Keresés

Részletes keresés

GTI100 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 13350

vélemény 1 a neked járó kötelesrész ebben az esetben a házak értékének 11,1 %-a lenne.

Előzmény: gipsz7677 (13349)
gipsz7677 Creative Commons License 2023.04.14 0 1 13349

Alapvetően így jártál.

De azért van itt egy apró kiegészítés is. 

Amennyiben tíz éven belül öröklésre kerülne a sor (anyukád 10 éven belül meghal), akkor kötelesrészi igénnyel léphetsz fel a testvéreiddel szemben a kapott juttatásuk terhére.

 

Előzmény: MiciLACKO#46 (13346)
GTI100 Creative Commons License 2023.04.14 0 1 13348

Így jártál, nem érdemes. Anyád életében annak és azt ad amit csak akar, te ez ellen semmit nem tehetsz.

Előzmény: MiciLACKO#46 (13346)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 13347

Segítséget kérek.

Rokonok eladtak földet, december elején kötötték meg a szerződést. Aláírta a vevő. Beleírták, hogy a szerződés akkor lép életbe, ha a vételi ár átkerül az eladók számlájára. A pénz 2 nap múlva megérkezett.

A vevő egy hónap múlva váratlanul elhúnyt. Most jelentkezett az ügyvéd, hogy a földhivatal azt írta, hogy a szerződés nem lép életbe, mert a vevő elhunyt. Az elhunyt özvegy férje nincs olyan szellemi állapotban, hogy tárgyalni lehessen vele, a lánya pedig ellenezte, hogy az anyja földet vegyen.  Gondolom, hogy ez már sokszor előfordult, hogy a vevő a szerződés megkötése és a földhivatali ügymenet lezárása közötti időben meghalt. Mi ilyenkor a  a helyzet? Érdemes fellebbezni?

Köszönöm a Segítséget.

MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 13346

lenne egy kérdésem.

anyám örökölt 2 házat, egyik házat A, másik házat B testvérem nevére íratta. ergó ők kapták a két tehermentes ingatlant. a kérdésem, hogy én mint harmadik jogi úton csinálhatok-e bármit hogy az egyik ház pl. felét odaadják nekem vagy igy jártam? van-e bármi esélyem egyáltalán érdemes-e jogi útra terelni ezt az ügyet?

 

köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.26 0 0 13345

Köszi a választ, én is most olvasgattam utána, csak nem tudtam, jól értelmezem e. Örökség semmiféleképpen nem lesz, csak ha apu idő előtt elmegy, akkor ez a banki hitel marad utána.

Előzmény: W_B (13344)
W_B Creative Commons License 2023.03.26 0 1 13344

Visszautasíthatod az örökséget, ha "negatív" összeget örökölnél.

Előzmény: Törölt nick (13343)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.26 0 0 13343

Üdvözletem ! 
A kérdésem a következő : apám vett fel hitelt egy banktól. ( az összeget nem tudom )
Nyugdíjas, félig hajléktalan életmódot folytat ( alkoholista ). De van bejelentett lakcíme egy ismerőséhéz.
Az egészségügyi állapota nagyon rossz, így félő, hogy hamarosan meghal. Még mielőtt bárki is engem elitélne, hogy nem segítek rajta, én megtettem mindent amit tudtam. De egy alkoholista emberen ha nem akar, nem lehet segíteni. 
Már csak annyit tudok tenni, hogy élelmiszert veszek neki. 
Én vagyok az egyetlen gyereke, de örökölni nem fogok utána semmit. Se lakás, se vagyon.
Így arra lennék kíváncsi, ha meghal, akkor azt  a pénzt tőlem követeli vissza a bank ?

cyr45 Creative Commons License 2023.03.08 -1 0 13342

Köszönöm, valószínűleg ezt fogom tenni!  A 10 eFt. (a mai világban) már csak jelképes ár.

Viszont nem szeretem az elvarratlan szálakat, ezért szeretném a közjegyzőnél letétben lévő régi

végrendeletemet visszakapni! És nem tartom etikusnak, hogy erre további díjat kellene fizetnem!

 

Mert a letétbe helyezéskor ezt nem említette senki, csak azt, hogy kizárólag én kaphatom vissza

a letétből, személyazonosságom aggálymentes megállapítása után. Költség erre szóba sem került!

 

Nem mennék tönkre, ha kifizetném, nem arról van szó. De nem vagyok hajlandó, mert szerintem

nem jogos ez az igény! Mert bele kellett volna venni akkor ezt is az akkori letéti szerződésbe.

Utólag mondani, mintegy bepróbálkozni vele, -hogy is mondjam- nem elegáns!

Előzmény: Laci/Zápolya (13341)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2023.03.07 0 0 13341

A kérdésre a válasz: igen.

A Magyar Ügyvédi Kamaránál van lehetőség a végrendeletet letétbe helyezni. (A formai követelményeket nem vizsgálják, az a te felelősséged!) Idén, január első hetében 10.000 Ft-ba került.

A végrendeletben ne felejtkezz el a kötelesrészről (az örökség feléről). Ha attól nagyobb arányban szeretnél eltérni, akkor még életedben kell azt megoldani!

Előzmény: cyr45 (13340)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.07 -1 0 13340

Mindenki annyit fog kapni értékben, fiam, és lányom egyaránt, amennyit szerintem megérdemel!

Annak figyelembevételével, hogy ki, mennyit kapott már eddig, életemben, esetleg a másik rovására.

Továbbá, hogy mi (feleségem és én) kaptunk e segítséget az illetőtől, életünk során, és mennyit?

 

Igen tudom, hogy az ugyanígy készült, de későbbi dátumú új végrendelet tartalma felülírja a korábbit,

azaz a korábbi ezzel érvényét is veszti.  De a családból nem akarom senkire (még feleségemre sem)

bízni, azt szeretném, hogy egy kivülálló, és pártatlan személy járjon majd el, szabályszerűen!

 

Tkp. az érdekelt volna elsősorban, hogy a közjegyző eljárása ebben az ügyben jogszerű, és törvényes e?

 

De erre pont nem adott választ senki...

Előzmény: kifli (13339)
kifli Creative Commons License 2023.03.06 0 0 13339

Mondjuk egy végrendeletből lehet több példányt is csinálni amennyiben azonos a szövege akkor ez nem okoz gondot és mind örökösnek lehet egyet adni belőle 

Előzmény: Herold (13336)
füegy Creative Commons License 2023.03.06 0 0 13338

"78 évesen is életben vagyok!:-)"

 

Isten éltessen sokáig !!! :)

 

Nálam az ilyen kifizetnivalók kiverik a biztosítékot, az ilyesminek, szerintem, benne kellene lenni a régi vagy az új letéti díjban, vagy legalább is egy jelképes összeg kellene , hogy legyen.

Már ami a cserét illeti.

A munkadíj természetesen más kategória.

Én megszerezném a régi végrendeletet , aztán körülnéznék a "piacon", hol lehet a legkedvezőbb áron olyan helyre rakni, ahol biztonságban van.

Sok bűnügyi filmet nézek, :D,  így aztán én is osztom a véleményt, hogy jobb terep a semlegesség.

Biztos, ami biztos, pártatlan kezekben legyen az a végrendelet.

 

Előzmény: cyr45 (13333)
Boszorka Creative Commons License 2023.03.06 0 0 13337

Az már engem nem érdekel. Egyébként meg ismerni kell ez embernek a környezetét, arról nem is beszélve, hogy nem szoktam előre rosszat gondolni senkiről.

Előzmény: Herold (13336)
Herold Creative Commons License 2023.03.06 0 0 13336

Nem viccből találták ki a közjegyzői letétbe helyezést (a lehúzáson kívül). Pl. mi van, ha az elhunyt végrendeletét valaki olyan találja meg, aki ellenérdekelt, mert pl. törvényesen többet örökölhetne, mint a végrendelet alapján?

Előzmény: Boszorka (13334)
kifli Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 13335

aki közjegyzőkkel kezd, az így jár

Előzmény: cyr45 (13333)
Boszorka Creative Commons License 2023.03.06 0 0 13334

Annyit tudok, hogy mindig az utolsó végrendelet az érvényes. Ha újat írsz a régi elveszti érvényességét.

Minek kellett neked közjegyzőnél letétbe helyezni? Az én sajátom pl. amit ügyvéd írt és azt akarta, hogy nála, illetve az ügyvédi kamaránál bejegyezve tegyem letétbe, megmondtam, hogy nálam a széfben is biztonságos helyen lesz, ráadásul nem is kerül semmibe.

Apám végrendeletét anno az íróasztala fiókjában találtuk meg. Szóval nem értem a cifrázás okát. Nálad ahol család van, különösen értelmetlennek találom, ha csak nem akarsz valaki pl. kizárni az örökségből.

Előzmény: cyr45 (13333)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 13333

Sziasztok!  Van közöttetek közjegyző, vagy olyan jogász, aki ismeri a közjegyzőkre vonatkozó törvényeket, szabályokat, és díjszabásaikat?...

 

A konkrét problémám:  2008-ban (63 évesen) súlyos műtét előtt álltam, ezért sajátkezűleg írtam

egy végrendeletet, amely a vonatkozó előírásoknak teljes mértékben megfelelt, érvényes volt.

 

Ezt az iratot zárt borítékban letétbe helyeztem egy közjegyzőnél, azzal, hogy ez az én végrendeletem,

halálom után bontsák fel, és szerezzenek érvényt végakaratomnak. A közjegyző a borítékot átvette,

azzal, hogy a páncélszekrényében fogja őrizni, és egyidejűleg bevezetteti a végrendeletek országos

nyilvántartásába is, tehát ezáltal az okmány megkerülhetetlenné válik, halálom után érvényesülni fog.

Ezért a tevékenységéért akkor(2008-ban) kifizettem munkadíjként 16,5eFt.ot készpénzben.

 

Aztán a műtétem sikerült, ma, 15 év múltával, 78 évesen is éltben vagyok!:-)

Viszont a családunkban ez alatt az idő alatt jelentős változások történtek, fiam-lányom megházasodott, unokák születtek, sajnos válás is történt, tehát emiatt a végrendeletemet is szeretném megváltoztatni, aktualizálni!

Én, mint laikus úgy gondoltam, hogy csak bemegyek a közjegyzőhöz, igazolom magam, visszakapom

a letétbe helyezett borítékot, felnyitom, kiveszem a régi végrendeletet, beteszem az aktualizált újat,

ismét lezárom a borítékot, visszaadom további őrzésre a közjegyzőnek, és kész, ketyeg tovább az óra!:-)

 

De úgy tájékoztatott telefonon a közjegyzői iroda alkalmazottja (közjegyzőjelölt) hogy ez nem így megy!  A Régi közjegyző nyugdíjba ment, az iratait, folyamatban levő ügyeit fiatalabb utód vette át.

 

Először is, csak azért, hogy visszakaphassam a saját, régi végrendeletemet, fizetnem kell ismét,

talán 20e Ft körüli összeget emlitett?  A SAJÁT végrendeletemet csak pénzért kaphatom vissza!:-(

Azután az újat letétbe helyezhetem, de ennek a díja már 60 eFt körüli összeg lenne.

 

Vagyis összesen kb. 80 eFt-ot kellene fizetnem a két végrendelet kicseréléséért, ami 3 perc max.

 

Nagyon nem érzem etikusnak ezt az eljárást, főleg azt, hogy a SAJÁT végrendeletemet nem kaphatom

ingyen vissza, hanem azért is pénzt követelnének még!:-(

 

Hozzáértők, ti mennyire tartjátok jogszerűnek ezt az eljárást, és mit javasoltok számomra?...

Tin82 Creative Commons License 2023.02.20 0 0 13332

Szép Napot Olyan kérdésem lenne hogy a falunkban nincs szeny víz elvezetés . És erre mindenki a ház előtti árokba vagy patakba ereszti a szenny vizet Kérdésem az lenne hogy a szomszéd ereszti és az ên árkomba is jön akkor feltudom jelenteni érte a jegyzőnél vagy az közterület? Válaszokat köszönöm vagy ha valaki tud valamien paragrafust.

jwkllr Creative Commons License 2023.02.17 0 0 13331

 

Leendő pernyertes ügyvédet keresek.

Röviden: Falusi ingatlan, hivatalos megközelítése lehetetlen. /telekkönyv szerint mocsár van/ Minden oldalról elzárva, szolgalmi utat nem jelöl ki a polgi. Valószínűleg félti a szavazatokat. Tehát teljes értékében nem tudom hasznosítani saját célra. Eladni nem akarom, azért vettem meg, hogy az ember magasságú gaztól kitakarítsam a egészségem miatt. Ennek ellenére kiküldi a teljes kommunális adót. Amely ellen a természetes igazságérzetem tiltakozik. Ez ügyben keresem a segítséget. Lehetőleg a mezőkovácsházi járáson kívül. 

GTI100 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 13329
Előzmény: krixike (13328)
krixike Creative Commons License 2023.01.17 0 0 13328

Szasztok! Kicsit bonyolult a helyzetem külföldi örökseggel kapcsolatban, remelem, valaki tud segiteni: magyar allampolgar vagyok, de Nemetorszagban dolgozom es elek ideiglenesen (de jelenleg eletvitelszeruen). Kanadaban elö nagynenem halala utan en vagyok az örökös. Az örökseg nem ingatlan, hanem penz/befektetesek utan. Mivel Kanadaban nincs örökösödesi illetek, mashol kell leadoznom illetve fizetnem adot. De szerintetek hol? Hol kell bejelentenem? Magyarorszagon vagy Nemetorszagban? (Remelem, nem mindket helyen!). Köszönom, aki tud segiteni!

Aliz 41 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 13327

Üdvözlet!

 

Én válással kapcsolatosan érdeklődnék. Megromlott a kapcsolatom a férjemmel és el szeretnék költözni, de van a nevemen 2 autó egy személygépkocsi és egy lakóautó. A forgalmi engedélyek és a kulcsok nála vannak amit nem akar nekem átadni hiába szólítottam fel többször. Azt mondja, hogy ezeket a járműveket szeretné továbbra is használni.  Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor mi a menete, hogy vissza kapjam, rendőrségi feljelentés? 

 

A másik dolog amit nem tudok, hogy külön háztartásban élünk, de egy lakásban és azt szeretném tudni, hogyan tudnám ezt lepapirozni?

 

Segítségeteket előre is megköszönve, 

 

Alíz

W_B Creative Commons License 2022.12.25 0 1 13326

Azt kell bizonyítanod, hogy károd származott belőle, és nem tudtál róla.

Ha ki volt írva, szerintem feleslegesen pereled be őket.

Előzmény: sasfej (13325)
sasfej Creative Commons License 2022.12.25 0 0 13325

Sziasztok!

 

A következő kérdésben nem tudok dűlőre jutni:

Adott Budapest belvárosában egy utca, aminek a közterület használati jogát egy film a forgatás erejéig megkapta. A film a forgatás helyétől 50-50 méterre kihelyez egy táblát az út közepére, jól látható helyre, amin ez a falirat áll: "Ebben az utcában filmforgatás zajlik! Az útszakaszon végighaladva hozzájárul, hogy az xy munkacímű filmben megjelenjen."

 

Ha én mégis végigmegyek az úton akkor hozzájárulok -e, hogy megjelenjek a filmben vagy ez az egész helyzet perelhető?

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2022.12.16 0 0 13324

Üdvözlet. Olyan dologról érdeklődnék, hogy magán személlyel lehet-e kötni lakásfelújítás során megbízási szerződést?

Szükséges hozzá tanú,? 

 

Volna még egy kérdés.

Ha nem akar kifizetni egy vállalkozót a megrendelő, és perre megy az ügy akkor a vállalkozó  kaphat birtokvédelmi kérelmet, a meglévő lakás minőség megőrzése védelmére?

 

Köszönöm

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2022.12.16 0 0 13323

Egy építőipari problémáról szeretnék kérdezni. Egy kedves ismerősöm kért meg rá, hogy próbáljak érdeklődni valamilyen irányba. Olyan dologról lenne szó, hogy egy lakásfelújítás árajánlat és ezzel kapcsolatos szerződésről lenne szó. A megbízó az árajánlat kérésekor Áfás árajánlatot kért. Ezek után amikor megnézte szóban azt mondta, hogy a végén fog számlát kérni. Ebből kifolyólag a szerződés úgy lett megírva mint a megbízó által írt szerződés, hogy megbízó és megbízott személyes adataik voltak feltüntetve. Azt tudni kell, hogy határidős kötbérrel terhelt a szerződés úgy, hogy van egy adott határidő + 30 nap után kellett volna kötbért fizetnie. Most ez idáig odáig fajult a kapcsolat, hogy a megbízott 5 nappal a határidő lejárta előtt felmondta a szerződést, amire perrel fenyeget a megrendelő. holott még volt+ 35 napja a kötbér - ig  A felmondás oka az volt, hogy a megállapodott időre nem fizetett, és azok mellet a tűrhetetlen hangnem, és olyan dolgokra kérte ami nem a megbízott feladata lenne. Miután felmondta a megbízott a szerződést, meg írta neki az addig elvégzett munkák költségét, amire az volt a válasz, hogy Ön felmondott, és keresse fel ügyvédét jogászát. Minden felszólításra ugyan az a levél a válasz. A munkavállaló az építőipari vállalkozó, és nem tudja azt, hogy merre lépjen, egy ilyen jellegű fenyegetés ellen. Most már tudja, hogy rossz szerződést kötött, a cég szerződés ellen nem tudnák támadni. Volna ötlet, vagy tipp azt megköszönném.

gavotte Creative Commons License 2022.11.28 0 0 13322

Szia,

 

azért kérdezi, mert a mezőgazdasági termelés célját szolgáló föld és a hozzá tartozó berendezési, felszerelési tárgyak, állatállomány és munkaeszközök öröklését akkor lehet külön visszautasítani, ha a visszautasító nem foglalkozik hivatásszerűen mezőgazdasági termeléssel.( bár te elvileg mindent visszautasítottál, így nem kellene erről nyilatkoznod, de az lehet az oka, hogy a közjegyző másként értelmezi a jogszabályt)

Előzmény: czll (13319)
kifli Creative Commons License 2022.11.24 0 0 13321

Mitől jó?

 

Előzmény: Guszti33 (13320)
Guszti33 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 13320

jó cikk felszámolás/csőd témában, ha valaki érintett: https://kolejanisz.hu/mi-a-jobb-a-csod-vagy-a-felszamolasi-eljaras-es-miert

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!