Keresés

Részletes keresés

Johnny B. Creative Commons License 2003.12.30 0 0 1207
Hát én ebből egy szót sem értek! :-)
Media Markt-ban nem lehet ilyet kapni készen? :-)))
Előzmény: Törölt nick (1206)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 1206
Előrebocsaton ÉN NEM !! De kiképeztek belőle hogy hogylhetet.

Vegy egy 4.5 voltos elemet es a negativ lemeze kell egy kicsit megkurtitva. Akkor kell egy trafo aminek a szekunderét ki kell cserélni van egy masik szekunder kell neki tekerni. Ki kell szamolni hogy 1-2 V es 10-20 A legyen a kimenő teljesitmény. a szekunder egyik ágát a fazisba es a masikat meg az uraalatti kismegszakitó mozgo fule ami fel-le mozog ott be lehet csusztatni es meg tudod fogni az ora előtti fazist. Ha a "polaritast" eltalalod akkor elkezd az órad hatrafelé forogni. Persze ha nagyobb teljesitménnyel gyorsabban vagy lassabbal itt lehet jatszani hogy milyen vastag es milyen aram legyen. Ha nem talalod el akkor meg sereg a fogyasztas ezerrem. Nem szabad tul gyorsan mert melegedhet a rendszer es nyuguban ejszaka ugy 3Kw/ó sebességgel lehet forgatni visszafelé.

Előzmény: Johnny B. (1205)
Johnny B. Creative Commons License 2003.12.30 0 0 1205
Hát hogy a viharba ne! ;-)
Előzmény: Törölt nick (1203)
stpmod Creative Commons License 2003.12.30 0 0 1204
Én nem vagyok "érintésvédelmi szakember", csak van egy mezei villanyreszelő szakmám is. Átvették a gázkazánt, miután én megcsináltam ez EPH-t és írtam egy papírt (oklevélszámmal), hogy GANZ UNIV01 műszerrel bemértem. :DDD (Ennyit hát a gázosok hozzáértéséről) Mondanom sem kell, ugye, hogy ez nem az a műszer :DDD Nagy varázsszó ez az EPH. Miért nem mondják, hogy simán földeld le a csöveket is ? Ezt mezei ember is érti, és meg is tudja csinálni.
Előzmény: TEE (1187)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 1203
Varjatok a kapcsolasi rajzot ?
Előzmény: Törölt nick (1202)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 1202
Milyen trukkök fernek ide bele ? Modjuk 3 vagy 5 Kw-os villanyora visszatekerő kézikészulék ?
Előzmény: Lacivill (1201)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1201
Ha egy bojler nem csöpöp, 10 év körüli, és Hajdú akkor érdemes teljesen felújítani. Tehát én cserélném a következőket: alaplap, tömítés, fűtőbetét tömités, aktív anód, vezetékek. Szétszedés után sem tudsz többet megállapítani, ja és csavarokat is célszerű venni hozzá.Laci.
popsicle Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1200
soha.ezért mondta az eladó, ha szétszedem és nagyon rossz akkor vegyek egy új boylert.
Előzmény: Lacivill (1199)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1199
Mikor volt utoljára vízkőtelenítve a bojler? Laci.
popsicle Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1198
ma voltam megvenni a cuccokat, az elado összerakott egy csomagot volt benne ez is amit mondassz, de abban maradtunk, hogy elöbb szétkapom és utána veszek ami kell, mert a pénztártol valtavozás után..... de nem baj mert nincs messze. Mutatott egy müanyag gyűrűt is azt mondta hogy fontos.
Előzmény: Törölt nick (1197)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1197
Akkor a fel kadad tele lesz vizkovel de akkor esetleg egy aktiv anodot is tehetnél bele ...
Előzmény: popsicle (1196)
popsicle Creative Commons License 2003.12.18 0 0 1196
köszi holnap neki is ugrok:))
Előzmény: Lacivill (1195)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.18 0 0 1195
Persze, hogy lehet cserélni, sőt szerintem érdemes is. Jobb szaküzletben minden alkatrészt lehet hozzá kapni. Ha nem volt mostanában vízkőtelenítve akkor érdemes komplett alaplapot is cserélni. Természetesen le kell engedni a vízet -vizet elzárni, alaplapot meglazitani, várni ..)- és jól ki kell takarítani a vízkövet. A belső vezetékeket is célszerű kicserélni készletben kapható. Laci.
popsicle Creative Commons License 2003.12.18 0 0 1194
sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy cseréltetek már forróvíztárolóban fűtőszálat? Mert nekem most kéne, de azt sem tudom le kell engedni a vizet vagy sem.Egyáltalán érdemes megbontani (12 éves Hajdu) vagy vennem kell újat. A melegvíz olyan szinü mint a tej, a villanyszámlám meg horror.
Lacivill Creative Commons License 2003.12.16 0 0 1193
Tee: persze lehet, hogy már nem aktuális, de Pesten a gázműveknek elég az EPH jegyzőkönyv. A hilti szalag nem a legkorrektebb megoldás, de akármit is kérnek 5000-ből nemigen lehet meguszni.
Vényolc: valóban vigyázni kell az elosztással, ha túl ritkán rakod akkor elég pontszerű lesz a megvilágítás. Nekem is így van megoldva, és 12V/50W-s 60fokos izzókkal elég jól szor, 20 nm-re 6 db. 2.70m belmagasságra. Laci.
VÉNYOLC Creative Commons License 2003.12.16 0 0 1192
Szia Lacivill!

>12V-os elektronikus trafós megoldások jobb hatásfokuak

A spotlámpákra gondoltál, ugye?

Ezeket a gipszkartonba kell süllyeszteni.Tudtok valami tanácsot adni, hogy hogyan osszam el őket?
Nem szeretném feleslegesen összegányolni a plafont:)))))

üdv.:venyolc

Előzmény: Lacivill (1182)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 1191
nekem legalabb is megcsinalta 1-2 hilty szalagot tett fel zoldsarga vezetékkel alairt es ment.
Előzmény: TEE (1190)
TEE Creative Commons License 2003.12.15 0 0 1190
Ej... bilinccsekkel = bilincsekkel
Előzmény: TEE (1187)
TEE Creative Commons License 2003.12.15 0 0 1189
Ha ennyiért meg is csinálja, akkor azt nem is sokallom! Felhívom, aztán majd kiderül, hogy mennyi lesz valójában...
Előzmény: Törölt nick (1188)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 1188
Na erre van egy faszi akit erintésvédelmi szakembernek hivnak aki megcsinalja es alairja vagy 5 rugóért a papirodat.
Előzmény: TEE (1187)
TEE Creative Commons License 2003.12.15 0 0 1187
Sziasztok!
A szakemberektől szeretném azt megtudakolni, hogy miként kell szabályosan leföldelni a gáz és fűtés csövét? Erre a célra egy külön MCU kábel van kihúzva az EPH szondától, ami leágazik a fürdőszobánál a kádhoz. Rá lehet-e ezt kötni közvetlenül egy saruval a csövek bilincsrögzítő csavarja alá? Avagy sokeres kábel (mekkora keresztmetszetű?) szükségeltetik ehhez külön bilinccsekkel? A gáz és a fűtéscső földelése egy átkötökábellel összeköthető?
Mindezt azért szeretném pontosan tudni, mert a gázhálózatunkat csak úgy veszi át a szolgáltató, ha felmutatok nekik egy jegyzőkönyvet a földelési mérésről!
Lacivill Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1186
Tehát mégegyszer nekifutok...
az adott fogyasztón eső feszültség megegyezik a fogyasztón átfolyó áram, és a fogyasztó ellenállásának SZORZATÁVAL. Talán jó lesz így. Laci.
Lacivill Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1185
Tehát méegszer nekifutok az adott fogyasztón eső feszültség megegyezik a fogyasztón átfolyó áram, és a fogyasztó ellenállásának SZORZATÁVAL.
Talán jó lesz így Laci.
Lacivill Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1184
Mármint 1000 Ft a világítási fogyasztásra Írtam.
Paco155 Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1183
"...és az egy adott fogyasztón lévő feszültség megegyezik U/R-rel ezért..."

Erre gondolsz? :)

Na ha ebbe berekjuk az I-t akkor se jobb :) Elvégre a rajta eső ~feszültség~ az nem ~áramerősség~ :)

Előzmény: Lacivill (1182)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1182
Tetőtérbe energiatakarékos világítás...
12V-os elektronikus trafós megoldások jobb hatásfokuak,( és hosszabb élettartamuak) mint a hasonló 230V-os társai. Azért ezek is melegednek, tehát zabálobbak mint a kompakt fénycsőves társaik. Szerintem azonban egy átlag 90 nm-es tetőtéri lakásban a fogyasztás nem több havi 1000 ft-nál. Szerintem nem ezzel érdemes, és lehet takarékoskodni.
Másik- szegény OHM forogna a sirjában ha olvasta volna előző hozzászólásomat. I=U/R-t akartam írni. Laci.
VÉNYOLC Creative Commons License 2003.12.13 0 0 1181
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy most épülő tetőtér, amibe az alacsony belmagasság miatt a hagyományos "csillár" nem alkalmazható.
Ha lehet energiatakarékos világítást szeretnék, de nem tudom, hogy melyek azok. (Energiatakarékos alatt pl. a kompakt fénycsövet értem.) A spotlámpák közül a trafós energiatakarékos? Vagy van jobb ötletetek?

köszi a választ

üdv.:venyolc

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.12 0 0 1180
adott fogyasztón lévő feszültség megegyezik U/R-rel ezért a számítógép kampec::)

Hogy pontosak legyunk P = U2/Rb

Előzmény: Lacivill (1166)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.11 0 0 1179
Tehát ez egy saroktelek, Szecső által segített rajzon a jobboldal, és az alsó rész kerítés.
Én a parkoló bejáratánál illetve a folytatásánál a bejáró felé gondoltam 2-2 lámpát. Teherforgalom nincs, fényerőnél annyira van szükség, hogy a ki-beállásnál ne legyen balesetveszély. Szomszéd falra nem lehet szerelni. max 150e nettoból meg kéne uszni.Laci.
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.12.11 0 0 1178
Nézd, így látatlanban sok okosat ne várj tőlem. Talán annyi, hogy egy parkoló nem kimondottan az a hely, ahol szívátületéseket szoktak végezni, szóval lux terén nem kell túlzásba esni. Átlag autóparkolóba 50 lux már bőven jó. Mondjuk jó lenne tudni, hogy mi az elvárás. Ha mégis jó látási viszonyokat szeretnének a megrendelők, akkor valami 3-4 méteres, húzott alumíniumcsöves nátriumgőzlámpás kandelábert (lengyel Rose típust kapni) – íves, benyúló karral ha teherautók is parkolnak - lenne érdemes állítani, mondjuk 150-es fényforrással, amelynek több, mint 15000 lumen a fényárama. Csak összehasonlításképpen, egy 100 W-os izzónak 1370 lumen a fényárama, vagyis kevesebb, mint az egytízede! Ebből esetleg kettőt lehetne állítani a parkoló épület felöli oldalára, így sétányt is megvilágítja valamelyest meg nem is kell annyit ásni. A szomszédos ingatlanok melletti 1 méteres szakasz azért nem jó, mert tutira összetöri valami világtalan, aztán csak gond van. Viszont az sem rossz amit te mondasz, az uri-féle kandeláberek között is van iylen célra alkalmas típus, csak valami jófajta fényforrást kell belenyomni, aztán négy ilyen lámpát elásni a parkoló négy sarkában, sőt a stílust átvíve akár a sétány mellett is lehet egy-kettő. Gazdaságossági szempontból a nátrium éri meg fényforrásként, mert bár viszonylag sokba kerül a beruházás, de bitang sok órát kibír és hatalmas fénye van. Most ilyen kínai halogén projektorokat azért nem ajánlottam, mert az inkább disznóvágásra való, mint ide, de volt olyan hogy az lett szerelve végleges térvilágításként, mert ócsón kellett megoldani. A szomszédos ingatlanok mik? Házfalak?
Előzmény: Lacivill (1177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!