Keresés

Részletes keresés

henngergely Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58348

Tényleg, igazad van! Nem puhánykodom autós segítséggel, úgyis csak hátráltatna. Otthonról kitekerek, lenyomom majd haza. 

 

Egy apró kifogás, hogy Ajkán lakom. :)

Előzmény: -sanci- (58347)
-sanci- Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58347

Nem értelek. Csak haza kell tekerni a Börzsönyböl :)

Előzmény: henngergely (58346)
henngergely Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58346

Köszi Zsóka! Jövőre irány a Trotty1 :)

 

Más: Jövő héten BEAC Maxi! Van másnak is kedve egy laza-sportos 110 km-hez? Főként a logisztika a problémás, tekerni egyszerűbb lesz.

Frank Drummer Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58345

Szia Kati!

 

Az a sztrapacska jól hangzik, ki ne hagyjatok. :-) Oda is bringával vagy ez egy más jellegű túra lesz?

 

Üdv,

FD

Előzmény: raczkati_bb (58333)
Mrteo Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58344

Akkor jó, elég ijesztő a kép, látszik hogy ájulat közeli állapotban van.

 

Előzmény: Frank Drummer (58342)
Frank Drummer Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58343

Szia Zoli!

 

Gratulálok a szép eredményhez mind a Mátra Maratonon, mind a Top Maraton összetettben. Csak remélni tudom, hogy jövőre jókat meccselünk majd. :-)

 

Üdv,

FD

Előzmény: kotovics (58334)
Frank Drummer Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58342

Szia Teo,

 

Igen már jól van. Sőt azóta doktorok is kivizsgálták és minden rendben. Én így tudom. Azóta már versenyzett is. Szerintem nagyon kihajtotta magát...

 

Üdv,

FD

Előzmény: Mrteo (58341)
Mrteo Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58341

A Velo.hu kéekes csúcstámadás képei között láttam egy elég ilyesztő képet egy BB-s lányról, akit épp locsolnak(96. kép).

Ő jol van azóta?

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58340

A Google a legjobb barátod:

 

http://mmtbszsz.hu/letoltes/

 

VERSENYEREDMÉNYEK 2011

XCO Magyar Kupa összetett

XCM Magyar Kupa összetett

Előzmény: ordiku (58339)
ordiku Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58339

Sziasztok, tudja valaki hol lehet megnézni az XCM magyar kupa összetett eredményeit?

Előzmény: kotovics (58334)
ebarcsai Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58338

Hajrá Henger! :)

Előzmény: henngergely (58335)
ebarcsai Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58337

Gratulálok! :)

Előzmény: kotovics (58334)
ebarcsai Creative Commons License 2011.08.30 0 0 58336

Gratulálok Kati! :)

Igen-igen jó lenne, ha ez az ősz erről szólna... én mindenképp benevezek rá! :)

 

Jó pihenést!

 

Puszi

Zsóka

 

Előzmény: raczkati_bb (58333)
henngergely Creative Commons License 2011.08.29 0 0 58335
X. Mátra Maraton

Gyors melegítés, vicces ceremónia után tényleg lassú rajttal indultunk neki a 87 km-es távnak. Mivel a Kékesről lefelé nem a kedvencem, így számítottam rá, hogy sokan megelőznek.

A sípályán „kényelmes” tempóban középtányéron mászva, Kovács Andrissal váltottunk pár szót.

A lejtőn szokásos módon lassan ereszkedtem. Se defekt, sem egy bukás nem hiányzott. Így a parkhoz visszaérve Pisztácia előtt haladtam, és akkor elkezdődött a verseny! Folyamatos tempóban haladtam, ezzel elég sok embert sikerült befogni. A Szénégetőknél láttam újra Zsoltot, amint éppen a dinnyét ajánlotta. A hosszú aszfaltos szakaszon Pálosi Zoltánnal mentem együtt, majd jött a legutálatosabb rész számomra: a füves, gödrös „úton” folyton elakadt a kerék valamiben. Itt utol is értek páran, nem találtam a ritmust. Az én időm később jött el, a mátraszentimrei frissítőpont előtti erdős emelkedőn. Addigra még összeszedtünk pár embert, akik mellett viszonylag könnyen sikerült elhaladni. Végig arra figyeltem, hogy tartsam a teljesítményt, ne lassuljak be túlzottan. Úgy néz ki sikerült, mert akiket megelőztem, később már nem értek utol. A galyatetői mászás könnyebb lett a korábbiakhoz képest, a kilátótól lefelé most nem voltam túl jó. Látszik, hogy keveset járok terepezni. Kiértem az aszfaltos útra, innen már folyamatos volt a motiváció, az utolért középtávosok elég jó nyúlszerepet játszottak. Mindenki udvariasan félreállt. A 24-es út után következő, befejező szakasz már a jutalomjáték.

A célban mint a Dynamo Maraton után, nem éreztem túlzott fáradtságot. A verseny közben ügyeltem a frissítésre, nem volt sem görcs, sem hullámvölgy. Előbb-utóbb beletanulok.

 

Gratuláció minden csapattagnak jár, Gergőnek jobbulást!

 

kotovics Creative Commons License 2011.08.29 0 0 58334

Köszi! Én volnék az új tag. Mindenkinek gratulálok! Jó volt látni titeket is, a dobogón.

Idén sikerült megszereznem a top maraton sorozatban kategóriámban az abszolút 1 helyet is (master 2 középtáv: 3db első hely, és egy tizedik:-))!

 

Mindenkinek jó pihenést.

 

Üdv:Zoli

 

Előzmény: raczkati_bb (58333)
raczkati_bb Creative Commons License 2011.08.29 0 0 58333

Köszi. A legjobb eredményt új tagunk, P. Varga Zoltán érte el, kategóriájában (középtáv, master 2) első lett. Személyesen még nem is ismerjük. Kapott nagy BB tapsot a dobogón, csak így tovább!

 

Hegyi Gergő esett, kórházba került, jobbulást neki! Sram Gabinak technikai problémája volt, Szécsi Tomiék kisebb elkavarásról számoltak be, egyébként asszem mindenki elégedett volt a versennyel közülünk. Nekem is jól ment, a pályát szeretem és sikerült meglepni magam 3 órán belüli idővel.

 

Azért most már örülök, hogy jön az ősz. Szeretnék hinni valami magasabbrendű meteorológiai igazságosságban, miszerint az őszies nyár után nyárias ősznek kell jönnie. Végre nem kell versenyekre készülni, kellemesen kirándulva szeretnék élménybringázni és nem a pulzusmérőt bámulni folyton. Tele vagyok tervekkel - ezeknek persze a töredéke se fog megvalósulni, de azért tervezgetni jó. Hív a Börzsöny, vár a Vértes, el kéne végre jutni már a Mecsekbe is, fotózgatni a Spartacus-ösvény mentén az őszi kikericseket, sztrapacskát falni a párkányi krimóban. Az lesz a jó.

Előzmény: ordiku (58332)
ordiku Creative Commons License 2011.08.28 0 0 58332

Sziasztok, gratula a Mátra Maratont teljesítőknek, a dobogósoknak! A sérülteknek jobbulást (az utóbbi versenyeken valahogy mindig végzi valaki a mentőben) ! Eredmények:

 

http://www.temposport.hu/download/2011_matramartom.pdf

 

üdv, zoli

adam-85 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 58331

Gratu a THM teljesítőknek!

 

Más: Grósz Béla abbahagyta...

http://bringahirado.hu/cikk-bringa-grosz_bela_levettem_a_rajtszamot-53885

henngergely Creative Commons License 2011.08.22 0 0 58330

Kompakt Maraton

 

Volt szerencsém augusztus 20-át a Keszthelyi-hegységben tölteni. No nem sültkolbász-vattacukor zabálással, hanem zsírégetéssel. Méghozzá a 6. Dynamo Maratonon.

 

Előzmények:

Szinte véletlenül bukkantam az egyik bringás portál oldalán a kiírásra, idén újra megrendezésre kerül ez a verseny. Dynamo Maraton, bár lehetne Kompakt Maratonnak is nevezni, a megszokott 3 táv helyett itt kettő közül választhat a jelentkező. Mivel már korábban is ki akartam próbálni, nem sokat haboztam a döntéssel. Ide menni kell! A héten jól rá is készültem, közel 400 km országúti tekeréssel.

Gyenesdiás Nagymezőn volt a rajt-cél terület kialakítva. Nevezés csak a helyszínen, a verseny reggelén. Annak ellenére, hogy nem volt túlzottan reklámozva, szép számmal gyűlt össze a nagyobbrészt helyi erőket felvonultató mezőny. Semmi sallang a fő vezérelv, így nevezéskor kaptam rajtszámot, és egy kis ajándék hűtőmágnest.

Melegítésre nem sok idő jutott, de ez nem nagyon zavart. Majd az első hegyen megoldom. J

Pontban tízkor felharsant a Maraton-himnusz, régi arcoknak még ismerős a német révteknó együttes muzsikája. Úgy tudom, van belőle cimbalomra írt változat, most viszont az eredetit hallottuk. A felvezetés tényleg lassú rajt volt, az enyhén lejtős úton sem mentünk 30-nál gyorsabban.

Mikor kiértünk a faluból, megindult a hogyishívják, a verseny. Szerencsére eléggé hátrakerültem, így gyakorolhattam az előzést először a homokos szekérúton, majd a bitumenes mászáson. Most jött jól, hogy néztem a tévében a dzsirót, túrt meg hasonló műsorokat- akit utolértem, rögtön tempóztam is tovább, nem szakítottam meg a lendületet.

Első frissítőpont 12. kilométernél- kihagyva. Még be sem melegítettünk. Azért lassan elértük a terepet is, ami nem csökkentette túlzottan az addigi jó átlagsebességet. Lendületes mászások, hosszú egyenesek, ahol lehetett rakni nyélen. Az első halálfejjel jelölt lejtőnél óvatosan kezdtem, bár a nehézséget a fűcsomók miatti rázkódás jelentette. Mikor kiértem egy tisztás mellé, láttam is magam előtt úgy kétszáz méterrel egy néhány fős csoportot. A terep nemsokára aszfaltra váltott, és beértünk Vállus nevű faluba, ahol itató- és kontrollpont volt.

Innen kifelé már komolyabb emelkedőnek nevezhető mászás következett, tényleg kellett a középtányér. Időközben páran utolértek- hiába, egyedül nem tudok tempót menni- de bekapcsoltam a turbó módot. És lejtőből sem szenvedtünk hiányt, itt meglátszott az utóbbi időkben hanyagoltam a montit. Köves, gyökeres lefelé egy azt hiszem fenyőerdőben, gyűjtöttem magam mögé az embereket. Aztán akik megelőztek, azokat meg én hagytam el az emelkedőn.

Két óra menés után értem el a 45. km-nél lévő frissítőpontot. Hű, a 3 órásra tervezett versenyből már csak 10 kilométer, nagyrészt lejtő van vissza, akkor gyerünk húzzuk meg! A mezőny sűrűségére jellemző, mikor meg kellett állnom lánc leesés miatt. Noé Balázs húz el mellettem. Nem csak ő előzött vissza. Sebaj, még befoghatok párat belőlük- de mik ezek a szalagok, és a sok néző? Hallom a hangosbemondót is, akkor minden bizonnyal befutó lesz.

2:30 óra körüli idővel értem célba. Nem mondom, hogy túlzottan elfáradtam, bár sokkal gyorsabban sem tudtam volna menni. Az én tempóm (lassúságom) a hosszútávra való- vagy ott nem tűnik fel. Az 55 km-es pályán 22 km/h átlagot tekertem, hát, bennem maradt még egy körre való. Utoljára 2004-ben voltam ilyen rövid maratonon.

A pálya kilométerbeli hiányosságait viszont az ellátás maximálisan pótolta. A célbeli frissítőpont kifosztása után, mentem a rendes ételért. Eléggé meglepődtem, mikor gulyáslevest, ÉS krumplis tésztát is kaptam. Mindkettő finom volt! Ezután még ejtőztünk egy kicsit, fürödtünk a napsugarakban. Kellemes piknik hangulat alakult ki, családias volt a légkör.

Jövőre mindenképpen visszatérünk ide, és ajánlom Nektek is! Remek csapatós pálya, kevés szinttel, és technikai kihívással. A rendezés is kiváló volt szerintem. A jelölések megfelelő helyen, sokszor megerősítve, a kereszteződéseknél lelkes irányító emberek, és az egész hangulata olyan magával ragadó.

 

Így összetett 18. lettem, mint legjobb BB-s. :)

 

A verseny honlapja eredményekkel, fotókkal: http://www.dynamo-maraton.atw.hu/

 

ebarcsai Creative Commons License 2011.08.22 0 0 58329

Hazaérkeztünk a THM-ről!


Érmekkel, élményekkel, szuvenírekkel, plusz kilókkal gazdagodva... :)
Azt hiszem egyetértetek, ha azt mondom a tegnapi este volt a legjobb!!! :D
Szeretnék gratulálni Mindenkinek, aki részt vett a versenyen! :)
A dobogósainknak triplán! Nagyot mentetek!!!
Ismételten olyan versenyen vagyunk túl, ami összébb kovácsolta kis csapatunkat!


Szeretném megköszönni a segítséget: Monti, Adri, Linda! Csajok nélkületek nehéz lett volna! :)


Jó pihenést Mindenkinek!


Üdv: Zsóka

barosbalint Creative Commons License 2011.08.21 0 0 58328

Véget ért a Trans Hungária Maraton, az első 4 napos MTB magmérettetés.

 

Buzsóval megnyertük a Master1 páros kategóriát közel 1,5 óra előnnyel.
Az I. etap-on Buzsó 17perc előnyt szerzett, az abszolút 2. helyes befutóval. A következő napok hasonló eredményei és a jó csapat taktika, valamint a jól kontrollált MERIDA CST Masters Team ezt folyamatosan 1,5 órára duzzasztotta.

Szécsi Tomi 2. helyen zárta a szóló Felnőtt férfi összetett

 

Köszönet a Bringabanda SC Top frissítő és Cél csapatának a szupportért!

 

Külön köszönet Adrinak, Montinak és Jimmynek, hogy fáradtásgot nem kímélve nap,
mint nap több száz kilómétert levezetve biztosították számunkra az időbeni frissítéstaz itatópontokon és a célban. Volt mikor életmentő volt az éltető nedű.

 

Örsnek, Katinak és gyerkőcöknek, a fergeteges bíztatást Erdőbényén, a megfestett molinóval! KIRÁLY VOLT!!!! Még könny is csordult a szemembe ;-)

 

Juditnak és Gabinak a célba érkezési fogdatatást! Minden nagyon klappolt!

 

üdv Balu

henngergely Creative Commons License 2011.08.16 0 0 58327

Nekem sehogy nem jött ki nyolcezerre a 16€. Mégsem bennem van a hiba, megnyugodtam.

 

Más:

Szombaton Dynamo Maraton, tervezi még valaki a részvételt?

Előzmény: raczkati_bb (58324)
ebarcsai Creative Commons License 2011.08.16 0 0 58326

stipi-stopi

 

Előzmény: halfpig (58325)
halfpig Creative Commons License 2011.08.16 0 0 58325

Sziasztok,

 

Mátra rövid táv nevezés eladó.

raczkati_bb Creative Commons License 2011.08.16 0 0 58324

270-nel számolva a nevezés 4320 Ft, a szállás reggelivel 5400 Ft és az a másfél kiló frissen szedett áfonya, amit hazafelé az út mentén vettem 1800 Ft - nem volt szívem tovább alkudni a kis roma fiúcskával, aki árulta. Az út szélén több helyen vödrökben árultak még gyönyörű vargányákat és rókagombát is, de visszafogtam magam.

 

THM-eseknek nagy-nagy hajrá, a visszaszámlálás megkezdődött! Zemplénben találkozunk.

Előzmény: henngergely (58323)
henngergely Creative Commons License 2011.08.15 0 0 58323

Gratula, szép kis írás látom volt alapanyag! :)

Jövőre megyek, majd emlékeztess rendben?

 

Mennyi most 1 €?

Előzmény: raczkati_bb (58320)
ebarcsai Creative Commons License 2011.08.15 0 0 58321

Nagyon nem szeretek hosszú beszámolót végigolvasni...de most kivételt tettem! :)
Gratulálok Kati! Kemény csajszi vagy!!! :)
Élményekben gazdag verseny volt úgy tűnik! Hajrá-hajrá!:)

Előzmény: raczkati_bb (58320)
raczkati_bb Creative Commons License 2011.08.15 0 0 58320

Gratuláció Horváth Zsoltnak, aki helytállt a csehországi xterra versenyen. Kérünk szépen részleteket, beszámolót! Én is írtam egy kisebb regényt a szlovák MTB versenyről, amin a hétvégén részt vettem, hamarosan fönt lesz a honlapon.

Kati

mrs.xtrace Creative Commons License 2011.08.14 0 0 58319

Sziasztok!

 

Nagyon gratulálok a tegnapi versenyen elért eredményekhez!:-)

Szuper lehetett!

 

Tegnap épp megfelelő bringás idő volt az erdőben is. Laza 4 óra alatt teljesíthető túra ('Monti'-s) tempóban is.

Tekerhetőek az utak. Mindenkinek ajánlom:P

 

Budapest - Üröm - Pilisborosjenő - Hosszúhegyi út - Döme Halála - Zsivány sziklák - Dobogó-kő (Matyi büfé:-)) - Pilisszentkereszt - Hosszúhegyi út - Pilisborosjenő - Üröm - Budapest

Matyi büfében hatalmas zsíros deszkát adnak, ami elegendő energiát biztosít a visszaútra is.:-)...

 

Mindenkinek szép, bringás vasárnapot!:-)

 

Monti

 

 

 

Bb_zSoLt Creative Commons License 2011.08.13 0 0 58318

Sziasztok!

 

Pár kép az UW Kupáról: http://picasaweb.google.com/109396875810123526755

Inkább kísérletezgettem, sok beállítás nem jött össze, de ez is egy külön műfaj…

 

Csapateredmények (amit tudok, a teljesség igénye nélkül):

Buzsó: „profi” 2. (pár másodperc lemaradással)

Sram Gabi „hobbi 2” 4. (elején beragadt, 10. hely környékéről jött vissza)

Volt még Geoff, és Szabó Peti is, utóbbi defektelt, így egy fél versenytávot a hátsó kerekem is megtett helyettem.:)

Illetve Wooky és Jimmy segédkezett a szervezésben.

 

Hangulatot nem ecsetelném hosszasan, mint a képeken látszik, volt mivel elütni az időt, vagy mi elől fedezékbe húzódni (nem csak a morcos cowboy elől)!:)

 

Üdv; Zsolt

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!