Keresés

Részletes keresés

Intelligencs Creative Commons License 2005.08.19 0 0 133
Nem tudom észrevettétek-e már, de az amerikai mormon hittérítők, akiket lehet látni Budapest utcáin, mindig fehérek és férfiak. Ez nem véletlen...

Szóval nem olyan biztos az a nagy emberbarátság a mormonok részéről.
Előzmény: pozitívabb mélyvíz (132)
pozitívabb mélyvíz Creative Commons License 2005.08.19 0 0 132

Alcoa Köfém, Székesfehérvár.

 

A vezérigazgató egy amerikai mormon. Azt gondolhatnád, hogy akkor hú de emberséges meg megértő, de az ellenkezője igaz.

Emberiségmegváltó álmokat dédelget, tavaly hónapokig sorba rúgatta ki az embereket, akik akár enyhe másnappal mertek megjelenni dolgozni (üzemvezetőről tudok, akit két tized ezrelékért kibasztak, mikor a magyar törvények alapján is három tized ezrelékig a vérvizsgálat eredménye NEGATÍVNAK számít).

Aztán egyszercsak egy hölgyike be akart menni este segg részegen (1,2 ezrelék volt a vérében) és hogy-hogy nem, megúsztra, azóta is ott dolgozik. Nem egyedi eset volt, írásos bizonyítékot mutattak róla, hogy valakire vonatkoznak a szabályok, másra nem.

Top menedzseri forrásból hallották, hogy ez a vezérigazgató el akart végeztetni egy tesztet minden dolgozóval, ez a teszt hetekre visszamenőleg kimutatta volna, ha valaki elszívott egy füves spanglit - akinél a teszt pozitív, mehet. Alig tudták erről lebeszélni.

 

Van valami etikai kódexük, amiben szerepel ez a kitétel, hogy az Alcoa minden embert egyenlőnek tekint.

 

No comment.

 

eMM Creative Commons License 2005.07.13 0 0 131
Vagy szívni, ha nő az illető!:)
Előzmény: Törölt nick (130)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.05.27 0 0 129

Gúlába kell állni!!!

Se főnök, se beosztott!

Csak jogdíj életed végéig.

 

Itt megtehetitek: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015742&la=44599247

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123617

 

 

 

Előzmény: UnitedParcelService (128)
UnitedParcelService Creative Commons License 2005.05.26 0 0 128
Éledj, topic!
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.07 0 0 127

Pizzaszakácsnak - sehová! 1. próbanap: szerződés nincs, munkavédelmi oktatás nincs és persze pénz sincs! Se zsebbe, se sehogy!.  2. Viszont nem számít, hogy van-e eü. könyved! Lehetsz akár halálos vírus hordozója is, nem számít! Belesül a pizzába! 3. Amíg nincs szerződésed ne is reméld, hogy nem baxasznak át! Két napodat kifizetik, négyet nem, és örülj, hogy nem verettek agyon a komálós biztonságiakkal! Minél rangosabb egy pizzéria, annál többet fizet - az ellenőrző a pechnek, az ajen TSZ-nek, a tűztiprókank és a munkavédelmiseknek!

A Mr. Pá-Pá pizzériák is éppen így működnek pl. a Kan Pókban- vagy, hogy is kell leírni? Aztán ott van a halványpiros trabant! Vagy valami hasonló, csak brittül! Vagy a kiszállításra szagosodott pizzakészítők! A 300.-Ft-os nájlonpizzát küldik ki 1.300-ért + jatt! Ne tudd meg soha, hogy milyen körülmények között készülnek ezek!

Egyébként: ma mindenki csak a próbaidő leteltét megelőző hét végéig és - igen jó esetben - csak a minimálbérért melózhat. Az esetleges többi zsebre megy. Ha kirúg-tak kussolj, mert te is benne voltál. Ha beteg leszel, vagy baleset ér: ráfaragtál! Úgy is sokan vagyunk már a földön! Majd jönnek a kínaiak és azok a pénzváltós robbantgatósok, meg keleti tenoristák és fele lovéért is boldogan ellesznek! Te meg magyar vagy pusztulj kifele, nyugat felé, vagy lépj be a rabszolgatartók közé és gyúrjál te is! Vazeg

e-krisz Creative Commons License 2005.01.04 0 0 126

A Dynamic Life Planning-re értettem.

 

Üdv

Előzmény: clearhead (115)
e-krisz Creative Commons License 2005.01.04 0 0 125

Én ismerem a céget; egy nagyon jó, viszonylag kisvállalkozás, független tőkepiaci tanácsadó és biztosítási alkuszcég. Korrekt, a szakemberei is korrektek. Egyszerűen elemeznek az ügyféllel, majd megkeresik neki a pénzügyi megoldások és cégek közül az igényeire való legmegfelelőbbet.

 

Viszonylag kevés, de annál jobb szakemberekkel dolgoznak. Nem foglalkoznak mlm-mel és a biztosítók ügynökös hozzáállásával, ellenben épp az ezek között való kiigazodás segítése a céljuk.

 

Nekem van velük kapcsolatom, és igazán megbízom bennük.

 

Krisz

rvera Creative Commons License 2004.12.14 0 0 124

Magyar Posta, éjszakai levélkiosztás.

Éjszakai pótlék 15% és nem 8 órát fizetnek, hanem csak 6-ot.

Béren felüli juttatásból semmit nem láttam.

Előzmény: farkendo (-)
bassszusg Creative Commons License 2004.11.21 0 0 122
Naív voltál, keress másik céget, végzettséged alapján nem lesz nehéz. Fogd fel úgy: Jó tanulópénz.
Előzmény: Törölt nick (121)
Herr X Creative Commons License 2004.11.09 0 0 120

Ezt a "megfilmesítést" aláírtátok a munkaszerződésben?

 

Ha nem, akkor iszonyatos per a nyakukba!!!!

Előzmény: Törölt nick (116)
kraftwerk Creative Commons License 2004.11.03 0 0 119
A Knorros temahoz annyit hozzatennek, hogy nevezett nem Amerikaban diplomazott hanem itthon es meg az SAP-hoz sem ert, tovabba teljesen donteskeptelen az ember es semilyen felelosseget nem mar vallalni. Buta ember nem vesz maga melle okosakat mert meg a fejere nonenek.
pasa_ Creative Commons License 2004.10.23 0 0 118
Mi ebben a meglepo? Nyilvan low-IQ embereket akarnak alkalmazni, aki tul intelligens, az nem illik bele a gepezetbe, az elkepzelesekbe, sot, meg a tobbiek munkajat is veszelyezteti (vagy a vezetok fole nohetne).
Ugynaz a sema mint amit Parkinson leirt a hivatalok mukodeserol.
Előzmény: glad (97)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.18 0 0 116
Ha "filmsztár" akarsz lenni, menj az Auchanba dolgozni! Mindenkiről aktát vezetnek, amelyben  arciválják a delikvensről készült felvételeket (mikor, hány percet beszélgetett munka közben), és ha meg akarnak szabadulni tőle, akkor máris ott a kész indok...
clearhead Creative Commons License 2003.12.01 0 0 115
Hi mindenki!
Van tapasztalata vkinek a Dynamic Life Planning pénzügyi tanácsadó céggel kapcsolatban? Úgy tudom bp-en és Kecskeméten működnek.
Köszi ch
megvető Creative Commons License 2003.11.24 0 0 114
Konkrétan ?
Előzmény: sylvachris (113)
sylvachris Creative Commons License 2003.11.23 0 0 113
Dehogynem, csak tenni kell erte, ill. ellene. Ha beletordunk, megerdemeljuk a sorsunkat.
Sz
Előzmény: eMM (112)
eMM Creative Commons License 2003.11.17 0 0 112
Tudják ők aztat.
Csak tesznek rá mert megtehetik.
A "gyarmat" szó nagyon találó,és ez a státuszunk nem fog megváltozni sajna.
Előzmény: sylvachris (106)
megvető Creative Commons License 2003.11.11 0 0 111
Nekem az az érzésem nem én választok,hanem engem
választanak . :(
Előzmény: sylvachris (110)
sylvachris Creative Commons License 2003.11.08 0 0 110
Szerintem a munkahelyválasztás nem csak arról szól, hogy van egy "jó" ajánlat a piacon, amit ki kell használni. Nem csak azt kell szem előtt tartani,hogy mi munkavállalók megfelelünk-e a felkínált munkára, az is kérdés, hogy nekünk munkavállalóknak megfelel-e a felkínált munka minden feltételével együtt? Ezt a kérdést általában elfelejtjük feltenni magunknak és sokszor csak az elérhető legmagasabb fizetésre koncentrálunk.
Ja igen, a volt AXA Biztosító Rt.-hez, jelenlegi Uniqahoz ne, mert pillanatnyilag megpróbálják megakadályozni ill. ellehetetleníteni a jelenleg is folyamatban lévő üzemi tanács választást.
Szilvia
Előzmény: megvető (109)
megvető Creative Commons License 2003.11.07 0 0 109
Ez így van ! De akkor hova ne menjek dolgozni ?
Előzmény: sylvachris (108)
sylvachris Creative Commons License 2003.11.07 0 0 108
Csak papiron? Mindent mi, emberek mukodtetunk. Akkor ezek szerint nem a megfelelo emberek iranyitjak az erdekkepviseleti rendszereket?
Az a meglatasom, hogy a legtobb torvenyi szabalyozas megfelelo lenne egy eros erdekkepviseleti rendszer kialakitasahoz, de a torvenyek betartasa ill. annak ellenorzese hagy meg nemi kivannivalot maga utan. Az egesz orszagban van kb. 200 munkaugyi ellenor. Nem csoda, hogy mindenki tojik a torvenyekre...
Előzmény: megvető (107)
megvető Creative Commons License 2003.11.06 0 0 107
Érdekvédelem van de csak papíron.
Mindenki félti a nehezen szerzett munkáját.
Előzmény: sylvachris (106)
sylvachris Creative Commons License 2003.11.04 0 0 106
De ha ott van eros szakszervezet, akkor nalunk miert ne lehetne? Lehet, hogy a rendszervaltas elott sokat nem ert ill. nem azt a funkciot latta el, amit manapsag az erdekkepviselettol varunk, de azota eltelt par ev.
Az EU-s tagsagunkkal egy sor olyan követelmenynek kell megfelelniük a multi cegeknek (pl. europai uzemi tanacs), ami talan papiron letezik majd, de valoban mukodokepes lehet?
Azt nem mernem mondani, hogy multihoz ne menjunk dolgozni, mert annak is vannak elonyei, de mindenesetre szerintem "gyarmatkent" kezelik az orszagot, igy meggondolando. Felvilagosito kampanyt kellene szervezni, hogy eljusson az agyukig, hogy van par torveny, amit nekik is be kellene tartani, tartatni. Szerintem nem tudjak, hogy letezik a Munka Torvenykonyve, stb.
Sylva
Előzmény: eMM (102)
angel_fire Creative Commons License 2003.10.13 0 0 103
én ugyanígy voltam egy Magyarországon eléggé trendi női magazinnál. Mellesleg én voltam az egyetlen aki értett is valamit ahhoz amit írni kellett, mégis pórul jártam velük. nem bánom, mostanában azt hallom nagyon zuhant az eladás. És örülök :-)
Előzmény: kállóka (101)
eMM Creative Commons License 2003.10.05 0 0 102
Természetesen nem.
Ot van erös szakszervezet itt meg az mexünt a rendszerváltásssal.
Na nem mint ha az ért volna valamit, de igy már legalább nincs is.
Előzmény: kállóka (101)
kállóka Creative Commons License 2003.09.26 0 0 101
A médiában sincs ez másképpen. Én egy svájci kiadónál dolgoztam újságíróként, természetesen vállalkozóként. Fél évig külsőztem nekik úgy, hogy reggel fél kilenctől este hétig dolgoztam. Csak a megjelent cikkeket fizették ki, és akármennyit güriztem, a hónap végén nem kaptam többet 50 ezer forintnál (számlára!)Aztán felvettek belsősnek,maradt a vállakozósdi, de ekkor már szerződést (!) is kötettek velem. 100 ezret kaptam a kezdetekben, ami három év alatt 170 ezerre "dagadt". A belemet kihajtottam, éjszaka ügyeltem, hétvégén is dolgoztam, nem volt ünnepnapom sem. Közben úgy beszéltek velünk, mint a kutyákkal. A főnököm pedig azt hajtogatta, hogy a szabadidőnkkel ő rendelkezik (ezt általában be is bizonyította) és hogy a fizunk mozgóbér, amellyel ő rendelkezik, így bármikor levonhatott. (Hozzá persze soha nem tett.) Nem nagyon mertünk ugrálni, mert ma a médiában elég nehéz munkát kapni. (Aztán egyszer csak meguntam, és sikerült találnom egy másik kiadót. Ez egy finn cég, és talán ennek is köszönhető, hogy itt megbecsülik a munkatársakat. Itt a hr-es valóban érted dolgozik és nem azért, hogy a felsővezetés minél többet tudjon spórolni...)
Ismerősöktől hallottam amúgy, hogy a kereskedelmi tévéknél sem jobb a helyzet. Pályakezdőket toboroznak, akiket aztán ingyen dolgoztatnak. (Mert azt ugye senki sem hiszi, hogy a "sztárok" végzik a kulimunkát?)Persze az elején mindenki elhiszi, hogy akár ő is lehet majd híradós, a képernyőre kerülhet, de aztán lassan rádöbbennek: csak kihasználják őket. És amikor kilépnek, 10 másik jelentkező ugrik a helyükre...
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a nagypofájú multik az anyaországukban is ilyen rohadékok-e? Vajon az Ocsmány Franciaországban is kizsigereli a dolgozókat? És vajon Svájcban, Németországban, Hollandiában is éhbérért dolgoztatnak a médiában?
sohasenki Creative Commons License 2003.09.26 0 0 100
glad
"Nagyon megfeleltek a válaszai, túlságosan is vagyis szerintünk felkészűlt így Ön nem hiteles".

Magyarul: maga túl jó ide, erre a gagyi helyre. ;-)

Előzmény: glad (97)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2003.09.24 0 0 99
.. na!
engem spec ismeretség nélkül vettek volna fel beszerzőnek
(Nem őket választottam, azóta ennek nagyon örülök.)
Előzmény: Csokikókusz (94)
kispester Creative Commons License 2003.09.19 0 0 98
Tudod miert erdekelte oket az amerikai tanulmanyutad?Mert amiket ot lattal,azok totalisan ellenkezoek,mint amit itthon tapasztalhato.Magyarul:te nem vagy mar az a naiv,mindent elhivo,atcseszheto,agymoshato fiatal magyar...Ezert nem vettek fel.Mindenkinek tanacsolom:ha magyarorszagon munkat keres,semmikeppen se emlitse meg.hogy kulfoldon huzamosabb ideig tartozkodott!!!
Előzmény: glad (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!