Keresés

Részletes keresés

LeveLez Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2317
_lala_!
Mindegy hogy kötöm be a kismegszakitót? Régen pl a Bakony-nál volt bennük egy valamilyen bordázott felület a szikra elfogására. Ezeknek az oldalán nyíl jelölte a bekötési irányt. Ez az újakban már nincs? Vagy mindkét oldalra rakrak ilyen szikraelfogót?
LeveLez
Előzmény: _lala_ (2312)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2316

Javasolnék egy 40Amper os Fi relét, lehet, hogy bővitesz 32A-ig nincs hálózatfejlesztész.

30mA- est célszerű venni.

25W-os nál is le kell oldania egy 100mA-esnek.

5W-os-nál 30 mA-esnek nem kell leoldani, 15W-osnak le kell.

Számolj utána a képlet adott... 

Előzmény: LeveLez (2315)
LeveLez Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2315
Azt hiszem igazad van Lacivill. Veszek egy normálisat. Hány mA-et célszerú venni. Villanyóránál 25A, utána 10 db 16A kismegszakító.

De furdal a kiváncsiság, ezért kiprobálom amit javasoltatok bekötésileg. Gondolom akkor megfelelő a fi relé (legyen az régi vagy új), ha egy 100 W-os izzót a föld-fázisra kapcsolva levág? Vagy ez így kevés még? Itt is érvényes a P=UxI.

LeveLez
Lacivill Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2314

Én azt mondanám, hogy ebbe a házba invesztálj bele még egy 10-est!

Mert ez a szerkezet talán egy építkezésen dolgozott x-évig, és azt se tudod, hogy hány mA-es tehát nyugodtan agyoncsaphat bárkit is.

Amikor a "tanácsadást" elkezdtem azt nem gondoltam, hogy ez egy bontott készülék,és nem új.

Attól, hogy a teszt gomra leold még nem jelenti azt, hogy tökéletesen működik!

Előzmény: LeveLez (2313)
LeveLez Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2313
Köszönöm az ötleteket, reggel kipróbálom.

Egyébként ez egy régi fajta fi relé, és nagyon rosszul olvasható rajta a felirat, valami "O" vagy "G" a kezdőbetű. Hatalmas szürke doboz (kb 4 egyfázisú kismegszakitó egymás mellett a mérete), nagy fekete gombbal középütt. Nem tudom milyen tipus, de sokkal nagyobb mint a jelenleg is kaphatóak, és nem fér be a kismegszakitós táblába. Biztos jól működik, mert nem rég szereltem le valahonnan, és akkor kipróbáltam a test gombbal.

A szaki a ház vezetékezésével most lett kész a napokban (azaz majdnem), de nincs összekötve a nulla a radiátorral vagy ilyesmivel. Arra ott van a földelés. A szaki meg azért nem rakja be a fi relét, mert nem engedtem hogy befejezze a munkát. Fél évbe tartott neki a szerelési munkálatok, de elért egy olyan pontot ahol betelt a pohár. Pénz visszatartva, szaki elküldve. És ha találkoznám vele esetleg visszakérnék némi dohányt az el nem végzett munkálatokért.
De innen már én is megoldom, csak a fi relé-t jó lenne...

LeveLez
_lala_ Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2312
Elmeletileg mind az irany, mind a fazisok/nulla drotja egyforma kene, hogy legyen.
Tehat a 3 fazis es a nulla az 4 tokegyforma drot kene, hogy legyen belul. Az irany
sem kene, hogy szamitson, hiszen a valtoaram mindket iranyba folyik...

Ami kulonbseg megis lehet, az pl. a Test gomb, ami egyfazisunal trivialis, de haromfazisunal nem. Szoval lehet, hogy ha az L1 + N helyett valamelyik masik parra (mondjuk L1 + L3) kotod, akkor fog meni a Test gomb is. Esetleg ellenallasmerovel ki lehetne merni, hogy a Test gomb hova van belul kotve (ha nincs rarajzolva a tetejere).

Egyebkent egyaltalan nem lehetetlen, hogy nem a fi-rele rossz, amikor a TV meg a porszivo miatt kikapcsol. Lehet pl. a lakasban a nullavezetek valahol valami kelloen kis ellenallassal ossze van kotve pl. a radiatorral. Vagy valami hasonlo allatsag. Esetleg meg kene merni...
Előzmény: LeveLez (2310)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2311

A feliratok alapján L2-re kösd a fázist L3-ra a nullát.

 

A legtöbb tipusnál mindegy hogy alulról, vagy felülröl jön a bejövő,

 

Csak átlós ne legyen.

Ha a teszt nem mükődik akkor mindenképpen ellenőrizd próbalámpával.

Fázis, és föld között le kell kapcsolnia.

Egyébként leírhatnád a pontos tipusát is....

Előzmény: LeveLez (2310)
LeveLez Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2310
Ezen a fi relén nincs rajz, csal L1, L2, L3, N. Én az L3 bemenetére kötöttem a fázist, N-re a nullát, kimeneteket pedig ezek alá. A többi L-t üresen hagytam. A lakás világításai megfeleően működtek, de kikapcsolt mikor a TV-t, vagy egy porszivót kapcsoltam be. Azt hittem jól lett bekötve, tévedtem. Ezek után kikötöttem. A test gomb nem működött.
Pontosan mit jelent 1-5, vagy 3-5 bekötés? Nekem L1-3 és N van rajta!

Még egy apró kérdés: fontos ezeknél (kismegszakitó, fi relé) a bekötés iránya. Teszem azt alulról fölfelé, vagy fölülről lefelé kötöm a bejövő vezetéket?

LeveLez
RG500 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2309

 

 Vagy 3-5 bekötés attól függ melyik kettő közt van az ellenállás teszteléskor.

RG500 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2308

 Üdv

 

 Nézd meg terheléssel a fázis és a föld között, hogy működik-e.

 A teszt gomb ilyen esetben nem legtöbb típusnál nem működik, mert megnyomásakor egy ellenálláson keresztül folyat át áramot at 1. fázis kimenete és a 3. fázis bemenete között, így az a bizonyos áram átfolyik az 1 fázison és nem folyik víssza sehol, mert a bemeneti oldalra van vissza vezetve a 3. fázisnál. Azonos fázisnál viszont nincs fesz külömbség, így nem folyik az ellenálláson áram és nem megy le a firelé teszteléskor.

Pont emiatt viszont működhet a Laci által javasolt 1-5 bekötés.

 

Tamás

Előzmény: LeveLez (2305)
_lala_ Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2307
Hogyan nem mukodott? Nem kapcsolt le, amikor kellett volna, vagy nem ment at rajta az aram (ez erdekes lenne), esetleg nem lehetett felkapcsolni?
Előzmény: LeveLez (2305)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2306

"Megpróbáltam a 3 fázisut hasonlóképpen mint az 1 fázisut, de nem működött "

 

Ez mit jelent pontosan.

 

Mostanában egyik 3f. firelén olyan rajzot láttam, hogy a bejövő fázist a 3pontra, a bejövő nullát a 5pontra kell kötni.

 

Felelősséget nem vállalok érte!!

Előzmény: LeveLez (2305)
LeveLez Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2305
Helló mindenkinek!
Lehet három fázisú fi relét bekötni 1 fázisra? A házba csak egy fázis jön be, de nincs pénzem 1 fázisut venni, 3 fázisú meg van. 1 fázisut már kötöttem be valamikor. Megpróbáltam a 3 fázisut hasonlóképpen mint az 1 fázisut, de nem működött (mindhárom bemenetre 1 fázist, föld nulla a fi relé előtt összekötve). Szerelővel konzultáltam, azt mondja hogy megoldja. Szeretném magam megcsinálni, ha lehet.
LeveLez
Cathbad - The Druid Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2304

Hali mindenki!

Kérdésem a következő: valaki el tudna-e juttatni nekem, vagy url-t mondani a szlovén schneider-electric listaárakról?

Köszi

Lacivill Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2303

Ha műanyag a cső akkor nincs mit tenni, az összekötés lényege, hogy egypotenciálra kerüljön a két cső, amikor pl cserélik az órát akkor nem történhet baj.

Nullázás: ahol a 4*25 összejön gondolom az egy doboz.

Oda kell vinni a földelést amit levertél, és ott összekötheted a földet a nullával.

Előzmény: mrwindd (2302)
mrwindd Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2302
A gázora két csövét csak összekötöm?! , annyi elég ?? Nekem az órától a házig a földe jön a gáz, műanyagcsőbe, igy a földelőszondával nincs kapcsolatban az óra egyik fele sem. A f.szondám a ház oldalánál van ahol a földkábel bejön, a földkábelem (4x25 SZAMKAM) a végén egy sorkapocsal és innen 5 x 6mm es rézkábel megy a lakáselosztoig (3 fázis,nulla, v.föld) . A nullázást, hogy gondoltad megoldani??
Lacivill Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2301

A gázórát át kell hidalni oda nem kell vasrúd!

 

Földelőszondát(kat) a sinre kell kötni, és célszerű nullázni.

Előzmény: mrwindd (2300)
mrwindd Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2300
Köszi a választ ! A földelősinről gondoltam én is a kötést. A gázóránál nekem a bejövő müanyagcső és műanyagcsöbe jön a házig is . A műanyagcsövek végén lévő vascsőre gondolsz, amira az órát csavarják? A két csőre bilincsel rézdrót és a földbe leverni 10 vasrudat, majd ehhez kötni? Így OK?
Lacivill Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2299

Jó lessz az bilincsnélkül is de a gázórát se felejtsd el!

Főelosztó földelősinjéről kössél.

Előzmény: mrwindd (2298)
mrwindd Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2298
Sziaszok! Érintésvédelmi kérdeésem lenne. Az összes csövem réz cső (gáz, hideg, meleg), ha a csővekre a földelés úgy forrasztom hozzá az jó, vagy csak a bilincs ami szabályos ???? Összekötésre a lakáselosztóból hozot 6mm2-es rézdrotot használnám.
big_mafa Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2297
Mail ment
Előzmény: Lacivill (2296)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2296

Sietve irtam egy kicsit a hozzászólást, szóval Anyag: 10eft Dij: 10-15 eFt.

Publikussá tettem a mailomat. Merre laksz?

Előzmény: big_mafa (2295)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2295

Tehat ha szakemberrel csinaltatom, 10-15-bol kijon? (tehat max. 5e a munkadij?) Annyit meger nekem.

 

Sajnos az email cimed nem publikus, igy itt kerdezem meg, h nem tudsz-e valaki megbizhatot, aki vallal ilyet? (es a foldeleseket  is lecsekkolna jol mondjuk terhelessel)

 

Kosz!

Előzmény: Lacivill (2294)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2294

Ahogy a tábládat néztem ráfér egy három fázisú, a másikat azért nem kellene kidobni, bár nem hinném, hogy el lehetne adni, az maradhatna a meglévő áramkörön.

Egy 3fázisu Fi 10eFt kostál. Beépítéssel liszálással méréssel  10-15 körül mozoghat az ára.

Bekötni TE is betudod nem olyan nagy művészet, csak az ellenörzéssel lessz gondod. De elvileg próbalámpával elvégezhető egy komolyabb próba is.

Előzmény: big_mafa (2293)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2293

OK, meg vagyok gyozve, lesz Fi rele az egesz lakasra, punktum. Jovore jon a tronorokos, jo lenne, ha tudna orokolni...

 

Ahogy en kepzelem - mostani fi relet ki a fenebe, helyere be egy 3 fazisos darab. Ahogy en gondolom, siman be lehet ezt utolag is epiteni, igaz?

 

Mindenkeppen szakemberrel csinaltassam a szerelest, vagy en is elboldogulok vele? (alap gyakorlati ismereteim vannak villanyilag.) Muszerrel kimerni ugye nem tudom, de az mennyire kell? Sajna eleg koltsegerzekeny vagyok, de olyat nem akarok, h eletveszelyeset "barkacsoljak"....

 

Vegezetul - mibe kerul ez zusammen? (sajat / villanyszerelos megoldas)

 

Koszonom!

Előzmény: Lacivill (2292)
Lacivill Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2292

Gondolom akivel beszéltél az a generálkivitelező volt, és ne ma villanyász!

 

Ha teljesn felesleges a fi relé akkor vissza lehetne kérdezni, hogy minek akkor s csőtermosztátnak.

Egyszónak is száz a vége: nem kötelező ilyet tenni az egész lakás védelmére.

Sajna az ilyen lakásoknál amit generál építtet az próbál minden nem kötelező dolgot lehúzni a költségvetésből.

Én tavaly dolgoztam egy társasházban ahol szobánként 2 konnektor volt, és az egész 100 nm-ben 1 antenna, és egy telefen kiállás. Értelemszerűen a Fi relék sem kellettek.

Én mostmár vagy 3 éve családi házat nem szerelek Fi nélkül, és még panelban is megpróbálok mindenkit rábeszélni.

Keszthelyen mutattak egy gyönyőrű házat és meghallt benne egy kislány mert a hajszárító a vízbe került.

Szomorú történet.

Az előzőre visszatérve már elhangzott helyesen: a kismegszakító a vezetéket védi, és csak teljes zárlatra old ki.

Személyesen meg babráljon a jóember mást....

Előzmény: big_mafa (2291)
big_mafa Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2291

No, beszeltem a kivitelezovel - aszondja, hogy a fi-rele csak a furdoszobai torolkozoszaritot vedi. (Lehet, erre nem gondoltam). MEgkerdeztem, h be tudok-e tenni en is fi-relet. Azt a valaszt kaptam, h teljesen felesleges, mert akismegszakitok olyanok, hogy nincs ra szukseg (mert hogy o szemelyesen babralt vele, hozzaert a vezetekhez, es nem razta meg, hanem azonnal levagott).

 

Mit tegyek?

 

A valaszt koszonom!

Előzmény: Jahno (2271)
szenyor Lopez Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2290
Én hülye ránéztem a Prodax oldalára. Most már teljesen tanácstalan vagyok:)))
Bejön a házba a koax. Van egy hármas osztó, abból egy megy az alsó szintre, ott elosztva kétfelé. Az ottani aljzatok megvannak, működnek és fogalmam sincs, hogy milyenek:)
A felső szinten lesz még két aljzat. Ha az osztóból viszem a kábelt külön mindkettőhöz, akkor végponti aljzat kell ugye? Hány db kicsatolási csillapítású?
Ha az egyikből a másikba húzom a tyúkbelet, akkor egy átmenő kell és egy vég. De megintcsak: milyen csillapítás?
szenyor Lopez Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2289
Én meg lesajnáltam a faszit:) Köszi mindenkinek.
Degeczi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2288
"még sosem láttam, hogy a Prodaxnál különböző aljzatok lennének"

www.prodax.hu, TVR aljzatok, meg fogsz lepődni...
Előzmény: szenyor Lopez (2284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!