori Vágó-műsorban is a (tényleg) nagy tudású és 5 nyelven (köztük angolul is) beszélő műsorvezető azt mondta Mark Twain-re, hogy mark twen. Holott nem francia volt a szerencsétlen, hanem amerikai, és úgy ejtik: mark twéjn.
on
Előzmény: marktven (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 10
Én megértem, hogy az ember tud kötődni egy állathoz (nekem macskáim voltak olyanok, amelyeket - anyjuk korai elvesztése miatt - szopós koruktól én neveltem), és nagyon fáj az elvesztése, de barátnak nevezni (persze, nem dumál vissza,ha hülyeséget csinálunk... lásd még: Sárkány és papucs: Ez eegy hüülyeee... de mit tehet itt egy ló?) talán túlzás. Az a baj, hogy a ma embere elég gyakran átesik a ló másik oldalára, és nem annak tekinti a háziállatokat, amik: segítőnek (kutya - házőrző, macska - egerész, ló - szekérhúzó stb.). És ez nem biztos, hogy egészséges.
Anyázást ha lehet, kéretik mellőzni. Csak a véleményemet mondtam el.
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 9
En meg 5 evig feltem eladni a lelkemet ujra. Aztan egy hetvegen megbolondultam, nekem kutya kell, lett.
Előzmény: doktormacko (8)
doktormacko Creative Commons License 2003.12.14 0 0 8
mi azonnal vettünk egy másik kutyát. Igy talán kisebb a hiány !!
Snakeins Creative Commons License 2003.12.14 0 0 7
"Csak" szeresd.
Ő ezt mindennél jobban értékeli.
Előzmény: marktven (2)
Snakeins Creative Commons License 2003.12.14 0 0 6
Kedves Marktven!

Nagyon sajnálom, én is átéltem már.
Ilyenkor csak azzal tudlak vígasztalni, hogy boldog, teljes élete volt melletted, és akkor is mellette leszel, amikor átmegy a Szivárvány-híd túloldalára.
És azt tanácsolom, ha szenvedni látod, inkább altattassad el, semmint kínok között teljenek el az utolsó hetei.

Üdv; Snakeins.

Előzmény: marktven (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.14 0 0 5
De el tudod viselni. Csak a szivedbol egy darab, az odalesz. Par hetig nehez, aztan egyre ritkabban futja el a szemedet a konny. szeresd meg egy kicsit, koszond meg, hogy a kutyad volt. A francba, sirok en is, pedig regen volt mar.
Előzmény: marktven (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.13 0 0 4
Nekem is van egy 13 éves kutyusom, szegény már alig lát, napi 23 órát alszik, és egyre gyengébb, nem is merek belegondolni abba, hogy mi lesz velem nélküle, annyira megszoktam :[

Arra sosem lennék képes, hogy "lecseréljem", mint egy ismerősöm, aki az öreg kutyusát elaltattatta, és még aznap érkezett hozzá egy új kölyökkutya (ugyanolyan fajta)

Előzmény: marktven (-)
kicsicsillag20 Creative Commons License 2003.12.13 0 0 3
Én is meg tudlak érteni,teljes mértékben.Nekem is volt egy kölyökkutyusom,beteg lett...és sajnos már nincs velünk.(ez az eset három éve történt.)Mint utóbb kiderült,parvovírusos fertőzése volt,az ÁLLATorvos,azt mondta,hogy tüdőgyulladás...
Mellesleg,ez az orvos,spórolta meg/ki azt az oltást is amit a kutyus parvovírus ellen kapott...és sajnos többen jártak így.Hál'Istennek,azóta a tenyésztő,akitől vettük a kutyust,másik állatorvost keresett.És hál'Istennek,hároméve van egy gyönyörű szép kuytusnk.
Ja és az a bizonyos ÁLLATorvos,az eset után fél évvel meghalt!!Isten nem ver bottal...
Előzmény: marktven (-)
marktven Creative Commons License 2003.12.13 0 0 2
Hiányoznak a megfelelő gesztusok. Nem tudom kifejezni neki, amit érzek, nem tudok elbúcsúzni.
Előzmény: rali (0)
KZsoci Creative Commons License 2003.12.13 0 0 1
Velem tavaly történt ez. A kutyus csak 9 éves volt, három hónapig volt beteg. De meglepő módon nem szenvedett sokat, csak a legvégén... :((((
Előzmény: marktven (-)
rali Creative Commons License 2003.12.13 0 0 0
Meg tudlak érteni - nagyon sajnálom.De neked is jobb lesz, ha szoktatod magad a gondolathoz.
Előzmény: marktven (-)
marktven Creative Commons License 2003.12.13 0 0 topiknyitó
15 éve vagyunk együtt, közhely, de a barátom, "gyerekem" miegymás, és most leépül a kutyám, közelít a vég...és nem tudom elviselni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!