Keresés

Részletes keresés

bolháskutya Creative Commons License 2007.05.06 0 0 66
:))) Most, hogy a legkisebb családtag már alszik (nagy meccs volt, mert egy 3 és fél hónapossal elég nehéz egyezkedni), elgondolkodtam az eredeti kérdésen, és rájöttem, hogy erre a kérdésre nem lehet helyes választ adni. Ugyanis normális szülő a saját tapasztalatai és tudása szerint a legjobbat szeretné nyújtani a gyerekének. Tehát azt hiszi, hogy minden rendben van. A gyerek meg rosszabbnak érzi a helyzetét, mint amilyen, mert ugye valószínűleg nem teljesül minden kívánsága, és minden osztályban van olyan, akinek jobb. Független "szakértő" meg ugye nincs a családdal egész nap, hogy meg tudja ítélni - nem csak a látszat alapján - a helyzetet.
Előzmény: Gabiiiiii (65)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.05.06 0 0 65

nalunk a gyerek 5 eves fennallasa ota ma eloszor megigerte neki az apja,hogy megrazza a pofonfat:)

Aztan persze veres az nem,de ahona ala kapta es becipelte,ahova 10 percig konyorgott neki,hogy menjen be

Előzmény: bolháskutya (63)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.05.06 0 0 64
magyarazd meg neki,hogy nem illendo becsinalni,meg torkaszakadtabol uvolteni,egy jolnevelet gyerek ilyet nem csinal:)
Előzmény: bolháskutya (63)
bolháskutya Creative Commons License 2007.05.06 0 0 63
De bizony! :) És mit érdemel ez a bűnös? Második gyereket, akivel kezdheti előlről. Hátha most sikerül. Bár már vannak problémák, pl. nem tudom napi 24 órában folyamatosan etetni meg ringatni.
Előzmény: Gabiiiiii (62)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.05.05 0 0 62
nem mondod,hogy kepes voltal a mozgasszabadsagat korlatozni visszelve a fizikai folenyeddel?????????????????????????????:)
Előzmény: bolháskutya (60)
ereik Creative Commons License 2007.05.05 0 0 61

Az én fiam két és fél éves korában a háromkerekű biciklijével úgy elporzott, hogy hiába futottunk után átrobogott a szerencsére közepesen forgalmas kereszteződésben megállás és szétnézés nélkül, azt hitte örörmünkben futunk és ordítozunk. Na, amikor utolértem megmondtam neki, hogy most meg fogom fenekelni, mert  le kell vezetnem a mérgem, s aztán beszéltük meg dolgokat.  Ekkor kapott ki először, s azt a helyet a mai napig emlegeti, de úgy hogy ott veszekedtünk.

Azóta még egyszer volt ilyen helyzet, de remélem több nem lesz.

bolháskutya Creative Commons License 2007.05.05 0 0 60
Hát, akkor velünk is baj van. Nem tudom, hogy a nyugodt megbeszélés hívei mit tettek volna, amikor a 3 éves lányom fennakadt szemekkel, ordítva rohant az úttest felé... Pedig akkor még egyke volt.
Gézoo Creative Commons License 2007.05.03 0 0 59

Szia!

 

  Ez nem "tökéletesség"..

Előzmény: Eleon Nóra (58)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.05.02 0 0 58
Az én gyerekem nem ilyen tökéletes. Szerencsére.
Előzmény: Gézoo (57)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.02 0 0 57

Szia!

 

  Amikor én két éves voltam megszületett a kishúgom.  Állítólag a legelején arra kellett vigyárni, hogy ne jusson a babáim sorsára.. A "möme" és a végtagjai a helyükön maradjanak.. Azután hamar megértettem, hogy vigyáznom kell rá..

    Onnantól velem sem volt gond az utcán, vagy akárhol is voltunk. Mert mindig és mindenütt "vigyáztam a hugicámra". 

   Később, kamaszkorunkban inkább arra kellett figyelmeztetni, hogy ezt a vigyázást ne vigyem túlzásba..

 

  Persze ez is egy minta..  Én ilyet kaptam.  Amikor az öcsénk megszületett, akkor már ketten vigyáztunk rá, mindenütt.

 

 

Előzmény: Eleon Nóra (54)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.27 0 0 56

en nem is vagyom a turelem es a nyugalom mintakepe lenni,hiszen akkor teljesen ki kellene vetkoznom magambol.Nekik ilyen anya jutott,aki neha turelmetlen,nem magyaraz,neha meg kenyerre lehet kenni.

 

en sem vagyok tokeletes,mint ahogy ok sem azok

Előzmény: Eleon Nóra (54)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.04.27 0 0 55
Azzal nem neveled félőssé, ha megbünteted, mert az útra kiszaladgál. Azzal neveled félőssé, ha nem engeded, hogy felmásszon a mászókára egyedül, és aggódva figyeled minden egyes lépését, és jajveszékelsz, hogy jaaajj, leneessél.

A valódi veszélyforrásoktól igenis tartson. DE ezt ne testi fenyítéssel érd el nála. Persze néha egy jól irányzott popsiracsapás adott helyzetben sokat lendít a dolgon.
Előzmény: ereik (53)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.04.27 0 0 54
Lehet, hogy rokonok vagyunk? Lelkileg mindenképp. :-))

Gezoo.

Tudod, egészen más dolog egy gyerekkel lenni, mint többel. Én kettővel szoktam egyszerre az út szélén menni, és amikor a kicsi már járó korú volt, a nagy meg még nem volt elég nagy ( amúgy is figyelmetlen, anyjától örökölte) akkor nem volt ám egyszerű megoldani azt, hogy mindketten szépen sétáljanak a járdán. Mire hazaértem velük, már nem voltam nagyon nyugodt.

Egy gyereknek könnyű mindent elmagyarázni, de mit teszel, ha több többirányból duruzsol ( vagy üvölt) és minde egyszerre akar választ. És hiába mondod el, hogy állj, egyszerre csak egyfelé tudok figyelni, kb 2 perc múlva újrakezdik.

És hozzáteszem azért, alapvetően ismerem magam, és jó a tűrőképességem, de a temperamentumomból kifolyólag ( amit a gyerekeim is örököltek mindkét oldalról) nem én vagyok a türelem és nyugalom mintaképe, bármennyire is próbálkozom vele.

Előzmény: Gabiiiiii (52)
ereik Creative Commons License 2007.04.26 0 0 53

Valóban, számomra ez talán a legnehezebb, mert néha nem is olyan rossz amit tett, de esetleg veszélyezteti magát.

Sajnos félőssé sem lehet nevelni. Nálunk zokszó nélkül tudomásulveszi és nem tudom mi jár a fejében. Sajnos, ha megbántják azt sem szokta elmondani, csak alkalomadtán kiderülni.

Előzmény: Gabiiiiii (52)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.26 0 0 52
ez a buntetes-dolog is olyan nehez...Ugye mindegyeiknel meg kell talalani azt,ami szamara tenyleg buntetes.Az egyik gyerekem megrantja a vallat,ha megbuntetem,a masikat orakig vigasztalom:)
Előzmény: ereik (51)
ereik Creative Commons License 2007.04.26 0 0 51

Nos szerintem Gézoo a lelkével, te pedig a gyakorlatoddal neveled a gyerekeket szép sorban. Ettől mindkét családban normális gyerekek nőnek fel.

Hát a nádpálcát sosem alkalmaznám. Én a büntetést is meg szoktam beszélni, hogy mi legyen és mekkora súlyú volt az ügy. Lehet választani: ebben a hónapban kimarad a McDonalds, nem uatzik el velünk valahova, esetleg szobafogság. De valahogy mostanában nem volt bünti nálunk.

Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.26 0 0 50
szolj bele nyugodtan,sot en spec minden tapasztalatot szivsen olvasok...a nadpalcat kiveve:)
Előzmény: ereik (49)
ereik Creative Commons License 2007.04.26 0 0 49
Sziasztok! Bocs, hogy beleszólok, de ti mindketten jól nevelitek - szerintem - a gyerkeiteket, csak eltérő módszerekkel, ami valószínűleg a TI neveltetésekből ered, de valószínűleg az eredmény ugyanaz lesz.
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.26 0 0 48

nem,egy gyerek nem ertelmesebb,mint egy felnott ,miert is lenne?? Gyereke es felnottje valogatja:)

 

Pedig mi sem vagyunk gépek.."

 

persze,csak mogottunk mar van 30-40 tapasztalatokkal teli ev,meoldottunk mar par problemat,es egy csomo dologtol megprobaljuk megkimelni a kolykoket,amikbe annakidejen mi magunk beleszaladtunk...Pedig lehet,hogy nem kellene.Ha 1x beveri a fejet,nem felejti el,de azt,hogy te elmondtad 50x,konnyebben:)

Előzmény: Gézoo (47)
Gézoo Creative Commons License 2007.04.26 0 0 47

 

   A gyerek értelmesebb mint a felnőtt, csak kevesebb a tudása. 

 

  De látom Te is vigyázol rá..  És igen, elterelheti bármi a figyelmét.. Azért vagyunk mi.

 

Pedig mi sem vagyunk gépek..

Előzmény: Gabiiiiii (46)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.26 0 0 46

mi is megbeszeltuk,csak ugyebar egy gyerek nem gep.Elterelheti a figyelmet egy kukasauto,egy labda,akarmi,es mivel o altalaban osztonbol cselekszik eloszor,elofordulhat a megbeszeles ellenere,hogy elszalad,vagy akarmi...

 

ezert,bar tudom,hogy az eneym is szepen fegyelmezetten at tud menni az uttesten,a jarda szelen szepen nyujtja a kezet ,en pedig olyan szorosan fogom,hogy el tudjam kapni,ha megbotlik,vagy barmi tortenik....ez nalam eletveszely kategoria,es nem  benne nem bizom ,hanem nem bizom a sok hulye autosban,akik belehajtanak a gyalogosok koze ezerrel,stb.......Neki meg nincs olyan problemamegoldo kepessege,illetve a meretebol adodoan nem latja ugy at a dolgot,mint egy felnott,tehat en iranyitok....

Előzmény: Gézoo (45)
Gézoo Creative Commons License 2007.04.26 0 0 45

 

  Biztosan jól neveled a gyermekeidet.. 

 

  Ezért sem értem, hogy miért akarod, hogy az úttest közepén jőjjön más gyerekére

a hoppáré??    Mert Ti úgy jártatok? 

 

  Mi sem az öcsémmel (sokkal fiatalabb, kiskorában én vittem mindenhová), sem a

testvéreim gyermekeivel, sem a saját kisfiammal sem fordult elő, hogy

veszélyes helyen murizott volna.

  Sajnálom, hogy Ti nem tudtátok előre megbeszélni a kicsikkel, hogy "jön az úttest.."

 

és ott hogyan "kell viselkedni mert az autók elüthetnek..az pedig nagyon-nagyon nagy baj lenne.."

 

   Mi megbeszéltük.. 

Előzmény: Gabiiiiii (43)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.26 0 0 44
megjegyzem,eppen tegnap kozoltek az oviban,hogy a gyerek mennyire kiegyensulyott mind testileg,mind lelkileg.Ebbol azt a kovetkeztetest vontam le,hogy talan megsem csinaljuk rosszul ezt a gyerekneveles cimu projectet...
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.26 0 0 43
aha,szoval a te gyereked elore bejelenti,hogy az uttest kozepen jon ra az ugralhatnek.....
Előzmény: Gézoo (42)
Gézoo Creative Commons License 2007.04.26 0 0 42

Szia!

 

  Nem kellett .. Amire az úttesthez értünk, előre megbeszéltünk mindent..

Eszébe sem jutott vitatkozni.. Minek tette volna? Mindent pontosan értett..

Előzmény: Gabiiiiii (39)
Gézoo Creative Commons License 2007.04.26 0 0 41

Szia!

     Na ugye?! 

Előzmény: ereik (40)
ereik Creative Commons License 2007.04.25 0 0 40
Én sem  szeretném, ha a fiam tökéletes, kiváló tanuló lenne, de azért 6,5 év alatt 2-szer fenekeltem el. Az utóbbi időben pedig rájöttem, hogy szép szóval, elmagyarázva a dolog helytelenségét többre megyek. Tudom, tudom egy gyerek (ha másként alakult volna az életem legalább 5 lenne), de ez az elmagyarázósdi rendesen kéri az energiát, viszont legközelebb már ő mondja mit miért nem teszünk. Olyankor kicsit büszke vagyok magamra, hogy akkor volt türelmem hozzá.
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.25 0 0 39

Gezoo,ne idegesits fel:)

 

nehogy azt mondd nekem,hogy leallsz a gyerekkel vitatkozni az uttest kozepen es szepen meggyozod,hogy nem fog jol allni a neki a kotes a laban

Előzmény: Gézoo (37)
Gabiiiiii Creative Commons License 2007.04.25 0 0 38
nem tudom,en akarnam-e,hogy az enyem osztalyelso legyen az orvosin,es egyszeruen tokeletes legyen....Nekem azt hiszem jobban tetszenek ilyen tokeletlenul /velem egyutt:)/
Előzmény: Gézoo (36)
Gézoo Creative Commons License 2007.04.25 0 0 37

Szia!

 

  Mindig mondtam, hogy a Te vérmérsékleteddel ez nem így megy.. 

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!