Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.18 0 0 182

 Helló?

 Milyen tartó vasakra gondolsz ??

 Ha csatorna tartókra, akkor elég a 2 méter bőven.

 Az utánad író a szarufákra javasolja. A szarufák sűrübben vannak .   1 , néha másfél méter.

 

Ez  az eresztartóknál  -  sűrű  !!!

Előzmény: WadAlma (177)
Axióma Creative Commons License 2010.12.18 0 0 181

Ha a szomszed fele, keritesere vagy teruletere zuhanna, akkor is rakass... mielott radveri a javitast vagy novenypotlast.

Előzmény: Zsomi48 (179)
KömKel Creative Commons License 2010.12.18 0 0 180

Amennyiben járdára, vagy egyéb közterületre csúszna le a hó (balesetveszély), akkor köteles vagy rakni. Egyébként meg csak ajánlott, hiszen az ereszcsatornát is elnyomja rendesen pár év alatt...

A vizelvezető árkot nézd meg a térképmásolaton, gyanitom, hogy nem a te telkeden van. Ha mégis, akkor viszont rajta van tulajdoni lapon, mint szolgalmi jog.

 

A hófogó elhelyezése függ a tető hajlásszögétől és a tetőfelület nagyságától. Erre mindegyik gyártónál találsz táblázatos leirást, ami alapján tudni fogod mennyi kell és milyen távolságra.

Előzmény: Zsomi48 (179)
Zsomi48 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 179

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Köteles vagyok-e a házamra hófogót helyezni, ha igen milyen távolságra kell tennem egymástól.

A házam mögött vízelvezető betonárok van, kb. 60 cm-s. tudomásom szerint  ez a házamhoz tartozik, van-e erre valami előírás??

halaloszto Creative Commons License 2010.11.15 0 0 178

a szarufakra szokas tenni.

 

vajk

Előzmény: WadAlma (177)
WadAlma Creative Commons License 2010.11.15 0 0 177

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy a tartóvasakat max. milyen távolságra lehet egymástól tenni?

 

köszönöm!

KömKel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 176
Veheted kisebbre a túlnyúlást, a 4-5 cm-t azért szoktuk tartani (ha kiadja a lemezméret), mert kisebb az esélye a szétcsúszásnak.

A deszkát feleslegesnek tartom, ha a kis tartólemezt fel lehet dübelezni rendesen a falra...
Előzmény: Kiss45 (175)
Kiss45 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 175

KömKel,
Köszönöm szépen a rajzot!
Szóval a lemez ne legyen szélesebb, mint a fal + a szigetelés, de ne derékszögben legyen a lemez hajlítva, hanem kb 135 fokban, és még legyen egy picit visszahajlítva.
Egyébként én úgy terveztem, hogy egy 20 cm széles deszkát a fal tetejére erősítek, és ezt burkolnám a lemezzel. Kell az a 4-5 cm-es fül? Ha oda csak 3cm-t hagyok akkor egy méter széles lemezből 2 ilyen tudna készülni.
(A deszka amihez erősíteném, az 2,5 cm vastag.)

 

A szomszéd telken már áll ház vagy 30 éve.
A házam oldalához már nem lehet semmit építeni. A szomszéd kb egy hete járt benn az építési osztályon, mert szeretette volna a garázsát megnagyobbítani. Azt mondták neki, hogy ne is álmodjon ilyesmiről, a telek már annyira be van építve, hogy nem bővíthet semmit.

Egyébként a szomszéd telek négyzet formájú, kb 500 m2. Az enyém kissebb, csal 360, de nem túl keskeny 15,5 méter az utcafront.

Állítólag a házamnak már eleve úgy kellett volna épülnie, hogy megvan az a tűzfal magasítás, de annak idején azt nem úgy építették meg. Akkor megadták a használati engedélyt anélkül is. Most ezzel nem próbálkozom, mert az ügyintéző külön kérte, hogy legyen az megépítve, külön "kézzel" utólag beleírták az engedélybe, hogy azt meg kell csinálni, tehát biztos megnézik majd, hogy elkészült-e. Bárkivel beszélek róla senki nem érti minek ez. A környéken egyetlen ház sem épült úgy.

Előzmény: KömKel (172)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.21 0 0 174
A leírt tűzfalmagasítás tetőátalakítást is von maga után ebben az esetben, ha jól képzelem el. Nem olyan egyszerű dolog, mintha azt mondaná az építési osztály, hogy az ablakot ne oda rakja, hanem 25cm-rel balra. Szokatlan az ilyen beavatkozás. De majd kiderül ha ír a kérdező.
Előzmény: KömKel (173)
KömKel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 173
Valószinűnek tartom, hogy a szomszéd telek beépithetősége miatt van szükség a tűzfalra.
Vagy keskeny a szomszéd telek és tűzfal nélkül beépithetetlen lenne, vagy pedig az tűzfalnak "neki" kell épiteni a szomszéd telkén leendő épületet, és igy választják ketté...

Mindenesetre ha igy van, akkor a szomszéd jól jár, nem neki kell ezeket állni.
Előzmény: NeomatiK (171)
KömKel Creative Commons License 2010.10.21 0 0 172
Elég a 0.6-os alu.

Összeütöttem egy skiccet, az aránytalanságokat kéretik nem figyelembe venni :)

Előzmény: Kiss45 (170)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.21 0 0 171
"De a hivatallal vitatkozni nem lehet"

Én azért előtte megkeresném a főépítészt, vagy rosszabb esetben az irodaveztőt. Nehogy már ilyen kis dologba beleszóljanak, hogy milyen legyen a falad tetejének kialakítása (élcserép v. bádogozás). Marhára ráérnek ott abban a hivatalban, ha tényleg semmi valós városrendezési vagy műszaki ok nincs ennek hátterében.

Előzmény: Kiss45 (170)
Kiss45 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 170

KömKel,

 

Felújítás van a házunkban, az önkormányzatnál engedélyt is kellett kérni rá.

(Engedélyt kell kérni a homlokzati szigeteléshez is!)

A tető széle jelenleg rálóg a falra, szélcserepek vannak végig.

Azonban az önkormányzat csak úgy engedélyezte a felújítást, ha "rendes" tűzfalat építünk, ami kb annyit tesz, hogy a szélcserepeket le kell szednem, a tűzfalat meg kell magasítanom (kb 10 cm-el), hogy a tető főlé  érjen. Az élcserepeket dobhatom ki, vennem kell normál cserepeket, a fal tetejét pedig le kell bádogoznom.

Hogy erre miért van szükség az velem együtt senki sem érti.

Egy meglévő, működő tetőről van szó, sőt a ház mellett nincs is épület, tehát értelme ennek az átalakításnak közelít a nullához. De a hivatallal vitatkozni nem lehet.

 

Ha tudnál küldeni egy skiccet, hogy mit rendeljek a bádogosboltban, azt köszönöm szépen.

Úgy vettem észre ott nem értenek hozzá, csak lehajlítják, amit kérek és kész.

Abban a boltban csak 0,6-os alu lemezt árulnak. Ez elegendő vastagságú?

 

Máshol van 0,8-as lemez is, de ott pontosan kétszer annyit kérnek a lemezért, mint ebben a bádogosboltban.

Előzmény: KömKel (165)
halaloszto Creative Commons License 2010.10.20 0 0 169
" Jah és nem állunk le a tulajjal vitázni. Ha pop+szilo kötéshez ragaszkodik akkor ugy készítjük,ha forrasztatni akarja akkor forrasszuk:)"

ez korrekt.

vajk
Előzmény: Dockworker (167)
Jack35 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 168
Köszi, nekem 2000-et mondtak, tehát alkudnom kell még 1 kicsit.......:)))
Előzmény: Dockworker (167)
Dockworker Creative Commons License 2010.10.20 0 0 167

Hella.

 

Mi a függő csatornát új tetőre 1900,-/m-ért rakjuk munkadíjban vasazva. Ha csak a régit kell cserélni és nincsenek nagyon kimúlva a cs.t.vasak akkor ez lemehet 1200,-ig is /m.Ez az ár emelkedik ahogy távolodunk észak pesttől. Jah és nem állunk le a tulajjal vitázni. Ha pop+szilo kötéshez ragaszkodik akkor ugy készítjük,ha forrasztatni akarja akkor forrasszuk:)

Jack35 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 166
Sziasztok! Mennyi manapság a bádogozás, ereszcsatorna munkadíja anyaggal együtt? Horgany? WMZink?
KömKel Creative Commons License 2010.10.20 0 0 165
Ha a tűzfalad oldalát is bádogozni akarod, oda meg falszegély fog kelleni. Meglehet egyben is csináltatni, csak pontos méretek kellenek a hajlitáshoz.
Ha falszegéllyel együtt van az oromszegély, akkor rögzited egyszer a cserép alatt a lécekhez kis fülekkel, valamint a tűzfal tetején a már emlitett bepattintós módszerrel (csak itt egy oldali bepattintás van)

De feltételezem eddig is volt a tűzfaladnál falszegély a cserepezésnél, azt kár kidobni, ha nincs semmi baja...

Szólj, ha kell valami skicc róla.
Előzmény: KömKel (164)
KömKel Creative Commons License 2010.10.20 0 0 164
A bádogos tudni fogja, hogy miről van szó. csak mond meg neki a tűzfal szélességét+szigetelés. Két darabból áll össze az ilyen bádog.

Az alsó részét a tűzfalhoz rögzited felülről, és erre kell rápattintani a felső részt.
Előzmény: Kiss45 (161)
Kiss45 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 163
A fal tetején nincs tető. Az egy tűzfal.
Előzmény: NeomatiK (162)
NeomatiK Creative Commons License 2010.10.20 0 0 162
Szia!

A fal tetejére hogy tudod rögzíteni? Nincs ott tető?

Előzmény: Kiss45 (161)
Kiss45 Creative Commons License 2010.10.19 0 1 161

Sziasztok,

 

Ház homlokzati szigetelésére készülünk.Természetesen a tűzfal mellet is szigeteljük a falat. Azért, hogy védjük a szigetelést, a fal tetejét le kellene bádogozni. A bádogosboltban hajlítanak lemezt, amilyet kérek, de milyen kérjek? Én úgy gondoltam, hogy simán egy derékszökben meghajlított lemez kelllene, amit a tűzfal tetejére (a tégla és a szigetelés tetejére) rögzítek, oldalt meg pontosan a szigeteléshez kellene, hogy simuljon. (Ahhoz nem tudom hozzárögzíteni) Egy ismerősöm azt javasolja, hogy inkább 2 cm-el engedjem a lemezt a szélesebbre, mint amilyen széles a fal a szigeteléssel együtt lesz.

Vajon hogyan lehet a jobb? Ha szélesebb a lemez, akkor nem fog belekapni a szél? Nem sok az a 2 cm?

Vagy esetleg ne is ilyen egyszerűen hajlíttassam a lemezt, hanem valami bonyolultabb profilt kellene kitalálni?

NeomatiK Creative Commons License 2010.09.25 0 0 160
Elméletileg nem. Ereszből 2 féle méret van. A 25-ös meg a 33-as. Lehet hogy neked 25-ös az ereszed, de a 33-ashoz való a tartóvas. Ez a méret a kiterített szélességet jelenti. Gondolom abból adódik, hogy az 1m széles tekercset 4 illetve 3 csíkra vágják fel.
Előzmény: puntooo (159)
puntooo Creative Commons License 2010.09.24 0 0 159
"lehet venni hosszabb szaru tartokat is"

Tudom, csak az a gond, hogy én egy vidéki kisvárosban lakom 1 bádogosbolttal, speciel ott nem kapható.
"ra lett hegesztve toldas..."
O.k, az a hátránya a laikus kivitelezésnek, hogy bármikor felmerülhet olyan probléma, amit nagyobb szakmai háttérrel lehet csak megoldani...Sok szakmunkába belekóstoltam már, de a hegesztés megtanulása még nálam még csak terv szintjén létezik:-) Ha kiadom hegesztésre, akkor meg lassan elkopik a pénz, amit az s.k. kinlódással megspórolok....Idő sincs rá, már leszedtem a cserepeket. és jön az eső...
Még egy kérdés, ha valaki hallótávolságon belül van: természetes az, hogy a hajlítva vásárolt tartóvasaim jóval nagyobb ívűek, mint a hozzávaló eresz?
Előzmény: halaloszto (158)
halaloszto Creative Commons License 2010.09.24 0 0 158
azert komoly sulyt kell elviselni, amikor jon le a ho a tetorol. lehet venni hosszabb szaru tartokat is. nekem is volt a konty aljanal problema, ra lett hegesztve toldas...

vajk
Előzmény: puntooo (157)
puntooo Creative Commons License 2010.09.24 0 0 157
Jobban megnéztem a kapott vasakat, és kiderült, hogy (bár az eladó nem tudott róla) mégiscsak számozott készletekről van szó. De sok köszönet így sincs benne, lehetetlennek tűnik egy szabályos lejtésű sort kirakni belőlük, tehát áthajlítgatásra mindenképpen szükség lesz. Viszont más problémával szembesültem: a cserepek széle annyira távol került az ékfáktól, hogy csak a vasak hátsó furata körül fekszik fel, (3, max 5cm) a többi levegőben lóg. Nem tudom, elég lesz-e így, lehet, hogy az "ékfákat" felszedem, és az aljukat vésem ki. Amilyen pörgős ez a topic, sejtem,hogy ez ia hozzászólás nkább üzenet lesz későbbi idetévedő amatőrök számára, mintsem kérdés....  
Előzmény: puntooo (156)
puntooo Creative Commons License 2010.09.23 0 0 156
Én csak azt nem értem (sok más mellett), hogy miért eleve meghajtott tartóvasakat árulnak a bádogosnál. (Nem gyári rendszer, hagyományos, no name gyártmány). Nem a számozott készletről beszélek, ezek egyformán vannak hajtva, csak egy kis jelölés különbözik a vízszinte szakaszon. Ebben a formában nyiván nem lehet feltenni, a kihajlítani meg csak pluszmunkát okoz!
NeomatiK Creative Commons License 2010.09.23 0 0 155
A 6 fokos lejtéshez inkább ilyen fedés passzol. A hagyományos nem jó hozzá, 20-25 foktól jó csak. Esetleg még zsindely jöhetne szóba, de szerintem az se.
Előzmény: Jusztusz1 (154)
Jusztusz1 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 154

Sziasztok,

 

építkezés elején járunk, és a tervező rá akar beszélni fémlemez fedésű tetőre. Tudom, hogy az lényegesen drágább, mint a cserépfedés. 150m2 félnyeregtetőről van szó, 6 fokos lejtéssel. Szerintetek, ha WM Zink fedést raknánk, akkor hozzávetőlegesen kb mennyi lenne a m2 ár díj, ill. anyag vonatkozásban? Tudom, hogy minden tető egyedi, és pontos árat, csak az adott tetőre lehet mondani, mégis szerintetek kb. mekora összeggel kalkulálhatunk?

Köszi

András

Arusivra Creative Commons License 2010.09.21 0 0 153

Érdeklődnék, hogy vajon létezik -e még a plastmo ereszcsatornarendszer vagy pedig már megszünt. Ugyanis a neten akadtam a nyomára, de mint kiderült kb 10 éves, és a forgalmazók már nem léteznek.

Nekem ebből van az ereszcsatornám és most bővítés miatt kellene még.

Ha már nincs akkor, mi lehet kompatibilis hozzá?

Köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!