Keresés

Részletes keresés

toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4910
82500 helyett vhol 87enél tart, a csp pedig 11e helyett 700fttal több.. nemsokára publikálja a bérszámfejtő cég a fizupapíromat, akkor majd megnézem, mi a izé van. Báár a férjem is kb 50e ft-tal kevesebbet kapott, ami ugye elég fura..
Előzmény: Fogár (4909)
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4909

szia

 

nem tudom, de ez engem is érdekelne...de gondolom nem kell újra igényelni...

 

gondolod, h a gyedet újra kiszámolják?---mármint én azt hittem, hogy kiszámolják 1x aztán utána az jár...bár erre ebben a topicban jobban tudnak válaszolni :)

de ha megtudtál valamit légyszi publikáld ide is :)))

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766 

Előzmény: toria78 (4906)
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4908
Shaish, Csabi tegnap nem vonzódott a formákhoz? Csak mert Roland egész nap az állást gyakorolta(!). Állt kedvenc barátja a porszívó mellett, a gégecsőnél felállt, majd elengedte, és csak állt-állt 10-15mp-ig. Olyan aranyos volt. Peti nagyon ügyesedik!!!
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4907

érdekes ez amit írsz Kingáról...nem pszichés inkább ez a rosszullét, mint vm szervi baja lenne?

(amúgy én biztos nem venném ilyen jól, ha a lányom gyakorlatilag finoman szólva ,de úgy csinálna, mint akinek nehezére esik hazamenni- lehet, hogy kicsit kiosztanám, hogy kb a korához illően neki még igenis otthon van a helye a szülei mellett, és nem pedig ott ahol éppen ő akar lenni...talán erre ráérne még egy 10évet)

 

amúgy elképzelhető az is amit toria írt, elég kicsi ő még...10éves...hol van még neki az önállóság...

Előzmény: ertal (4904)
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4906
Lányok, a családi pótlékot megint kellett igényelni? Én most 72e ft-ot kaptam, pedig 82-t szoktam mint gyed+csp és ugye vmennyit emelkedett mind2.
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4905
Ertal... háát ez jó kis fejtörés az biztos. Lehet, h önállóbbnak gondoljátok, mint amennyire az (persze ő azt mutatja, de hát mégiscsak gyerek)? És a legkisebb öcsi érkezése csak tetőzte? Szóval vhogy a végre figyelnek rám érzésem van. De lehet h tévedek.
ertal Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4904

Sziasztok!

Kinga még mindig bent. Már mindent találgatnak, hogy mi lehet itthon, hogy nem akar hazajönni. Produkált egy rosszullétet is. Már én is úgy érzem, valamit elszúrtam, és azért szédül, hogy ne kelljen hazajönnie. De hát imt csináltam/tunk rosszul???

 

Egyébként jól vagyunk. Illetve én csúszom bele a náthába. És egyre jobban vezetek, tekintve hogy naponta megyek be a klinikákhoz.

 

Peti mostanában hangosan, hosszan és dallamosan kiabál. Édes! Kukucsol is szívesen, és mindent ad. Én köszönöm, elveszem, és visszaadom. Néha nem adja ide, hanem huncutul elrántja a kezét, és elrohan. :))

Tegnapelött nem kellett az incsifincsi zöldségpüré. Adtam neki sóskát, amit mi ettünk. Szándékom ellenére nem rémült el, söt. Gonosz anya erre fele sóska-fele zöldségpép falatokat adott. Így már lecsúszott. Tegnap meg a palóc levesböl kapott apróra vagdosott falatkákat. Szerette. De a föfogás azért nem ez volt.

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4903

http://velvet.hu/poronty/2007/02/01/babamegorzovel_csabit_a_gyongyosi_foisko#more32695

Épp most tervezgetem, hogy elvégzem estin az óvónőképzőt....

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4902

A Júlia név nekem is nagyon tetszik :) Hajrá!

Nyaralásra (tavaszolásra) én is irigy vagyok nagyon... jó lenne már menni valahová nekünk is családosan...

 

Akkor szerdán volt valaki talin? vagy elmaradt végül?

 

 

shaish Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4901
Tényleg, tavasztól hozzánk is lehet jönni!:)
Előzmény: borcsi555 (4900)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4900
Ide bármikor jöhettek. Nem ígérek sült pulykát, töltött karottával, de nagyon örülnék nektek!
Kinga egyénisége nagyon tetszik, vagesz csajszi.
Shaish, majd vki elvisz. pl rodeós fogár:)
Előzmény: ertal (4891)
shaish Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4899

Köszi:) (bár nem sokáig IX, mert ugye a XVIIbe megyünk...) nade azért nem a világ vége, mozdulunk majd mi is!:)

Csabit kézenfogom és indulunk is!:DD

Előzmény: Fogár (4897)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4898
Sziasztok!
Köszi mindenkinek a szobavéleményeket. Kb én is úgy gondolom, ahogy írjátok. Együtt nagyobb buli az élet, a különszoba csak 10-en felül aktuális. A baj annyi, hogy Nojpók szobája olyan pici, hogy ha beteszek még egy ágyat, akkor csak oldalazva közlekedünk:) No de olyan messze van még ez a probl...
Tória: nem úgy értettem, hogy egy héten át megállás nélkül ordított, hanem amikor látványosan kimentem a szobából volt visitozás, de pár perc múlva szunyált. Kaptam egy könyvet még régebben, a címe:végre elaludt a gyerek. Ebben egy csomó módszert írnak, eleinte nem hittem bennük, de kipróbáltam és működik. Persze itt is a következetesség a lényeg, ha vmi mellett kitartok, hamar megérti, hogy így jó és sokkal elégedettebb, mint előtte:)
Nojának nem csak a sírás a kommunikációja, olyan sokféle hangulatot jelez már, csak figyelni kell. A hisztire viszont, ahogy Shaish is írta, nem reagálok és ha nincs közönség hamar abbamarad:))
Fogár Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4897
ne aggódj, max ha messzebbre megyünk majd elfuvarozlak...IX ker tőlünk nincs messze
Előzmény: shaish (4894)
Fogár Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4896

huhh, nem semmi csajszi, hogy ilyen önálló és mindenhol feltalálja magát

szuper lehet a kommunikációs készsége, hogy majdnem minden korosztállyal kijön.

 

amíg jó társaságban van, addig sztem ez jó, csak nehogy vk kihasználja az ő szándékát---mármint olyan értelemben, hogy nem éppen jó utat mutat neki...persze ott vagytok ti is, de idővel minnél nagyobb lesz---és önállóbb...és kevesebbet van otthon, akkor nagyon nehéz lesz rá hatni...persze csak beszélek itt a levegőbe- mert nincs ekkora gyerkőcöm :) (az öcsém is 12...de azért tudom, h őt is kell fogni )

Előzmény: ertal (4893)
shaish Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4895

Jók a Rolis képek!! Látom kikapcsolódott a legényke:).

Csabi mostanában sokat dolgozik, de hamarosan biztos ő is pihen majd kicsit..

 

shaish Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4894

Kinga nagyon önálló csajszi:), remélem ma azért haza tudjátok vinni:)!

akkor "csak" a vérnyomása, igaz?

 

Borcsi, szép nevek:), olyan kíváncsi vagyok h fiad vagy lányod lesz!:)

 

Szobák: nálunk a terv h pár hónapig velünk, majd együtt a két gyerek...utána meglátjuk, elvileg vn mégegy szoba, nem tudom oda ki kerül, függ a koruktól, nemüktől stb....addig gardrób:).....

 

Hú csajok, látom mindenki vezet, hát én nem:(...

 

 

 

ertal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4893

Monyesz:

Kingát a kórházban is kérdezgették, miért akar maradni (biztosan verik a szülei...).

Világéletében jobban érezte magát másutt, mint otthon. Imádta a nyári táborokat, azt, hogy Bécsben évek óta egyedül járt iskolába, néha kerékpárral (odafelé kísértem), néha görkorival. Peti születésének másnapján volt a tavaszi szünet kezdete, amirôl megfeledkeztünk, nem volt sem iskola, sem napközi. Miután mindent zárva talált, és rájött, hogy szünet van, elvillamosozott a kórházba (elôzô nap járt ott életében elôször), lejelentkezett anyunál, aztán a napot a könyvtárban és a játszótéren töltötte. Itthon egyszer elengedtük a (kis)városi fôzôversenyre nézelôdni, másfél óra múlva utánamenve egy nyugdíjasklub csapatában bukkantunk rá. Ahol lakunk, olyan szomszédokhoz jár néha, akiket mi nem is ismerünk, max. látásból. Nagy bánata, hogy Bp-en nem mozoghat szabadon, de a mi könnyelmûségünknek is van határa :-)

 

Toria, homározás :-)))

kgycs Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4892

sziasztok, már egy ideje olvaslak benneteket lévén érintett (3. számú gyermek 2006 március)

ami a szobákat illeti, nálunk mind a három az első perctől kezdve egy szobában van(a szoba elég nagy, elférnek), éjjel persze, mert akkor mindegyik alszik (elvileg). tényleg soha nem zavarták egymást, pedig a második bőven elmúlt 1 éves mire először végigaludta az éjszakát, és ahogy nézem a húga sem lesz jobb:(

az igaz, hogy egy másik szobában ott a túra-babaágy felállítva, ha nagyon nagy a cirkusz, nehezen megy a kicsinek az elalvás, akkor ott teszem le, de amikor éjjel eszik, akkor a saját helyére kerül vissza

Előzmény: borcsi555 (4883)
ertal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4891
Sziasztok!
Kinga olyan jól van bent, hogy nem tudtam hazahozni. Szó szerint értendö!! De holnap már biztosan hazajön. Vittem neki leckét, habcsókot, pogácsát (anyum csinálta öket), no meg jó aksikat a telefonjához. Én is kezdek belejönni a vezetésbe ;)

Lányok! Nem kéne komolyan vennünk a talihely-ajánlatokat? Most, hogy már majd´ mindenki vezet! Mehetnénk borcsiékhoz vagy Fogárékhoz, de hozzánk is lehetne talit szervezni. Elöny pl. a játszóházakkal szemben, hogy enni is lehet ;)

Én is akarook nyaralniii!!!

borcsi, tetszenek a nevek.
Fogár, hajrá, vizsgázz sikeresen!
Samu mama Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4890
Írtam mélt.
Előzmény: borcsi555 (4882)
Fogár Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4889

hááát, altatás...

Janka is sokszor egyből felpattan, ahogy leteszem és sír. Viszont sok esetben látom, h fáradt, ill tudom,h alvásidő van, ezért kimegyek a szobából...az esetek 90%ban sír 1-2 percet, aztán lefekszik aludni szépen.

 

 

szobaügyben különre szavazok, hasonlóan, mint toria írta...legalábbis ha tehetném én így csinálnám....márcsak azért is,h a nagyobbat ne zavraj a kicsi amíg sokszor ébred az első időkben.

Előzmény: toria78 (4886)
tasha Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4888
igen, mi így csináltuk, muködik. Most már nem is hajlandóak kulön lefekudni, ha Domi megy elobb, addig sikitozik, amíg visszuk Martint is, de ot sem kell 2x kérni, indul a szobajukba, mikor Domi. Egyelore nem buliznak ;)) alszanak. És Martin sosem ébred éjjel, pedig volt, hogy orrot szívtunk Dominak.

Vezetést tessék gyakorolni :) Én olyan hóviharokban járok, hogy uhhh, de kezdek belejönni. (bár ma épp jóvágásu fiatalemberek tolták ki az autót a bölcsi utcájából, mert rátolattam egy hóbuckára és nem bírtam eljönni :p)

Remélem mindenki jól van, a képek alapján biztosan!! Alig bírom elhinni, h hamarosan 1 évesek a csöppjeink...

t.
Előzmény: toria78 (4886)
toria78 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4887

Készülődünk

Úszás - lábak fent, homár a kézben (jó a fürdőnadrágom, ugye?)

 

Álldogálás - egy kis homár-ízlelgetés
toria78 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4886

Fekve kúszás: nem emelkedhetek a fejvédő felé, ami ugye max 5 centis emelkedést enged, szóval ügyeskedni kell, de már csináltam vagy 4x.
Tudom, nem jó a gyerek mellől ellopózni (nem szoktam), de mivel alvásról van szó (mármint tudom, h aludni fog), így nem követem az elvet. Ha elmegyek tőle, mindig elmondom, hogy mi lesz mikor jövök, még ha fél percről is van szó. HOzzáteszem, kevés sikerrel érti meg..
Az egy hétig hagyom sírni dolgot nem vetem be, arról úgy gondolom, hogy esetleg azt érzi, h sírni sem érdemes, pedig az nagyjából az egyetlen figyelemfelkeltő dolog amit tud, és az "anya le se sz.r"-t érzi majd.
No de ugyebár pont ezért kértem annyi könyvajánlást, hogy tanuljak majd vmit ezekről.

 

Kocsivezetés. Én nem vagyok túl jó, mert nehezen mérem fel mások sebességét és a távolságot, így előzni stb nem nagyon szoktam (inkább én megyek elöl gyorsan :-))). A parkolás is nehéz volt, pl tolatáskor merre is tekerni a kormányt... Igaz, az utóbbi időben sokat javultam, bár sztem kevesebbet vezetek, mint korábban. A tolatva beparkolás már nagyon megy (igaz, oldalirányben soha nem parkolok, csak élével ha értitek mire gondolok), és büszkén szoktam mesélni, hogy előztem 5 autót és 3 sávot váltottam :-)) 15 perces úton.

 

Borcsi, szóval azért akkora alvás-küzdés nincs szerencsére, este kajába bealszik, nappal az egy darab alvása is simán megy, csak heti 2x van kúszás :-)

 

Nevek tetszenek - az első körből maradtak, vagy újragondoltátok?

 

Szoba.. én is gondolkodtam már rajta. Én a különre szavazok eleinte éjjelre (mert sztem Nojka felébred majd mindenre), de amint átalussza az éjjelt a kisebbik, egyesítésre szavazok - kell egy jó tesó, akivel este még lehet játszani brümmögni.
Emlékeim szerint Tasháék is pár hónap után tették be Domit Martinhoz.

Fogár: "persze nem én döntöm el" - sem elméletben, sem gyakorlatban :-)

borcsi555 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4885
Értem:) én mióta hazajöttem, sokkal óvatosabban vezetek, mint régen, annyira megváltoztak itt a szokások, pedig több országban is vezettem..
Én is örülnék a lánynak, de jöhet a fiú is:) Fiú Ábel lesz, lány Júlia. Nem szeretem a divatos neveket, bár az Ábel mostanában gyakoribb kicsit. Júlia meg egyszerűen szépen hangzik és jól lehet becézni:))
Előzmény: Fogár (4884)
Fogár Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4884

mik a névváltozatok? publikus?

 

neeem rodeós...inkább sztem dinamikusan vezetek...párom rodeós, mellette muszáj kicsit sportosabban menni :)))

 

amúgy fiú-vagy lányka a tesókívánság? :) én gondolkoztam már...persze párom fiút preferálna, de oly mindegy, csak egészséges legyen. Én örülnék 2.-ra kiscsajnak is...persze nem én döntöm el.

Előzmény: borcsi555 (4882)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4883
Yamoto tök jó, nem voltam koncerten, de biztos szuper lesz!
Kérdés:szerintetek kell a különszoba 2ik gyereknek eleinte? Van rá lehetőség csak ki kéne alakítani. Nem tudom..
Előzmény: Fogár (4880)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4882
Kiderül, hogy beborul e:)) dettó!! éjjel is és nappal is műveli ezt a sportot.. éjjel már nem megyek be, nappal csak akkor ha hallom, hogy az ágy végében ácsorog és úgy szól, mert akkor reménytelen.
Toria: Noja is utálja látni, hogy kimegyek, de muszáj hozzászoknia, én akkor is kimegyek (és már nem kúszva, mint régen:) a szeme láttára, ha ordít. Kb egy hétig ordított aztán megszokta. Mondjuk nekünk amúgy is olyan sok gondunk van/volt ezzel az alvástémával, hogy már ezt nem akartam pluszba. Mármint settenkedni a szobájából. Bár ahogy olvaslak, te is küzdhetsz rendesen:(
Pont azon gondolkodtam, hogy a kistesónak (akinek már neve/i is van/nak) nem lesz ilyen jó dolga, lévén képtelen leszek ennyi időt szentelni az elaltatásra stb.
Milyen suli kezdődik te szegény Samumami. Én már úúútálom az iskolákat! De főleg a tanulást.
Fogár, ezek szerint a rodeós típus vagy?:)) Gyertek csak bátran ahányan vagytok, nagyon örülnék! Ez Sárkánymamára is vonatkozik, aki itt lakik egy köpésre:)
Előzmény: Samu mama (4878)
Fogár Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4881
ezt a fekve kúszva távozást megnézném :))))))))
Előzmény: toria78 (4879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!