Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2004.05.06 0 0 1487
Szöszmösz tényleg álmos lehettel amikor 60-80 ezr ft anyag+díj költséget irtál.

Mondjuk ez igaz lehet egy kész családi házhoz falihorog+1 fázisú mérőhely kialakítással.

De mondjuk ha adott a telken a földkábel és kell egy 3fázisú földkábeles kialakítás+ firelé+1+3 fázisú csatlakozás kiépítése+betongyám+apróságok az egy kicsit csak az anyag többe kerül...

szöszmösz Creative Commons License 2004.05.06 0 0 1486
Hát ha nem haragszol most hirtelen nem fogok külön minden kérdésre válaszolni, főképp, mert baromi álmos vagyok. :)
Az alap árakat azért benyomom. Jelenleg az elműnél:
-kiszállási, szerelési díj (bővítés/csökkentés, akármilyen mérőhelyi meló): 10863ft
-a plombapótlás "csak" 7800ft
-a föld kábeles bekötés év eleje óta megváltozott, csak az áramszolg. csinálhatja. Ez rohadt drága most. Ha a közhálózat légvezetékes, akkor a kábel tervezés minden esetben 60000ft+ méterenként 10000ft+áfa. Ha a közháló is fődkábel, akkor 15m ingyen van. A mérőhelyet továbbra is minősített villanyszerelő csinálja, ez 60-80 ezer körül mozog anyagköltséggel, mindennel együtt. A Hensel a leggyakoribb, de van vagy 10-12 típus, amit az elmű elfogad.
-a HFH (már csatlakozási díjnak hívják) költsége: 32A-ig ingyenes, efelett 3000ft+áfa amperenként.

Most hírtelen ennyi. Holnap folyt. :)
jóccakát!

Előzmény: jahno (1485)
jahno Creative Commons License 2004.05.05 0 0 1485
Az aktuális árakat szerintem már rakhatod is befelé, meg pár hozzászólással alább lévő szabályokre egyebekre szintén élből tolhatod a választ.
Előzmény: szöszmösz (1484)
szöszmösz Creative Commons License 2004.05.05 0 0 1484
Sziasztok!

No, ezt a topicot is ideje betennem a kedvencek közé. :) Úgylátszik megfertőzött a melóm, mert érdeklődve olvasgattam a beszélgetéseket!(Elmű/Émász call centerben dolgozom) :)
Az aktuális árakról, folyamatokról mindig képben vagyok, úgyhogy aki meg akarja kímélni magát a telefonálgatástól, az kérdezhet tőlem is.
Meg akinek kell mérő, plomba, kábel, vezeték... őő najó, csak csöndben! :))

amator1 Creative Commons License 2004.05.04 0 0 1483
Nem tudom. Ismerve a munkamentalitásukat (az ő nyelvükben nincs erre megfelelő szó) szerintem a földfelszín alatt cca 25 cm-re lehet. Tehát vagy toldani (?) kell, vagy visszafejteni a kapcsoló szekrényig (ami hálistennek a telek sarkán van).

Amator

Előzmény: Lacivill (1482)
Lacivill Creative Commons License 2004.05.04 0 0 1482
Viszont azt eléggé gázosnak tartom, hogy a kábelodból levágtak. most mennyire van bent a telkeden?
amator1 Creative Commons License 2004.05.04 0 0 1481
Mivel ehhez a területhez nem értek, csak tételes lista birtokában fogok majd vásárolni.

Természetesen nem várom el, hogy beszerzési áron számlázon, de cca 50 E Ft-nyi anyagköltségen 15 E Ft-ot keresni kicsit sok. Forrás: szétnéztem a helyi boltokban.

Amator

Előzmény: Lacivill (1480)
Lacivill Creative Commons License 2004.05.04 0 0 1480
Szerintem te addig ne akarjál vásárolni amig nem tudod meg egy regisztrált szakitól, hogy helyileg mi az elvárás. Beszéld meg vele, hogy te akarod megvenni az anyagot, mert mondjuk van olcsó forrásod, irja össze az anyaglistát, ezután lépjél tovább. ELMŰ regisztrált szakikat neten is meg lehet találni. De az is lehet, hogy találsz olyan szakit aki nem az anyagon akar kereskedni, azért ilyen is van! Természetesen azt nem várhatod el, hogy bolti áron neked a helyszinre szállitsa, mert idő+benzin neki is pénzbe van. Esetleg kiinduló árként nézz körül a hensel honlapon a viszonteladók árlistáin. LACI:
amator1 Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1479
Lacivill,

Új fejlemény. Ma hívtam a szerelőt, hogy írja össze, hogy mire van szükség. Szinte fel volt háborodva, hogy mit képzelek én, a munkadíj kevés csak anyaggal éri meg. (Ezt rögtön gondoltam.)

Ha adott volna az elején egy kedvező árat, a ház későbbi munkáinál neki állt volna a zászló. Ezt már elcseszte.

Szóval hol vannak azok a jó boltok. (Az adott linket nézegettem.)

Amator

Előzmény: Lacivill (1477)
amator1 Creative Commons License 2004.05.02 0 0 1478
Szerintem a betápkábel lógott ki a földből, ennek a látszó részét lopták el. (Ha ezt hívják betápkábelnek.)

Nem tragédia, szinte mindenkinek ellopták...

Amator

Előzmény: Lacivill (1477)
Lacivill Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1477
Pesten ezeket fogadják el:Gondolom kell egy Hensel Mi 72444S, valamintMi 72121S ,sorkapcsok Firelé,kismegszakitók, 1-3 fázisú csatlakozók.
Ha jól értettem a kábelodat ellopták?
Szerelőd nem tud olcsón?
Ezenkivül majd betápkábel?

www.hensel.hu megnézhető

amator1 Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1476
Lacivill,

Ezt nehezen tudnám meghatározni, azt tudom, hogy mire kellene.

Építési telken szeretném a villanyt bekötni - a végleges helyre. Tehát kellene egy villanyóra szekrény, biztosítékok, fogadó szekrény, stb.

Te ezt jobban tudod, nekem azonban a típusok (és tipus jelzések sem) mondanak semmit.

3 fázist szeretnénk (éjszakai áram nem lesz), 3*16, de inkább 3*20 A.

Jelenleg még nincs áram a telken (előtte van, földkábelben, és van egy csatlakozó szekrény is a telekhatáron)

Amator

Előzmény: Lacivill (1475)
Lacivill Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1475
Konkrétan milyen jellegű anyagokról van szó?
Budapesten tudnék ajánlani egy-két helyet. LACI.
amator1 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1474
Sziasztok,

folyamatosan tárgyalunk az árakról. Tud valaki jó árakkal rendelkező helyet?

Amator

amator1 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1473
Lacivill,

nagy itt az "ózonlyuk". A telekvásárláskor még meglévő kábelt márt több "MÉH" telepen kerestem, de még nem találtam meg. Úgyhogy a kábelhossz most nem játszik.

Amator

Előzmény: Lacivill (1471)
big_mafa Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1472
Conrad, Munchen, 20 EUR
:-)

A www.conrad.de -n megtalalod, van hozza angol hasznalati utasitas is az oldalon, meg tudod nezni. A komolyabb az 40EUR - ahoz van magyar hasznalati is.. :-)

Ha ezt valasztod, hozok neked egyet...

Attila (Tesztelni meg mindig nem tudtam, csak ha hazaerek)

Előzmény: L.Zsolt (1465)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1471
Az ötlet jónak tünik, a kábel adja meg, hogy meddig mehetsz el. De mért nem a kivitelezővel beszéled ezt meg. Mi távgyógyítani nehézkesen tudunk::) persze ha tudunk segítünk.

Egy okori filozófus szerint "elméleti sikon" ha előnyt kap a csiga egy futóversenyben a leggyorsabb gepárd sem éri utol::)

amator1 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1470
Lacivill,

arra gondoltam, hogy (az egyébként még csupasz telken) "belőjük" a villanyóra szekrény végleges helyét, beköttetem a megfelelő dolgokat és az építkézés végén körbe falazom a szekrényt. Tervezett helye kukatároló fala, vagy kerítés belső oldala (2-mre az utcafronttól).

Hülyeség amit írok?

Amator

Előzmény: Lacivill (1466)
jahno Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1469
Elméleti síkon ugorjunk akkor a következő kérdésre.
Előzmény: _Coco_ (1468)
_Coco_ Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1468
Sziasztok!

Tisztán csak elméleti síkon foglalkoztat egy kérdés:

működhetnek olyan "kütyük" amikkel a 3 fázisos villanyórát is "befolyásolni" lehet ???

tokell Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1467
Sziasztok!
A múlt hétrn vettem egy 25A 30mA 2pol. 35mm NPFI relét 6700 Ft körül.
Tokell
Lacivill Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1466
32 A jár felár nélkül, magyarul 3*10A 3 fázison, de az semmire nem elég 3*16A kb 60eFt. Leirásod alapján nem uszód meg regisztrált villszerelő, ill stabványszkrény ill. elmű bekötés nélkül. Szerintem első ütemben ki kell helyezni egy oszlopra szabvány szekrénybe a régi mérőt. Leblombálva!!! Majd ha kész a főfal akkor falihorog+ a meglévő szabvány szekrény behelyezése, elmű bekötés. Készülj fel egy 150-200e Ft költségre.
Amator: reális számok gondoloma 48-32= 48eFt az a hálózatfejlesztés. fireéle ára max. 10 eFt. de ott még van szerintem egyéb anyagköltség is . 25eFT munkadij reális, de szerintem ebben nincs tervezési költség. Kérj egy olyan árat amibe minden benne van. Itt pesten nem usznád ezt meg 140 alatt plussz hálózatfejlesztési ktsg. LACI.

Amator

L.Zsolt Creative Commons License 2004.04.29 0 0 1465
Én is pont most keresek fogyasztasmerot.

Te hol vetted és mennyibe kerult?

kosz

Előzmény: big_mafa (1457)
Péter az állat Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1464
A vezeték hosszával nem igazán lenne gond, mivel az elörébb kerülö fal miatt még hoszabb is a kelleténél, a tetötaró leszerelése sem hiszem, hogy gondot jelent, mivel magától annyira készülödik lefelé a tetöröl, hogy félö, hogy földet ér.
A nagyobbik gond az, hogy az új ház magasabb, és a mostani sátortetövel szemben nyeregtetös lenne, így célszerübb lenne a beállást az oromfalra tenni.

Lenne még egy kérdésem. Ha egy fázis helyett hármat szeretnék, akkor azt hogy lehet igényelni, ill hány A jár felár nélkül?

Előzmény: Lacivill (1460)
amator1 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1463
Lacivill,

vidéki város Bp-től 80 km-re, új építési övezet. A következő árakat kaptam a végleges helyre (majd körbe építjük a kukatárolóval):
- fogadó szekrény 20 E Ft
- Firelé 14-17 E Ft
- 45 A (45-32) 48 E Ft
- alsó kábel fogadó szekrény (ahová a betáp jön) 20 E Ft
- munkadíj 25 E Ft

Ezek reális számok? (Terv nincs, vagy nem tudok róla)

Amator

Előzmény: Lacivill (1462)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1462
120-140 között van komletten, tervvel biztitábla fogadó, betonpillér firelé... Valamilyen új lakópark?
Akkor ott általában be van fizetve a hálózatfejlesztés. Pl. Helikopter lakópark. 2*16A +1*10A felette ELMŰnek amperonként 3750Ft körül. Illetve ha nincs kifizetve akkor összesen 32A jár. LACI
amator1 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1461
Sziasztok!

Építkezés elején szeretnénk a telekre az áramot bevezetni (földkábel, elvileg megvan a lecsatlakozás valahol a telken).

Milyen költségekkel számoljak?

Gondolom 3*15 A elég lehet, azonban nem ismertek a szerelvények és szerelések árai:

Amator

Lacivill Creative Commons License 2004.04.28 0 0 1460
Gyakorlatias ötlet, kérdés: tetőtartóval ha van mi lesz addig, meg elég hosszú e a vezeték?
jahno Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1459
Attól függ, merre megy a dráút az órába. Ha bírja, akkor én tuti kibontanám a falat alóla, aztán oszlopn megáll dobozostól, majd visszaraknám a falba :-)
Előzmény: Péter az állat (1458)
Péter az állat Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1458
Sziasztok!

Kérdésem lenne a gyakorló kollégákhoz, méröáthelyezés ügyében.
A közeljövöben szeretnénk egy kis házat bövíteni, ami azzal jár, hogy a méröhelyet a mostani helyéröl át kellene tenni kb másfél méterrel elörébb, mivel az a külsö fal elbontásra, kerülne, pontosabban arra bövülne a ház. Viszont nem szivesen járnánk végig az új szereléssel járó procedúrát, csak a méröáthelyezést. Kérdésem az, hogy hogyan lehetne ezt véghezvinni? (Mellesleg a dunaharaszti elmühöz tartozunk, legalábbis ott kellett átíratni anno az órát.)
A másik, hogy kit, hogyan kellene megfüzni, hogy a házunk elötti oszlopra is tegyenek egy közvilágítást, mert az elözö tulaj biztos büntiben lehetett mert mindenhol van villany, csak itt nincs, pedig az útkeresztezödés, ami az oszloppal szemben van, indokolna egy lámpát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!