Keresés

Részletes keresés

KoPe50 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 29
Sziasztok!

Az alábbi képen lévő csempére lenne szükségem, de sajnos semmit sem tudok róla.
A lakást így vették, tartalékba 4 járólap van, de az is doboz nélkül, most meg meg kellene bontani. A mérete 20X25.
Ha valaki tudja, hogy ki gyártotta, vagy hol lehetne beszerezni, netán van valami maradéka, ne tartsa magában! :)

Csempe
karib987 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 28

Köszönöm a választ.

A padlóburkolat marad.

Viszont az is felmerült, hogy be i lehetne süllyeszteni a  betonba a kapcsolokat, konnektorokat, és amit lehet, merthogy úgy szebb. Én viszont  ettől tartok, hogy mekkor plusz munkával, zajjal és egyéb váratlan dologgal járhat.

Előzmény: tamivill (27)
tamivill Creative Commons License 2009.09.12 0 0 27
Kedves karib987!

A panellakások elektromos hálózatának felújításának két kivitelezési módját szoktuk alkalmazni:

- Amennyiben a padló burkolat cseréjére is sor kerül, a helységek betáp vezetékeit az
aljzatba süllyesztve, a világítási kiállásokat MM vezetékkel szereljük.

- Ha a padló burkolat megmarad, a betáp vezetékéket a mennyezet alatt a sarkokban
vezetjük, a leágazásokat MM vezetékkel szereljük. Ebben az esetben a mennyezet alatti
vezetékeket sarok díszléccel kell festéskor takarni.

Az előbbi megoldást 4500-6000 Ft./mm2, az utóbbi megoldást 3500-5000 Ft./mm2 áron
tudjuk kivitelezni, az elektromos kiállások számának, illetve a gyengeáramú rendszer
kialakításának függvényében.

A kivitelezési idő Kb.: 10 munkanap.

Üdv: tamivill.hu
Előzmény: karib987 (26)
karib987 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 26

Kedves Tamivill!

 

Kb. mennyibe kerül egy 2 szobás 50m2-es panellakás elektromos hálózatának  a javítása, felújítása, és ez időben mennyit jelent?

 

Előre is köszönöm a választ.

tamivill Creative Commons License 2009.08.14 0 0 25
Ács munkát vállalnak ajánlom őket, http://balazsbau.alfalink.hu.
Bádogost nem ismerek.
Előzmény: isti72 (21)
tamivill Creative Commons License 2009.08.14 0 0 24
Bocs, egy ideje nem jártam itt.

Hogy hol láttam őket?
Kb. egy tucat lakásfelújításnál, ahol volt szerencsém villanyt szerelni. tamivill.hu

Hogy mihez képest profik?
Kb. egy tucat villanyszerelésnél láttam lakásfelújítást, ahol nem ők csinálták a felújítást.

Üdvözlettel: Emese
isti72 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 23
Etyeken
Előzmény: isti72 (22)
isti72 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 22
Keresem a bádogos-ács, aki olcsón, profi módon csinálja az ereszalj- és homlokzatdeszkázást, ereszcsatornázást. Írjatok címemre: stefan72vfreemail.hu
Előzmény: trlpx (18)
isti72 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 21
Van-e ismerősöd, aki bádogos-ács Bicske, Biatorbágy és környékéről?
Előzmény: tamivill (19)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.01 0 0 20
Köszönjük Emese.
Hol láttad őket dolgozni?Kihez képest nagyon profik?
Előzmény: tamivill (19)
tamivill Creative Commons License 2009.08.01 0 0 19
Sziasztok!

Lakásfelújítás, lakásátépítés tekintetében kettő vállalkozást ajánlok:

lakásfelújítás és a lakásátépítés

Láttam dolgozni őket, nagyon profik.
trlpx Creative Commons License 2009.06.26 0 0 18
Üdv!

www.xviksz.hu

Megbízhatók és jó áron dolgoznak.
Előzmény: Polgarr (14)
Monsieur Bond Creative Commons License 2009.06.23 0 0 17
Lakásfelújítás-kivitelező céget tudok ajánlani, szerintem ők ezt is megcsinálják. Meg kell őket kérdezni, árajánlatot ingyen készítenek: Ezermester S.O.S. - www.ezermestersos.hu . Az én lakásomat ők újították fel - megbízható cég.
Előzmény: Polgarr (14)
zildi Creative Commons License 2009.05.18 0 0 16
mahagóni parketta eladó, 4,3 m2 alapterületre elegendő (4x8 cm/db)
zsombi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 15
Attól függ, hogy milyen szerződést kötött a tulaj a lakását áruló irodával. Ha nincs benne a kizárólagosság, akkor nyertél. (Nyilván több ingatlanos is árulja ugyanazt a lakást, de csak egy /vagy egy sem/ adhatja el.)

Én is megtaláltam a kiszemelt lakás igazi tulajdonosát.
Előzmény: bestandrew (12)
Polgarr Creative Commons License 2009.05.11 0 0 14

Sziasztok!

Ki tud ajánlani egy komplett tetőtérbeépítéssel foglalkozó céget, amelyik olcsó de korrekt munkát végez?

Üdv

Polgarr

kocckacocc Creative Commons License 2009.05.07 0 0 13
Üdvözlet Hölgyekurak!

Azt szeretném tudni, mi módon lehetséges erősen szennyezett betonra járólapot ragasztani?
bestandrew Creative Commons License 2009.04.16 0 0 12
 

Sziasztok!

 

Meg tudná mondani valaki hogy hogyan lehet megkerülni az ingatlanközvetítőt?? Milyen szabályok vannak erre?? Mármint ha a tulaj ingatlanossal árultat, de én megegyezek vele (ingatlanos nélkül ergo nem tőle tudom a címet stb.) akkor nekem eladhatja?? Vagy nem? Vagy hogy a viharba van ez??? 

fafesték Creative Commons License 2009.04.06 0 0 11
LAKÁS- ÉS HÁZFELÚJÍTÓK FIGYELEM!

Árukészlet felszámolásából megmaradt faipari kül- és beltéri festékek nagy tételben,

lejárt szavatossági idővel, de jó, minőségromlás nélküli felhasználhatóság állapotában OLCSÓ áron eladók.

Ár: megegyezés szerint

Az árukészlet egyes termékei:
lazúr egyedi szinre kevert alapozók,
ipari szórható ablaklakkok egyedi szinre keverve,
kül- és beltéri ecsetelhető falazúrok és lakkok oldószeres és vizbázisú változatban,
egyedi szinű falfestékek,
nagyobb mennyiségű CPS Color /finn/ szabvány ipari szinezőpaszták fal és fa festékek szinezésére.

Telefonszám: 0630/922-07-02

Email: fafestek@gmail.com
DavidCroft Creative Commons License 2009.01.22 0 0 10
Kedves Ssztike!
Erre azt tudom mondani hogy egy komoly céggel kellett volna kiviteleztetnie. Gondolom ő volt a legolcsóbb, ennyit is ér a munkája ezért nem szabad hibáztatni. (Ez olyan mintha "tesco kólát" veszek vagy pepsit) Gondolom nem kötöttek kivitelezési szerződést sem, és ezáltal nem él a 2 éves általános garancia sem. Javításokban tudok segíteni. Ha szüksége van rá email-ben megadom az elérhetőségeiket.
Előzmény: ssztike (9)
ssztike Creative Commons License 2009.01.18 0 0 9
Sziasztok!
lakást akartunk felújítani, ehelyett csak lerombolni sikerült...
mielőtt fel lett fogadva az ember, rá kerestem a google-ban, de csak szaknévsorokban és tudakozókban találtam meg, sehol semmi véleményt nem találtam róla, pedig most már tudom, hogy jó lett volna...
szóval ha esetleg a jövőben valaki rákeres a nevére, akkor remélem rá bukkan erre a hozzászólásra is, és még véletlenül se bizza meg a "mesterembert", aki a megbeszélt munkák felét végezte csak el és azt is rosszul
a konnektorokat rosszul kötötte be, mit számít neki hogy a madzagokat zöldre kékre vagy hupikékre színezték?!
a villanykapcsolót felhúzta ugyan a olyan magasságba, hogy a galériáról is elérjük, csak éppen azon a falon ahol nincs galéria...
a parketát felcsiszolta és lelakozta, de a lapok közti félcentis résekkel sokat nem törődött
a gipszkartonnak csupán 5cm-es mozgástere volt (sebaj, ha sokat mozog legalább nem hízik el)
a parketta szegélyek hullámossága a tengerpartot idézi meg előttünk
olyan apróságok, mint a glettelés kisimítása, vagy a mennyezet festése nem igazán izgatták fel, ahol elérte, ott elérte, ahol nem az le van sz*rva....
a wc-ben végzett burkolási munkákat egyszerűn leírni se lehet
ja, persze mindezek mellett az ár is igen csak növekedett a kezdetben megbeszélthez képet, és bár magamat is meglepve igen kedves és udvarias voltam vele, a stílusát inkább nem minősíteném az úriembernek,
szóval aki szóba szeretne állni CZÉDLI GÁBORral, az 3szor is gondolja meg, de nagyon-nagyon!!!!!!!!
üdv
hétszínvirág Creative Commons License 2005.10.27 0 0 8

Eladó harmonikaajtó!! Fehér, kétszárnyú, 18 ablakkal. Méret:  155cm*210cm. Vadonatúj, egyedileg gyártattuk, 55ezer forintba került, csak aztán megváltoztak a felújítási tervek, és a nyakunkon maradt. Jóval olcsóbban is szívesen megszabadulnánk tőle! :( A márkáját sajnos nem tudom, de utánanézek, ha valakit érdekel!

Holdanyó Creative Commons License 2004.08.25 0 0 7

Panellakás felújítás topic? Keresgélj :-)

 

:-)

 

 

Előzmény: oTYOSIo (-)
oTYOSIo Creative Commons License 2004.08.23 0 0 6

Valoszinuleg nem olyan rózsás a helyzet 30 zsák aljazkiegyenlitot számoltunk remélem elég lesz

majd a fejleményeket felteszem ide aztán okuljatok hogy miben vertek átt meg mit tapasztaltam.

FLA Creative Commons License 2004.08.16 0 0 5
Hát akkor nincs más hátra, mint előre, szőnyegpadló felszedi magát, állapotfelmérés, hogy elég-e aljzatkiegyenlítő (másfél centi  maximális "hullámvölgymélységnél" durvább-e a helyzet) és a küszöbszint mit bír el, és ennek megfelelően alkotni. Szerencsés esetben elég az önterülő. Ott max. a padlószegélyt kell eltávolítani a szőnyegen kívül, és terítés után a szükséges száradási időt (nem csak a terhelhetőségit!) kivárva elég probléma- és plusz munka mentesen vissza lehet állítani a lakhatóságot.
Előzmény: vereske (4)
vereske Creative Commons License 2004.08.13 0 0 4
Sajna nem az. A Kiskunság hasonlat ebben az esetben bejön. A szerencséseknél azonban tényleg lehet a szőnyegpadlóra fektetni.
Előzmény: FLA (3)
FLA Creative Commons License 2004.08.13 0 0 3

Szőnyegpadlót lehet - sőt, szokás - annyira egyenetlen felületre is tenni, ami a lamináltnak már nem okés. Szőnyegre tehát fektethetsz lamináltat minden további nélkül (sőt, a kopogást is tompítja), de csak ha nem Kiskunság van alatta, egro ha elég egyenletes az aljzat.

 

Előzmény: oTYOSIo (1)
ARic Creative Commons License 2004.08.13 0 0 2

Szaisztok,

 

van már panellakás-felújítás, meg építkezés-felújítás topik, mér nem mentek oda, nagyobb a forgalom?

 

MIA BAJA LENNE A LAMINÁLTNAK, HA SZŐNYEGPADLÓRA RAKOD? Nekünk a régi lakásban azon volt, még jobb is a szigetelés alatta. Ja és nekünk szakember csinálta (parkettás).

oTYOSIo Creative Commons License 2004.08.13 0 0 1

Köszönöm a válaszokat szerintem a problémák nekem is ugyanezek lesznek még nem kezdtünk bele de amit ezt megteszuk akkor tájékoztatlak rolla hogy mit tapasztaltunk

 

Azt hallottam hogy a laminált padlót szönyegre is le lehet tenni és semmi baja nem lesz de mi ezt nem merjuk megkockáztatni.

 

A beázást meg a biztosito fizeti a szakemberekkel együt ugyhogy még valami drágábbat is lehet venni és te rakod le aztán kész kerestél egy kicsit.

 

vereske Creative Commons License 2004.08.12 0 0 0

Én is most kínlódom a panelban a felújítással, mindezt szinte semmi pénzből, és többnyire csináld magad alapon. Leírom pár tapasztalatomat, hátha segít, de érdemes a neten is keresgélni, ahol szakemberek is adnak tanácsot.

 

1. A régi burkolat eltávolítása. Ez elég húzós egy panelban, pláne, ha nem spóroltak korábban a ragasztóval a PVC vagy szőnyeg lerakásánál előzőleg. Ez bivalyerőt igényel. Ráadásul ami utána előbukkan, attól az ember elsírja magát. Ha a könnyeinket feltörölgettük, jöhet az alap előkészítése, többnyire önterülő aljzatkiegyenlítővel. (A törmelék felszedegetése és a ragasztómaradványok felvakarása után.) Na ez az, amitől én megkíméltem magam, és szakembert fogadtam. Az előszobába, a konyhába, a fürdőbe és a WC-be járólapot rakattam le 50 ezer forintért. Ebben anyagköltség és munkadíj is benne volt, és a kisujjamat sem kellett mozdítanom. A burkolatok, elsősorban járólapok és csempék fektetéséhez mindenképpen szakember segítségét ajánlanám. Ami a laminált padlót illeti, nagyon klassz a klikkes rendszerű, de nem bírja a vizet. Nálunk a víz sajnos bokáig ért egy jó kis beázás után, igy lehet kicserélni az egészet, mert elvetemedett és az illesztések meglátszanak. Szóval száraz területre ok., de egyéb helyekre inkább rendes parkettát kell rakni. Ez persze lehet, hogy a duplája.  A klikkes laminált padló lerakása házilag is megoldható, de itt ügyelni kell a padló gondos előkészítésére, ami viszont lehet, hogy szakembert igényel. Én most ki fogom próbálni némi rokoni segítséggel a padló vízszintezését, kiegyenlítését az önterülő aljzatkiegyenlítővel.

 

2. A nyílászárók cseréjéről még nincs tapasztalatom, ez elég költséges. Az eredeti fa ablakokat csiszolgatom és mázolgatom kb. 4-5 évente. Nem kellemes a harmadikon egy buszmegállóval szemben hülyét csinálni magamból, amint ott egyensúlyozok, de ismételten pénztárcakímélő megoldás kellett. Csiszolópapír, higító és olajfesték kell, és persze ecsetek, de ez nem sok.

 

3. A felület kezeléséről. Nálunk sajnos a beázás miatt sárga foltok is vannak a falon, és úgy tudom, ezek átütnek, ha simán átfestjük, ezért alapozófestékre is szükség van. Ezen kívül glettelni is kell a repedéseket, és egyéb helyeket. A glettre is alapozót kell kenni, mert a festék különben lepereghet róla.

 

4. A konyhát próbálom elfogadhatóvá tenni jelenleg, új munkapulttal és mosogatóval. Ez így együtt 25 ezer forintba kerül. A konyhaszekrény cseréjére gondolni sem merek, csak átfestettem a korábbi sötétbarnát egy világosabb színre, de ez nem minden felületnél lehetséges. A mi szekrényünk az eredeti beépített, úgyhogy kísérletezhetek rajta.

 

Ennyit tőlem. Jó munkát és kitartást !

Előzmény: oTYOSIo (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!