Keresés

Részletes keresés

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.10.24 0 0 13314

Ismételten lenne jogi kérdésem, kicsit más téma.

Egy kisvárosban egy családi ház telekhatára, kerítés-kapu és az utca (aszfaltozott út) között van egy kb. 2 m széles füves sáv. Szemben a másik oldalon pedig ugyan ez csak a gyep egy vízelvezető árok.

Ahol nincs árok oda a Gamesz anno most meg utódszervezete minden eseten fákat ültetett. Az a baj, hogy akármilyen fa fajta amivel lassan 60 éve kísérleteznek nem szereti a helyet. Ami most van sokat szemetel, nem csak most
az őszi időszakban a leveleivel, hanem egész tavasztól a termésével. Az tiszta, hogy ha lenne járda annak takarítása meg a füves terület (szembe árok) a telek tulaj dolga. Viszont ezen fák oda szemetelnek és
a település az esedékes metszés, permetezésen kívül semmit nem tesz. Elvárja, hogy a telek tulajok szedjék össze folyamatosan a fasor szemetét. Sőt permeteztek és közeli kiskertekbe kárt tettek.

Rendben van ez jogilag így?

Syracusa Creative Commons License 2022.10.17 0 0 13313

Írásbeli - nem email, hanem nyomtatott, aláírt - ajánlatokat és nyilatkozatokat kell kérni, minden ilyesmi kommunikációt csak írott formában elfogadni.
Ha homályos a háttere annak, aki valamit akar vagy nem tiszta hogy mit akar, kérni kell hogy legyen leírva és aláírva, legyen tételes amit mondani akar, legyen konkrétan megjelölve hogy kinek a nevében ki jár el és milyen hatáskörrel, már ha nem a saját nevében jár el. Ez kezdetnek elég jó, mert aki alapfokú szaglászásban utazik vagy csak úgy bepróbálkozik, az nem akar igazán részt venni lepapírozott ügyekben. 

 

Ha tényleg zűrösebb a helyzet, meg kell fizetni egy jogi képviselőt egy időre és ahhoz irányítani minden partnert.

Előzmény: oldmumus_v.2 (13311)
Herold Creative Commons License 2022.10.17 0 0 13312

Nem vagyok jogász, de szerintem amíg nem történt bűncselekmény, vagy annak előkészülete, addig hiába jelentgetsz bármit is.

Előzmény: oldmumus_v.2 (13311)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 13311

kérdés: van egy cég aminek a tulajdonában van valami amit egy másik meg akar szerezni. Annak a cégnek a tulajdonosa, stb. sosem tesz erre konkrét lépést, hanem Strómanokat alkalmaz.
Azaz egyik személy közös üzletet ajánl a siker érdekébe, a másik meg mást. Csakhogy lehet látni az igazi hátteret, szándékot. Lehet ahogy az idő telik, nem tudják elérni a célt keményebben lépnek fel. Meg kell várni amíg valami rossz fog történni vagy lehet eddigi kamera felvételeket, levelezés, stb. jogi képviseletnél bejelenteni?

 

Ez kicsit olyan mintha egy személy családi, személyes konfliktus miatt fenyegetnek, zaklatnak, majd egyszer csak gyilkosság lesz a vége.

Előzmény: Herold (13310)
Herold Creative Commons License 2022.09.30 0 0 13310

Ez a topik szemmel láthatóan halott. Inkább itt kérdezősködj:

https://www.jogiforum.hu/forum/40/18525

Előzmény: Imrehajcsi (13309)
Imrehajcsi Creative Commons License 2022.09.30 0 0 13309

Tudnátok nekem ajánlani jogi témájú egyetemi tankönyveket, büntetőjog stb témában? Elkezdeném az ismerkedést a jog témakörrel, hogy jobban képbe legyek például  társashái szoszédjoggal kapcsolatban , mellettem élő külföldi albérlő aki sosem tartja be a házirendet de a tulaj nem intézkedik ergó magyarra lefordítva, milyen úton lehet jogilag kirakatnom mellőlem stb. birtokvédelmi kérdéskör stb. érdekelne.

SzJ2 Creative Commons License 2022.09.21 0 0 13308

Sziasztok. A hagyatéki tárgyaláson azonnal kell nyilatkozni hogy elfogadja vagy visszautasítja az orokos a hagyatékot? Vagy lehet haladékot kerni a válaszra?

hudozsnyik Creative Commons License 2022.09.01 0 0 13307

Tisztelt Hozzáértők!

 

Számítógépes grafikusként mentem nyugdíjba. Most egy cég adna grafikai munkákat, ennek keresem a módját.

Úgy gondoltam, hogy a Megbízási Szerződés lenne a legjobb, de az illető cég inkább Vállalkozási Szerződést kötne, mert ezesetben csak akkor kell fizetnie, ha teljesítettem a munkákat. Nekem ez is megfelel, de van egy kérdésem: ehhez nekem vállalkozónak kell lennem? Nem vagyok az,  a cég vezetője szerint nem is kell, csak elgondolkoztam, hátha rosszul tudja.

 

Előre is köszönöm a választ.

savoy-ppm Creative Commons License 2022.08.11 0 0 13306

Édesanyámék kb. 5 éve adásvételi szerződéssel eladták az általuk örökölt házrészt a közös udvarban, ahol laknak.

A vevő megkérte őket, hadd költözzenek oda már csütörtökön, de csak vasárnap tudják a teljes összeget átadni.

Belementek sajnos, és a vevő 2 millióval kevesebbet adott, de megígérte, hogy részletekben törleszti.

Az ingatlan így nem került átírásra a vevő nevére.

Sajnos nagyon rossz szomszédok: fél milliós tartozást hoztak össze mindegyik közüzemi szolgáltatónál, amiket anyukámon akartak behajtani, mert az ő nevükön voltak még az órák. Végül azt sikerült peres úton megakadályozzák.

A fennmaradó vételárat végrehajtó tiltotta egy ideig a vevőtől, így a tartozás lecsökkent fél millió forintra, de ezutána vevő elvált a feleségétől, majd kiköltözött Német országba. 

A végrehajtó nem tudja behajtani a maradék összeget.

És itt jön a csavar:

A szüleim a lakást 7 millió forintért adták el (már akkor is simán elment volna 10 millió fölött, de ez most mindegy...) - most simán el lehetne adni 20 millió fölött.
A feleség kitalálta, hogy miután az exférje kifizette a 6,5 milliót, ő még kifizeti a maradékot, és kerüljön a tulajdoni jog az ő nevére, hogy ő eladhassa (talált is már rá 22 millióért vevőt) és elköltözhessen külön udvaros falusi házba.

Egy mediátor ügyvédet is szerzett, aki azt tanácsolta a szüleimnek, hogy amikor megkapják a hiányzó fél milliót, akkor AJÁNDÉKOZÁS SZERZŐDÉSSEL írassák az exfeleség nevére.
Az egy dolog, hogy nem igazán értem, hogyan kerülhetne ez a tulajdon arra, aki az eredeti szerződésben nem szerepelt.
De ez a nő minősíthetetlenül viselkedett a szüleimmel, édesanyámra rendszeresen üvöltözte, hogy "Hülye kurva!" és gyakorlatilag tönkretette az életüket. A közös udvarban volt nyugodt életük, saját kis zöldséges parcellájuk, most van állandó idegeskedés, le kellett keríteni a kertet, mert tönkretették a kutyával-nyúllal-libával-disznóval, amiket szabadon engedtek az udvarban. Az exférj egyszer berontott a szüleimhez, és dulakodni kezdett velük, leverte apukám szemüvegét, aki 80 évesen maximum megijedni tudott.
Ezek után, miután évekig bíróságra és végrehajtóhoz jártak, hogy egyáltalán valamit kisajtoljanak a vevőből, milyen lehetőségeik vannak? 
Nekem pl. eszembe jutott, hogy elállhatnak-e a szerződéstől úgy, hogy a vételárból igényt tartanak a közüzemi tartozások kiegyenlítésére, és a lakás teljes felújítására (teljesen lelakták, a családsegítősök panaszkodtak a benti állapotokra), valamint az ott tartózkodásuk alatti időszakra számított reális lakbérre, és amennyiben marad még összeg, azt visszafizetik ANNAK, AKITŐL KAPTÁK, és elállnak a szerződéstől? 
Vagy milyen más opciójuk van?

penge20 Creative Commons License 2022.08.07 0 0 13305

Sziasztok!

 

Édesanyám nevében teszem fel a kérdést és hozzá értő pontos  válaszra lenne szükségem így kérem az aki csak nagyjából tudja a helyzetet

ne írjon:

 

Helyzet:

 

Édesanyám válni akar mostoha apámtól, mert alkoholista és megromlott nagyon a viszony.

Mostoha fater felvett a saját nevére szóló folyószámla hitelére  majd 1 MFT ot személyi hitel és folyoszámla hitel címén

Anyámnak nincs hozzáférése a számlájához  ez az ő hitele  . (Dolgozik még mostoha fater ezért tudta felvenni)

A pénzt elitta elnőzte  direkt azért vette fel , mert azt gondolja előbb utóbb anyám nyugdíjából is vonni fogják a hiteleket

VAlóban?

Ha nem válik el  is vagy ha elválik akkor is előbb utóbb ha nem fizeti a hitelt és a bank végrehajtónak adja az ügyet

akkor  a végrehajtó előbb utóbb a végén anyám nyugdíjából is vonhatja a hitelt?

MI a jó helyzet ekkor rögtön el kell válni vagy már mindegy mert válás előtt fel lett véve a hitel?

Évek mulva 30 % os hitelek több milliók is lesznek 

Se anyám se mostoha fater nevén nincs vagyon  csak haszonélvezet  egy lakásra amiben élnek ( öcsém tulajdona )

Jól sejtem , hogy mivel  anyámnak nincs köze a számlájához és  ő saját személyi hitele ezért később a végrehajtó se vonhatja anyámtól

a hitelt ? ( vagy mert házas igen? )

INgóságokat elviheti a végrehajtó ami a lakásba van  és csak akkor nem ha számlával tudják bizonyítani az az öcsém nevén van? ( mert ő is az ingatlanba lakik) amire meg nincs számla azt viheti a végrehajtó ? ez a legkevesebb  veszteség lenne mert régi öreg keveset érő butorokról van szó

Köszönöm a  hozzáértő választ előre is!

 

Zsuzsika12 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 13304

 

Rendben és köszönöm!

Előzmény: Herold (13303)
Herold Creative Commons License 2022.08.01 0 0 13303
Előzmény: Zsuzsika12 (13302)
Zsuzsika12 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 13302

Elnézést, talán nem is jó helyre írom a kérdésemet.

 

Szóval a kérdésem útiköltség elszámolással kapcsolatos, pontosabban a normaköltséggel (amortizáció stb.) Azt szeretném tudni, hogy bérelt autó esetén a NAV tarifájával elszámolt hivatalos üzemanyagáron felül a 15 Ft/km általános személygépkocsi normaköltség elszámolható-e a gépkocsivezető részére a kiküldetési tömb kitöltésével megbízás útján? Nem rendszeres, hanem egyszeri megbízásról van szó. Vagy ez a pénz csak és kizárólag a saját tulajdonú autóra számolható el a gépkocsivezetőnek?

A választ előre is köszönöm!

 

Herold Creative Commons License 2022.07.20 0 0 13301
Előzmény: felültetett62 (13300)
felültetett62 Creative Commons License 2022.07.20 0 0 13300

Üdv, mindenkinek  Nagyon régen voltam itt ,,Most azoknak a segítségére volna szükségem akik jártasak abba,, hogy  egy  ingatlan  eladás után  menyi adót kell befizetni???  ha lakásvásárlásra költöm arra mennyi időm van ??, köszönöm  

felültetett62 Creative Commons License 2022.07.20 0 0 13299

Szia  Nekem küldött a NAV CSEKK igényléséhez  nyomtatványt, igaz hogy elszámolást küldött, mert túlfizetésem van ..  Viszont a túlfizetés visszaigényléséhez való nyomtatványt már nem küldött csak leírja hogy milyen formákba juthatok hozzá,Ezt leírom Neked  szerintem a csekk igénylés is ott lehet   ...https://onya.nav.gov.hu  ...   Új nyomtatvány >kérelmek>CSEKK  kérelem  ...  vagy Általános Nyomtatványkitőltő keretprogram (ÁNYK)is 

Előzmény: Corvette22 (13280)
cyr45 Creative Commons License 2022.07.19 -1 0 13298

Az a vízóra, amely nem plombált, vagy plombált, de hagyták lejárni a hitelesítését (nem cseréltették le) az olyan, mintha nem is lenne a lakásnak vízórája! A közös költség szempontjából legalábbis...

 

A társasházak esetében (kivéve, ahol senkinek sincs, vagy, ahol mindenkinek van vízórája) kétféle

összegű közös költség szokott lenni:

Egy alacsonyabb összegű a vízórások számára (tekintve, hogy ők külön fizetik a víz-csatorna díjukat,

közvetlenül a szolgáltatóknak) és egy magasabb összegű a vízóra nélkülieknek, mivel ők viszont a

társasháznak fizetik ugyanezt a költséget, egyéni mérés nélkül, kiátlagolva.

 

A vízóra nélküliek között szokott lenni vita, hogy pl. egy 100 m2-es lakásban egy személy él, viszont

egy 50 m2-esben pedig akár öten is, tehát a vízhasználatuk nem arányos a (m2 szerint fizetett)

vízóra nélküli közös költséggel!

Van, ahol a lakók száma szerint állapítják meg a fizetendő összeget, de ez sem jó, mert változhat,

amit nem lehetséges folyamatosan figyelembe venni.

 

Hitelesített, a Vízmű szerelője által beszerelt, plombált mérőórát bárki felszereltethet, és attól kezdve

csak annak alapján kell fizetnie! Neked is ezt javaslom, megoldásként.

 

Anélkül viszont nem teheted meg, hogy önhatalmúlag ne fizesd a közös költség átlagolt díját...

 

 

Előzmény: Akos1974 (13296)
W_B Creative Commons License 2022.07.19 0 0 13297

Ha jól értem az a gond, hogy a Társasház fő vízmérőjén (=ami alapján a Társasház fizet) sokkal több víz megy át, mint a lakások "nem hivatalos" vízmérőjén, amik nincsenek leplombálva.

 

Ennek oka lehet szivárgás, illetve hogy a T. Lakók valamelyike lopja a vizet.

 

Nálunk konkrétan az egyik ellenőrzésnél láttuk, hogy a T. Lakó (Plesovsky úr) megfordította a vízórát.

 

Sajnos nincs más választás, minthogy felszereltetsz hitelesített, leplombált vízórát.

 

Vagy hogy gondoltad, ki fizesse a különbözetet?

Nyilván azok, akiknek nincs hitelesített, leplombált vízórájuk.

Előzmény: Akos1974 (13296)
Akos1974 Creative Commons License 2022.07.16 0 0 13296

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni! Adott egy Társasház. A társasházban lévő lakásomban van vízóra, de nincs a Fővárosi Vízművekhez bejelentve, eddig a társasháznak fizettem a vízdíjat a saját bejelentéseim alapján. A Fővárosi Vízművekhez bejelenteni és regisztrálni nem tudom, mert az hogy elfogadják az óracserét, aránytalanul nagy átépítéssel és evvel együtt nagy anyagi költséggel járna. Viszont most hozott a társasház egy olyan rendelkezést, illetve módosította az SZMSZ-t, hogy mivel az én vízórám nincs regisztrálva a Vízműveknél, ezért fizessek úgy vízdíjat mintha nem lenne vízórám. Evvel csak az a gond, hogy mivel elég sokan lopják a vizet a társasházban, ezért a közösből rám eső rész aránytalanul nagy lenne a tényleges vízfogyasztásomhoz képest, és amúgy is van vízórám. A Társasházi Törvényben az van, hogy ha van mérőóra a lakásban, akkor a közös közművek díjait az alapján kell fizetni, de viszont ezt nem veszik figyelembe. A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne-e keresetet indítani a társasház ellen, illetve ezt csak jogi szakember bevonásával tudom-e megtenni? Vagy esetleg ne fizessem a vízdíjat egyáltalán és várjam meg amíg a társasház indít keresetet ellenem és hivatkozzak a Társasházi törvényre? Üdvözlettel. X

T_a_m_á_s_ Creative Commons License 2022.06.29 0 0 13295

Válás, vagyon témában szeretnék tanácsot kérni.

Házassági bontóper folyamatban, vagyonjogi per (még) nincs. Közösen felvett hitel van, aminek a havi törlesztőjét csak tőlem vonják, az elmúlt 10 hónapban nem fizetett bele egy fillért sem.

Ha indítok egy közjegyzői fizetési meghagyást az eddig kifizetett hiteltörlesztés felére, akkor van-e értelme neki esetleg ellentmondani (amitől polgári perré alakulna). 

Van-e bármennyi esélye, hogy egy ilyen perben nem ítélnék meg, hogy köteles kifizetni a hiteltörlesztés ráeső felét.

 

Köszönöm!

vrgzt Creative Commons License 2022.06.22 0 0 13294

Köszönöm a válaszod :)

Megkerestem könyvelőt, hogy június 1-től tud-e vállalni, azzal nem is volt gond, a NAV-hoz meg nem azért mentem május végén, hogy elindítsam, hanem, hogy kérjek részletfizetést a tartozásra és informácit arra vonatkozóan, hogy ténylegesen el tudom-e indítani a KATA-t addig is. Május előtt ugyanis jártam már a NAV-nál, ahol azt az infót kaptam, hogy tartozással nem lehet -tévesen.

Tehát bementem május végén és kértem az ügyintéző segítségét abban, hogy ezt a kérelmet  beküldjem, mert KATA-t szeretnék indítani. Ezt megtette, majd önszorgalomból elindította  KATA-t is. Szó szerint, ugyanis én nem kértem rá, hiszen kifejezetten június 1-től akartam egyéb okból kifolyólag.

Mikor kiderült, mondtam, hogy én 4 napra nem szeretnék 50 ezret fizetni, mit tehetek. Szüneteltetéssel nem voltam kint a vízből, mert májusra akkor is fizetni kellett volna, így konkrétan ő javasolta, hogy akkor még aznap szüntessem meg és akkor nem lesz 50 ezer. Nem említette, hogy ez esetben 2024-ig nem lehetek KATA-s. Értem én, hogy ismernem kell(ene) a jogszabályt, de kezdő vállalkozóként, ami nyilvánvaló volt, neki, mint NAV képviselőnek nem kellett volna erről a körülményről tájékoztatnia?

Ezt követően javaslatára megtettem, töröltem a KATA-t. Nos, ma úgy áll a dolog, hogyl az 50 ezret be kell fizetnem, és 2024-ig nincs KATA a határozat szerint, ami panaszomra érkezett.

 

A problémám az, hogy félre és hiányosan tájékoztatott a NAV és olyan körülmény miatt kerültem ebbe a helyzetbe, amit nem én okoztam, mert én nem akartam május 26-án bejegyeztetni a vállalkozásom.

Teljesen lehetetlennek tűnik a helyzet, mindent elutasítanak. Az érdekelne, hogy hová fordulhatnék még?

 

 

 

Előzmény: Laci/Zápolya (13293)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2022.06.22 0 0 13293

Készült hangfelvétel, jegyzőkönyv ezekről? Ha nem akkor is kérhetsz jogorvoslatot, de 2024. január 1 előtt nem fogsz kedvező elbírálást kapni.

 

Van egy csomó fogalmi kavarodás a hozzászólásodban. KATA-s vállalkozást lehet tartozással is indítani, csak december 31-én nem lehet több százezer Ft-nál. (Pontosabban akkor is lehet több, csak a kizáró határozat jogerőre emelkedéséig fizesd meg a tartozást, vagy emelkedjen addig jogerőre a részletfizetési határozat.)

A székhelyhasználat jogosultságáról (szakképesítésről, kizáró körülményről) nyilatkoztál. Igazolni a Kormányhivatalnál kell ellenőrzés esetén.

 

És nem értem, hogy vállalkozás indítással miért nem kerestél meg egy könyvelőt? (Lehet, hogy május végén mind elhajtott? Én is tettem olyat, hogy jöjjön június elején. Azóta is jön! Lehet, hogy te voltál?)

 

 

Előzmény: vrgzt (13292)
vrgzt Creative Commons License 2022.06.21 0 0 13292

Üdvözletem!

KATA témában kérnék segítséget. Korábbi és jelenleg fennálló adótartozásom mellett szerettem volna KATA-s vállalkozást indítani. NAV személyes ügyfélszolgálat tájékoztatása alapján erre vonatkozóan kérelmet kell benyújtanom. Ennek érdekében kerestem fel május 26-án a NAV egyik kirendeltségét és kértem az ügyintézőt a kérelem benyújtásában. Minden adatom megadását követően kérdésemre, hogy mikortól számíthatok az elbírálásra közölte, hogy az folyamatban van, de mivel erre lehetőség van, ő a vállalkozást el is indította, ami azonnal életbe is lépett. Mivel kérdés arra vonatkozóan nem hangzott el, hogy mikortól akarom elindítani a vállalkozásom, ezen meglepődtem, különösen, mikor tudatosult bennem, hogy már május hónapra vonatkozóan is fizetnem kell a havi 50 ezer adót. Ügyintéző tanácsára , hogy mégse kelljen befizetni arra a 4 napra, töröljem a vállalkozást még aznap, amit meg is tettem (3,5 órával később). Mint kiderült azt elfelejtette közölni, hogy így ezév +12 hónapig újra nem választhatom a KATA-t.

Panaszomra ma kaptam az elutasító határozatot, miszerint 3,5 órát élt vállalkozásom után május hónapra fizessek 50 ezer Ft-ot és 2024. január 1-ig nem indíthatok KATA-t.

Kérdésem, hogy van-e jogszabalyi alapom arra, hogy félretájékoztatás miatt tekintsenek el mind a fizetési kötekezettségtől, mind a KATA korlátozástól? Fellebbezésre ugyan adtak lehetőséget, de nem vagyok jogász, hogy tudjam mire lehet hivatkozni.

További kérdésem, hogy nem saját tulajdonú ingatlant jelöltem meg székhelyként, mégsem kért az ügyintéző befogadó nyilatkozatot, így elindíthatta volna-e a vállalkozást?, befogadhatta volna-e a bejelentést, amit ugyan meg sem tettem, mert abban a hitben voltam, hogy tartozásom miatt töltünk ki kérvényt KATA indítására.

Köszönöm szépen!

cyr45 Creative Commons License 2022.06.15 -2 0 13291

Te precízebben írtad le, és igazad is van.

 

De azért ügyfélkapuja nincs mindenkinek, és az emberek egy része (én is) bízik annyira a partnerben,

hogy az is jogkövető lesz, és intézi, amiket kell.

Előzmény: Syracusa (13290)
Syracusa Creative Commons License 2022.06.15 0 0 13290

Öhm, az első sor stimmel, a  többi nem.

 

Az eladó is belibben az okmányirodába/kormányablakhoz egy eredeti adás-vételi szerződéssel, vagy elküld postán egy eredetit egy aláírt levélkével hogy eladta az autót és mellékelten küldi a szerződést blabla, vagy beküld ügyfélkapun át egy másolatot (telós kép is jó).

És küld egy másolati példányt a biztosítójának is közvetlenül vagy a brókerén át azzal, hogy szerződést bont, kéri vissza az időarányos díjat/befizeti a hátralékot és a B/M átvezetést kéri egy másik/új vagy autóra/nem kéri. Részéről ennyi.

Az adóval nem kell foglalkoznia, mert az adó kivetés automatikus (a járműnyilvántartó alapján).

 

A vevő meg azt csinál amit akar; ezen belül ha 15 napon belül nem jelenti be a vételt, ráfázik, ha a vétel napjától nem köt biztosítást, szintén ráfázik.

 


Ha hátraléka/túlfizetése van valakinek, azt az év végi összesítőjéből is tudni fogja, de valóban jobban jár ha beballag egy NAV irodába és megkérdezi. Ez pont öt perc, amikor nincs vmi adózási időszak.

Vagy lekérdezheti ügyfélkapun át, ha van ügyfélkapu hozzáférése, de őszintén szólva a NAV felülete olyan kur*a bonyolult, hogy erre rá fog menni egy napja. (Könyvelőknek készült azzal, hogy magánszemély is használhatja, csakhogy a platform nem egyszerűsödik le ha saját dolgokat intéz az ember, hanem marad a képviseleti felület olyan kifejezésekkel, amik a magyar nyelvben nem is léteznek máshol, csak itt.)

Előzmény: cyr45 (13288)
cucu Creative Commons License 2022.06.15 0 0 13289

Törődnek, ne félj attól, csak megvárják az elévülés utolsó hónapját, hogy minél többet tudjanak kaszálni...

Aztán felajánlják a részletfizetési lehetőséget...

Előzmény: Boszorka (13287)
cyr45 Creative Commons License 2022.06.15 -2 0 13288

Elvileg egy adásvétel megkötése után az eladó érdeke elsősorban, hogy az ő nevéről lekerüljön a kocsi.

viszont az átírásokat már a vevő intézi, az adásvételi szerződés, és az eddig keletkezett befizezési

bizonylatok birtokában, a NAV és a KGFB felé is. Optimális esetben nincs elmaradás, az új tulajdonos

zökkrnőmentesen át tudja venni a kötelezettséget, és be tudja jelenteni a tulajdonosváltozást.

Előzmény: Boszorka (13287)
Boszorka Creative Commons License 2022.06.15 0 0 13287

Mikor rábeszéltek, hogy nekem kell egy kocsi, a végén vettem egyet. Használtan persze és kicsikét. Pár évig volt csak meg, mikor a jelenlegi lakásomba költöztem, eladtam, mert itt igazán nem kell. Akkor derült ki, hogy sulyadót is kellett volna fizetnem. Nekem ez akkor totál ismeretlen volt. De nem történt semmi visszamenőleg kifizettem, ha jól emlékszem még valami engedményt is kaptam.

 

Én abban éltem, hogy az adóhivatal érdeke, hogy beszedje az adót, ezért számon tartják, kivetik és beszedik az adót. Elég baj az, ha egy adóhivatal nem tud semmiről. Már pedig úgy látom az évek során, hogy nemigen törődnek ezekkel a dolgokkal. Mit csinálnak vajon???:-)

Előzmény: cyr45 (13286)
cyr45 Creative Commons License 2022.06.15 -2 0 13286

Majd kivetik az adót és akkor kell fizetni. Én megvárnám míg jön.

 

Ez nem így működik!  Nem fogják "kivetni", viszont számontartják, hogy befizeti e valaki?...

Mert valakinek fizetni kell, amíg az a kocsi forgalomban van.

Az is lehet, hogy a kocsit eladják, akár többször is, akár egy éven belül is.

Attól kérhetik, akinek a nevén volt, január 1.-én. 

A NAV ezzel nem foglalkozik, ki vette meg, ha az nem fizet, az eladónak kell bizonyítania,

hogy már nem az övé a kocsi!  A KFB esetében szintén ez a helyzet... 

 

Előzmény: Boszorka (13285)
Boszorka Creative Commons License 2022.06.14 0 0 13285

Sajnos mindig gyorsan és felületesen olvasok.:-((((

Majd kivetik az adót és akkor kell fizetni. Én megvárnám míg jön. Még soha nem rohantam az adóval. Nekem nem sürgős.

Előzmény: cyr45 (13284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!