Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TUZI Creative Commons License 2006.03.13 0 0 266
Hy.

Ez a topic eléggé "ül" ,meg ha jól látom itt inkább a OII-es túlajok nézelődnek ,már ha benéznek. Gondolom a szárny is OI-re való?

Szerintem ITT probálkoz ,szvsz. nagyobb sikerrel jársz.
Előzmény: sanko976 (265)
sanko976 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 265

érdeklődni 06704575166. e-mailban képet küldök. címem sanko76@freemail.hu

Esetleg cserébe octávia könyöklő érdekel, érték egyeztetéssel. Csak pipec állapotú érdekel!

sanko976 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 264
...s még valami! Eladó octáviára hátsó szárny-spoiler. Német, teljesen új, festetlen, 3 pontos felfogatás, csavarokkal, ragasztóval. Irányár 23.000 Ft. Alkuképes.
sanko976 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 263

sziasztok! érdekelne van-e a fórumozók között olyan akinek az octija  túl van már a vezérműszíj cserén. Egy 2003-as 1,9 tdi- vel (90Le) járok. Érdekelne, hogy hány km környékén esedékes a csere és hogy mennyiből oldható meg. Eger környékieket kérdezném a Gál-féle szakszervízről mi a vélemény?

Köszi.

golyo13 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 262
Úgy néz ki igen, megyek....
Előzmény: TUZI (261)
TUZI Creative Commons License 2006.03.12 0 0 261
Hy.

Ez mind igaz ,de ezt a funkciót ,vagyis az idő állítást csak a Te "Edition"-odban láttam.:-) Nekem csak be.kapcs-vagy ki.kapcs lehetőségem van. Pedig tudod Elegance felszereltség.

Más.

Golyó, már kérdeztem a másik fórumon is 25.-e jösz?
Előzmény: golyo13 (260)
golyo13 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 260

Pld. ha vav olyan funkció a világításnál, -hogy "hazakísérő fény "

  • (angolul most nem ugrik ba a jobban érthetőség miatt, a könyv is ezt használja és az most a kocsiban van...)
  • azt pld. be tudod állítani másodpercre, hogy ha megállsz, akkor még 5-10-20-30-stb 80mp.-ig aut. világít a tompított világítás, valamint a tükörben lévő izzó, hogy ne hogy kutya gumiba lépj.
  • ugyanígy világít ha messziről a távirányítóval rápittyegsz, s akkor bekapcsol a helyzetjelző, hogy lásd az utat a kocsiig.

stb.

Előzmény: Varshi (259)
Varshi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 259

Csak hablatyolok itt ,de igazából nem tudom milyen extra szolgáltatások lehetnek. Ha neked sikerül kideriteni valamit ,légyszí ted közkincsé.:-)

 

:) Oké, nyomozok. :))

Mondjuk szerintem az összes konszerntársnál ezek vannak...

Előzmény: TUZI (258)
TUZI Creative Commons License 2006.03.11 0 0 258
Hy.

Amit Te is tudsz állitani az szerepel a kezelésiben (nálam legalább is) amit csak a szervíz az nem. Nekem viszonylag fullos a gépem de nekem csak az autómata ajtó zárást lehetet beállitani.
Ha egyszer lesz időm belenézek én abba a comp.-ba (a lehetőségem adot) főleg hogy 1-2 ezer Ft-be került a zárás bekapcsolása is. Ló fütyit a szerviznek ha tudom hogy ezért pénzt mernek kérni akkor megoldom magam. Mondjuk nem is valoszínű hogy mégegyszer beteszem a lábam hozzájuk.

Csak hablatyolok itt ,de igazából nem tudom milyen extra szolgáltatások lehetnek. Ha neked sikerül kideriteni valamit ,légyszí ted közkincsé.:-)
Előzmény: Varshi (257)
Varshi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 257

Helló!

 

A kérdésem az lenne, hogy mi mindent (extra funkciókat) lehet beállítani a computerrel a szervizben?

Visszaolvastam, mielőtt kérdezek, és ott már szerepelt egy válasz... hogy a felszereltségtől függ.

 

Mi van, ha fullos? :)  Van valakinek esetleg listája vagy azóta bővebb tapasztalata? Esetleg ez valahol a kezelésikben ott van felsorolva? Vagy ez Titkos Tudás? :)

pacs_425 Creative Commons License 2006.03.11 0 0 256
"az volna a kérdésem, h márkaszervízben computerről leellenőrizhető, h nagyságrendileg mennyi km van benne? gondolok itt az utolsó szervízre, v garanciális visszahívásra....."

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=49054954&t=9015819

--
pacs_425
Előzmény: ManUU (251)
TUZI Creative Commons License 2006.03.09 0 0 255
Igen jól gondolod.:-)

Szervíz? Passz.:-(
Max. nekem Cegléd nemjött be, de ez csak egyéni vélemény. Állitolag a csepeli jó, de ezt csak hallomásból tudom.
Előzmény: ManUU (254)
ManUU Creative Commons License 2006.03.09 0 0 254

thx válaszok.

ezek szerint, ha elviszem az octit egy állapotfelmérésre skoda márkaszervízbe, akkor hozzávetőlegesen megtudom, h az utolsó hivatalos szervíz idején (volt az bárhol is eu-ban) mennyi km volt benne.

kb így lehet a legközelebb kisakkozni a valós futásteljesítményt....

 

jó szervízt tudtok?

TUZI Creative Commons License 2006.03.09 0 0 253
Hy.

Pontossan nem tudom ,de amit én tudok az az hogy a régebbi computereket lehetet macerálni (km átírás) viszont már jó pár éve nem írható ,vagyis elvileg pontosan megvan a futot Km-er és ez csak cserével modositható.

Szerviz ,visszahivás ezt nem az autó com. tudja hanem elvileg bármelyik szervíz megtudja nézni az előéletét a kocsinak.
Előzmény: ManUU (251)
AtSi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 252

Szia,

 

Én passzolom a kérdést...

Előzmény: ManUU (251)
ManUU Creative Commons License 2006.03.09 0 0 251

hi,

 

használt octaviát ajánlottak, előző model utolsó széria.

az volna a kérdésem, h márkaszervízben computerről leellenőrizhető, h nagyságrendileg mennyi km van benne? gondolok itt az utolsó szervízre, v garanciális visszahívásra.....

 

 

felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.05 0 0 250

"Na ugyi mondom én hogy lesz különbség. 75 ajjaj én "picivel" több.:-)"

...lefelé ez még előny is lehet :)

 

Sorry, valamiért azt gondoltam, hogy neked világos kárpitod van. Anno egyébként sokat rágódtam én is ezen a kérdésen, valahogy úgy ahogy leirtad. :)

Az enyém egyébként szürke Graham (nem Achat Graham), az alsó és oldalsó műanyagok pedig feketék. 

 

 

 

Előzmény: TUZI (249)
TUZI Creative Commons License 2006.03.05 0 0 249
Na ugyi mondom én hogy lesz különbség. 75 ajjaj én "picivel" több.:-)

Vajszín?
Ez nem elefántcsont (prospektus szerint idézve) hanem Onyx Eminent ez a pontos megnevezése. Igazából nagyon szép a világos belső ,csak kényes ,és a fehérhez nem is illik. Igaz hogy eljátszottam a gondolattal ,de aztán győzöt az ész.:-)
Előzmény: felsőoktáv (248)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.05 0 0 248

Jaja.. én 75 vagyok :)

Nade gondold el, például ha tök idegesen vezetsz, mert "már megint összekszolódott a szép vajszin"....

:)))

Előzmény: TUZI (247)
TUZI Creative Commons License 2006.03.05 0 0 247
Szerintem inkább egy kis súly különbség (nem csak a kárpit:-)), nameg a lábunk.:-)
Előzmény: felsőoktáv (246)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.05 0 0 246

Mér' a belső kárpitszinek miatt nem lehet különbség?

:))

 

TDi

Előzmény: TUZI (245)
TUZI Creative Commons License 2006.03.04 0 0 245
1.9 PD TDi DSG ,Eegance, fehér szinű, Eminent belső.
Az eddigi átlag fogyimat nem tudom, nem nagyon figyelem.:-( Mivel nagyon ,de tényleg, olyan 500-2000m-es távok főleg amire többségben használjuk, igy csak azt szoktam nézni hogy 8 alatt legyen. Ha kimozdulunk valamerre álltalában rögtön 5,5-7 közé esik vissza.:-) Ja és én is 8 ezernél tartok.

Igazából az összehasonlitásnak egy síma váltossal lenne értelme, szvsz. Legalább is engem ez érdekelne inkább.:-)
Előzmény: felsőoktáv (244)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.04 0 0 244

1.9 PD TDI DSG Ambiente, fehér szinű, Graham belső.

Eddigi átlagfogyim kb. 6.5 l a megtett 8000 km alatt. Nem a fedcomp. alapján, hanem irtam a tankolásokat.

Tied?

Előzmény: TUZI (243)
TUZI Creative Commons License 2006.03.03 0 0 243
Hy.

A talira nagyon el akarok menni ,de még nem 100% hogy összejön.:-(

"Mivel aznap ugyanazt a távot, ugyanazon körülmények között tennénk meg, kiváncsi lennék rá, hogy két azonos paraméterű autó milyen eltérést mutat majd a fogyiban."

Mért Te is Dabason laksz?:-)

Csak vicceltem.:-) Természetesen (gondolom Pesttől gondoltad) próbálkozhatunk majd itatunk együtt aztán ha visszaértünk akkor ismét.

Bocs ,de neked milyen a géped?
Előzmény: felsőoktáv (242)
felsőoktáv Creative Commons License 2006.03.03 0 0 242

TUZI, Összenézhetnénk a gépeink fogyasztását, ha jössz a talira.

Mivel aznap ugyanazt a távot, ugyanazon körülmények között tennénk meg, kiváncsi lennék rá, hogy két azonos paraméterű autó milyen eltérést mutat majd a fogyiban.

 

TUZI Creative Commons License 2006.03.03 0 0 241
Hy.

Bocsika nem oktatni akartam:-)
Alapjárat ingadozás ,sajnos tuti. Nem dicsekedni akarok ,de közvetlenül is és közvetve is nagyon sok Megánost ismerek, (Megán klub 600 egynéhány tag ,én mint alapitó) eddig mindenkinél igy volt.
Előzmény: AtSi (240)
AtSi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 240
Ismerem a "válasz" gombot, és ha visszanézel akkor láthatod, hogy használtam már;) Csak azért nem volt válasz, mivel többen is reagáltak erre a "remegésre". Akkor kinek írjak vissza?:) No de mindegy. Bátyám Megane-jában nem tapasztaltam ezt az alapjárat ingadozást, bár hozzáteszem, olyan sokat nem vezettem. Majd rákérdezek.
Előzmény: TUZI (239)
TUZI Creative Commons License 2006.02.28 0 0 239
Hy.

Azért ha alul a "válasz" gombra kattintasz, akkor rögtön tudja az ember, hogy kinek (mire) is válaszolsz.:-)

Nekem most is van Megánom, igaz nem remeg, viszont ingadozik az alapjárat. Nem egyedileg az összesnél. Állítólag a magyarázat hogy az elektronika elveszi az üzemanyagot, majd amikor érzi, hogy nagyon leeset a fordulat, akkor visszapakol egy kicsit. Aztán ismét indul a folyamat.

Škodánál még nem tapasztaltam hasonlott, igaz hogy az dízel.
Előzmény: AtSi (238)
AtSi Creative Commons License 2006.02.28 0 0 238

Bátyámnak Renault Megane-ja van, ott nem érezni ezt. Ő szólt emiatt, mikor egyszer kölcsönadtam neki. Igaz, én is éreztem, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget (hozzáteszem hogy a chevy lacettiben sem érezni), ő mondta hogy vigyem be szervízbe. Nem tudom mi tévő legyek...Viszont, ahogy elnézem akkor nem egyedi eset, bár ennek nem tudom, örüljek vagy ne :) Azt hiszem gumicsere (téli->nyári)környékén beviszem azért a szervízbe is, azt hátha tudnak valami okosat mondani...

 

Fogyasztás 3800km-errel a háta mögött:

90-en mellett 5,5

innét kb. fél literrel ugrik meg 10km/h-ás pluszért

(100-on 6;110-en 6,5;120-on 7;130-on 7,5;150-en 8,5)

Városban, folyamatos vezetés mellett, főleg, ha nincs 300m-erenként kereszteződés, akkor úgy 8,5 körül. Ha soxor van lassítás, gyorsítás, akkor úgy 10 körül, dugóban 11-12 között. Ezek mind januári, illetve februári mérések. Jó időben még nem tudom hogy fog fogyasztani, de úgy vettem észre azon az 1-1 napon mikor jobb idő volt, mintha azért kb. egy fél literrel mintha visszaesett volna fogyasztás.

Acsaa Creative Commons License 2006.02.27 0 0 237

Sziasztok,

1.6 MPI Octavia II szeptemberi gyártás, és a remegés, rezonancia alapjáraton megvan nekem is. Először megrémültem, hogy elfogyott az olaj a motorból, de a szintje tökéletes, viszont a remegés magvan. Sokkal kisebb, mint a Fabia 1.4 MPI rángatása volt alapjáraton, de érezhető. Ez van, lehet, hogy egy jobb motortartó felfüggesztés segítene a konstrukción...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!