Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2019.01.19 0 0 830
Ha belső oldali párazárásra szeretnéd használni akkor vegyél ennél komolyabbat. Többé-kevésbé ez is párazáró lehet de fene tudja meddig bírja. Ezeket inkább technológiai szigetelésre használják (pl EPS tejejére betonozáskor hogy a víz ne folyjon bele a betonból, stb.

A megfelelő ragasztásról, az átlapolások irányáról is olvass bőven hogy szakszerűen tudd kivitelezni mert ha van egy pár lyuk rajta akkor olyan mintha nem is lenne ott fólia, a pára megtalálja az útját.

Szóval Google, youtube.
Előzmény: nighti (828)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.01.19 0 0 829

 A fóliák 90 % -a pára záró.

 A probléma inkább az szokott lenni, hogy pára áteresztőt keresünk és erre ránk sóznak egy párazárót.

Előzmény: nighti (828)
nighti Creative Commons License 2019.01.19 0 0 828

Sziasztok lenne egy gyors kérdésem hátha valaki tud segíteni.

 

Befejeztem a tetősíkok szigetelését. Elmentem egy szigeteléstechnikával foglalkozó céghez (szigema Pécs) és kértem párazáró fóliát. El is magyaráztam pontosan mire kell, de nem nagyon értették mit is szeretnék.  Itthon jobban utánanézve már kétségeim támadtak, hogy valóban párazáró fólia-e a vásárolt fólia.

 

Pontosan ez az:

https://www.balobau.hu/termek/epitesi-folia-ujrahasznositott-pe-0-09-mm-4-x-25-m/911_BF100/838

 

sima építési fóliának tűnik (pl beton alá, pontosabban nem csak annak tűnik hanem az is)

 

Mit gondoltok ez valóban párazáró?

 

 

 

 

RitaZoli Creative Commons License 2019.01.01 0 0 827

Köszönöm a válaszodat!!! 

Asszem pár ponton bukjuk a csokot! 1/1 tulajdoni hányadom van, a férjemnek semmi! Volt férjemmel közösen vásároltuk, hitelre. Válás után az ingatlan felét megváltottam tőle, de a közös hitelből nem engedték ki őt....huuu nagyon bonyolult! Asszem itt kell előbb intézkednem! 

Előzmény: kiggyo (822)
kssthomas Creative Commons License 2019.01.01 0 0 826

Aki segíteni akar a témában, az itt tud továbbiakban hozzászólni. Mégegyszer elnézést!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004917

Előzmény: Zöldár (825)
Zöldár Creative Commons License 2019.01.01 0 0 825

Szerintem nem garázs az, hanem  csak fedett kocsi beálló.  Viszont a célnak tökéletesen megfelel.

 25 cm betonra ami ráadásul vasalt is lehet rakni térkövet vagy bármi mást. Kérdés persze, hogy minek !

Előzmény: kssthomas (823)
kssthomas Creative Commons License 2018.12.31 0 0 824

Óhh basszus, ne haragudjatok, sok ablak volt megnyitva, így rossz topikba került a kérdésem, Bocsi!

Előzmény: kssthomas (823)
kssthomas Creative Commons License 2018.12.31 0 0 823

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy fedett terület, ami egy nyitott garázs. Teljesen betonos az alja (25cm vasalt C25-ös beton).
Erre szeretnénk rakni 4 vagy 5cm térkövet.
Lehet-e rakni közvetlen a betonra, majd fugázni, vagy finom sóderágyba, vagy esetleg ragasztva és majd és fugázni?
Az ágyazó réteg már nem lehet több mint 1cm, mert a garázskaput max 5cm tudom megemelni.

Egyébként télen szokott némi víz állni a betonon, mivel a hókása leolvasd a kocsi aljáról, valamint minimális csapadékot behordhat a szél. Ez kb. kissebb nagyobb foltokban 1cm. szokott lenni. 1-2 nap után felszívódik.
Várom véleményeteket, Köszönöm!

 

https://photos.app.goo.gl/FnpyGJyrhNyjxEzg7

kiggyo Creative Commons License 2018.12.29 0 0 822
Előzmény: RitaZoli (821)
RitaZoli Creative Commons License 2018.12.29 0 0 821

Köszönöm az infót!!! 

Januárban tervezem én is hogy bemegyek, mert jó lenne tudni hogy milyen papírok meg engedélyek kellennek na meg hogy mik az elvárások! 

Nézegettem már netem kivitelezők ajánlatait, kb. 3 millát számolok rá, kiváncsi vagyok mennyiben változik az ár ha csok-ot igényelek. 

Előzmény: kiggyo (820)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.29 0 0 820

Most kezdek bele én is egy ilyenbe, januárban megyek be a bankba a részletekért. 

 

Nem kell vizesblokk, legalább 1 lakószoba kell pluszban, viszont a házon belülről fel kell tudnod jutni.

 

Érdemes az elképzeléseddel (eredeti tervrajzok, skiccek mit szeretnél, nagyjábóli költségvetés) besétálni egy csok pontba érdeklődni.

Előzmény: RitaZoli (819)
RitaZoli Creative Commons License 2018.12.28 0 0 819

Kedves Fórumozók! 

 

Szeretnék a 70 m2 es családi házam tetőterében kialakítani 2 vagy 3 szobát! Lehetőleg igénybe véve a csok adta lehetőségeket!

Előírás jelenleg hogy vizes blokk kialakításra kerüljön? Vagy lehet csak hálószobákat kialakítani! ???? 

 

 

Governor of the Galaxy Creative Commons License 2018.12.07 0 0 818

Köszönöm! Ilyesmi érdekelt.

Előzmény: Zöldár (817)
Zöldár Creative Commons License 2018.12.07 0 0 817

    " És ha új önálló lakás jön létre, vagy szeretném, hogy létrejöjjön, akkor se?"

 

Az egy szigorúbb dolog. Önálló lakásnak sok szigorú feltétele van.

 tetőtérnél is.

 Pl. kell egy önálló bejárat   -- nem az alatta lévő lakásból, külön kell választani a közműveket, azokat mérni kell. A mérésnek vannak előírt feltételei. 

 ha viszont saját  használatra bővíted nemes egyszerűséggel mondhatod , hogy az nem lakás lomtár stb.

 van nekem egy mellék épületem.

 úgy 25 éve előlépett lakássá. A műszaki feltételek megvalósítása után.

    Pl. hőszigetelés, víz, villany csatorna rákötés. Kitűnően funkcionál. Nyilván nem belvárosi bérleti díjjal, de hát van akinek erre telik.

 az elmúlt  25 évben csak egyszer volt konfliktus, egy vékonypénztárcájú muki reklamált hogy nem ilyent képzelt.

 Bizonyos  jogi kifejezéseket kerülni kell. pl. a bérleti szerződésben a lakás szó nem szerepel ( építmény, helyiségek stb. )

Előzmény: Governor of the Galaxy (812)
Governor of the Galaxy Creative Commons License 2018.12.06 0 0 816

Világos. Csak az más hatóság(ok)hoz tartozik? Végülis műszaki, biztonsági kérdéseket nem érint jobban, mintha bővítenék egy már meglévő lakást. Mondjuk a tulajdonom a ház, de a tetőtéri lakást eladnám, kiadnám...

Előzmény: -carcass- (815)
-carcass- Creative Commons License 2018.12.06 0 0 815

Ott ugye már játszik a használatba vétel is, közművek, gondolom biztosítást is szeretnél kötni...

 

Előzmény: Governor of the Galaxy (812)
-carcass- Creative Commons License 2018.12.06 0 0 814

A műemlékes témát kár idekeverni, szó sem volt róla.

Csak példa, hogy nem feltétlenül egyszerű a történet...

---

Most meg szarnak mindenre. 

Vagy rosszul értelmezik a jogszabályt és nem feltétlenül nem foglalkoznak azzal, amivel nem kellene...:-)

 

Előzmény: kiggyo (811)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.06 0 0 813

Az a biztos ha bemész és megkérdezed. Aztán írásban is kérni kell a választ, elrakni és lehet lobogtatni. Nekem azt mondták hogy nem kell, csináljam nyugodtan.

Ami kicsit agyrém mert a nettó négyzetméter is növekszik, stb...

Előzmény: Governor of the Galaxy (812)
Governor of the Galaxy Creative Commons License 2018.12.06 0 0 812

Bocs, hogy rákérdezek a nyilvánvalóra, de azt írod, hogy korábban be nem épített tetőtér beépítése nem építéshatósági kérdés? És ha új önálló lakás jön létre, vagy szeretném, hogy létrejöjjön, akkor se?

Előzmény: kiggyo (808)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.06 0 0 811

Ha figyelmesen elolvasod említettem hogy a beépítést is megkérdeztem, arra is ez volt a válasz.

A műemlékes témát kár idekeverni, szó sem volt róla.

 

A lazaságot arra értettem hogy eddig arra is engedély kellett hogy egy db szarufát ugyanolyanra kicseréljen a szakember ha az pl. elkorhadt. Most meg szarnak mindenre. A ló két túloldala, egyik sem jó, valami értelmes arany középút jobb lenne.

 

Mindenkinek javasolni szoktam hogy kérjen írásban állásfoglalást (én is mindig azt teszem), ne fórumokról, tervezőktől kapott információkra építsen.

 

Arra persze még nem kaptunk választ hogy mi volt az indok a kérdezőnél.

 

Előzmény: -carcass- (809)
Zöldár Creative Commons License 2018.12.06 0 0 810

 De ha már az ablakok bent vannak, akkor a beépítésnek mi az akadálya ? A pénzen és az akaraton kívül ?

 

 Épp most futottam össze  egy  tetőfedő bádogossal és rákérdeztem vállalna egy  műpala fedésű ép tetősíkjába ablakokat beépíteni. Vállalná. Mellékesen rákérdeztem, hogy kell e az engedély. Ő is azt mondta, hogy nem.

 A kutyaól beépítésre már nem volt idő mert  sietett , sok munkája van.

 De ha levél, hát legyen azon nem múlik.

 ja anno úgy 15 éve  éppen egy terv kell nem kell dilemma előtt álltam.

 Egy un. fűtéskorszerűsítési munkánál egy lemezkéményt szándékoztam a fűtés részeként alkalmazni. Gondoltam megveszem, fel állíttatom oda ahova a gázterven van. papírral műbizonylattal stb.

 Nos  vajon kin bukott meg , Nem az önkormányzat ép. hatóságán, hanem  a hatóságosdit játszó kéményseprőn.

 

 

 Az önkormányzat nemes eccerűséggel azt mondta, hogy  őket különösebben nem érdekli. Csak, ha  egy szomszéd kifogásol, akkor elindul az irat.... de ők bizony nem kezdeményeznek semmit.

 aztán a kéményesek makacsságán nem lett gázkazános fűtés, mert nem elég a szerencsétlen hülyéknek, hogy kellett volna ép. terv még köjál akarom mondani annak az utódjától is kértek volna szakvéleményt. eza kéményes bagázs olyan ,hogy mindig a más faszával veri a csalánt semmit nem alkot csak ellenőríz.

 tehát  nem lett központi fűtés lett helyette egy par konvektor. az is jól fűt... igaz kicsit gazdaságtalan.

 tehát  erre az 51nm -es házrész tetőterébe lenne beépítés.

  Dilemma  tetősík ablak vagy kutyaól.

 Csak  hogy lássák a kétkedők.

 Itt egy telek   40 milla. erre az 50 nm -re eső is  20 milla. de nem csak ez az előny, hanem a kiépített  élő funkcionáló közmű.

 van   32 Amp 24 órás áram, van  18  kW élő vezérelt áram, van  gáz van víz van csatorna.... csak rákell kötni . A további előnyt had ne soroljam. Szakipari munka az egész.

Előzmény: -carcass- (809)
-carcass- Creative Commons License 2018.12.05 0 0 809

Ugyanezt mondjuk műemléki környezetben - még ha a tárgyi épület nem is a.z - már nem így működik. Még egy hagyományos héjazat csere sem...

Szóval a "nagy lazaság ilyen van ilyen téren" az, hidd el, nincs kőbe vésve...

---

Ma épp voltam egy kamarai továbbképzésen, tele volt jogi témákkal, és ott egész véletlenül épp volt egy sztori, ahol nem engedtek tetőtér beépítést, pedig korábban már beépített tetősík ablakok is bent voltak.

---

Egyszóval mindenki jobban teszi, ha bemegy a hatósághoz és rákérdez, mert csúnya dolgok is kijöhetnek belőle...

Azt már nem is mondom, hogy sajnos nem mindenhol egyformán értelmezik a jogszabályokat, ezt is az előadó mondta, amire a kamara elnöke csak ráerősített.

---

Egyébként ha figyelmesen megnézed, a leveledben szó nincs tetőtér beépítésről, csak felújítási munkákról. A kettő nem ugyanaz.

 

Előzmény: kiggyo (808)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.05 0 0 808

Rákérdeztem írásban is a szarufacsere előtt. Gyakorlatilag a teljes tető ki lett cserélve.

 

Íme a válaszuk, ezt te hogyan értelmezed?

 

 

A beépítésre ugyanez volt a válasz, a csok miatt szükséges használatbavételt igazoló dokumentum is kész cirkusz, mert az ép. hatóság nem ad olyat mert nincs eljárás, de a banknak kellett... Mára a bank is átugorta ezt a kérdést, elég egy nyilatkozat.

Előzmény: -carcass- (807)
-carcass- Creative Commons License 2018.12.05 0 0 807

Azt csak hiszed...

Előzmény: kiggyo (806)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.05 0 0 806

Ha az építmény befoglaló méretei nem változnak azt csinálsz amit akarsz. Beépítheted a tetőteret, lecserélheted a teljes tetőszerkezetet szarufástól, stb... Most nagy lazaság van ilyen téren.

Előzmény: -carcass- (805)
-carcass- Creative Commons License 2018.12.05 0 0 805

Pedig az építéshez még engedély se kellett.

Biztos vagy benne? Nem tudom helyileg hol vagy, de lehet, hogy településképi bejelentési eljárást kellett volna lefolytatni...

Előzmény: zolika45 (802)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 804

mért kell azt bejegyeztetni?

Előzmény: zolika45 (802)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.04 0 0 803

Mi az a sok valami ami kell nekik? Van konkrét listád róla? Érdekelne, még az elején vagyok.

Előzmény: zolika45 (802)
zolika45 Creative Commons License 2018.12.04 0 0 802

Beépítettem a tetőteret. A földhivatal nem akarja bejegyezni a plusz szobák számát, csak sok valami beszerzése után. Pedig az építéshez még engedély se kellett. Van erre valami egyszerűb út?

sylvanus67 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 801

Nem, 6 m-esről volt szó: viszont 10x15-ös gerendáról:(

Előzmény: -carcass- (799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!