Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.01 0 0 92203

Ja. és a hőszigetelés hogy áll? Anélkül valóban rossz a döntés, illetve  a döntések fontossági sorrendje.

Előzmény: hant90 (92185)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.01 0 0 92202

Szerintem nem döntöttél rosszul. Főleg a napelem tekintetében, az évről évre nagyobb biztonságérzetet foga dni.

A klíma sem rossz döntés így, hogy ennyire túltervezted. A hiba csak a kültérik elhelyezésében van. Én semmiféle kültérit, még csendes japánt sem tennék a szomszéd oldalára. Én sem szeretnék ilyet.

Próbáld meg a saját oldaladra áttetetni és egy hangterelő fallal -akár sövény- elválasztani pluszban oldalról a szomszéd felől.

Ennyi gépnél nem lehet gondod a légáramlattal sem. Nem tudom milyen géped van, de egy minőségibb gép kis fokozaton szinte észrevétlenül dolgozik.

Előzmény: hant90 (92185)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92201

És a levegő-víz hőszivattyú nem romlik el soha?Vagy az azt forgalmazó cég nem fog felszívódni,stb.

Amit felsoroltál,azt kb mindenre rá lehet húzni!

Egyébként nem értem a felvetést sem,és te már a második vagy!

Már megvannak a klímák,működnek is,tehát ezzel kell kezdeni valamit.Nyilván ezt fogja használni,megoldva hogy a szomszéddal ne legyen problémája.

Előzmény: Tibcsike_tb (92193)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 92200

Jól írod, kb semmi támogatás nincs az innen-onnan behozott hőszipkára, klímára.

Friss példa: 2 Panasonicot vettek, épületgépész áruházból.

Semmi támogatás nincs hozzá, kaptak egy garijegyet, és kész. Magyar támogatás nincs, mert az itthoni forgalmazó ugye elhajtja aki onnan vett géphez keres bármit.

Ahol vették, jelen pillanatban se alkatrész, se technikai támogatás, ők csak árulják.

Megérte 150.000 Forinttal olcsóbban venni. Tulaj meg csodálkozik, hát ez volt a legolcsóbb.

 

Előzmény: windy12 (92197)
windy12 (X) 2020.11.30 0 1 92199

Az én tapasztalataim a tíz éves garidővel:

 

Először a Hitachi egyik importőrénél találkoztam ezzel.  A Klímaáruház forgalmazta és adott rá tíz év garit.  Nem is volt ezzel különösebben baj, mert úgy általában is elég gatya volt a garis ügyintézésük, nem sokkal különbözött ettől a Hitachi esetében sem. A legnagyobb baj talán az volt, hogy mivel tönkretették a Hitachi értékesítést (a legnagyobb magyarországi klímás webáruház kontra többi viszonteladó) az importőr egyre kevesebb hangsúlyt helyezett erre az egyébként sokkal jobb sorsra érdemes márkára.  Nyomta a Samsungot, meg a saját márkás Nordot, meg a Daikint is egy időben, így a Hitachiba nem nagyon tett energiát és egyéb erőforrást.  Új gépek is dadogva érkeztek és a garanciális és garancián túli alkatrészellátás is gyalázatos volt.  Ezáltal a hosszú, tízéves garidős gépeknél is nehézkes, olykor lehetetlen volt az ügyintézés.  Ami még megnehezítette a dolgot, az, hogy egy időben tényleg szinte csak egy webáruházon keresztül történt értékesítés, és azokat a gépeket olyan alvállalkozók szeelték fel, akik minden évben eltűntek, feltűntek.  Így hiába lehetet volna garanciális alkatrészhez hozzájutni, a szerelő már rég elérhetetlen volt, akinek be kellett volna építeni az alkatrészt, javítani kellett volna készüléket.

 

Kb. ebben az időben lehetet Daikin készüléket is tízéves (Gold  -  Coolklíma) garanciával vásárolni, aminek volt némi anyagi és plusz karbantartás feltétele. Tudomásom szerint itt - ha megvoltak az előírt feltételek - gond nélkül lehetett a hosszú garidő alatt is érvényesíteni a jótállási igényeket.  Mondjuk itt a szerelői-viszonteladói hálózat is sokkal komolyabb volt, és persze a gépek minősége is, ami miatt lényegesen kevesebb volt az ilyen irányú igény.

 

A Fujitsu márka esetében a Kolumbusz Kft is szerintem korrekten (bár kétségtelenül elég szigorúan) áll a tízéves garanciális gépekhez.  Nekünk eddig mindig gond nélkül biztosították az alkatrészt és egyéb supportot, ha az tényleg indokolt volt.

 

 

Előzmény: lala1961 (92198)
lala1961 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92198

Üdv ! Igaz ! Mint tudjuk a kivétel erősíti a szabályt !:-) De azért a kis ördög mindig ott van ,hogy a max. garancia közelében milyen kifogások kerülnének elő a szürke hétköznapokban ! A feltételek amit támasztanak egy 10+ éves garihoz ,ott lesz kontra lehetőség szinte 100% !:-)

Előzmény: windy12 (92197)
windy12 (X) 2020.11.30 0 0 92197

Mondjuk, ezért kell megválogatni, hogy milyen céggel szereltet az ember.  Kapásból fel tudok sorolni tíz klímás céget csak Budapesten, akik több, mint tíz éve működnek ugyanazon néven és akár helyszínen is.  A mi cégünk 16 éve dolgozik, megtalálhatóak vagyunk, telephellyel és üzlethelyiséggel is rendelkezünk.  Azt gondolom, hogy ha valaki tíz régi cég közül nem tud választani neki megfelelőt, akkor ott más a baj.  Persze az egy-két nyári vállalkozók rendszerint olcsóbbak....Csak nem tudom, hogy ha valaki megvásárol egy 2-3 milliós hőszivattyút a neten webáruházból, akkor miért gondolja, hogy kap mellé normális supportot is....

Előzmény: lala1961 (92195)
tarejos Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92196

Tény, annyi idő alatt sokminden változhat.
De pl. akivel én csináltatom, már 20 éve dolgozik ezen a területen. A gyártók sem noname gyárak.
Ha így állunk hozzá, akkor soha semmit nem szabad venni.
Egy klímát vagy akár hőszivattyút forgalmazó/gyártó cég is eltűnhet a gari idő alatt.

 

Előzmény: lala1961 (92195)
lala1961 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92195

Üdv ! Egyáltalán meglesznek-e ezek a cégek a válalt gari idő végén ? Kétlem ,sőt max.10 évenként fel is szívódnak, v van/lesz párhuzamos cég profiljuk !:-) Szerintem.

Előzmény: tarejos (92194)
tarejos Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92194

Ezt ugyan nem nekem írtad, de én pont ilyet tervezek, csak nekem még radiátor is van, illetve az én verziómban hőszivattyú-gázkazán combo, illetve napelem is szerepel.  :-)

 

Az inverternél pl - legalább is ami nekem lesz - 12 év gyári garancia van, és nem borzasztó sok pénzért meghosszabbítható 20 vagy 25 évre.
A panelekre is van 25 év teljesítménygarancia.

Előzmény: Tibcsike_tb (92193)
Tibcsike_tb Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 92193

Szia, tudom hogy ez egy klímás topic, de nem gondolkoztál esetleg padlófűtés+levegő-viz hűszivattyúban? Napelemhez biztosan ragaszkodsz? Vannak problémák is azzal lapcsolatban, inverter meghibásodás lehetősége, napelem panel teljesítmény csökkenésse, jogszabály változtatás miatt változó feltételek. 3 millából profi módon meg lehet csinálni. A szigeteléssel pedig még sokat lehet fogni.

Előzmény: hant90 (92185)
windy12 (X) 2020.11.30 0 1 92192

Én ma konzultáltam a Mitsubishi magyar importőrével fűtés témában.  Mivel  az FH sorozat megszűnt és egyelőre nincs utódmodellje, az ő álláspontjuk az, hogy az AP sorozatot ajánlják fűtésre.  A megadott adatokkal szemben természetesen nem -15-ig tudnak fűteni, hanem bőven alatta is, -20 környékén voltak már tesztelve.  Mivel a cégük egy másik márka importőre is (Gree klón) és ott van kimondottan fűtésre ajánlott modell, így van összehasonlítási alapjuk. A véleménye az volt, hogy a Mitsu lényegesen jobban teljesít alacsony hőmérsékleten is, sokkal erőteljesebben, markánsabban fűt. Természetesen az ára magasabb, de hát japán....

Előzmény: HufnágelPisti (92190)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.30 -1 1 92191

Perfera, Comfora a Daikinnál a fűtős vonal.

Előzmény: HufnágelPisti (92190)
HufnágelPisti Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92190

Tehát Mitsubishiből a Hyper Heating sorozat a kifejezetten fűtésre optimalizált vonal. Daikinből melyik típus, ami direkt fűtésre gyártanak?

Előzmény: axel707 (92163)
lapar Creative Commons License 2020.11.30 -2 1 92189

Mielőtt átállsz klímás fűtésre, próbáld ki valahol hosszabb távon, hogyan viselitek.

Nálunk a zasszony nagyon nem bírja az állandó légáramlást.

Másik, ha használjuk is, akkor is szakaszosan 25-26°C-ra állítva, mert ha beállítom 22-re, akkor leszabályozza magát, és érzetre hideg levegőt fúj, mert "szerinte" az pont elég a hőmérséklet fenntartásához.

Előzmény: hant90 (92185)
lapar Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92188
Előzmény: hant90 (92185)
tarejos Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92187

Nekünk gázkazán van padló+radiátor fűtéssel.
A gázkazán jövőre mindenképp cserés.
Nekünk folyamatban van a napelem telepítés. Én is gondolkodtam, hogy mit és hogy kéne.
Gondolkodtam a klímákon, aztán később - elsőre - egy darab nagyobb klíma telepítésén, erről itt is írtam.
Viszont a jelenlegi fűtés komfortját nem akarom elveszíteni, vagyis a központi fűtésnek maradni kell.
Most már arrafelé hajlok, hogy egy kombinált gázkazán - hőszivattyú rendszert gondoltam telepíttetni,

ami ugyanazt a fűtőrendszert tudja ellátni.
Ebben az esetben amíg a hőszivattyú gazdaságosan tud működni ő dolgozik, amikor már nem, akkor meg a gázkazán.
Köztes állapotban akár mindkettő.
Nem sok ilyen gyárilag kombinált rendszert találtam eddig, de létezik.
Most ezt próbálom körbejárni.

Ha esetleg van itt valaki, akinek ebben van tapasztalata, szívesen veszek gondolatokat, tanácsokat akár az elgondolásról,

akár márkákról. (Tudom, ez klímás topic, de valahol az is egy hőszivattyú.  :-)

Előzmény: hant90 (92185)
peterch Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92186

Szia !

 

Köszönöm szépen a válaszodat !

Tehát akkor lehet a gyártói oldalról is egy kicsi és a telepítés oldaláról is egy kicsi , mint írod . Ha ez a kettö még együtt találkozik egy klímánál , abból lesz a zajos klíma . :-)

Előzmény: 1 valaki (92183)
hant90 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 92185

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni :D. Igazából örökségből hirtelen hozzájutottunk 5 m. Ft-hoz, és úgy gondoltuk, hogy ebből megoldjuk a jövőbeni fűtésünket. Eddig központifűtés volt, a lakószobában elhelyezett hatalmas, beépített víztartályos kályhával. A fa közel ingyen volt (magunk "csináltuk" anyósom erdejéből), de már nem lehet mondani a gyerekeknek, hogy márpedig most az erdőre megyünk fáért (vagyis lehet, de azt mondják: márpedig nem :D), mi a Párommal meg így 50 felett kezdünk elkényelmesedni. Két dolog merült fel: villanykazán, sok-sok napelemmel, illetve a helyiségenkénti klíma. Utóbbi mellett döntöttünk. Így most 2,8 m Ft-ért tesznek föl annyi napelemet, amennyi kiváltja az eddigi villanyszámlánk (kb. havi 18 e Ft), és a 2,1 m Ft-ért fölszerelt klímával (ÁLLÍTÓLAG) az eddigi villanyszámla árából megvan oldva a fűtés+ nyáron hűteni is tudunk. Ma már úgy gondolom rosszul döntöttünk, de olyan nagyon nem akarok ebben a klímás fórumban a fűtésről írni... Ha esetleg tudsz topikot javasolni, ahol a fűtésről lehet beszélgetni szívesen felkeresem. Még annyit: most úgy fest a dolog, hogy a klímás/napelemszerelő (ugyanaz a személy) azt mondta sztornózza a korábbi számlát, visszautalja az eddig kifizetett összeget, és majd januárban kiszámlázza újra. Ez ugye azért lenne jó, mert (ha igaz) jövőre 6 m. Ft-ig 50% visszaigényelhető, így újra nekiállhatnánk gondolkodni, hogyan oldjuk meg a fűtésünk. SŐT! Lenne rá lehetőség, hogy előbb tájékozódjunk, és utána vágjunk bele :D.

Előzmény: Poc2 (92176)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 92184

Van, ahol gyárilag van,  de ott be van tervezve. Jól látod.

Ha valaki kivágja, azzal csak az olvadék kifolyását segíti, minden mást ront.

Előzmény: lafanc (92177)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 92183

Szia, hibából csak valóst ismerek :-)

A burkolat is rezeg, már azon is spórolnak. 22 kilós 3.5 kwos kültéri is van, az eléggé olcsósított.

Csöveken rezgéscsillapító, vezetékek, kompresszor csavarja, például.

Meg amikor a klímás makacs székely, és nem is ért angolul...

És hiába mondták neki, hogy vegye le a kompresszort lerögzítő lemezt a csavarjairól, mert ott van a piros cetlin is.

Maradt, zörgött is.

 

Előzmény: peterch (92172)
peterch Creative Commons License 2020.11.29 0 0 92182

    Szia !

 

    Igen , ismerem az újabb felépítésü kompresszorokat . Mint minden forgó dugattyús berendezésnek , a kompresszornak is van kritikus fordulata ( nem kötelezöen maximális fordulatra kell gondolni ) . Szerintem minden klímánál megfigyelhetö , van amelyiknél kevésbé észlelhetö és van amelyiknél halhatóan , föleg amikor leolvasztási ciklusban emelik a fordulatukat rövid idön belül . Gondolom a csöívek rezgése is összefügg a kompresszorral némileg .:-)  Ha nem is direkt a kompresszor kocogtatja a csöíveket , de a nyomással együtt , ami a csöívekben hatást gyakorol .

Előzmény: axel707 (92180)
axel707 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 92181

Hello!

 

A COP (fűtésnél) a "pillanatnyi fogyasztásnál" használták korábban...ezt már nem tüntetik fel a gyártók. Ezt váltotta fel az SCOP a szezonális érték. Ezt az elmúlt évek hidegebb, melegebb napjai illetve a földrajzi elhelyezkedésünk alapján és még a fene tudja, mi alapján számítják ki.

 

Az SCOOP-t és az SEER-t "Jósági mutatónak" is szokták hívni. Minél nagyobb a szám annál hatékonyabb a készülék.

Mai alap gépek általában már SCOOP 4-estől indulnak SEER meg hat felett van, de ettől már vannak jóval nagyobb értékek is.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

 

Egész biztosan meg tudod nézni a készüléked SCOP és a SEER értékeit, ha rákeresel az interneten.

Előzmény: lapar (92179)
axel707 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 92180

A mai modern gépeknél már ikerdugattyús vagy scroll kompresszort használnak.....ezek már viszonylag csendesek. A ventilátor képes rezgéseket generálni bizonyos fordulatszámon. Én is találkoztam már hasonló hibákkal, de ezek mind a kültéri egység fémházából illetve összeérő csőívek okozták.

 

Előzmény: peterch (92172)
lapar Creative Commons License 2020.11.29 0 0 92179

Sziasztok! 

Ezt a sokat emlegetett cop vagy scop érték hogyan tudható meg? 

A klíma leírásában nincs, csak a leadott, meg a felvett teljesítmény. Amikor szeretetem, nem tudtam ilyesmiről, nem kértem kifejezetten fűtő klímát, csak annyit,hogy tudjon fűteni is. 

Poc2 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 92178

Miért?

Előzmény: lafanc (92177)
lafanc Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92177

Valójában azon gondolkodtam, ha van egy bazi nagy lyuk a doboz alján, az azért szépen leronthatja a ventillátor hatásfokát.

Előzmény: 1 valaki (92165)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.28 0 1 92176

Amit a padló alá teszel,az nem infra.Az egy dolog hogy úgy sózzák rád,de nem az.Illetve a 7db klíma helyett multigépek,vagy hőszivattyú,vagy az a vrb/vbr valami ilyesmi a neve,miért nem jött szóba?

Előzmény: hant90 (92175)
hant90 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92175

"És bent egyébként nem csinál nagy huzatot, zajt a 7 db készülék?" Bent nem csinál huzatot, mint írtam egy hosszú, tornácos ház, a szobák egymásból nyílnak, a klíma erre az irányra merőlegesen fúj, így huzatot nem csinál. Zajt szerintem egy készülék is csinál ;). Én például nem tudok aludni mellette (a mi szobánkban van egy nagy  - 5,2 kW - teljesítményű), a gyerekek simán elvannak vele, igaz, az övék csak 2,6 kW-os. És persze most gondolkodunk, hogy akkor mégis hogyan oldjuk meg a szobánk fűtését. Most éppen padló alá építhető infrafűtésben gondolkodunk. (Csak persze előbb tájékozódom... hogy ne utólag kelljen :D.)

Előzmény: Isti_1 (92129)
peterch Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92174

Szia !

 

Igazad van !

Abban az esetben , ha modernabb kivitel a klíma , tehát tudja modulálni a venti fordulatát a terhelés szerint , akkor igen . Bizonyos fordulattartományban . Egy állandó magasfordulatú venti olyan hangot ami a videóban hallható , szerintem nem tudna produkálni . Az folyamatos rezgést hozna létre .

Előzmény: Poc2 (92173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!