Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2004.08.09 0 0 1867
Aug 12től  akcióban a METRÓ áruház a legjobb forrás!
Előzmény: András111 (1866)
András111 Creative Commons License 2004.08.09 0 0 1866

Szia Lacivill!

 

Nekem is el tudnád küldeni a beszerzési forrást? Feltéve ha egy komplett családi ház szerelvényezése nagyobb mennyiségnek számít...:))

 

uandras@mailbox.hu

 

Előzmény: Lacivill (1864)
BogiZoli Creative Commons License 2004.08.09 0 0 1865

Jó Reggelt!

 

Hamarosan odaköltözök barátnőm 40 éves házába ahol ugye nem maiak a kábelek, biztosítékok. Namármost, nekem van otthon mindeféle zenei kütyüm amik fogyasztanak rendesen és oda akarom vinni. Hogyan tudom  megnézni a ház max KW terhelését, hogy ne az legyen, hogy használat közben levágja a biztosítékot? Van valami mérő amivel egy próbaterhelést lehet végezni? Még most a szüleimnél is előfordul, ha megy nálam minden cucc /szinti, hangfalak, erösítő, számítógép, keverőpult stb.../ és véletlenül muter bekapcsolja a mikrót és én is valamit pont akkor kapcsolok be levág mindent és ezt elakarom kerülni.

Kösz a segítséget.

 

BogiZoli

Lacivill Creative Commons License 2004.08.06 0 0 1864
Küldtem mailt tegnap.
Előzmény: mrwindd (1863)
mrwindd Creative Commons License 2004.08.05 0 0 1863
Sziasztok! Tudna valaki abban segíteni, hogy hol érdemes beszerezni nagyobb menyiségü (100 -150 db) PRODAX ARCUS szerelvényeket !!??!! Köszi !
RG500 Creative Commons License 2004.08.05 0 0 1862
BBéci FLA kifejezetten prodax márkájú 65-ös dobozba való csatlakozót keresett ezért ajánlottam . Üdv Tamás
Előzmény: BBéci (1850)
dt0230 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1861

Köszönöm szépen, megtaláltam.

Esetleg csípőből nem tudsz körülbelüli árat erre a meghajtótrafóizére és a foglalatra? Ha nagyon drága, nem szaladnék utána.

Köszi!

Előzmény: Jahno (1860)
Jahno Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1860
Ez csak maga a fénycső rész. Minden energiatakarékos ilyen, csak van aminél a csőrész cserélhető, van aminél egybe van építve a trafóval vagy izzítóval, vagy minekhíjjákkal. Mint a hagyományos izzó, van egy ilyen 4 lukú foglalat, és tudod benne cserélni. www.eur.lighting.philips.com/int_en/oem/ ca/general/products/catalogue/compact_fluo/master_pl_t_4pin.pdf
Előzmény: dt0230 (1859)
dt0230 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1859

Öcsém egyik nap hazaállított egy, nekem ránézésre enegriatakarékos izzónak tűnő Philips márkájú lámpatesttel. A problémám az, hogy a megszokott 2 helyett 4 pólusú cstalakozója van. Látott/használt már ilyet valaki? Hogyan kell ezt bekötni? Lehet, hogy 3 fázisú?

 

Ez van ráírva :

Philips Master PL-T 830/4P

GX24q-4

42W/830/4P

 

Köszi a segítséget!

Jahno Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1858
Egyik fali lámpánkba még a 100-as izzó is kevés. Normálfoglalatos, van-e valami iparibb fényerejű, hőtermelése miatt meg valami kedvezőbb energiatakarékos cucc? Még egy lámpát nem szeretnék felfűrni, felsőszomszéd már lezörgött párszor, pedig nem is voltunk durvák.
Jahno Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1857
Fali horony fölé ha gipsz/csemperagasztó/glett jön, akkor az nem fog kijönni.
Előzmény: Törölt nick (1856)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1856
Na jó, de én a falba mart hornyokba akarom betenni, aztán a széleit leglettelni, rá üvegszálas csíkot és aztán tapétázni, kérdés, hogy ebbe nincs-e valami buktató. Nem szeretnék csíkban végigszakadt, vagy olyan tapétát amin jól látszik, hogy van alatta valami.
Előzmény: Jahno (1855)
Jahno Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1855
Én 40x20-as csatornát sim,án felraktam, lefelé ágazva 20x10 vagy 32x15-öseket, nem lett olyan durva, mint vártam. Illesztésekkel/kapcsolókkal volt azért némi bajom, szegény Prodax Arcusnak a falon kívüli kiemelőkeret inkább csak gipszkartonra, vagy hasonló full sík felületre való, olyan spéci mérnöki illesztései vannak, hogy panelon elég jól bír vetemedni, csavarodni. Egyik helységben most lesz próba, majd lesz valahogy. 5 szál vezetékhez nem kell túl durva cstorna.
Előzmény: Törölt nick (1852)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1854
Kösz a tippet, a bolt tényleg korrekt, bár az már ott nem Bácska, hanem Fő u.:), de azért megleltem.
Előzmény: RG500 (1843)
Degeczi Creative Commons License 2004.07.31 0 0 1853
persze, értem, teljesen a saját tetőtérrel vagyok elfoglalva (és oda jórészt egyáltalán nem kell majd csatorna, elég lesz az ilyen egybekábel)
Előzmény: Törölt nick (1852)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.31 0 0 1852

Ez egy régi panel, gyakorlatilag sehol nincs becsövezve, ahol igen, ott se lehet kiszedni a régi vezetéket. A kábelek nagyrésze elöregedett tömör alukábel ami palmatexel volt/van feltaknyolva a plafon és a falsik találkozásához. Ezt leszed(t)em, a vakolatot körülötte levakartam - volt ahol tiszta cementes ágyba rakták na ott fúrni kellett olyan kemény volt - a helyére mindenhol műa. csatorna megy fel.

Van olyan kábelem is (1,5-es és 2,5-es is) amilyet írsz, de mivel van olyan irány ahova 5 szálat kell vinni így a méret is lényeges, ezért rakok külön egyeres vezetéket is, hogy elférjen egymás mellett a csatornában az összes. Ahogy néztem az egyik irányba mindenképpen ilyet is kell vinnem, különben akkora csatorna kellene, ami már túl bumszli.

Előzmény: Degeczi (1848)
Lacivill Creative Commons License 2004.07.31 0 0 1851

A vezeték összekötéseinél semmi gond a forrasztással.

 

Az MBCu kábel amiről szerintem irtál azt csőben, ahol könyökök vannak nemigazán tudod behúzni.

Előzmény: Degeczi (1849)
BBéci Creative Commons License 2004.07.31 0 0 1850

 Hangszórókábelhez nem szerencsés semmilyen csatlakozót, toldást alkalmazni! A vezeték megszakítás nélkül kösse össze az erősítőt a hangdobozokkal! A két végére természetesen szabad, sőt illik banándugót, vagy villát szerelni.

Elég snassz, ha a falból egy csupasz lyukon kandikál ki a madzag, ezért olyan doboztetőt javaslok (100 forint körüli áron lehet hozzájutni), amin van egy megfelelő méretű kerek nyílás, ezt kell felragasztani a falra.

Előzmény: RG500 (1847)
Degeczi Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1849
mi a gond a forrasztással? egy autóban talán tényleg nem a legszerencsésebb, nagyon nagy hőmérsékletingadozás fordulhat elő, és ha az ón nem ugyanúgy tágul mint a réz, akkor gondolom megrepedezhet, kilazulhat a forrasztás
nade lakáson belül?
komolyan kérdezem, mert a tetőtérbeépítésünk kábelezésénél biztosan lesz szükség leágazásokra, és azokat forrasztással terveztem megcsinálni
Előzmény: RG500 (1804)
Degeczi Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1848
miért szinenként veszed? nem túl drágán (én pl most 70-ért vettem) lehet kapni olyan kábelt, ahol a három tömör rézdrót már össze van fogva egy második réteg szigetelésbe
könnyebb vele dolgozni, és van, ahova így már külön cső sem kell
Előzmény: Törölt nick (1814)
RG500 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1847

 

FLA

 

Nézd meg a 1844-et Prodaxból jack aljzat ,speakon aljzat, vagy Canon aljzat van ehez sajnos meg kell venni a dugókat is.

 

Üdv Tamás

 

Előzmény: FLA (1846)
FLA Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1846
RG500, nem vezeték kell, azt kapok minden sarkon - nekem aljzat kellene Prodaxban (ami egyébként nincs). Legrandból lenne (ezúton is köszönöm a segítséget mrwindd-nek!), de az a kapcsolócsalád egyrészt nekem formára nem az ízlésvilágom, másrészt Prodaxból már mindent megcsináltam, csak még ezt a nyavalyás hangszóróaljzatot kerestem, mert nem hittem el, hogy ilyet nem gyártanak, azt hittem, csak én nem találok sehol.
Előzmény: RG500 (1843)
FLA Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1845

Húú, én ezt szerencsére meg bírtam úszni, a tetőtérben amit csak lehetett, felvittem a padlástérbe és ott a középgerendákhoz rögzített pvc lefolyócsőben vezettem mindent az elosztószekrényig. Egyetlenegy fedeles dobozom sincs a falakon, csak kapcsolókhoz, dugaljakhoz, stb. kellettek dobozok (mindenhol gégében mennek a vezetékek természetesen). Ahol pedig össze kellett kötnöm vezetékeket, toldásokat, azt a szerelvények mögött a dobozban csináltam, elfért mindenhol (persze alaposan leszigetelve).

Mondjuk a földszinten nem tudom, hogy tudtam volna mindenhol elosztódoboz mentességet "kierőszakolni", még nem terveztem meg, csak jövőre lesz esedékes...

Előzmény: TOM (1836)
RG500 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1844

Üdv

 

ALFFLA és Tybald cseréljetek :-)

RG500 Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1843

 

Üdv mindenkinek

 

Lacivill neked volt igazad nem találtam meg, Én abból indultam ki, hogy a műszaki ellenőr nem veszi át ha nem kötőelemmel van.

 

ALFFLA Újpalotán a Kazinczy Bácska sarkán kapsz méterre vezetéket

 

Tybald a fenti boltban vannak hangfal csatlakozók különböző aljzatokkal, de van olyan is aminek két pár piros és fekete csipeszes füle van mint a hangfalak hátulján lévő.

 

Üdv Tamás

szicsu Creative Commons License 2004.07.30 0 0 1842

Kötődoboz, elosztódoboz...

 

Én besűllyesztettem a téglába, 1 centire kiállt a síkból. Kőmíjes tett a falra 1,5 centi vakolatot (közben nylon galacsinnal védtem a vezetékeket). Vakolás után felszorítottam a doboztetőt. (persze vakolás előtt foto minden védőcsőről!) Kicsit piszkálni kellett körbe a vakolatot, hogy a tető fennmaradjon. Ezután festő síkba glettelte, majd jött az a struktúrált mintás üvegszálas tapéta, és arra a festés. Még egyik helyen se repedt meg (van vagy 20 db!).

Az egyiket ki kellett bontani, mert elterveztem a világítást. A pontos hely ismert volt, plusz egy kis kopogtatás... Aztán linokéssel szépen körbevágtam a tapétát, lekotortam a glettet, és klasszul kiemeltem a doboztetőt. Még nemtom, miként rakom vissza, mert így most csúnyácska. Amikor a tetőt visszanyomom, körülötte kilátszik 1 cm körgyűrű szürke malter:((( Kéne egy nagyobb doboztető (ráér).

üdv

szicsu

Előzmény: TOM (1836)
TOM Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1841

Este mepróbálom besüllyeszteni a falba. Holnap tudósítok mi sikerült. Kösz.

TOM

Előzmény: Törölt nick (1840)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1840
Vedd le, rakj a tetejére fűrészporos tapétát és fesd le olyan színűre mint körülötte a fal aztán ha megszáradt tedd vissza, vagy úgy is nagyon látszana a szintkülönbség?
Előzmény: TOM (1839)
TOM Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1839

Akkort megpróbálom kissé besüllyeszteni, meg ráglettelni valamicskét, h síkba kerüljön, ha még festést után is bután néz ki.

Kösz,

TOM

Előzmény: MZ/Y (1838)
MZ/Y Creative Commons License 2004.07.29 0 0 1838
Szerintem nem. Ha le kell szedni, garantáltan nem a szép kerek fedő fog lejönni, hanem körülötte a vakolat is.
Előzmény: TOM (1836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!