Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33038

Cappuccinonak nem próbáltad ?

Annyira nem kellett volna durvára, csak inkább arra céloztam, hogy nem finomítani kell a darálón állításkor hanem a durvább fele tekerni (picit).

Előzmény: szabcika (33037)
szabcika Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33037

Hát először durvára daráltam ahogy mondtad, aztán piszkálta a csőrömet és "leszabályoztam" az örleményt 25-30 mp-re és nekem úgy jobban ízlett.

Szirup szerű állag, mélybarna szinnel (ez gondolom a sötét pörkölésnek köszönhető) vastag krémmel, mindezt persze dupla szűrővel mert egyessel elhanyagolható az eredmény.

Amit tőled kaptam elfogyott de olyan intenzív az íze hogy nem tudnám folyamatosan ezt inni, besokalnék tőle.

Előzmény: monyesz (33036)
monyesz Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33036
Szabcika, neked vittem Mambot - hogy ízlett ?
monyesz Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33035
Egy negyed-fél kiló érdekelne, ha van még !
Előzmény: _MrB_ (33025)
monyesz Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33034

Ööö, már írtam róla, hogy brutál egy KV ez a Mambo !
Nekem bejön !

 

Ha MrB-nek csupa ilyen mellényúlása van életében, akkor már mehetünk is megvenni a 6990,- forintos 15 baros kávéfőzőgépet, mert leveri az összes HX-es masinát... :)))

Előzmény: luigi- (33021)
blaze73 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33033
ha jo kave *nem kostoltam meg sosem* akkor egy fel kg erdekelne, az ara is korrekt !

valami jo minosegu vastag espresso es cappuchino csesze kellene, lehetoleg feher.
ill persze feher vmi logoval stb. tudsz szerezni azt is esetleg jo aron vagy az is van elado ? :-)
Előzmény: _MrB_ (33030)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33032

Szia!

 

ÍRtam pár napja Nektek a goldmax-szal kapcs....nem néztem azóta a topikot, nem tudom, megtaláltad-e, de néhány napra ha visszalapozol, ott van.:p

Azt nem írtam, hogy mióta fent van, nem használunk testápolót sem, előtte testápoló nélkül nagyon vakaróztunk.:s :d ...bár ez kv-szemszögből elhanyagolható...és az sem biztos, hogy a kvfőzőnek jó-e ez a víz, a vasalóból kiindulva...majd elolvasod, nem akarom ismételni.

 

Jó kávézást!:)

Előzmény: _MrB_ (33030)
szabcika Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33031

Mrb, Andrew miért őröltök pohárba ha egyszer ott van a karba örlős darálótok?

 

Mrb ha jól emlékszem nálad vásárlásnál az adagolós daráló nem is játszott most meg gyakorlatilag ugyanúgy darálsz mintha adagolósat használnál hiszen az is egy pohárszerű képződménybe löki ki a darálmányt csak nem kell a poharat belefordítani a szűrőbe.

_MrB_ Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33030
Milyen csészék? A fél kg meg megoldható lesz, mivel 1 kg KV nálam sokára fogyna el.

Mambo 3300 HUF/Kg áron van.
Előzmény: blaze73 (33027)
pepppeee Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33029
Nah, mostanság egész jó anyagot sikerül kifacsarjak a Gaggia-ból, ami azonban nem tetszik, hogy bubérokosodik a crema...
Ez minek tudható be, és hogy lehetne ellene tenni?
szabcika Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33028
Akkor ne törd rajta a fejed mert szerintem ennyiért felejtős.
Előzmény: _MrB_ (33017)
blaze73 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33027
egy fel kg engem is erdekel ha valakinek szinten kell egy fel.
vagy 250gramm

andrew7: oke. expolygon weboldalan nem talaltam ezt a cikkszamot
plusz sajna mostansag nem is tudok menni arra.

MAS : ha valaki venne most espresso v. cappuchino cseszeket akkor szoljatok mert kene nekem 4-4 db.... :-) thx
Előzmény: _MrB_ (33025)
gprinz Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33026
Engem érdekelne, ha még nincs rá jelentkező. Egyeztessünk mailen, vagy mobilon holnap!
Előzmény: _MrB_ (33025)
_MrB_ Creative Commons License 2008.09.22 0 0 33025
Hmm, épp ma dobtam ki a KVrendelés dobozát, s most itt pihen az asztalon, na mi is? 2 kg Mambo Espresso.

1 kg szabad préda természetesen még mindig.
Előzmény: luigi- (33021)
pepppeee Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33024
aaaz nemsemmi :D
Előzmény: luigi- (33021)
luigi- Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33023
Mert azért itt izé, hát elég kevés lenne maga a kv, ha nem egy dupla lenne. ;-)
Előzmény: luigi- (33022)
luigi- Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33022

Tényleg!

 

Egy eszpresszót hogyan kel kimérni? 3 cent a krémmel a tetején vagy 3 cent a fekete lé? :-D

luigi- Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33021

Mambo eszpresszó shot:

 

Állatjó krémje van. Ez már a teljes szétválás utáni állapot. A kép már pár napos, csak most találtam meg. :-)

 

andrew7 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33020
De jó! Én is üvegpohárba őrlök, mert akkor legalább nem szórom össze-vissza:-)) Igen, néha feltapad az oldalára, de rögösödést nem vettem észre.

Én a shot-os pohárba őrlök, annak a szája akkora, hogy a szűrőbe (Marzocco vagy Gaggia) éppen beleilleszkedik. Rögtön őrlés után ráteszem a szűrőt a pohár tetejére és, kicsit összerázom és "megfordítom": így minden kosz nélkül, ráadásul egyenletesen (!) bekerül a kávéőrlemény a szűrőbe, tamperolás és indulhat a főzés...

Még egy érdekes dolog: megfigyeltem, hogy térfogatra nagyon jól lehet adagolni a kávét, és a shot-os pohárban a 8 gr a "30 ml"-nél van, a 17 gr pedig a "60 ml"-nél.
A grammot néhányszor mértem, de a térfogatra való adagolás sokkal jobban bevált, és kevesebb gond van vele. Végülis a tamperolásnál a térfogat a lényeg, és az ebből fakadó megfelelő konzisztencia. Mert volt olyan kávé, hogy kimértem a 14 gr-ot, de egyszerűen nem fért a szűrőbe (túltöltés), és volt olyan, amelyből bizony kevés volt térfogatra a 14 gr.
Most már gyakorlatilag csak azt nézem, bármely kávét használok is, hogy kétszemélyes szűrő esetén a 60 ml-nél legyen a kávéőrlemény szintje. Érdekes "párhuzam": amilyen mennyiségű őrőlt kávéból készül térfogatra, annyi kávé készül ml-ben.
Előzmény: _MrB_ (33018)
andrew7 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33019
Próbáld ki, szerintem érdenmes, nekem legalábbis jól bevált.
Megnevezése és termékszáma az Expolygonnál:
Puly Grind Cristally (Pulitore macinacaffé), termékszám: 23-138

Bővebb információ tölthető le a gyártó honlapjáról is, innen:
http://www.pulicaff.com/docs/pulygrindENG_comunicato.pdf
Előzmény: blaze73 (33015)
_MrB_ Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33018
Én üvegpohárba őrlök. Náha ugy feltapad az oldalára, hogy csak na. Rögösödni viszont elég vegyes. Volt olyan kávé, amivel rendesen rögösödött, volt olyan, amivel meg semennyire. Utóbbi időben a semennyire az általános.
Előzmény: andrew7 (33016)
_MrB_ Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33017
Biztos. vagy 5990, vagy 6990. Vagy elnéztem egy nullával, de akkor valami nem kerek, mert annyira meg nem volt profi gép azért, sem nagy név.
Előzmény: szabcika (33013)
andrew7 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33016
Hát, már mástól is hallottam ezt a "rögösödést", de nálam az IberItal nem őröl rögösen, pedig elég sokfajta kávéval etetem... Az elektrosztatikus jelenséget tapasztaltam, igazad van, néha kevés kávéőrlemény a kezemre "ugrik" a csőrről. De nem mindig. Lehet, hogy közben meg-meg kell simogatni a csőrt és akkor darálás közben max. az ember haja áll égnek:-))
Előzmény: jobog (33012)
blaze73 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33015
egy csomag erdekelne tutira ha vki megy expolygonba...
Előzmény: DJG (33011)
blaze73 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33014
na ez engem is meglepne. 6e forintert 15 bar nyomasu presszo gep... hmm?
Előzmény: szabcika (33013)
szabcika Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33013

Hatezres árkategória? Biztos, vagy elírtad?

Előzmény: _MrB_ (33010)
jobog Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33012

 

Igazából nem azzal a mennyiséggel van probléma ami "kifelé áll és ki akar esni" hanem azzal a jóval nagyobb adaggal ami odabenn lapul az oduban. Szedd le a serleget majd a fekete műanyag fedelet, utána fölfelé told le a csőrt a helyéről. Így bevilágítva be tudsz tekinteni, ujjaddal be is tudsz nyúlni ebbe a likba egészen a forgórészig. Ez egy jó nagy odu, és balra egy derékszögű sarok is van benne ami szinte kínálja magát egy teáskanálnyi anyag megrekedésének ahol a forgórész okozta kifelé hajtó széltől védve van.

 

Nyilván ennek az egész odunak kifelé kellene lejtenie, de nem, teljesen vízszintes. Ezen nem is lehet segíteni.

 

Másrészt viszont azt a balra beugró sarkot egy takarólappal le lehetne takarni ami megszüntetne egy kb. teáskanálnyi búvóhelyet, másrészt csökkentené az odu térfogatát ezért a forgórész darálmányt kifelé hajtó szele erősebb lehetne. Lehet már ennyire kevés beavatkozás is megoldaná a bennmaradt anyag kérdését ami bizony minden iberhasználót bosszant valamennyire.

 

Korábban forgott itt Iber robbantott rajz, ennek elérését meg tudná adni valaki?

 

Továbbá gondként jelentkezik még az Iber darálmányának rögösödése amit van, ki tűvel vagy máshogy igyekszik elsimítani. Akinek meg jobb darálója van azt mondja, a jobbak egyáltalán nem rögösítenek. Sztem a rögösödés amiatt van, mert az Iber béle teljesen műanyag, a forgó részek a súrlódással elektrosztatikusan feltöltik a darálmányt, ami aztán ettől rögökké összetapad. A jobb (drágább) darálók ellenben teljesen fém alkatrészekkel készülnek, és a fémből könnyen el lejhet vezetni a sztatikus töltéseket, nincs rögösödés. Azonban a műanyagból is el lehet vezetni akár úgy is, hogy a föntebb szóban forgott odut fém lapokkal (fóliával) béleljük, majd ezt a bélést földeljük. Egy gyártónak nem éri meg a gép belét teljesen fémből gyártani, lehet akkor még egy (fél) nullát hozzá kellene írni az árhoz. De mi akadályoz bennünket, hogy a kávéőrleménnyel érintkező műanyag részeket utólag fémesítsük? Ha ez menne (és miért ne?) akkor az iberből egy igazi klasszisokkal minden fontos paraméterben közel egyenrangú darálót tudnánk faragni.

És akkor még ott van a zajcsillapítás, annak is vannak lehetőségei jócskán ha benézünk a daráló belsejébe.

 

 

Előzmény: monyesz (33008)
DJG Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33011
Andrew hozta a hírét, én csak követtem őt, szerintem még nincs fenn az Expolygonnál a weblapon, mert relatíve új termék, és nem nagyon naprakészek a weben. A mi weboldalunkon van egy fotó a darálótisztításnál, Andrew készítette, látszik az anyag és a tasak egy darabkája is. Ezeregynehányszáz forint, benne tíz tasak, tíz tisztításra (a gyári használati utasítással ellentétben nemcsak egyszer, hanem kétszer-háromszor is át lehet darálni ugyanazt az adagot, akkor többet pucol). Az amerikai Urmex Grindz ennek nagyjából a tízszeresébe kerül, és kevesebbet is tud (ezzel lehet automatát is tisztítani, azzal nem – ha valakinek ez fontos).
Előzmény: blaze73 (32993)
_MrB_ Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33010
Nem. S ha meghámoznak sem fogom tudni megmondani, mi volt. A jobb oldalán elöl voltak egymás alatt a gombjai, az megmaradt. Meg hogy fehér.
Előzmény: monyesz (33006)
DJG Creative Commons License 2008.09.21 0 0 33009
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=76298243&t=9014122

Nyilván nem kell kötőtűnek lennie, nálam pusztán családi adottság, hogy ilyesmiből Dunát lehet rekeszteni... A képen látható formát viszont nagyon hatékonynak tartom, a vége pont vízszintesen áll, ha feldugom a csőrbe, tehát teljesen ki lehet seperni vele szinte mindent.
Előzmény: blaze73 (32979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!