Keresés

Részletes keresés

jgyurka Creative Commons License 2018.06.08 0 1 3866

Szia!

 

Egészen hihetetlen, hogy milyen jó állapotú volt a régi festék, és még inkább, hogy sikerült is megmentened! Meg sem fordult a fejemben, hogy visszaállítható az eredeti állapota, pedig én is eljátszottam a gondolattal, hogy ajánlatot teszek rá.

Azt hiszem, nem is kerülhetett volna jobb kezekbe, őszintén gratulálok neked!

 

Üdv,

gyurka

 

u.i.: én nyomtatnék az átalakulásáról egy néhány fényképes füzetkét, a digitális képek könnyen elvesznek.

Előzmény: Nagyadamka (3863)
gzsolt001 Creative Commons License 2018.06.08 0 1 3865

Nagyszerű munkát végeztél Nagyadamka! Öröm látni, hogy kezeid között valósággal újjászületett ez a Pannónia mozdony.

Előzmény: Nagyadamka (3863)
mozgópostás Creative Commons License 2018.06.08 0 1 3864

Csak gratulálni lehet az elszántságodhoz, kitartásodhoz, ügyességedhez!

Köszönet az érdekes sorozatért! Kellemes hétvégét Pannival! Üdv!

Előzmény: Nagyadamka (3863)
Nagyadamka Creative Commons License 2018.06.08 0 6 3863

Pannónia újratöltve.

Nemrégiben láthattátok a fórumon (3844) és a Jófogáson Janky Topiktársunk szeretett családi PV örökségét, köztük alábbi agyonfestett Pannóniát. Régóta álmodoztam egy Pannóniáról, és mivel Miskolc környékén esélyem sincs találni egyet, így némi hezitálás és alkudozás után (Janky köszi!), belevágtam a Pannónia felújításába. A felső színes diszperziós rétegek nehézséges beáztatása-ledörzsölése, után jött az ezüst színű „fekete leves”. Ezt a réteget kandallóüveg tisztításra használatos koromoldó sprével sikerült leszednem, úgy, hogy az eredeti olajzöld festés egyáltalán sérült!             A tetőnél és a forgóvázaknál is hasonló módon jártam el. Persze a forgóvázakat előtte gondosan szétszereltem, megtisztítottam. Sajnos az állórész tekercsrések szakadtak (valaki összeszerelésnél hosszabb csavart használt, mint kellet volna, megsértve a tekercselést). Az egyik forgóváz kefetartó hídját komplett le kellett gyártanom, mert hiányzott. Most már szépen forognak. Ha egyszer több időt tudok rászánni, akkor működőképessé fogom tenni. A szelénblokk meg van, nem büdös, majd kimérem, de lehet, hogy  Graetz-el modernizálni fogok. A Pannóniában egyébként ugyanolyan szelén van, mint aV43 EZV egyenirányító védelmében. (Ha van olyan, aki mindenáron az eredetiségre törekszik, és persze van MÁV-os ismerőse.) Galléros Tungi izzókat egy haveromtól kaptam. A tetővezetéket még pótolni kell, de ez a legkevesebb. Pannóniából vannak százszorta szebbek és jobbak, de így, hogy én javítgattam,a projekt során megismertük egymást mondhatom: „igazán így lettünk jó barátok a Pannival” . –Imádom az illatát, az 50-es évek tökéletlenségét, de legfőképpen olajzöld matt színét!  Íme néhány fotó a rehabilitációról, és az eddigi eredményről:

mozgópostás Creative Commons License 2018.05.30 0 0 3862

Köszönet Árpád a képekért! Üdv!

Előzmény: Gondos Arpad (3860)
nohabrok Creative Commons License 2018.05.29 0 0 3861

Mennyi szépség, mennyi jóság! Hány gyereknek okozhattak örömet ezek a modellek!

Előzmény: Gondos Arpad (3860)
Gondos Arpad Creative Commons License 2018.05.29 0 0 3860

Gondos Arpad Creative Commons License 2018.05.29 0 1 3859

Állami Pénzverde, Görgőkészítő KTsz 0-ás vasutak

Előzmény: mozgópostás (3842)
r250 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 3858

Kár, hogy becsapja magát! ........p.

 

Előzmény: tybycsoky1 (3857)
tybycsoky1 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 3857

Nekem is van ilyenem és pont egy német cuccal került hozzám. Nincs alatta semmi jelzés. Csak mellesleg mondom, név nélkül, hogy ismerek olyat, aki szándékosan tett egy készletre MEO pecsétet, hogy ezáltal is magyarnak lehessen mondható. Nem bűn, mert tudtommal nem árulja és én kedvelem az embert.

 

Előzmény: r250 (3853)
tybycsoky1 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 3856

Szép. Azt csak mellékesen tenném hozzá, hogy az én dobozos lámpámnak nem ilyen a dobozképe.

Előzmény: pk79 (3845)
M63 - 007 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 3855

Ha valakit érdekel és vagy nincs esetleg Facebook, szívesen segítek kapcsolatot teremteni. Nem én árulom!

 

Üdv.: Péter

Zoli1949 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3854

Szia!

Az enyém biztosan magyar, mert a lila bélyegző lenyomatban 116 MEO felirat olvasható. Valószínű, hogy legalább két változatban készülhetett anno. Bakterházzal és anélkül. A bakterház rögzítésére szolgáló négy furat ezen is megvan, de a furatok festése is eredeti. Egyáltalán nem látszik semmilyen nyoma a szegecselésnek. Viszont a gyártó, legalább is nekem homályban van. 

Zoli

Előzmény: r250 (3853)
r250 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3853

Szia! Ismerem én is ezt a fajta sorompót, de én nem tartom egyértelműen magyar gyártásúnak. Mintha német 0-ás, 1-es holmikkal került volna hozzám. Nagyon bumfordi, de legalább színesíti a terepasztal lehetőségeit.........

p.

Előzmény: Zoli1949 (3849)
Zoli1949 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3852

Szia!

Nem találom az email elérhetőségedet. Az enyém publikus:  gyzpatay@freemail.hu  A szép Előre garnitúrába egyáltalán nem illik bele az a szörnyűséges Pannónia mozdony. Nem gyűjtöm, de saját készítésem alatt lévő, egyedi Hargita motorvonatomhoz alkatrésznek megvenném. Persze ehhez meg is kellene egyeznünk, ami már nem tartozik ide.

Üdv: Zoli

Előzmény: Janky (3850)
József Gábor Papp Creative Commons License 2018.05.16 0 0 3851

Szia! Én a Vörös Szikra mozdonyommal jártam így,megesküdtem volna hogy gyári a világítása,mert annak tűnt.Később -nálam sokkal okosabbak- felvilágosítottak,hogy eredetileg nincs benne.:)

Előzmény: Janky (3850)
Janky Creative Commons License 2018.05.15 0 0 3850

Szervusz!

 

Köszönöm a pontosítást, nekem nem tűnt "belebarkácsolt" világításnak. Ahogy a belsejéről készült fotón is látszik, ott is  teljesen gyárinak tűnő a bővítés. Ettől függetlenül ötletesnek tartom. :)

 

Üdv.: Janky

Előzmény: Zoli1949 (3848)
Zoli1949 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 3849

Szervusztok Urak!

Valamikor írtam itt a fórumon, hogy boldogult gyermek koromban volt egy sorompóm, aminek az alján egy lila MEO bélyegző volt. Most van újra egy, viszont de most sem tudom, hogy annak idején ki gyártotta. 

Üdv: Zoli

 

Zoli1949 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 3848

Szia!

Egy kis pontosítás: A PV Előre mozdony vezetőállás ablakában gyárilag nem volt piros, de másmilyen színű lámpa sem. Ezt csak az ügyes kezű előző tulajdonosa szerelhette bele. Szegény Pannónia mozdonyhoz egy nagyon szerető és türelmes új gazda kell. Nem szeretném dicsérni azt, aki elkövette, bármi is volt a szándéka, de így förtelmes.

Üdv: Zoli

Előzmény: Janky (3844)
pk79 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 3847

Sajnos nincs időgépem ,de ha lenne hoznék egy két szép Helikont  magammal .Visszatérve a jelzőkre ,aki keres az talál, ja meg szerencse .

Előzmény: Ep128 (3846)
Ep128 Creative Commons License 2018.05.13 0 0 3846

Na jó, valld be, hogy időgéped van, na... :-)

Előzmény: pk79 (3845)
pk79 Creative Commons License 2018.05.13 0 1 3845

Gyári dobozban találtam rájuk ,szinte újak .Nem sűrűn látni dobozt .

Janky Creative Commons License 2018.05.12 0 0 3844

Üdvözlök mindenkit!

 

Eladóvá vált szeretett PV készletünk. Egyben szeretném értékesíteni, egy esetleges megegyezés esetén a személyes átvétel javaslom. A vonatok Újpesten találhatóak.

Beszúrok ide is egy pár képet, de az alábbi linken még több található:

 

https://drive.google.com/drive/folders/1O2yFOx-D_VD7Z7YmiSr4ctiI_scY_4LN?usp=sharing

 

Érdeklődés, ajánlat, további infó emailben lehetséges.

 

A készletben tartalma:

16db ives sín 

1 db ives betáp sín 
15db egyenes sín 
1 db 1/3 hosszú egyenes sín
1 db balos kézi váltó 
1 db jobbos kézi váltó 

1 db Pannónia mozdony leharcolt állapotban 
1 db Előre PV-1 mozdony, tökéletesen működik, nagyon szép állapotú, az egyik piros izzó ki van égve. 
1 db pőrekocsi 
1 db Pv3 Előre kék személykocsi 
1 db Pv2 Előre szürke postakocsi 
1 db egyedi készítésű gázszállító kocsi 
1 db Pv6 Pannónia kék személykocsi, szinte új állapotú
1 db Pv4 nyitott, barna teherkocsi
1 db egyedi készítésű tartálykocsi
2db alagút, szögletes illetve íves kapuzattal

 

        

Roglin7 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 3843

Pusztába kiáltott szó...

Mint általában, Árpád barátunk esetében...

Előzmény: mozgópostás (3842)
mozgópostás Creative Commons License 2018.05.04 0 0 3842

Kedves Árpád, egy-két jó fotó? Biztos többen örülnénk nekik. Üdv!

Előzmény: Gondos Arpad (3840)
H0ri60 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 3841

Nagyon sajnálom.hogy dolgoznom kell...

Előzmény: Gondos Arpad (3840)
Gondos Arpad Creative Commons License 2018.04.27 0 0 3840

Ismét műszaki játékkiállítás. 2521 Csolnok, Szent Borbála út 5., Bányászati Hagyományőrző Egyesület majálisa.

 

A Csolnoki Bányász Hagyományőrző Egyesület szeretettel meghívja Önt és családját a

  1. május 1-jén tartandó majálisra

a Bányász Művelődési Háznál.

Programok:

            Április 30-án délután 16 órától nyitjuk meg kapuinkat. A művelődési ház melletti focipályán kölyök labdarúgó mérkőzések lesznek. 17 órától felállítjuk és díszítjük a májusfát, utána tábortűznél szalonnát sütünk. A sütögetéshez valókat a gyerekeknek az Egyesület biztosítja. A májusfa felcicomázása idején a zenét az Alte Kameraden zenekar szolgáltatja.

 

Május 1-jén reggel 6 órától zenés ébresztéssel veszi kezdetét a majális.

 

Délelőtt 10 órától sorverseny várja a gyerekeket és a családokat rengeteg édes nyereményért. 

 

Déli 12 órától a Világ Legerősebb Családja tart bemutatót.

 

13 órától az immár hagyományos Majális Focikupa veszi kezdetét amatőr csapatok részvételével a művelődési ház melletti focipályán. Fellép a Dimenzió táncegyüttes is.

 

A nagyteremben terepasztal-, modellvasút-kiállítás tekinthető meg.

 

Aki éhes, mindkét napon választhat kolbász, grillezett húsok, hot dog, sült hal, hamburger, sült krumpli és gulyás közül, amit többféle csapolt sörrel lehet leöblíteni. Az édesszájúakat fagylalt várja. A rendezvény ideje alatt többféle termelői termék kóstolható és vásárolható.

 

A kicsiknek ingyenes ugrálóvárral kedveskedünk mindkét napon.

 

A Csolnoki Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesület tomboláján nagyértékű ajándékot lehet nyerni!

 

A belső felújítás után megújult Bányászati és Ásványgyűjtemény  a rendezvény ideje alatt ingyenesen látogatható.

 

Egy hétig látogatható, de hosszabbítás lehetséges.

Vasutak: Állami Pénzverde (Előre, Helikon, Pannónia), Gőrgőkészítő KTsz (óraműves 275 és 242), Fénycső KTSz (úttörővasút, sínbusz), Marklin H0 gőzösök, Marklin gépezetes 275 és háromsínes magyar járművek egyedi építés, MEJA, Vörös Szikra, Mikrolin, VEB Piko H0 (MÁV, GySEV modellek, keskenynyomközű bemutatópálya, vegyes 0-ás gyűjtemény (PéVé utánzatok, PéVé alapú hazai járműmodellek-pl. BHÉV DM III motorkocsi, 275-ös gőzös). Látogatói kezelés! Saját járművek próbalehetősége kétsínes 0, Fénycső KTsz S, két- és háromsínes H0, ill. H0m 12 mm nyomtávú pályákon, egyen- és váltakozó fesszel. Tóth Lajos, Deák László kiegészítők.

 

József Gábor Papp Creative Commons License 2018.04.21 0 0 3839

Szia Roglin! Igen,a szokásos,ami jó az után adózni kell,hízlal vagy egészségtelen! :) A legjobb a forrasztóvíz,sajnos ilyen mellékhatásokkal.Szerencsére csak vasnál van vele gond.Nincs labor,egy laza öblítést végzek,nem ipari méretűt.:)   

                                                                                                                        Üdv.Gábor     

Előzmény: Roglin7 (3838)
Roglin7 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 3838

Szia Gábor!

 

Ha bő vízzel öblíted le a forrasztóvizet akkor nincs szükség lúgosításra, a víz eltávolítja teljesen. A Hypót egyébként sem tartom feltétlenül a legjobb megoldásnak, mivel ez is klórt tartalmaz (Natrium hypoklorit: NaOCl) vagyis szintén oxidatív vegyület. Tulajdonképpen ennek köszönheti fertőtlenítő hatását is, mert "oxidálja" a  szerves anyagokat, pl. a baktériumok sejt membránját, így elpusztítja azokat. Arról nem is beszélve, hogy savakkal érintkezve felszabadul belőle a klór, gáz formájában. Persze a forrasztóvíznél olyan kis mennyiségekről beszélünk, hogy ez egészségügyi kockázatot nemigen jelent, de jobb elkerülni szerintem.

 

Üdv: R.

Előzmény: József Gábor Papp (3831)
winky80 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 3837

Üdvözlöm a topiklakókat!

Megválnék egy zöld Pannónia személykocsitól. Sajnos vannak gondjai... A teteje átfestett, a zöld rész kopott, az egyik oldalon csak kis mértékben, ott az előző gazdája kijavította valami hasonló, de nem tökéletes zölddel. Az kocsi jelenleg szétbontható, a kasznin nincsenek meg a fülecskék végei, az ütközők pedig nincsenek átpréselve az alvázig. A futása jó, a lépcsők alsó két lépcsőfokai a szokott módon hiányoznak. Ennek ellenére összességében mégis mutatós. Ára 15 000 Ft.

Ajánlatokat, érdeklődéseket elsősorban E-mail-ben várok, személyesen Budapesten megtekinthető, átvehető.

 

Szabolcs

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!