Keresés

Részletes keresés

Kattyca777 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 208

Lakásfelújítást vállalok - árajánlat kérhető az itulit131@gmail.com címen.

06706204680

Palási Creative Commons License 2022.12.09 0 0 207

  Azt kell a Szabolcsnak beírni amit elfogadnak. de azt kitudja ,

 

    

Az (f) tető cseréje, felújítása, szigetelése vagy a

(J.a.) a lakás helyiségeinek belső fali, padló-, födém- vagy álmennyezeti burkolat készítését, cseréjét, felújítását, festését, tapétázását

 

 

Amúgy az hogy tetőcsere sendlián, nem jó megfogalmazás.

 Tetőt nem cserélünk mint gatyát, hanem  először építünk  ,később pedig felújítjuk bizonyos részeit.

 

 Tehát egy   tetőszerkezet a következőkből áll  :

 

  Ács szerkezet  -áll oszlopkból,  vizszintes gerendákból ferde szarufákból,különfée támasztó szerkezetekből.

 Jóminőségű,keuzet faanyagból tarthat   150 évig ( ha nem ázik bé, nem rágja a bogár )

 

 Ezen van a lécezés és a héjalás,  faanyag  és fedő anyag... 70 -100 év,aztán a  bádogos szerkezetek (vápák,  kibúvóablakok, kémény és egyéb szegélyek. jó anyagból szintén legalább a70 - 100 év. De mivel a korábbi horganyzott acél gyatra volt inkább 40 év.

 A héjalást egy vihar rongálhatja meg (vagy a jégverés  ),a lécezést pedig a beázás.

Külön szerkezet az eső csatorna. Általában a tetőhöz sorolják.

 

 Tető bádognál van a horgany, ami tartósabb, de csak jó kialakításnál. Különben a fagy a hőmozgás  azt is gyorsan rongálja.

 Lehet  vörösrézből is  tető bádogozást készíteni. Na az örök lét, igaz   10 x annyi mint a horganyzott acél, a  70 - 100 év alatt pedig biztos ellopják.

 A modern tetőfedőkről nem nyilatkozom. Vannak jók és vannak gyatrák amik 10 -15 év alatt tönkre mennek.

trebront Creative Commons License 2022.12.09 0 0 206

az f) tető csere leginkább a külső cserép, lécezés, alátétfólia, stb..-re utalhat

igy én inkább a J.a-t választanám, ha csak belülről dolgoztatok.

de nem én vagyok ebben a profi

Előzmény: Frecska Szabolcs (205)
Frecska Szabolcs Creative Commons License 2022.12.09 0 0 205

Sziasztok!

 

Valaki tudna útba igazítást adni?

 

Belülről lambériázott tető burkolat lebontása után szigetelés felhelyezése és a lambéria visszahelyezése elszámolható a támogatásra?

 

Melyik beavatkozást kell megjelölni ilyenkor ?

Az (f) tető cseréje, felújítása, szigetelése vagy a

(J.a.) a lakás helyiségeinek belső fali, padló-, födém- vagy álmennyezeti burkolat készítését, cseréjét, felújítását, festését, tapétázását

 

Köszönöm a válaszokat!

trebront Creative Commons License 2022.10.22 0 0 204

tudtommal bármilyen kombinációban. pl. festék anyagdíj, és gázszerelés munkadíj is jó. az a lényeg h "beépített" legyen. tehát a festékhez ideiglenes padlóvédő fólia nem, ahogy szabadonálló mosogatógép sem jó

Előzmény: Bacusuz (203)
Bacusuz Creative Commons License 2022.10.22 0 0 203

Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem hogy csak közvetlen kapcsolatú anyag/munkadíj számlákat nyújthatok be?

Már tavaly megvettem a szigetelést, gipszkartont az álmennyezethez  és most kerülne beépítésre erről lenne munkadíj számlám

de anyagszámla konyhai és fürdőszobai dolgokról lenne: mosogatótálca, csapok, beépíthető konyhai gépek.

a fele/fele az kb rendben van

ez így működhet?

 

 

tamás1173 Creative Commons License 2022.09.16 0 0 202

Sziasztok! az lenne a kérdésem hogy mi is beadtuk a 3+3 mil. számlákat és el utasították mondván hogy a nevelt lányom még nincs 1éve lakcímileg bejelentve, de a párom és a másik gyerek már több mint 1 éve be van lakcímileg jelentve és a párom pedig 34 hetes terhes is ilyenkor mit tudunk csinálni?

MZ/Y Creative Commons License 2022.07.27 0 0 201

Már biztos túl vagy rajta, de természetesen jogosult vagy rá. Ingatlanszerzéstől számított 1 évig nem kérik az 1 év ott lakást, hiszen hogy is lenne meg?

Előzmény: ugyanazvagyok (195)
Eredő Vektor Creative Commons License 2022.07.18 0 0 200

Nem gond.

Előzmény: Stonezolee (199)
Stonezolee Creative Commons License 2022.07.15 0 0 199

Sziasztok!

Kérdésem az lenne az anyagszámla az ingatlan tulajdonos nevére szól, nem pedig a szerelő nevére, nem gond? A munkadíjról természetesen kaptam számlát! Köszönöm!

 

vurek Creative Commons License 2022.07.10 0 0 198

Sziasztok! Tudja esetleg valaki, hogy panel lakások falaiba, födémbe milyen mély horony készíthető? Egyáltalán, milyen jogszabály szabályozza ezt?  Állítólag, amíg az acél nincs átvágva nyugodtan marható, de hallottam olyan állítást is, hogy egyáltalán nem lehet :/

zsuska82 Creative Commons License 2022.06.22 0 0 196

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszi!

7 éve lakunk a jelenlegi házban, ide született a gyermekem, de csak most fog a nevemre kerülni , viszont a számlákat már 2021-től gyűjtöm, el fogják fogadni?

Köszönöm a segítséget!

ugyanazvagyok Creative Commons License 2022.05.22 0 0 195

Köszönöm, hogy írtál, bár csak most néztem ide vissza. Közben én is kutakodtam, és ezt találtam: "Az egyéves bentlakási kötelezettség alól kivételt jelent az elmúlt egy évben tulajdonba került (pl. megvásárolt) vagy ingatlannyilvántartásba újonnan bejegyezett ingatlan is." (forrás: https://www.portfolio.hu/bank/20220120/lakasfelujitasi-tamogatas-2022-feltetelek-igenyles-szamlak-egy-helyen-minden-az-allami-ingyenmilliokrol-521903 ) Akkor  ezt úgy értelmeztük, h igényelhetjük. Vagy most megint nem értem már, hiányzik belőle az egy éven "belül" meghatározás? Hogy miért nem lehet ezt érthetőbben megfogalmazni?... Lehet velem van a baj. De jó lenne most már tisztán látni ezt. Köszönöm.

Előzmény: Big Mouth (194)
Big Mouth Creative Commons License 2022.05.08 0 0 194

Ha még nem késő a válasz: a jelenleg érvényben lévő rendelet szerint nem.

A támogatási kérelem benyújtásának időpontjában fenn kell állnia az 1 éves lakóhely feltételének.

Amennyiben 2022.04. hónapban vetted a házat, akkor az 1 éves lakóhely feltétel legkorábban 2023. 04. hónapban fog teljesülni.

A rendelet szerint a támogatásra 2021.01.01-2022.12.31 között lehet pályázni.

 

Előzmény: ugyanazvagyok (193)
ugyanazvagyok Creative Commons License 2022.04.23 0 0 193

Kérném a segítségeteket, mert teljesen elvesztem...  2022. ápr. elején vettünk családi házat. Erre így igénybe tudom venni a 6 000 000 Ft-os felújítási támogatást? Köszönöm.

schuszterj Creative Commons License 2022.01.03 0 0 192

Hali.Kérdésem lenne a lakásfelújítás támogatással kapcsolatban.Gyermekem áprilisban tölti a 25.életévet.Egyetemre jár,de az elmúlt évben dolgozott 20 órában.Ez kizáró ok lehet a támogatásnál?A másik a felhasznált anyagról lévő számla.OBI vásárlás,s a számlán szerepel más termék is,ami nem hozható össze a felújítással.Azt,hogyan kell beadni?Köszönöm,ha valaki válaszol.

Káliföldpát Creative Commons License 2021.12.14 0 0 191

Hali!

 

Készülj fel rá, nem lesz olcsó mulatság. De igazad van, csak szakemberrel és szabályosan érdemes csináltatni, ha fontos a saját és környezetedben élők egészsége, és hogy a hatóságokkal is minden rendben legyen.

Én egy céget tudok ajánlani, akikkel már dolgoztattunk. Itt érhetők el: www.drycon.hu 

janus.pannonius. Creative Commons License 2021.12.14 0 0 190

Sziasztok!

Vásároltunk egy ingatlant. Kiderült, hogy az egyik épületben a falakon szórt azbeszt van, míg a másik épület tetején azbesztpala.

Tudtok ajánlani céget, aki szakszerűen és hivatalosan eltávolítja ezeket, és elszállítja a veszélyes hulladékot?

Előre is köszi a segítséget.

Téli nap Creative Commons License 2021.11.18 0 0 188

  Helló !

 

" egy 4nm- es fürdőszoba teljes felújítására keresek leinformálható céget,"

 

   Ilyen volumenű munkával cégek nem foglalkoznak.

 

 Víz - gáz és fűtésszerelő iparossal vedd fel a kapcsolatot és az majd hozza  a hozzá illő szak embereit.

 

 Nem árt azért előtte egy költségvetést készíttetni /készíteni.

 

 A munkák főbb stációi :

 

 bontás, 

vízszerelés, ezen belül  hideg , melegvíz,  és  lefolyó rendszer, 

némi villanyszerelés, 

 falelőkészítés a burkolásra, az aljzat előkészítése burkolásra, 

 burkolások, 

némi festés , majd a szaniterek és a szerelvények elhelyezése. 

 Feltételezve .hogy a melegvíz ellátás adott és nem a fürdőszobában van.

 A fűtés szintén adott csak a fűtőtestet vagy szárítót kell felhelyezni.

 

 Természetesen a  vállalkozó ennél részletesebb leírást kell hogy adjon.

  Hogy mi a korrekt és mi nem az tág fogalom.

 

 

 

    Ez az általam prezentált valami   7 - 8 pont. Nagyon kevés... legalább a   4 - szerese kell hogy legyen.  Ezt vagy egy vállalkozó vagy egy tervező végzi.  tervező külön pénzért... a vállalkozó pedig  bekalkulálja a rezsibe.

 Amíg bizonytalan a megrendelő ajánlatot is csak elnagyoltat kap, ha meg kirészletezi akkor kínos a visszaút.

 

 Mert ingyen senki sem szeret dolgozni.

 Kiegészítés : a nyílászárók  ?  /ajtó és ablak / vagy csere  vagy némi mázolás.

  

Előzmény: __Liza (187)
__Liza Creative Commons License 2021.11.18 0 0 187

Sziasztok,

 

Remélem tudtok segíteni.
Újpesten, egy 4nm- es fürdőszoba teljes felújítására keresek leinformálható céget, akik korrekt áron minőségi munkát végeznek.


Számos weboldalt találtam, melyeken a lakásfelújítást kecsegtetően vonzónak festik le, de a referencia fotókon kívül semmilyen információ nem található a cégről, vagy az E.V.-ról.  ( Szerintem egy név, telefonszámmal nem elegendő ebben az esetben).

Norbert1980 Creative Commons License 2021.11.12 0 0 186

Sziasztok.

 

A külső nyílászárókat cseréltek, illetve a belső burkolatokat( csempe-járólap). A cégnek aki csinálná megnéztem a tevékenységi körét és ott a 4120 '08 Lakó- és nem lakó épület építése szerepel. Ha erre a tevékenységre rákeresek ezt találom:

 

Ebbe a szakágazatba tartozik:

- bármilyen típusú lakóépület építése:

- családi ház

- többlakásos épület, beleértve a toronyházakat

- bármilyen típusú nem lakóépület építése, mint:

- a meglévő lakóépület felújítása és renoválása

 

Vajon a MÁK elfogadja a számlát? A tevékenységi körnél nem látok burkolást. A meglévő lakóépület felújításába mi tartozhat bele?

Egyáltalán ha a cég olyan tevékenységről állít ki számlát,ami nem szerepel a tevékenységi körében az befolyásolhatja a támogatást? Vagy csak a céget bünteti a nav esetleg? 

 

A segítséget előre is köszönöm.

 

Calcitos Creative Commons License 2021.10.14 0 0 185

  Azért ez nem teljeskörű  

 

"SZOBAFESTÉS, MÁZOLÁS, TAPÉTÁZÁS, CSEMPÉZÉS, PARKETTÁZÁS"

zeneoktatas1980 Creative Commons License 2021.10.14 0 0 184
einohyl Creative Commons License 2021.09.14 0 0 183

 

 

 Semmi akadálya ha az érintettek is beleegyeznek !

Előzmény: Zoli987654 (182)
Zoli987654 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 182

Sziasztok!

A bontási munkát ( fürdőszoba, nappali, konyha) egy vállalkozó végezné aki későbbiekben nem fog építőipari munkát végezni, így nem keletkezik anyagköltség. Ha viszont például az ablakcserénél magas az anyagköltség és a beépítési munkadíj nem jelentős, akkor az ablak anyagdíjánál be lehet számolni a bontási munkadíjat?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.08.23 0 0 181

  Sőt az anyagra sem  !

 

 Igaz lesz mester aki faképnél hagy, de jobb az is,  mint aki lelép  100 eft-tól akár  1 millával is.

 Mert akadnak naivak akik milliót tejelnek a semmiért.

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (180)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2021.08.23 0 0 180

 

Ezt így nehéz meg becsülni, ugyanis minden esetben igény függő, valamint az a biztos, ha megnézi a kivitelező személyesen, hogy mi az igény.

Így csak vagy valaki nagyon nagy számot fog mondani, vagy a kivitelező jár rosszul.

Ani a végén csak a rossz száj ízzel való elválást hozza a végén.

 

Soha ne fizessen előre munka díjat. Mi sem kérünk: https://lakasfelujitasgyorsan.hu

Előzmény: csdy (175)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.08.12 0 0 179

  Melyik vállalkozótól ?

 Mert általában több - egymástól független vállalkozó végzi a munkákat.

 

 Vagy lehet un. fővállalkozói   megoldással is.  de akkor van az az un. fővállalkozói díj.

 Ha valaki  jó szervező, van ideje stb., akkor az egyéni szervezés a jobb.

Viszont van aki nem bírja idegekkel szakemberekkel   való foglalatosságot.

 Annak javallott a fővállalkozói konstrukció !

Előzmény: csdy (178)
csdy Creative Commons License 2021.08.12 0 0 178

Köszönöm, így legalább előrébb jutottam, hogy mennyit is alkudjak.

Előzmény: a tömeg az tömeg (177)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.08.12 0 0 177

  Sok,  nagyon sok !

 

 Kell készíteni egy költségvetést és azt beáraztatni.

 A közhiedelemmel ellentétben költségvetést nagyjából mindenki készíthet, az árazás már nem ennyire egyszerű.

 

 

 

 Akkor kezdjük !

 

 Költségvetés 

 

 

 Mórichami u. 12 alatti     4 . emeleti lakás felújítására a 

 

1,  elektromos vezetékek felülvizsgálata  - kötéseknél  szükséges  szakaszok és kötések cseréje

2.  a lakás teljes tapétázása 

 a tulaj átal adot tapétával   felület előkészítés, tapéta felrakása    30nm     m.díj .................... ef,

 2.   a meglévő parketta felszedése  a padozat előkészítése    30 nm      .............

 4.

 

 és így a kívánt 18. tételig

 

 Azaz a megrendelő írja be mit akar,  milyen anyagból  és a mennyiséget is beírhatja,  a vállalkozó átnézi  és az általa  jónak tartott árakat beírja.

 Majd a megrendelő elfogadja ( vagy nem ).

Ha elfogadja  megegyenek és kezdődhet a munka.

 

 

 

 Mennyi lesz  ?

 

 Szánj rá  4 milliót. Ha mard örülsz, ha nem  kipótólod.  Amúgy az egy nagyon szűk  költségvetés.

 

 

 

   Pl. az elektromos vezetékeket se kell mindig cserélni.  megnézni a kötéseket azokat moernizálni.

 A gáz vezetéket egy gázszerelő nézheti át.... víznél pedig elé csak a szerelvényeket cserélni.

 

 

 Maga a konyha bútorozás is lehet  200 - 250  ef, de akár csak az 1 milla.

 

 

 

 Tehát  költségvetés  ----- árazás.

 

 A költségvetést  majd mindig a megrendelő készíti ( jó kell benne jártasság, anyag ismeret  és számolni tudás )

 Magát a végső árat mindig a vállalkozó adja meg.

 

 De akár  meg is lehet terveztetni egy felújítást. Akármilyen jó tervező,  ő is csak becsült árakat tud adni  a végsőt mindig az adja aki végzi.

Előzmény: csdy (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!