Keresés

Részletes keresés

Altamir Creative Commons License 2011.03.16 0 0 707

Szerintem a káki túléli, ha a kérge él. Esetleg, ha nagy a repedés, akkor lekezelheted valamilyen sebkezelővel.

A pockoknak meg majd kellene egy ideálisabb telelőhelyet csinálnod, és akkor majd nem fanyalodik rá a fügédre.:-)

Előzmény: éjjelke (705)
marci81 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 706

Szerencsére az én fügém teljesen sértetlenül úszta meg a telet :-)

éjjelke Creative Commons License 2011.03.15 0 0 705

Mezei pocok,az az!Valami mást kell jövőre kitalálnom.Főleg tölgy levelekkel volt takarva. Az biztos,hogy ott éldegélt,több lyuk is volt benne és közvetlenül a törzsénél.Remélem a gyökérzetben nem tett kárt.Több ágat is alulról megfaragott.:(( Majd kiderül.

 

Fiatal Vaniglia kákim most bántam meg,hogy kiültettem és nem hagytam konténerben!Ő is takarva volt,de szétrepedt a törzse.:(( Nem tudom kihajt-e az oltásnál.Ráadásul mint amit lefejeztek,eltűnt a teteje,csak egy csonk maradt belőle,ami kb 40cm.Typo viszont ami nagyobb példány sikeresen vette a telet közel ő is az házhoz.

Előzmény: Altamir (704)
Altamir Creative Commons License 2011.03.14 0 0 704

Szép az új "ruhád", gratulálok ! Igaz, nekem a régi is tetszett.:-))

Úgy tűnik, hogy feléd is elég hideg volt, ha a takarás ellére, van némi fagykárod.

A "vendéged" inkább mezei pocok, mint kisegér, mert az utóbbi nem fúrja össze-vissza a talajt, max 1-2 kis lyukat csinál, ha épp nincs más lehetősége, de egy ilyen téli takarás ideális lett volna a számára és nem görcsölt volna a földdel. Nálam is volt egy fészek, olyan félmagasan, de szerencsére kisegér nem volt benne. Lelkiismeretfurdalásom lett volna, ha tele van picikékkel. Szerencsére, nekem rágáskárom nem volt.

Most várakozó állásponton vagyok, várom, hogy mennyi hajt ki a bokrocskából.

 

Előzmény: éjjelke (703)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.14 0 0 703

Szia!:)

 

Én is kibontottam a takarást.A tetejéből elfagyott sajnos kb.20cm.Mivel falevéllel volt takarva,ami ülepedett.:( Viszont alatta nagyon szép zöld rügyek vannak.Komolyabb probléma,hogy a télen beköltözött egér vagy valami pocok,nem tudom.A lényeg,közvetlen a tövénél több lyuk a földben,ráadásul megrágott több ágat is.Igazad volt az ősszel,ilyen takarást többet nem kap.Az ősszel ültetett füge a házfalához is sikeresen túlélte a telet.Szép zöld az ág és rügyek vannak rajta.Nagyon jó ez a falevél dolog,de a rágcsálóknak is.

Előzmény: Altamir (699)
Altamir Creative Commons License 2011.03.13 0 0 702

"ráncos" lett volna.

Előzmény: Altamir (701)
Altamir Creative Commons License 2011.03.13 0 0 701

Keleten, Hajdú-Bihar megye, a román határszél, Nagyváradtól 15 km-re, nyugatra. Az ágak felső felén, harmadán, rácos a kéreg. Nem sok jót nézek ki abból a részből, bár, mintha lenne olyan szem is rajta, ami talán még kihajthat. Az alsó részével remélem, hogy nem lesz gond. 

Előzmény: Floo2 (700)
Floo2 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 700

Hol is laksz pontosan?

Lehet már kérdeztem, de nem ugrik be.

Előzmény: Altamir (699)
Altamir Creative Commons License 2011.03.11 0 0 699

Kibontottan a fügét a téli takarásból. Elég komoly takarást kapott, ennek ellenére a másfél méteres ágak elfagytak. Azt, hogy meddig, nem tudom, inkább megvárom, hogy meddig hajt ki. A felső része simán törik. Van egy kisebb ág, az hajlékony. Talán legközelebb a földre lehajlítással kellene próbálkozni. Valójában nem igazán értem, hogyan történt, hiszen, vagy a fügém fagytűrőképessége nem éri el a  -15 C-t, vagy lényegesen hidegebb volt, mint amit a meteorológusok publikáltak.

Flanell Creative Commons License 2011.03.08 0 0 698

Szerintem Floo is egyetért vele, hogy minél előbb, annál jobb, ameddig még nem gyorsul fel a nedvkeringése.

(Mélyre tenni úgy a legegyszerűbb, hogy ásóval kiveszel egy ásónyomot, aztán az aljába egy betonvassal vagy erős ággal leszúrsz, a lyukba leszúrod a fügét, aztán mellészúrsz, hogy mellétömörödjön a talaj, és betakarod földdel.)

Előzmény: Zotya71 (697)
Zotya71 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 697

Igen, körülbelül úgy ahogy írtad 20-30 cm a földbe és 40-50 cm felette.

 

Szóval akkor kevesebb legyen kinn a földből. A kép sajna lemaradt az előző Hsz-ből.

 

Március-április hónapban dugványozhatom?

 

Ja és öntözni azt rendszeresen fogom majd, van egy 7 m3-s ciszternám a birtokon.

 

 

Előzmény: Flanell (696)
Flanell Creative Commons License 2011.03.04 0 0 696

Hogy próbáltad dugványozni a fügét, amikor nem indult meg? 30 centi a földbe, fél méter a levegőn?

 

Szerintem ha megvan a helye, meg van bőven vessző, akkor mindenképpen próbáld meg helybe dugványozni. Ha megindul, akkor legalább háromszoros sebességgel fog nőni szabadföldben az edényeshez képest, főleg, ha néha öntözöd is nyáron.

(Tartaléknak jó lesz az edényes, ha mégsem jön össze valami miatt.)

A hogyan: 40 centi a földben, 1 rügy a föld fölött. Ne maradjon ilyen füves, mint itt a képen, hanem minimum fél méreres, de inkább nagyobb körben kapáld az első 2 évben legalább.

 

Előzmény: Zotya71 (690)
Flanell Creative Commons License 2011.03.04 0 0 695

Csodálatos, hogy eddig bírta.

Ha tippelnem kellett volna, azt mondom, hogy karácsonyra kampec.

A szabadba való fáknak nagyon kevés a fény még ablakban is, főleg, ha meleg van, mert a fény-hőmérséklet arány fontos.

Előzmény: v_peti (691)
v_peti Creative Commons License 2011.03.04 0 0 694

Keleti ablak mellett van, igaz, valamikor csak késő délelőtt van elhúzva a függöny. De azért akkor sincs sötét, ha be van húzva a függöny.

Előzmény: Floo2 (693)
Floo2 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 693

Nem tudom, talán a fényhiányt unta meg.

Előzmény: v_peti (691)
Floo2 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 692

Április vége körül szoktam ledugni őket, vagy a kertbe, vagy edénybe (fekete föld keveréke talajjal) , előtte érdemes egy ideig vízbe dugni őket, hogy szívják meg magukat vízzel.

Kint szoktuk tárolni őket egész évben a szabadban.

Jó, várom a képeket.

Előzmény: Zotya71 (690)
v_peti Creative Commons License 2011.03.03 0 0 691

Sziasztok!

 

A húgomék tavaly ültettek egy fügefát cserépbe. Ősszel az erkélyen volt, télre be lett víve az étkezőbe. Eddig szépen nőtt, de az utóbbi napokban néhány levele elkezdett sárgulni. Mit lehetne tenni?

 

Zotya71 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 690

Kösz a választ! 

 

Mibe és mikor (melyik hónapban) ajánlod ledugni a vesszőket? Hol tároljam őket? Milyen hosszú vesszőket ?

 

Azért kérdezem ezeket, mert még így nem hajtattam soha, hanem gyökeresen sikerült hoznom 1-2-t, ami nem az én portámra került. De amikor dugványozni akartam az nem indult meg:(

 

Minden szaporítással kapcsolatos tanácsot szívesen fogadok.

 

 

Az errefelé található fügékrő sajna nem nagyon tudok mit írni, mert nem tudom milyen fajtájúak és az igazat bevallva eddig nem is érdekelt nagyon, hogy milyenek, de ígérem az idén amikor már kihajtanak és lesz termés akkor lefotózom őket jó minőségben és felteszem ide a képeket.

 

Azon meg még gondolkodom, hogyan lehetne eljuttatni hozzám szaporító anyagot.

 

A képen pirossal jelöltem a két bokrot apósom  földjén, remélem látható. 

 

Kösz a segítséget előre is.

 

 

Előzmény: Floo2 (688)
Zotya71 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 689

Elnézve az aszalt fügédet, eszembe jutott, hogy 2009-ben amikor lenn voltam a családdal Horvátországban a tengerparton nyaralni, egy öreg horvát férfi egyik délután megjelent motorral a parton. Egy zsákban (olyan krumplis necc zsákban) hozott aszaltfügét magával és ahol nem fürödtek jól megáztatta a sós tengervízben. Sajna nem volt nálam fényképezőgép és nem fotóztam le. Akkor ott nagyon meglepődtem én is, és a mai napig nem tudom miért csinálta, de ő biztosan tudta. A zsákban lehetett kb 4-5 kg aszalt füge mert rendesen tele volt és láttam, hogy azért súlya is volt. Valószínűleg tartósítás miatt csinálta.

Előzmény: Floo2 (413)
Floo2 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 688

Ha ősszel ülteted, akkor mindenképpen takarjad le télre egy kupac földdel, mert a most tavasszal ledugott duggványból kinőtt füge ágai még éretlenek lesznek, és -10 fokos hőmérsékleten is elfagyhatnak.

Tehát most tavasszal dugjad le őket, majd ősszel ültessed ki, temetsd be, télen beáll a gyökere, és jövő tavasszal szépen fog fejlődni.

A mi fajtáinkból kaphatsz szaporítóanyagot, természetesen, hogy gogyan jut majd el Hozzád, azt nem tudom.

Melyik lila fügére gondoltál?

Milyen az a 3 különböző, ami Nálad van?

Előzmény: Zotya71 (687)
Zotya71 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 687

Ninovarga és Floo2!!!

 

Szeptemberben sikerült vennem egy területet, mely most őszi nagy szántás után pihen. Idén ősszel tervezem beültetni gyümölcsfákkal és pár fajta fügével. Mit javasoltok, mikor ültessem a fügét?

Gyökereztessek le most és majd jövő tavasszal tegyem ki?

Szeretnék több fajtát is, és nagyon felkeltette a figyelmemet az általatok mutatott lila füge. Ilyet felénk nem láttam még nagyon, pedig sok felé van füge, 3 különbözőt tudok innen telepíteni illetve majd még egyet, ha aHorvátországból hozott megerede rendesen és tudom majd szaporítani. Van-e valamilyen mód arra, hogy az általatok kedvelt fajtákból ( jó termőképesség, édes és finom legyen) kaphatnék szaporító anyagot?

 

Üdv Zotya

 

 

kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.02.28 0 0 686

Milyen tulajdonságok miatt ültettél annyi félét ?

Előzmény: szthomas79 (685)
szthomas79 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 685

Van két fajta zöld füge, egy hazai beszerzésű lila, egy Szardíniáról származó lila; Babits füge, Brown Turky továbbá 4 még ismeretlen fajta, amit ősszel hoztak Olaszországból.

Előzmény: kedvescimbora vagyok (681)
Altamir Creative Commons License 2011.02.27 0 0 684

Az enyém sajnos nincs házközelben, és ma éjjel  -10 C volt, így azt hiszem, hogy jobb, ha várok még egy kicsit.

Előzmény: éjjelvolt (683)
éjjelvolt Creative Commons License 2011.02.26 0 0 683

Én sem bontottam,én is jövőhét vége felé szeretném..)Annyira nem volt bebugyolálva,majd meglátjuk.A ház elé ültetett őszi szerzeményem biztosan megmaradt,ezt már most látom.De ami a háztól messzebb van,nem is tudom.....:/

Itt is volt legalább 20 centis hó,ebből  már olvadt,délutántól sütött a nap.

Előzmény: Altamir (675)
Altamir Creative Commons License 2011.02.26 0 0 682

Nem tudom, h mennyi lehetett az éjjel, de nálunk este 7-kor már -8 C volt. Sajnos a hőmérőm nem  minimum-maximum mérő.

Előzmény: Floo2 (680)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.02.26 0 0 681

Mi különbség van a fajtáid között?

Előzmény: szthomas79 (673)
Floo2 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 680

Szerintem nagy hideget most nem fog okozni a hó, mivel a most behavazott területeken nem nagyon fog kiderülni az ég, illetve a magasban melegedő levegő miatt kiderülés esetén be fog állni a köd.

Előzmény: Altamir (679)
Altamir Creative Commons License 2011.02.25 0 0 679

Nálunk kb 15 cm-res hótakaró van, ami a föld hőkisugárzását jelentősen leszigeteli. Ebből adódóan, ha a következő napokban melegfront nem érkezik, akkor ismét jelentős lehűlés várható. Én még várok a kitakarással.

Előzmény: Bleti (678)
Bleti Creative Commons License 2011.02.25 0 0 678

Szóljatok ,ha ki lehet takarni,mert az enyém is nagyon be van bugyolálva.

Előzmény: Altamir (675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!