Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 1167
Üdv!

Úgy tudom, hogy a nullabontót /ha arra gondoltok mikor két csavart meglazítva egy kis sínt széjel kell piszkálni/ azt már rég betiltotta a szabvány.

T-ai

Lacivill Creative Commons License 2003.12.08 0 0 1166
Nekem sikerült türtőztetnem magamat, hogy ne én legyek az első hozzászóló. Fenti esetben az átfolyó áram megegyezik mindkét fogyasztón, és az egy adott fogyasztón lévő feszültség megegyezik U/R-rel ezért a számítógép kampec::)
Anteris látom az irásaidbol, hogy profi vagy egy kérdésem lenne:
Adott egy intézmény, és benne egy kis parkoló 2*6 db kocsinak. Valamilyen világítást kellene bütykölni. A parkoló telekhatáron belül kb 1-1 m-re van a szomszédtól, 4m-re a kaputól. Szándékosan nem mondanám el az én elképzelésemet, hogy ne befolyásoljalak. Köszi Laci.
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 1165
azért egy tippem lenne, hogy a kettő közül melyik fog beszarni. :)

Előzmény: Pályamodosító (1164)
Pályamodosító Creative Commons License 2003.12.07 0 0 1164
Igen, és mivel a két-két fázis fogyasztói a nullavezet? által sorosan lesznek kötve. A nagy ellenállású fogyasztók "szívják" meg, mert rajtuk esik a nagyobb feszültség. Mármint a névleges 230 Voltnál jóval nagyobb.
Előzmény: Lacivill (1163)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.07 0 0 1163
Szóval helyesebben: nullavezeték bontó a neve. Csak a nullavezetéket bontja, csak akkor szabad bontani, ha nincs készülék hálózaton.Méréskor vagy javításkor.
Valóban ha ez meghibásodik 400V-os (hátom fázisu) hálózatban a csillagpont eltolódása miatt a fogyasztokon 230V nál nagyobb feszültség keletkezik.PUKK!!!. A nullán semmi sem folyik, da a nullavezetőn adott áramkörben ugyanaz az áram folyik, mint a fázisvezetőn. Laci
Pályamodosító Creative Commons License 2003.12.06 0 0 1162
Sziasztok!

Van valakinek elképzelése, hogy mi az a nullabontó? Nekem van egy halvány sejtésem, de ezt én magam találtam ki. Szerintem ez egy olyan berendezés, ami a nulla vezetéket úgy szakítja meg, hogy vele együtt a fázis(oka)t is egy id?ben megszakítja. Tényleg így van?

Egyébként a nulla vezet? meghibásodása(megszakadása) nagy kárt képes tenni 3 fázisú hálózatokban (pontosabban a rákapcsolt berendezéskben). És erre nem árt nagy gondot fordítani az olyan lakásokban/házakban, ahol, mind a 3 fázis be van kötve.

Üdv!
Pályamodosító

Lacivill Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1161
Néhány válasz a feltett kérdésekre:
Elmű által regisztrált villanyszerelő kicserélheti a mért fővezetéket,( melynek legkisebb megengedett keresztmetszete 6-os) alu kb. 2 szer rosszabb vezető. Terhelhetőség: 2,5 alura egy kicsit sok a 25A, de a 6-os egy kicsit túlméretezett.De ez függ a távolságtól, és attól hogy milyen tipusu a vezeték. Laci.
kukonya Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1160
Azt azért megpróbálom megtudni az elműsöktől, hogy merre jön befelé az áram, mert vannak a falban mindenfelé aluvezetékek, és kiirtanám azt, ami felesleges. Vicces dolgok vannak egyébként a falban egy 80-100 éves házban. Ide-oga kanyargó vaskos aluvezetékek áram nélkül; városi gáz vezetékek mindenfelé; ólomcsövek szerencsére víz nélkül. A legnagyobb fejtörést eddig a városi gáz vezeték okozta. Úgy tudtam, hogy gázt nem szabad falban vezetni. Ezek szerint valaha lehetett.
Előzmény: Törölt nick (1159)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1159
Üdv!

Úgy emléxek 25A-hez 6-os alu kell.

T-ai

Előzmény: kukonya (1158)
kukonya Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1158
Nálam is aluvezetékek vannak az óra környezetében, egészen a kismegszakítókig, de legalább brutálvastagok, alig tudtam belenyomkodni a dobozba. A hosszproblémát úgy oldottam meg, hogy az eredeti olvadóbiztis márványtáblánál 1.5 méterrel lejjebb raktam a kismegszakítók dobozát, a mérőóra fölé kb 30 centivel (így 2m körül van). Na ez persze a lakás adottságaiból következik.
Az alumínium mennyivel rosszabb vezető, mint a réz? Aluból milyen keresztmetszet kell 25A-hez?
Előzmény: Törölt nick (1157)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1157
Üdv!

Hát ez a tipikus eset!

Nálam meg az történt, hogy az a vezeték ami az órából megy fel a biztihez, /gondolom az óracserék alkalmával történő ujrablankolás miatt/, úgy meg van spanolva, vagyis olyan rövidre van hagyva, hogy nem birom még csak megmozdítani sem a biztosíték táblát. Ugyanis sajnos még hátsó csatlakozású bizti van, amit csak a táblát leszedve lehet kikötni, és amit már éppen ideje volna kicserélni.
Na! -Gondoltam- Majd ha jönnek órát cserélni, kicseréljük azt a vezetéket, hogy tudjak a biztik hejett kismexakítót rakni.
Jöttek is, még a vezetékeket is odakészítettem nekik, /több fajta méretben 4, 6, 10, stb és színben./ És mondom:
-Ha meg lehetne oldani, cseréljük már ki azt a vezetéket ami az órából tovább megy, mert nem birom levenni a bizti táblát.Még segítek is, meg van itt anyag is.(meg nekik is volt)
És ugyanazt a választ kaptam amit te:
-Az nem űrájuk tartozik.

Azóta is úgy van, nem tudok még csak mögényúlni sem hogy elvágjam, de amúgy is maga a vezeték is korszerűtlen asszem 2,5-es alu, (20 Amperhoz)

Hát akkor kérdezem én!
Ki a f@sszal cseréltessem ki, ha az illetékesek nem akarják?
Mert az oké hogy az a drót énrám tartozik, de a végit nekik kell bekötni, mert plombás az óra kapocslécce. Ha azt levenném akkor meg azért lenne ugatás.

T-ai

Előzmény: jahno (1156)
jahno Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1156
Ismerősnél magába az órába aluvezeték ment be, kellően vékony. Most újrahúzta a házát, jöttek óracserére, de a drótot nem voltak hajlandóak kicserélni, még kenőpénzért sem, mondván, az az óra után van, semmi közük hozzá.
Előzmény: kukonya (1155)
kukonya Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1155
Hali:
Amikor kijönnek az Elműtől óraátírás és szerződéskötés kapcsán a lakásba mérőórát ellenőrizni, akkor mit néznek meg? Ugye jól tudom, hogy a főmegszakító és a mérőóra után következő dolgokhoz semmi közük, illetve nem érdekli őket? (nem mintha takargatnivalóm lenne ;-)
Lacivill Creative Commons License 2003.12.01 0 0 1154
Igazad van a munkánk sokrétüségében. Én éppen mérgalődtem, mivel 6 m-en belül a gázszerelő 6 helyen furta, véste meg a csövemet, pedig egy magasságban megy mindenhol, dobozok látszodnak. De ez az állat elhatározta, hogy nem megy feljebb, csak kétcentivel megy feljebb semmi gond. A menyezet, és a gázcső között 30 cm volt.
Más téma www.candela.hu egy szaküzlet, kimondottan 12V-os lámpatestekkel van teli. Laci.
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.12.01 0 0 1153
Szia Anteris!

Igazad van, egy jó vill.szerelő aranyat ér.
Nálunk főleg "pszichésen" volt probláma az ajánlattal. Mi az árajánlatot úgy kértük, hogy legyen benne ez a szakasz is, erre a vill.szerelés végén bökte ki, hogy ez nincs benne mégse. és így nem esett túl jól a 90e Ft-os plusz.

Üdv mindenkinek.
Padlizsán

Előzmény: Törőlt_nick (1152)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.12.01 0 0 1152
mű I 21-29 cső méterének elhelyezése - mindegy hogy hová - 0.32 óra, vagyis 1000 forintos rezsióradíjat számolva 320 forint métere. Na most két szálat fektet az ürge, ami 640 huf/méter. 40 x 640 az mennyi?

A villanyszerelőket ne bántsátok. A dupláját dolgozzák bármelyik szakmának s mégis csak a felét keresik. Ráadásul a többi iparossal ellentétben az egész épízkezést át kell látnia, mert az összes szakma kapcsolódik hozzá. A víz-gáz, fűtés, biztonságtechnika, tévéhálózat, informatikai hálózat, telekommunikációs hálózat, minden! Ugyanakkor emezeknek meg fingjuk sincs semmiről. Jönnek, megszerelik a maguk kis cuccát, aztán viszlát. Nagy bizonyossággal kijelenthetem, hogy ahol jó a villanyszerelő ott sokkal kevesebb a probléma is a kivitelezésen, mert teljes rálátása van a munkákra és emiatt segítségére lehet úgy a megrendelőnek, mint a többi szakinak.
Nem véletlenül került ki sok híres ember a villanyszerelők közül! Walensa is drótos volt! :)

Előzmény: padlizsán 007 (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.30 0 0 1151
Esetleg tudnál mondani üzletet? /Belváros, bkv-val megközelíthető hely, XV ker.?/
Előzmény: Lacivill (1148)
Lacivill Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1150
Ez után nagy áruházat irok, nem akarok egyikkel sem kivételezni. Sokszor gond van az izzók élettartamával, és világítási teljesítményével is. Szoktam volt mondani, hogy ezek próbaiizók.
Az előbb véletlen 30 W-osat irtam helytelenül, 35 W-os létezik. Maga a "lámpatest" általában ugyanaz amit a szaküzletek is árulnak. Laci
százalék Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1149
Szia, spotokat sem érdemes baumax intézményben vásárolni?
Előzmény: Lacivill (1148)
Lacivill Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1148
Célszerű elektronikus "trafót" használni, Baumaxos csomagokat került. Csak villanyszerelési szaküzletben vásárolj.
Ha az álmenyezet fölött van 5 cm hely( duplán lécezve bramac tetőtéccel hosszában, majd keresztbe) akkor elfér benne a "trafó" azon a lyukon amelyet a lámpának vágsz be fér. Célszerű állítható keretet szerelni. A trafó általában 12V/105 VA, ez 3 db 30W-os, vagy 5 db 20 W-os izzóhoz elegendő.
Laci.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1147
Sziasztok!
2x1,5 méteres panel fürdőszobában szeretnék vizálló gispzkarton a plafonra és abba spotokat.
Lehet-e bármilyen problémám ezzel?
Hol és milyen spotokat érdemes venni ehhez?
A trafót (gondolom az van hozzá) hova érdemes elhelyezni, a gipszkarton mögé, vagy a későbbi esetleges meghibásodás miatt azon kívülre kell tenni? Ha igen van-e ehhez valami spec. borkolat (nedves helyiség miatt) illetve a spotokhoz gyárilag adott kábelek megfelelnek-e erre a célra is?
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1146
Persze. ;-)) Azert irtam ezt mert talan minden hazban van lehet kettő foglalat kettő izzóval a müszert csak nehezebb egy kicsit szerezni.
Előzmény: Szecső (1145)
Szecső Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1145
Igaz, bármilyen eszköz használható ami kimutatja a 400V-ot és nem életveszélyes.
Előzmény: Törölt nick (1144)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1144
Sukséges ketto darab izzó foglalattal ami sorbakötöl. HA 220-230 akkor kevesbe vilagit a kettő ha 400 V akkor jobban igy nem kell muszer hozza.
Előzmény: Szecső (1143)
Szecső Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1143
Szia

Szükséges eszközök: fázisceruza, feszültségmérő
A fázisceruzával kideríthető, hogy a konnektorokban melyik csatlakozó a fázis. Majd le kell mérni az egyes konnektorok fázisainak feszültségkülönbségét.
Ahol nincs feszültségkülönbség a fázisok között azok azonossak. Fázisok között a feszültség 400V.

Szecső

Előzmény: Bobbo (1142)
Bobbo Creative Commons License 2003.11.28 0 0 1142
Tudna valaki segíteni?
Ha van 4 dugaljam, amiben 3 fázis van, hogyan lehet megtudni, melyik kettőben azonos a fázis?
Sajnos lekapcsolni nem lehet.

köszi

Degeczi Creative Commons License 2003.11.27 0 0 1141
picit OFF, de valszeg itt lehet a legtöbb hozzáértő: Hajdú Energomat (6-7 éves, felültöltős, elég régi konstrukció lëhet) mosógépből könnyen ki lehet szedni a fűtőszálat? Úgy értem van-e vmi szétszedési trükk, vagy speciális tömítés - bármi...
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.11.27 0 0 1140
Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget.
3*25 amperről van szó.
És igen, a földben kéne vinni, egy árokban az áramot, telefont és kábeltv-t.
A vill.szer. témához abszolút nem értünk se a férjem, se én, ezért itt a sötétben tapogatózunk...
Én se az anyagköltséget tartottam soknak, hanem a munkadíjat. ugyanebben az ajánlatban szerepel az is, hogy felszerel 16 db átmeneti dugaljat és égőt foglalatba, ezt össz. 1500 ft-ért. ezért nem értem, hogy mi 8800 ft a műanyag cső lerakásán, ami időben biztos, hogy hamarabb megvan, mint 16 db cucc felszerelése....

Köszi mindenkinek,

Padlizsán

Lacivill Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1139
Bár még új vagyok ezen a csatornán, de ebben a szakmában utazok már 20 éve. Nem szeretnék tulontúl is okoskodni de a kérdésben a telefon és tv földkábelként szerepelt. Persze kaputelefon, vagy 230 V-os hálózat részére lehet csövet letenni, de 40 m-en utólagos behuzás nem egyszerű. Bár lehetséges. Laci
jahno Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1138
Előírás is, meg azért mondjuk számgéphálózat közelében jól tud zavarni a 220 volt, elvileges síkon egyéb vezetékekben is indukálódhat feszültség.
Előzmény: Nőgyógyász (1137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!