Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2 napja -3 1 758593

Szankciós listán nincs, mert teljesen nem nélkülözhető, nem lecserélhető ilyen rövid idő alatt.

De csak annyit üzletelnek vele, amennyit feltétlenül szükséges, egy centtel sem többet.

 

A vasárnapi ebédnél böfögést-fingást sem tiltja semmilyen jogszabály.

Ettől még azért a legtöbben értik, hogy önszántából ilyet az ember nem csinál.

Előzmény: Gerilla01 (758589)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2 napja -1 0 758592

Évi 20 már kb az a szint ami nem irreálisan nagy, de észrevehető. Szintugráshoz (akármit is jelentsen ez) semmi, de a mostani stabilizáláshoz hozzájárulhat. Ebből már évente lehetne 3-4 komolyabb játékost venni/eltartani. Noha én ennél okosabban gazdálkodnék, és félretennék belőle ínségesebb időkre. Ha minig mindet elszórnánk játékosra, szintugrás nem lenne. Sajnos, az ilyen 5-10M játékosoknál már nagyon figyelnek hogy ne járjon le a szerződésük, ingyen igazolható csiszolaltal gyémántot 1M érték körül és alatt lehet csak találni, a többiért fizetni kell.

 

 

Előzmény: Gerilla01 (758587)
webmestar Creative Commons License 2 napja -1 0 758591

Nekem nem fér bele, mert ott veszíted el az identitásod, ugyanis őket nem érdekli ez a része a történetnek.

Előzmény: doncike (758585)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2 napja 0 1 758590

Nem fér be. Sérülés ide vagy oda (ha tényleg az volt neki), Sztankónál tavasszal kiszorult a padra (se). Nem üti meg a Fradi kezdőcsapatának a szintjét.

Előzmény: doncike (758583)
Gerilla01 Creative Commons License 2 napja -4 4 758589

Ha ilyen csúnya és gonosz a gazprom, miért nem került fel a háború óta tiltó és szankciós listára? Most vagy mindenki egy képmutató szardarab, vagy semmi baj velük. Lehet választani

Előzmény: Sütiszörny11 (758586)
Sisak88 Creative Commons License 2 napja -2 2 758588

Első mondathoz: valakik meg fordítva vannak ezzel. Tátott szájjal nézik hétről hétre a sportadókon ezeket a csapatokat és harsogják, hogy "ez már űrfoci", "teljesen más sportág, mint az NB1" stb. S nincs bajuk azzal, hogy kik a szponzorok, tulajdonosok ezeknél a csapatoknál. De ha felmerül a Fradinál a Gazprom, akkor világkatasztrófát kiáltanak.

Előzmény: webmestar (758584)
Gerilla01 Creative Commons License 2 napja 0 2 758587

Nem tudom ki találta ki ezt az 50 millió eurot, de ez tuti nem valós.

Schalke 5 év alatt kapott tőlük 150 milliót. Besiktassal tárgyaltak tavaly, 60 milliót kaptak volna 3 évre. Hajduk Splitet keresték még meg állítólag, 30 millió euros ajánlattal

Sütiszörny11 Creative Commons License 2 napja 0 2 758586
doncike Creative Commons License 2 napja -2 1 758585

Azért elég nagy különbség, hogy a Liverpoolt megveszi egy sportban érdekelt amerikai vállalatcsoport (Fenwey Sports Group) és tisztán üzleti és szakmai alapon felvirágoztatja, meg a City/PSG sportwashing esete, amikor állami szereplők a futballon keresztül nyomulnak.

Előzmény: webmestar (758584)
webmestar Creative Commons License 2 napja -1 0 758584

Na de köpködjük is a city/psg/chelsea "modelljét", say no to modern football, de azért ha ide is betör hasonló, elfogadjuk.

Bár kurvára nem örülnék a gazpromnak, de másik oldalról nézve azért olyan nagy tragédiának sem tartanám. Mint írtam, az állami finanszírozás sem tetszik, ezzel - hivatalosan - onnan mozdulnánk el, de valahogy mégis a függőséget erősítené az üzlet, tehát rosszabb lenne.

De nekem még nem ez a vörös posztó. Ha egy amerikai/kínai/orosz/arab megvenné a klubot, az már az lenne.

Előzmény: Extex (758563)
doncike Creative Commons License 2 napja 0 0 758583

Egyébként Lisztesről mit lehet tudni?

Hétvégén az NB3-ban végigjátszotta (6-2-es zakó a Szentlőrinctől), tehát biztos nem sérült.

 

Ma vajon fog játszani?

Sisak88 Creative Commons License 2 napja 0 0 758582

Vártam, hogy előjön erre egy gyenge öreg utánzat, hogy az már még régebben elveszett Novák/Varga/Nyilasi elüldözésénél.

Előzmény: tippmixcsabi (758556)
doncike Creative Commons License 2 napja -1 0 758581

"az EL nyolcaddonto kozel sem garantalt"

 

Igen, ezért írtam úgy, hogy "a legjobb esetben".

Kb. ez az, amit úgy kimondhatna a klubvezetés, hogy az még a realitás határain belül van.

Előzmény: Fatboy Slim (758576)
doncike Creative Commons License 2 napja -3 2 758580

"Ott tulajváltás volt itt meg szponzor kérdés van.Azért a 2 nem ugyanaz."

 

Szerencsésebb gazdasági-társadalmi kontextusban működő sportvállalatok esetében ez tényleg jól láthatóan elkülönül.

 

De pont a City-PSG vonalon ez ugyanúgy összemosódik, mint ahogy a Fradinak sincs valódi tulajdonosa: lényegében állami irányítás alatt van.

A szponzorok jelenleg is döntően közvetlenül vagy közvetve állami irányítású szervezetek.

 

Ehhez jönne most a Gazprom, mint az orosz állam által irányított, üzletileg (mint reklámozandó márka) nem, csak politikai kommunikációs kontextusban értelmezhető állami szponzorként.

Előzmény: Magam alatt (758575)
doncike Creative Commons License 2 napja -1 1 758579

A City és Chelsea messze voltak a PL-ben a fix BL-indulástól, amikor eladták a lelküket.

Nem a PL 1-4. helyéről indultak, fix résztvevőként, hanem a középmezőnyből.

Előzmény: Extex (758573)
Redhot100 Creative Commons License 2 napja 0 0 758578

akár ez is lehet persze. meg egy kapott gól és pánikszerű kínlódás is. nagy eséllyel csúszós, sáros pálya is lehet, ez nem szokott a kedvencünk lenni. szóval alázattal álljunk hozzá!

Előzmény: Fatboy Slim (758574)
Fatboy Slim Creative Commons License 2 napja 0 1 758577

nekunk van tulajunk?

Előzmény: Magam alatt (758575)
Fatboy Slim Creative Commons License 2 napja 0 0 758576

az EL nyolcaddonto kozel sem garantalt. Maximum az elkepzelheto a tokeinjekciokkal, hogy megerjuk a tavaszt valamelyik europai kupaban. leginkabb az EKL-ben.

 

igen, ha azt mondjuk, van az a penz ami megbolondit, es nagyot akarunk menni Europaban, tovab kell sullyednunk a mocsarban es vennunk kell meg dragabb jatekosokat, es lobbiznunk meg tobb stexert megkerdojelezheto forrasoktol. vannak szintek. az EKL kiesest koveoen volt itt egy hasonlo diszkurzus, nem sok vegkifejlettel

Előzmény: doncike (758572)
Magam alatt Creative Commons License 2 napja 0 0 758575

Ott tulajváltás volt itt meg szponzor kérdés van.Azért a 2 nem ugyanaz.

Előzmény: doncike (758572)
Fatboy Slim Creative Commons License 2 napja 0 0 758574

ugyan.... Tiregy - FTC 1-5

Előzmény: Redhot100 (758569)
Extex Creative Commons License 2 napja 0 0 758573

A City és a Chelsea olyan Pl-csapatok, ahol az első négy csapat automatikusan csoportkörös lesz. 

Tényleg nem tudom, melyik a nagyobb ugrás, de nem mondanám, hogy -ha öt év alatt egy-két BL-csoportkör összejön- egyértelműen az övék. 

Előzmény: doncike (758572)
doncike Creative Commons License 2 napja -2 3 758572

Ha már méricskélünk: a City, a Chelsea meg a PSG BL-trófeákért cserébe adták el a lelküket.

 

A Fradi meg kb. a stabil EL nyolcaddöntőért adná, a legjobb esetben is.

Előzmény: Extex (758563)
Magam alatt Creative Commons License 2 napja 0 0 758571

Azért az is sejtet valamit,hogy kormányszinten is reagáltak a Gazprom esetleges színrelépésére.Egyébként nem értem a fanyalgókat!Tényleg nincsenek tiltólistán és a nyugati országok is üzletelnek velük!Álságos,hogy minket ezért kritizálnának!

Előzmény: JOcika (758564)
doncike Creative Commons License 2 napja 0 0 758570

Az 5 millió EUR tényleg aprópénz ezen a szinten.

 

Hogy az 50 milliós nagyságrendet ne lehetne elérni 5 év alatt szakmai-üzleti alapon, az is simán benne van a pakliban.

Ahogy állítólag Mark Twain is mondta: "Jósolni nehéz, különösen a jövőt illetően." ;)

 

Azt is hozzátenném, hogy egy ekkora szintlépéshez még akkor is idő kell -- és itt talán az 1-2 évvel is alálőttem --, ha az állítólagos 50 millió holnap megjelenik a bankszámlán.

 

Ez már nem csak játékos és edző kérdés, hanem menedzsment kérdés is.

Például hogy Hajnal vagy Orosz elég nagy kaliber-e, fel tudnak-e nőni ehhez a feladathoz is.

Ez egyáltalán nem lehetetlen, de nem is magától értetődő.

Előzmény: Extex (758560)
Redhot100 Creative Commons License 2 napja 0 2 758569

Meglátjuk ki és mennyivel száll be. Csak nehogy csodálkozás legyen a bejelentés után. De főleg arra vigyázzunk, hogy este ne csodálkozzunk egy nagyot. Tisztelni kell a Nyíregyet, harapni fognak, simán lehet belőle egy pofon, ha lekezeljük őket. 

Néztem ezt a Győrt kedden. Ők úgy állnak feljutás közeli helyen a másodban, hogy ezzel a kerettel pontot sem szereznének jövőre. Eszméletlen gyengék. Kb. ennyit tudhat a Vasas is. A Nyíregy talán egy kicsit előrébb van, de ők is Mező és Kisvárda szint alatt vannak jelenleg.

ontur Creative Commons License 2 napja 0 0 758568

mivel a zertéel megkérdezte.

Előzmény: Extex (758565)
doncike Creative Commons License 2 napja 0 0 758567

Szerintem nem egyértelmű, de nem is légből kapott kacsa.

 

Hogy pont az újabb bajnoki cím bebiztosításának hétvégéjén lett bedobva, azt nagyon nehéz lenne véletlennek gondolni.

 

Vasárnap még elképzelhető opció lett volna, hogy ez nem más, mint egy clickbait gumicsont.

De ha semmi alapja nem lenne, akkor Kubatov már régen cáfolta volna.

 

Mostanra az a kérdés maradt csak nyitva ezzel kapcsolatban, hogy szándékos volt-e a kiszivárogtatás a klubvezetés részéről, így tesztelve-szondázva a közvéleményt (akkor most folynak a telefonos közvélemény-kutatások), vagy esetleg előkészíteni a publikumot a már megszületett, de még be nem jelentett döntésről.

Utóbbi verzió mellett szól, hogy bár a klub hallgat, viszont a külügyminisztérium kiadott egy "miért, mi van abban?" közleményt.

 

A másik lehetőség, hogy idő előtt, nem a klubvezetés tudtával szivárgott ki és most is még megy a tanakodás, hogy mi legyen.

Előzmény: JOcika (758564)
Pac Creative Commons License 2 napja 0 0 758566

Egyelőre ott tart a dolog, hogy egymástól másolják a "hírt" az oldalak és felületek, különbség csak a találásban van.

 

Van, ahol "feltéve, ha" stílusban bemásolják.

 

Van, ahol kb. tényként közlik.


Van, ahol kb. tényként közlik és már a következményeket elemzik, 95%-ban a politikai-erkölcsi oldalát, 5%-ban a sportszakmai oldalát boncolgatva.

Előzmény: JOcika (758564)
Extex Creative Commons License 2 napja 0 2 758565

Nekem az sejtelmes, hogy a külügy is állást foglalt, hogy nincs szankció velük szemben.

Előzmény: JOcika (758564)
JOcika Creative Commons License 2 napja 0 0 758564

Engem is az érdekelne ebben a sztoriban, hogy miért olyan biztos, hogy a Gazprom az?

Sehol nincs ez hivatalosan megerősitve, vagy lehet, hogy én maradtam le. Jelenleg ez ilyen fóruminfo + Blikk.

Komolyan kérdezem, hogy volt erről bármi, amiből ez ennyire egyértelmű?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!