Keresés

Részletes keresés

gumimalac Creative Commons License 2008.07.30 0 0 348
Ja és még valami: kolleganőm ajánlott egy Njivicei szállást, ott jártak. Arról a helyről valaki tud valamit?
gumimalac Creative Commons License 2008.07.30 0 0 347

Sziasztok Krk-rajongók :)

Kéne egy kis segítség... Mostanra kristályosodott ki, hogy az idei nyaralás Horvátországba lesz, Krk-szigetére. Igazból rengeteg információt összeollóztam már innen onna, hála a lelkes beszámolóknak. De még mindig nem döntöttünk a település mellett. TUdom, azért bejárható kocsival viszonylag könnyen. Természetesen olvastam már a legtöbbről, Baskát nagyon favorizálják, de engem a hering-effektus kissé aggaszt. Tehát olyan helyet keresünk ami azért nem olyan nagyon kicsi - Silo kilőve - fontos lenne a szép, tiszta, jól megközelíthető tengerpart, - lehetőleg ne lebetonozott - a nem túl nagy nyüzsi, de azért igenis este legyen élet, éttermek, és persze az sem lenne hátrány, ha nem csak kifejezetten turistaszállásokból állna, hanem azért látnivaló is lenne (bár ez nem elsőrangú szempont, hiszen ugye autóval megyünk...)stb. Ha ez meg van, akkor próbálok apartmanra szűkíteni, bár ahogy néztem, nagyon sokszor már nincs hely, de azért bízom benne találunk még valamit. Főleg pihenni mennénk, de azért természetesen körül is néznénk. Mi az abszolút kihagyhatatlan? Köszönöm szépen ha válaszoltok!

chelszy Creative Commons License 2008.07.29 0 0 346
Köszi Encsi az infokat! És mikor utaztatok? Mi jövő héten pénteken indulunk Pestről este 10 körül, gondolom hajanl 5-6 táján megérkezünk. Be van állva a híd olyankor, nem tudod?
Előzmény: Encsi84 (345)
Encsi84 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 345
Hellosztok!

Mi vasárnap értünk haza Krkről, nagyon jó volt!

Glavotok mellett Linardiciben volt a szállásunk, ahol egyébként magyarul beszélő a tour agencys emberke. 0038591202085 a telefonszáma (Molnár úr). Horvát, de jól érti a magyart.

32€ volt az appartman. Vagy idén,vagy tavaly újították fel/ vagy építették.
A tenger 5percre volt :Glavotokban, a kempingnél. Tiszta, köves, a sünik miatt gumiszandál elkél.

Bolt a szállás és a strand közötti úton volt.

Voltunk Silot kivéve minden városban. A strandok máshol túlzsúfoltak.
Vrbnik tetszett a legjobban,mert nagyon nagyon hangulatos a maga kis sikátoros utcáival. Baska, igazi üdülőparadicsom, de 10000n vannak a strandon,és korán kell kelni,ha helyet akar az ember. Vannak akik a gummimatracot leeresztve,kövekkel a tetején ott hagyják,csak hogy helyük legyen. Ez így van a többi városban is.
Punat szintén igen kellemes volt.
Bennem Krk akkora nyomot nem hagyott,de azért az is kellemes volt.

Kaját mi vittünk ki magunkkal, tojást is,kolbászt is,nem is tudtuk, hogy nem lehet.
Mi sosem néztünk ilyeneket amikor külföldre mentünk.

Ha valakinek van olcsóbb szállástippje az ossza meg, segítsünk egymásnak.

Ami nekem konklúzió-lehet hogy rosszul látom: nincs fekete túrizmus , mint a balatonon, minden apartman be van jelentve az túrista irodákba, és közel azonos az árfekvésük.
Ami nem a városban van az valamivel olcsóbb 30-40 €, ami meg a városban van 50-60€.A szobák olcsóbbak, de akkor meg a kaja drága.

kuff Creative Commons License 2008.07.29 0 0 344

Silo egy nagyon pici telepules, szerintem halpiaca nincs, erdemesebb inkabb bemenni Krk-re, ott a molon csak a 'szagot' kell kovetni :)

 

"A helységben a postán és néhány kisebb üzleten kívül csupán néhány vendéglátóhely üzemel - ezért is ajánljuk Šilot az igazi nyugalomra vágyó, illetve kisgyermekekkel utazó nyaralókvendégeknek"

 

Silo terkep:

http://www.nyakastours.hu/tablakepek/varos-terkep_44.jpg

 

Előzmény: világítólámpás (343)
világítólámpás Creative Commons License 2008.07.28 0 0 343
Sziasztok.Örülök,hogy találtam ezt a fórumot. Siloba megyünk. Ki tudja, hogy van-e ott, vagy a közelben piac, ahol halat lehet venni?
sógi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 342
Igen, az a nemzeti park nem a Krk-szigeten van, Sibenik előtt, Skradin felé kell elmenni, hogy ott legyetek. Úgy tudom Glavotok nevű településről megy át komp a Cres -szigetre. Ez a felu talán Malinska és Krk között van.
Előzmény: A28 (340)
rodore Creative Commons License 2008.07.25 0 0 341
A KRKA Nemzeti park Sokkal délebbre, Vodice és Sibenik körzetében van.
Előzmény: A28 (340)
A28 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 340
Nagyon jó,hogy ide benéztem indulás előtt 10 nappal,mert a határnál tuti visszafordítottak volna bennünket.Az autó biztosítását átvittük máshová,így most gyorsan elsőbbségin küldik is a nemzetközi zöld kártyát.Baskára megyünk appartmannba egy hétre,körül is járjuk a szigetet.Már ki is nyomtattam Sheckler ajánlásait,köszi. Olvastam,hogy van KRK Nemzeti Park.Amit néztem képeket róla gyönyörű,vízesés,imádjuk.Járt már ott valaki?Szeretném tudni milyen,könnyű oda találni?Baskáról szeretnénk egy hajókirándulás keretében megnézni egy másik szigetet is,ha indul onnan ilyen kirándulás.A Rab szigeten már voltunk,a Cres szigetet most megnéznénk.Vagy melyik városból tudunk komppal átmenni,erre a szigetre,hogy ott autóval tekeregjünk tovább.Nem pihenni akarunk,sokat kirándulni,és látni gyönyörű helyeket.Alig leszünk a szálláshelyünkön.Nekünk nagyon tetszett Rab is,biztos ez a sziget méggyönyörűbb.Nem gondoltuk tavaly mikor Horvátországba elindultunk,hogy ilyen jó lesz,a horvátokat még sok nyáron meg fogjuk látogatni.
EveSunFlower Creative Commons License 2008.07.23 0 0 339
Aranyosnak tűnik,mindenféleképpen megnézzük!Köszi szépen! :)
Előzmény: rodore (338)
rodore Creative Commons License 2008.07.23 0 0 338
Nagyon sok szórakozóhely van, disco, és élőzenés táncos hely is. Sima vacsihoz a jánlom a saloon nevű helyet, ami nem túl elegáns, de a mindig igen sokan várnak a bejutásra. A tulaj a kapuban áll és nem engedi el a vendéget, akkor sem, ha nins szabad hely, addig a ház előtt kínál meg egy itallal, majd ha leülsz már hozzák a következőt, (gyereknek ingzsebből nyalóka), kaja után pedig újabb ajándék ital, esetleg plussz palacsinta, stb. Persze ezek bőven bele vannak kalkulálva az árba, de a vendég meg van győződve, hogy neki akartak kedveskedni és ez nagyon jól esik :-)
Előzmény: EveSunFlower (337)
EveSunFlower Creative Commons License 2008.07.23 0 0 337
Igen,tudom,nagyon sokat gugliztam már szállásra és látnivalókra is(én vagyok a csapatban "az idegenvezető",nem árt felkészülni). :D Szerencsére mi olyanok vagyunk,hogy mindent szeretnénk látni.Zadar is nagyon jó volt,végig mászkáltunk,megnéztünk minden környező települést,kikötőt,Krka,Pag,Vir,szóval fantasztikus volt.Lehet itt is bejárjuk az egész szigetet,direkt sokkal több benzint számoltam az útra...:D Akkor tuti látunk mindent. :) Tudsz valami jó szórakozóhelyet Baskán??Mert pont ott fogom ünnepelni a 22. szülinapomat! :D
Előzmény: rodore (335)
kerry3 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 336

Sziasztok,

A szigeten melyik strandot ajánjátok snorkelezésre? A strandok zöme aprókavicsos? Vagy van másfajta is?

rodore Creative Commons License 2008.07.23 0 0 335

Már maga a híd is igen impozáns látvány! KRK város nagyon szép. Baskarol komppal át lehet menni Rab szigetre, és több hajókirándulást is kínálnak. Baskán egy szép kiránduló úton fel lehet sétálni a temetőhöz, ahonnan csodás a kilátás a tengerre.

Ha Google-ban arákeresel Krk-re, nagyon sok infot kapsz és szálláslehetőséget is. Kedvcsinálónak belinkelek egy képet :-)

Előzmény: EveSunFlower (334)
EveSunFlower Creative Commons License 2008.07.23 0 0 334
Húh,hát ez az amit nem merek megtenni.Nekünk sem akkora katasztrófa ha nem tengerre néző,de ha találok olyat,ráadásul szép és nem is drága akkor az nagyon jó lenne.Sajnos nem tudom visszaolvasni a fórumot,jelenleg 6 csöppség ugrál körülöttem(kutyákat tenyésztek :D),gondolom uncsi kérdés,de mit érdemes megnézni Krk-ön ill tudsz-e vmi linket,ahol ezek le vannak írva??
Előzmény: rodore (333)
rodore Creative Commons License 2008.07.23 0 0 333
Én azt javaslom, hogy megérkezéskor menjetek a belváros felé, valahol parkoljatok le és szinte egymás mellett vannak utazási irodák, ott lehet érdeklődni. Sok házra ki van írva, hogy "sobe" ezeknél közvetlen is lehet érdeklődni. Tengerre néző apartmanok az óvárosban vannak, az új részen szállodák és olyan apartmanok, amik nem tengerre nézők, de nagyon közeliek a tengerhez. Mi egy fix helyre járunk, a tulajdonos magyarul is beszél, de ez nem tengerparti és semmi extra.
Előzmény: EveSunFlower (332)
EveSunFlower Creative Commons License 2008.07.23 0 0 332
Na az nagyon jó,lehet tudsz is nekem segíteni! :) Olyan apartmant keresek ami közel van a tengerhez,igényes,2 szobás,mert ketten megyünk lányok és egy fiú,4 napra(utána 2 napra átruccanunk Velencébe),tengerre néző legyen és mindezt kb  35 euro-ig/nap/ap. :D Ilyenről van infónk?Azért vagyok így felbátorodva,mert nyár elején találtam Zadarban szállást,közel volt mindenhez,nagyon igényes volt,rendes volt a tulaj,még grillezett is nekünk,itatott minket helyi italokkal,mindezt szivességből...Napi 20 euro/4 fős apartman.Elég korrekt ár szerintem. :)
Előzmény: rodore (331)
rodore Creative Commons License 2008.07.23 0 0 331
Ezt az apartmant nem ismerem, de Baska rajongó vagyok :-)
Előzmény: EveSunFlower (330)
EveSunFlower Creative Commons License 2008.07.23 0 0 330

Sziasztok!

 

Mi 09.08.-tól megyünk Krk-re,azon belül Baska-ra.Valaki ismeri a Tomislav Klemencic féle apartmant?Előre is köszi! :)

Szilu27 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 329
Nos, szerintem mindent nagyon jól összeszedtél, én is ezeket találtam. Amit még alább kérdeztél (mit lehet kivinni stb), arra pedig már válaszoltam. De ha még találok valamit, szólok.
Ja! Baskából ugyebár át lehet menni Senj-be, ami a szárazföldi részen van. Utánanéztem, elég sok látnivaló van ott is. Mindenféle 16. századi épület, maradvány, torony...de valószínűleg az a 6 nap nekünk éppen elég lesz a szigetre.
Üdv, Szilvi
Előzmény: Sheckler (327)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.21 0 0 328
Sheckler Creative Commons License 2008.07.21 0 0 327

Hát én is nagyon remélem hogy jó idő lesz...mi Krk városban szállunk meg, de mint láthattad korábbi hsz-ban én is végeztem egy kis gyüjtőmunkát azzal kapcsolatosan hogy mit érdemes a szigeten felkeresni és hol lehet jókat fürdeni , búvárkodni.

Te mit szerveztél? szabad érdeklődni, hátha van számomra valami új infód:D

Előzmény: Szilu27 (326)
Szilu27 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 326
Mi is ezt várjuk régóta, szervezek ezerrel, nem lehet rossz idő! Jó utat Nektek és kellemes nyaralást! Ki tudja? Talán ott találkozunk. :)
Előzmény: Sheckler (324)
Szilu27 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 325
Szia! Én a met.hu (omsz) néztem többek közt a külföldi előrejelzéseknél. De csak a magyar mutatott ilyen rossz időt... köszi a megnyugtatást, most néztem reggel amúgy a google earth-en és 27 fokot jelez. :) Úgyhogy ennek hiszek.
Előzmény: kuff (323)
Sheckler Creative Commons License 2008.07.21 0 0 324
Szia, nem tudom hol nézted az előrejelzést, de a 31. hétre 31-32 fokot mutatnak nappalra és 22-t éjszakára szóval remélem nem lesz ennél rosszabb a hőfok, mert mi is akkor megyünk, és erre várunk már rég óta:)
Előzmény: Szilu27 (322)
kuff Creative Commons License 2008.07.21 0 0 323

nezd meg webkameran :)

 

http://igeny.hu/krkcam

 

Egyebkent meg sztem ne parazz, minden nap nezegetem a kamerakat es ha van is egy kis eso, max fel napos, utanna szikrazo napsutes :) Ha 25fokot irnak, akkor az tokeletesen eleg lesz.. Eddig vegig joido volt lent junius ota, a tenger par nap alatt nem nagyon hul le.

Előzmény: Szilu27 (322)
Szilu27 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 322
köszi kuff

Most kicsit elkenődtem, mert megnéztem az időjárás-jelentést és nagyon rossz időt mutat...16-18 fokot július végén! Ez borzalmas, én fürödni akarok a tengerben meg várost nézni! Bár más oldalak 25 fok körül mutatnak, nem tudom melyiknek higgyek. :(
Tényleg ilyen rossz idő van mostanság Krk-en? :(
kuff Creative Commons License 2008.07.20 0 0 321

Szilu27,

 

Vrbnik gyönyörű, nem fogtok csalódni :) A főtéren van 2-3 korrekt étterem, pizzéria, ill a város part felőli részén van egy borozó is.

 

Csak érdekességképp, Vrbnikbe menet a hegyoldalban egy magyar vállalkozó épít apartmanokat évek óta.

http://www.villa-vidra.com/

 

 

A krk-szigeti boltokról már volt ugyan szó, a Konzum a legnagyobb, viszont végre megtaláltam a helyi kisboltok weboldalát.  Trgovina névre hallgatnak és ittis szinte minden kapható.

 

http://www.trgovina-krk.hr/akcije.htm

 

üdv,

kuf

 

 

Előzmény: Szilu27 (320)
Szilu27 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 320
Szisztok!

A külügyminisztérium honlapja alapján
Élelmiszerek bevitele:
Tilos nyers húst, tejterméket, tojást, házi kolbászt és sonkát, növényi eredetű élelmiszereket, zöldséget, gyümölcsöt, és előre lefőzött húsételeket bevinni Horvátországba!
Téliszalámiból és hasonló tartós hústermékből valamint kemény sajtból személyenként összesen egy kiló vihető be. Más tartós élelmiszerekből, mint pl. konzerv, száraz tészta, kenyér, italok (ásványvíz, üdítő, sör) csak személyenként 100 kuna értékben (kb 10 ezer forint). 17 év felettiek vámmentesen: 1 liter tömény szesz, 5 liter bor vagy likőr, egy karton cigi.

Egyéb infók: Sebességre nagyon kell figyelni, nagyon büntetnek! Nemzetközi zöld kártya kell! Határról vissza is fordítanak, ha nincs. Mindenhol minden időben kötelező a tompított fény, biztonsági öv, és minden személyre kell közúti mellény. Ezért is büntetnek. Figyelni kell a gépkocsi tartozékokra is: izzók, háromszög, elsősegélyláda. A büntetés 300, 400, vagy akár 500 kuna lehet!
Egyébként köszönöm a sok infót nektek! Most kedden indulunk Krk szigetre, Vrbnik-en lesz a szállásunk. Én az interneten foglaltam közvetlenül egy horvát utazási irodánál, nem volt megszabva az indulási nap, beírtam ettől eddig, már adták is az ajánlatokat. Kiválasztottam, hogy melyiket szeretném, és azt is kapom…elvileg. Remélem, nem fogunk csalódni. Ha hazajöttünk, többet tudok mondani. A fentebbi infókat anyukáméktól is kaptam, akik tavaly voltak Losinj szigetén.
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.18 0 0 319
Előzmény: Sheckler (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!