Keresés

Részletes keresés

beeex Creative Commons License 2016.10.25 0 0 170664

A gép teljesen új, csütörtökön csomagoltam ki. 

Első körben próbálok új kosarakat venni hozzá, mert a gyári komolytalannak tűnik. Az anyaga is vékonyabb, könnyebb mint a Lapavoni kosara. Megnéztem alaposabban, és a lyukacsok kétséget kizáróan jelentősen kisebbek. A kör átmérőjének akár kis csökkentése jelentős százalékban csökkenti a területét, ami meghatározza az ellenállást. Megnéztem, az expolygonnál nem, a barista szaküzletben találtam jó szűrőket.

Előzmény: olaszpresszo.hu (170663)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 2016.10.25 0 0 170663

Szia, használt gép a Silvia? Ha igen: milyen állapotban van a pumpa, tudja még azt a nyomásprofilt, amit kell? Továbbá milyen nyomáson működik most a gép, hová van állítva az OPV? A Rancilio-ban szerintem egy 500 Ft-os kosár van, nem speciál kosár. Próbáld meg egy Reneka-val pl. Nekem Reneka-nál kb 3 fokozattal finomabbra kell állítani a Fiorenzato-n, hogy belassuljon a kávé.

Előzmény: beeex (170660)
Katoczi Creative Commons License 2016.10.25 0 0 170662

Érdekes. Én az Electra microcasa a leva kosarát használom a Creminához, és azonos kávémennyiség mellett durvábbra kellett őrölnöm mint a pumpás gépekhez. Egy ideje csak15g-al tömöm (így kb ugyanolyan vastag a pogácsa mint az 58 mm-es szűrőben a 18g, így finomabbra darálom a karoshoz mint korábban, azóta nem hasonlítgattam.

Előzmény: beeex (170660)
decca Creative Commons License 2016.10.25 0 0 170661

"Egyenlőre azt kell mondjam, hogy a Pavoni egyértelműen jobb. Intenzívebb, teltebb, gazdagabb és édesebb karaktert ad mint Szilvike."

Nagyjából ezt írtam én is, csak én egy PID-elt Gaggia Classic-kal hasonlítottam össze, amit évek óta ismerek. A Pavoninál továbbá

nincs az a kesernyés utóíz, amit a GC-nál eddig nem tudtam nem észrevenni.

Előzmény: beeex (170660)
beeex Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170660

 

A Pavoni mellé itt az új Szilvikém. Két napom volt eddig összevetni őket, de nem egyenlő verseny. Hat év után a Pavonival, csukott szemmel, féllábon részegen is tűrhető kávét készítek, összenőttünk, a kezemben vannak a mozdulatok, ismerem. Szilvikével az első főzések elég gyatrára sikeredtek, most ismerkedünk.

Eddigi tapasztalatok (Molinari Oro)

- kezdem a  lényegtelennel, meglepett, hogy Szilvike mennyi vizet elfogyaszt a gőzkieresztésekkel, a üres csapolásokkal stb. a másikhoz képest. Ezt nem fogom Vera vízzel etetni.

 

- A legfonontosabb: lényegesen durvábbra kell őrölni a kvt. A super jollyn 4 rovátkát is vissza kellett lépnem, hogy nagyjából jónak tűnjön az átfolyás. Ugyan az a finomság teljesen lefojtotta, hosszan erőlködött mire cseppenként átpréselt valamit.

- az egyszemélyes kosár egyenlőre használhatatlan számomra, míg a Pavoni egyes kosarával jót (nem olyan persze mint a kettes) csapolok, az újjal nem találom sehogy az egyensúlyt, vagy túl gyors  vagy szenved a gép.

 

- a kettes kosár a lényeg, ezt könnyebb használni, egész jól megy. Más a két gép karaktere, másnak mutatja a kávét. Egyenlőre azt kell mondjam, hogy a Pavoni egyértelműen jobb. Intenzívebb, teltebb, gazdagabb és édesebb karaktert ad mint Szilvike. Ebben a döntő momentum az lehet, hogy jelentősen, 4 rovátkával finomabb őrleményt igényel a Piccola, és a finomabb őrlemény gazdagabb ízt eredményez.

 

Gondolkodtam mi lehet ez a jelentős különbség az őrlés finomságában. A Szilvia lyukas felülete még nagyobb is (kosár átmérő nagyobb). Megnéztem és úgy látom, hogy a szűrő lyukacskái láthatóan szűkebbek a Rancillionál. Szemre is úgy tűnik, és  a Piccola szűrője mögött jobban látszik ha odarakom a kezem, mint a másiknál. Ez talán magyarázat lehet az őrlemény eltérésére.

 

 

 

Most már csak az a kérdés, hol kapok olyan kosarat ami hasonló mint az Europiccola kosara?

 

 

Bazs09 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170659

Az F5-öt használni egy álom lesz. Én már nem is vennék fokozatos őrlőt. Pár alkalom után érzésből állítod, és egyszerűen jó, ott van ahol kell, nem mászik el. :)

Előzmény: decca (170652)
Mylord3 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170658

https://www.youtube.com/watch?v=mXcNj4qtT3o

 

Más: ma délelőtt adtam fel a rendelést szőrtelenítő gyantára a Danettinek, és most jött az sms, hogy holnap délelőtt már hozzák is! :-)

Előzmény: Katoczi (170655)
decca Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170657

Így már világos, köszönöm a tippet.

Előzmény: Katoczi (170655)
Katoczi Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170656

Ha nem elszállt az ára, jó belépőgép. Csak annyira ritkán bukkan fel, mindig kimarad a felsorolásokból.

Előzmény: sasbence (170654)
Katoczi Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170655

Filléres megoldás a piszkos fejre: megnedvesített aeropress filterpapírt teszel a már tömörített pogácsát tartalmazó kosár tetejére, és így teszed fel a fejre. A nedves papír nem mozdul el, nem szakad, és tisztán tartja a fejet.

A féloldalas vízterítés nem szokványos, vedd le, tisztítsd meg a felsőszűrőt, vsz ott a baj.

 

Mylord: az a baja, hogy nagy a távolság 2 fokozat közt. Azt alátéttel nem tudja orvosolni, az inkább a durva beállításra való. Sajnos a fokozatos darálók hátránya kézi karos gépen is kijön (sőt). Sokszor a Hg1 is szivat ezzel, pedig ott aprók a fokozatok.

Előzmény: decca (170645)
sasbence Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170654

Privátot akartam írni, hiszen ez nem a reklám helye, de nem publikus a mailed. Nekem lesz egy eladó  fémházas gaggia coffee-m. Ez kategóriában a classic alatt van, de a bojler, fej már normális, nem a régi, butított. Asszem az EVO-val megegyező a felépítése belül. 

Előzmény: White_m (170642)
decca Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170653

De hova teszed a filterpapírt?

Előzmény: sasbence (170651)
decca Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170652

Szerintem nem az alátéttel van a baj, ezen lehet a kosarat nagyobb léptékkel is állítani. A finomsággal nincs baj,

csak túl nagy a fokozatok közti távolság. A Gaggia-nál ez 5-10 másodperccel hosszabb vagy rövidebb lefolyást

jelent, de a Pavoninál érzem, hogy mekkora az ellenállás, és hogy mekkora ellenállásnál lesz a legjobb az eredmény.

Előzmény: Mylord3 (170650)
sasbence Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170651

Aki elindított a pavoni világába a brikkám után azt tanácsolta, hogy használjak aeropress filterpapírt. Stimmel az átmérő, és mióta megvan a gép patyolat a felsőszűrőm, kartömítésem. Nem ereszt vizet a tömítésnél sem.

 

Nekem az öblítések szabályosak, egyenletesek.

 

Ízvilág: nekem otthon van a pavoni, irodába pedig később egy gaggia coffe érkezett a nagyobb forgalom miatt (most lesz cserélve classicra), teljesen más a két világ (: Az 58mm-es szűrőben sokkal laposabb a pogácsa, a pavoniban kisebb mennyiségből is sűrűbb textúrájú, olajosabb, testesebb kávét készítek több cremaval. Nekem picit fellélegzés volt a gaggia olykor hígabb főzete, néha nem vágyom a pavonis intenzitásra. Meg kávéfüggő is. Mennyire friss, világos... És szép, mert szubjektív.

Előzmény: decca (170645)
Mylord3 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170650

"...Valaki írta, hogy a Graef 800 nem biztos, hogy elég lesz ehhez a géphez. Nos, úgy tűnik, igaza van, mert Graef-en egy fokozat

választja el azt a finomságot, aminél alig bírom átnyomni a vizet attól, aminél meg már egész könnyen megy le a kar...."

 

A Graef cm 800-at is lehet alátétezni, az enyémben is van egy darab jelenleg, pedig én "csak Gaggiához" használom. :-) Nem szériatartozék az alátét ehhez a 800-as őrlőhöz, de a Graef szervizben tudsz beszerezni, ha érdekel. Az enyém a jelenleg dobozába elrakott, és eladásra váró cm 70-esből van.

Előzmény: decca (170645)
decca Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170649

Szerintem is, de nem mindenkinek egyértelmű, pár hónapja, még azt sem tudtam, hogy van ilyen. Pedig...

Előzmény: H_G (170648)
H_G Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170648

"A Pavoni" = Europiccola

 

Előzmény: GAgyiXyXy (170646)
decca Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170647

Ja, Europiccola.

Előzmény: GAgyiXyXy (170646)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170646

Bocsi, de ez melyik Pavoni?

Előzmény: decca (170645)
decca Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170645

Néhány észrevétel a Pavonival kapcsolatban a többi Pavoni-használóhoz:

- Minden használat után öblítek egy-kétszer, de így is elég sok zaccot leszed a felső-szűrőről illetve a tömítő gyűrűről

a fejtisztító kefe. Ez normális?

- Az ilyen öblítéskor azt látom, hogy nem egyenletesen terítve jön a víz a fejből, hanem kicsit aszimmetrikusan. Én azt várnám,

hogy szépen egyenletesen zuhanyszerűen jöjjön a víz. Nálatok hogy van ez?

-Valaki írta, hogy a Graef 800 nem biztos, hogy elég lesz ehhez a géphez. Nos, úgy tűnik, igaza van, mert Graef-en egy fokozat

választja el azt a finomságot, aminél alig bírom átnyomni a vizet attól, aminél meg már egész könnyen megy le a kar. Persze lehet

játszani a tömörítéssel, mennyiséggel, de akkor is. Szerencsére, a napokban érkezik egy Fiorenzato F5. Kíváncsi leszek...

A kávék viszont továbbra is nagyon jók. Most már kimondom: jobban tetszik az ízvilága, mint a Gaggia Classic-kal készített kávéké.

Nagyon jó vétel volt, nem bántam meg, sőt! (És még csak most tanulgatom.)

heted7 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170644

"Sajnos 80-100k alatt otthoni espressózás nem jön össze"

 

De szerencsére nem feltétlen kell egyszerre kiadni. A Poemia olyan-milyen, de nem teljesen alkalmatlan eszpresszó főzésre. Most 30 körül vehet egy darálót, és azzal, ill. a nyomásfokozó kiszedésével elvan egy darabig.

Előzmény: Katoczi (170643)
Katoczi Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170643

Ha új, akkor a coffeeitalia.co.uk -n talán még van Rancilio Sylvia 130k-ért, vagy valamelyik Pides Lelit.

A fórum nagyközönség viszont egy felújított pidesített Gaggia Babyt vagy Classicot venne feleáron. Darálóból a Graef 700-as sorozat a belépő, kicsit többért Graef 800, Iberital challange, Imat Lux, Lelit Fred. + tömörítő, apróságok. Sajnos 80-100k alatt otthoni espressózás nem jön össze :(

Előzmény: White_m (170642)
White_m Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170642

...és milyen gyártmányt, gépet ajánlotok belépőszintbe? Darálóból és eszpresszó főzőből?

Mylord3 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170641

Kösz, most elég sok mindent rendeltem, rendelek máshonnan is, jönnek az elem szűrők Angliából, aztán a danettitől a szőrtelenítő, és tervezek egy KV-s rendelést a nyugati országrészből is, plusz van is még KV-m otthon is, meg aztán nálam a németek és a KV, szal,. ez a két fogalom alapból antagonisztikus nekem, de tényleg kösz! :-)

Előzmény: Katoczi (170638)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170640

A  Segafredo Extra Strongot ismeri valaki? 

http://www.segafredo.hu/hu/termekek/linea-bar-%E2%80%93-a-vendeglatoipar-szamara/extra-strong/segafredo-zanetti-extra-strong.html

 

Hozzá hasonló kávét keresnék, mivel ez nem kapható kereskedelmi forgalomban.

White_m Creative Commons License 2016.10.24 0 0 170639

Enyhén szólva nagyon hasonlóan alakul az én sztorim is eddig, már-már ijesztő... Köszönöm heted7.

Előzmény: heted7 (170628)
Katoczi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 170638

Moxxacaffee.de ha valakit érdekel közös rendelés írjon. Ők voltak az idei német pörkölő bajnokság győztesei, egy magyar (neve alapján) srác által. 

Mylord: vannak jó classic blendjeik is. (Sőt, jelenleg csak azok vannak)

Katoczi Creative Commons License 2016.10.23 0 0 170637

Veszélyes játék :)

Előzmény: GAgyiXyXy (170636)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2016.10.23 0 0 170636

Ezt én tudom, de az asszony még nem :) Sőt még a gépet meg nem vettem, addig nem is tudhatja meg.

Előzmény: H_G (170635)
H_G Creative Commons License 2016.10.23 0 0 170635

A Krups állati kevés eszpresszóhoz. Ahelyett egy Iberital/Graef kategóriájú sokkal alapvetőbb és sokkal többet emelne a minőségen, mint a PID, ami később jön a logikus sorban.

 

Előzmény: GAgyiXyXy (170634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!