Keresés

Részletes keresés

LoisToth Creative Commons License 2023.02.25 0 0 2709

Üdv!

Ha szeretsz olvasni, szereted a jó fantasy regényeket, akkor csatlakozz!

  • High fantasy, dark fantasy, valamint
  • Ifjúsági regények

 

ttps://discord.gg/GuKHBBtMvF

Kevin Creative Commons License 2023.02.08 0 0 2708

A kor előrehaladtával egyre inkább a klasszikusok felé kénytelen fordulni az ember.

Előzmény: Törölt nick (2707)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.07 0 0 2707

Csak néhány gondolat össze-vissza.

 

A szemromlást a számítógép és a tv nézés okozza inkább mint a könyvolvasás.

Ezért van ma oly sok szemüveges gyermek.

 

A klasszikusoknak általában az a baja, hogy íróik közel depresszíósak, így ezt

beleviszik az amúgy remekműveikbe, amelyek azért gondolatébresztőek lehetnek,

ha érdekes a témakör, valamint olvasmányos az író stílusa is.

 

Egy jó krimi néha kiemelkedhet a klasszikusok közül, illetve maga is klasszikussá

válhat, lásd "A vád tanúja", vagy a Viktoriánus kori Anglia leírása a "Sherlock Holmes" írásokban.

De csúcsnak tartom a "Sakál napja" kitalált sztorit is, amely ügyesen átúszik a valóságból a mesébe.

 

A szomorú az, hogy csak főleg az előző rendszer propaganda kiadványai optimista írások,

nem véletlen, hogy napjainkban is nagy az olvasótábora a valójában fércműveknek,

hiszen a mesék habbal remek kikapcsolódás is egyben.

 

Részemről képes voltam elolvasni Ázsájev "Távol Moszkvától" sztálini propaganda regényét,

amelyről tudható, hogy gulágon készült parancsutasításra, az irányvonalat megszabva.

Bár hasonlóan készülhetett a mi Anonymusunk "Gesta Hungarorum" bestsellere is,

lásd a filmklasszikus idevágó része: https://www.youtube.com/watch?v=VTL6PA2UE7I

 

A Kádár-korszakban működött az aczéli diktatórikus cenzúra, amely így még

a remekművekbe is belerondított, pl Szerb Antal "Magyar irodalomtörténet"

amiből egyszerűen kitöröltek fejezeteket, szerencsére a neten az eredeti megtalálható,

illetve "A világirodalom története", ahol az utószó "magyarázat" gyanánt leszúrják szegény

szerzőt, (1945 -ben meggyilkolták magyar fasiszták), hogy "nem értékelte a szovjet irodalmat" ...

 

Persze nem vagyok "klasszikus ellenes", csak leírtam a saját kusza tapasztalataimat,

mindössze ennyi. Sok jó könyvet mindenkinek !

Csokis Creative Commons License 2022.11.16 0 0 2706

Ez a cold reading elég bizarrnak hangzik. Az inuitoktól a nekrofíliáig bármit el tudok képzelni, és egyik sem tűnik kellemesnek. De lehet, hogy csak én nem haladok a korral.

Előzmény: Imre Szántó (2705)
Imre Szántó Creative Commons License 2022.11.15 0 0 2705

Sziasztok! Érdekelne nem e tudja valaki hogy hol lehetne hozzájutni a  the full facts book of cold reading magyar,lefordított verziójához.

Sherlock Holmes Klub Creative Commons License 2021.09.04 0 0 2704

Sziasztok!

 

Miért jó az eredeti Sherlock Holmes Kánont olvasni?

https://sherlock.blog.hu/2021/09/04/miert_jo_az_eredeti_sherlock_holmes_kanont_olvasni

 

Gondolatok az olvasás hasznosságáról, valamint a nagy író Conan Doyle meg a híres detektív Sherlock Holmes magyar vonatkozásai a blogon. Kellemes időtöltést! :-)

Csokis Creative Commons License 2021.07.13 0 0 2702

Általános iskolai tankönyvek? Ez szerintem pár egészen elvadult állam kivételével mindenhol büntetendő.

Előzmény: dorlssst (2701)
dorlssst Creative Commons License 2021.07.13 0 0 2701

Szerezd be az általános iskolai tankönyveket, kottákat és sok más folyamatosan bővülő könyveket!
A reklámok bezárása után, ingyenesen le tudod tölteni itt: https://katfile.com/users/olli
Ha neked is vannak könyveid, regisztrálj be itt és oszd meg másokkal: https://katfile.com/free493333.html

...

dorlssst Creative Commons License 2021.07.12 0 0 2700
Csokis Creative Commons License 2021.06.27 0 0 2699

Engem már az egyetemi jegyzetek sem tudnak érdekelni. Különben is, a mi korunkban az ember örüljön, hogy nem folyik ki a szeme, nemhogy egész nap csak olvasni, olvasni, olvasni.

Előzmény: Kevin (2698)
Kevin Creative Commons License 2021.06.25 0 0 2698

Az általános iskolai tankönyvek nagyon helyesen még az erősen büntetendő kategóriába esnek.

 

Előzmény: tankonyv (2697)
tankonyv Creative Commons License 2021.06.25 0 0 2697

Szerezd be az általános iskolai tankönyveket!

428 tankönyv közül válogathatsz, minden fontos témában.

A reklámok bezárása után, ingyenesen le tudod tölteni itt:

https://katfile.com/users/Pyt27/82340/tankonyvek:

 

Ha neked is vannak könyveid, regisztrálj be itt és oszd meg másokkal:

https://katfile.com/free387558.html

FirkászFOX Creative Commons License 2019.07.21 0 0 2696

10. fejezet: Részlet

 

Minden ébredés lerombol egy világot?

A vészjelző rendszer szirénái újra felüvöltöttek, pillanatokkal később a Gepárd masszív teste
megrázkódott
és a csillagok komótosan elmozdultak a kijelzőkön. A hangszórókból Julie lágy
hangja szólt a legénységhez.
-
Figyelem ez nem gyakorlat! kérek mindenkit kösse be magát a legközelebbi G-székbe. A saját és
mások testi épségének érdekében,
senki ne próbáljon meg visszajutni a kabinjába.
Jenkins becsatolta a hevedereket és máris érezte a megnövekedett nehézségi gyorsulást. Egy bögre
száguldott át a termen centikre kerülve el csak a fejét. Lenyúlt a széke mellé és felkapta a személyes
parancsnoki sisakját. Meglepődve nézegette, de Hill azonnal megadta a választ a ki nem mondott
kérdésére. Aron tervezte, külön neked, ha beválik mindenkinek lecseréli.
Jenkins további habozás nélkül a fejére húzta a meglepően könnyű sisakot, lecsapta a kijelző
lencséit a szeme elé és……………………
Halk, szinte diszkrét kattanást hallott, aztán körbezárta a sötétség. Arra gondolt megvakult mikor
egy kellemes férfi hang szólt hozzá. Nyugodj meg Jack, Aron vagyok. Vegyél mély lélegzeteket.
Utazunk. Ne aggódj egy jobb helyre viszlek, de bármikor visszatérhetsz a zavaros világodba.
Mindent elmagyarázok majd, de most várnak rád.
Nem messze tőle a levegőben egy nagy ragyogó fehér felirat villant fel. START GAME!
A vakító fény szinte berobbant a retinájába és hirtelen ismerős érzés töltötte el.
Ismerős kellemes érzés. Körbenézet…………………………………...

https://alom-regeny.blog.hu/

rondakutya67 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 2695

Sziasztok!
Írás alatt álló regényem ajánlom figyelmetekbe.
A könyv munkacíme ÁLOM és innen tölthetitek le: https://drive.google.com/file/d/17dszjK2nHjyCLqH8NueySe5YQK4VycsG/view?usp=sharing
Epub  formátumú, ha nem tudnád megnyitni akkor tudom ajánlani Android rendszerű készülékekre a Cool Reader nevű app telepítését a Play áruházból.
Ha nem tetszett arról is kérnék visszajelzést. Kritikákból tanul az ember.
Persze tudom nem mindenkinek való és nem is tetszett mindenkinek ugyanaz.
Ha van rá igény akkor a második fejezetből is kaphattok részleteket, de azt már nem kell letölteni, csak ide a fórumba beszúrom, de ha nagyon érdekel akkor ezen a blogon már előbb is olvashatod.
https://alom-regeny.blog.hu/

Remélem senkit nem sértettem meg ezzel a hozzászólással :)

rizsa25 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2694

lapozgatok , lapozgatok rég sutba vág könyveket..

történet2 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 2693

Többféle válasz juott eszembe, de a következő idézetet találtam a legmegfelelőbbnek:

 

„So apart from your sister, and apart from Lenin and Jesus, you have no close friends in the whole world? Never mind. You are no obliged to answer. You are a valiant warrior in the army of world reformers, and I am merely part of the corruption of the world. When the new world triumphs, when all men are honest, simple, productive, strong, equal and upright, doubtless it will be made illegal for deformed creatures like me, who only consume but contribute nothing, and who sully everything with their sophistries and sarcasm, to exist.”

:)

 

Nagyon sokféleképpen lehet értelmezni amit írtál. Valakiből generációk által nagyraértékelt ’könyv’ lesz, ezért kerül a közkönyvtárba. Ugyanakkor azt is jelentheti, hogy az akkori viszonyoknak mefelelő, akkori értékeket képviselő tartalmat hordoz és ezért kerül a közkönyvtárba.

Valamely könyv lehet annyira egyedi, hogy gyűtők szeretnék birtokolni. Az is megsehet, hogy a szép borító, vagy akár a korlátozott szám miatt vásárolják.

Közkönyvátrban az is előfordulhat, hogy az el nem adott, esetleg adományozott könyvek töltik ki a polcokat.

Léteznek ugyanakkor könyvek, amelyek birtoklása statuszszimbólum. Láttam több családnál a könyvesszekrényben a Háború és békét, de nem vagyok benne biztos, hogy pár lapnál többel megismerkedtek a gazdái.

 

Mindkét besorolás hordozhat értéket és annak ellentétét is.

Előzmény: Csokis (2692)
Csokis Creative Commons License 2018.06.12 0 0 2692

Az emberek többsége az is lesz, csak hát nem mindegy, hogy magánkézben marad, vagy közkönyvtári lesz.

Előzmény: történet2 (2691)
történet2 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 2691

“When I was little, my ambition was to grow up to be a book." Amos Oz

(Ki ne szeretett volna varázsmese könyv lenni...)

magazin99 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 2689

Kedves Fórumozók!

A magyarországi gyermek- és ifjúsági magazinok piacáról készítek felmérést egy kiadó számára. A felmérés célja, hogy a kiadó minél több információt kapjon az olvasói, vásárlói igényekről, hogy ezek figyelembevételével dolgozhasson tovább a kiadványain.
Ha van pár perced, kérlek, segítsd munkámat a kérdőív kitöltésével!
Köszönöm!

https://www.survio.com/survey/d/E8D5E1P5N7A2N0Y5D

Kevin Creative Commons License 2017.12.04 0 1 2688

Utána a medve már ujjgyakorlat.

Előzmény: Csokis (2687)
Csokis Creative Commons License 2017.12.04 0 2 2687

Bátor gyerek lehet, aki dinoszaurusszal kezdi az olvasást.

Előzmény: J-rex (2686)
J-rex Creative Commons License 2017.12.03 0 0 2686

Sziasztok, szeretném ezt a könyvet a figyelmetekbe ajánlani. Ajándéknak is remek, és a megrendelésével, még a hazai kutatást is támogatod..

http://magyardinoszaurusz.hu/souvenirs-hu/

Kevin Creative Commons License 2017.06.15 0 0 2685

Szerintem az igazán jó könyveket máshol kell keresni.

Előzmény: Törölt nick (2684)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 2684
TMitalhinrg Creative Commons License 2017.01.23 0 0 2683

Egy jó kis toplista/ ismertető gondolkodásmód-önfejlesztés témában:

A 10 legjobb gondolkodásmód könyv

 

Kevin Creative Commons License 2016.12.27 0 0 2682

Egy igazi könyv már lehet kifogna rajtam.

 

Előzmény: Csokis (2681)
Csokis Creative Commons License 2016.12.27 0 0 2681

Annak se illata, se fogása, mire jó az?

Előzmény: Kevin (2677)
chhaya Creative Commons License 2016.12.21 0 0 2680

Jó dolog az e-könyv, de papírnak megvan a varázsa, nem pótolja az e. Pedig szeretem azt is, nagyon praktikus. :)

Előzmény: Kevin (2677)
vanni75 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 2679

150-180 könyv körül. Változó melyik évben mennyi időm van, de tévé helyett is olvasok 

Előzmény: _321 (2667)
rizsa25 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 2678

nem ezt tapasztalom.  mondjuk én is most lettem szemüveges:) 

Előzmény: Csokis (2676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!