Keresés

Részletes keresés

csufi.rulez Creative Commons License 2021.03.30 0 0 196

Nem hiába jöttem erre a topikra, sztem második ottohonom lesz :)  Köszi +LIKE!!

Előzmény: r_tamas (195)
r_tamas Creative Commons License 2021.03.29 0 0 195

Előzmény: csufi.rulez (194)
csufi.rulez Creative Commons License 2021.03.29 0 0 194

Hello! Nincs esetleg még több fotód a hajómalmokról?

Előzmény: james 36 (168)
Laja73 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 193

Sziasztok soroksáriak

 

Ezt tudjátok, hol van?

 

 

Itt még van 1-2 fotó de tán a fenti a legjellemzőbb

 

http://ingatlan.com/xxiii-ker/elado+haz/ikerhaz/budapest+23+kerulet/22313425

 

Fabrik Creative Commons License 2016.06.13 0 1 192

Ez így tökéletes leírás. Ezért is költöztünk ide 7 éve. Egy kis falu. Bár azért ennek "hátrányaival" is. Pl. 1 km séta a buszmegállóig (és nem a pusztában lakunk), vagy hogy nálunk szilád úttest szerintem 2030-ban sem lesz. De nyugodt, higgadt, falusias környék. Nagyon jól érezzük magunkat

Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 191

Ma voltam életemben először Soroksáron. Megnézni és átélni mentem oda. Amíg nem látogat az ember el oda addig nem is sejtheti milyen hely ez. Mint egy kis zárt sziget a nyüzsgő Budapestben.  Falusias jelleg, remek hangulat. Valamiért odavalónak éreztem magam néha. Pesti vagyok, de nem kertvárosi beállítottságú, de itt olyan mintha otthon lennél. Igazából némely igazi Bp-en kívüli falu is megirigyelhetné.

r_tamas Creative Commons License 2016.03.02 0 0 190

Ellátogattam Soroksárra múlt éven.

Soroksár, Hősök tere -- Csepel, II.Rákóczi Ferenc út kerékpárral

https://youtu.be/nWDfUIBYEcM

 

fofo70 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 181

Sziasztok!

 

Érdeklődnék valaki tudja e esetleg kb. mikor épülhetet a Grassalkovich út 158. alatt lévő okmányiroda épülete?

Előre is köszönöm.

tujasofőr Creative Commons License 2012.12.23 0 0 180

köszönöm! Egy kérdésem volna: merre van soroksáron a Vargatelep,Wesselényitelep,Sólyomtelep? Érdekel a Pesterzsébeti közlekedés,és ebben a cikkben

  http://iho.hu/hir/a-del-pesti-kozuti-vasut-kronikaja-120819   

olvastam hogy a 31-es villamost 1950 végén tervezték meghosszabbítani Milleniumtelepig a fenti útvonalon.De sehol nem találok olyan térképet ahol fel lenne tüntetve ez a három városrész.Pusztán néhány ingatlanközvetítő oldalon van megemlítve Sólyomtelep,de nincs megjelölve merre van.Vargatelep,Wesselényitelepről meg sehol semmit nem találtam,még említést sem.

Előzmény: receiver (179)
receiver Creative Commons License 2012.07.17 0 0 179

Szovjetek bombázták le a második világháborúban.

Itt lenne az ideje helyreállítani.

Előzmény: tujasofőr (178)
tujasofőr Creative Commons License 2012.04.16 0 0 178

kukucs!csak szétnéztem itt is, mert Molnár szigetre vittek napközistáborba minden nyáron Erzsébetről,82-86 között.Nagyon utáltam ott lenni,már akkor is az utazás része tetszett,még az odafelé út is :P .Szóval ráakadtam erre a képre és gondoltam leírom ami eszembe jut róla:Soroksár vasútállomásról van egy vakvágány ami a Hősök tere felé elindul,aztán agy földkúpba véget ér(a mai Jelző utca).Az a vágány amikor beindult a HÉV 1889-ben(asszem), még két vágány volt és a Vágóhídtól a Soroksár vasútállomásig ment a HÉV.A templomot jobbról megkerülve(Hősök tere felől nézve).Amikor a HÉV már tovább járt még nem bontották el,mert üzemi kapcsolatnak kellet.Ha jól tudom az 50-es években bontották el.Ezért van olyan nagy hely ott,nem kell sok fantázia a vágányokat odaképzelni.

--MÁS:már amikor Erzsébetről gyerekkoromban arra bicikliztünk,akkor is feltünt hogy az Erzsébet utca felett híd volt régen.Gondolom amikor villamosították a vasútat akkor bontották le,mert ahogy néztem,a gőzösök még elfértek alatta,a villamos felsővezetéknek már útban volt.Kérdésem:mikor bontották le?Vagy esetleg még a háborúban,vagy 56-ban?Azt is olvastam valahol hogy tervben volt hogy visszaépítik,mert nagyon hiányzik a forgalomnak,a mostani átjárómegoldás eléggé körülményes.Erről van valami új fejlemény?

üdv Mindenkinek!  ;)

Előzmény: tojpli (126)
Faluvégi Creative Commons License 2012.03.31 0 0 177

Éz az olyan élmény, amit képeslapon meg kell örökíteni?

 

Előzmény: james 36 (176)
james 36 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 176

Szerintem mindenhol, mert bár merre is sétáltam a vízparton, csíptek.

Előzmény: Faluvégi (175)
Faluvégi Creative Commons License 2012.03.28 0 0 175

Tudja valaki hogy Soroksáron hol volt a szúnyog sziget?

N dre Creative Commons License 2012.02.01 0 0 174

,

james 36 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 173

Szevasztok akik néha ezt is olvasgatjátok!

Azt találtam ki, hogy a FalArt blog oldalán jelentetem meg az ide szánt mondanivalót, talán annak több soroksári olvasója akad.
Egy-két bejegyzés kiséletképen nem árthat senkinek, talán még hasznos is lehet.

kiskiskosutis Creative Commons License 2011.08.29 0 0 172

 

Szia James, Faluvégi és Fabrik!

A Pesterzsébeti Érdekes-be én is betettem kb. június 15-én ennek a topicnak az elérhetőségét...nem tudom, jelentett-e valamit...

Persze jó lenne valami más soroksári link is, a szomszédolás színvonala emelkedhetne...

 

Szomszédolás.Képek és történetek Soroksár múltjából

Előzmény: james 36 (170)
james 36 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 171

Szia Fabrik!

Elnézést, amiért elírtam a megszólítást.

Előzmény: Fabrik (169)
james 36 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 170

Szia Faluvégi!

Találtam megint valamit két kép melléklettel, nemsokára az is meglesz.

De hol vannak a többiek?

Talán a fórum hivatkozását be kellene rakni egy soroksári linkgyűjteménybe.

Én felrakom a "FalArt" –ra, talán ott több soroksári olvasó található, aki nem tudja,

hogy Soroksár-egy jó hely elnevezéssel létezik egy fórum. 

Előzmény: Fabrik (169)
Fabrik Creative Commons License 2011.08.28 0 0 169

Köszi!

Előzmény: james 36 (168)
james 36 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 168

Üdv mindenkinek.

Erzsébetfalvai és Kossuthfalván történt események után kutatva, olvasgatom, lapozgatom a Vasárnapi Újság lapjait. Néha-néha Soroksár neve is, előkerül valamilyen hírrel kapcsolatban.

Az alábbi pedig egy érdekes kis írás, igaz, ma már nem divatos formában, régies szavakból szőtt mondataival, de világos gondolat mentén haladva, semmi nehézséget nem okoz az értelmezése. Nekem nagyon tetszik.

 

  

 

A SOROKSÁRI VÍZIMALMOK TÁJÁN.

Aki megunja a főváros utczáin végig robogó kocsik zaját hallgatni, az ujságáruló gyerekek kiabálásába belefárad s eltelik a fényes kirakatok szemlélgetésével is, nagyon  hamar átvarázsolhatja magát olyan világba, a hol mind eme nagyvárosi dolgok hiányzanak, ahol még  szinte ősi állapotokat talál, akár csak száz mérföldnyire ragadná magával valami táltos, vagy bűbájos a főváros tornyos, kupolás palotái közül. Nem is kell éhez sem táltos, sem bűbájos, de még csak villamos kocsi se ; valami nagy kirándulásra se kell felkészülni. Egyszerűen csak kimegy az ember az összekötő vasúti hidhoz, aztán sétál szépen lefelé, déli irányban a Duna - parton. Nem soká megy, már eléri az úgynevezett soroksári holt -Dunágat.  És ekkor már egész más világba jutott. Hátamögött a hosszú, keskenyvashídon átrobogó vonatok zakatolása időnkint figyelmezteti még a czivilizált, gőzzel, villanynyal, gépekkel dolgozó, lázas munkában fáradó világra, de csakhamar ezt is elfelejti, hiszen ott látja maga előtt azt a másik világot, a mely még szinte érintetlenül megmaradt a maga régi valóságában. A  parton pátriarkhális vízimalmok kelepelnek csendes zakatolással, az itt ott még úszkáló jégtáblák közt vadkacsák, sirályok csaponganak egész otthonosan s hogy a kép teljes legyen, nem hiányzik a halász sem, aki nem holmi czifra, újmódi szerszámmal halászgat, hanem olyan régi készséggel, a milyennel már szépapja is fogdosta a harcsát, potykát, keszeget.

A különbség csak az, hogy még akkor ritkán húzták ki a hálót zsákmány nélkül, most meg ritkán akad bele egy-egy sovány keszeg. A molnárnak sincs már annyi dolga, mint hajdanában, mert, sajnos, mindenféle óriási gőz lisztgyárak emésztik már el a gabona javát.

Sőt a vadkacsák, sirályok száma is megfogyott a régihez képest; rajtuk is megérzik a hátultöltő puska hatása. De azért csak úszkálnak, csaponganak, a molnár őrölget, a halász halászgat szépen, csendesen mindaddig, míg egyszer csak majd azok a távolról füstölgő nagy gyárkémények idáig elhatolnak s elseprik az egyszerű ősi élet utolsó nyomát is.

 

VASÁRNAPI ÚJSÁG. 1905. 9. szám 138. oldal

 

james 36 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 167

Helló akit érdekel!

 

Itt látható egy-két szép fotó a Soroksári Duna-ágban élő kacsákról.


Köztük egy fenékmutogató is van.

james 36 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 166

Szia "Faluvégi"!

Abban van valami, hogy a monitoron látottak, olvasottak néha (sokszor) engem is kikészítenek.

Előzmény: Faluvégi (165)
Faluvégi Creative Commons License 2011.08.24 0 0 165

Az én korommal még korai bölcseletekbe bocsátkozni, de a monitor rendesen kikészít engemet idegileg, az alvás nehzen megy tőle.

Előzmény: james 36 (164)
james 36 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 164

Szia „Faluvégi”!

Én is aludtam eredeti parasztházban, és ha minden igaz az elbeszélések szerint, akkor a bábaasszony segítségével valami hasonlóban láttam meg a napvilágot.

Mindezek ellenére, minden nem a saját ágyamban töltött első éjszakán képtelen vagyok aludni. A második napon már minden rendben.

Mostanában pedig bizonyára a korommal magyarázható, hogy van, amikor két éjszaka is ébren vagyok, és csupán a monitor,

vagy a könyvek betűi fárasztják el szemeimet. Ilyenkor elfújom a mécsest, és ébren álmodom.

 

Előzmény: Faluvégi (163)
Faluvégi Creative Commons License 2011.08.06 0 0 163

Szia!

 

Aludtam már parasztházban, az eredeti földes típusban. Nagyon ki van találva, sajnálatos, hogy manapság nem divatos annyira. "Gyárilag" jó a légkondicionálása, nem csinál száraz levegőt. Környezetbarát. 100%-ban visszaalakítható termőfölddé, csak víz kell hozzá.

Előzmény: Fabrik (162)
Fabrik Creative Commons License 2011.08.05 0 0 162

Én meg 1 éve készítettem egy jópár képet az itteni parasztházakról (parasztház mániákus vagyok és ha a nejem nem utálná, abban élnénk). Akartam egy blogbejegyzést írni, de valahogy elmaradt.

 

Nagyon élvezem,hogy itt Soroksáron ennyi megmaradt. A kedvencem a Haraszti út mentén a Szent István utcai HÉVmgálló közelében van.

Előzmény: receiver (161)
receiver Creative Commons License 2011.08.05 0 0 161

Babakocsi tológatás közben észre vettem, hogy pár bejárat felett még az eredeti üveg van. Egyik utcában is van egy 1903-as.

Arra gondoltam, hogy lefényképezem őket az utókornak. Vagy csinált már valaki ilyen gyüjtést? Templom környéki utcákban akár az összes házat le kéne fotózni,archiváln.

Előzmény: kiskiskosutis (160)
kiskiskosutis Creative Commons License 2011.08.05 0 0 160

Sziasztok soroksáriak és többiek!

Szia James!

Ha nem is annyira nagyon füstölgően, de azért beindult kicsit itt a "Soroksár-egy jó hely" topicban is az élet!

Előzmény: james 36 (159)
james 36 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 159

Szevasztok!

Rég jártam erre, de jó, hogy vagytok, már azt hittem nem lakik itt senki.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!