Senki sem tudja, hogy mi az a titokzatos foton. Mégis minden tankönyvben az áll, hogy a fény fotonokkal terjed.
Meg tudja valaki mondani, hogy mi a foton? Milyen nagy? Hogyan néz ki? Milyen tulajdonságai vannak?
A Planck állandó csak a részecskék mozgásegyenleteiben lép fel!
Az hogy majdnem minden fizika könyv magyarázza a fotonok létezését, az még nem bizonyítja hogy fotonok valóban léteznek.
És az sem bizonyítja hogy nem léteznek, hogy egy két amatör ezt állítja.
De ha valaki ismeri a Planck állandó igazi fizikai jelentöségét és le tudja fizikdailag írni, hogyan bocsát ki az anyag hullámféle fényt, az azt is tudja, hogy fotonok valóban nem léteznek!
"A fotonról ugyanis az első és legfontosabb megismert tulajdonság, hogy semmiféle makroszkópikus tulajdonsággal nem rendelkezik. Nincs mérete, nincs alakja, nincs pozíciója, nincs felülete, nincs kitöltve semmilyen matériával, se puhával, se keménnyel."
Tehát szerinted a fotonnak:
- nincs mérete
- nincs alakja
- nincs pozíciója
- nincs felülete
- nem puha és nem kemény
- nincs benne anyag, vagyis anyag nélküli
Ha jól érzékelem, akkor ez pontosan egy nem létező valaminek a leírása.
"De ugyanúgy, mint a flogiszton esetében, a fotonról sem tudja senki megmondani, hogy mi is valójában."
Hát pedig: de. Akik értik a fizikát és nem csak tudatlanul zagyválják, azok meg tudják mondani, hogy mi is valójában a foton. Az elektromágneses mező gerjesztése.
"Nem sikerült kideríteni, hogy milyen tulajdonságai vannak a fotonoknak."
De. Sikerült. Csak te erről nem tudsz, mert nem értesz a fizikához.
"Milyen méretűek? Milyen alakúak? Kemények vagy puhák?"
Látod? Még be is mutatod, hogy hülye vagy a fizikához. A fotonról ugyanis az első és legfontosabb megismert tulajdonság, hogy semmiféle makroszkópikus tulajdonsággal nem rendelkezik. Nincs mérete, nincs alakja, nincs pozíciója, nincs felülete, nincs kitöltve semmilyen matériával, se puhával, se keménnyel. Van viszont hullámhossza, energiája, spinje, és polarizáltsága, meg természetesen hullám-részecske kettős viselkedése. De semmi olyan tulajdonsága nincsen, amit egy hozzád hasonlóan megrögzött "szavannamajom" gondolkodású emberke ösztönösen elvárna.
Több mint 100 éven keresztül hittek a tudósok egy feltételezett "tűzanyag" a flogiszton létezésében.
Azt tanították, hogy az éghető anyagok flogisztont tartalmaznak, ami az égés folyamán eltávozik. Azonban soha senki nem tudta megmondani, mi is az a flogiszton.
Ma ugyanígy hisznek a "fényanyag" vagyis a foton létezésében. De ugyanúgy, mint a flogiszton esetében, a fotonról sem tudja senki megmondani, hogy mi is valójában. Vagyis nem tudják mi a foton, de a "tudósok" mégis szilárdan hisznek a létezésében.
A flogiszton elmélet 100 év után megbukott. Szerintem ugyanez a sors vár a foton elméletre is. A fotonnak is lejárt a 100 éve. Hamarosan kiderül, hogy a foton ugyanúgy csak egy kitalált (de nem létező) valami, mint a flogiszton.
Csak érdekesség, hogy nem csak a sorsuk, de az elnevezésük is kísérteties hasonlóságot mutat. Ha a flogiszton szóból kihagyunk néhány betűt, akkor éppen a foton szót kapjuk.
A fotonokat Albert Einstein vezette be a fizikába. A fotonok Einstein eredeti elképzelése szerint apró fényrészecskék (fénykvantumok), amelyeket az atomok bocsátanak ki magukból. Szerinte a fény ezeknek a fotonoknak a sokaságából áll.
Amióta Einstein kitalálta a fotonokat, több mint 100 év telt el. De azóta sem tisztázódott, hogy valójában mi is a foton. Maga Einstein sem tudta megmondani soha. Ezt írta: "Ötven év tűnődése sem hozott közelebb ahhoz, hogy megfejtsem, mi a fény kvantumja."
Tehát 100 év sem volt elegendő ahhoz, hogy a tudósok megfejtsék mi a foton. Nem sikerült kideríteni, hogy milyen tulajdonságai vannak a fotonoknak. Milyen méretűek? Milyen alakúak? Kemények vagy puhák? Senki sem tudja ma sem.
Felvetődik a kérdés, vajon léteznek-e egyáltalán fotonok?
Szerintem nem léteznek.
Szeretném összeszedni a véleményeket mindkét oldalról.
Akik szerint léteznek fotonok, azoktól azt várom, hogy leírják, hogyan is néznek ki a fotonok.
Akik szerint pedig nem léteznek, azoktól azt várom, hogy leírják, hogy szerintük mi a fény.