Az oroszok már az elejétől 5:1-et védekeztek. Ez a németek ellen jól működött, Kühnét szinte teljesen levették a pályáról, az első negyvenöt percben három gólt lőtt csak (3/6). Röpcke sem volt jobb, 2/6 az egész meccsen. (Ők ketten a mi meccsünkön 12 gólt lőttek.) Egyedül a balkezes Leuchter villogott, ő 11x talált be mezőnyből.)
De a nyitott védekezés negyven-ötven percen át kimerítő nagyon, és az oroszok szerintem túltolták. A negyvenötödik percben kezdtek fáradni, ott a németek öt perc alatt egy 5-1-es sorozattal visszajöttek a meccsbe (25-21>26-26) És a végén már teljesen nyílt volt minden. Pia Terfloth, a német jobbszélső is azért kerülhetett hirtelen képbe, mert 5:1-nél eleve több helye van, ráadásul Lavrentyeva sérülése után az oroszok baloldali védekezése már nem volt az igazi (itt cserélték a hosszú oldalon Resetnyikovát, ezért a kettes védőnek fel alá kellett rohannia a kispadig és vissza, a szélső védő meg nem tudott védekezni...) Így aztán eljött Terfloth nagy lehetősége, egymás után három gólt is lőtt szélről (és kettőt indulásból). Előtte, az első félidőben összesen két labdát kapott csak helyzetbe, abból is az egyiket amikor a németek kettős emberelőnyben voltak, ezért eleve adta magát h jobbszélre játsszák ki az akciót...)
Szóval az oroszok szerintem nem jól osztották be az erejüket. A non-stop nyitott védekezés + Lavrentyeva kényszerű kiválása + a hosszabbításban a kiállítás együtt már túl sok volt szerintem.
(Romániával amúgyis szívesebben játszottak volna elődöntőt, Gumjanov és a szakmai stáb úgy gondolta h a románok már 'leszálló ágban' vannak, a németek meg nem......)
Bohus erősen NEKA centrikus ifi csapata a lassabban érő játékosokból többi utánpótlás csapatokból kik maradtak ki, akik esetleg a junior válogatottra odaérhetnek azt te, én és más sem tudja.
Tény viszont h a hosszabbításban a jv-k benyelték a német csereirányító trükkjét, aki berohant középre hét méterre és elintézte h a nála jóval magasabb orosz védő kinyújtott karja éppen a nyakával találkozzon......Ebből aztán kiállítás lett és a többit már tudjuk.
Ez a Gino Smits - a németek holland edzője - nagyon trükkös csávó. Azt írják az oroszok:
"....A német-orosz meccs előtt a bemelegítésnél a 'Bundesteam' mindhárom edzője a pálya közepéről szinte kizárólag az orosz játékosokat nézte, a sajátjaikkal nem is törődtek. Nem véletlenül dicsérte olyan lelkesen Smits előző nap Gumjanovot, és nevezte az orosz csapatot az EB első számú esélyesének...."
Ahham. És ezt az oroszok el is hitték....?
A német győzelem után a sajttájon amúgy Gumjanov igen szűkszavúan nyilatkozott - "..már a hatodik meccset játszottuk, nem volt elég játékosom, nem tudtam rotálni a csapatot..." - Smits valamivel hosszabban: "Levontuk a tanulságokat a románokkal és a magyarokkal játszott meccsekből. Határozott célunk volt az utolsó percig küzdeni, fegyelmezetten támadni ahogy megbeszéltük, nem törődve azzal h a szünetben négygólos hátrányba kerültünk. A lányok hetven percig küzdöttek és megérdemelték ezt a győzelmet."
Orosz szurkerek (egy része) szerint a németek a játékvezetőknek köszönhetik a győzelmet. Ami azért erős túlzás, figyelembe véve h ugyanezek a szlovák játékvezetők az első félidőben egymás után szórták ki a németeket (összesen ötször, míg az oroszok csak két kiállítást kaptak, abból is az egyiket azért mert elcserélték magukat).
"....előnybe is kerültünk, először egy-két, majd három-négy góllal (5-1, 6-2) Ezt az előnyt aztán tartani tudtuk, bár rögtön négyperces emberhátrányba kerültünk: kiállították Juhász Katát, aztán amikor jött vissza még egyszer kiállították Juhász Katát (hátulról ellökte a beállót amikor visszaérkezett a falba)..."
Ez jól hangzik így leírva de nem igaz: az első kiállítást Farkas Julcsi kapta, igaz, Kata is lejött mert támadásban ilyenkor a beállót hozzuk le. Aztán két perc leteltével futott is vissza, ellökte a dán játékost (vagy legalábbis hátulról hozzáért) és akkor már tényleg őt állították ki. De nem kapott egymás után négy percet...
".....az atletikus germán játékosok felállt hatosfala áttörhetetlen volt az alacsonyabb irányítókból álló belsőhármasunknak..."
...annyira áttörhetetlen volt h negyedóra után már három góllal vezettünk, egy félidő után már öttel, a 37. percben meg már hét góllal (20-13).A románoknak 11 gólt lőttünk az első félidőben, a norvégoknak 15-öt, a németeknek 16-ot. Ebben az összehasonlításban sem tűnik a német védőfal különösen 'áttörhetetlennek'.
"...A németek láthatóan nem fáradtak el a meccs végére se az oroszok, se a magyarok ellen,sőt, az EB-n először láttam a magyar játékosokat a finisre fáradtabbnak...."
...olyan fáradtak voltunk hogy a meccs 46-56. percét lehoztuk 8-3-ra.
Nem könnyű ellenfél a német csapat, de azért maradjunk a tényeknél....:)
Én meg azt gondolom, ha akartuk volna, akkor a németeket tíz felett verjük a csoportkörben, De nekünk már nem volt igazán tétje, Bohus is próbálkozott cserékkel, ha jól emlékszem még két beállós játékkal is.
Petra egy-egyezéssel nagyon szépen kialakítja magának a helyzeteket amiből aztán nem kevés elakad a kapusban/kapufán. Ezen feltétlenül javítania kellene.
Feltétlenül javítani kell neki, mert a tornán csak 77%-os a lövő teljesítménye. A Fradiban ezzel nem kerülne kezdőbe.
Két védés a félidő elején, kettő a végén, de köze több mint húsz percig csak három védés, abból is kettő blokkon/védőn lelassuló lövésé. (Nem kevés dán lövés ment a kapu mellé/fölé ezeket persze nem kellett védeni.)
Egészében véve ez a stat így elfogadható (7/16 végülis), de marad némi hiányérzet mégis....Lehet h már elvárjuk a bravúrokat:)
Ez már évek óta így van, a magyar up válogatottak legfontosabb fegyvere a csapatjáték. Ha jól felejtek, a 19-es EB győztes csapatból a "gólfelelősök", Kácsor és Kuczora a legjobb 30 góllövő közt voltak az EB-n. A csapat viszont veretlenül nyerte az aranyat.
Egy korábbi hozzászóló írta, hogy a döntőben a magyarok lehetséges ellenfelei közül a németeket látná a legkevésbé szívesen. Egyet értek vele, annak ellenére is , hogy "számszakilag" végül is különösebb gond nélkül legyőztük azt a láthatóan meccshiányos válogatottat. De, még így is a germánok akkor lőtték át az ellenük egyébként kiválóan "muzsikáló" védelmünket, amikor akarták - arra gondolni se merek, hogy a dánok elleni első félidei védekezésünk milyen "eredményt" hozott volna...-, az atletikus germán játékosok felállt hatosfala áttörhetetlen volt az alacsonyabb irányítókból álló belsőhármasunknak, fürge, ügyes lányaink akkor kerültek fölénybe ha letámadás után, rendezetlen védelemmel találkoztak, vagy a védőfal előtti hosszú passzolgatást megunva kilépő németeket kicselezve tudtak betörni a kapu elé. A németek láthatóan nem fáradtak el a meccs végére se az oroszok, se a magyarok ellen,sőt, az EB-n először láttam a magyar játékosokat a finisre fáradtabbnak.
Persze, attól még lehet egy viszonylag sima győzelem a döntőben, a magyar csapat az esélyes,de ha meglepnének minket, azon kevésbé csodálkoznék.
Abban viszont biztos vagyok, ha nem esik szét ez a német gárda - volt a kétezres születésűek közt U17-es Európa bajnok csapatuk, akik később eltűntek a korosztály élvonalából -, 2 év múlva a juniorok közt már nem biztos, hogy a mieink lesznek azok.
Simon Petra játékát én is sokra tartom, de azért tegnap DEN ellen a második félidőben ő sem volt az a hajde..... Mindjárt az elején kihagyott egy lövést balszélről, aztán amikor irányított egy asszisztot nem láttunk tőle, helyette volt két rontott lövése - az egyik abszolút ziccer - aztán elvették tőle a labdát amikor éppen támadtunk (mondjuk nem tudom miért...). A meccs végén volt egy klassz labdaszerzése és indulásgólja, de azért 1/4 harminc perc alatt nem annyira jó.
Petra egy-egyezéssel nagyon szépen kialakítja magának a helyzeteket amiből aztán nem kevés elakad a kapusban/kapufán. Ezen feltétlenül javítania kellene.
Szünet után újra beállt Juhász Kata, és neki is köszönhetően sokkal jobban védekeztünk mint az első félidőben: húsz perc alatt csak négy gólt engedtünk a dánoknak és Scaglione próbálkozásai is rendre kudarcot vallottak. Viszont az is igaz h elöl mi is csak öt gólt lőttünk, ami nagyon kevés…
Hosszú ideig úgy tűnt h támadásban elkezdtünk egy újabb taktikai variációt gyakorolni: Csíkos Luca, VE és Farkas Julcsi voltak fent a belső posztokon és egy ideig szinte csak átlövésekkel próbálkoztunk. Luca húsz perc alatt hatszor is kísérletezett ilyesmivel, siker nélkül, szerencsére négyet ezek közül visszafújtak szabadra vagy más ok miatt nálunk maradt a labda. V E sem tudott betalálni átlövésből, sajnos kiderült – amit eddig is sejtettünk – h ebben a játékelemben van még mit javulnunk.
A majdnem ötperces gólcsendet Vártok Tami törte meg, aki egy szép egyéni akció végén szélről felkanyarodásból jobbkettőből talált be, majd Juhász Kata beállóból, Farkas Julcsi betörésből, Tami felkanyarodásból újra eredményesek voltak, és hipp-hopp hat gólos előnyünk lett rögtön (24-18 42. perc) Még egy-két sikeres támadás és a dánokat padlóra küldhettük volna…de ez nem történt meg. Helyette öt percig tovább kísérleteztünk elöl: Csíkos Luca—Varga Emília és az újonc Kovalcsik Bianka voltak bent középen, így mondanom sem kell most támadtunk ezen az EB-n először. Aztán Simon Petra lett az irányító, de ebből sem volt sok haszon: ő először középen két lábról felugorva próbálta átlőni az ellenfél védőfalát, aztán meg betörésből püfölte telibe a kapust. Nem csoda h nyolc percig megint képtelenek voltunk betalálni és most már a dánok is magukhoz tértek és feljöttek három gólra (24-21 50. perc).
Időt kértünk. Csapatunk éppen nem az ijedősök közé tartozik, teljes nyugalommal játszottunk végig ezen az EB-n már öt meccset, az ellenféltől nem jövünk sosem zavarba, bármi is az eredmény. De azért mínusz 3-nál valamit már ’mutatni kellett’. És láss csodát, Csíkos Luca hirtelen megtáltosodott és az időkérés után azonnal lőtt egy klassz gólt átlövésből, ahogyan kell (25-21).
Kovalcsik Bia is beindult és újoncként négy perc alatt lerendezte a meccset: először nem akármilyen faultból lőtt gólt a hatosról jobboldalról, aztán ugyanitt kiharcolt egy hetest, majd átment a beálló mögött balkettőbe és ott a dánok nyitott védekezésénél szuperül megjátszhatóvá tette magát és onnét is betalált (aztán még egy remek asszisztot is adott jobbszélre Vártok Taminak). Négy gólt köszönhetünk az utolsó hét és fél percben Biának, két hetesgólt Cserinek, és Csíkos Luca is betalált még egyszer átlövésből a végén. A dánoknak a végjátékban esélyük sem maradt......
Úgyhogy ez a félidő valahogy így alakult: elöl próbáltuk ezt, próbáltuk azt, kísérleteztünk ezzel-azzal, gólt nem lőttünk, aztán amikor az ellenfél közelebb jött, akkor hirtelen megráztuk magunkat és mindjárt nyolc-kilenc gól lett a különbség….:)
Te még most is azon gondolkodsz Ilina miért nem lett MVP az olimpián, ennyi góllal és főleg ilyen lövőszázalékkal belső posztról. Rajtad kívül meg senkinél szóba sem jött a neve még az All Star csapat közelében sem.
"Tedd hozzá, hogy ezt hetesek nélkül lőtte, mezőnygólokban valószínűleg bőven előbb lenne, ha játékidő arányosan néznénk, akkor meg ott lenne valószínűleg a pár legjobb között."
Ilyen hülyeségeket senki sem néz rajtad és a hárombetűsön kívül.
Tedd hozzá, hogy ezt hetesek nélkül lőtte, mezőnygólokban valószínűleg bőven előbb lenne, ha játékidő arányosan néznénk, akkor meg ott lenne valószínűleg a pár legjobb között.
Amúgy ez leginkább azt jelzi, hogy viszonylag sokat forgatja a csapatot Bohus. Simon bármelyik másik csapatban 55 perceket játszana, nálunk jó, ha harmincat kap meccsenként.
A magyar ifi válogatott merítését mutatja, hogy a legtöbb gólt termelő játékosunk a 30 gólos Simon Petra, aki a 15. helyen van a góllövőlistán. Rajta kívül az első 25 játékos között nincs magyar.
A német csapat nem kis szerencsével jutott el a döntőig, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének odavalók. Szerintem jobb csapatuk van a románnál, még ha ki is kaptak tőlük. Ebben lehet szerepe annak is, hogy sokkal kisebb meccsrutinjuk van és kevésbé összeszokott a válogatottjuk. Két szuper átlövőjük van. Mit adnánk mi azért, h végre kijöjjön az UPból néhány klasszis átlövő, különösen jobbátlövő. Ettől függetlenül szerintem a magyar csapat esélyes a döntőben ellenük. A németeknek jó felnőtt válogatottjuk lesz Párizs után.
A németeknek többször is egy hajszálon múlt a továbbjutásuk.
- Mivel kikaptak Romániától, csak úgy mehettek tovább, ha körbeverés lesz, nekik tehát kellett, hogy Norvégia verje meg Romániát egy olyan meccsen, ami a norvégoknak tét nélküli. Szerencséjük volt, a norvégok motiváltak voltak, és egy végig szoros meccsen 1 góllal nyertek. Ha az döntetlen, Németország kiesik.
- A körbeverésnél az ő gólkülönbségük +3 volt, Romániáé +2. Ha a csoportmeccsen a németek Romániától nem 3 góllal kapnak ki, hanem 4-gyel, akkor Románia jutott volna az elődöntőbe. És azon a meccsen az utolsó német gólt Ariane Pfundstein lőtte 59:59-nél.
- Az elődöntőben Németország 2-1-re vezetett, majd ezután először a hosszabbítás második félidejében újra, addig végig vesztésre álltak. A rendes játékidő utolsó percében még az oroszok kihagytak egy tiszta ziccert egálnál.
A német csapat edzője Gino Smits. Smits holland, erősen túl van az ötvenen, a lánya, Inger, a holland válogatottal világbajnok lett és kint volt az olimpián. Smits a pályafutásának zömét a holland utánpótlásban töltötte, egy pár éve dolgozik Németországban, a dortmundi utánpótlásban tevékenykedett. Beugróként egy ideig a BVB felnőtt csapatát is edzette. Ő kapta meg tavaly az U18-at arra a VB-re, ami végülis elmaradt, majd újraosztották a lapokat: az U19-et a mostani dortmundi edző, André Fuhr vette át, és Smits kapta az új U17-et.
A csapaton azért látszik, hogy az elmúlt szezonban volt egy nagyon hosszú szünet. 2020 tavaszán kb. ugyanúgy szakítottak félbe mindent, mint Magyarországon, majd tavaly ősszel újraindult a bajnokság, de nagyon hamar le is állították az utánpótlást és a 3. ligától lefelé mindent. Fél éven át még edzések se voltak, amikor áprilisban újra lehetett edzeni, akkor az edzések persze alapvetően arra koncentráltak, hogy újra meccsbe hozzák a játékosokat, nem új taktikai vagy technikai elemeket oktattak elsősorban. A játékosok küzül voltak páran, akik legalább edzésre jártak valamelyik első vagy másodosztályú klubhoz, de meccset ők se nagyon játszottak. Látszik is, hogy némelyik játékos az EB alatt fokozatosan lendült bele. Viola Leuchter például (ő a hosszúlábú szőke balkezes átlövő) a szezon őszi félbeszakítása előtt 5 meccset játszott, a tavaszi újraindulás után 6-ot. Itt az EB-n eddig újra 6-ot. Az elődöntőn már láthatóan magabiztosabb volt, mint a csoportmeccseken.
Jellemző a német utánpótlásra, hogy a játékosok közül jópáran kisebb kluboknál játszanak, amiknek a felnőttcsapata is a 3. ligában, vagy még lejjebb játszik. A szakmai stábnak tehát lényegesen mélyebb kitekintéssel kell rendelkeznie, mint Magyarországon. Ez persze részben az ország méreteiből fakad, részben azérrt a magyartól eltérő sportági sttruktúrákból.
Tehetség gondozás azt jelentené, hogy törödni az ifi és junior válogatott kereten kívül eső (esetleg lassabban fejlődő) játékosokkal is. Akkéor lehetnek átlővők is a jővőben ott közöttük.
Javítás: "...Simon Petra ügyesen egy-egyezik elöl, gólokat lő...az utsó percben Farkas Julcsi harcolta ki azt a hetest amivel aztán visszaállítottuk a félidő végén a háromgólos különbséget..."
A keret mélysége egészen elképesztő. Már a pályára kerülésért is nagy a verseny a magyar válogatottban. Csíkos több játékidőt érdemelne, mert egy szuper játékos, ráadásul átlövő. Kovalcsikot is előhúzta a kalapból Bohus és ő is megoldotta a szerepét. Simon és Farkas Júlia pedig tarthatatlan - az egész tornán kiváló lövőszázalékokat hoznak. Irányító poszton nagy lesz a bőség a felnőtt válogatottban. A 2000-es korosztálytól lefelé van kb. 10 irányító (korosztályonként 3-4), aki potenciális felnőtt válogatott lehet. Már a kiesőjelölteknél is korosztályos MVP-k játszanak majd az nb1ben (lásd a Vasas és Kajdon esetét).
Csíkos Luca az elmúlt szezonban a NEKA ifiben és az NBI/B-ben is abszolút kulcsjátékos volt, hátán vitte mindkét csapatot. Ezért nem meglepő h jó játékos, inkább az a kérdés h itt az EB-n miért nem játszik jobban...? Mert itt eléggé formán kívül van és mellékszerepet kap csak. Aki ismeri őt az ifimeccsekről annak kicsit csalódás a játék, amit eddig Podgoricán láttunk tőle.