Keresés

Részletes keresés

GAOZHENHU Creative Commons License 2020.12.12 -1 2 87085

 

  Azért megfoghatatlan, mert nincs olyan, hogy qi. És nem reagáltad túl. A kungfu mesterek 90%-a kamu. A maradék 10% pedig azért nem, mert nem hazudik önmagának, felismeri a hiányosságokat és hajlandó tanulni más stílusoktól is, hajlandó keresztbe edzeni, etc. Pont Neked magyarázzam?

Előzmény: f_zsolt_01 (87076)
tigristomi Creative Commons License 2020.12.12 -2 0 87084

A kungfuval kapcsolatban csak egyetlen  bajom  van. Ez egyszerűen üzlet és az üzleti modell olyan, hogy csak néhányan vihetik tovább. Valójában csak egy-egy kiválasztott kapja meg a teljes tudást, a többiek jobb híján kapnak egy kagylót igazgyöngy nélkül.

 

Más szakmában ezt ipari titoknak hívják. Ilyen az ember, ha a te családod jobb tud lenni egy technikával másoknál, azt kiadod a családodból, vagy megtartod magadnak?

Sok kungfu családon belül öröklődik. Sajnos, ez valószínű létezik. Másrészt, ha vkit az apja tanít 6 éves korától 20 éves koráig, akkor fiatalon vanank olyan mozgásformák, amiket jobban el tud sajátítani az ember, mintha 20-30-40 évesen kezdi ugyanzat.

 Ebből a kettőből jön szerintem, hogy a kungfu mesterek mindig magasan jobbak, mint a tanítványaik.

 Igen, a kungfu családnak ez a megélhetés is, és az ember a szakmáját védi, a megélhetését, hogy ne legyen nagy a konkurencia.

 

 Ezért nehéz hatékony kungfut elsajátítani fehér embernek.

Előzmény: f_zsolt_01 (87076)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 87083

mindkettő

Előzmény: beetee (87082)
beetee Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 87082

Rendes kungfu-mestertől, vagy rendes-kungfu mestertől? ;)

Előzmény: f_zsolt_01 (87081)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 87081

Egy rendes kungfu mestertől hallottam :)

Előzmény: tigristomi (87079)
tigristomi Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 87080

Kyusho, találtam még egy jó videót róla a "Karate Nerd"-től:

https://www.youtube.com/watch?v=dvHUG2MGme8

 

Nem tudom, láttátok-e már ezt a youtube csatornát, sok érdekesség van a karate múltjáról és kialakulásáról,

a srác kínába ment, hogy keresse a karate gyökereit. Mondjuk gondolom annak érdekesebb ez, aki valaha is tanult karatét.

 

 Ez is egy jó kis videó a karate történetéből (How BOXING Destroyed KARATE):

https://www.youtube.com/watch?v=jSLAcC5X8iE

 

 Ez még egy nagyon jó a karate történetéből (Why ALL Karate Styles Are FAKE):

https://www.youtube.com/watch?v=GNekAIAkeRE

 

 Igy, hogy karate után most kungfut tanulok, ezek a videók nekem nagyon izgalmasak, és egybe is vágnak azzal, amit a kungfu mesterem mond a karatéról,

meg amit én is tanulok benne.

Előzmény: sszasza (87059)
tigristomi Creative Commons License 2020.12.10 -1 1 87079

Ez a kólás példa jó, tetszik.

Előzmény: f_zsolt_01 (87066)
dezsoKE Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 87078

Szerintem a belső erő csak a helyes légzés és tanden használat. Akkor laza a váll és a mellkas, nincs felesleges izomfeszítés állandóan. A laza felsőtestet és a lábmunkát pedig összefogja az alhas. Belső erőként ez sokkal jobban hangzik.

Előzmény: f_zsolt_01 (87076)
dezsoKE Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 87077

Megjelent A nyújtás anatómiai kézikönyve. Olvasta valaki? Véleménye is van?

f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 87076

 

 

A kungfuval kapcsolatban csak egyetlen  bajom  van. Ez egyszerűen üzlet és az üzleti modell olyan, hogy csak néhányan vihetik tovább. Valójában csak egy-egy kiválasztott kapja meg a teljes tudást, a többiek jobb híján kapnak egy kagylót igazgyöngy nélkül. Jó elismerem, hogy van néhány kivéte a stílusok közül, de azok inkább erősítik a szabálst. 

 

Ha belegondolsz belső erő nélkül is nehéz az élet, egy ökölvívó kb fél év alatt megtanulja a teljes repertoárt, de egész életen át dolgozik a taktikán, időzítésen, lábmunkán és még vagy 1000 dolgon. Nem a technikai repertoár megtanulása a nagy cucc, hanem hogy integráni tudd a mozgásodba.  A probléma ott kezdődik, hogy a kungfuban a mozgásanyag elsajátítása se rövid idő.

A belső erő meg megfoghatatlan, épp ezért lehet belőle még mindig komoly üzletet csinálni. Mindenki befektetett munka nélkül varázslással szeretne eredményt elérni.

 

A lenti témát lehet, hogy túlreagáltam, de bevallom nem hiányzik, hogy a sáskások, meg az isten tudja még ki megint itt kavarjanak. Sok az aranyásó ebben a közegben, lehet hogy az alább tárgyalt oldal is az.  A javukra írom, hogy annyi eszük viszont van, hogy ne menjenek el kipróbálni  a tudásukat.

 

Gao, ha jól emlékszem te járatos vagy a Xing Yi -ben , neked elhiszem amit lent írtak.

Előzmény: GAOZHENHU (87073)
sszasza Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 87075

A Kelemen jitsura én is kíváncsi lennék, mert ha tényleg olyan szigorú és precíz amilyennek a főnök mindig hangoztatja, akkor nem értem hogyan lehetnek olyan sokan.

Előzmény: Habroló (87074)
Habroló Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 87074

Sziasztok!

 

A Kelemen Jitsu-ról és a Krav Maga Global-ról szeretnék többet megtudni mint ami a honlapjukon van. Ha valakinek vannak élményei, infói írja le legyen kedves.

 

Köszönöm!

GAOZHENHU Creative Commons License 2020.12.06 -1 2 87073

 

  Szia Zsolti!

 

 

  Nincs olyan, hogy qi-chi. Nincs olyan, hogy "odairányítja a qi energiát...". Ezt Te is tudod. És ebben igaza van a srácnak.

 

 

  Ölellek! :-P

 

  Gao

Előzmény: f_zsolt_01 (87065)
Annatar Creative Commons License 2020.12.05 -1 4 87072

Ez jutott eszembe, további kommentár nélkül:

 

(lényeg 1.30-tól)

https://www.youtube.com/watch?v=mH6f1UJoTMU&ab_channel=JudoGuy

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (87069)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.05 -1 1 87071

Adnák az én kezembe azt a szablyát :DDDD

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (87069)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.05 -1 3 87070

" azért lehetne normálisabb az alaphang." 

Erről beszéltem én is!

 

Megjegyzem Kapecska Attiláról volt már itt szó  a múltban és nincs nagy kedvem megint előszedni a régi dolgokat.

 

Ez az elit képzés, meg aranyharang, meg mesterek,  hát mit is mondjak erre  neked. 

Manapság nem nagyon van kemény edzés, kevés az aki egyáltalán edzeni akar. Fullkontaktban már évek óta alaplángon megy minden, ha elmész egy rendezvényre, gyakorlatilag arcról ismersz mindenkit. Ezeken a rendezvényeken nem szoktak szerepelni az általad belinkelt oldal mesterei. Nem becsülöm le a tudásukat és készséggel elhiszem, hogy működnek a chi és egyéb technikák, de úgy vélem nem véletlen az hogy sohsem látni ezeket az embereket ilyen helyeken. Nos szerintem betörne nagyon hamar az aranyharangjuk.

Előzmény: Törölt nick (87068)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2020.12.05 -1 0 87069

"...szablyával vágást próbálnak a karjukon..."

 

Éles szablyával? Egyéb éles karddal?? És a karjukon semmi nyoma a vágásnak???

Hol lehet ilyen videót látni?

Előzmény: Törölt nick (87068)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.05 -3 0 87068

Nem tudom honnan szeded hogy taktikáznék bármiben is, de oké, betudom annak, hogy jogod van a véleményedhez és saját benyomásaidhoz. Felesleges ez a keménykedő passzív agresszív stílus, itt egészen egyszerűen tényekről van szó. Készséggel elhiszem, hogy volt korábban vita meg ilyesmi, de azért lehetne normálisabb az alaphang.

 

Mint már korábban írtam gyakoroltam már pár évig shaolin chung hop kuen-t, chow gar-t, shirayan-t és xing yi-t, de ebből csak a chow gar volt olyan amelyik célnak jelöli meg ezt a fajta chi képesség kifejlesztést és keményítést, szóval egy minimális rálátásom van a dologra, persze mester nem lettem, de nem is állítottam hogy az lennék.

 

Meg egy egyszerű szimpla gyakorlati kérdés: Hány olyan videót láttál Youtubeon vagy bárhol, ahol Xing Yi gyakorlók vagy mesterek mutogatták volna hogy evőpálcát törnek a nyakukon, lándzsába dőlnek, szablyával vágást próbálnak a karjukon, fél lábon állva megpróbálják őket eltolni vagy éppen tökön rúgást engednek magukon kipróbálni? Ez azért talán elmond valamit. Ennek a fényében enyhén szólva is kissé meseszerű amit az oldal állít.

Előzmény: f_zsolt_01 (87065)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2020.12.05 -1 0 87067

Szia!

 

Elkezdtük elemezgetni a videót: A vívás mint harcművészet

Épp a lista 8. helyezettje került sorra.

Előzmény: khru (87062)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.05 -1 2 87066

Az ilyen dim-mak pontokkal kapcsolatban van egy nagyon jó magyarázat, hogy mennyire jó, vagy mennyire használható. 

 

Vegyél a kezedbe egy üres kólásüveget tedd le az asztalra és az üveg száján tolj be  egy ceruzát. Ez könnyen megy ugye? 

 

Nos, akkor az üveget add oda a barátodnak és kérd meg rá, hogy mozgassa ötletszerűen. Most vedd a kezedbe a ceruzát és most próbáld meg az üveg száján betolni a ceruzát. Hát kb ennyire lesz hasznos a dim-mak tudásod a küzdelemben, amilyen pontossággal a ceruzát be tudod juttatni a mozgó kólásüveg száján.

 

Előzmény: tigristomi (87058)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.05 -2 3 87065

Szia, nem vagyok érintett semmilyen kungfu gyakorlásban sem. Muay Thai-t gyakorlok és ha lehetőségem van együtt edzek Szasza  barátommal és csapatával is de esetenként még több más barátomhoz is elmegyek egy kis keresztbe edzésre. A Xing Yi -ről kb ennyit tudok https://en.wikipedia.org/wiki/Xing_Yi_Quan Ami itt le van írva az alapján ebbe a rendszerbe bármi bekerülhetett. Amit te példaként kiemelsz az aranyharang, vagy páncéling technika. Azt írod, hogy nincs ilyen a rendszerben. Honnan tudod? Gyakoroltad 10 évig és te nem láttál ilyet?

 

Idézek az oldalról: „A gyakorlás módja ettől függetlenül igen egyszerű, a test különböző részeinek szisztematikus megütése és megrúgása által fejleszthető a képesség. Az elviselő fél igyekszik minél több erőt és Qi energiát koncentrálni a támadott felületekre (úgy, mint a bőrre és az izomzatra), amelyben idővel jártasságra tesz szert. A gyakorlás addig tart, amíg a védekező energiakoncentráció automatikussá nem válik.”

 

Számomra ez annyit jelent, hogy felkeményítik a testet,  és koncentrálnak azokra a részekre amelyet edzenek. Ezt mindenki csinálja aki HM/KS vonalon mozog, az hogy ilyen flancos neve van, hogy aranyharang hát ez kit érdekel.

 

Nem az a baj, hogy úgy véled, hogy hazudik az általad beidézett oldal, hanem az a baj, hogy úgy írod ezt le, hogy az állításod nem bizonyítod. Majd miután szólnak neked hogy vegyél már vissza kicsi öcsi az arcodból, akkor meg megváltoztatod a technikát és engem támadsz be és azt mondod trollkodom.

A fórum tagjai elég sok vitán vannak túl nem hiányzi az ilyen okoskodás. 

 

Legyél hasznos tagja ennek a fórumnak  és próbálj meg értelmes módon kommunikálni. Ha állítasz valamit, akkor az üres szavakon kívül kérlek hozz valami meggyőzőbbet is. Pl. valami bizonyíték, amivel alátámasztod a mondandód?

 

Előzmény: Törölt nick (87064)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.05 -2 0 87064

Esetleg érintett vagy ebben a képzésben és hivatalból meg kellett védeni? A Xing Yiben tényleg nincs ilyen, amit a cikk végállomásként megjelöl, mint misztikus tudást. Mert ez így ebben a formában csak trollkodás.

Előzmény: f_zsolt_01 (87061)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2020.12.05 -1 0 87063

Ó, majd mókás lesz kielemezni a szomszéd topikban:

 

A vívás mint harcművészet

 

És, Khru, köszönet!

Előzmény: khru (87062)
khru Creative Commons License 2020.12.05 -1 1 87062

Sziasztok! 

Lehet már meg van nektek de azért én belinkelem, hátha...

 

Kardforgatók számára

 

https://www.youtube.com/watch?v=s9WlJCtjGok

 

Wai

f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.12.05 -2 3 87061

Mondjuk nem értesz semmihez, de már vitatkozol róla.

 

Előzmény: Törölt nick (87060)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.05 -3 0 87060

Na sikerült ezt véletlenül a tai chi topicba küldenem, na de írom ide is ahogy eredetileg akartam :D

 

Elnézve ezt az "elitképzést" a program pontok közül talán némi realitással a sanda bírhat, ha valós harci készségek fejlesztését célozza meg valaki. Javítsatok ki ha tévedek, de a szöveg mintha azt írná, hogy a Xing Yi legvégső foka lenne ez a sok chi erős varázslás, amit ha tárgyilagosan nézünk ez egyszerűen nem igaz. Tudtommal a Xing Yi nem operál semmilyen szinten ilyen aranyharangos meg páncélinges chi pajzsokkal. Már itt is mesteri gyorstalpaló tanfolyam van vagy mi? :D

 

https://kungfuakademia.hu/xing-yi-mesterkepzes/az-elit-olvasztotegelye/

sszasza Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 87059

Rendvédelemben jöhet jól az ilyesmi, mikor a kidobó egy kézzel kikíséri a hétrét görnyedő delikvenst. Mondjuk 1000-ből 1 ilyen intézmény lehet ahol ezt ilyen elegánsan kell megoldani. Többiben agyonverik kidobják kész.

Előzmény: tigristomi (87057)
tigristomi Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 87058

Néztem anno egy Dim-mak pont könyvet is, abban más pontok voltak, és ott a hatás is máshogy volt magyarázva, az mélyebb tudásnak tűnt.

A kyusho pontot tanítóknak e szerint a két könyv szerint nincs tudásuk a Dim mak pontokról.

Előzmény: tigristomi (87057)
tigristomi Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 87057

Letöltöttem egy kyusho könyvet: Reinisch - Hoeller - Maluschka: The Secrets Kyusho - Pressure Point Fighting.

Semmi titkot nem láttam benne, szem, here támadás, arcon olyan pontok amiket amúgy is megtalál magán az ember, másrészt ha az ember arcát így gyömöszölik, akkor már úgyis mindegy. Nem láttam benne, hogy különlegesen nagy titkok, vagy csodapontok lennének benne.

 

 Nálunk a formagyakorlatokban eddig három ilyen ponttal találkoztam, kezdőként én nem biztos, hogy eltalálnám mozgó ellenfélen, de valószínű nem is azzal foglalkoznék, - egy mester, aki el tudja találni, neki meg már nincs szüksége ezekre a pontokra. Érdekességként persze jó ilyenekről tudni.

Előzmény: sszasza (86942)
tigristomi Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 87056

Köszi.

Előzmény: dezsoKE (87055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!