Keresés

Részletes keresés

Mr Reacher Creative Commons License 2 órája 0 0 110303

És ami még fontos. Nyugodtan ki lehet próbálni az ügyfélkapu+-t. Végig lehet menni gyakorlásképpen a regisztráción, mert inaktiválni/aktiválni lehet ugyanazt a QR-kódos regisztrációt többször is.

 

Én emiatt tértem át: https://eakta.birosag.hu/e-ceg-betekintes. Itt bárki, bármelyik komplett cégbírósági e-aktáját le lehet kérni, de csak eSzemélyivel vagy ügyfélkapu+-szal.

Előzmény: Mr Reacher (110302)
Mr Reacher Creative Commons License 2 órája 0 0 110302

Hogy pontosak legyünk, ugyanazt az ügyfélkapu+-t. Az ugyanazzal a QR-kóddal regisztrált ügyfélkapu+ esetén az összes eszközön telepített applikációban megjelenik ugyanaz a 6jegyű számsor.

Előzmény: NB2 (110301)
NB2 Creative Commons License 3 órája 0 0 110301

Ezzel használhatja több ember is az ük-t?

Előzmény: Mr Reacher (110300)
Mr Reacher Creative Commons License 4 órája 0 0 110300

Most akkor szeptembertol ügyfélkapu+ és ketfaktoros azositas?

Vagy eSzemélyi, de az a következő kérdésedre nem válasz. Igen, szeptembertől ügyfélkapu+.

Az Ente Auth használatát javasolnám, nem a NISZ fapados applikációját, mert abban jobban át tudod tekinteni az aktivációkat. Az ügyfélkapu+ aktiválásakor kapsz egy QR kódod. Ezt a QR kódot mentsd, le, mert ezzel tudod később más készülékre megtöbbszörözni. Vannak, akik képernyőt fényképeznek, de ettől nem borsódzik a házam. A windows+shift+s kombináció után kijelölhető a képernyőterület, ami utána vágólapra kerül. A vágólap kezelhető méretben, jó minőségben lementhető. 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (110299)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 4 órája 0 0 110299

Azonosító kód érkezhet SMS-ben, hangüzenetben vagy autentikációs alkalmazás által generálva.

Utóbbi esetben célszerű felhasználóbarát, több kényelmi funkciót tartalmazó, nyílt forráskódú alkalmazást használni.

 

Vagy push üzenetben a telefonomra.

Elolvastam és nem igazán értem, hogy miért jó nekem, hogy ha a QR kóddal és a saját telefonomra letöltött nyílt forráskódú alkalmazással pocsoljek.

Lehet, hogy csak fáradt vagyok.

 

Most akkor szeptembertol ügyfélkapu+ és ketfaktoros azositas?

Mi lesz az őstermelőimmel, családi gazdálkodókkal és azokkal akiknek az ügyfélkapujaba én lepkedek be az O jelszavaval mert egyszerűbb így, mintha 100+ embernek megbízottja lennék?

Előzmény: Mr Reacher (110298)
Mr Reacher Creative Commons License 5 órája 0 0 110298
Előzmény: Mr Reacher (110297)
Mr Reacher Creative Commons License 5 órája 0 0 110297

Ügyfélkapu. Ügyfélkapu? Az megvan, hogy szeptembertől a jelenleg használt ügyfélkapu megy a levesbe?

 

Jelenleg még hatályos 2015. évi CCXXII. törvény az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól

 

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1500222.tv

 

21. A Kormány által kötelezően biztosítandó elektronikus azonosítási szolgáltatás

35. § *  (1) Az ügyfél a következő, a Kormány által kötelezően biztosított elektronikus azonosítási szolgáltatásokat veheti igénybe:

a) tároló elemet tartalmazó személyazonosító igazolvány útján biztosított elektronikus azonosítási szolgáltatás,

b) *  ügyfélkapu,

c) *  részleges kódú telefonos azonosítás, valamint,

d) *  videotechnológiával történő azonosítás.

 

A már kihirdetett, lépcsőzetesen hatályba lépő 2023. évi CIII. törvény - a digitális államról és a digitális szolgáltatások nyújtásának egyes szabályairól az egész régi törvényt hatályon kívül helyezi 2024.09.01-től. 

 

https://njt.hu/jogszabaly/2023-103-00-00.2#SZ46

 

25. A Kormány által kötelezően biztosítandó elektronikus azonosítási szolgáltatás

46. § (1) A Kormány által kötelezően biztosított elektronikus azonosítási szolgáltatások:

a) eAzonosítás, valamint

b) emelt szintű kétfaktoros azonosítást biztosító ügyfélkapu.

Az eAzonosítás az elektronikus személyi, amaz meg az ügyfélkapu+. Na, ezt hányan fogják tudni kapásból megugrani? Beszél erről valaki egyáltalán? Nemcsak az egyéni és társas vállalkozók, könyvelők használják az ügyfélkaput. Mi is rábeszéljük e hétköznapi honpolgárokat, mert milyen jó, és pénzbe sem kerül. WTF.

Előzmény: Alex Raps (110295)
Alex Raps Creative Commons License 6 órája 0 0 110296

A "rengeteg" kifejezés egy évek alatt összegyült mennyiséget jelöl v. esetleg éves adat? :) Nálam ~150 szja. bevallás tervezetből 4 volt hibás. Ebből két olyan eset fordult elő ahol a munkáltató hibázott és további kettőt pedig az ügyfél a saját tudatlanságának köszönhetett. Ezek közé nem sorolom be azokat a személyeket akik szándékosan nem nyilatkoznak a munkáltató felé az szja. kedvezményeikről, mert az egy irányított dolog és éppen ezért nálam nem a hiba témaköre. Ilyen esetem 15-20 db volt és valójában ők jelentik azt a problémakört, amelyet mi bevallás készítésnek hívunk.

 

A fenti történet nem tartalmazza azokat a magánszemélyeket és vállalkozókat akik év közben maguktól fizetnek negyedévente előleget. Az egy másik csoport. :) 

Előzmény: wolfocska (110291)
Alex Raps Creative Commons License 6 órája 0 0 110295

A személyedet érintő mutatkozó problémák megoldására - így az adózási problémákban is -  Te vagy az egyetlen felelős személy és ennek érdekében szükséges a NAV-val kapcsolatot tartanod. ..és ennek számodra legkényelmesebb módja az ügyfélkapu.  

Előzmény: Tomiiiii23 (110287)
Alex Raps Creative Commons License 7 órája 0 0 110294

Az ugye meg van, hogy ahhoz hogy ez az állapot rögzítve legyen a NAV rendszerében is, be kell adni egy önellenőrzést?

Előzmény: Tomiiiii23 (110287)
Mr Reacher Creative Commons License 18 órája 0 0 110293

Sőt, 04.30-ig papír alapú értesítést küld a NAV a tervezet szerinti hátralékos, vagy visszajáró összeget tartalmazó adózóknak, akiknek nincs ügyfélkapujuk.

Előzmény: wolfocska (110291)
Mr Reacher Creative Commons License 18 órája 0 0 110292

Belép, és egy nagy piros szám fogadja, hogy fizetned kell, nem keveset. Ekkor kellett volna szakember segítségét kérni.

Előzmény: wolfocska (110291)
wolfocska Creative Commons License 19 órája 0 0 110291

Fülig! Hiába néz rá a tervezetre (ügyfélkapuja sincs) nem ért hozzá. Én is rengeteg javitandó tervezettel találkoztam, és bizony ahogy írod, nem az ügyfél a hibás. 

Előzmény: Mr Reacher (110289)
Tomiiiii23 Creative Commons License 24 órája 0 0 110290

Szia. Igen jól írod lövésem nincs róla. Kimeritettem az éves adókedvezményt, ezekkel a szavakkal mondta az ügyintéző. 

 

Az én esetemben 333333Ft-,ban kérem minden éven.

Az állam a NAV így írja elő vagy is ha így kérem akkor több marad a zsebemben  Akk hogy a P...ba tudom kimeriteni??

Igazad van ez tanuló pénz. Ez a világ viszont egyre korruptabb egyre többet lopnak. Tudod itt kezdődik a probléma és ez a bosszantó.

Előzmény: Mr Reacher (110289)
Mr Reacher Creative Commons License 27 órája 0 0 110289

Nem kell lecseszned azokat az embereket, akiknek munkájához lövésed sincs. Nekem is van egy cégem, férj-feleség családi cége. 3 gyerek van. A járulékkedvezményt is tekintve ketté kell vennem adóelőleg figyelembe vételénél, mert több a kedvezmény, mint amit egyikük figyelembe tudna venni. Férj 2, feleség 1 gyerek után érvényesít, megadva mindkettőjüknél, hogy 3 gyerekes a kedvezmény, és mindkét félnél feltüntetem a 3 gyerek adatait. Tutifix, hogy jól küldöm be a járulékbevallásokat. A NAV ebből állítja össze a tervezetet. Mindig rá kell néznem a navos tervezetükre, mert befizetendő adóval állítják össze. Ki kell javítanom a hivatal munkáját.

 

A bevallást te teszed, nem a munkáltató, nem a NAV. A te felelőtlenséged, ha nem nézel rá. Jó dolog a navos tervezet, de a gyerekkedvezményeseknél, különösen speciál esetekben meg kell nézni, mert nem kevés pénzről van szól. Tanultál. Legyen ez a pár napi idegeskedés, és utánajárás a tanulópénz.

Előzmény: Tomiiiii23 (110287)
Tomiiiii23 Creative Commons License 27 órája 0 0 110288

* -Szia 

Tomiiiii23 Creative Commons License 27 órája 0 0 110287

Sziasztok!

 

Az egyik gyerek nem szerepelt a NAV tervezetében így 432000Ft helyett 85000Ft-ot kell visszafizetni. Járulékoknál elcseszett valamit a munkáltató. Jobb mint 432000 de dühítő hogy így is le adozzuk a fizetesunk 1/3-át és még nekem kell visszafizetni. Szia egyébként. 

Nem értem... az volt a válasz hogy a munkáltató rosszul adoztatott 2 ügyintéző is dolgozott az ügyön.

wolfocska Creative Commons License 1 napja 0 1 110286

Lerágom a körmöm, Tomiiii meg nem jön beszámolni mit intézett!? Csak nem ottfogták?:-)

NB2 Creative Commons License 2 napja 0 0 110285

Ha jogtalan a pénzbeszedés vissza fogod kapni, ne aggódj.

Előzmény: Tomiiiii23 (110284)
Tomiiiii23 Creative Commons License 2 napja 0 0 110284

Udvarias nyugodt természetű ember vagyok:) Nyilván most pánik van a fejemben hiszen veszélyben van minden tulajdonom. Remélem nem küldenek el segítség nélkül erre gondoltam az előző hozzászólásomnál..Alig várom hogy holnap reggel legyen.

Előzmény: Alex Raps (110283)
Alex Raps Creative Commons License 2 napja 0 0 110283

Elhibázott a hozzáállás. A NAV ügyfélszolgálaton segítőkészek az ügyintézők és nagyon fontos az udvariasság. Ott a pult mögött nem az ellenséged van, hanem az a személy aki segíteni próbál. 

Előzmény: Tomiiiii23 (110282)
Tomiiiii23 Creative Commons License 2 napja 0 0 110282

Csak nagyon remélni tudom hogy segítenek.

Előzmény: Akár Kati (110281)
Akár Kati Creative Commons License 2 napja 0 0 110281

A végrehajtás jelenleg nem jogtalan.

Sos menj be a NAV-hoz, két dolgot kell intézned:

szja bevallás önrevíziója

végrehajtási eljárás felfüggesztésének kérése

 

Szerintem segíteni fognak.

Előzmény: Tomiiiii23 (110280)
Tomiiiii23 Creative Commons License 2 napja 0 0 110280

Le írtam többször hogy igen is én vagyok a hibás mivel nem intézkedtem időben és a NAV tervezete jogerőre emelkedett mivel kicsúsztam a határidőből. Nekem csak annyi kérdésem lenne hogy ha valaki esetleges volt hasonló helyzetben azzal mi történt.

 

Röviden tömören annyi hogy végrehajtás alatt van az egész viszont jogtalanul mivel a NAV-nak egy gyerek van beküldve 2 helyett így a tartozás jogtalan.

Előzmény: NB2 (110279)
NB2 Creative Commons License 2 napja 0 0 110279

1. Januárban leadsz egy nyilatkozatot a cégnek, hogy hány gyerek után kérsz gyerekkedvezményt. Mindenki maga dönti el mi a jó, én személy szerint azon kívül, hogy egyösszegben kapsz vissza pénzt nem látom értelmét annak, hogy állambácsi használja a pénzem egy éven át (sőt másfél).

2. A munkáltatódnak január 31-ig ki kell adnia az M30-as igazolást. Ha nem adja ki, valahogy helyezz rájuk nyomást.

3. Ha te csinálod meg az SZJA-dat, akkor szánjál már rá 10-15e forintot, hogy valaki hozzáértővel megcsináltatod.

Ennek így kéne működnie, elég nagy katyvasz amit leírtál, de te tudod, hogy pontosan hol ment félre az ügy.

Tomiiiii23 Creative Commons License 2 napja 0 0 110278

Sajnos durva a NAV végrehajtási folyamata is mivel már inkaszót nyújtottak be a számlámra.

Szerencsére pár ezer forint volt a számlámon és 271000Ft-al van megterhelve. 

 

Nyilván én vagyok a hibás mivel időben nem intézkedtem én 100% vagyok abban hogy én kapnák vissza. Ezért is írtam ide hogy volt hasonló helyzetben valaki és mennyi esélyem van a végrehajtás megszüntetésére hiszen jogtalan.

Előzmény: Alex Raps (110276)
Alex Raps Creative Commons License 2 napja 0 0 110277

Látom nem csak én látom így. :)

Előzmény: Laci/Zápolya (110274)
Alex Raps Creative Commons License 2 napja 0 0 110276

Ahogyan leírod úgy az nem a valóság. Először fáradj be egy NAV ügyfélszolgálatra valamennyi olyan irattal, amely szükséges egy szja. bevallás kitöltéséhez és kérj segítséget a bevallás helyesbítésében. Ne a végrehajtót keresd, mert az ebben a témában jó eséllyel fogalmatlan, hanem az ügyfélszolgálatot. Eddig a pontig még menni fog ingyen. Úgy menj, hogy kérj le 2023.12.31-ig egy adófolyószámlát az ebevről és kinyomtatva az is legyen nálad. Érezze a kolléga, hogy segíteni akarod a munkáját. ..és ne hőbörögj, ne beszélj össze-vissza csak röviden és világosan kérj segítséget. 

Másik dolog. A NAV végrehajtás nem olyan durva, mint a civil végrehajtó, úgyhogy lesz elég időd a probléma megoldására. Nem fognak rögtön inkasszót benyújtani a számládra és beterhelni a bérkifizetést. 

Előzmény: Tomiiiii23 (110270)
Tomiiiii23 Creative Commons License 2 napja 0 0 110275

Sajnos nincsen ügyfélkapum. Igen én is ebben bízok Max a végrehajtási költséget kifizitem ami 10000Ft. 

Előzmény: Laci/Zápolya (110274)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2 napja 0 0 110274

Önellenőrzést kell benyújtani.

Ha szerencséd van (szimpatikus vagy és jó hangulatban van), akkor a NAV ügyintéző megcsinálja neked. Ha nem, akkor elhajt egy könyvelőhöz!

Ügyfélkapud van?

Előzmény: Tomiiiii23 (110270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!