Ez rendszeres, a tatabányai csomópontnál is ez volt, amikor felújították, bár ott két sáv volt járható (a külső és a leálló). Sötétben "izgalmas" volt kitalálni, hogy melyik sávban jönnek hátulról és ki lehet-e hajtani, ráadásul emelkedő tetején van a kihajtó, ezért csak mérsékelt lendülettel lehet odaérkezni (bár ennek van egy olyan pozitív mellékhatása is, hogy a kamionok sem tudnak 100-zal jönni).
Muhhaha, ügyes! Hasonló a helyzet most a Rómain: az Emőd utcát teljesen szétbombázták, a 34-es buszt is terelve jár a Monostorin, erre mit látok az egyik reggel: aszfaltoznak a Monostorin, kézi irányítással járható egy sáv, váltakozó irányban. Értelmes nagyon.
az Aranyosgyéres - Maroskece szakasz csak 26%-on áll, es itt eleg kilatastalan helyzet van.
iden befejezik valahogy a szakasz keleti vegen a csomopontot
de azon kivul az epito penzugyi gondokkal kuszkodik, lehet elveszik tole a szerzodest, de ha maradna akkor 2021re ha betudna fejezni
az Astaldi szakaszon még adott minden, hogy iden decemberre befejezzek, de ha rossz idok lesznek, vagy epp talalnak kesni 1 honapot valamelyik fazison, akkor az ev vegi atadasnak lottek.
A masik hogy a roman torvenyek ertelmeben, ha a futofelulet elkeszult atadhato a forgalomnak, ugyis ha nincs teljesen kesz a szerzodes. Pl ha a munkalatok be lehet fejezni ugy hogy nem zavarjak a forgalmat, akkor siman atadhato a forgalomnak. Ezert a 67% keszultseg ne zavarjon meg, mert sok egyebet utolag fejeznek be, mint pl. a parkolok, vagy epp sancok, es medencek.
Ezt a 18km-es szakaszt (az elobb elirtam, 18km a valos) 30,294,512,617 forint +AFA aron kaptak meg, azaz 1,692,430,872 forint jut kilometerre. 3-szor is atmennek a Maroson.
Jelenleg az erdelyi szakaszok epulnek, mert ezek voltak elokeszitve.
Azért kit kell fellógatni, amit múlthét csütörtökön sikerült felújítás címén művelni az M1 autópályán? Bicskei lehajtónál egy sáv volt járható, ez már önmagában elég szép torlódást eredményezett, de valakinek sikerült azt is jól kitalálnia, hogy az egy sávba engedje a felhajtó forgalmát "Nincs gyorsítósáv!" jeligére!
Sajnos nem sok esély van rá, hogy 2019-ben elkészüljön. Az API térképe szerint is 2020 a reális (67%-os készültség július 7-én), illetve a román SSC fórumban is mindenki 2020-at ír. Persze a kormány 2019-et ígér. Mindenesetre elég reálisnak tűnik, hogy 2020-ban is jelentősebb hosszúságú szakaszokat adnak át, mivel az A10 Szászsebes - Nagyenyed szakasza is várhatóan kész lesz jövőre (habár, az Aranyosgyéres - Maroskece szakasz csak 26%-on áll).
Bukarest köré most kezdik majd az A0-t, miután a jelenlegi 2x1 sáv már vagy 30 éve folyamatosan kevés... De amúgy a Bukarest-Ny.Európa kapcsolatot építgetik már 10-15 éve, csak ugye ott is koncepcióváltás volt az A1 (Dél-Erdély) javára és az A3 (Közép-Erdély) kárára.
Ugyanez a garnitúra köpte szembe magát a szekszárdi híd esetében is.amit 20 éve terveztek majd építettek.9 év alatt valamit viríthattak volna errefele is,de inkább beintettek. Beizgultál kicsirigó,hogy lesz ott is valami? Hát egy f@sz,az lesz...
És természetesen nem az aszfalt útról van itt szó,hanem a régió fejlesztésről. Régiók fejlesztéséről,ami teljesen hiányzik.
Az Audi,a Mercedes tól valamit Győrön Kecskeméten,aztán ennyi. Szomorú a jövőkép ezzel az országos hálózattal,lassan szépen Budapestbe fullad mindenki,és közben az ország kimegy alóla. Lehet,hogy Trianonban túl sok maradt meg? a szomszédok jobb gazdának bizonyulnának a területnek.Persze itt délen horvátul kellene megtanulni.
Az R vagy M76, az R 67 is csupán azt célozza,hogy gyorsabb kapcsolat legyen a főváros fele.
Na,az R67 is megér egy misét. Ha az M6-ot szellempályának nevezik sokan,akkor ezt minek? Pedig amaz elvezethetne a Horvát határig (néhány éve a Nagy Főni még azt hazudta,hogy elfog),de ez Kaposvárt (65 ezer lakós) köti össze az M7-el,
konkrétabban Budapesttel. Féláron megoldhatták volna a komfortosabb kapcsolatot, 2x1 sávon.De presztizs beruházás kell Szitának. Amúgy nincs vele baj,jogosan szeretik,csak a koncepció nélküli útépítés egyik remek képviselője,miután a város elkerülőjét az M9 szakaszaként építette meg 20 éve.
Tegnap jöttem a "piros nyomvonal" országából, Sarkadon szakadt a jég és az eső, alig lehetett kikerülni a nyomvályúkban meggyűlt vizet, Dobozig szintén ritka trágya az út, aztán onnan Csabára egy fokkal jobb. Lehet, hogy csak normálisan fel kéne újítani az egészet, hagymázas autópálya/autóút tervek helyett, nem? De az is lehet, hogy Doboz már nem is lakott település, mert amíg átautóztunk rajta, egyetlen élőlényt sem láttunk a verebeken kívül...
Mondjuk Svájcban a 30 éves tevek alighanem számoltak a közbenső változásokkal is (a fejlesztésekkel is, meg egyáltalán a változásokkal, költözések stb.).
Az ad hoc ötletelésekkel ezt hosszú időre borítjuk dettó...
Az útépítés, úttervezés teljes fejetlensége erősödött meg bennem múlt hétvégén.
Zalaegerszeg fele négysávosodott a 760-as út. Ez jó.DE: valahol arra ment volna(anno) az M9-es. Amit annak idején Zegerszegi társulás is szorgalmazott, mindenféle szedett vedett miniszter mindenfélét megígért,így lett is belőle valami meg nem is. Csak úgy egy kicsit. De semmi egybelátás.
Sajnos így megy ez kis hazánkban. Semmi koncepció nincs az infrastrúktura (út) fejlesztésre,teljesen hasra ütés szerűen megy az útfejlesztés.
Egy kicsit itt,egy kicsit ott cseppentünk valamit,ami aztán sohasem függ össze semmi. De nem baj,fő,hogy pillanatnyilag jól esik a szopatás.
Remélem nem zavartam be , gondoltam,ide kiírom magamból.
A hétvégén Somoskőújfaluban voltam, oda-vissza az M3-21-es úton. Eléggé az utolsó simítások vannak a még hiányzó m2*2 sávos részeken, szerintem max 1 hónap, és átadás, és akkor teljesen kész Salgótarjánig az M3-astól az út.
Pénteken volt egy kis sor az M3 lehajtónál a 21-esre, ott nem könnyű kihajtani Salgótarján felé, Stop tábla széles út, nagy forgalom, be nem tartott 70-es sebességkorlátozás.
De csak egy kis érdekesség, azaz az M3-Salgótarján tábla között 9 körforgalmi csomópontot alakítottak ki a 21-es úton.
Egy hónappal ezelőtt aztán letették a magyar oldalon is az út alapkövét, a tervek szerint a magyar szakasz 2021 júliusára készül el. [p]Az új út hossza a magyar oldalon 825 méter, a teljes hossza a magyar és az osztrák oldalon együtt 1,8 km. A magyar oldalon 200 méteren a meglévő 87-es főutat újítják fel, 625 méteren új nyomvonalon halad.
Bieler elmondása szerint a 10 kilométeres szakasz jelentős tehermentesítést jelent a környező, érintett községeknek. Ezentúl a közlekedésbiztonság szempontjából is fontos az új út, tette hozzá a tanácsos. Az építkezés költsége meghaladta a 37 millió eurót.
világszerte egyre több kritika érte, amiért kigazdálkodhatatlan hiteleivel adósságcsapdába ejti a kölcsönöket felvevő országokat.
hogy a tervekkel ellentétben nem írták alá július közepéig a kínai Eximbank és a magyar kormány közötti hitelszerződést a Budapest-Belgrád vasút hazai szakasza felújításának finanszírozásáról.
ha a kínaiaknak immár valóban fontos, hogy pénzügyileg életképes projekteket finanszírozzanak, nem is csoda, hiszen eddig senki nem állt a nyilvánosság elé a Budapest-Belgrád projekt gazdaságosságát alátámasztó számításokkal.
és egy-egy török, illetve portugál céget bízott meg az építkezéssel, amelyek a kínai tervekben szereplő kilométerár nagyjából feléért vállalkoztak a munkára.
remélem tényleg kútba esik ez a marhaság és a magyar embernek is fontos utak/vasútvonalak
fognak épülni megújulni a felszabadult kapacitásokból
A FEOL honlapján dr. Mosóczi László Államtitkár mondotta.
Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára megnyitóbeszédében utalt rá: Csányi Kálmán polgármester is eredményesen lobbizott a városban zajló vasúti fejlesztéshez kapcsolódó külön szintű vasúti átjáróért, amely a város északi elkerülőjének részeként épül meg. Elhangzott: belátható időn belül zárul a sztrádaháromszög a város körül és Pusztaszabolcson az M6-os, az M7-es és az épülő M8-as pályáknak köszönhetően háromszorosan is igaz lesz, ami a kormányzati tervek szerint idővel minden magyar településen: 30 percen belül elérhetővé válik egy négysávos út.
Igen. Így egy új út épül. Gondoltam hogy a forgalom indokolja, de akkor már mehetne a kerékpár út is mellé. Így bekötve az osztrák kerékpárút hálózatba. Nem néztem meg, de szinte biztos vagyok, hogy a túl oldalon van kerékpár út. A régi út felbontásából keletkező hulladék pont jó lenne ledarálva a kerékpár út alapjába. A gépek ott vannak, relatív kevés költséggel megoldható lett volna.
Az R76 gyorsút M7 autópálya Holládi csomópont és Fenékpuszta közötti szakasza tengelypontjainak koordinátái, és a beépítésre nem szánt terület határpontjainak tengelytől mért távolsága
Hát elég fura egy csomópont... az M76 vége egy körforgalomban lesz?
Ha már az északi oldalon van körforgalom, akkor a délin miért nincs?
Egyetlen pozitívum, hogy Pest felől van direkt kanyarodó sáv...
Már az utolsó símításokat végzik az erdélyi A1-es Lugos és Déva közti 3-as és 4-es szakaszán. Legkésőbb 1 hónap múlva biztosan használható is lesz, így jelentősen rövidül a menetidő Székelyföld felé!
Nagyot lépett előre a fóti térség: átadták az M3-as új csomópontját
Ahogy azt a fenti térkép szaggatottal jelölt útszakasza is mutatja, a beruházás távlati fázisában a Hungaroring és Kerepes is megújult bekötőutat kap.
A fejlesztési tervek szerint a csomópontból induló majdani összeköttetés a Hungaroringet délről, Kerepest északról elkerülve keresztezi a 3-as főutat, végül a kerepesi komplex pihenőhelynél éri el az M31-es autópályát.
Csak egy valamit nem írnak sehol, mikor készül majd el a folytatás?
Akkor a számok és tapasztalatok alapján kéretik egy mélyenszántó közgazdasági tanulmányban kitérni arra is, hogy mitől lett annyira piac- és versenyképtelen a Közgép ebben a csodálatosan igazságos és tiszta, átlátható gazdasági környezetben ;-)))
Vagy még az is lehet, hogy tegnap óta újra piac- és versenyképes lett a cég az új, baráti és nemzeti oligarchák tulajdonában? Vigyázz, mert annyira kilóg a lóláb, hogy nagyon bele lehet botolni... ,-)
Az 1994-ben koncesszióba adott M5-öst az osztrák Bau Holding AG, a francia Bouygues S.A. és Colas S.A. közös cége építette, 2004-től pedig bevonták a matricás rendszerbe, ezért cserébe évi 17 milliárdot fizet az állam. Emellett az állam még közel 40 százalékos részesedést is vett, ami után lett volna kb. 100 milliárd forintért opciója megvenni a maradék 60 százalékot, de ehelyett inkább nyomott áron, becslések szerint 21 milliárd forintért eladta a részesedést a külföldi tulajdonosoknak, és évente nagyjából 35 milliárd forintot fizet 26 éven keresztül rendelkezésre állási díjként.
2008 júniusában, amikor már két éve Gyurcsány Ferenc volt a miniszterelnök a Magyar Állam lemondott az opciós jogáról és megvált a nemrég megszerzett 40%-os részvénycsomagtól. a Miután ezzel egyidejűleg az akkor már 25%-os részesedéssel rendelkező Strabag a PPP projektet finanszírozó Raiffeisen bankot is kivásárolta, az osztrákok az AKA 100%-os tulajdonosai lettek. Hogy mennyit fizettek a magyar félnek, arról egyik fél sem adott ki tájékoztatást. A Strabag honlapján csak annyi információ jelent meg, hogy az osztrák cég a 75%-os pakettért összesen 257 M €-t fizetett.25 Ebből visszaszámolva, ami nem biztos, hogy helyes kalkuláció, a 40%-os csomag ellenértékeként 137 M €-s (21 Mrd Ft) vételár adódik.
Nem hibába rühelltem a Fletó és a D-209-es bandáját.
Tévedésben vagy. Fletóék idején a mi zsebünkből loptak, és belerokkant az ország. Most az eu-pénzek egy részét - nem, nem lopják, hanem - nyerik el fidesz közeliek, és gyarapodik az ország.
Erre csak azt mondom a hozzád hasonkló idiótáknak, hogy így kellett volna lopni a ballib8évben, de nektek több kellett, és az emberek zsebében kotorásztatok (mexorítás, ha még emléxel), nem a multikéban.
2. Idézet a cikkből: "A Strabag az MSZP-SZDSZ kormányok idején SZDSZ-közeli cégként volt számon tartva, és rendszeresen támadta is ezért a Fidesz.
2010 után azonban tudtak váltani, a felcsúti akadémiát és a fideszes médiát kezdték támogatni. Olyan jól sikerült az irányváltás, hogy már
Mészáros Lőrinccel is gyanúsan közel kerültek a Belfry nevű cég kapcsán, és szépen csendben ők lettek a magyar infrastruktúraépítés királyai, még a NER-t is előzve."
"ha az M5 és M6 projekteket hitelből valósítja meg a kormány annak idején, akkor 2853 milliárd forintot, a mai magyar GDP 7 százalékát takarította volna meg. "
A korábbi céldátum (2014 v. 15) előtt elég kemény kampány ment náluk azzal kapcsolatban, hogy milyen népek is laknak ezekben az országokban (Románia,Bulgária).
Na közülük nem szeretnének sokkal többet látni Németországban.
2 kep Erdelybol a hatarkozeli A3-as munkalatairol (5km-es a nyomvonal). Tobb is van de ez a ketto lenyegeben mutatja kemeny erokkel fogtak neki, fix telepiteso darukat helyeztek ki.
- az Üllői körforgalom bekötőútja teljesen elkészült (felfestés, táblázás, ideiglenes forgalmi rend felfestései, stb.) de még nem adták át. Bármikor átadható - gondolom, engedélyre, átvételre vár.
- számomra meglepő, de a Péteri bekötőúton (Hosszúberek -> Péteri) lévő híd-műtárgy is gyakorlatilag készen van. Ott néhány héttel ezelőtt még eléggé kezdetleges állapotok voltak. Van kopóréteg, felfestés, táblázás - talán még a rézsűn matatnak valamit.
- szépen előrehaladtak a munkálatok a Péteri - Monor csomópontnál is, de ott azért van még pár heti munka hátra.
- a "régi" 4-esen, a Monorierdő - Káva bekötőűt körforgalma is készen van, de szintén nincs átadva. Ez talán jó is mindenkinek még, mert a terelőúton gyorsabb áthaladni, mint egy körforgalmon.
Azt tudja valaki, hogy a jelenlegi 4-es út Albertirsai elkerülő szakaszát (ami a 405-ös egyenes vonalbeli folytatása) hogyan fogják hívni, ha a 40-est visszaszámozzák 4-esre? Az a szakasz is 405-ös lesz?
A Szlovákok nem sietik el ezt a D1 hiányzó szakasz építéseket. Tavaly július után most voltam megint arrafelé, pontosabban a Rózsahegy-Poprád szakaszon, és sehogyan sem akar Liptószentmiklóstól Zsolna felé haladni a pályaépítés. Milyen jó, hogy az EU hirdető tábla szerint 2013-2017-ig kellett volna megépülnie ennek a szakasznak.
De az utak egyre rosszabbak Szlovákiában. A Beszterceványa-Donovaly-Rózsahegy közötti 59-es főút nem egy túristacsalogató minőségű. De a Poprád-Tátrafüred közötti 534-es borzalmasan rossz. Most az út fele le is van szűkítve, meg terelés van, annyira használhatatlan. A Rózsahegyen átvezető 18-as főút is pocsék minőségű. Még a jobbik kategória a 66-os a határtól Zólyomig, itt legalább van egy-egy új rész benne.
Amúgy a D1-estől sem vagyok elájulva, főleg a "régi" részeken Liptószentmiklóstól Poprád felé.
Viszont azért az útburkolati jelek azok nagyon jók. Sokkal szélesebbek, a jelzések, pl. az út széli fehér csík sokkal vastagabb, mint ami itthon van. A zebrák is fel vannak festve.
tehát ha majd lesz egyszer M8 és jön valaki Dunaújváros felől, akkor nem kell rákanyarodás az Adria felé az M7-esre, mert csak az autók 10%-a megy mondjuk arra?
Azért majd kíváncsi leszek, hogy végül is milyen lesz ott a csomópont kialakítása a régi kijárónál...
A ceglédi körforgalom hűlt helyén már teljesen késznek látszik a Szolnok felé vezető pálya, gondolom hamarosan átkerül oda a forgalom, és lehet csinálni az utolsó fázist.
Nem tudom, mekkora az a forgalom, de nem hiszem, hogy bedugítaná a 71-est, pláne, hogy a pesti forgalommal szemben menne. Így a veszteség annyi, hogy azon a pár kilométeren 110 helyett 90-nel lehet menni + egy körforgalom.
"Szárliget 2300 lakosú, ez a csomópont csak nyugat felé jelenete kis előnyt a lakosságnak"
Felsőgallának (Tatabánya keleti vége) is jobb lesz. Illetve ha/amikor felújítják/szélesítik az M1-et, akkor is jól jöhet, hogy nem lesz 20 km-es "lyuk" két lehajtó között. Ez persze nem feltétlenül elég indok...
Lehet, hogy félreérthető voltam. Én csak leírtam, hogy két kollégámnak kedvez, de egyetértek a javaslatoddal.:))
Viszont a mondanivalóm lényege az lenne, hogy van egy olyan sanda gyanúm, hogy semmit nem fog változni a nyomvona, így a meglévő terveket, amelyet természetsen megkaptak a tervezők a NIF-től, csak át kell dolgozni 26,6 m-es autópályáról 20 m-es gyorsforgalmi útra, le kell egyeztetni az időközben felmerülő változásokat és gyorsabban a pénzhet lehet jutni.
Szerintem sajnos nem fognak nyomvonal változtatással bibelődni még ha az célszerű is lenne, amely viszont nővelné a tervezés költségeit. Kevesebb lenne a haszon.
Én azt gondolom, hogy ha választani kell, hogy az 1000 lakosú Örményest vagy az évi milliós nagyságrendű turistát vonzó Tisza tavat hozzuk jobb helyzetbe, akkor a Tisza tó a nyerő.
És ez igaz mindenhol, hogy mindig annak kedvezek, ahol többen laknak, potenciálisan több autópálya használó van/lesz
A beidézett térképvázlat szerintem elnagyolt, ugyanolyan "kettős" csomópont lesz, mint mondjuk az M3-M0, ahol kelet felől az M3 lehajtónál kell lemenni az M0-ról Fót felé is.
ebből ugye a piros épül meg, nekem úgy tűnik mintha a régi kijárathoz, már a most épülő új kijárónál ki kellene menni... végig a régi 2 sáv mellett megy, külön elválasztással...
ránézésre ezt majdan csak óriási barkácsolással lehet átépíteni a terveknek megfelelően
pláne nem lesz ebből sose 2x2 sávos M8 csomópont, mondjuk lehet elég is a 2x1 sáv kb. Sárbogárdig
és majd ott a leendő M8-M63 csomóponttól lesz 2 sávos az M8?
nagyon koncepciótlannak tűnik az az új csomópont, építysünk valamit és majd ha kell szétverjük...
Köszönöm a tájékoztatást. Van két Örményesi kollégám és ők nagyon örülnek anank, hogy pár km-re megy el majd tőlök az M4-es.
Engem viszont az érdekelne legjobban, hogy a korábban építési engedéllyel (még autópályára) rendelkező M4 szakasz nyomvonala Fegyvernek - Püspökladány között mennyibe fog eltérni a tényleges, 2021-re elkészülő tervekben már gyorsforgalmi útként?
A hamarosan átadás-közelben lévő M4 Pest megyei szakaszok hiányosságainak és bőkezű érdek-ajándékainak észrevételezése után
immár "átutazom" Jász-Nagykun-Szolnok megyébe, mert ott még talán lehetne változtatni a nyomvonal jobb kihasználhatósága érdekében.
Módosítható M4 csomópontok Jász-Nagykun-Szolnok megyében: 1. Szolnok - Besenyszög (3225. út) Szolnok (régi) 4. út bevezetőjét tehermentesítené egy rejtett csomópont kialakítása az M4 pihenőhelynél. 2. Fegyvernek - Örményes (4204. út) Az M4 nyomvonala a Lineár berendezésekkel öntözött földek miatt minimális ívekkel vezet át a területen Törökszentmiklós Kelet csp.től - Kisújszállás-Nyugat csp-ig. (7,5+11,3 = 18,8 km „toronyiránt“) A tervezett nyomvonal így is átszeli a 4204. út melletti földterületet. Helyismeretből, és/vagy műhold képekről bizonyíthatóan nincs lineár öntözőberendezés a 4204. út melletti szántóföldön, ezért máshol is átvezethető lehetne (Piros, halványlila, lila szaggatott vonalak) az M4 autóút nyomvonala a Nagykunsági öntöző csatorna keleti oldaláig, ahol a tervezés időszakában valóban működött 2 lineár öntözőberendezés.
https://goo.gl/maps/fBdQWMTafPDNvvV56 A tervezett M4 szakasz 1,8 km-rel rövidebb a 4. főút azonos szakaszánál (20,6 km), ez egyenlítheti ki a Monor-Északi nagy körívvel megépített „pince-túra“ szakasz miatti többlet-út veszteségét.
Nagy hátránya lesz, hogy a 4204. út tervezett csomópontja kihasznál(hat)atlan, mert Fegyvernek, Kunhegyes és a Tisza-tó felől 3,2 km többlet utat kell hozzá tenni. Emiatt a Tisza-tóról nyugat felé továbbra is a 2,8 km-rel rövidebb (régi) 4. főúton közlekedhetnek, tehát Szapárfalu belterületi forgalomterhelése nagyobb marad. Megdöbbentő hiányosság: nem tervezték a 34. sz. országos főút közvetlen csatlakozását az M4 autóúthoz!!! (A magenta szaggatott útvonal lehetne megoldási változat a csomóponthoz.)
Az M4 csomópont jelenlegi pozíciója csak a 900 lakosú Örményes településnek kedvező, mert Túrkevéről 8 km, Mezőtúrról 12 km-es többlet utat kell megtenni (az M4 Törökszentmiklós-Nyugat csomóponthoz képest). Mindezen okok miatt a 18,8 km-es M4 szakasz kihasználtsága feltűnően kisebb lesz, mert a Törökszentmiklós-K és Kisújszállás-Ny csomópontokon fognak fel- és lehajtani: a 4204. úti „szellem“-csomópont pazarló és kihasználatlan.
Az M4 nyomvonalát 1,6 km-rel észak felé ívelve jobban megközelíthető csomópont épülhetne a 4204. úton, az M4 autóút mintegy 500-700 méteres hossznövekedésével. A csatlakozó 34. út balesetveszélyességét csökkenthetné egy körforgalom építése a 4.- 4204. út kereszteződésében.
Szlovén autópálya szakaszon több kisebb nagyobb faragas volt, dugó viszont nem.
De ahogy néztem hazafelé már lesz bőven dugó
Olaszoknál Trieszt Velence között megy a barkácsolás....
Jövőre talán el is készülnek...
Már vagy 2-3 éve csinaljak...
Egyik évben lerombolt felüljárók másik évben már állnak a híd támaszok idén meg beemelve a hatalmas vas hid vagy felüljáró elenek. Erről is van rengeteg kép..
Ami tetszett lehetett haladni ütemesen mert sáv elhuzás van. 7.5 tonna felett max 60km az alatt 80..
Persze a belsoben mindenki 90el megy
Tegnap az M70est láttam...
Hát lassan megy...
Az új pálya egyes helyeken már tök jól áll a legtöbb helyen aszfalt kész, van ahol a fém elválaszt9kat szerelik de van ahol meg csak nost betonozzak a középső víz osszefolyokat....
Vicces ahogy a sok csatorna fedő fel van hajtva...
Valamelyik szieszta alatt valogatok képeket
Én pozitív értelemben írtam.
Amikor két hete arra jártam nem lattam csak hazafelé, mert Tihanyba vonattal mentünk.
Ellenben a Balatonfőkajári csomópont pont úgy áll csaj a gaz lett nagyobb!!!
Ilyenkor érdemes az adott ajánlatkérőnek külső szakértőt felkérni a megfelelő műszaki tartalom összeállításához. Ennek költsége adott esetben többszörösen megtérülhet.
Ezt sajnos nem tudom megmondani :-( De az biztos, hogy egyes személygépkocsiknak is elfogy a szuflájuk, és ahelyett, hogy visszaváltanának egyesbe, elkezdik pörgetni a motort és kaparják az utat.
Úgy látom, ezen a fórumon szakemberek (is) szoktak segíteni.
A kérdésem a következő: Adott egy meredek, nem túl hosszú (180 m) útszakasz, ami nagyon gyengén volt leaszfaltozva. Eredetileg makadám út volt, erre csak egy vékony aszfaltréteg került. Az úton kicsi a forgalom, de időnként teherautók, pótos traktorok is használják. Ezek nagyon tönkretették az utat. Most van arra lehetőség, pénz, hogy ezt a szakaszt kijavítsuk "teherautó-biztos" minőségűre. Lényeges, hogy ez egy meredek út, és az tette tönkre, hogy az autók lendülete elfogyott, és elkezdték kaparni az utat. Ezt bírnia kell az útpályának, mert nem lehet letiltani róla sem a rossz sofőröket, sem a nehézgép-járműveket.
A kérdésem az, hogy milyen műszaki tartalomra lenne célszerű árajánlatot kérni.
Sajnos hirtelen elég sürgős lett, nagyon köszönöm, ha valaki szakember válaszol.
Akkor ezek szerint tényleg baleset lehetett az ok. Nekem minden különlegesebb nélkül lezajlott az utazás az M3-on. Mondjuk volt egy-két "versenyző", aki Mogyoród helyett ezt a "vágányt" választotta, de mindenki megúszta az ámokvezetésüket. (Ne értsetek félre, nagyon szeretek 160 körül menni a németeknél, de a hazai utak nem ilyesmire készültek.)
Na most Nagykanizsa felé menet szemreveteleztem a 710es csomópontot. Jelentem jól állnak.
Már aszfaltoznak. Olyan két réteg hiányzik ránézésre...
A lehajtót láttam és maga az új úton is van aszfalt..
Majd lesznek kocsis képek...
Passz. Bevallom azt se tudom mennyi nekik a max.
80 vagy 90..
Durva volt hogy mindenki 90 vagy afelett ment a 60as korlátozás mellett.
Mi is 90el mentünk a külsőben a belső ben felette..
Ebből sajnos az derül ki, hogy majd esetleg valamikor, ha forgalmi adatok és a kormány úgy gondolja, akkor talán lesz csomópont az Abony Újszílvás útról.
Ha már M7: kis tapasztalat egy vasárnap esti Balaton-Budapest útról. A Waze a szokásos 71-76-M7-et fél órával gondolta hosszabbnak a 77-8-M7-nél, úgyhogy az utóbbi irányba indultunk. A 77-esen a klasszikus viccet (az IFA a leggyorsabb, mert az megy a sor elején) buszok adták elő, de egyébként sem lehet arrafelé száguldozni a kanyargós úton. Aztán Veszprém előtt a 8-as kereszteződése bő kilométeres (10 perces) dugót okozott, a Waze szerint a körgyűrű is állt a 73-astól, úgyhogy városnézésbe fogtunk (legalább lehetett tankolni is). Veszprémtől kifelé a 8-as teljesen jól járható volt. Székesfehérváron a Waze az auchanos körforgalom felé vitt volna, de egy kis csavarral valami iparterepen keresztül, ezért úgy döntöttem, megnézem milyen a 7-es felé menni. Egész jól lehetett haladni, leszámítva a Lidl-nél lévő körforgalmat. Ha jól értelmezem, 2x2 sávos utak közé van építve egy 1 sávos körforgalom, nem véletlen torlódott vissza a forgalom, még a városközpont felé is. Ráférne egy lámpás turbósítás. A következő meglepetés az volt, hogy a 811-esre kanyarodók is szép hosszú sorban álltak a belső sávban, szerencsére ki lehetett kerülni őket. Székesfehérvár után az M7-esen most feltűnt, hogy sokan gondolták jó ötletnek, hogy 110-zel mennek a középső sávban akkor is, ha üres a külső... Kb. két l/100 km-rel volt jobb a fogyasztás hazafelé, mint lefelé végig az M7-en (biciklikkel a tetőn sokat számít a 110+ sebesség).
Borzaszto az a kanyar a monori "borvidek" miatt... nem ertem miert nem a jelenlegi 4-es vonalaban a varostol del-nyugatra vittek el az uj nyomvonalat. Aztan Monor es Monorierdo kozt be lehetett volna kotni a jelenlegibe.
1. Monor - Gomba (3112. út) Szükséges, de a nyomvonal íve és a 3112. út iránya miatt jelentéktelen lesz a Monor - Budapest és a Gomba - Pilis irányú forgalom.
Szerintem meg jó helyen van :)
Pont azért, amiért Szolnokon a keleti csomópontot keletebre tennéd...
Aki Monorra megy annak jó helyen, aki Gomba és a 31-es között lakik, azoknak is jó helyen van...
De a Tápóság belieknek lehet már a Pilis felhajtó is jó lesz. Ha keletre mennek akkor biztosan.
De lehet ha a Balcsira, Bécsre, de még Pestre is gyorsabb az M4 Pilistől,
mint átbumlizni a falvakon és Monor keletnél felhajtani...
Nyugatról van 4 párhuzamos útvonal is a városmagon át (északról délre: Szántó körút, Ady Endre út, Baross utca, Mártírok útja) , de keletre haladva mind a 4 összeolvad a híd előtt, a Szabadság téri csomópont és a híd a szűk keresztmetszet. Ezen nem változtat sokat, hogy a Kossuth Lajos út átjárható, vagy sem. Amikor még 2x2 sávon ment rajta a forgalom, akkor is a hídnál dugult be.
Nekem ez új, de most nézve a térképet, a Kossuth Lajos út már nem is átjárható, mint régen, azaz a Szápáry úttól a Tisza-híd felé már korlátozott forgalmú útszakasz lett. Hát akkor így aztán tényleg alkalmatlan a város, hogy egy ekkora forgalom át legyen rajta vezetve, mert az Ady Endre út felé nem alkalmas kerülő útnak kapacitás hiányában.
Amúgy pl. az 1 és 2-es ponttal mit akartál írni? Mert az egy dolog, és ez a csomópontok többségére igaz is, hogy nem azonos a terhelésük egy-egy irányban, de akkor szerinted legyenek féloldalas csomópontok, mert a másik irányban kisebb a forgalmi igény rá?
Az M4 autóút „szellem“-csomópontjai Pest megyében: 1. Monor - Gomba (3112. út) Szükséges, de a nyomvonal íve és a 3112. út iránya miatt jelentéktelen lesz a Monor - Budapest és a Gomba - Pilis irányú forgalom. 2. Monori-erdő - Pilis (4606. út) - Káva 4606. elkerülő út 500 m-es nyugat felé húzásával Monori-erdő lakói Bp. felé használhatóbb csp-t kaptak volna. Káva (2 km-es) déli elkerülővel hasznosabb lehetne Nagykáta 31. útnak. 3. Cegléd üdülők (46125. út - földút) Észak felé földúthoz kapcsolódik, délen ötödrangú mellékúthoz, vasúti sorompóval... 4. Cegléd (3118. út - földút) Terv szerint megszűnik, OSM szerint megmarad... Hasznos, ha a 40.út - M4 között felújítanák. (Cegléd 441. út - M4 = 7,3 km) észak felé földútként folytatódik Újszilvás felé. 5. Abony - Újszilvás (3119. út) a tervezett pihenőből kiépíthető a hiányzó csomópont.
11:40 kor ertunk pest felol a 402 -es feluljaroig, rendorok nem engedtek senkit se be, kb fel oraig alltunk, egy centit se mentunk elore.
Kerdesemre azt mondtak hogy mivel all a varos igy nem engednek be senkit.
De aztan valahogy megis megindultunk, Ispán krt. úgy állt hogy öröm lett volna nezni ha nem vagyunk reszesei.
Több mint egy ora volt mire kijutottunk Alcsi irányába. A varos teli volt polgarorokkel akik probaltak volna iranyitani de nem tudtak mit kezdeni a nagy forgalommal. Hogy holnap (vasarnap) este mi lesz arra tippem sincs, mi tuti nem megyunk meg a kornyekere se.
Most hétvégén teljes szélességében lezárják a 4-es főút Szolnokot elkerülő szakaszát burkolatjavítási munkák miatt - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. pénteken az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a forgalmat Szolnok belterületére és a Tisza-hídra terelik.
A térségben a Tiszán csak ezen a hídon lehet majd átkelni a hétvégi munkálatok ideje alatt.
A lezárás szombat reggel 6 órától vasárnap este 8 óráig tart.
A térségben torlódásokra kell számítani a jelentős nemzetközi, valamint a hétvégi városi járműforgalom miatt is - írták.
Én azért megvárom a tapsolást addig, amíg majd ennek alapján lebontanak valamit és megmutatják, hogy teljesen szétromlott állapotban volt, vagy magától - már lezárt állapotában - összedől. Mert ugye egy már ledőlt hídról utólag kideríteni, hogy rossz állapotban volt, hát... Meg érdekes lenne azt is tudni, hogy olyan paraméterekkel rendelkező híd, mint amit most utólag mértek, mégis hány darab van szerte a világban... Mert gyanítom, hogy mindegyik 50-60 éves híd állapota 100%-os, összedőlni viszont relatív kevés dől össze.
A CHSM Konzorcium − a Colas Hungária Zrt. és a Swietelsky Magyarország Kft. − építheti meg az M4 autópálya Abony−Fegyvernek első szakaszát, ahol a Zagyva folyón egy híd is épül. A nyertes konzorcium ajánlata 46,7 milliárd forint volt. A kivitelezésre ketten pályáztak, a nyertes mellett az SSD M4-I. Konzorcium is jelentkezett, amelynek tagja volt a Strabag Általános Építő Kft., a Subterra a.s. és a Dömper Kft. Az egy új Tisza-hidat is magában foglaló M4 autópálya Abony−Fegyvernek második szakaszának építésére vonatkozó pályázat nyertese − 32,5 milliárd forintos ajánlatával − az Acél-Híd Konzorcium lett, ennek tagjai a Közgép Építő- és Fémszerkezetgyártó Zrt. és az A-Híd Építő Zrt. Itt is indult a Subterra a.s., a Strabag-MML Magas- és Mérnöki Létesítmény Építő Kft. és a Dömper Kft., ezúttal SSD-Tisza Konzorcium néven (Kaposváron egy hulladékgazdálkodási program kivitelezésére és a terv felülvizsgálatára kiírt nyílt közbeszerzést 4,1 milliárd forintos ajánlattal a Geohidroterv Kft. által vezetett konzorcium nyerte a Közgép irányította konzorcium előtt.)
Dimelónak ezekután a pohár már csak mindig félig üres lesz....
Azt hiszem, hogy itt többről van szó, mint a http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151848361&t=9013571 alattiról. Ez már-már mentális probléma. Épülő pilléreket látva sem hiszel a valóságnak, és gyomorkereseregsz? Egy alapos földrengésen kívül bárminek is tudtál valaha örülni? Ez nem kritika, ez fóbia. Sajnálom.
Na igen, de bnyuszi "csúnya" linkjéből rögtön látszik, hogy ez valahol Délkelet-Európában, tőlünk kicsit délre található, a szép URL meg mind lehet szép, ha kódolva tárol minden információt... De amúgy a hivatkozás szövege és url-je is lehet más, ha valaki nagyon igényes akar lenni ;-)
kár, hogy nem maradt valami normális hegyi határátkelője ennek az országnak, az ajrópai kohéziós alapból csinálhatnánk egy szép emlékművet is oda ;-)))
Nézem a Futár által biztosított adatokat, most, nyáron, csúcsidőn kívül, a tervezett 51 perces utat is néha egy óra körüli idő alatt csinálják... Mi lesz még ebből egy novemberi ködös reggelen...
Mától használható a budapesti 1-es villamos Fehérvári út—Etele tér közti új, 1,7 kilométeres szakasza. A Colas Alterra Zrt. és a Siemens Zrt. kivitelezésében megvalósult, 8,65 milliárdos beruházás összeköttetést teremtett az Etele téri végállomáson az 1-es villamos, a vasút, a helyközi és kelenföldi buszjáratok, valamint az M4-es metró és a budai fonódóhálózat 19-es és 49-es villamosjárata között.
Köszi. Ez az térkép igen jól szemlélteti a helyzetet, ami ki fog alakulni. Az biztos, hogy messze a legkevésbé terhelt cvsomópont a besenyszögi lesz, a 32-es pedig a leginkább. nem hiába odatervezték a komplex pihenőt is.
Én azért kíváncsi leszek arra is, hogy mennyivel fog nőni a 32-es főút bekötő szakaszának forgalma Zagyvarékas - Szolnok szakaszon az M4-32-es csomóponttól számítva Szolnok irányába. A Budapestről érkező forgalomnak ugyan is ez lesz a fő íránya, ha a megyeszékhely megközelítését nézzük, az eddig jól megszokott Abony - Szolnok szakasz helyett.
Hát, az M4-gyel kapcsolatban elég nehéz olyan negatívumot írni, ami nem igaz...no persze azon kívül, hogy épül. Ezzel a "műszaki tartalom csökkentéssel" végül is mennyit spórolnak meg?
Nem a besenyszögi és nem a martfűi. Csak kelet felől a Szolnokra bejáróknak"
De hát én is jó ötletnek tartottam a te "rejtett csomópontodat" a Tsztmiklós-Szolnok forgalom bevezetésére. Már elfelejtetted? Én még azt mondtak kiegészítésül, hogy nem a Zagyva torkolati hídra, hanem a Várkonyi térre kellene rávezetni ezt a forgalmat. Nem tudom, mi bajod van ezzel.
"Az új híd is kellene, dehát ember tervez, a kormány ígérget..."
Épp erről van szó. A keleti forgalom bevezetése a városba a fentiekkel (papíron) meg van oldva, de a szandaszőlősi dugók ettől még szépen megmaradnak. Azzal kell valamit kezdeni, mert az sokkal súlyosabb gond mint a szajoliak bejárása.
Az új hídról. Én az új hidat a mostani gyaloghíd helyére képzeltem. Az ment volna át a bevásárló központokon szanda felé.
Az a megoldás ugrott. A mostani elképzelés még lehet jó is. Kialakulhat egy jó nagykörút a városközpont körül a Várkonyi-tér-Mátyás király út, Bajcsy út - új híd nyomvonalon Szandaszőlős irányába. Csak én egyelőre nem látom a déli elkerülő, és az új hidra vezető út csomópontját. Azt még ki kellene találni.
Mondjuk abban azért bízok, hogy úgy készülltek a tervek, hogy legalább a Tiszahídon teljes hosszabán le lesz aszfaltozva leállósáv, de az is lehet, hogy ott is stabilizált, murvás leállósáv marad.
Igen Törökszentmikls Nyugattól Keletre már az általad leírt lesz a helyzet, amit én is rossznak gondolok. Igaz, hogy az is autóályáva fejleszthető lesz (késöbbi koronaszélesség növeléssel), de addig is komoly gondot fog okozni, ha lerobban egy autó, akkor nem tud teljes egészében lehúzodni az útról, ami komoly balesetforrás.
Arról nem is beszélve, hogy ez az utólagos koranszélésség növelés baromi macerás, legalább az Üllö - Törökszentmiklós Nyugat szakaszon, ha döntéshozók amellett teszik majd le a voksukat, hogy egyszer autópályává fejlesztik az M4-et, akkor csak annyit kell majd csinálni, hogy leaszfaltozzák a leállósávót.
Igen erre én is kíváncsi lennék. Cegléd összes felhajtója üzemel az M4-est tekintve. Mondjuk a Tápiószentmárton felé vezető úton a pihenőhelyen keresztül lehet felhajtani, de ott is fellehet.
A besenyszögi M4 csp. kiválasztás körülményeit nem ismerem, ha van benne igazság, akkor nagyon önző tahó volt a polgi, de a tervezőknek sem volt optimalizált javaslatuk.
Ha csak időben méred, az érzékcsalódás lehet. A megtett többlet út: idő és pénz. Ha csak ezer ingázóval számolhatnánk ezen a bejárón,
az naponta 6000 km és 4000 perc, mint nemzetgazdasági veszteség.
A besenyszögi csp.-n biztosan nem lesz ezer ingázó, az M4 pihenőnél kialakítható rejtett csp-nál lehetne.
Ismerem a szolnoki grandiózus terveket, de nem 20-30 éves távlatról írtam, hanem a közeljövőről.
A Dr. S.Gy. utca nyitás minkét okból fontos, de ha lakóövezet is lesz, akkor 30 Km/h sebességkorlátozással kell számolni, vagyis hiába rövidebb, mégis lassabb...
Egyetértünk abban, hogy a szajoliaknak az Alcsi új Tisza-hídon lenne (20 év múlva) a legrövidebb bejárni és M4-re felhajtani...
Ja: a Törökszentmiklós-nyugat M4 csp. "szerpentin" jellegű kialakítása miatt is időveszteség és néhány 100 m többlet út veheti el naponta a kedvét a T.miklósiaknak.
Nem hiszem hogy sokat jelent kelet felől,hogy a besenyszögi ágon van a csomópont és nem a másik ágon, talán két perccel lesz több az út. A leendő csomóponttól a két út csatlakozásáig most kb két és fél perc az út,de most tengelytörés veszélye nélkül nem lehet 90-nel menni rajta. Amúgy a monda szerint azért ott lesz a csomópont, mert Besenyszög polgármestere ott volt azon a megbeszélésen ahol végül döntöttek, a másik ághoz tartozó települések polgármesterei pedig nem.
A Sebestyén Gyula út hosszabítása sem azért lesz,hogy gyorsabb legyen az út 1 perccel, hanem új lakóövezet kialakítása a cél az új út mentén, az álom tervekben az szerepel,hogy ez az új út megy tovább,egy új Tisza hídon át a rég 4-es útig. A szajoli bejáróknak ez lenne az igazi. Ebben a 2015-ös tervben már szerepel a nemrég emlegetett tiszaligeti tisza-híddal együtt: https://docplayer.hu/17613570-Szolnok-telepulesrendezesi-tervek-teljeskoru-felulvizsgalata-es-2015-evi-modositasa.html , bár kétlem hogy az elkövetkező húsz évben plusz két tisza-híd épülne Szolnokon.
Ma volt szerencsém (?) Gyuláról, Budára utazni, Cegléden át [44,4642,46,4,311,40,405,M5]. Ceglédnél nem lehet ráhajtani a 4-re (egyik irányba sem). Ez kínos a Detour jelölés és helyismeret hiányában. Pedig sok tábla nem kellett volna hozzá... végülis a vergődés helyett az M5-öt választottam.
A 4642-es, négyszámjegyűnek megfelelő minőségű volt :-( ...a többi a közepes és jó között muzsikált. Ahogy az itt is megjelent korábban, a 4-esen hol van, hol nincs munkaterület. A 60 km/hr sebességet keveseltem, pláne egy munkaszüneti vasárnapon. A teherszállítás hiánya viszont válszeg megkönnyítette a dolgomat. Több forgalmat vártam a hétvégéről hazafelé igyekvőktől, aki jött az normálisan közlekedett... az önmagukat forma1-es vezetőknek képzelők másfelé járhattak...
Mondtam,hogy nem vagy gonosz,csak egszerüen érzéketlen az ilyesmihez. Nem vagy egyedül, végülis ezért tart itt Magyarország: Önös érdekek. Talán ha a déli rész Horvátországhoz tartozna,akkor lenne ennek az országrésznek normális megítélése.
Ha megnézel egy térképet, akkor ott behálozza egy normális úthálózat. Nem egy ilyen sugárirányú feudalista rendszer.
Nem lakhat mindenki egy helyen.
Nem autópályáról beszélek,csupán egy 2x1 es normál útról.
A vasúti aluljáró után rögtön a Zagyva-híd irányába kellene fordítani a besenyszögi utat. A jelenlegi Besenyszögi út városi szakasza meg elvesztené a közút jellegét, ezzel is kímélve az öreg Tisza híd városi hídfőjét.
Jelenleg ez a helyzet amit írsz, de mire elkészül az M4 észak addigra az alábbi átkötés is kész lesz (remélem). Ez lehetőséget ad arra, hogy a keletről a városba tartók elkerüljék Szolnok legproblémásabb csomópontját.
Jelenleg csak elmélkedés, hogy gyorsabb lesz-e keletről az M4-es felől bejutni vagy sem. Szerintem csúcsidőben gyorsabb lehet. Ha megépült visszatérünk rá :)
"Az "alkotmányos költség" szerintem független a döntési szinttől. Nálunk ez megy országosan , megyei és járási és városi szinten is.
Ez csak azon múlik hogy el akarom lopni egy részét vagy nem. Hát nálunk el akarják! És ez nem 2010 óta van így hanem már a szocializmusban is így ment. "
Az akarat megvolt, megvan,és meg is lesz. Ellenben az EU támogatási rendszerébe bele van építve.....a multik kedvéért. Épp ezért van nagy tömeg a korrupció elleni tüntetéseken Szlovákiában, Csehországban, Romániában. Az emberek érzik, hogy van valami mutyi, és azt hiszik, hogy a helyi kormányok a hibásak. Nem, az eu-rendszerbe van beépítve a nagy haszon, ami aztán vonzza a pénzt szerető tűzközelieket. Összességében azonban még mindig a multik járnak jól, ők viszik el az igazán nagy pénzeket.
"a ksh-ban a V4-ek sorában is gyakorlatilag mindenben az utolsó helyen vagyunk."
Ez egyértelműen a ballib8évnek tudható be. A szlovákok még 2006-ban, a lengyelek 2011-ben előztek, de még az is egyértelműen a ballib8évnek tudható be.
"Lehet parolázni,hogy Bp qrva fontos ...,csak közben lemaradunk,mint a borravaló."
Már megszűnt a lemaradó tendencia. Most nagyjából együtt mozog a v4, ha mégis különbséget kell tenni, akkor most épp mi vezetünk orrhosszal.
"Lassan már Bulgária lesz a paritási célpont."
Aki Romániával, Bulgáriával vet össze bennünket, annak csak azt javaslom, hogy menjen oda lakni, ha ott jobb.
"Nem gondoltam volna a 26ezret... Nem volt jó ötlet oda engedni eputkezni .."
Fene tudja.
Én nem a bevásárló központok forgalmát találom soknak. Inkább a munkahelyi forgalmat. Reggel 8 óra tájban, meg délután 4 óra tájban akad meg durván a forgalom.
Szolnok problémája most az, hogy a régi Tisza hídon képtelen átjutni a Szolnok-Szandaszőlősi helyi forgalom. Talán ezen segít majd a tervezett új híd egy keveset.
Dimelo itt sír egy Besenyszög-Martfű összeköttetésért Szolnok megkerülésével. Ezzel meg is oldanánk kb. napi 5 db személyautó gondtalan közlekedését.
A kérdésre választ találsz az eddigiekben. A lényeg: nem az a bajom,hogy BP fejlődik,hanem azt,hogy,főleg a déli országrészben nincs egy rendes út sem ami elvezet kelettől nyugatig,az ország nem kapcsolódik egymással úthálózaton,csak a főváros fele.. De itt már ismétlem maga,nem szívesen teszem, olvasd vissza kicsit .
Európában általában kiegyensúlyozott fejlesztések vannak,itt,csak egy gócpontot látok túldimenziónálva.
Ezért romolhat a helyzetünk akárcsak a V4-ek sorában is.
Az "alkotmányos költség" szerintem független a döntési szinttől. Nálunk ez megy országosan , megyei és járási és városi szinten is.
Ez csak azon múlik hogy el akarom lopni egy részét vagy nem. Hát nálunk el akarják!
Háát... Így legalább nem én írtam le, hogy a magyar "szinttől függetlenül" korruptabb, mint a lengyel. Azt viszont igen, és nem először, hogy Trianon nem ok, hanem következmény. Szomorú.
P.s.: Sem a 8, sem a 21, sem a (majdani) 67-eseknek nincs és nem lesz "végig kiváltó 2*1-es útjuk. Ezért is maradnak bennük a helyenkénti körforgók.)
Talán lassan leesett a tantusz, hogy a budapesti agglomeráción nem érdemes spórolni. Az M2 is most kap Dunakeszinél plusz csomópontot... az előző spórolós kialakítás rendszeresen visszatorlódott az autóútra és durván balesetveszélyes volt.
A kérdés az, hogy a megyeszékhelyek meg esetleg a körülöttük lévő bevásárlóközpontok forgalma mikor válik hasonlóan balesetveszélyessé?
Nem kell teleportálni , ott van a google műhold képe. Végig lehet menni az úton , a dátum figyelembe vételével ( hogy milyen régen készült az autós kép )
Egyébként szerintem a lengyelek csinálják a legjobban ezt a gyorsforgalmi útépítést akár saját akár uniós pénzből. Te is írtad milyen ütemben építenek.
Az "alkotmányos költség" szerintem független a döntési szinttől. Nálunk ez megy országosan , megyei és járási és városi szinten is.
Ez csak azon múlik hogy el akarom lopni egy részét vagy nem. Hát nálunk el akarják! És ez nem 2010 óta van így hanem már a szocializmusban is így ment.
Nekem viszont volt szerencsém járni is jóhéhányon, de nyilván nem tudtalak teleportálni, azért írtam az OSM-et... (Amúgy az úthálózatuk átlagminősége messze haladja meg az itteniét. Tény, az autópálya sűrűségük a kétharmada a magyarországiénak, de ahhoz képest, hogy 8 éve még a fele volt, az - főleg egy ekkora ország esetében - óriási előrelépés.a Vasúthálózatról pedig ne is beszéljünk, nem is ide tartozi...)
Az alkotmányos költségeket illetően szerintem (azaz szerintem) visszatartó erő lehet, hogy a megrendelések nem központilag, hanem vajdasági szinteken történnek, Ezek sok-sok ügyben gyakorlatilag fejedelemségek. De ez hasznos is lehet, mert az egyes vajdaságok ez iránt érdeklődő szavazói árgus szemekkel figyelek, hogy (1) hol mi épül (innen is az úthálózat "mozaikszerű" fejlődése), és (2) hol mennyibe kerül 1 km. Ez utóbbi összevetést a (déli határvidék kivételével) a hasonló "terepviszonyok" közepette könnyű elvégezni, hiszen az árat alapvetően csak a nagyobb műtárgy-igény (folyók, vasúti keresztek, sűrűn lakott területek áthidalása) tudja alapvetően megdobni.
Hát OSM-en nagyon szépek azok a vonalak mint utak , 2x1-es fő útnak nem nevezném. Inkább helyi feltáró útnak, annak viszont nagyon jó.Van ahol sem a szélessége sem a felfestése nincs meg , de valóban ott van. A lengyeleknek sokkal több eszük van ilyen téren.
Talán nem is lopják ki az ottani politikusok alkotmányos költség címén az építési költség egy részét!! Talán.
Nem vagy gonosz,csak simán nem érted,sokad magaddal, az országfejlesztés fogalmát.
Ez önmagában nem is lenne baj,csakhogy a ksh-ban a V4-ek sorában is gyakorlatilag mindenben az utolsó helyen vagyunk. Lehet parolázni,hogy Bp qrva fontos ...,csak közben lemaradunk,mint a borravaló.
Egyet látni kell: minél nagyobb az öntömjénező duma,annál nagyobb a leszakadás távolsága. Lassan már Bulgária lesz a paritási célpont.
Az M9-es híd nem volt kamu,hanem egy régi terv, igény valóra váltásának a kezdete.Csak a pálfordulás miatt elmaradt a folytatás.
Kitapintható a koncepció nélküli ,haverok,jobb haverok érdekei alapján ,néha dilettáns módon történő útépítés, de ebbe bele kell törödni,sőt mitőbb fel kell venni ezt az "életstílust". Hogy az országnak egyértelműen kárára megy? ugyanmá , ki a f@szt érdekel.
De azt gondolom nem baj ha Magyarországon nincs mellette 2x1-es út, és akkor lehet matrica nélkül használni ---> lesz rajta rendes forgalom, nem kell szellem autópályázni.
Egyébként az M60-ast is így kellene tovább építeni Pécstől a határig, lenne rajta rendes forgalom.
A Szent László hídra mindenféleképpen szükség volt. Dunaföldvár alatt egyedül a bajai vasúti hídon lehetett átmenni. Anno mindenki várakozott, amikor vonat jött. Hirtelen nem is tudom hol van a következő vasúti híd a Dunán felfelé. Szóval ennek tehermentesítésére készült az első Orbán kormány alatt az új M9-es híd. Utánuk meg tudjuk kik következtek... ad acta is került a további ügyködés. Mára már megszaporodhattak a gondok másfelé és az M9 szép lassan lejjebb csúszhatott a fontossági sorrendben. Előbb, utóbb, azonban sor kerül majd erre is... ha még csak autóút formában is...
A városközpont elérése a besenyszögi út felől Sem sokkal jobb, mint délről, a Zagyván átkelést két híd 2x1 sávja biztosítja, de abból a direkt útvonalra eső pont ugyanabba a szerencsétlen csomópontba érkezik, ahová a Tisza-híd is. A másik felé pedig kerülni kell, csak most kezdik építeni azt az átkötést, ami lerövidíti arra az utat.
Nem látom az ellentmondást, két külön dologról van szó. Aki délről a 442-ről keletre vagy nyugatra tart (tehát nem Szolnokra) annak nem ajánlott a városon átcammogva felhajtani az M4-re hiszen a meglévő 4-es elkerülőn mindkét irányba gyorsabb. Azonban a keletről Szolnok központjába ingázóknak csúcsidőben jó lehet az M4 észak.
Egyébként tökéletes megoldás nincs a csp-ok elhelyezésére. Besenyszögnek például jobb lesz a terv szerinti megoldás, a keleti irányból ingázóknak és Kőtelekig annak a néhány falunak a te javaslatod lenne kedvezőbb. Tény hogy a te verziód több autósnak lenne kedvezőbb. Lehet, hogy 15 év múlva utólag meg is csinálják a rejtett csomópontodat :)
A lényeg, hogy végre kész legyen ez a félbemarad M4 szakasz is. Utána pedig jöhet a többi.
Azért az M4 átadása után a 4-es nyugis kis út lesz. A szajoliak fognak a legjobban örülni ennek.
( Martfűt nem is írtam M44 irányra. Azt írtam, hogy Martfűtől délre :) )
Meg kell nézni hogy csinálják a lengyelek az S útjaikat.
Elnézést, de ez vaskos tévedés. Minden lengyel "S" út csak akkor vehető használatba, ha azzal párhuzamosan (akár közvetlenül, méterekkel mellette) rendelkezésre áll a 2*1 főút. Ennek hosszabb magyarázata helyett elegendő megnézni az OSM-et, megfelelő nagyítással, bármely lengyel "S"-nél.
Az "S" tehát nem feleltethető meg a példaként felhozott, leánykori nevű magyar "gyorsutaknak". (Amúgy más okokból sem: pl. a szintbeli keresztek teljes hiánya, szélesebb padka.)
Éppen ezért kellene az összes ilyen és ehhez hasonló utat úgy megcsinálni mint a 21-est meg a 8-ast veszprém és Fehérvár között meg 67-est Kaposvár és az M7 között. Nem kellene egy teljesen új 2x2 . Meg kell nézni hogy csinálják a lengyelek az S útjaikat. De ugye nálunk is van sok példa.
"Ugyanakkor délről 442. út felől növekedhet a Szolnokon átmenő szgk. forgalom az M4-re. (32. úti csp)
Ennek legalább annyi esélye van, mint a besenyszögi csp. miatt. esetleg csökkenő keleti agglo forgalomnak."
Szerintem inkább a 0-hoz fog közelíteni azon autósok száma akik a 442-ről az M4-re a városon keresztül akarnak majd felhajtani. A 4-442 csomóponttól 10 perc Törökszentmiklós kelet. Ennyi idő alatt a városon keresztül a besenyszögi M4 csomópontig sem jutsz el. Nyugati irányba szintén: gyorsabb lesz 4-es déli elkerülőn végigmenve Abony-Szolnok között felhajtani majd az M4-re. (Martfűtől délre meg ott lesz az majd egyszer az M44-M8-M5 is)
Viszont keletről az 5 km kerülő ellenére is sok olyan reggel lesz amikor gyorsabb lesz bejutni a Szolnokra a Besenyszögi úton. (Főleg ha elkészül a Dr. Sebestény Gyula út keleti meghosszabbítása.) Pár év és meglátjuk :)
Jelenleg a városba tartó déli és keleti teljes forgalom ezen az egy hídon halad, egy sávon be és egy sávon ki. (Abszurd, hogy a helikopteres körforgalomtól a város felé egy sáv vezet, míg a bevásárlóközpontok felé kettő.)
Az M4 északi elkerülővel viszont adott a lehetőség a keletről (kivéve Szajol) a városba tartóknak, hogy a besenyszögi utat használják. Valóban pár hete ez téma volt. Kerülő lesz, de még így is gyorsabb lehet a reggeli és délutáni csúcs idején.Ez csak akkor fog kiderülni ha végre elkészül az északi elkerülő.
Volt szerencsém a minap a Balaton felől Graz felé és vissza menni: a 84-es útra helyenként ráfér egy kis felújítás, de többnyire jó minőségű és alacsony forgalmúnak tűnt, a 8-as út közelében kicsit erősebb forgalommal. A 8-as út Vasvárig is jónak tűnt, több 2+1 sávos résszel, aminek az "elmélet" szerint halálúttá kellett volna változtatni ezt a szakaszt, de nem tudok róla, hogy ennyire rossz híre lenne ennek az útnak... Vasvár és Körmend között már kicsit több falu volt az úton és kezdett rosszabb lenni az út is. Körmendre talán ráférne egy elkerülő, de a fantom-vasúti kereszteződést biztos jó lenne megszüntetni. Az út innen a határig volt talán a legrosszabb minőségű, de olyan nagy forgalom nem volt, lehet, hogy M8 helyett a 8-as felújítása egy-két elkerülővel célszerűbb lenne. Apropó M8: az M44 építésénél láttam ilyet, hogy ahol le-/felhajtanak az építők, kitesznek egy 60-as, majd egy 40-es táblát - ez tipikusan olyan helyzet, amit mondjuk Nagy-Britanniában sebességkorlátozás nélkül egy "SLOW" táblával oldanának meg, bár traffipaxszal akkor nem lehetne pénzt behajtani. Aztán a határátkelés után (ahol az osztrák határőr ellenőrzött, mintha nem lenne Schengen) jött ugyanaz a kultúrsokk, amit 30+ éve, első ausztriai látogatásomkor éreztem. Nem hittem volna, hogy a különbség ennyi év alatt ennyire nem csökken semmit... Itt jóval erősebb volt a forgalom és a településből is több volt az út mentén, ott nagyobb értelme lenne egy gyorsforgalmi útnak. Hazafelé már igencsak éjfél körül jöttünk, az összes, sebességhatárt és záróvonalat figyelmen kívül hagyó autós magyar rendszámú volt, kivétel nélkül. Hozzátenném, hogy a 100-as korlátozást túlzásnak éreztem a kanyargós osztrák főúton, nem is ott előztek, hanem lakott területen. Itthon bemutatkozott a fauna is, macskák, nyulak, sündisznók, őzek mentek keresztbe előttünk, egy helyen még szarvasok is, mindenki épségben túlélte.
Na azt várhatod. Onnan legfennebb koppintást kapsz az orrodra,hogy ne csinálj ilyeneket,mert nekik ez nem tetszik. Sokan látják,és még számonkérhetik. addig a jó nekik,ha összevissza hazudozhatnak,és ezt ellenőrizhetetlenül tehetik.
Igen,ez nagyon érthetetlen,hogy a déliországrészt nem lehet bejárni folytonosan legalább egy olyan minőségű úton,mint amilyen lett néhány éve a Baja Szeged.
Egyszerűen nem fér a fejembe,hogy miért hagyják lesüllyedni ezt az országrészt?
Mivel ugyanezek kezdték el az M9-et 20 éve,olyan,mintha magukat köpték volna szembe.
Úgyanúgy szánalmas,hogy Debrecen Szeged között nincs egy gyorsforgalmi. a 47-es,amit említesz Békéscsaba után észak fele rémes.
Még egy dolog. Jártam Szabadkán is. Helyre kis mezőváros, de egyre több a rác szó arrafelé is... Meglepett a Palicsi tó kiépítettsége.
Tompánál iszonyú hosszú sor várt bebocsájtásra, így elhatároztam, hogy Bajmoknál jövök vissza. Ott udvariasan továbbtanácsoltak Bácsbereghez, mondván emitt csak rác és EUs útlevéllel lehet keresztül menni. Amott jó volt a kanadai is...
Na, az elmúlt pár napban megízleltem az M6-55-M5-M43-47-44 utakat.
Szellemek nem voltak most az M6-on, hanem elfogadható forgalomban utaztam.
Az 55-ös Bátaszék-Baja szakasza megérett a felújításra, onnan Szegedig nagyon jó.
M5+M43 semmi különös.
A 47-es jó állapotban volt Bcsabáig, normális forgalommal, azonban teli volt fegyelmezetlen úrivezetőkkel.
Nem értem miért nem duplázzák meg a 44-es Bcsabát elkerülő szakaszát a gyulai bevezetőhöz hasonlóan. A forgalom megkívánná.
Az itt olvasottakkal ellentétben nem találtam semmi indokot egy M47-re, a városelkerülők sallangmentesen végzik a dolgukat. Elegendő lenne egy alapos útfelújítás és elkerülők építése fel Debrecenig. És olcsóbb is...
nem rossz, de a csomópontoknál nem mindig lehet látni, hogy milyen forgalmi rend lett oda kitalálva, mert a sávok ugye már nem látszanak, max. annyi, hogy körforgalom van vagy sem
A Pápa északi határában tervezett csomópont helyén, a marcaltői elágazásnál már földmunkák kezdődtek. A Kisalföld cikke szerint első ütemben Győrtől kezdik az útépítést?
De, jelöltem, csak az a másik végén levő buborékban van. A közepére kéne tegyem az információt, de ugye sokkal egyszerűbb az elejére, ezért is van ott (egyelőre):
"a most induló 27 kilométeres távon ahhoz képest inkább csökkent az elvégzendő munka. Mégis most 30 hónapot kaptak a kivitelezők ennek elvégzésére (mindkét szakaszra),
holott annak idején, amikor leállították az építést, már csak 17 hónap volt a befejezésre."
Figyeljétek ez az elegáns bagatellizálást:
A projekt munkaterületének átadás-átvételi eseményén a múlttal, a 2015-ben leállított, akkor még Abony-Fegyvernek közöttinek tervezett útépítéssel két vonatkozásban foglalkoztak,
mivel több éves kihagyással kezdődik el ismét az útépítés, ilyenkor már több engedély érvényessége lejárhat, ezeket újra meg kell igényelni, ezekhez frissített dokumentumokat benyújtani.
Szükség lehet egyes tervek felülvizsgálatára is. Azért is, mert közben a kivitelezési technológia, a használt anyagok is változtak. Mindez pedig időigényes.
Kérdezem halkan: ebben a 4 és fél évben nem tudták az engedélyeket megújítani, ahhoz a dokumentumokat frissíteni, egyes terveket felülvizsgálni?
Időigényes...
A mondat helyesen és pontosan: az IDŐHÚZÁS időigényes.
Aki nem akart Szolnokra jönni a 4 -es közlekedve, az eddig is a déli elkerülön ment keresztül, Szolnokra nem jött be. Az Északi elkerülő csak két dolgon javít.
1. Jelen pillanban, ha a Déli elkerülőn baleset van, akkor az egész forgalom Szonok belvárosára van írányítva, megbénítva ezzel a várost.
2. Aki északról (Besenyszög felől, Nagykörű felől) nem Szolnoki célpontra (Budapest vagy Debrecen) utzazik, az jelen pillanatban kénytelen Szolnokon keresztül menni. Ezt 2022-től megoldódik.
Délről nem az átmenő forgalom nagy, hanem a Szolnokra beutazók száma, akik célállomása Szolnok.
Az Északi elkerülővel menetesülni fog valamennyi plusz forgalomtól Szolnok, de szerintem ez minimális. Szolnok fő gondja a városon belüli közlekedés, amelynek az 1 db 2*1 sávos, belvárosi Tiszahíd szab határt. Emiatt dugul be az egész város. Ezen az Északi elkerülő csak minimálisat fog javítani.
Ha vegre kesz lesznek a lehajtoval, igen. Ideje lenne, mert amig az ullo-gyomro forgalom kereszbe halad a palya helyen nem tudnak rendesen dolgozni rajta.
Én ezt nem egészen így látom. Szolnokra Északról érkező átmenő forgalom minimális, így az északi elkerülő se oldja meg ezt a problémát. A megoldás a nemrég beharangozott 2. belvárosi Tiszahíd lesz szerintem.
Abonytól Budapestig ez év decemberéig elkészül az M4-es bővítése, a tervek szerint év végéig teljes hosszában átadják az útszakaszt. Ez nagyban meggyorsítja majd a feljutást a fővárosba. Miután elkészül a megyeszékhely északi elkerülője is, várhatóan a belvárosban is csökken majd a forgalom.
Az ulloi bekotes egy hete is igy nezett ki. Azert mentem arra mert azt irtak hogy juni 30-an atadjak az a lehajto agat, de nem haladtak vele semmit azota se.
Vasárnap óta nem sok változott, de nekem új az Üllőre bejárás, arra nem közlekedek, csak a Monor-Pest vonalon, így látom azért haladnak a körforgalomba bekötéssel.
A tenger fele épült meg a Duna híd 2x2 sávosan még a '80-as években,ez igaz. Viszont annyi volt 90-ig.
Az a óriási forgalom,ami az egész országot jellemezi nagyon igényelné az autópálya rendszert,ami elég lassan készülget,az említett okok miatt,és sok helyen hegyek között. Egy biztos tartják az árakat.
Mifelénk kb 2xeres árakon megy a korrupciós építkezés,többnyire koncepció nélkül,főleg a haverok és a mégjobb haverok érdekeinek megfelelően rugalmasan változtatva az útvonalat.
Azért ez a "Gyömöre lesz a nyertes" megfogalmazás egy kicsit erős nekem. Mert most ugye egy csendes kis városiasodó település, tíz év múlva meg egy lakóparkokkal túlzsúfolt, élhetetlen kis agglomerációs-rákos kelés lesz...
Ez jó kérdés, hogy egy konkrét utat terveznek éppen, vagy pedig a "tervezésben" a nyomvonal meghatározása is feladat. Gyanítom, hogy előbb kéne egy minden tekintetben elfogadott nyomvonal és ahhoz kéne a tervezés. De mindjárt jön netuddmegkivogymuk és jól megaszondja, hogy fogjuk már be a pofánkat és örüljünk, hogy végre épül valami ;-)))
Azért csak a pontosság kedvéért: a jelenlegi A1 Bukarest-Pitesti közötti része a 70-es években épült, sőt, a tengerparti (A2) autópálya egy kicsinyke része is elkészült még a 80-as években. Ettől függetlenül nagyjából igaz, amiket írtál, de pl. Moldva 0 km autópályája, meg úgy általában az elkerülők szinte teljes hiánya erősen rányomja a bélyegét a romániai közúti közlekedésre...
Akkor viszont két dolgot nem értek.Miért írták korábban ,hogy új csomópont épül Fehérvár alatt,és Fehérvártól már 2x2 sávos a 8-as.A 710-es 2x2 sávúsításáról,a 72-es átépítéséről szó sincs.Szóval így katyvasz az egész.
És csak megemlítem,ha valaki nem tudná,Magyarországon 1964-ben kezdődött az autópálya építés, odaát bőven 1990 után.
Aki nem tudja, az jól nem tudja. 1989. december 31-én Magyarországon 217 km teljes és 122 km félautópálya volt, míg Romániában 261 km teljes autópálya.
Az különbözteti meg az ottani pálya építést a mienktől,hogy ott van építési koncepció,és ahhoz elég mereven tartják magukat. SŐT,mindez országosan történő fejlesztésként valósul meg,Erdélyben leginkább. A mi M9,és M8-unkhoz képest egész szépen alakul,mert innen nézve örömmel tölt el,hogy mindez nem Bukarest körül történik.
Mifelénk próbálná meg ezt valaki.
Az árak 1-1,5 milliárd Ft körül van (nem aMedve alagutra gondolok) általában. Ezer közbeszerzési megtámadás, kicseszés miatt,lassan épülnek,de összehasonlítva a hazai pálya építkezésekkel, jóval nagyobb hasznot hoznak az országnak. Ismétlem,az ORSZÁGNAK,nem Bukarestnek. (Bukarest az ország fővárosa,mint nálunk Budapest).
És csak megemlítem,ha valaki nem tudná,Magyarországon 1964-ben kezdődött az autópálya építés, odaát bőven 1990 után.Olyan talajon,ahol a közútak addig úgy néztek ki,mintha szőnyegbombázás érte volna.
Tovabba Erdelyben a Deva meletti A1-es autopalyan jol haladnak a munkalatok, kb 1 honap s atadjak a forgalomnak, a marossolyomosi hegyet s a masik szakaszt. https://youtu.be/WQE7bs6IZFc
s meglepetesre meghirdettek a hianyzo kilometeren futo alagutak kozbeszerzeset,
egyelore kivan akadva a fuggetlen szakcsoport hogy mennyire pontatlan a dosszie, s hogy 2016 ota semmi uj papirost nem tartalmaz, azaz nem ertik miert vartak azota vele
s van benne egy oriasi aberracio, mernoksegi telepet kernek az alagutba (vagy kozvetlen kozelebe), a zarojelt kesobb tettek a licit fuzetbe, szoval elegge durva lett volna az alagutban mernoksegi telepet kerni, amugy igy is felesleges, mert 10km-re mar van egy merknoksegi telep
maximalisan 1.363.135.841,00 lej (AFA nelkuli) arajanlatot tehetnek 288 millio euro, vagy 93 milliard forint a kb 14 km-es szakaszra
az M4-es hosszabitasaban, azaz az orszaghatartol tavolodva az A3-as igy kell olvasni Lot3, Lot2, Lot1.
Amit mar tudunk hogy a hatarkozeli Lot3-as mar komolyan dolgoznak rajta.
A Lot2-n fellebezett a Strabag, igy nem tudnak nyertest hirdetni. Ez akar 1-2 evet is elhuzodhat, a fellebezes. A Strabag nem nyert, masodik lett a Trameco utan.
A Lot1-et megnyerte a CONSTRUCTII SA (ROMANIA) – HIDROELEKTRA MEHANIZACIJA D.D. CROATIA (volt NISKOGRADNJA D.D ) mindket ceg uj a roman autopalya epitkezesben.
Suplacu de Barcau - Chiribis (km 4+200 - km 30+550) azaz kb 26km
361.901.913,71 Lei (AFA nelkul), ami 75,7 milio Euro, ami 24 mld forint
Románia leghosszabb autópálya-alagútja készen áll a kivitelezési árverésre.
A Meszes-alagút 2,4 km-es lesz, a Lugoj - Deva autópályán épülő Medvék alagútja után, az Erdélyi autópálya alagút kerül licitre.
2019. július 1. | Anemona Andone | ECONOMICA.net
Az útinfrastruktúra-felügyeleti nemzeti vállalat (CNAIR) véglegesítette a Meszes-alagút tervezésére és kivitelezésére vonatkozó pályázati dokumentáció dokumentációját,
az ECONOMICA.NET-nek mondta: Alin Şerbănescu, a CNAIR szóvivője. A dokumentációt ezen a héten az Országos Közbeszerzési Ügynökséghez (ANAP) kell benyújtani az érvényesítéshez,
majd ezt követően közzéteszik a SICAP beszerzési platformján - tette hozzá Serbanescu. A Meszes-alagútra vonatkozó szerződés becsült értéke meghaladja a 250 millió eurót,
tekintettel a Lugoj-Deva-autópályán a Medvék alagútjának költségére.
A múlt héten a CNAIR a közbeszerzési platform, a SICAP keretein belül benyújtotta a szerződés odaítélési eljárásra vonatkozó hirdetményt " A beruházási cél Lugoj Highway - Deva (A1),
2. tétel: 27-2620 km-es munkák tervezése és kivitelezése". - 56 + 220 km - E szakasz és befejezés D szakasz ". A Környezetvédelmi Megállapodás értelmében két alagút építése történt
az E2. Szakaszban a stabilitási problémák elkerülése és a jelentős környezeti hatásokkal járó negatív hatások összefüggésében. A két "medve alagút" hossza kb. 2,13 km.
Az alagutak két egyirányú csőből állnak. Az odaítélési eljárás becsült értéke az ÁFA nélkül 296 000 000 €.
A Meszeş-alagút a Transilvania-autópályán (Braşov-Cluj-Bors) a Mihăieşti-Suplacu de Barcău szektorban épül. Pontosabban, 400 méteres tengerszint feletti magasságban halad
a Meszeş-hegység, Zalău városa közelében. Az alagút építésével elkerülhetőek a 42 méter mély és 120 méter mély ásatások. A Mihaiesti-Suplacu de Barcău szakasz, beleértve
a Meszeş-alagutat is, az erdélyi autópálya néhány része, amely még nem rendelkezik építővel.
Ha jól gondolom: 80 milliárd Ft lenne a 2,4 km-nyi dupla cső.
Arról nincs szó, hogy mikor és mennyi időn belül...
Én nem tudom ,hogy olvasod,mindenesetre itt az áll,hogy majd csak most kezdik tervezni az M0 észak csomópontjait..Pl P.boroson,ahol éppen az ellenzők váltják le a régi vezetést.
Ahogy én olvasom, ez a végzés egészen másról szólt, mint amit beleolvasol. Mindenesetre ha kifizetik a díjat, akkor már a tervezésről szóló közbeszerzés körül állt volna a bál... ami így nem történik meg.
Nógrád... ja igen és ami a lényeg. ez is szinte ott áll,hogy csak a környezetvédelmi engedélye lezárt ügy....(a 2024 juliusig tartó rekultivációs stoppot nem nézve)Az EU források meg ismertek mire járnak)
Miféle többség? Budakeszinek is kell M0 nyugat, Solymárnak, sőt Pvörösvárról is járnak majd az Új Csepel Cytibe.. Az egész zsámbéki medence könnyebben éri el az M0 nyugatot,mint a 10-est..és Tinnyétől csak 7km-re lest Telki felhajtója..ami ugye P.csabával szemben van.. Jászfalunak sincsen messze,hiszen akár a 102-n is mehet,de akár a csabai elágazáson Tinnyének.
Hány település is maradt mekkora lakossággal?... ezeknek kell külön autópálya?..akkor Bázakerettye is követelheti a magáét..
Akkor itt is..Amint látod,még az északnak sincsen meg építési engedélye a csomópontokra, így teljesen mindegy kinek mikor készül el a környezetvédelmi engedélye..ami azért jövőre mindenütt kész lesz,miközben pénz semmire nem lesz addig.
Amúgy az M100-M10 már mutattam a számokat, azonos teher, mint az egész M0 hiányzó szakasz..és a város minek lenne felterelve a Pilisbe az észak déli külkerülés közben?(miközben EU forrás csak az M0-ra jut!)
Mint említettem, elvileg lehetséges az a kimenetel is, miszerint az M0-Nyugat nem kivitelezhető gazdaságosan, és akkor az eredetileg arra szánt forrás átirányítását meg lehet próbálni lemeccselni az EU-val.
Az érintetlenséget a felszínen átmenő út vagy csomópont is haza tudja vágni. Ebből a szempontból a legérzékenyebb talán Budaliget. Remeteszőlősön azon múlik, hova kerülnek az alagutak bejáratai.
(Nem véletlenül ott volt régebben föld alatti csomópont is alternatíva, kürtőkkel (a régi C-B változat).
Hát én 40%-ban csongrád megyei, 40%-ban meg békési vagyok, szóval az egyik szemem sír, a másik meg nevet. Na de majd megépül az M47 és úgy utolérjük Hollandiát meg Németországot, mint a sutty ;-)))
A 47-es Köröstarcsa és Berettyóújfalu között 1-2 helytől eltekintve igen gyalázatos állapotban van. Nyomvályú, kátyú, befoltozott kátyú, ami immáron nem homorú, hanem domború. Ez utóbbiak leginkább Zsáka és Berettyóújfalu között, különösen a furtai leágazásnál. Berettyóújfalu és Debrecen között a mai viszonyokhoz képest jónak mondható.
Ja, és közben agyatlan pi....a a rádióban: "az M0-n az M5 csomópont közelében baleset történt, öt személygépkocsi futott egymásba, hatalmas a torlódás mindkét irányban." Ezen úgy elgondolkoztam, hogy akkor most mégis hogyan sikerülhetett ezt, de ugye a torlódás a béna terelés, no meg a lebetegedett kis Opel miatt volt, nem a másik irányon történt baleset miatt ;-)
A hétvégén egy M5-44-47-M43-M5 körúton jártam. A 44-es tiszta gyalázat, remélhetően az M44 után majd az is kap egy kis javítást, mert eléggé szét van kúrva mindenfelé. Ahol nagyon gidres-gödrös, oda kiraktak egy 70-es táblát, meg hogy úthibák, aztán mindenki menjen saját felelősségre, ugyebár. Szarvasról a 4404-en mentem Orosházáig, az is egy izgalmas darab, mondjuk forgalom sem nagyon volt rajta szombaton kora délután, de az sem látott ebben az évezredben útépítőket, leszámítva az M44 felüljáróját, ami viszont legalább rendesen meg van csinálva. Mondjuk a földfeltöltések eléggé ramaty állapotban vannak mindenütt, azt szépen elmosta a víz nekik mindenhol. A 47 az maga a földi csoda, nem tudom, hogy ilyen kellemes, jól autózható országút hol van még az országban, de mindenképp kéne még ebből. A hódmezővásárhelyi elkerülő viszont eléggé vicces, a felüljárók és körforgalmak, sima útkereszteződések ilyetén váltakozása azért eléggé merész húzás. Az UFÓ is elég fura, mert ugye a főcsapáson kívül nem nagyon megy másfele az ember, de hát ez van. Aztán megcsodáltam még az 54 bővítését, hát eléggé fura darab lesz az is, most építés közben meg különösen kell figyelni, hogy mi merre, mert a nem túl jól láthatóan felfestett válaszvonalak hol erre, hol arra vezetnek, körforgalomban pl. úgy normálisan, de aztán rögtön a szembe dupla sáv egyik felébe vezet ki stb. Amúgy elhiszem, hogy tízszer olcsóbb "turbó"körforgalmat építeni, mint körforgalmat és felüljárót, de van egy olyan őszinte gyanúm, hogy pont tizenkétszer vacakabb is a körforgalmas megoldás... Hát körülbelül ennyi kaland volt, ja, még menet az M0-n az M4 és M5 között ki voltunk terelve a külső és a leálló sávra, sok-sok tábla jelezte, hogy a belső sávon szembe forgalom zajlik, ehhez képest azon nem volt semmilyen forgalom, ellenben a leállósávban megcsuklott opelt marha nehéz volt így kerülgetni. És itt is végig 80-as meg 60-as tábla, amit persze a kutya sem tart be, de hát értelme sem volt az egésznek...
A Cegléden áprilisban történt gyalogoselütéses baleset nagyon elgondolkodtatott az érintett belvárosi útszakasz (Kossuth Ferenc u. és Teleki u. kereszteződése) helyi kiépítését illetően. Főleg a Kossuth Ferenc utcáról van szó. Olyan a kiépítése ui., hogy igencsak hosszú szakaszokon nincs egyetlen gyalogátkelő sem, viszont az úton megállni tilos táblák vannak melyek gyors továbbhaladásra ösztönzik az autósokat, viszont hiányoznak a sebességkorlátozó táblák, és széles, vonzza az átmenő forgalmat, mert "jó" (= vonzó!) belvárosi rövidítési lehetőséget teremt a 441-es és a 311-es főutak között (441-es főút -- Kőrösi út -- Kossuth Ferenc út -- 311-es főút irányban, mely melegágya a gyorshajtásnak! [az ábrán a sötét-narancssárga szaggatott vonal]).
Jelzőlámpás gyalogátkelők kellenének oda, no meg egy olyan elkerülő út (a 4-es útén kívül), mely a 441 - 311 utak között jó elkerülős kapcsolatot teremtene (tehermentesítve ezzel a belvárost!) [az ábrán a világos-narancssárga folyamatos vonal].
Egy ilyen 441 -- 311 elkerülő sok baleseti veszélytől óvhatná meg Cegléd városát! :>>
Alighanem autóznak más irányba. Ezzel együtt sokan viszonylag az érintetlen természet kedvéért költöztek arra a környékre, és ezt szeretnék megőrizni akkor is, ha ez valamennyi plusz menetidővel is jár. Én legalábbis ismerek ilyen embereket Nagykovácsiból.
Amennyire értem, Nagykovácsi, Remeteszőlős és Adyliget lakosságának a zöme inkább boldog lenne, ha nem kapnának autópályát, de a Budakeszi út (és esetleg Hűvösvölgyi út) forgama mérséklődne...
Ha az M0-Nyugat megvalósíthatósági tanulmánya arra jut, hogy nem megvalósítható gazdaságosan, akkor meg lehet próbálni letárgyanlni a támogatások átirányítását...
Kérem szépen, ez ismerős! (Budakalász, M0, 11-es)... de nem lepne meg, ha még lenne pár ilyen az országban... a solymári Auchan is csak az M0-északra vár...
Én nem a cikkre hivatkoztam és én nem beszéltem megépítésről,azaz csak annyit,hogy az 2023-ben indul..tehát a 2-3 évet rászámolva tudható a befejezés is.
Bizony sok szart hord össze a sajtó..nem is izgatott a mégnagyobb baromságig,hogy elmarad az M0 nyugat és helyette lesz M100..EU forrásokról lemondva,miközben közük nincs egymáshoz funkcionálisan.
Sajnos sokan a sajtóval foglakoznak,miközben ide gondolkodni jövünk gondolom.. Az más kérdés,hogy a komáromi négysávosnál a határon kell e négy sáv,vagy mivel átkelő a kettő is megteszi,e szárnyaskapuként. és ehhez csatolódik,hogy a szlovák tranzitnak elég sok minden épül..nem csak a 21-es az M3-túl Hatvannál.
Valóban elsősorban magyar érdek, hogy az M21, kb. Vizslástól, vagy legkésőbb Zagyvapálfalvától keletre forduljon és feltárva a Karancs völgyet valahol Litke és Ipolytarnóc között lépje át a szlovák határt.
A szlovákoknak secko jedno, ugyanis nekik nincs komoly érdekük ebben.
Egyedül Sátorhely nevű iciri falujukat érintené hátrányosan ha Somoskői határmetszési pont megmaradna.
Plusz a mostani nyomvonalon = Starján - Somoskőújfalu - Sátorhely - Fülek felé, jóval drágább (domborzati okokból) megépíteni a 2x2 sávot, mint Litke felé.
a minap valaki írta vagy itt vagy a sky-os fórumon, hogy még nincs megállapodás a szlovákokkal a határmetszési pont helyéről. vagy az nem a 21-es kapcsán írták?
Mert szó volt, hogy a 21-es Losonc felé lesz kanyarítva, nem?
Az európai uniós pályázati értesítő adatai szerint az állami beruházó kihirdette a győztes kivitelezőket az M8-as gyorsforgalmi út középső, Fejér és Bács-Kiskun megyei szakaszára. A pálya Kecskemétet Dunavecsén és Dunaújvároson át köti össze az M7-es autópályával.
A Kecskemét és az M7-es autópálya közötti szakaszt négy cég, az Unitef-83 Zrt., a Főmterv Zrt., az Utiber Kft., valamint a Tura-Terv Kft. tervezheti meg összesen 7,8 milliárd forintért. A mérnökök feladata a kiviteli terveken kívül a környezeti hatástanulmány és tanulmányterv, valamint az engedélyezési tervek készítése is.
tehát győztes tervőzeket, nem kivitelezőket...
vagy már az eredeti mTI hírben is hülyén van megírva?
"Az M8-as Székesfehérvár alatt (a korábbi tervek szerint Balatonvilágosnál) éri el majd az M7-es autópályát, ide új csomópont épül.
Innen tovább már ma is kétszer két sávos út vezet Veszprémig, és a 8-as út hol egyszer két, hol kétszer két sávos szakaszokkal éri majd el az osztrák határt Szentgotthárd mellett.
Az M8-as középső szakasza nemcsak azért nagy jelentőségű, mert gyorsforgalmi összeköttetést biztosít a Dunántúl és a Duna–Tisza köze között.
Mint lapunk elsőként beszámolt róla, a kormány célja, hogy a nemzetközi áruforgalom jobb elvezetése érdekében az M1-es, az M0-s és az M5-ös főváros környéki szakaszainak tehermentesítésére
új félgyűrűt építsen. Ennek része lesz a Komárom–Székesfehérvár négysávos autóút, amely Budapestet mintegy száz kilométerrel elkerülve, az M7-es autópályát érintve."
az M8-as révén összeköttetést biztosít az M6-os, az M5-ös és az M4-es között."
Akkor mégis helyesen fejtettem (fejtettük) meg a kremlinológiai feladványt....
Miután hónapokkal korábban már kiveséztük, csak egy villanás a "mintegy" 100 km-es Budapest kerülésről.
M1 -13. útnál 85 km
M7 Sz.fehérvár új csp. 67 km
M6 Dunaújváros M8 csp. 84 km
M5 Kecskemét M8 csp. 75 km
M4 Szolnok M8 csp. 90 km
Hol van itt a "mintegy" 100 km?
Tehát az MN ugyanúgy nyomatja az MTI által szakmaiatlanul megfogalmazott kamuzást.
Az a Hatvan-Somos országhatár 4 sávúsítás még odébb van.
Úgy jó 10 évvel.
Talán 2030-ra készül el(?)
Sőőőőőt
A Vizslás-Országhatár = kb. 13 km-nek még a nyomvonal terve sincs meg.
Sőőőőőt-2
A szlovákokkal még az országhatár metszéspontban se tudtunk megállapodni, még mindíg vitáznak, hogy Somosnál maradjon a határmetszési pont, vagy kanyarítsuk (magyar érdek) Karancsalja-Litke-Ipolytarnóc felé ?
a lehjatójával....de én az ürömi körforgó csomópontjáról beszélek..amitől pár száz méterre bukkanna ki az M0 észak és rövidebb az út a városon át annak akinek az is megfelel az M0-M1-M7 csomóponthoz..Ki a faszom jár a te ürömödön,mikor súlykorlátozás nélkül jöhetnek keresztül a városon ma is az m3-túl a Károly Róberten át az árpád hídon a Bécsinek a mai kényszernullásra?
Tényleg meg kellene ismerned a várost,hogy értsed..
Hülyeség..első körben visszaömlene a városra sok M1-nek tartó,ha az M0 észak előbb épülne meg,mint az M0 nyugat! - Nincs súlykorlátozás a Bécsin,Árpád hídon,egészen az M3-ig-sem a rakpartokon.
dehogy nem,az M100 már teljesen féleleges,hiszen a szlovák tranzitnak márnem csak a Komáromi négysávosítás van ott Fehérvárnak,hanem a 21-es úté is Hatvannak..
Ausztria már csak hat, magyar határon átívelő úton korlátozza az autóforgalmat
szerző: hvg.hu
A felerősödő forgalom miatt volt lezárva korábban 10 út, a magyar fél tárgyalásai miatt ebből lett most csak hat.
Közleményt adott ki a KKM, mely szerint rémhír, hogy Ausztria lezárja a magyar határon átvezető utak többségét, csak hat utat érint korlátozás.
A KKM közleménye szerint "a szóban forgó hat út közül csak egy aszfaltozott, a többi földút. Az utak ügyében létrehozott munkacsoport a határ két oldalán élő helyi közösségek érdekeinek figyelembevételével folytatja egyeztető munkáját.
Magyar részről a szabad határátkelés a cél".
A rendőrség nem tud utak lezárásáról, és nem is jelez problémát az osztrák–magyar határszakaszon.
Az osztrák fél tavaly a két ország közötti 39 határátkelőhely közül 10-nél korlátozta az autóforgalmat, közülük 7 volt földút.
Ebből maradt mára hat átkelő, amelyből tehát csak egy aszfaltozott.
A külügy közleményében szereplő "helyi közösségek érdekei" kitétel vélhetően arra vonatkozik, hogy Ausztriában a kisebb átkelőhelyeken környékén élők megelégelték, hogy Magyarországról rengetegen járnak át dolgozni a korábban csekély forgalmú utakon.
Az osztrák fél korábban arra is hivatkozott, hogy az államközi szerződés szerint a tíz korlátozással sújtott határátkelőhelyen nem is járhattak volna autók, csak a szokásjog alakította ki, hogy arra járnak az autósok.
"ha egy Jászberénynek építünk egy északi elkerülőt, akkor Fehérvár is megérdemli!"
Tőlem lehet oda is elkerülő, de az m8 -m7 rendes összekötését meg kell oldani. Ez elmaradna, ha a Győr-Kecskemét pályát az fehérvárt északról elkerülve vezetnék.
Ha ezt az új fonódó csomópontot építik Abonynál, akkor egészen biztosan nem sokkal később megépítik a Szolnokot délről elkerülő keleti bekötést is (m8-m4) valahol Szajol térségében. Ehhez a mai déli elkerülő elég jól felhasználható.
Megdöbbentett, mikor Svájcban egy 30 éves térkép tervezett autópályáit nézve autóztam. A tervezett pályák 80 %-a már kész volt.......minden nyomvonal változtatás nélkül.
Egyszer döntöttek, majd 30 évig tartották magukat hozzá.
Mondjuk én itt sok kamu tervezési megbízást is sejtek a háttérben. Már a szocializmusban az a mondás járta, hogy az a jó terv, amit nem valósítanak meg.
feltételezve, hogy van M0észak + M10(Kesztölc) + m100(Zsámbék nyugat-Esztergomig)
Amennyiben az m0é+ny szegmenseinek megvalósítási költségeit az EU fizeti (de a többiét nem), akkor nyílván ezeket kell minnél előbb elvégezni, mielőtt meggondolják magukat. Szerintem...
Nagykovácsi. Onnan most bármelyik autópálya felé be kell jönni a legalább a Szépjuhászné útig. Az M3 felé át kell menni a Rózsadombon és az Árpád hídon, az M4 és M5 felé a Belvároson, az M6, M7 és M1 felé meg Budakeszin. Mondjuk nem biztos, hogy érdemes egy falunak ilyen drága autópályát építeni...
A térképi nyomvonalnál sokkal jobb, ha fehérvárt nyugatról kerüli meg Győr-Dunaújváros út, mert akkor a 8-as (m8?) jól bekapcsolható fehérvár előtt, egyben megoldódik az m8-nak az m7-be bekötése is.
(A "SIKK-es" indulástól mindig kirázott a hideg, az utolsó K-val sohasem tudtam azonosulni. Már majdnem indulsz és akkor a kézifék??? Hát nem a hegyen lakunk...)
Valamiért nagyon tetszett valakinek ez az Auchan(Cora)-országút-autópálya(autóút)-körforgalom négyes... Biztos zseniális megoldásnak tűnt, de hogy például az M7-63 esetében miért nincs alternatív eljutási lehetőség a bolt felé az ipari parkon át, vagy a 63-as miért nem kapott egy felüljárót, mint a 11-es, az eléggé nagy rejtély...
1) Hogyan haladnak a munkálatok Beretyóújfalu és az orszaghatár között?
Az építési munkák ütemterv szerint haladnak. Folyamatban lévő építési tevékenység: földműépítés, Ckt pályaszerkezeti réteg építés, aszfalt alap-és kötőréteg építés, műtárgyak acél felszerkezet gyártása és helyszínre történő szállítása, valamint összeszerelése, átereszépítés, csapadékvíz elvezető ároképítés, rézsűképzés, rézsű humuszolás, madár-és zajvédő fal építés.
2) Mikor várható a forgalomba átadás?
Az M4 Berettyóújfalu-Nagykereki országhatár II. ütem elnevezésű projekt átadása a Nagykereki csomópontig 2020. I. félévében várható. A NIF Zrt. nem tervez szakaszos forgalomba helyezést.
3) Merültek e fel kivitelező gondok, akadályok, hogyan állnak a megoldással?
A projekt ütemezése és a munkafolyamatok megvalósítása a terveknek megfelelően halad.
4) Hány százalékos a készültségi szint?
A 26,5 km-es szakasz készültségi szinte jelenleg 50,7%-os.
A projektről további információk elérhetők a www.nif.hu weboldalon a hírek és a projektek menüpont alatt.
szerintem havi szinten változnak a koncepciók, ahogy ötletelnek fent az okosok...
Pedig a Megvalósíthatósági tanulmány készül az M1-es autópályából Komáromnál leágazó 13-as és 81-es, továbbá a Székesfehérvártól délre induló 63-as főút kétszer két sávosra alakítására a meglévő nyomvonalakon, így létrejönne egy településeket elkerülő gyorsforgalmi összeköttetés az M1-es és a szintén előkészítés alatt álló M8-as autópálya között - mondta Mosóczi László a napilapnak. Szavai szerint a kormány már döntött a fejlesztésről... nagyjából azt tartalmazza amit én felskicceltem...
Többször írtam már én is, hogy amit egyszer rendesen megcsinálnak, az legalább meg van csinálva, nem változik a forgalmi rend, nem kell sáveltolással bénázni, nem kell anyázni, amikor elkezdik a kapacitás növelését Nézd meg az M2 bővítését, milyen szörnyűségesen bénán halad, mennyi idő és macera. Vagy ugye az M15-nél most tavasszal meghalt egy munkás, szintén négysávosítás közben. Ha jól értem, most éppen az M4-M8 csomópontján spórolunk egy kicsit, bár persze az is lehet, hogy a még csak álmokban létező M8-M25 csatlakozás miatt nem tudják, hogy mit tervezzenek ide. De ott van az M3-M35, meg ott lesz az M4-M35 csomópont, aminek a menet közbeni átépítése igencsak érdekes vállalkozás lesz...
"...a kivansagodnak megfeleloen fullra kiepult horribilis penzekert , es ott rohad a gecibe tizeneve..."
Mikre nem emlékszel. Nekem nem rémlik, hogy kívánságom lett volna az M6-M8 csp. Viszont ha már szóba került: azért "rohad a gecibe" mert nem épült tovább egyik irányba sem az M8. Anno drága volt a híd és a csp, de ma még drágább lenne. Tovább kellett volna építeni de jött a válság, új rendszer, új prioritások... Nézőpont kérdése ennek megítélése, de aligha hoztad volna fel példaként ha már meglenne az M8.
Nem Békéscsaba a lényeg. Dunaújvárostól Kecskeméten át Békéscsabáig kb két megyényi terület népességét érinti ez a fejlesztés. Ez is párszázezer ember.
Egyébként felesleges olyanon bosszankodni ami még csak most kerül tervezőasztalra. Évente változhat a prioritás.
(A pesti dugóban araszolva gondoljanak arra, hogy jelenleg ugyanígy araszolnak Prágában, Münchenben vagy épp Frankfurtban. Mindjárt jobb érzés :) )
hat az m6xm8 giga csp (fullextras gyepalyas lohere) a kivansagodnak megfeleloen fullra kiepult horribilis penzekert , es ott rohad a gecibe tizeneve...
bezzeg az m4 gyomro/ullo csp-ocskaja egyaltalan nem epult ki, emiatt bassza ott az annyat naponta 30.000 ember (mert csucsban vagy 20 percig tart lehajtani errol a szerencsetlen autoutrol), szinten tizeneve...
szoval ami tok felesleges, arra van pez, azt megcsinaljak rendesen.
ami viszont qrva fontos, azt szarjak le nagyivbe...
amugy az m7/710 egyaltalan nem biztos, hogy m8 csp lesz, alabb epp arrol volt szo, hogy lehet, hogy fehervar fele viszik, aminek picinyeg tobb ertelme vagyon...
amugy naponta hanyszazezer ember megy bekescsabarol a balatonra?
(mert a pesti aggloban ennyi szopik, mert durva kapacitashiany van, de majd a dugoba araszolva arra fognak gondolni, hogy milyen kibaszottul geci jo annak az 50 becsabainak, akit aznap epp a balcsira esz a fene...)
Nem értem miért jó ez az időbeli agyon szakaszolás egy útfejlesztésnél.
Pl. most épül egy új csp az M7-710. Ez lesz a jövőbeli M8-as csomópontja de nem csinálják meg már most teljes csomópontként, inkább (remélhetőleg) pár év múlva újra felvonulnak, újra túráztatják az M7 forgalmát, ráadásul az idei ár duplájáért fogják befejezni.
Ugyanez az M4-M8. Csináltak egy korrekt tervet (drágán), nem tetszett, újra tervezés (drágán), kivették belőle az M8 ágat. Miért? Komolyan mennyit spórolunk ezekkel? Világos, hogy használaton kívüli ág lenne az út elkészültéig, de mégsem egy hosszú szellempálya, csak egy csp része. Ennyi talán beleférne.
Az M8 Nagykőrös alatti szakasza lényegében az M44 bekötése lesz az M5-e. Akár nevezhetnénk M44-nek végig. Nem hinném hogy 2030 előtt megvalósul a Nagykőrös-Szolnok szakasz. De ne legyünk telhetetlenek :) az is nagy eredmény lesz, ha 7-8 év múlva Békéscsabáról a Balatonra el lehet jutni gyorsforgalmin úgy, hogy nem érintjük az M0-t.
És ha valóban ezt szeretnéd, mégis mi gátol meg benne? Mert azon kívül, hogy rendre öröntáncot táncikálsz a csoki fejadag ismételt megemelése felett érzett eksztázisodban, mást nem nagyon teszel hozzá a közöshöz ;-)
Ok, neked van igazad, meghajlok nagyszerű érveid előtt! Elmesélnéd kérlek szépen még azt is, hogy mire és hogyan táncolnék félmeztelenül azon a bizonyos pride-on, meg hogy kitől kaptuk a pénzt ennek az egésznek a megszervezésére, miközben az egész ország, azon belül is a nemzeti érzelmű emberek, a Hős Útépítők nagyszerű teljesítményének örül? Nagyon kíváncsian várom, és szerintem már a moderátorok is, hogy az útépítés topikban ilyen magvas és értelmes hozzászólásokkal emeld továbbra is a nívót ;-)))
" amikor a kolkenek a sok egyes melle becsuszik egy kettes is, annak ezt hiaba irom..."
Hmmmm.
Nem a kölköm, hanem az unokám, és nem a sok egyes melletti kettes, hanem az egyik elitgimnázium legjobb (nem második, hanem leg...jobb) tanulója most érettségizett.
Köszönöm, hogy gratulálsz neki.
És - igen - volt egy otthon rendezett kellemes ballagási ünneplés.
"m0ny mindenkepp kell, ha az megvan, akkor az m100 meg mar tok felesleges...
(amugy miez a faszom akombakom toldomfoldom osszeganyolom tinnye/pcsaba elkerulo?"
Ahogy az m0 délnek a keleti szakasza "kiváltódott", ugyanúgy az m0 nyugat is jó eséllyel kiváltódik pont arra a "toldomfoldom" nyomvonalra, amit kérdezel.
ha van valami érdemi és értelmes mondanivalód, akkor szóljál. Ha csak a párhűségedet akarod bizonyítani, azt ne itt tedd, hanem menjél illegális buszmegállót bontani az elvtársaiddal meg drága jó anyukáddal, aki a világra pottyantott.
persze neked, aki osszecsoditi a rokonsagot, es haromnapos dinomdanomot rendez minden alkalommal, amikor a kolkenek a sok egyes melle becsuszik egy kettes is, annak ezt hiaba irom...
Minek autózok "fel-alá"? Mert pl. Budaörsön vagy Zsámbékon volt dolgom.
Az M0-Észak jelentősen előbbre tart és várhatóan jóval előbb készül el, mint az M0-Nyugat, vagy rosszul tudok valamit? A Nyugatnak nincsenek alapvető engedélyei... addig miről beszélünk? Befucccsolhat még.
Ezt valaki érti? Az M0 észak (ami elkerülné Ürömöt), az hogy generálna plusz forgalmat Ürömre? Egyébként múltkor jártam a Budakalász-Üröm országúton egy hétköznap délelőtt, és ugyan nagyobb volt a forgalom, mint vártam, de egyáltalán nem volt nagy, főleg furgonok. Bő negyedóra alatt volt 8 nagyobb üres teherautó (valami ilyesmi, mint ezen a képen), de nekem úgy tűnt, hogy helyi forgalom (Üröm felől kint is van a 12 tonnás korlátozás).
Ehhez csak annyit, hogy mióta átvette a MÁV a HÉV vonalakat, folyamatosan építik a pályákat, cserélik a váltókat, hogy nagy, hattengelyes NOHAB-ok és Szergejek is be tudjanak járni. Felvetődik a kérdés, hogy miért kéne ezekre a pályákra 100 tonnás nagyvasakat ereszteni? A válasz: hát azért, hogy a pályaépítéshez szükséges anyagokat szállítsák ;-)))
nem hinném, mert maga az alapkoncepció is olyan, hogy mit lehet kihozni legolcsóbban és leggyorsabban, forgalommal és a jelenlegi sz@rságokkal mit sem törődve...
azt tok jo lenne, ha a fehervari szuperaruhazi szuperkorforgora megtobb forgalmat vinnenk, ami jelenleg sem birja nyelni a zotokat, ezert azok faszam visszatorlodnak az m7re (nemkis balesetveszelyt okozva) meg a faszantos fehervar elkerulore...
Érdekes koncepcióváltás, bár valamennyire logikus is: egy felfűzött Veszprém-Székesfehérvár-Dunaújváros tengely hatékonyabbnak tűnik, mint az eredetileg tervezett.
Kérdés, hogy ezzel párhuzamosan kigyomlálják-e a Fehérvár-Veszprém szakasz szintbeli csomópontjait, amire igencsak szükség lenne.
nem kell m0ny (mert miert is?), hanem kell helyette egy toldasfoldas takolmany, ami ugyan nem jo semmire, viszont jo draga, es jo problemas (hiszen mar most azon kell torpolni, hogy keruljuk el az elkerulo elkerulojenek elkerulojet)
Minek autózól fel alá?Állj be az ürömi körforgóhoz és meglátod,hogy Ürömön át szinte semmi teherforgalom,hiszen nincs súlykorlátozás a városon át..Ezért kell elvezetni az M0 nyugattal a tranzitot,még mielőtt plussz forgalmat generálna az észak,ami aztán visszaömölhet a városra akár..
Hol olvastad ezt?..Ma az M3 felől súlykorlátozás nélkül érkeznek a kényszernullásra a kamionok..és fognak az M0 nyugatra is,mikor majd megnyílik az M0 észak.
Ha jól tudom, akkor az M8 [M5-Nagykőrös(M44)] és az M8 [Nagykőrös(M44)-M4] közötti szakasza érvényes építési engedéllyel rendelkezik. Tavaly áttervezték az M8xM4 csomópontot is, de nem tudom, hogy az M8-as ágak már engedéllyel rendelkeznek-e...
Ha jól értem itt kétszer 50 km tervezéséről van szó.
"Tervezési szerződés az „M8 gyorsforgalmi út M7-Dunaújváros közötti szakaszán környezeti hatástanulmány és tanulmányterv készítése, továbbá engedélyezési és kiviteli terv készítése” tárgyában"
"Tervezési szerződés az „M8 gyorsforgalmi út Dunavecse-Kecskemét közötti szakaszán környezeti hatástanulmány és tanulmányterv készítése, továbbá engedélyezési és kiviteli terv készítése” tárgyában"
Utóbbi nem tartalmaz autópálya-autópálya csomópontot, gondolom az a Kecskemét-Nagykőrös tervezési szakasz része.
Egy lendülettel megcsinálhatnák M4-ig az M8-ast. A Nagykőrös-Szolnok szakasszal lenne teljes ez a "középső" kelet-nyugati tengely.