Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1837

HA veszed a fát , még át is vernek közben , dolgozol vele, akkor lehet nem !

Van helyed előre vagy 2 évre betárolni fát ?

Jól szigetelt a házatok és kondenzációs kazánotok van..

Tudom, hogy itt off lesz,

DE amíg 100 Ft körül van a gáz ára/m3...nem érdemes ebben gondolkodnod !

Napi 100-200 ft spórolásért koszolnál a lakásban ?

 

Előzmény: renter (1836)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1836

Hát nekünk az építtető a spórolás céllal adta be, ezt a plusz kémény építést. Igazából így se drága a fűtés, a látvány miatt szeretnénk kandallót, de olyan igazi kandalló nem nagyon fér be, mert kicsi a nappali, ezért gondolkozunk ilyen kandallókályhán. De ha alkalmas vízteresre akkor azt gondoltuk miért ne, csak olcsóbb lenne a fűtés

 ha már úgyis tüzelek vagy nem?

joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1835

EZ most spórolás vagy látvány miatt kell/lett kitalálva ?

Ha a spórolás miatt, akkor felejtsd el. Ha csak nem ingyen van a fa..

Ha látvány miatt, akkor meg legyen csak légfűtéses, elkerülvén a sok "macerát"..Túlfűtés, biztonsági cuccok stb.

 

Előzmény: renter (1834)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1834

Sziasztok!

 

Vizteres kandallót szeretnénk de teljesen vakon vagyunk.

A ház falazata 30 cm-es Ytong rajta 8cm-es dryvit szigeteléssel (A+). A ház maga 75 nm2. A házban a nappaliban plusz kémény lett elhelyezve a vízteres kandalló kiépítési céljából (160mm kürtőátmérővel). A nappali+konyha kb 25nm együtt. A vízteres kandallót a fűtési rendszerre szeretnénk kötni. A gázkazán egy kombinált kondenzációs turbó cirkó beépített szivattyúval(és zárt tágulás tartállyal) - ennyi adatot tudok:). A vízteres kandalló nyitott rendszerűnek kellene kiépíteni puffertartállyal ha jólértem?!?. 
Mivel nem nagy a ház amit ki szeretnénk fűteni, ezért egy kis kandallóbetét teljesítménye (12kw) elegendő lehet ?!

 

Néztem kányhákat, pl ezt: http://www.pritykandallo.hu/termek/prity_fgw15

Mi a véleményetek? A fűtésszerelőnek mennyi a reális ára hogy beépítse ezt? Mire kéne még figyelni?

Camel73 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1833

Fűtést életemben nem csináltam még nem vagyok benne járatos semennyire.  De azt mondja az ismerős nem nagy dolog ez. De ha valaki nem biztos magában akkor nem vállalhatja el a munkát szerintem. Kissé értetlen. :)

Előzmény: joevagyok68 (1831)
gmkiev Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1832

Még ne vállald el!

De tanulj olvass.

Mi is úgy kezdtük.

Előzmény: Camel73 (1830)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1831

Szóval mégis elvállalod....?

Mert , hogy azt mondd "köszönöm de nem, mert nem a szakmám/nem értek hozzá", ezek az infók feleslegesek !

Előzmény: Camel73 (1830)
Camel73 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1830

Köszi a linket. A lényeg az,hogy minden ilyen hálózathoz szükséges a tartály? Egy olyan kiépitett rendszer akkor nem állja meg a helyét,hogy két radiátor van rákötve a vizteres kályhára vagy kandallóra és oda be van iktatva egy keringtető szivattyú és egy termosztát?

Előzmény: gmkiev (1829)
gmkiev Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1829

Itt alant láthatsz pár fotót.

 

De hogy kedved legyen játszogatni, küldök egy linket.

 

http://www.edilkamin.com/ita/doc/menu.swf

 

Jó nézelődést.

Előzmény: Camel73 (1828)
Camel73 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 1828

Sziasztok.

 

Vizvezeték szerelő a szakmám és a napokban egy olyan helyen voltam ahol a tulaj meglátta,hogy az Sp csövekkel szerelem a vizvezetéket és mondta,hogy ilyennel akarja megoldatni a fűtést is otthon nála. Kérdezte,hogy megcsinálnám-e?Én mondtam neki,hogy a fűtéshez nem értek és sosem csináltam.Azt mondja nem nagy dolog.Én tudatlanul mint vizvezetékszerelő nem merném elválalni egy vizteres kandaló vagy kályha bekötését.Mi kell ahhoz,hogy minden jól müködjön? Valaki tudna egy leirást adni vagy esetleg fotókkal egésziteni? Csak azért,hogy tudjak neki mit mondani,hogy értse meg ehhez szaki kell aki vágja a témát. Ez egy külön szakma más mint a vizvezetékszerelő. Jól irom? :)

 

Előre is köszönöm.

gmkiev Creative Commons License 2016.08.17 0 0 1827

Előzmény: Htomi84 (1824)
gmkiev Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1826

Ha van puffer akkor minden kockázat nélkül rá lehet. Természetesen az írott és íratlan biztonsági megoldásokkal szerelve.

Ez egy rutin feladat.

A képeken egy Nagybörzsönyi öreg ház fiatal tulajdonosai készíttettek velünk hasonlót.

Egy a sok közül.

Előzmény: Htomi84 (1824)
ronkovik Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1825

Padlófűtést és vízteres kandallót csak pufferrel érdemes összekötni, elvileg másképp is lehet,csak eléggé rizikós. Más kérdés, hogy illik mellé egy szünetmentes táp is, ha esetleg elmegy a delej, legalább addig tartson ki amíg egy teljes rakat leég a kandallóban, ha többet is bír az szinte már a luxus kategóriája, nem megfeledkezni az egyéb biztonsági kütyükről... Lesznek fűtési anomáliák ( nappali meleg, hideg padlóval, vagy ha a padlót nem tudod lekapcsolni akkor marhameleg)

A légfűtéses kandallóval is ki tudod fűteni a teljes kecót, ha megfelelően el van vezetve a meleg levegő csöveken keresztül a távolabbi szobákba, illetve a hideg levegő útja is biztosítva van a kandalló felé. Ennek előnye,hogy áram nélkül is megy, hátránya,hogy a légtechnihai csöveket nehéz megfelelően elvezetni, áthallás lehet a csöveken keresztül, stb. Minden az igényeken múlik, meg a pénztárcán.... ;) nagy kérdés, hogy van-e megfelelő kémény, biztosított-e a kandalló levegőellátása. Szóval megoldható, de rengeteg kérdést felvet...

 

Előzmény: Htomi84 (1824)
Htomi84 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 1824

Szia!

Mi vízteres kandallót szeretnénk építtetni a nappaliba ami egy légtér az amerikai konyhás étkezővel (közlekedőkkel kb 65 nm).

A házban (120nm) mindenhol padlófűtés van, radiátorok nincsenek. Jelenleg gázkazánnal történik a fűtés, amire rásegít egy napkollektor. A puffertartály 750 literes. Ez adja a HMV-t is.

A kérdésem, hogy rá lehet-e kötni egy vízteres kandallót a már meglévő rendszerre, ami a gázkazánt kiváltaná vagy rakassunk egy légfűtéseset, ami befűti a ház felét, a szobákat és fürdőt pedig a gázkazánnal a padlófűtésen keresztül.

Válaszod előre is köszönöm.

ronkovik Creative Commons License 2016.07.29 0 0 1823

Ilyet nem állíthatok,hogy az e. a legjobb, lehetne azon is fejlesztgetni. Megnéztem amit rendeltél, ha tényleg igaz ami a leírásban van, akkor nem lehet olyan rossz.(6mm falvastagság, súly, öntvény ajtókeret ) 

 

A véleményem a kisebb kályhaszerű készülékekre vonatkozik, amit láttam abban egy röhejes zártszelvényből és csövekből összehegesztett hőcserélő volt, a külső lemez vastagsága jó ha 3mm volt.

Előzmény: Hobbyzók, (1822)
Hobbyzók, Creative Commons License 2016.07.25 0 0 1822

Kicsit megilyedtem,. Most rendeltem meg a Prity CW28 kandalló betétet a házunkba, aminek jobb a hatásfoka mind a kamin-nekek. Az elöző házunkba egy idro 70 volt(elégedett voltam vele), de most a leírás szerint nagyobb teljesítményű,nem nagyobb méretű, rusztikus, öntöttvas-ajtós, zárt rendszerre köthető és nem utolsó sorban direkt kémény csatlakozású betétet szeretnék, ami még olcsóbb is.

És szerinted az edil a king?

Még lemondhatom, ha bizton állítod. Tényleg a többi sz.r?

 

Előzmény: ronkovik (1821)
ronkovik Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1821

Ezt csak 1 épületgépész tudná biztosan megmondani. Tudni kellene a ház pontos hőigényét, mennyire szigetelt stb. Nekem egy e.kamin idro 50-es van 80egynehány m2-re, 2db 1600-as 3db 600-as, 2db1200-as (bár ezek nem nagyon mennek,mert ezek vannak a nappaliban, ahol a kandalló is van) ezek mind dupla sorosak, van még 1 törölközőszárító 400x1800, 1 400x600 3 soros, illetve 1 120lit HMV tároló, ezt röhögve viszi, igaz ez a betét majdnem 2x akkora teljesítményű mint az aqwa.

Előzmény: bizodani (1820)
bizodani Creative Commons License 2016.07.14 0 0 1820

És az Edilkamin elbírná azt a rendszert, amit leírtam?

 

Előzmény: ronkovik (1819)
ronkovik Creative Commons License 2016.07.14 0 0 1819

Ha jót akarsz magadnak akkor az e.kamint választod, a prity meg a másik egy kalap.....

Előzmény: bizodani (1818)
bizodani Creative Commons License 2016.07.13 0 0 1818

Sziasztok!

 

Hamarosan fűtéskiépítés lesz aktuális nálunk és a vízteres kandallókályhákat nézem, mivel árban ezek olcsóbbak, mint egy épített kandalló, vagy a gázfűtés. Kazános központira nincs lehetőségem, a tűztér mindenképp a lakásban lesz, ezért is tűnnek jónak a vízteres kályhák. 

 

A kályhát egy kb. 30-35 nm-es amerikai konyhás nappaliba tennénk, ezt jó lenne, ha a levegőfűtés oldala kifűtené önmagában. Ezen kívül a kályhára rákötnénk egy 180-as radiátort, ami egy 24 nm-es szobát fűtene, egy 160-ast, ami egy 17 nm-est, és egy 60-ast, ami egy 6 nm-es fürdőszobát, ezen kívül szeretnénk a rendszerbe belekötni egy hőcserélős villanybojlert. A rendszer nyitott lenne, és abban vagyok tanácstalan, hogy ehhez a rendszerhez milyen kandallót kéne választani, ebben kérném a tanácsaitokat, tapasztalataitokat. 

 

A rendszerhez az Edilkamin Aqua kandallót néztük, ami kinézetre nagyon tetszik, viszont nem tudom, hogy a teljesítménye elég lenne-e hozzá. Amit még sok helyen látok, azok a Prity kandallók, esetleg Toldiban gondolkodtunk még. Mit gondoltok, melyiket lenne érdemes választani? Esetleg tudtok ajánlani valami más típust? Árban kb. az említett Edilkamin lenne a max, amit rászánnánk a kályhára.

 

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1817

"havonta 5-6"

Ja bocs !

Most látom, hogy havi 5-6 alkalom miatt

NA akkor/azért SE vegyél "vizeset" !

Előzmény: Blatt01 (1815)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1816

"De még senki nem tudta megindokolni, vagy szakszerűen leírni, hogy miért"

 

Megpróbálom..

Ha jól értem, akkor a kondenzációs kazán belső szivattyúját használnád a kandallóhoz IS ..

DE lehet rosszul gondolom..

1 ok lehet az, hogy a modernebb kondenz kazánok szivattyúja "modulációs" ! Tehát a visszatérő víz hőfokától függően csökkenteni tudják/csökkentik a szivattyú fordulatszámát/teljesítményét..

No már csak ez az egy dolog SE biztos, hogy egészséges egy szilárd tüzelésű berendezésnél..

Ha a vízhőfok emelkedésével csökken a szállított vízmennyiség !

 

2 kandallóba visszatérő víz az üzemidő nagy részében hideg lenne (mert gondolom kondenz kazán miatt radiátorok túlméretezve), ami kazánban-kéményben kondezációhoz vezetne

 

Ha rosszul gondolom és külön szivattyú lenne mindkettőhöz, akkor néhány kérédés .

"A kandalló kilépő oldalán is lenne egy csőtermosztát, amely a ker.szivattyút vezérelné.

Melyiket ? Csak a kandallóét ?

A kond.kazánt pedig mint korábban a szobatermosztát vezérelné."

És ha már elég meleg van a szobában ? Akkor mi van ?

 

DE mivel kitétel volt az IS, hogy :

"nem legyen túlbonyolítva?"

meg "évi 5-6 alkalom miatt kell"

Már máshol is leírtam neked, maradjon a mostani légfűtéses !

Vagy vegyél egy kisebbet, ha túl meleget csinál !

Vagy egy jobban "szabályozhatót" ! (majd a szakik megmondják, hogy a "'folytonégők" azok-e....)

Előzmény: Blatt01 (1815)
Blatt01 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1815

Csak 2 tapasztalatom van. Igaz nem sok, de elég. Egyszer panel hiba miatt 1 hétig g.kazán nélkül. Szerencsére volt vegyes.

Másodszor ventillátor csere. Helyszínen kicserélve Br. 30000 Huf. 

  Már nagyon sokan írták nekem, hogy nem lehet sorbakötni a kond. kazánt egy vízteres kandallóval.  Lassan beletörődöm és elhiszem/elfogadom és más lehetőséget keresek a gázkazán alternatívájára.

De még senki nem tudta megindokolni, vagy szakszerűen leírni, hogy miért. A válasz mindig az volt: MERT nem lehet.

Előzmény: gmkiev (1814)
gmkiev Creative Commons License 2016.04.24 0 0 1814

"az új kondenzációs kazánok pedig sorra hibásodnak meg"

No! Ez a fenenagy magabiztos kijelentés milyen személyes tapasztalatból meríttetik?????

Sorba valóba nem lehet kötni, csak párhuzamosan.

Nem is egy nagy durranás a dolog. Egyszerű rutin feladat.

Ötlet nincs, megvalósításhoz ajánlat elképzelhető.

Előzmény: Blatt01 (1813)
Blatt01 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 1813

Sziasztok,

 

A jelenlegi fűtési rendszer egyszerű, mint egy faék. Van egy nyílt égésterű álló g.kazán, szobatermosztát, csőtermosztát, szivattyú, egy nyomástartály (zárt rendszer), biztonsági szelep 2,5 bar-ra beállítva és persze  fűtőtestek.   A kazánt sajnos lekell cseréljem, mert nagyon kell  a hely. Ami nagyon bosszant, mert ezen kazánok (ETI_T25) megbízhatóak, kis hibarátával bírnak, de ha mégis javítani kell, akkor egyszerűen gyorsan és olcsón javíthatóak akár házilag is. Szülői háznál ez a kazán kb. 4-5 évente hibásodik meg és pedig az őrláng figyelő cekász. Na most 4-5 évente kerül a javítás 2800 HUF-ba. Az új kondenzációs kazánok pedig sorra hibásodnak meg, ilyen olyan  panel hibával, tele vannak a fórumok 20-30 ezres javítási költségekkel. Ha valaki kiszámolja, akkor amennyit az új kazán hatásfokának köszönhetően spórol, azt el is költi szervízre. És saját maga nem is tudja megjavítani a kazánját.  De ha már a  fűtés korszerűsítésbe belevágunk, akkor szeretnénk egy alternatív megoldást is. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy kondenzációs kazánt egy vízteres kályhával összekötni úgy, hogy az új fűtési rendszer nem legyen túlbonyolítva?
  Én arra gondoltam, hogy a vízteres kandallót mindenféle hőcserélő és puffer nélkül sorba kötném a kond.kazánnal. A kandalló kilépő oldalán is lenne egy csőtermosztát, amely a ker.szivattyút vezérelné. A kond.kazánt pedig mint korábban a szobatermosztát vezérelné. Ha a hétvégén begyújtanánk a kandallóba, akkor a kond.kazán nem működne. Amikor az esti órákban leég a tűz, kapcsol a szobatermosztát és elindul a kond.kazán.

Az esetek 90%-ban úgyis a kond.kazán működne. A kandallóba csak akkor lenne begyújtva, ha hétvégén otthon tartózkodunk. Tűzvédelmi okokból a kandallót soha nem hagyjuk egyedül magára, ha bevan gyújtva.
A nagy kérdés: Hogy lehet ezt a fűtési rendszert a lehető legegyszerűbben összehozni? Már több szakival beszéltem, mindenki a pufferral jött, meg a kényelemmel/komforttal, meg hogy nem lehet sorba kötni a két kazánt. 

A puffer tartály esetén értem én, hogy mi a lényeg, de pl. a szülői családi háznál sincs puffertartály (pedig ott szinte minden nap megy a vegyes tüzelésű kazán ott látnám értelmét egy puffernak) és mégis működik a vegyes tüzelésű kazán+gázkazán.   Igaz sűrűn rakjuk a kazánt, hogy ne legyen se túl hideg, se túl meleg. De ez csak a mindennapi használatnál zavaró egy kicsit. 

  Ha én havonta 5-6 alkalommal begyújtom a kandallóm, és csak napközben, akkor mi a fenének egy puffer?

 Jelen pillanatban van  egy légteres kandallónk (9kW), de az a baj vele, hogy az elhelyezéséből kifolyólag csak úgy tudunk kellemes meleget csinálni a hálószobákba, ha az előtérben (ahol a kandalló van) megsülünk. Ezért szeretnék mondjuk egy 18/5, azaz 18 kW víztér, 5 kW légtér kandallót, vagy kályhát beépíteni. Így talán a kandallós tüzelésnél jobban kiegyenlítődne ez a hőm.különbség. 

 

Valakinek valami ötlet?

 

köszönöm!

 

 

sur5al Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1812

Nincs gond ezzel a rajzzal. Én is ilyeneket szoktam skiccelni.:D

 

A fő cső a gerinc lenne? Arról vannak 5 rétegű leágazások? 2-3" kicsit soknak tűnik, de mindegy is.

 

Az én ötletem pontokba szedve:

1. Válassz ki egy zárt rendszerbe köthető vízteres kandallót (ha jól látom zárt a vízkör, ezért mást nem tehetsz bele, csak ahol a gyártó ezt felelősen vállalja).

2. A gerincre kösd rá a vízteres kandallódat a meglévő kazánnal párhuzamosan, az ajánlott biztonsági kiegészítőkkel együtt (tágulási tartály a kandalló víztere miatt, túlmelegedésre, túlnyomásra nyitó biztonsági szelepek, forró víz elvezetés, automata utántöltő, szünetmentes).

3. A jelenlegi kazán kimenetére és a beépített kandalló kimenetére is tegyél a csőméretnek megfelelő rugós visszacsapó szelepet (ez fogja megakadályozni, hogy a kazán fűtse a kandallót és viszont).

Előzmény: zoo84 (1808)
gmkiev Creative Commons License 2016.03.01 0 0 1811

Tudnátok ötleteket adni?

 

Igen.

Hívj legalább egy szakembert hogy készítsen ajánlatot és mérje fel a helyzetet.

Előzmény: zoo84 (1808)
gmkiev Creative Commons License 2016.03.01 0 0 1810

Tudnátok ötleteket adni?

 

Igen.

Hívj legalább egy szakembert hogy készítsen ajánlatot és mérje fel a helyzetet.

Előzmény: zoo84 (1808)
kandallókazános Creative Commons License 2016.02.28 0 0 1809

Egy termék ára nagyon sok tényezőből áll össze.

Előzmény: Pogesz (1805)
zoo84 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1808

Sziasztok,

 

Előre is bocsi a csúnya rajzért, de a lényeg látható.

Ez a családi házam fűtése.  Szeretnék hozzá egy vízteres kandallót illeszteni. A legegyszerűbb megoldás érdekelne.

 

a fűtésrendszer a következőkből áll:

6 lemezradiátor

1 törölközőszárító

fő csőrendszer 2-3" (nem tudom pontosan)

5 rétegű cső.

 

Tudnátok ötleteket adni?

 

Köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!