Keresés

Részletes keresés

Fabrik Creative Commons License 2006.10.28 0 0 37

Sziasztok!

 

jelenleg erzsébeti vagyok, de mivel dél-pesten keresek megfizethető építési telket, elég erősen úgy tűnik, hogy soroksári leszek. Az orbánhegyen nézegetünk telket (ha az az, amelyiken az Orbánhegyi dűlő, meg a Zsilvölgy utca van).

 

Szerintetek jó környék? Mire figyeljek?

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.13 0 0 36
ja énis a szitásba lakom....
Előzmény: manojoe (29)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.13 0 0 35
ez a legjobb hely!!!!!!én itt születtem már 36 éve ..ezért tom....
Előzmény: manojoe (29)
miss.evetke Creative Commons License 2006.07.14 0 0 34

Szia!

Én az első 12 évemben a Szitás utcában laktam. Gyermekként nem volt olyan

csendes mint most felnőtt fejjel - én tettem róla.

Abban igazad van hogy a kert fontos, hisz gondolom ezért akartok kertesbe

menni, remélem találsz az igényeidnek megfelelőt.

 

Előzmény: manojoe (33)
manojoe Creative Commons License 2006.06.30 0 0 33

Megvolt a háznézés, ez magánhírdetés volt, a Szilas utcában egy házrész - tényleg kedves helynek tűnik Soroksár. Eszméletlenül csendes, álmos kis városrész, csupa földszintes házzal, és a ház tulaja rögtön mondott vagy 6 játszóteret és ABC-t a környéken. :)

Hát, még nézelődünk, bár már ezen a kérón is erősen gondolkodunk, méretben pont megfelelne, pont ilyet szeretnénk, csak hát kertje az alig van :(

Előzmény: miss.evetke (32)
miss.evetke Creative Commons License 2006.06.27 0 0 32

Remélem sikeres lesz a "háznéződ", de az ingatlanosokban nem mindig lehet

megbizni mivel csak a szépet, jót mutatják - kivül szép, belül rohad.

Ha netán kilátogatsz, ird meg hogy tetszet-e a környék, találtál-e megfelelő

házat.  Amugy a XV kerület Pestújhely is kellemes környék, no meg Újpest kertvárosi része meg a XVI. kerület Rákosszentmihály, Sashalom. Itt drágábbak a házak.

Mostanában elég felkapott Csepel kertvárosi része, ami Soroksárral szemben van.

Mink is szeretnénk kertes házba menni 1-2 éven belül és én is nézegettem már

hol újság hirdetésben hol az interneten. Igaz apám Soroksáron lakik egy bazi

nagy házban 220 négyzetméteren egyedül, de nálunk mindenki északon dol-

gozik igy inkább az északi régióban kell házat néznünk. Dunakeszi, Fót is szóba

jöhet, mert már szinte összeérnek Budapesttel. Nehéz olyat találni ahol a környék

is és a ház is, meg a ház elosztása is megfelel. 

Hát sok sikert kivánok a továbbiakban.   

   

Előzmény: manojoe (31)
manojoe Creative Commons License 2006.06.26 0 0 31
Köszi, én pont egy csendes, falusias városrészt keresek, akkor körülnézünk ott! Bár ha az általam felkeresett ingatlanoson múlna, házakat maximum kívülről nézünk :-/ Negyedszeri érdeklődésemre is "majd visszahívom az irodából" volt a válasz és persze azóta is hív.
Előzmény: miss.evetke (30)
miss.evetke Creative Commons License 2006.06.26 0 0 30

Szia

Szerintem nem lepukkant rész, sőt a Millenium telep felé luxus házak vannak,

sok ismert ember pl Benkó a dixilendes épitett ott házat. Soroksár un. sváb

falu volt anno. Tudnillik a svábok szorgos kereskedők voltak. Jó időközben

költöztek oda mások, de a "mag" , leszármazottak ma is ott él.

Soroksáron nincs lakótelep, panel emeletes házak csak családi, kertes részek. 

Leginkább a Hév belső oldalára érdemes költözni, a Duna felőli elég lepukkant.

Sőt a focipályánál lent a Dunáig az már eléggé szegényes, - nagyanyámnak -

anno. 50 években ott volt bérelt háza.

Soroksárra HÉV-el a Vágóhidról vagy 66-os busszal a Határ utról lehet eljutni.

De távolsági buszok is átmennek.

SZTK. iskola óvoda bölcsöde van. A Hösők terét pár éve ujitották fel.

Csendes falusias jellegű városrész. 

Komppal át lehet menni Csepelre, ahol strand is van.

Hát röviden ennyi...........

Előzmény: manojoe (29)
manojoe Creative Commons License 2006.06.23 0 0 29

Szisztok! Én ugyan egyáltalán nem vagyok soroksári, de nagyon gondolkodom, hogy ott veszek magunknak családi házat... merthogy ott a legolcsóbb a felhozatal... de nagyon sokan lebeszélnek róla. Tényleg olyan rémes ott a közlekedés, tényleg olyan rossz ott a közbiztonság, tényleg annyira lepukkant? Vagy vannak helyek, amik kerülendők és helyek, ahol jó élni?

 

És miért jó ott élni?

 

miss.evetke Creative Commons License 2006.05.19 0 0 28

Sajnálom hogy erre nem jár senki, haldoklik a topik.

Soroksáriak ébredjetek......... 

miss.evetke Creative Commons License 2006.05.11 0 0 27

Soroksár nem sziget, hanem a Duna Pesti oldalán van, Budapest részeként,

azaz XXIII. kerület. Itt nem árad ki a Duna, mert a Csepeli-zsilippel szabályozzák.

A Csepel-sziget kettészeli a Dunát és a főfolyam a másik oldalon van - amely hajózási utvonal is.

Nem kell aggódni.

Előzmény: Törölt nick (26)
galopper Creative Commons License 2006.02.24 0 0 25

 Hű, de régen jártam erre, de ahogy látom más is.Tud esetleg valaki más soris fórumot valahol, ami látogatottabb?Vagy talán ezen kéne lendíteni egy kicsit.

miss.evetke Creative Commons License 2005.05.27 0 0 24

Sziasztok Soroksáriak!!!!

Nekem szép emlékeim vannak Soriról hiszen ott nőttem fel, "lányságom" javát ott

töltöttem. Igaz a közeli ismerősök (szomszédok, tanárok) szerintem nem gondolnak

rám szép emlékekkel hiszen un."bűn rossz" voltam. De azóta szerencsésen kinőttem ezt a genetikai tévedést, megállom a helyem mind a családi mind a társadalmi életben.

Sajnos Pest északi régiójába költöztem, de a családom tagjai mind Soroksár és a

környékén laknak. Ezért elég sűrűn járok felétek. Elmélázom a volt Táncsics Mihály

iskolám helyén, a Hősök Teré-n, a volt Otthon mozi helyén. A Szitás utca, ahol laktam

szerintem "összement", vagy csak az emlékek hatására volt olyan nagy a szememben.

A Molnár szigetre nem jutottam le az utóbbi 10 évben, de az ottani iskolai nyári tábor

mai napig példa lehetne a mai hasonló táboroknak. Jó hangulatban, jó pedagógusokkal szinte repült a nyár,  nem szenvedés volt a tábor hanem igazi nyaralás. Játékkal, versenyekkel, sporttal telt a nap, sőt ha az idő engedte, a Csepeli Strandon uszásoktatással egybekötött strandolással is.   

Télen sokat jártunk a vasúthoz a régi lerombolt hidhoz szánkózni, meg persze a

"Söröshöz" ahol sokszor a jeges Dunában landoltunk.

Gyermekeimnek (kik már felnöttek) sokat mesélek ezekről az élményekről - nem tagadva a csinytevéseimet sem. Remélem majd ők is fognak mesélni az ő gyermekeiknek, unokáiknak ha netán arra járnak.

Kedves Soroksáriak! Jó volt kicsit köztetek nosztalgiázni, köszönöm hogy meghallgattatok. Minden jót XXIII. kerület.    

eMM Creative Commons License 2005.03.28 0 0 23
Én Taksonyban lakom a dunaág partján.A stég végében 18 évvel ezelőtt amikor megvettük a telket sóder volt.Mostmár 60-80 centi iszap.
Bizony hogy ráférne egy általános kotrás,a Fityesz érában elég soxor láttam iszappal teli uszályokat akkor valahol kotortak.Azóta semmi.
Mondjuk a mexünéséhez sok kell,de iszaposodik az tény.
Előzmény: herceg (21)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 22
Közel lakom, de az egészből semmit sem veszek észre. Pedig felettébb érdekelne amúgy az egész ág, különösen az a csepeli zsilip.
Előzmény: herceg (21)
herceg Creative Commons License 2005.02.17 0 0 21
 

Megszűnhet a Soroksári Duna-ág

 

REGGEL

2005. 02. 12.

 

Sürgősen rendbe kell tenni a Soroksári Duna-ágat, különben ez a mellékág az iszaplerakódás miatt egyszerűen megszűnik – állítja Szrimácz Ferenc. Soroksár alpolgármestere évek óta szervezi az „RSD”, azaz a Ráckeve-Soroksári Duna-ág kitisztítását.

 

Nem csupán a vízpart szépsége és élővilága forog veszélyben. Ez a Duna-ág fontos szerepet tölt be a Duna-Tisza közének vízellátásában is.

 

- Sokat segíthet, ha megépül a csepeli szennyvíztisztító, mert akkortól már nem tisztítatlanul ömlik a Dunába a Kvassay-zsilip felett a szennyvíz. Így kevesebb szerves iszapot hoz a víz. Ez azonban kevés - magyarázza az alpolgármester. - Szükség van az iszap eltávolítására is, hogy a víz átmoshassa ezt a szakaszt. Emellett el kell bontani, és szélesebbre kell cserélni azt a hidat is, amely most összeköti a partot a Molnár-szigettel. Az új hidat már megvásárolták.

 

Elkészítették a munkálatok „forgatókönyvét”, a rendezési tervet, és a szakhatósági engedélyek is megvannak. Egyelőre viszont nincs végleges helye a kitermelendő iszapnak, és az önkormányzatnak nincs elegendő pénze minden munka elvégeztetésére. Tavasszal talán a híd cseréje megkezdődhet – tette hozzá az alpolgármester. 

 

A legtisztábbak egyike volt

A II. Világháború előtt telente innen termelték ki a jeget, amelyet egészen késő őszig vermekben tároltak. A jeget a Nagyvásárcsarnokban adták el. Korábban a soroksári pékek a tisztítatlan Duna-víz felhasználásával sütötték itt a kenyeret.

 

 

Egy korábbi konferencia anyaga itt:

 

http://www.kdvvizig.hu/rsd_konferencia.htm

 

Van itt valaki a fórumban, a környéken lakik, és a fentiekkel kapcsolatban személyes benyomásokkal is tudna szolgálni?

 

Köszi!

 

akottyabotko Creative Commons License 2005.01.29 0 0 20
Pedig meg akartam kérdezni, mit tudtok a horgásztanyás útépítésekről és a műanyagüzem (Farkas-kert utáni, a nevét nem tudom) által megvásárolt üdülő- és lakótelkek átépítéséről!? De ha jól látom, mi ketten (Sori+Bözskefalva) igen vacak indexelési mutatóval rendelkezünk... :-(
eMM Creative Commons License 2004.10.15 0 0 19
skubizzatok az sms falra!
soroksár a kultúra fejlődéséért!.)
Laja73 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 18
Utánajárok.
Előzmény: eMM (17)
eMM Creative Commons License 2004.07.16 0 0 17
Az eu bizony itt van,és az utak is?
Előzmény: Laja73 (16)
Laja73 Creative Commons License 2004.07.16 0 0 16
Itt van.
eMM Creative Commons License 2004.04.20 0 0 15
Akkor seMMi gond hisz adigra lesz EU
Előzmény: Laja73 (14)
Laja73 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 14
várjá mer még nincs eu
deviszont szerintem 10 nap múlva elkészül, mintha láttam volna egy munkagépet a múltkor
Előzmény: eMM (13)
eMM Creative Commons License 2004.03.27 0 0 13
Na itt az EU, hogy vannak az utak?:)))
Előzmény: Laja73 (4)
Laja73 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 12
válasz egy 3 éves kérdésre, ilyet is ritkán látni, de kösz:)

soroksáriak, mi a helyzet? ti is olyan álmos kerület vagytok, mint mink:)
nem hiába, egy tőről fakadunk

tegnap sétáltam egyet az éjszakában...na nem mintha nem élveztem volna valahol, csak nem így terveztem (eggyel később szálltam le a vonatról:))

BPO-700 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 11
Nem tudom, vagyis tényleg bonyolult!
Csak 66-ossal, illetve reggelente 66gy-vel lehet oda eljutni Pesterzsébetről!
166-os csak érintőlegesen jár arra.
Bár a VOLÁN-nak van egy ingyenes járata, igaz AUCHAN-hoz jár...
Előzmény: Laja73 (6)
galopper Creative Commons License 2001.09.25 0 0 10
Nem létezik, hogy február óta nem jött létre Soroksár második számú internet előfizetői szerződése.
galopper Creative Commons License 2001.02.18 0 0 9
Na én pont fordított irányban vagyok így. Az erzsébeti haverok légvonalban kb.három kilóméterre laknak, de ezt két átszállással egy óra alatt küzdöm le.A bringához még hideg van.
Úgy emlékszem te kerestél kiadó lakást Erzsébeten. Miért nem Sorin érdeklődsz, szerintem itt a legolcsóbbak a városban.
Előzmény: Laja73 (8)
Laja73 Creative Commons License 2001.02.18 0 0 8
Hogy ott legyek:))

Van haver ott.

Előzmény: galopper (7)
galopper Creative Commons License 2001.02.18 0 0 7
Laja! Te például miért szeretnél átjönni Soroksárra?
Előzmény: Laja73 (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!