Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TUZI Creative Commons License 2006.08.02 0 0 705
Hy.

Én az ilyeneket gyorsan átugrom. Szerintem nem kicsit ,de nagyon elvan tévedve.:-)
Előzmény: ac07 (704)
ac07 Creative Commons License 2006.08.02 0 0 704
Ez nincs eltévedve egy kicsit?
vmeri Creative Commons License 2006.07.31 0 0 703
OK, köszönöm!
Előzmény: Bálint1 (702)
Bálint1 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 702
Próbáld meg itt:

Orrmotor fórum

Nagyobb a forgalom, szerintem előbb kapsz választ.
Előzmény: vmeri (701)
vmeri Creative Commons License 2006.07.31 0 0 701

Hahó! Segítséget kérnék:

2004. eleji Octavia Drive-ot vettem, a rádiójához nem kaptam használati útmutatót, így nem tudom, mire képes az audió. Például tudnom kellene, hogy irányít-e külső egységet.

Tudja valaki, mi a típusjelzése a cuccnak?

Köszönöm!

Bálint1 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 700
"nem beszélve mennyivel szebb "

Ez azért izlés kérdése. Nekem személy szerint, még mindig jobban tetszik kívülről az OI. Az én álmom, az OI az OII belsejével. Na az istenkirály lenne (nekem).
Előzmény: gelyko (672)
TUZI Creative Commons License 2006.07.26 0 0 699
"Megtörtént. :)) A rendőr srácok rá se bagóztak."

Nem is a rendőrőkre gondoltam. Arra az esetre ha nem egyértelmű, de még ha egyértelmű akkor is egy kapaszkodó, a biztositónak, ügyvédnek.

Sajnos ismerem a biztositók gondolkodását, ha valamit kilehet találni hogy elutasitsa a kár kifizetését akkor azt ők ki is fogják használni. Sőt bevallom ,ha én lennék a másik fél biztos hogy felhívnám az ügyvédem figyelmét erre az apróságra ,amit egy ügyvéd ügyesen kitud használni ,és esetleg számit a végelszámolásnál.


Csak egy pl. parkoltam ,nem közuton, belémjöttek. A biztositó meg akarta magyarázni hogy a kötelező biztositás csak közterületre érvényes. Kicsit hangosan ,"kuncugtam" majd a végén fizettek mint a katona tiszt. De ha lámer vagyok esetleg benyelem. Nekik minden probát megér ,hátha esetleg bejön.
Előzmény: Varshi (698)
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 698

lengyelzolee:

 

> Erre már van spéci mososzerem ami ilyen mert hamár szép fekete akkor ne legyen foltos

 

Ezek más, spéci szerek, kimondottan ablakra.

 

 

> Amugy valami jo kereket keresek még alá nincs tippetek hogy mi az ideális??

 

Minden csak pénz kérdése. :)

(Ideális? Pestre? Minél ballonosabb. :()

 

 

karesz2:

> Tehát a két feltétel EGYÜTT: MINŐSÍTÉS, ÁTERESZTÉS!

+

> Ekkor kerek és SENKI nem köthet bele. Műszer nélkül nem tehet egyebet, mint hogy

> max műszakira rendeli be a gépet. Ott van műszer. Lehet közúti ellenőrnél  is.

+

> Azonban: amit úgy vélünk hogy sötét kicsit vagy határeset, az biztosan túl sötét!

> Gyári sötétítésű üveg fóliázva biztos szintén túl sok.

 

Ez mind így igaz.

 

 

KoPe50:

> meddig csak simán rajta van, nincs gond. A probléma ott kezdődik, mikor töröl egyet. :)

 

Ja-ja. :)))

Igazából leginkább télen szokott szívás lenni, de aki csak a vidéket járja, főként nagy sebességggel, és városban, ill. 50 alatt ritkán megy, annak hasznos lehet. Csak törölni ne kelljen! :)))

 

 

TUZI:

> Szerintem igen. Mivel ott elvileg az árúszállitásból adodoan amúgy is kötelező a két tükör. Tévedek?

 

Nem tévecc, de most objektíve közelítettem meg - az autópark egyre kevesebb %-a van csak bal oldali tükörrel ellátva, ráadásul pont ők fóliáztatnak ritkán.

 

 

> A helyben leszedés nekem egy hírrel kapcsolatban jutot eszembe ,pontosan nem

> emlékszem ,de valamelyik határon , leszedették.

 

Az más!! Az a határ!

 

 

> Gondolj bele ha neked szép sőtét foliával levan sőtétitve a verdád ,tegyük azt van egy baleset ,esetleg éjszaka ,

 

Megtörtént. :)) A rendőr srácok rá se bagóztak.

Előzmény: lengyelzolee (691)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 697
Igaz a golf 3M folia volt az octi meg lumar!Végül is nem ukrán piacos vacak!
De velem ellentétben sok ismerösnek van uj 7 es bmw audi a6-a8 kopp fekete és mintha le lenne festve az üveg olyan fekete folia öket nem (merik??) állitja meg rendör sose!Ha be van iratva forgalmiba ugy se jo?Lehet olyat egyáltalán?És hogy?
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 696
Igazad van!Viszont bentröl sokkal job kilátni mondjuk nappal folián át mint nélküle!A golfba beültettem a rendört azt mondta nem gondolta hogy amilyen sötét olyan jo kinézni rajta!Aki megállitott mind elengedett vele csak 1 nem! 4 rugo volt de ez 3 év alatt volt!Ahol lakom és melozok ott nincs gond a rendörrel csak idegenben!Ott meg vigyázok és reménykedem!
Előzmény: TUZI (694)
TUZI Creative Commons License 2006.07.26 0 0 695
Igen valami ilyenről papolt nekünk is az előadó ,hogy ami szabályos ,az szinte nem is látszik.
Előzmény: karesz2 (692)
TUZI Creative Commons License 2006.07.26 0 0 694
Igen ,én még mindig úgy tudom (nincs kizárva hogy tévedek) hogy csak a teherautónak minősitet autón lehet hátul sőtétiteni.

"(addig csak a kisteherautókon volt szabad - korrekt, mi?)."

Szerintem igen. Mivel ott elvileg az árúszállitásból adodoan amúgy is kötelező a két tükör. Tévedek?

"jóindulatán mulik hogy megbüntet, vizsgára kötelez ,vagy helyben leszedeti."

A helyben leszedés nekem egy hírrel kapcsolatban jutot eszembe ,pontosan nem emlékszem ,de valamelyik határon , leszedették.

Én továbbra is azt mondom hogy ,nem keresem a bajt. Gondolj bele ha neked szép sőtét foliával levan sőtétitve a verdád ,tegyük azt van egy baleset ,esetleg éjszaka ,egy jó ügyvéd simán rád húzza a vizes lepedőt ,és még a biztositod is lehet hogy elzárkozik a fizetéstől. Szerintem ez reállis veszély, én nem kockáztatok, csak azért hogy kicsit nappal jobb, és mondjuk ki vagányabb a verda.

Mint az előbb írtam a betőrés védelem miat én is gondolkodoba estem ,de csak sima átlátszó fóliával kapcsolatban.
Előzmény: Varshi (687)
KoPe50 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 693
"(De szélvédőre ne kend, ha rám hallgatsz.)"
Ameddig csak simán rajta van, nincs gond. A probléma ott kezdődik, mikor töröl egyet. :)
Előzmény: Varshi (688)
karesz2 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 692

1.kézből: szélvédő 75, első oldalablakok 70%-ot kell átengedjenek, a többin, meg a szélvédő napellenzővel takart részéig nem számít, (ennek színe a lámpákét ne hamisítsa meg-barna). Minden fóliának autóra valónak és minősítettnek(a fóliában "H"-jel), műbizonylat kell hozzá. A H jelet a KFF Főfelügyelet adja ki, tehát legális!-már amennyiben az áteresztés is megfelel. Ha hátul sötétített, kell 2 külső tükör.

 

Tehát a két feltétel EGYÜTT: MINŐSÍTÉS, ÁTERESZTÉS!

 

Ekkor kerek és SENKI nem köthet bele. Műszer nélkül nem tehet egyebet, mint hogy max műszakira rendeli be a gépet. Ott van műszer. Lehet közúti ellenőrnél  is.

 

Azonban: amit úgy vélünk hogy sötét kicsit vagy határeset, az biztosan túl sötét! Gyári sötétítésű üveg fóliázva biztos szintén túl sok.

 

Lássuk be, bizonyos közl. helyzetben kell a másik sofőrt látni: pl látja-e hogy elindultam vagy másfelé néz, int hogy elengedjen (ez nem lehet feketítve)...

A napszemüveget is illik bizonyos helyzetekben levenni...

Előzmény: TUZI (685)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 691
Erre már van spéci mososzerem ami ilyen mert hamár szép fekete akkor ne legyen foltos erre oda figyelek!!!Viszont még nem probáltam esöbe ugyhogy ha nem jo akkor meglesem a norain termékeket!Köszi a tippeket!Amugy valami jo kereket keresek még alá nincs tippetek hogy mi az ideális??
Előzmény: Varshi (688)
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 690
Van sötétítés nélküli hővédő is! Pluszban 99%-os UV-védelemmel...
Előzmény: TUZI (689)
TUZI Creative Commons License 2006.07.26 0 0 689
A betőréssel kapcsolatban én is gondolgodom ,egy átlátszó betőrés védő folián.
Előzmény: lengyelzolee (686)
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 688

> A golf kicsit zavart este nem is nagyon inkább esöben!Az

 

Erre van megoldás: Kenjél vízlepergetőt az oldalablakokra!!!

Rain-X, Rainn-Away, 6-800 Ft, egy réteg 2-3 hónapig is kitart, és nem áll meg a vízcsepp az ablakon. Óriási a különbség. (De szélvédőre ne kend, ha rám hallgatsz.)

Előzmény: lengyelzolee (686)
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 687

> Lehet hogy nagyon roszul tudom (szabad lehurrokni:-)) de én voltam egy előadáson

> ahol a KPM-es előadő erről azt nyilatkozta hogy magyarországon nem létezik legális AUTÓ folia.

 

De. :)

A hátsó oldalsó ablakokat akár le is deszkázhatod. :)) Amúgy a hátsó szélvédőre tavaly változott a szabályozás, ott is megenged komoly sötétítést már (addig csak a kisteherautókon volt szabad - korrekt, mi?).

 

 

> jóindulatán mulik hogy megbüntet, vizsgára kötelez ,vagy helyben leszedeti.

 

Ezek közül csak vizsgára küldhet (a KPM-es már többet tehet, de az ritka), mivel a rendőr szeme nem hitelesített műszer.

 

Szvsz a fólia egy biz. fokig (~ 35%) nagyon jól jön nappal, nem nagyon zavar éjszaka (csak mintha gyengébb lenne a közvilágítás), és nagyon jó belátásvédelem (az utakon nem geciznek olyan könnyen, hamarabb beengednek - vicc, de ez tény), nem törik be az ablakot a parkolópénzért, és betörésvédelem terén is lassít a behatolón akár fél-egy percet.

Előzmény: TUZI (685)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 686
Akkor kerülöm a rendöröket! A golf kicsit zavart este nem is nagyon inkább esöben!Az octin ott még nem vettem észre! Esöbe nem mentem vele még ugyhogy azt nem tom este nem zavar!Elsö pár nap utánna meg lehet szokni!Viszont nappal isteni!ha totál oldalrol süt a nap se hunyorog az ember benn kevesebb meleg,igaz van klima de érezni hogy hüsebb!Viszont olyan melom van ahol néha több 10 misi érték van a kocsiban és jobban ott merem hagyni bárhol!Ami nem látszik az nincs alapon!És probáltuk hogy mig 1 sima üveg az 1 nagy kö és bumm ezt mek kell ütni vagy 5 ször hogy beessen!Kicsit ez ir riaszt remélem !Viszont mindenképp biztonságosabb mint a hátso ablakra szoritott törölközö!Szerintem!
Előzmény: TUZI (685)
TUZI Creative Commons License 2006.07.26 0 0 685
Lehet hogy nagyon roszul tudom (szabad lehurrokni:-)) de én voltam egy előadáson ahol a KPM-es előadő erről azt nyilatkozta hogy magyarországon nem létezik legális AUTÓ folia. Őszerinte kaphatsz Te bármilyen papírt csak a rendőr ,vizsgáztató ,esetleg a határőr jóindulatán mulik hogy megbüntet, vizsgára kötelez ,vagy helyben leszedeti.
A saját véleményem pedig az hogy qrva jól néz ki , de tegyétek a szívetekre a kezeteket és mondjátok éjszaka ,netalántán esőben, kiláttok rendesen? Én tudom a választ NEM. Na én ezért nem forszirozom a foliázást.
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 684
Nem meglepő. :)
Előzmény: lengyelzolee (683)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 683



Na ez nem teccett nekik!!!
Nekem viszont igen!
Előzmény: Varshi (682)
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 682

Óbazmeg! :D

Fehér??? Kib. bátor vagy. :DDD

 

Nekem nem Octaviám van, csak konszerntárs verdám. ;)

Nekem most 20%-os van elöl, hátul meg egy 35%-os lett rádobva a gyári sötétített hátsó ablakokra, és azért még így se lehet belátni. Egyszer utánam fordultak közúton a rendőrök, és érdeklődtek erről is, de szerencsémre nem _akartak_ megszivatni.

 

Szvsz 35% az ideális.

Előzmény: lengyelzolee (681)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 681
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 680
Ez lenne!
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 679
A motorháztetös az nem teccene!Igaz a másik se!A golfomon 5-ös volt!Az meg a rendöröknek nem teccett!! Ez hátha jobban fog!Vagy a másik megoldás a helyszini elrendezés! Küldök képet!Te nem rakod fel a vasat?
Előzmény: Varshi (678)
Varshi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 678

Ha csekket akar írni, akkor már semmit. Esetleg a "helyszíni bírság" felemlegetése lehet hasznos. $$$

 

Nekem is 15-ös fóliám volt, szép sötét, azért simán megbaszhatnak (ott helyben, a motorháztetőn), de még a 35-ös is bukó. A törvényi szabályozás asszem 70 %.

Szóval amiről megkérdezné egyáltalán a rendőr, hogy mennyi is pontosan, az már mind sötétebb a legálisnál.

Előzmény: lengyelzolee (677)
lengyelzolee Creative Commons License 2006.07.26 0 0 677
Hi mindenki!

Ismét erre! Nincs köztetek valaki aki tudja milyen mértékü foliázás az ami nem bántja a rend örei szemét? Én most huzattam le gyönyörü lumar 15-ös foliával!Gyönyörü lett csak kicsit gengszter! Szerintetek mit kellene mondeni a rend örének hogy ne kezdjen el csekket irni nekem! Csinálok fotot és kérek véleményeket!!!

Üdv



Zolee
John 19 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 676
Ha valakit esetleg érdekelne,van eladó:4db. lemezfelnim (15")gyári disztárcsával Octavia I.-re!(Octavia II.-re nem jó!)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!