Keresés

Részletes keresés

hadur1 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2532
Ááá, ha engem érdekel egy könyv akkor nem tudom letenni és általában olyan könyvet olvasok ami meg is fog, már az első 3 oldal után tudom, hogy érdemes-e elolvasni a könyvet vagy sem, választani is tudni kell.
Sajnos az emberek manipulációja elég ősi mesterség, nem kell messzire menni, hiszen ez egy "foglalkozás", az emberek manipulálásában jártas mesterembert úgy hívják, hogy politikus... xD
Amúgy a gyerek az mindig gyerek marad, akármilyen a környezet, persze az erősebb környezeti behatások (mint például egy apokaliptikus világ, éhezés, nyomor) eléggé tudják befolyásolni a gyerek személyiségét, de általában az agresszív viselkedés mögött valami lelki folyamat van, aminek a megoldását az idő előrehaladtával nem lehet könnyen elérni...
De a könyv tényleg jól bemutatja ezeket a folyamatokat is és kicsit rávilágít erre, egy kis bírálatot is tartalmaz, úgyhogy alig várom a Futótűz megjelenését, remélem az is ilyen lesz !! XD

Valami Fan fórumot kéne létrehozni itt... XD
Előzmény: Selener (2531)
Selener Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2531
Én olyan simán abba tudok hagyni egy könyvet. Sokan mindig olyan szörnyű tettnek hiszik. Hát ha egyszer nem tetszik :) vagy megunom. De olyan is volt már hogy egyszerűen nem volt időm meg energiám végigolvasni. Még ha csak 200 oldal is volt.
Viszont a könyvek amiket tényleg nem tudtam letenni: Legyek Ura, Battle Royale, Az Éhezők Viadala.
Nekem ezek nagyon bejöttek, igaz , hogy eléggé hasonló a sztorijuk, de engem nagyon leköt, hogy mennyire tudják manipulálni az embereket, és különböző környezetben a gyerekek mennyire máshogy viselkednek.
Előzmény: Solt (2530)
Solt Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2530
Hogy bírod ki, hogy ha kezedbe vehetsz egy régóta vágyott könyvet, aminek már ott a boltban neki is esel, akkor azt csak félig olvasod ki?
Előzmény: evanagy55 (2508)
snowman Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2529
Simán. :)
Előzmény: Solt (2527)
snowman Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2528
Kutyaharapást szőrével, olvasást olvasással.
Jó van ez így.
Csak nehogy a relaxációs olvasás a kötelező kárára történjen, mert abból mindig gondok vannak.
Előzmény: Niki__ (2526)
Solt Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2527
Adódik a kérdés a topik lakóihoz: Te olvasnád?
Előzmény: Niki__ (2526)
Niki__ Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2526
Nem tudom, ti hogyan vagytok vele, de engem az olvasás teljesen kikapcsol.
Vizsgaidőszakban, amikor 2-3 ezer oldalt is el kell olvasni, ráadásul nagy részét meg is kell tanulni, na én akkor is mindig olvasok valami könyvet!
Tudom, furán hangzik, de amikor lefekszem este, vagy csak elmegyek egyet sétálni, teljesen elvonja a figyelmemet, kikapcsol, nem agyalok a vizsgán.

Tavaly karácsonyra kaptam meg Suzanne Collins Az éhezők viadal című könyvét.
A sors fintora, hogy ennek most november végén jelenik meg a második kötete a Futótűz:D Lehet, hogy megint Suzanne Collins-szal vizsgázom?:P
Tavaly szerencsét hozott:D
Úgyhogy már csak babonából is el kell olvasnom!!
rice Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2525

igy van ez:)

nem is tudnek irni a Kinek kell egy 30-as topicba:)

 

 

rizsa

Előzmény: Kevin (2524)
Kevin Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2524
Na ez szép ... :)
Előzmény: rice (2523)
rice Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2523

nem! bar az en konyvem fiatalabb, mint az ove:)

 

 

rizsa

Előzmény: Kevin (2522)
Kevin Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2522
Gondolom egymás könyveit még lapozgatni sem szoktátok.
Előzmény: rice (2521)
rice Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2521

nalunk sem divat konyvekkel megajandekozni egymast.

a nagylanyom 6. eve ugyanazt a konyvet olvassa es nem latom, hogy unna:)

 

 

rizsa

Kevin Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2520
Az teljesen normális, hogy egy egészséges 18 éves lány rákap az olvasásra. Az ellenkezője esetén kellene aggódni. A kötelező olvasmányokat az esetek többségében már nem akkora lelkesedéssel olvassa az ember. Azt viszont nem tudom, mi lenne a családi békével otthon, ha könyvet kapnék Karácsonyra ...

fakers Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2519
Én is képes voltam a kötelező olvasmányok helyett más könyveket olvasni, pedig volt legalább 6-7 féle kötelező. Szerettem az állatvilággal, a képzőművészettel, a természettel kapcsolatos könyveket illetve a képregényeket. A képregénykiadók évente egyszer igen sikeres képregényfesztivált tartanak, ahol találkozni lehet az alkotókkal, kiadókkal, meg lehet vásárolni a könyveket, újságokat. Ezeken a fesztiválokon az is nyomon követhető, mely olvasóközönség vásárolja ezeket a műveket. Kiderült, hogy bár elsősorban a fiatalok teszik ki a közönség nagy részét, bár az újonnan megjelentetett hatvanas, hetvenes évekbeli művek magukhoz vonzzák az idősebbeket is egy kis nosztalgiázásra. :)
Előzmény: olajnita (2518)
olajnita Creative Commons License 2010.10.26 0 0 2518
Ez teljesen így van.
Ma már mindenhol olvasnak az emberek!
Tavasszal a szabadban, vonaton, buszon, otthon, bárhol.
evanagy! Én olvastam Az éhezők viadalát. Nekem nagyon tetszett!
Most jön a második kötete november végén, a Futótűz!
A 18 éves nagylányom is rákapott:-) Csak sajnos, a kötelezőket nem olvassa ilyen lelkesen:D
Úgyhogy, valószínű, karácsonyi ajándék lesz a dologból. Egyrészt, megvan az ötlet, mit kapjon, másrészt addig tud a kötelezőkre koncentrálni:-)
rice Creative Commons License 2010.10.23 0 0 2517

azert ne legyunk ennyire prudek. mar reg nem CSAK az agy meg a kanape az egyetlen hely ahol az emberek olvasnak.

szerintem az egyik legjobb dolog tavasszal kifekudni a kertbe egy nyugis helyre es olvasni, olvasni, olvasni:)

 

 

rizsa

Előzmény: Csokis (2516)
Csokis Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2516
Az hiszem, mi teljesen kispolgárok vagyunk. Binzunsteinné beleolvasott a topikba a vállam felett, és neki már az is furcsának tűnik, hogy valaki rögtön a boltban kiolvassa a fél könyvet. Igaz, ami igaz, én sem olvastam még soha boltban.
rice Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2515

aaaaaaaaaa, nem hiszem:) az ember lanya nem valtozik meg gyokeresen 60 ev felett:)

 

 

rizsa

Előzmény: snowman (2513)
Kevin Creative Commons License 2010.10.22 0 0 2514
És onnan már csak egy lépés, hogy egyáltalán nem lesz kedved olvasni soha többet.
Előzmény: snowman (2513)
snowman Creative Commons License 2010.10.21 0 0 2513
És szép lassan eljön majd az az idő is, amikor már csak egyetlen nyamvadt könyvet fogsz forgatni, ha kell, ha nem, mi?
Előzmény: rice (2511)
Emereko Creative Commons License 2010.10.21 0 0 2512
Na azért a Legyek ura nem egészen erről szól :D bár azért ez a megközelítés, feldobta a napom :)
Előzmény: Csokis (2510)
rice Creative Commons License 2010.10.21 0 0 2511

regebben en is faltam a "sztar" konyveket. ma mar a kevesbe kozkedvelt, nem szetolvasott iromanyokra eskuszom:)

 

rizsa

 

 

 

Előzmény: Csokis (2510)
Csokis Creative Commons License 2010.10.20 0 0 2510
Azért a Legyek ura izgalmasan hangzik. Egy csapat hajléktalan lezuhan egy szigeten, ahol nincs lehetőség a fürdésre. A Battle Royal nekem viszont kicsit khm... hogy is mondjam... szóval én az ilyesmihez túlzottan kispolgár vagyok.
Előzmény: rice (2509)
rice Creative Commons License 2010.10.20 0 0 2509

en nem szeretem egyik konyvemet sem egy masik mar kiolvasotthoz hasonlitani.

 

rizsa

Előzmény: evanagy55 (2508)
evanagy55 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 2508
Én is jobban szeretem boltban megvenni a könyvet, valahogy megvan a varázsa, hogy kézbe veszem, belelapozok, hazaviszem és hagyom, hogy magával sodorjon a történet :) Most fejeztem be Az éhezők Viadalát Suzanne Colins-tól. Olvasta valaki?

Nagyon lebilincselő és összetett történet, leginkább a Legyek Urához és a Battle Royalhoz tudnám hasonlítani egy kis világvége hangulattal és romantikával megfűszerezve. A folytatásér is biztos boltba fogok rohanni és már ott kiolvasom a felét :D
Kevin Creative Commons License 2010.10.19 0 0 2507
Az internetes könyvfotók szinte soha nem fedik a valóságot, mindig sokkal szebbnek láttatják magukat. Aztán ha eljutsz odáig, hogy a borítóját is le tudod venni, akkor jöhet az igazi meglepetés.

A sokszor újnak hírdetett könyv szinte mindig agyonhasznált, szamárfüles. Szóval csak óvatosan az internetes könyvbeszerzéssel.
Előzmény: LEG X (2505)
Solt Creative Commons License 2010.10.19 0 0 2506
Internetről könyvet rendelni?
Az elég lutri, de itt talán van olyan, aki már próbálta.
Előzmény: LEG X (2505)
LEG X Creative Commons License 2010.10.19 0 0 2505
Üdv!

Innen rendelt már valaki ? Tapasztalat ?



Könyvline.hu
Csokis Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2504
Nekem a vatikáni, vagy azzal foglakozó könyvek mindig gyanúsak. Vatikáni könyvet olvasni, majd a tényt publikálni szerintem olcsó szenzáció hajhászás.
Előzmény: Törölt nick (2503)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2503
Nemrég akadtam rá erre az oldalra, amit mindenkinek ajánlok!
Könyvek egy politológus, szociológus egyetemi tanártól:

Angyalok és démonok: célkeresztben a Vatikán
Három éve került a mozikba Ron Howard filmje, A Da Vinci-kód, amely nézősikere mellett felháborodást váltott ki a katolikus világban. A film egy angol író, Dan Brown könyve alapján készült, aki írói pályáját a Vatikán és a katolikus egyház körüli állítólagos titkok, rejtélyek (és természetesen kódok) megfejtésének szentelte.

A Da Vinci-kód dekódolva
Zavaros gondolatoktól terhelve szenvedi végig a gyanútlan néző a világbotrányként kikiáltott A Da Vinci-kód című, Ron Howard rendezte alkotást. A film Dan Brown bestsellere alapján készült, és még jóval a bemutatója előtt felkorbácsolta a kedélyeket, mint utólag kiderült, korántsem alaptalanul.

DJ Salinger - Zabhegyező

91 éves korában elhunyt DJ Salinger, Amerika egyik legtitokzatosabb és sokak szerint legzseniálisabb írója. De hogyan is vélekedhetünk egy olyan emberről aki utoljára 1951-ben írt egy olyan könyvet amely megváltoztatta a világot?

http://szabolaszlozoltan.freeblog.hu
Előzmény: Matt775 (2502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!