Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2417

Tartályban a levegő nyomása rendben volt????

Előzmény: matyko_ (2415)
matyko_ Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2415

Sziasztok!

 

Semia cf 23-as kazánunk rendszeresen leáll, leesik a nyomás és kikapcsol a kazán. Az első szerelő, mivel nem volt sehol vízfolyás, szivárgás tágulási tartályt akart cserélni, de 1 hetes rendeléssel hozta volna, közben ki kellett hívjak gyorsszolgálatot mert leállt éjjel a kazán.

 

Ők azt mondták, semmi baja nincs a tartálynak, az okozta a gondot, hogy a radiátorokon lévő thermoszelepek rosszul voltak beállítva. Ettől függetlenül ellenőrizték a tartályt is.

 

Egy hétig valóban működött, de azóta megint leesik a nyomás, a kazán lekapcsol rendszeresen.

 

A radiátorok át lettek mosva ősszel, elméletileg rendben vannak, szakember intézte.

 

Van valakinek tapasztalata ezzel a hibajelenséggel kapcsolatban?

 

A kazán sokszor sípol is, de a szerelők nem tudják megmondani, mert a hibakódot csak akkor tudják értelmezni, ha éppen ott vannak, amikor sípol, és ez még nem jött össze sosem :-(

 

Nagyon megköszönném, ha valaki tanácsot adna!

Acidinmind Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2412

Köszi a választ!

 

Okozhatja ezt dugulás? VAgy mik lehetnek a lehetséges okok? A szivattyú (GRUNDFOS UPS 25-60 a rendszer csak a 3 as 100w beállítással indul el)már nem elég erős? Mi lehet a megoldás arra, hogy az alsó részem menjen rendesen úgy, hogy a felsőt lefolytom normális hőfokra?

 

Üdv

 

Agyamsavas

Előzmény: Törölt nick (2411)
bravura2 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2410

ha ganciális akkor hívd a szervíz szakembereit.

Előzmény: hozaaszolo123 (2406)
Acidinmind Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2409

Helló!

 

Olyan kérdésem van, hogy a régi FÉG falikazánoknál (40 KW-os ami nekem van, a keringető indítja be a gumimembránnal a gázcsapját mikor a szobatermosztát kér meleget) van-e minimális víz mennyiség meghatározva a beinduláshoz? Apósommal vitázunk. Csak padlófűtés van, ha lezárom az emeleti osztót, akkor nem emeli meg a membránt eléggé a cirko beindulásakor a víz és csak alig ég a tűz a rózsán. Ha az alsó szintet zárom le akkor is gyengébben ég a cirkó. Ha mindkét osztó megy akkor rendesen beindul. Após szerint nem elég a víz (a nyomás rendben van mindkét elzárt lehetőségnél). Szerintem (régi rendszer) el van dugulva itt-ott azért nem megy. Az emeletek közti egyenletes melegségét ezért lehetetlen beállítani. Lassan 10 éve küzdök vele. Most rákérdeztem. Remélem megtudok legalább valamit.

 

Köszi!

 

Á.

elekes01 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2408

Üdvözlöm a fórum tagjait!

 

A következő problémával szembesültem:

 

Nem rég vettem egy lakást, amiben egy ferroli domina f24e kombi cirkó kazán van. Az elmúlt napokban azt tapasztaltam, hogy a melegvíz engedése közben, hol forrót, hol hideget enged a rendszer.

 

Ha valaki tud rá megoldást, vagy hogy mi a hiba oka az legyen szíves megírni.

 

Köszönettel.

 

E

nixon70 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 2407

Váltószelep hiba nagy valószínűséggel.

Előzmény: hozaaszolo123 (2406)
hozaaszolo123 Creative Commons License 2013.01.17 -1 0 2406
Van egy Bosch 3000w kombi turbos uj kazanom es valami miatt a hmv keszitesnel. ingadozik a homerseklet. Jobban megfigyeltem hogy a kijelzojen elkezd felmenni a hofok majd 90 fok korul lekapcsol es olyan mintha ujraindulna. Az erdekesseg hogy a futes eloremeno meg mindekozben felmelegszik holott nincs is futesigeny. kerdesem hogy mi lehet a baja?
sjohn Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2405

Elmész egy tüzeléstechnikai árudába és veszel egy reteszt!

Asszem en.nél nincs egyszerűbb megoldás

Előzmény: Huntemann (2404)
Huntemann Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2404

Remélem valaki tud segíteni!


Adott egy Bosch 11-2p elemes gyújtású  vízmelegítő, és egy Baxi Ecofour fűtő készülék, szeretném kireteszelni őket, hogy egyszerre ne működjön a kettő, és elsőbbsége legyen a vízmelegítőnek. Mivel a kettő egyszerre nem működhet, mindenféleképpen kell valami, főleg a kéményseprőkenk!

 

Várom az ötleteket!

cat5409 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2403

mindegy....

Előzmény: Jimy1976 (2402)
Jimy1976 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 2402

Sziasztok!

 

Buderus Logomax típusú kazánom van és egy ideje a melegvíz használata során kb fél percenként 2-3 másodpercre elalszik a láng.

Ez azt eredményezte, hogy erősen ingadozott a víz mőmérséklete.

 

Találtam egy szerelőt, aki háztartási sósavval kitisztította a hőcserélőt és úgy tünik sikeres lett a beavatkozás.

 

Közben olvastam, hogy citromsavval szokták csinálni.

 

Nagy bajt okozhatott ez a hőcserélőben?

 

Köszönöm

 

 

Korundos Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2401

 És ennyire nyugodt vagy ???

Előzmény: szasza2013 (2398)
cat5409 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2400

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448            ide írjál, itt nagyobb a forgalmom.....

Előzmény: flathead (2399)
flathead Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2399

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék: van egy Junkers Euroline ZW23-1KE típusú kombi kazánom, és az a baj, hogy melegvíz csak akkor van, ha a termosztát bekapcsol, és emiatt amúgy is megy a kazán (fűtés). Egyébként ha a fűtés miatt nem megy a kazán és kinyitom a melegvíz csapot, akkor bekapcsol a kazán, begyújt, hallani, hogy zúg, a hőmérséklet is kúszik fel, de nincs melegvíz, legfeljebb nagyon enyhén langyos. Valakinek van ötlete? Vízkő? A vízlágyítóban nincs semmi. Sajnos nem ismerem ezt a kazánt, egy hónapja költöztünk be, ahol ez a kazán van, az előző tulaj augusztus végén leszervizeltette állítólag (van róla számla).  Valamint kérdezném, hogy a Xevex kft- t érdemes-e hívni Junkers kazánhoz, vagy inkább keressek egy kisebb céget, vagy egy szakit, aki ért hozzá? Félek, hogy kijönnek és valami apróság miatt leszedik rólam a gatyát is, sajnos nagy cégekkel kapcsolatban ez a tapasztalatom.

 

Előre is köszönöm a tanácsokat!

 

szasza2013 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 2398

Gáz szivárgás, a gázarmatúra aljából.

Előzmény: Korundos (2397)
Korundos Creative Commons License 2012.12.30 0 0 2397

 Most a víz vagy a gáz szivárog ? Az egyik sem jó, de ha a gáz, akkor előbb -útóbb felrobbansz !!

 

 

 Szerelő!!

Előzmény: szasza2013 (2394)
szasza2013 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2396

De az mennyire lesz tartós szilikon zsír, a ház részében nincs valami gumi gyűrű, ami tömítene, vagy szét lehet kopva?

Előzmény: sjohn (2395)
sjohn Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2395

Jó vastagon kendd be sűrű szilikonzsírral, ha nem javul hívj szerelőt!

Előzmény: szasza2013 (2394)
szasza2013 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2394

Sziasztok Mesterek!

 

ZC 18 cirkó javításában szeretnék segítséget kérni. A gázarmatúra szivárgási gond van vele. A hol a gázarmatúra, és a víz armatúra találkozik, össze van téve, ott látható a szivárgás. A vízarmatúrát leszerelve, a hosszú vékony rúdnál látható a szivárgás, ami nyitja a gázszelepet. Amikor csak a gyújtó láng ég, akkor erősebb a szivárgás, mikkor megy a nagyégő, akkor gyengébb.

Kérdés, hogy javítható –e  a mozgó rúdnál a tömítés, vagy komplett gáz armatúrát kell cserélni.

Válaszokat előre is köszönöm.

egonca Creative Commons License 2012.11.17 0 0 2393

"...szívesen kifizettem neki a 4 ezer forintot a porszívózásért, meg csavargatott valamit." Ennyit én is szívesen fizetnék :) Tőlem 10 ezret kért egy szerelő ugyanezért, persze számla nélkül.

Előzmény: Törölt nick (2367)
Jroux Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2392

Hát nálam sajnos az új készüléket  nem a a gyártóval ((VARA-FÉG KFT.) szerződött garanciális szerelő szerelte fel.

Ez akkor derült ki, amikor elolvastam a jótállási feltételeket és annak melléklete volt egy névsor, akik üzembehelyezést ill. garanciális javítást végezhetnek.

 

Közben nézelődtem az interneten és megleltem a szerelői névsort is.

 

A link: https://ugyintezes.magyarorszag.hu/szolgaltatasok/gazszerelok.html

Előzmény: Alapi42 (2391)
Alapi42 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2391

 Bizony létezik. Csakhogy ezeket a szerelőket nem ismeri senki.

 

 Amúgy gázkészüléket  minden engedélyes szerelő javíthat és cserélhet.

 Jó ez, hogy gázkészülék elég tág fogalom.

 A legegyszerűbb egy konyhai gáztűzhely.

 

 

Ennek cseréje :

 

 

 a. ha a nagynénitől hozod az általa megúnt tűzhelyt  - bárki  felszerelheti, aki rendelkezik gázszerelői vizsgával,

 

 b. ha újtűzhelyet veszel, akkor a kereskedő/gyártóval szerződött garanciális szerelő szereli fel.

 Mindkét szerelő a gázszolgáltató Meósa, tehát bejelenti a munkát.

 Ha valami nem felel meg az előírásoknak, akkor előre figyelmeztet és ha  az előírások teljesíthetetlenek  - nem vállalja a munkát.

 Nem úgy hogy lépre csalja a megrendelőt és közli  a munka közben ez és ez kell.

 Hogy mi kell ?

 Hát a levegő utánpótlás egy tűzhelynél.

A kazánoknál cirkóknál kissé bonyolultabb a helyzet, de elvileg  ez is egyszemélyes munka. Az más dolog, hogy a felelőséget szeretik szétkenni  bizonyos iparosok.

Előzmény: Jroux (2390)
Jroux Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2390

Átolvastam. Létezik olyan, hogy egyszerüsített készülékcsere. Az erre feljogosított szerelő végezheti és ki kell állítania: Szerelési nyilatkozat és bejelentő bizonylat az egyszerűsített gázkészülék cseréről.

Előzmény: Alapi42 (2389)
Alapi42 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2389

 Ha én azt tudnám !!

 Nézd meg a GMBSz -t.

 A lényeg, hogy  biztonságos legyen !!

Előzmény: Jroux (2388)
Jroux Creative Commons License 2012.11.15 0 0 2388

Végül is a FÉG V 4.2 helyére egy FÉG MV 19.1 került beépítésre. Emiatt ugye nem kell egy új tervet is csináltatnom?

 

És akkor most ki kell hívni a gázszolgáltatót ellenőrzésre, vagy elég egy számla a szerelőtől, aki engedélyes erre a munkára?

 

Ugyancsak ki kell hívni a kéményseprőt, vagy majd úgyis jön januárban az éves ellenőrzésre?

 

Előzmény: Alapi42 (2384)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 2387

Persze. Számlát :D

Előzmény: Jroux (2386)
Jroux Creative Commons License 2012.11.14 0 0 2386

Engedélye van neki.

És nekem kell kérnem valamilyen papírt a szerelőtől, miután elvégezte a munkát?

Előzmény: Alapi42 (2385)
Alapi42 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 2385

 

Végül is ha felszereli, akkor minden ok. Egy szerelő csak tudja, hogy mit szabad.

Elviekben : gáztömören szerel, meggyőződik a levegő utánpótlásról és a kémény használhatóságáról.

Természetesen vannak szerelők aki ezeket nem merik felvállalni és papírt kérnek mindenről !!

Előzmény: Jroux (2378)
Alapi42 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 2384

 Nem engedély kell, hanem a közre - működésük !

 

 

 A gázszolgáltató megköveteli a gáztömör szerelést ezt nyilván csak engedélyes szerelő végezhet. A kéményseprő meg szakvéleményezni akar,  természetesen jó fizetségért.

 

Ő  egyébként nem számol,  nem rajzol,  nem javít, sőt felelőséget sem vállal,  csak szakvéleményez !!

Előzmény: Jroux (2380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!