Keresés

Részletes keresés

szsrobert Creative Commons License 2009.06.30 0 0 170
Mit jelent az érdekesen reagálás?
Előzmény: panabubus (169)
panabubus Creative Commons License 2009.06.30 0 0 169
"A készülékek egy részét 2006-ban osztották ki!"...
A "kékeknél" már ment is ezerrel, az év nyarán...:S Most akkor ők annyival előbb már tanfolyamoztak is, stb? Mert ugye a viccekben... stb. :)

Utolsó mondatodra:

Meg esetleg majd egy rakás "innocent victim..." :(

Ismerősöm most jött haza a Nagy Víz túloldaláról. Szintén ugatérozza a rádiózást, stb. úgyhogy egyivású velem. Mint meséli: a NYPD, Government, Rescue stb. frekiken még mindig jól el vannak az analóggal...

Sőt: két éve Párizsban jártunk. Vittünk magunkkal az útra két FRS-rádiót, (mivel az valahogy jobb hatásfokú volt, mint a "másik") hogy kisebb sugárban kommunikáljunk ha kell. Az Eiffelnél qrva jól elszórakoztunk a földi és az égi "tagállomás" módján. Aztán a 9-es csatijáról villámgyorsan át kellett állni másra, mert a terepszínben kószáló kommandósok vagy mik, elég érdekesen reagáltak... :S

Mintha azt hallottam volna valahol, hogy a fenti két náció fejlettebb sok tekintetben. Gondolom a kommunikáció terén is... :S
Előzmény: F1265 (166)
schlumberger Creative Commons License 2009.06.30 0 0 168
A mentőautókat is megnézheted, elég gány az a néhány, amit szerencsém volt látni...
Előzmény: F1265 (167)
F1265 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 167

 Ebben igazad van!

DE

A készülékek egy részét 2006-ban osztották ki!

Gyakorlati oktatás és gyakorlatok 2009 áprilisban kezdődtek.

 

Ha bárki kérdezte mi van a TETRA üggyel? Csak annyit mondtak, nekünk nem jó!

Miért mi a baj? Nem jó!

Egyetlen demonstrációs gyakorlatot sem szerveztek, pedig lett volna rá elég lehetőség. A  jól fizetett "szakember" persze addig is felvette fizetését, ami duplája a vonulós tűzoltók illetményének.

Nézd meg, hogy vannak a fecskendőkre felszerelve az antennák! Vagy a stabil állomások milyen módón lettek telepítve. Ez mind, mind hozzájárul a térerő problémákhoz.

És persze maga a TETRA rendszer sem egy kimondottan tűzoltópárti kommunikációs forma. Hu de finoman fogalmaztam!

 

 Az az egész EDR-ügy megmutatta, minél butább egy szakember, annál nagyobb hangon dicséri terjeszti az új technika lehetőségeit. Nekik ez kell, így tudtak előtérbe kerülni. Gondolj bele! Egy szakmai nulla kicsomagolja rádióját Záhonyba, tápot ad neki, bedug egy pici antennát a másik hasonló zseni Sopronban teszi ezt. Bekapcsolnak és beszélgetnek. A munkahelyükön az egyszerű felhasználók csak ámulnak-bámulnak. Két zsenink vigyorogva zsebeli be a szakmai önkielégülés okozta kéjmámort.

Kéjmámor ára: 100 milliárd!

 

F1265 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 166

Ugyanis nem azoknak róható fel a sok "no signal" display, és egyéb nyalánkságok: pincéből már nem jön ki a jel, és egyebek...:(

Ebben igazdad van!

DE

A készülékek egy részét 2006-ban osztották ki!

Gyakorlati oktatás és gyakorlatok 2009 áprilisban kezdődtek.

 

Ha bárki kérdezte mi van a TETRA üggyel? Csak annyit mondtak, nekünk nem jó!

Miért mi a baj? Nem jó!

Egyetlen demonstrációs gyakorlatot sem szerveztek, pedig lett volna rá elég lehetőség. A  jól fizetetett "szakember" persze addig is felvette fizetését, ami duplája a vonulós tűzoltók illetményének.

Nézd meg, hogy vannak a fecskedőkre felszerelve az antennák! Vagy a stabil állomások milyen módón lettek telepítve. Ez mind, mind hozzájárul a térerő progrémákhoz.

És persze maga a TETRA rendszer sem egy kimondottan tűzoltópárti kommunikációs forama. Hu de finoman fogalmaztam!

 

 Az az egész EDR-ügy megmutatta, minál butább egy szakember, annál nagyobb hangon dícséri terjeszti az új technika lehetőségeit. Nekik ez kell, így tudtak előtérbe kerülni. Gondolj bele! Egy szakmai nulla kicsomagolja rádióját Záhonyba, tápot ad neki, bedug egy pici antennát a másik hasonló zseni Sopronban teszi ezt. Bekapcsolnak és beszélgetnek. A munkahelyükön az egyszerű felhasználók csak ámulnak-bámulnak. Két zsenink vigyorogva zsebeli be a szakmai önkielégülés okozta kéjmámort.

Kéjmámor ára: 100 milliárd!

 

 

 

panabubus Creative Commons License 2009.06.29 0 0 165
Szia! Most jutottam csak géphez, dolog van néha felénk is..:)

Sz'al: amit én személyesem tapasztaltam párszor, az hasonlatos volt ahhoz a jelenséghez, mint amikor a járőr rátette a nagy seggét a MRKB mikrofonjára, mert az ülésre dobva maradt..:) És akkor csak a vivő nyomta ezerrel a nagy"susst", kinyomva vele minden mást....

Attól ez még lehet zavarás is vagy éppen urban legend. Utóbbit azért "legalizálja" az a nem kevés ellenérzés, ami arrafelé van a tetra irányában.

"Ezzel a felkészültséggel ugrottak a TETRÁBA"... olvasom. Ez lehet így igaz is, csakhogy (by Ace Ventura): "hölgyeim és uraim, van itt egy kis bibi.." :)

Ugyanis nem azoknak róható fel a sok "no signal" display, és egyéb nyalánkságok: pincéből már nem jön ki a jel, és egyebek...:(

Jó, legyen igazuk az egyébként nem sovány hasznot bezsebelő "projekt-man"eknek.

Pl. asználná a tetrát a riasztás, irányítás, stb. De amikor már munka van, akkor símán lehetne a régi analóggal kommunikálni, hiszen akkor már baxhatja a "nyilvánosság"...

A kukkolók, fülelők ezidáig is csak a küldéskor tudtak "hasznos infóhoz" jutni.. Utána már ugyebár a forgalmazás "a jelzett helyen" stb paraméterekkel ment oda vissza. Viszont tényleges, néha veszélyes helyzetben meg ott a hagyományos. Ani a PTT megnyomásakor már "szól" is.. És nem 2-3 mp-s csúszás után...
Ja, hogy akkor meg az egésznek nem lenne semmi értelme, hogy kétféle kütyüvel forgalmazni?
Ki merem jelenteni: így sincs...

Vagy várni kellett volna még pár évet a teljes és tökéletes fejlesztéssel, amíg minden "pöccre" megy... Ígaz, úgy sejtem, azéert ez is valami siker-orientált projekt lehet. És az csak akkor tölti meg igazán a zsebeket, ha befejezettnek minősíthető.

Nem beszélve egy síma anyagi jellegű agyalásról, részemről:
Az elején lehet, hogy valahol volt erről szó, akkor passz...
De ténylegesen melyik a drágább? egy Motorola, Yaesu tcvr, vagy ez a mostani?
Mondjuk, ha az előbbi esett a tűzbe véletlenül, vagy a szurkolók közé egy meccsen, csak a készüléket kellett pótolni, az azt üzemeltető rendszer hosszú évek óta megvolt.

Ehhez meg úgy sejtem, a padlótól fel kellett mindent építeni, stb. stb...

Sorry, kicsit hosszú lettem..
Előzmény: F1265 (159)
F1265 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 164

(A rádió feltalálása előtt nem oltottak?)

 

 

 

De oltottak!

Más technikával, más takikával.

 

Jelenlegi taktika rádióhiradásra (is) van kidolgozva. Annak hiánya jelentős mértékben veszélyezteti a beavatkozó állományt.

Ez tény, ezen nem szabad vitatkozni.

 

Azon viszont érdemes, hogy szabad-e ennyire támaszkodni a rádiózásra. 

 

 

 

Előzmény: HG4I (161)
HG4I Creative Commons License 2009.06.29 0 0 163
Éreztem, hogy te vagy... :)
Azért "provokáltam"...

üdv
Előzmény: F1265 (162)
F1265 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 162

Szia T!

 

Ez most nem ez volt.

Bekötő adásra kapcsoló tranyó körül vannak  a gondok. (153Mhz ág TX-en marad) 

 

Már nem javítják Tilos az használni!

 

Üdv, U

  

 

 

 

Előzmény: HG4I (161)
HG4I Creative Commons License 2009.06.29 0 0 161
Az elejével egyetértek, a végével nem.

A rádiózás lététől, vagy nem lététől, annak minőségétől - ha az egyéb szabályokat mindenkor betartják - egyetlen tűzoltó, de más személy sem lehet életveszélyben.

(A rádió feltalálása előtt nem oltottak?)

üdv.
Előzmény: F1265 (159)
HG4I Creative Commons License 2009.06.29 0 0 160
Amiről írsz, nem szándékos zavarás, ez csak urban legend.
Ismert a kiváltója, kikeverdéses zavarról van szó.
Az illetékesek 1-2 alkalommal már szóltak az ügyben, akkor meg is szűnt.
Amikor ismét "feltekerik a gombot" az adott állomásnál, ismét "fröcskölni" kezd, zavart okoz más rendszerekben (nem csak az FTP-jében)...

Előzmény: panabubus (158)
F1265 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 159

 

Tisztelettel jelentem a zavarok okát pontosan tudom bemértem helyétT

 

Itt nincs semmi összeesküvés-elmélet! Ez csak egy szakmailag nulla, trehány csapat munkájának eredménye. Annyira elhanyagolták rendszerüket, hogy az folyamatosan öngólokat lő!

 

Ezzel a felkészültséggel ugrottak a TETRÁBA! Meg is látszik az átállás minőségén, sajnos életveszélyben vannak emberek!

 

Előzmény: panabubus (158)
panabubus Creative Commons License 2009.06.29 0 0 158
(Jó, akkor csak így magamban füstölögve, elvagyok én így is..:) )

Több olyan, szak-fórum béli komment igazolja azt, hogy az utóbbi két-három hónapban több alkalommal, rendszeresen zavarták a KUN analóg frekvenciáit.

Még hozzá egy "merész " feltételezés szerint éppen azért, hogy a TETRA végső bevezetése még indokolttabb legyen.

Isten őrizz, hogy bárkinek ilyesmit kívánnék: nálunk ugyan nem "divat" az, amit amerikai filmekben látni, de kíváncsi leszek majd, hány összehajtogatott zászló átadása fogja majd ezt a rémálmot kísérni... Avartűznél, kisebb káreseteknél ez még nem fordult elő. De éppen a tűzoltók munkája olyan, ahol egyáltalán nem lehet előre tervezni a várható eseményeket.
HG4I Creative Commons License 2009.06.29 0 0 157
Értem.

Ez esetben légy szíves, mondj egy olyan rádiós hang- és adatátviteli rendszert, amely védett a szándékos, célzott zavarással szemben.

üdv.
Előzmény: sörösalkoholista (156)
sörösalkoholista Creative Commons License 2009.06.29 0 0 156
Egyébként minek is a zavarvédettség?....

Amiért a lehallgatás megakadályozása, pontosabban fontosabb.

Kár, hogy összemosták a katasztrófavédők szempontjait a kommandósokéval.
Előzmény: HG4I (154)
panabubus Creative Commons License 2009.06.28 0 0 155
"a digit átvitelhez jobb jel/zaj viszony kell, tehát nagyobb térerő."
Ez hogy jön össze azzal, amiről már írtam lejebb: "No signal" az LCD-n?

Mert az bizony így "szólt" amikor a tűzoltó mutatta nekem... Ráadásul a belvárosban, nem a Pilisben, ahol a mobilok is "csak segélyhívás"-t tudnak produkálni... :S
Előzmény: HG4I (154)
HG4I Creative Commons License 2009.06.28 0 0 154

 

milyen a zavarvédettsége?

Röviden: semmilyen!

 

Ugyanolyan, mint az analóg régi rendszeré volt....

Illetve: a digit átvitelhez jobb jel/zaj viszony kell, tehát nagyobb térerő.

Itt vagy van ÖK, vagy nincs...

 

Egyébként minek is a zavarvédettség?....

 

 

 

Előzmény: sörösalkoholista (149)
panabubus Creative Commons License 2009.06.28 0 0 153
De, hogy ne legyen egysíkú a dolog "szakmai síkot" nézve:
Állítólag a yardéknál nincs a tetra ellen kfogás..
Egy éles helyzetet (pl. akcióban.:S) feltételezve:
"vigyázz! mögötted! fegyvert rántott a gyanúsított!"
2 mp feljelentkezés+ a közlemény....
A Glock17 tűzgyorsasága monnyuk 35/perc... Ennyi.

Nekem ne mondja senki, hogy a régi, "szar" analóg kézirádióknál ez így zajlana le.
Előzmény: panabubus (152)
panabubus Creative Commons License 2009.06.28 0 0 152
"2mp-es feljelentkezés alatt".....
Hát ez az..

"Ceterum censeo": irányítson ilyen feltételek mellett egy tolató fecskendőt.... És szóljon bele. hogy "állj!" amikor éppen kéne. Vagy, ha éppen berobban valami. Soroljam?
Előzmény: sörösalkoholista (149)
schlumberger Creative Commons License 2009.06.27 0 0 151
Mi történik, ha rásugároznak a bázisállomásra?

szerintem kezdheti előlről,,,
Előzmény: sörösalkoholista (149)
schlumberger Creative Commons License 2009.06.27 0 0 150
Adva van ugyebár a "repülő üzemmód"

Amikor is a telefonnak a rádiója ki van kapcsolva, csak a játék él benne.
A rádiója ki van kapcsolva!
Előzmény: panabubus (147)
sörösalkoholista Creative Commons License 2009.06.27 0 0 149
Hello Mindenkinek!

Esett itt már szó az EDR lehallgathatatlanságáról, de milyen a zavarvédettsége?

A baromi hosszú, 2mp-es feljelentkezés alatt folyamatos vivője van, egy
középkategóriás frekimérővel méterekről bemérhető.
Mi történik, ha rásugároznak a bázisállomásra?
panabubus Creative Commons License 2009.06.26 0 0 148

Bocsi, ez úgy volt marhaság, ahog y leírtam. Mert ugye a frekiváltós üzemmód, stb.  Csak egy adott, rendszerben ténylegesen lévő készülék képes az adott "csatornán" jelet kapni..:(

 

Viszont érdekes: valamelyik nap a "régi" helyen is jött egyszer-kétszer a  kun.  Lehet, hogy valamelyik toronnyal volt épp gond?  :S

Előzmény: panabubus (147)
panabubus Creative Commons License 2009.06.26 0 0 147

Csak úgy "agyalgatok" néha reggeltájt, az első KV után...

 

Ha már mobiltelefonra hajaz az egész technikai elmélet...:S

 

Adva van ugyebár a "repülő üzemmód".  Amikor csak "vételen" van a multimédiás kis kedvenc.  Vagy egy olyan SIM-el felszerelve, amivel telefonálni nem tud, mert nem aktiválta a tulaja. Csak épp egyes funkciók működnek így.

 

Akkor már csak egy olyan  "kézirádió" kéne, amivel véletlenül sem forgalmazna a pógár...

 

Hm.

schlumberger Creative Commons License 2009.06.22 0 0 146
Ha ilyet tenne, azért alighanem a kezébe adnák a f@szát...
Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 145

Lehallgatható :)

 

Kell valaki aki jogtiszta tulajdonosa egy ilyen kütyünek.  (értsd: ott dolgozik)

A hangszóró kimenetet felteszi a NET-re

 

Kész. Enjoy :)

 

 

 

Előzmény: schlumberger (135)
lacoka4 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 144
...jó 80 megával feljebb járatták a motort.
És ráadásul, ha jól emlékszem, akkor az a rendszer még analóg volt.
Előzmény: panabubus (143)
panabubus Creative Commons License 2009.06.07 0 0 143
Valakitől hallottam, hogy a régi Westel60-as kütyükbe erdeménnyel lehetne belepiszkálni. Habár azok akárhogy nézem, azzal a jó 80 megával feljebb járatták a motort..:)
schlumberger Creative Commons License 2009.06.02 0 0 142
Most itt Tatabányán négy helyen szól S9++ térerővel: 390,8625; 391,0875; 3921125; 392,5625 MHz. Nagyon érdekesen viselkedik a vx7: ezeken a frekiken nem nyit a zajzár magátó, de ha kézzel nyitom, ott bőg a jel. Mellette jobbra-balra 12,5 kHz-cel viszont kinyit...
Előzmény: schlumberger (138)
panabubus Creative Commons License 2009.06.02 0 0 141
De ott viszont (80 Mhz tája) nem jön "sámli"..:(((

Nagyon rátette a fenekét TETRA őméltósága erre az utolsó "fehér folt"-ra is...
Előzmény: HG4I (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!