Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2019.01.04 0 1 10547

A 2-t?

 

Bedugtuk alul a rácsnál, és megszünt :-)

Előzmény: majdmegse (10546)
majdmegse Creative Commons License 2019.01.03 0 0 10546

Sancibácsi!Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!

 

Kérlek nézd meg, hogy mit tapasztaltam a tegnapi szétszedésnél:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020390

 

A kályhát kívülről tápláljuk levegővel!

De esküszöm, már gondolkodom ezen az ablakos dolgon így is, hátha....

 

A kémény azt hiszem 200-as!

 

A 2-es pontban leírtakat hogyan tudtátok megkeresni?

Jó lenne erre valami mérőgép...

Előzmény: sancibácsi (10544)
maguborka Creative Commons License 2019.01.03 0 0 10545

BUÉK mindenkinek első sorban

 

Sancibácsinak: - még mindig nincs beburkolva a kályha, de az anyagokat megvettem, szóval, lassan :)

 

 

ami felmerült bennem az elmúlt napokban, s kicsit kísérletezgettem is.

tűz jó 60-70 %-ban leég, azaz a betett tüzifa, s ekor lelassítom a légáramlást - ajtóval :) igen több figyelmet igényel, nade az áramlás miatt, mintha a kályha is melegebb lenne pár óra múlva.

 

persze nincs lézeres hőmérőm, fú a szél mint az állat... sok sok változó.

 

logikailag, nekem mivel lassabb a légáram, tovább tart bent a meleg, kályha is többet vesz fel - igen, az égés kárára ez tény, és a hamu is több. ezt is látom - tapasztalom.

 

hüjeség? 

sancibácsi Creative Commons License 2019.01.02 0 0 10544

Igen van több lehhetőség.

 

1.

Valami tömítetlenség, amin a füst vissza áramlik.

Erre gondol mindenki elsőre.

Ez füstölést indításnál; tehát hideg kéménynél-kályhánál okozhat.

A begyújtás-égés elején.

(Erre azért kicsi az esély. Ha egy jól megépített 200-as (hánys???) Schidel kéményről van szó; akkor annak elég jó huzata van. Tényleg csak nagyon ritka easetekben okozhat problémát.

Azért azt hozzáteszem; a legproblémásabb mindíg az új ház. Fűtetlen. Kopp hideg falak, beton padló, stb. Kint ha picit süt a nap, már nap közben, délután már jobb idő van mint a fűtetlen új házban. A kéménynek fordított huzata van.)

 

2.

Leht amúgy kémény kerámia elemnél is. 

Szintén huzat gyengeségnél.

ha a kerámia cső darabok nem hézagmentesek.

Én jártam már így. Sajnos szintén nehezen találtuk meg: a kémény legalján a szellőzőrácson jött vissza füstszag.

 

3.

Ha nincs levegő utántáplálás (fokozott légzárású nyílászárók) és az égés közepe-vége felé jelentkezik a füstszag: akkor ez is okozhat visszafüstölést.

Ablaknyitással ellenőrízhető.

 

4.

Ezzel az ablaknyitással azért kicsit körültekintően.

Én jártam már úgy otthon:

Éreztük kicsit a füstszagot. Ez általában nem szokott. Valami (egész más)ért kimentem az udvarra. És rá láttam a kéményre. Olyan szél (és nyomásviszonyok) voltak, hogy szemmel láthatóan a füstöt lefele kanyarította a kéményből.

A kémény felőli oldalon becsuktam az ablakot; és kinyitottam a túlsó oldalon: megszűnt, kiszellőzött.

 

Előzmény: majdmegse (10542)
Lá Kreacione Creative Commons License 2019.01.02 0 0 10543

 Nyisd ki az ablakot !!

Előzmény: majdmegse (10542)
majdmegse Creative Commons License 2019.01.01 0 0 10542

Sziasztok - talán itt több a szaki...

 

Van egy komoly gondom! Már ketten is megnéztük - a kályhásmesterem is átjött - de nem találjuk, hogy mi füstöl.

Nem mindig jön elő és általában csak picit érződik, de zavaró.

A kályha egy cserépkályha. A hátsó új szobában van a régen kinti kémény (körbeépült) ami gyanús, mert ebben a szobában érződik a füst. A fal át lett törve. Ott átmegy a meleg is, meg a kályhacső is a kéményhez.

A kályha hátulját átnéztük - nincs nyoma és a régi szobában ahol a kályha van sem érződik semmi.

A kéménybekötésre gyanakodunk. Kikapartuk a fugát + habarcsot végig a kéménycső belsejéig. Szagot ott érezni (persze ott a füst), de nyom nem volt.

Visszatömtük gondosan. 

A kémény burkolva lett kivétel a bekötésnél a betét -füstszag maradt!

A kémény Shiedel kémény a gyári "gagyi" cserépkályha bekötő elemmel. 

Már arra gyanakodom, hogy az nincs megfelelően ragasztva- amúgy is porózusnak tűnik olyan nikecell szerű anyag a gyári csatlakozóelem.

 

Most végső elkeseredésemben szedhetem szét a kályha tetejét és ki a csövet, hogy kb semmit ne lássak és újra visszategyem a kéménybe a csövet.

 

Vagy agyaghabarccsal kitömni az egész csatlakozóelemnél a kémény füstőcső körül a kémény burkolatáig(gipszkarton) egy gipszkartonnyi vastagon és akkor ott tuti nem talál ki semmi.Hiszen zárttá válik a köpeny. 

 

Mi tegyek?Már napok óta nyomozok és a szoba befejezése is csak ezért áll, mert 1 napnyi meló lenne, de így, hogy füstszag van csak tétlenkedünk/szagolgatunk/morforindozunk.Nem gondoltam, hogy így megszívat a kémény/kályha.

sancibácsi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 10541

Tehát a kérxésem nem cinikus vagy rossz indulatú.

Csupán gyakorlatias mert nem értem.

Fejtsd ki bővebben légyszi ha választ szeretnél.

Előzmény: sancibácsi (10540)
sancibácsi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10540

Miért?

Anélkül nem megy?

Előzmény: Varek1 (10539)
Varek1 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10539

Jó hővezetővel a környezetbe !!

Előzmény: jutin (10536)
sancibácsi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10538

De leginkább hogy hová?

Miért a grillezőből, kemencéből hőt elvezetni?

Előzmény: sancibácsi (10537)
sancibácsi Creative Commons License 2018.12.25 0 0 10537

Én konkrétan nem értem ezt a kérdést.

Hogy mit hogyan kellene elvezetni.

:-)

Előzmény: jutin (10536)
jutin Creative Commons License 2018.12.23 0 0 10536
Előzmény: jutin (10533)
zsilka Creative Commons License 2018.12.11 0 0 10535

Üdvözletem! 

 

Segítséget kérnék, hogy a tervezett tömegkályhánk leendő építőjét megtaláljuk! Fekete-sütő és főzőplatni, amit szeretnénk; ebben jártas mestert keresünk. Házunk építése tavasszal kezdődik Győr mellett.

 

Köszönöm előre is!

Zsilka      

kalyhasember Creative Commons License 2018.12.10 0 0 10534

:) :) :)

 

Van az a Tarlórépa.

Előzmény: redbandita (10532)
jutin Creative Commons License 2018.11.29 0 0 10533

Van itt aki grill kemence illetve sütő hő-elvezetésében járatos?

redbandita Creative Commons License 2018.11.21 0 0 10532

Sziasztok! Üdvözlök mindenki!

 

Kályha építő mesterembert keresésében kérném a tisztel fórum segítségét.

Vas megyében épülne a kályha.

Segítőkészséget előre is köszönöm!

 

 

 

elemző999 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 10531

"

A  jó kályhának két lényeges eleme van.

                        1 tűztér

                        2 hőelnyelő szerkezet.

"

 

Az én véleményem szerint ezt a felsorolást lehet bővíteni és értelemszerűen az elveket is.

 

1 A tűztér is bontható, de azt most nem részletezném

2. A hőkiemelő rendszer a második ennek a feladata a füstgázok hő mennyiségének a kiemelése és átadása a

3. Hőtároló rendszernek amely méretezhető és feladatza a hőtároláson kívül  ahő fokozatos átadása  a Hősugárzó rendszernekés egyéb alrendszereknek , pld vízes hőszállító alrendszernek a puffertartály irányába, vagy a légfűtés csöveiben áramló levegőnek, stb.

4. Hősugárzó rendszernek, amely a felülete és anyagai segítségével akár differenciált módon továbbítja a hőt a környezetnek 

 

Ha ezt az elvet túlzottan egyszerűsítjük, pld egyszerre hőkiemelő , hőtároló és hősugárző az elem, akkor meglepetések keletkeznek illetve szabályozhatatlan a rendszer.

 

Pld az egyszerű vaskályhák csak tűzterek, de minden mást nem tudnak jól csak a hősugárzást de azt is valós időben (ahogy ég a tűz)

A cserépkályhák működése világos, mivel járatos, a tüzelési ciklus eleje és vége problémás. A cserép egyszerre hőtároló és sugárzó is.

A tömegkályha már többet tud, de még mindig nem tudja a fenti 4 feladatot jól elvégezni mert a járatos felépítés hasonló gondokat okoz, nincs hőkiemelő alrendszere, hősugárzó alrendszere külön.

 

Előzmény: Fidó mester 02 (10524)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.07 0 0 10530

Üdv. sajnos a képek felrakása, de a készítése sem az erősségem.., mivel várat a járatok, képei...., de a kémény' fuúrata' is... (pótolni fogom idővel)..., reá vagyok utalva az 'iffjuságra'... , valami felbontásí méret a gond..? izzéé .....nagyon ügyetlen vagyok..., mindig a macskás jön be...a letöltött képek között.. , vagy amikor a mami, hajkurász a seprővel a kiskertben..  ,-))  :-))  1000- bocsi.. üdv. 

Előzmény: sancibácsi (10529)
sancibácsi Creative Commons License 2018.10.06 0 0 10529

Hát ezeken a képeken füstjárat pont nincs egyiken sem!

:-))

Előzmény: claas patrol (10528)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.04 0 0 10528

 Így lett a fűstjárat is méretezve a kéményhez....remélem nem hibázva.. ?

Előzmény: sancibácsi (10526)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.04 0 0 10527

Kedves mester úr, Sancsibácsi... igazán köszönöm a le írtakat az az a válaszodat. Valahogy az az érzésem,.. innen a végekről, hogy a segítőkész szándékod a lényeg. Olvasgattam vissza a magam módján,...és a civakodások, valahogy lapozgatásokba folyt nálam,...és így nem tudtam kivenni a lényeget,...sehogy, sem. Szerintem vissza...vissza olvasgatva Te is ezt érzed (vagy érezheted??)        ,-)) 

Most a lényegre térve, mivel valószínűtlen, hogy egy fővárosi utat beválhatnék, (az öreg skodám sem bírná ki..)  xDD..de ez.. huszadrendű most, a lényeg ,hogy ezeknél a kémények (mérete mait is).. adva van a tűztér méretezése..szerintem, oszt a füstjáratokat ide kell alakítani. Még két 'kiffiam'..(ök is harminckodnak már)...,.szomszédságánál is hamarosan át kell majd rakni, a meglévő jó harminc év feletti cserepeket. Mi a tűzteret három fedél lapolással samottozzuk most, ugye. Régies biztonsági vegyesre, ...A harang tűzterest csak kemencében képzeltem el, amatőrként. Egyik fiamnál szeretnék egy nagyobb tömegű , de biztonságos kályhát,...,összehozni az átrakásnál. Csupán ezért kérdeztem a tűztér ki-alakítás lehetőségeit. egyben minden idevalósi , valóban jó szándékú fórumtársnak is egy szív. üdv.-öt mondani. 

Azt is tudom, ill. gondolom... ,miszerint elkerülhetetlen egy valóban jó, és másodrendűen szép kinti, vagy félig benti, sütő kemence építése is tavaszra szükséges lesz. A régit eldúrtuk kéményestöl.., nagyon ganaj volt..naa.. Nem lehetett menteni. Előre is köszönet minden infóért.. magyarul mondva. üdv.

Előzmény: sancibácsi (10526)
sancibácsi Creative Commons License 2018.10.03 0 0 10526

Üdv Patrol!

 

Az a 2 amit kérdezel (vegyes-harang tűztér) az 3, vagy 4 :-)

A hagyományos cserépkályha épülhet:

-fatüzeléses tűztérrel (Aminek alja zárt-telibe samott),

-vegyestüzeléses (alján rostély van).

 

A harang tűztér; az igazából harang füst járat.

(Mondjuk a legjobb, ha a saját rendszerű tűztérrel-kamrával torokkal épült (I. Kuznetsova).

 

Én az előadásomban azért vettem fel a cserépkályhát harang járattal/rendszerrel; hogy egyáltalán megmutassam, hogy van alternatíva. Megismertessem, mi is az, miben más, és néhány érv melette. Illetve mi, milyen okok indokolhatják a választását.

Sajnos mindent, amit ott 4-5 órában elmondtam, azt nem igen tudom itt lepötyögni. Nem is célszerű.

De a legütősebb érv a kisebb huzat igény-hatásfok lehetősége.

 

Üdv, minden jót!

Előzmény: claas patrol (10519)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10525

Köszönöm. üdv.

Előzmény: Fidó mester 02 (10524)
Fidó mester 02 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10524

Üdv !

 

A  jó kályhának két lényeges eleme van.

                        1 tűztér

                        2 hőelnyelő szerkezet.

Az elsőből rakétát http://heatkit.com/research/2009/lopez-rocket.htm vagy a már említett fordított égésűt kell beépíteni.

Mindkettő a felszabaduló fagázok legtökéletesebb elégetésére törekszik.

A másodikból a harang/kamra rendszer a legjobb.

Lényege : égéstermék olyan terek egymásutánjának rendszerébe kerül ,ahol csak a tér alján (de semmiképpen nem a tetején ) van csak számára továbbhaladási lehetőség.A felmelegedett gázrészecskék kénytelenek addig a térben várakozni - addig hülnek - ameddig sűrűségcsökkenésük okán a kamra alján lévő nyíláson át tudnak "csúszni" a következő harangba.

Eközben az általuk felvett energia nagy részét átadják a környezetnek.

 

Fidó mester

Előzmény: claas patrol (10519)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10523

Várd ki a végét !

Eddig igazán hideg még nem volt !!

Előzmény: claas patrol (10522)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10522

...most 4 hét száradás után 2 szolid műanyag vedernyi fával ...egész jól müxik. Nem nagyon éhes fajta.. de nem fagáz égetős...persze.. 

Előzmény: sancibácsi (10518)
claas patrol Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10521

claas patrol Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10520

claas patrol Creative Commons License 2018.10.02 0 0 10519

Szerbusz mester , nagyon szívesen olvaslak és tiszteletem ez úton is. Jóval hatvan után is szívesen tanulok, mert a jó pap is ... ,-)) A harang tűzteres cserép építése mivel indokoltabb mint a vegyesre rakott tűzteres ?

Ha szabad ilyen amatőr kérdést feltennem itt. 

Igen szolid a sok gyenge 'nyögdijas buxa'... és bizony sokszor magunknak kell a hasznást cserepeket, de nyilván valóan a jó, új samottot...beinvesztálni. Nem másnak készítettük csak saját magunknak. Minden infót 1000 köszönettel fogadunk murai vidéki köszönettel. 

Előzmény: sancibácsi (10518)
sancibácsi Creative Commons License 2018.09.01 0 0 10518

És van egy hatalmas szegényke réteg, aki így vagy úgy szeretne boldogulni.

Még normális kajára sem telik nekik, de kályhát mindenkii szeretne. Ezért aztán nekiállnak stupekolni házilag, különféle tákolmányokkal. Nem számít a hatásfok, a levegő, és a hőmérséklet, pláne nem a kémény. Nekik ha már nem füstöl be a kályha, akkor már sikerként értékelik, 

 

 

Ebben viszont úgy gondolom, hogy nincs igazad.

Ez nem szegénység/pénz kérdése a legtöbb embernél szerintem.

De ha valóban pénz lenne az oka: akkor is nem egyszer megírtam: nem értem, miért nem téglakályhát építenek?

1. sokkal kevesebb/olcsóbb anyag! Élbe állított tégla, tűztér ugyanígy samottból.

2.

olcsóbb pont ezést, de a sok spéci anyag miatt is, ami tömegkályhánál kell, de téglakályhánál nem.

3.

Járat iker(svéd esetleg lengyel) 5-ös járattal. Egyszerűbb. Egyszerű, millió kép, fotó, és egyéb információ forrás. Nincsenek olyan megoldások, .... amik teljesen másként épülnek.

Na mi a francért ezt építik; hanem belefognak abba, amiről nincs teljes leírás, nem értik, nem látják át teljesen,.....?

Erre nincs racionális válasz.

 

De amúgy van válasz.

Mert szerintem pontosan nem a szegénység/anyagiak az igazi ok.

Hanem mentalitás/gondolkodásmód/hozzáállás/... az oka.

Úgy gondolják, hogy csempéztek, építettek kerti sütőt, meg térkő járdát. Menni fog ez! :-)

 

De legtöbbször kiderül, hogy nem. :-(

A gond, hogy az új technológiájú kályháról kapott infó darabokat a 'régi/másik rendszerbe próbálják beilleszteni, és értelmezni. Vagy a hiányzó láncszemeket a cserépkályha technológiából vett részletekkel töltik ki. (Pl. az egyik legelterjedtebb 'ismeretterjesztő' :-) fotósorozaton; amit egy környékbeli kályhás épített).

 

Ezért is lenne ajánlatos legalább 1et végignézni/dolgozni. És közben az alapvető ismereteket, elméletet elsajátítani.

Ez azért nem olyan lehetetlen.

És hát voltak is akik kíváncsiak, és eljöttek Áprilisban (előtte máskor) is. Tehát vannak azért ilyenek is. Akik  nyitottak, tanulni, megismerni akarnak.

Respekt! :-)

 

Előzmény: adingos (10515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!