Keresés

Részletes keresés

Sch.... Creative Commons License 2016.11.07 0 0 4419

Üdv,

 

Jó volt a verseny, nagyon jók voltak a vívások. Élvezet volt nézni. Az emberek elég hamar belejöttek, és a második felére az eseménynek mindenki felvette a ritmust. 8 kör ment le, ennyit vívott mindenki. A rendszert a nyári verseny után kicsit változtattam, hogy a sorsolás jobb legyen. Ami látszik, hogy 6 kör után elkezd beállni a végeredmény, a 7-8 körben már csak egy-két csere volt. Tehát ez a típusú versenyt 6-8 körösre érdemes tervezni, akkorra alakul ki a reális végeredmény.

 

Ami érdekesség:

Ha a győztes párbajokat tekintettük volna alapnak, nem a hatékonyságot, akkor az első kettő ugyanaz lett volna, míg a harmadik helyen 3mas holtverseny, 5-5-5 győzelemmel, de az első 4 helyezett ugyanaz maradt volna.

A mezőny többi részében 1 max 2 helyes változások lettek volna vegyesen előre-hátra.

Simplex-CG Creative Commons License 2016.11.07 0 0 4418

Xálfegyver,

 

A progauntlettel az a baj, hogy lesz 1 méret.

Ennek elsősorban gyártástechnológiai okai vannak, van egy féle forma,

aztán heló, legalábbis, ha gazdaságos sorozatgyártást akar az ember.

 

3d nyomtatással persze lehet jobbat, de az elég drága és nem sorozatgyártható

(egy srác szokott írni külföldi HEMA fb csopiba, aki így csinál hasonló kesztyűt magának)

 

Ha egy merev, szegmentált, pláne 5 ujjas és slim kesztyű nem méret után van készítve,

már menthetetlenül szar lesz, kérdezz bárkit, aki csinált már páncélkesztyűt.

 

Most az egy dolog, hogy kinek mekkora a tenyere, de ott van még az, hogy pl aki komolyabban tolt küzdősportot,

annak akkorák a bütykei, mint egy hegy, a progauntlet desing meg úgy tud működni, ha leköveti a kézfej formáját.

 

És akkor jön az, hogy a szegmentált, ujjas kesztyű ebben a desingban majd mitől nem fog szétesni.

A Neyman új ötujjasa pl széthullik, legalábbis már több helyről hallottam ilyen panaszt rá.

Szerintem a kulcs, hogy karbantarthatóvá tesszük, nem pedig elpusztíthatatlanná.

 

Én több fantáziát látok abban, hogy méret után készítek kesztyűt, de akár a világ másik felére is,

kis szériában.

 

Vicces amúgy olvasni az ellentmondást a saját oldalukon:

 

"A correct fit is essential for our design to work adequately. We are currently conducting research to determine which standard sizes will provide the best match between our users and our design. At the same time, we are developing a parametric system to make our design fully adaptable to any hand size. In theory, it might be possible to make custom sized gloves for special requests."

 

correct fit is essential vs standard size :)

 

Előzmény: Xálfegyver (4411)
sz332 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 4417

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.07 -1 0 4416

Balakor,
3-szoros Vivát a bajnoknak!

Jó ilyen alapos, habár "rövid" ;-) élménybeszámolókat olvasni.

 

"Külön öröm volt, hogy több iskola is képviseltette magát, mégis teljesen baráti légkör uralkodott végig. Úgy gondolom az ehhez hasonló események vezethetnek oda, hogy az eddig elszeparáltan működő csapatokból egy nagy létszámú, nyitott és építő jellegű vívóközösség alakuljon ki [*]. Ilyen közegben a csapatok párhuzamos szakmai műhelyekként tudnak működni, ami a szablyavívás szakmai fejlődéséhez vezet."

 

Ámen!

 

* Lehetőleg spontán módon.

Előzmény: B4L4K0R (4413)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.07 -1 0 4415

Tibor,
Gratulálok a stabilan jó szerepléshez.

A legfontosabb:
"Remek közösség jött össze, ahol nyíltan és konstruktívan lehet beszélgetni, és vívni egymással, ami szerintem nagyon nagy eredmény."

 

Ez a lényeg - élvezetesen és normálisan társalogni (akár kényesebb témákról is), meg vívni, a többi meg kialakul.

Előzmény: Szebényi Tibor (4412)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.07 -1 0 4414

Amikor írtam Bálintnak, akkor egyértelmű volt, hogy az itteni topik nem kizárólag a szablyavívásról fog szólni. Elég végiggondolni, eddig hányféle vívó fordult meg errefelé (a blogon megtalálható a részletes felsorolás). Nem beszélve arról, hogy militia (.) hu fórumon szintén egy nagyon vegyes társaság folytatott élvezetes beszélgetést a vívásról. Mindenképp szerettem volna, ha egy értékes ember részt vesz egy ilyen társalgásban, mert így a hozzászólásait sokan mások is olvassák, megmaradnak az utókornak.

Előzmény: Szablyaútja (4408)
B4L4K0R Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4413

A hétvége rövid és szubjektív értékelése... 

Élménybeszámoló

Barantásként próbálom szem előtt tartani, hogy az életemben rendelkezésre álló időt minél tartalmasabban töltsem el. Onnan tudom a legbiztosabban megállapítani, hogy ez sikerült, ha visszatekintve azt tudom mondani, hogy a vizsgált időszak építő jellegű volt és még közben[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Szebényi Tibor Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4412

Igen, én is hazaértem Győrből a Vaskakas Vívónap(ok)ról. A FB-n már van fenn pár fotó. Videózás is volt.

Schundi szombati szemináriuma lényegre törő, jól felépített, és tanulságos volt. Nekem legjobban a két középkori szabályrendszer ismertetése és kipróbálása tetszett, biztos bevesszük a repertoárba.

 

A szemináriumon kb. 25-30-an voltunk, a versenyen 18-an indultunk.

A barantások voltak a legtöbben, de képviseltette magát Schundiék csapata, és a Szablya Iskolája is.

Meg persze szabadúszók is, és volt egy tapasztalt HEMA-s rapírvívó is.

A versenyt Balakor nyerte, 2. helyezett Pfeiffer Tamás barátom lett (az őrségi Őrállók alapítvány vezetője, ő is tanul az MSZVI-nél), a 3. meg én.

A kapuvárihoz hasonlóan nagyon pörgős és látványos volt, és a hangulat is szuper volt. Remek közösség jött össze, ahol nyíltan és konstruktívan lehet beszélgetni, és vívni egymással, ami szerintem nagyon nagy eredmény.

 

Előzmény: Szablyaútja (4410)
Xálfegyver Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4411

Pro Gauntlet talán(!) képes lesz valami minőségit legyártani. Viszont sokáig fognak még ülni rajta és az ár elolvasásától pedig kisebb szélütést kapunk majd. Könnyen el tudom képzelni hogy gyorsabban és olcsóbban jössz ki mintha várakoznál a messiásra.

Előzmény: Simplex-CG (4407)
Szablyaútja Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4410

Úgy látom a fórumos srácok arattak a Vaskakason. :)

Gratula Balakornak és Szebényi Tibinek is!

Simplex-CG Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4409

Egy lehetséges megoldás Bálint szablyára szoktatására :P

Gázláng alatt kicsit meg kell hajlítani a schiavonáját :P

 

Előzmény: Szablyaútja (4408)
Szablyaútja Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4408

Ahogy észrevettem nem szándékozik a szablyavívó közösségbe nagyon belefolyni. Biztosan megvannak az indokai. Viszont  nagyon hasznos volt beszélgetni vele.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (4403)
Simplex-CG Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4407

Szerintem megérné gyártani, van rá kereslet, ennél szarabbakat adnak komoly tízezrekért.

 

Én hema kesztyű gyártásban filózom egy ideje, 5 ujjasat, kisszériás gyártással.

Amilyen árak és szállítási idők vannak az új tömeggyártott ötujjas szarokra,

lehet kifizetődő lenne, de egyelőre a saját csapatom motyóival vagyok elfoglalva :)

 

Mi fejlett 17. századi emberek már rájöttünk, hogy kosár kell :P

 

Egy magunkfajta amatőr, heti 1-3 edzés mellett soha, vagy csak nagyon soká jut el arra a szintre,

hogy 1 szál bőrkesztyűvel elfogadható sebesség mellett biztonságosan vívjon, mint a régiek,

a mainstreambe ez nem fér bele.

 

Bálintról én is csak jókat tudok mondani :)

Előzmény: Szablyaútja (4399)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 4406

OFF:

Abban kb. annyi a profit, mint amikor mDNA vizsgálatokat végeznek el honfoglalás kori csontvázakon, vagy amikor Türk Attila ásatásokat végez a Dél-Urál környékén. Nem beszélve arról, hogy egy ilyen kőgazdag ország, mint Japán anyagilag meg sem érzi, ha feltúrnak és feltárnak 1000 db korai sírhalmot.

Előzmény: Bela_Vak (4404)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 4405

OFF:

A II. világháborús dolgokat még értem, de kit zavarna egy 1500+ éves történet hiteles feltárása?

Előzmény: sz332 (4402)
Bela_Vak Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4404

OFF:

De mi lenne abban a profit?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (4400)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 4403

Tényleg jókat lehetett vele beszélgetni Arlowról, általában a vívásról. Azt sajnálom, hogy eddig csak egyszer sikerült vele vívni. A topik indulásakor próbáltam idecsalogatni, mert kimondottan élvezetesen írt. Sajnos nem volt kedve... Meg szerencse, hogy megmaradtak a régi hozzászólások.

 

Érdeklődéssel várom a fejlesztés folytatását.

Előzmény: Szablyaútja (4399)
sz332 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4402

OFF:

 

még a közelmúltjukkal sem akarnak szembenézni....

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (4400)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 4401

Tibor,

Érdekes az orosz videó, ez a vívóverseny Szentpéterváron lett megrendezve (5,2 millió lakos), katonai szablya kategóriában. Majd alaposabban nézegetem a felszerelést és az egyéb apró részletek.

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.06 -1 0 4400

OFF:

Furcsa, hogy egy ilyen gazdag, alapvetően sikeres népnek, mint a japán, is vannak ezeréves "származási" görcsei, és az ottani elitnek nincs kedve, bátorsága stb. ahhoz, hogy szembenézzen a nagyon-nagyon távoli múltjával.

Előzmény: Bela_Vak (4391)
Szablyaútja Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4399

Igazából tegnap folytattunk vele egy elég mélyreható beszélgetést Arlowról és hasonlók. Kellemes figura, komoly hozzáállással. Sorozatgyártást nem tervezek, de ki tudja, amilyen árak a neten vannak... :D

Előzmény: Simplex-CG (4398)
Simplex-CG Creative Commons License 2016.11.06 0 0 4398

Giganagy like.

 

Egy kis görkoris tape, és bindelni is fog szépen :)

Majd kérek ilyet párat, cutlass méretben, ha elkezded gyártani :)

 

Amúgy Morlin Bálinttal beszélj facebookon, neki eléggé szakmába vágnak a műanyagok,

talán tud segíteni az anyagot illetően, és valószínű őt is érdekli az olcsó gyakorlókard lehetősége :)

 

Előzmény: Szablyaútja (4397)
Szablyaútja Creative Commons License 2016.11.04 0 2 4397

Na testvérek, akit érdekel a gyakorlókard jelenlegi állása az az alábbi linken megtekintheti:

 

http://szablyautja.blogspot.hu/2016/11/gyakorlokard-attores.html

 

Jó olvasást. :)

Szablyaútja Creative Commons License 2016.11.04 0 0 4396

Köszönöm szépen! Már csak gyakorlatba kellene átültetnem amiről eddig csak elmélkedtem. A Vaskakasra nem jutok el, de az Oroszlán Emlékversenyre még talán. Mindenesetre nagyon szívderítő látni, hogy ilyen-olyan formában lassan kialakul egy szablyával vívó versenyközösség, amely talán kitermel majd (Schundin kívül is) nemzetközi szintű versenyzőket is. AZ én célom a bloggal, hogy ezt a folyamatot segítsem, amennyire tudom. Egyébként úgy tűnik a gyakorlókardokkal sikerült áttörést elérnem, de még nem volt időm cikket írni róla.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (4394)
Szebényi Tibor Creative Commons License 2016.11.03 0 0 4395

HEMA szablyaverseny Oroszországban:

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.03 -1 0 4394

Szablya,

Re: blogos évfordulód

Örülök, hogy ilyen lelkes vagy, és folytatod. Hajrá!

Az is jó dolog, hogy a magyar net (történelmi) vívással foglalkozó, aktív bloggerei közül legalább négyen rendszeresen írnak ide: te, Sch...., Balakor és én. További kettőről tudunk: Ujvári Ádám bajvívás blogja és Erdélyi Gábor kendós blogja.

Per pillanat szünetelő blogok:

 

Kard és kalap
https://kardeskalap.wordpress.com/

HEMA szerintem
http://hemaszerintem.blogspot.hu/

 

Aztán van még pár, érdekesebb régi blog.

Sch.... Creative Commons License 2016.11.03 0 0 4393

Mondjuk jó kérdés, hogy hány év alatt lesz a szimpla kegyeletsértés és vandalizmus régészet. :-)

Bela_Vak Creative Commons License 2016.11.02 0 0 4392

OFF

Kicsit gugliztam, aztan ilyenek jottek ki:

https://archaeologynewsnetwork.blogspot.jp/2016/07/ancient-inlaid-tools-from-sixth-century.html#wjrJH5KcyHtBxUG0.97

Roviden, ugyanott (talan meg a sir is ugyan az, a 139-es szamu) ezustberakasos (!) kovacsolashoz hasznalt eszkozoket is talaltak itt, es ilyen vagy olyan formaban koreai kapcsolatot sejtenek a szakemberek.  

Bela_Vak Creative Commons License 2016.11.02 0 0 4391

OFF

Itt sok minden keveredik. A japanok / csaszari csalad koreai szarmazasa a japanok egy reszetol is hallhato pletyka. A masik reszet meg kirazza a hideg tole. Annak meg nagyon nem lenne jo fenye, ha kiderulne, hogy egyes teruletek vazallusai voltak a koreaiaknak - pl koreai ajandekok, kard, hasonlok akar ennek is lehetne a jele. 

Antropologiailag es nyelvileg egyebkent a japanoknak legalabb 4 nagy szarmazasi vonaluk van, ami ossze vissza keveredett, szoval a genetikai vizsgalatokbol is tudnanak cifra dolgok kijonni. 

 

Kohunok: Sok ilyen halom van, es mivel abban a korban nem volt japan irasbeliseg, leginkabb csak talanyos dolgokat talalni bennuk. Egy reszuket feltarjak, de a legtobbet nem, van amikor egyszeruen beszantjak. Vannak kirendelt keruleti regeszek, akik a cserepeket foallasban rendezgetik, de amikor valami nagyobb dolgot talalnak pl epitkezeseknel vagy foldmunkaknal, akkor azert rendesen elsunnyogjak a koltsegekre hivatkozva.

Hivatalosan mind uralkodoe, tehat per de a csaszari csalad maganszferaja, de jozan esszel belathato, hogy max torzsfok vagy hasonlok lehettek ottan. Vannak olyan teruletek delen, ahol szerintem par kilometeren belul tobb tizes nagysagrendben talalni mindenfele meretben, szoval ne ugy kepzeld oket, mint a piramisokat. Van par nagy hires (pl az oszakai), de rengeteg kicsit, 10-15 meteres dombocska is van, ami valamelyik parkolo vagy park vegeben megbujik.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (4389)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2016.11.02 -1 0 4390

Pont egy éve indult el a vívóblog.
Boldog 1. szülinapot!

(2015. nov. 2., 2519. hsz.)
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137284689&t=9221230

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!