Keresés

Részletes keresés

Atis57 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 259
Sziasztok!
A képek:A szivattyúsor
a képek sorrendjében
1 szivattyúsor--- mindegyik frekiváltos a PLC vezérli a fordulatot-a hőigény szerint
2 a kisegitő gázkazán- megy biogázzal is.
3a kazán alatti hőelosztó--padlófűtéshez.
4 a vezérlő szekrény a nagy zárt szürke dobozban van a PLC
5 HMV tározó 500 l
6 utólag felrakott bővitő modulok a 230V inverterekhez. vezérelt.
Előzmény: peterch (256)
Atis57 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 258
Szia!
némileg másképpen:
az ilyen "családi házakban"ami/ kb 400-600 m2az ra is a 100 milla körny. /eleve
12V -s a világitás 400-1000 Ah akkuval (sokszor napelem+ szélgen. )
ehhez jön télire ez a fűtőgenerátor. a PLC vezérlés inditja megy min. 30 percet . utána a hőfokszabályzás miatt áll 1-3 órát.Üzemben tölti az akkukat -ill. adja a 230 V-t a hőenergiát a 300-500l HMV tárolóban és a 1-2m3 fűtési hőtárolóban raktározzák.
este 9-től reggel 6ig kizárással áll!!ne zavarja a lakókat.
ha üzemen kivül van akkor inverterrel lehet 230v hoz jutni.
mindjárt rakok be képet a vezérlő szekrényről, meg a gépészetről is.
Előzmény: peterch (256)
Atis57 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 257
Szia!
PL: Szabó SUZUKI kazincbarcika.... a másik Xy autókereskedés mályi
ezek a leadott becserélt autók , forgalomból kivonva (ettől még a motor átirás -ESEDÉKES)
az általam látottak gyorsvágóval szétszedve az első ülés sor előtt(a kaszni ott maradt.)
Előzmény: Hoombook (253)
peterch Creative Commons License 2009.08.07 0 0 256
Szia !

Induljunk ki abbol, hogy benzinnel alapjaraton fogyaszt 0,8 litert orankent es van 800 fordulat. Na de ezzel az a baj, hogy csak a vezermu es a vas mozgatasat vegzi. Kiveheto energia maximum a hutoviz melege. 1500 f/percnel mekkora a teljesitmeny, amit kihasznalhatsz? A fogyasztas viszont rogton megugrik. Ha csak 2 liter/orara megy fel, az propan-butan gazbol 1,3-as szorzoval 2,6 liter/ora gazt jelent. Mennyibe kerul jelenleg az LPG?
Ha Te vagy olyan ugyes es miert ne lehetnel? Keszitesz egy biogaz fejlesztot szurovel ,szaritoval, taroloval,stb. Az is penz, csakhogy a metan messze nincs olyan jo futoerteku mint az LPG. Tehat abbol siman a duplaja kell. Egy napra 120 liter. Egy evre 43800liter.
Az ,hogy mukodik es kogeneracios valamint trigeneracios rendszerek vannak belole, az mind szep. Csaladi hazhoz egy kicsit masabb rendszer kell. Es megint felteszem a kerdest, nyaron mit csinalsz a sok meleggel es telen hogyan biztositod, hogy a legnagyobb hidegben kelljen a legtobb villany? Tan bekapcsolod a bojler spiraljat?:-)
Hidd el csak szigetuzemben tarolo es akkutelep a jarhato ut.
Ha nem, akkor en is szivesen megtudnam a tutit. Tudja valaki?

Udv , Peter.
Előzmény: satya4 (254)
halaloszto Creative Commons License 2009.08.07 0 0 255
ott rontod el, hogy amikor az auto 10 liter benyat eszik, akkor az 10liter folyekony benzin. amikor ehelyett 12liter gazt eszik, akkor az 12l folyekony!!!! propan gaz. A kuton folyekony gazt tankolsz.


amikor a gazmuvektol foldgazt (metan) veszel, mondjuk 1m3-t, akkor az 1000liter gaznemu!! gaz. nagyon nem ugyanaz.

vajk
Előzmény: satya4 (254)
satya4 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 254
Sziasztok a motorokat leginkább az teszi tönkre hogy nem folyamatosan járnak, melegszik, lehűl, meg a nem egyenletes terhelés, a jenbacher motorok is el mennek öt évet úgy hogy rá sem néznek, ha nem érné meg nem gyártanák ezeket a motorgenerátor egységeket sem, ezeknél az elektromos áram kinyerése a lényeg, a hőt csak melléktermékként említik, de ezt is felbírják használni,pl:korházfűtésre,lakótelepek fűtésére,fóliasátrakat is fűtenek velük Hollandiában, és egy ilyen motor 10-15m3 eszik óránként attól függ milyen űrtartalmúak a hengerek, én úgy számoltam, 100km teszünk meg a ladával 1 óra alatt kb az 10L általában, persze ez gázból kicsit több, és nekünk elég a 1500 max fordulat nem kell több a frekvencia miatt.Persze a legtutibb az volna ha biogázról menne azt olcsón elő lehet állítani.Egyébként a hatásfok 90% az ilyen rendszereknél.
Hoombook Creative Commons License 2009.08.07 0 0 253
Egy címet kérhetnék ,hogy honnan lehet ingyen elhozni lada-wartburg motorokat ? Én örülnék egy ilyennek de sehol nem találtam még "ingyért".
Előzmény: Atis57 (252)
Atis57 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 252
Szia!
a kétévenkénti motorcsere igaz.
Az autós telepekről ingyen elhozható LADA , WARTBURG motorjai kb két fűtési idényt birnak ki...-de elhozhatsz akár 5-8db-t is ...örülnek NEKED.!!
A hatásfok amúgy elég csapnivaló lessz gázzal ,-de megjárja (fűtés+melegviz+ Vellany ) igy egybe az 50-60%-t közeliti alulról.......
DE A LÉNYEG : szomszéd nekem ingyen van az energiám!!!!LÁTJA!!!
(igaz 40X annyiba kerül mintha venném, de megéri!!)
Előzmény: halaloszto (249)
schlumberger Creative Commons License 2009.08.06 0 0 251
peterch Creative Commons License 2009.08.05 0 0 250
Szia !

Valamit nagyon elszamoltal. Az 1m3 foldgazbol maximalisan kinyerheto ho az 10,5kWh. Ha motorban hasznalod, akkor 25% lesz a nyert elektromos energia es 75 % a meleg. 15 liter gazbol alapjaraton nem fog uzemelni 1 orat , ugyanis a kinyerheto ho csak 150 Wh. Nyaron a meleget hova teszed?
Akkutelep es puffer az jarhato ut, csak draga.

Udv , Peter.
Előzmény: satya4 (248)
halaloszto Creative Commons License 2009.08.05 0 0 249
lattal mar ilyet mukodni?

en mindig az elettartamtol ilyedek meg.

napi 15 ora uzem evi 200 nap az evi 3000 uzemora.

150000km 30-as atlaggal az 5000 uzemora. szoval ha ezt igy kell szamolni, akkor ketevente motorgeneral.

vajk
Előzmény: satya4 (246)
satya4 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 248
Sziasztok 100m2-es házat szeretnék vele fűteni, 15L gázzal számoltam óránként, azt hiszem 1m3 gáz kerül most 130-150ft-ba, de valaki pontosan tudná mennyibe kerül az árúlja el legyen szíves.
peterch Creative Commons License 2009.08.02 0 0 247
Szia !

Mekkora hazat fogsz vele futeni? Mert 4kWh villany eloallitasanal 12kWh meleget kapsz. Valamint mennyiert fogod tudni eloallitani az energiat? Hogyan fogod tudni befolyasolni, hogy akkor legyen az elektromos energia szukseglet a legnagyobb, amikor a hideg is a legnagyobb?

Udv , Peter.
Előzmény: satya4 (246)
satya4 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 246
Sziasztok lada motorral meghajtott generátorra gondoltam, folyamatosan menne földgázról, így meg lenne a fűtésem, meg az áramom is, vagy esetleg fagázzal nyomatnám.
peterch Creative Commons License 2009.08.01 0 0 245
Szia !

Minden problema nelkul, csak az a kerdes, hogy folyamatos uzemmodban menne? Az nem volna jo. Inkabb puffer tarolo + akkutelep. Ahol nincs villany a kozelben, ott lehet megoldas.
En rendeltem egy egyfazisos 5,3kVA-os teljesitmenyu diesel aggregatort, amit egy 11 lovas Janmar motor forgat. Vesz esetere rendeltem/ ha az orosz lezarja a gazt/ . Mivel hocserelos a szelloztetesem, igy ra tudok a hasznalt levegot elvezeto csore csatlakozni a kamraban a motor hutolevegojevel. A motor hutesere szolgalo levegot atnyomatom a csovon, ami felmelegiti a bejovo friss levegot. Igy a futes letudva. A villanyt meg arra hasznalom, amire kell/ fozes vilagitas ,haztartasa gepek taplalasa,stb.Ha kiszamolom a nyert ho es elektromos energia arat, akkor nem veszes a kulonbseg es vesz esetben az a 20-30% nem szamit. Ha viszont osszegyujtom az ismerosoktol is az elhasznalt olajat , akkor meg olcsobb is lehet.:-)

Udv , Peter.
Előzmény: satya4 (240)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 244
De egyébként biztos hogy rosszabb hatásfokkal üzemelne ez a rendszer.

Ebben az esetben a bejövő gázt használod fel mechanikai mozgás létrejöttére rossz hatásfokkal - 40% körül - , majd abból csinálunk valamilyen hatásfokkal - ideális esetben 90% körüli hatásfokkal - elektromosat, és azt elfűtjük.

Miért nem egyszerűbb egyből egy gázkazánnal fűteni, ami 80% körüli hatásfokkal bír? Nem kell esmmi átalakítás, egyszerűbb, stb.

Attila
Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 243
Ilyen szempontból bocs, benéztem. Úgy értelmeztem Lada motorral meghajtott generátorról, és a saját generátorát hoztam előtérbe.

Attila
Előzmény: schlumberger (242)
schlumberger Creative Commons License 2009.08.01 0 0 242
Lada MOTOR-ról van szó!!!
Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 241
Egy lada generátor még 1 kw-os sincsen.

Egy ház fűtésének nagyságrendleg 10kW körül van - persze ez erőssen változó lehet, lehet többszöröse, lehet kevesebb felépítéstől függően.

Azaz nem hiszem, hacsak nem passzivházban laksz. De akkor valószínűleg nem ebben gondolkodnál :-)

Attila
Előzmény: satya4 (240)
satya4 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 240
Sziasztok, szerintetek egy lada motor el tudná látni egy 100m2-es ház fűtését télen generátorral össze kapcsolva, ha földgázról menne?
schlumberger Creative Commons License 2009.05.22 0 0 239
Atis57 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 238
Szia!
tegnap láttam 1 mopedautó motorját (500ccm ) átalakitva benzin/gázra
a hengerfej alá tettek esztergált magasitó alátétet+ a kispolszki gyújtása. gyertya a befecskendezó helyére -- ide is 1 esztergált közdarab .
sajna léghűtéses,ezt akarják rézcsövekkel vizesre átalakitani. a hangtompitó dobra mégegy lemezburkolat -fűtésnek...
nagyszerűen forgatta a 4kW motort 2kW-al .....mert aszinkron generátor üzemben..
Előzmény: Törölt nick (228)
Atis57 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 237

Szia!

 ezen az oldalon van elektromos autó is ..

 russian self-made electric car

Előzmény: gacsat (236)
gacsat Creative Commons License 2009.01.07 0 0 236

 Itt a tuti megoldás:

http://englishrussia.com/?p=2198

gacsat Creative Commons License 2008.12.14 0 0 235
 Inkább azért,mert sokat kell sikálni a szélén rászáradt szmötyit. Amúgy igazad van: ez eddig eszembe se jutott! Ha nem takarom le,a párolgási hő viszi el a meleg nagyrészét,és csak a páratartalom nő.
Előzmény: jee_c (234)
jee_c Creative Commons License 2008.12.14 0 0 234
Ja, növeli a páratartalmat. Gondoltam rá, hogy amíg hűl a víz, le lehetne takarni, hogy ne párologjon. Mondjuk valami "igényes" műanyag fóliával, hogy utána könnyen le lehessen pergetni róla a vizet. Az igazi májerság az lenne, ha olyan dugó lenne a kádban, ami termosztátos, beállítod, hogy milyen hideg vizet engedjen le. (persze kihúzhatod, ha nem kell)
Előzmény: gacsat (233)
gacsat Creative Commons License 2008.12.14 0 0 233
 Ez a leg1xűbb,de a nejem nem szereti.
Előzmény: jee_c (232)
jee_c Creative Commons License 2008.12.14 0 0 232
Ilyeneket szoktak csinálni passzív házakban, alacsony energiás házakban. Az energiatakarékos panelfelújításnál is olvastam már, hogy tettek be egyes házakba szürke szennyvíz hőjét visszanyerő szerkentyűt (vagy hőszivattyú, vagy hőcserélő).

Én is gondoltam már ilyenre. Télen én azt szoktam csinálni, hogy zuhanyozáskor (kádban) nem hagyom lefolyni a vizet, és amíg még meleg, hagyom a kádban, hagyom kihűlni zuhanyozás után. Így a hője belemegy a ház fűtésébe. :) Olcsó megoldás, csak nem szabad elfelejteni aztán leengedni.
Előzmény: gacsat (231)
gacsat Creative Commons License 2008.12.14 0 0 231
 Mikor tegnap álldogáltam a zuhany alatt,az jutott eszembe (azon kívül hogy hátulról teszem be),hogy a gödörbe lefolyó melegvizet 1 egyszerű ellenáramú hőcserélő n keresztül kellene leengedni,és ezen keresztül előfűteni a boylerbe menő vizet. 1xűen egy 10centis saválló csőbe bele kéne tenni a spirálra tekert rézcsövet,és a bemenő vizet arra kanyarintani a padló alatt. Úgy 1m hosszan elég is lenne.
Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 230

Rozsdamentes kipufogó kell, akkor nem marja szét.

A katalizátorig meg úgyis nagy hőfokú lenne.

 

Igen, az agregátorral valóban probléma lenne, a füsttel.

Esetleg füstérzékelő beépítésével lehetne kompenzálni.

Meg jól megcsinálni...

 

A zajjal nem tudom mit kezdjek.

Esetleg az egész agregátort valahogy víz alá meríteni...

Előzmény: Atis57 (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!