Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.23 0 0 1863

Én ekkora épületbe ha vegyestüzelés kazánt tennék.

Előzmény: strzoli (1862)
strzoli Creative Commons License 2016.12.23 0 0 1862

Sziasztok.

Egy pici segítség kellene,vízteres kandallót szeretnék venni,ahol lenne az 16nm,és egy 70nm kellene vízoldalon fűtenie,erre alkalmasak ezek ?szigetelés jó a házon.

sur5al Creative Commons License 2016.12.19 0 0 1861

Szasz Csiga,

 

Inkább ide tedd: Központi fűtéses, épített kandallókályha mert itt lehet megbotoznak a hivatalos emberkék.:D

 

Szívesen olvasnék róla részleteket! Ez nem a búbos, vagy igen?

Előzmény: csigaszeg (1859)
SzaLev Creative Commons License 2016.12.10 0 0 1860

Sziasztok!

 

Lehet kicsit "off topic" a bejegyzés, ha igen bocsánat előre is.

 

Van egy Benkel PK10-es tűzterünk (vízteres), de sajnos rá kellett jönnünk hogy ez a tűztér nem a megfelelő számunkra. Jól szigetelt a ház ha megrakom, akkor nagyon meleg van, ha meg pár hasábot dobok rá, az hamar leég, így nem komfortos a használata számunka.

 

Így ha van valaki aki építéssel foglalkozik és be tudja számítani, vagy pont ilyesmit keres/cserélné a saját kisebb tűzterét (az se baj ha nem vízteres) az keressen meg hátha meg tudunk egyezni.

A helyszín Budapest.

 

Üdv

csigaszeg Creative Commons License 2016.11.28 0 0 1859

Az én kandallóm hőcserélője..........

Előzmény: pintjano (1857)
pintjano Creative Commons License 2016.11.24 0 0 1858

Még valami ehhez: meglévő rendszerhez nem épitenek, s ők adják a központi fűtéshez a szakembert, mert mint nálam is látható, nem egyszerű, s nem biztos, hogy mindenki jól csinálja. üdv ismét PJ

Előzmény: pintjano (1857)
pintjano Creative Commons License 2016.11.24 0 0 1857

Fiaméknál Őrségben épül ilyen, de nem egy kis tartály van benne, hanem csövekben kering a viz. Akik épitették Ausztriában régóta csinálják (nem láttam közelről). Ha kell fiamtól megkérdezem kik csnálták.

Pü-ben irj, ha érdekel.

Nálam sima tartállyal készült, de nem vált be, mert borus időben "visszabeszélt" a füst. Persze más "cég" készitette. Tartály nélülie pedig több mint 30 éve tökéletesen üzemel több is. üdv PJ

Előzmény: spice007 (1854)
kandallókazános Creative Commons License 2016.11.24 0 0 1856

Üdv.

Egy ekkora rendszerhez teljesen alkalmatlan egy ilyen teljesítményű kandalló.

"5-es osztóba ahol az egyik a termosztát lenne ami vezérli a szivattyút" -ezt nem értem.

"utána kb. 100 puffer tartály" -és ezt sem. Ha a 100 az liter, akkor nem puffertartály.

Előzmény: Lauchsz János (1852)
kandallókazános Creative Commons License 2016.11.24 0 0 1855

Szia!

Vízteres cserépkályhával rengeteg embernek van rossz tapasztalata.

A fő probléma az, hogy a cserépkályhák és a hőhordozó közegként vízzel üzemelő tüzelőberendezések működési módja között alapvető eltérések vannak.

Nyilván neked sem véletlenül vannak kétségeid.

Azon kívül, hogy ez a kicsiny víztér mekkora hőátadásra képes (és ráadásul ezt jelen esetben a kályhásnak kellene méretezni!) biztonsági problémák is felmerülnek.

 

 

Előzmény: spice007 (1854)
spice007 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 1854

Sziasztok. Egy kb 90 m2-s parasztházam van, ebbe építtetnék vízteres cserépkályhát kb a ház közepére. Lenne első szobában egy 500x1400-s, zárt teraszon egy 600x1200-s, konyhában egy 900x500-s radiátor, valamint fürdőben 6 m2 padlófűtés, és egy kisebb 90 cm magas törölköző szárítós radiátor. Plusz talán még egy radiátor lenne még beépítve. A kályhás szerint egy kb 8 literes (2 párhuzamos, kb 13,5 cm átmérőjű cső két kisebb csővel összekötve) vízterem lenne, a tűztér fölé beépítve. Létezik, hogy ilyen kicsi elég? Van valakinek ilyen tapasztalata?

 

Köszönöm!

Lauchsz János Creative Commons License 2016.10.18 0 0 1853

Azt kihagytam. Alupex rendszer lenne 10 baros. 20mm átmérőjű csővel.

Lauchsz János Creative Commons License 2016.10.18 0 0 1852

A lényeg, hogy amire kell azt tudja. Ha drágábbat veszek, akkor már kondenzációs kazán árában lenne.

kezdésnek 3 szoba, kb. 2db 5x5x3m, 1 db 4x5x3m .  a 2 5x5- ös radiátorral lenne szerelve. és később bővíteném a radiátorok számát.

+2 helyiséggel. Nem ez a szakmám, tehát minden észrevételt szívesen várok.

A terv a következő.

Kandalló után 5-ös osztó. 2 kimenő, 2 lezárva, 1 a tágulási tartályhoz.

Radiátor 22k 1,5m esek, termosztát fejel szerelve.

2 visszatérő 5-es osztóba ahol az egyik a termosztát lenne ami vezérli a szivattyút., utána kb. 100 puffer tartály majd egy Grundfos keringető , szünetmentes táppal.

Ez a terv. Mit kellene változtatnom hogy jobb legyen?

joevagyok68 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 1851

A 130eft-os árat nézve, így látatlanba, nem sok jó vélemény lesz róla !

 

Rendszert...tehát csövestül, radiátorostul...

Hány m2-t, légm3-t fűtenél vele ? 

Előzmény: Lauchsz János (1850)
Lauchsz János Creative Commons License 2016.10.18 0 0 1850

Üdvözlök mindenkit.

Szeretnék egy vízteres rendszert kialakítani. A Hunor Maxi 1 VR 16 http://www.kandallowebshop.hu/id/00731_Hunor_Maxi_1_VR16_csoves__vizteres_kandallokalyha vízteres kandallót szemeltem ki. esetleg valakinek ha van tapasztalata vagy véleménye szívesen venném.

És egy kérdésem lenne. Mennyire nagy baj, a kandalló füstgázkimenete 130 mm, a kémény bekötő nyílása jelenleg 110 mm. a kémény valós belső átmérőjéről nincs információm.

jelenleg 2 kis teljesítményű légfűtéses van bele vezetve.

Minden segítséget szívesen várok, és köszönök.

_KGR_ Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1849

Szia!

 

Köszönöm a válaszod! Írtam e-mailt.

Előzmény: gmkiev (1848)
gmkiev Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1848

Küldj egy alaprajzot vagy tervet és megpróbálok segíteni.

Előzmény: _KGR_ (1847)
_KGR_ Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1847

Sziasztok!

 

Jelenleg építkezek és eljutott a ház abba a fázisba, hogy konkretizáljuk a fűtést. Fűtéstervező már dolgozik, de kicsit még bizonytalan vagyok 1-2 dologban. Az alapkoncepció: kondenzációs gázkazán + vízteres kandalló, padlófűtés és radiátoros kombinálása. Az épület passzív közeli (nem minősített passzívház, de hőhídmentesen, passzív követelményeket bőven meghaladó falazóanyagból épül. Össz alapterület 94 nm + 70nm emelet.

 

A nagy nyitott kérdés számomra, hogy szükséges-e puffer tároló a rendszerbe? Én nem ragaszkodok hozzá, ezért csak HMV tartályos cirkóra gondoltunk (60 literes beépített tartály). A vízteres kandalló alapvetően csak látványelemként üzemelne, viszont úgy néz ki, hogy az első télen azzal kell fűtenünk (esténként, amikor otthon vagyunk), mert a gázt sajnos csak később fogják bekötni, mint ahogy mi be szeretnénk költözni. Sajnos a víztározót csak az emeletre, 1 megadott helyre tudnám elhelyezni, mivel máshol nincs hely.

 

Tudok-e majd biztonságosan, robbanásveszély nélkül fűteni a kandallóval? Egyáltalán ki tudom-e estére fűteni a házat az első télen?

 

 

Tudjátok segíteni 1-2 tanáccsal?

 

Előre is köszönöm!

gmkiev Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1846

http://www.edilkamin.com/hu/focolari_chiusi_modelli.aspx

 

Vagy van az olcsóbb LUCE.

Van amelyik elcsatornázható és van amihez nem kell segédenergia.

Szinte mindegyikhez van külső levegő csatlakozás.

Ez igazán tartalék fűtés, mert elég hozzá egy útszélen felszedett törött raklap és már meg is van a meleg és annak bája!

Előzmény: renter (1845)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1845

igen, jólvanna :)))

azt hittem a vizteressel spórolnék:) De akkor nem..akkor maradnék a simánál, de legyen:)))

 

gmkiev ajánlj!:)

joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1844

OK...szóval eljutottunk az akarunk, kell, meg a megérdemlem-hez....!

Akkor nem a spórolásról szól a dolog !  :-)

Vedd meg a legkisebb teljesítményű supra légfűtéses kandallót......vagy amilyet gmkiev ajánl !

Előzmény: renter (1843)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1843

IGazából az érzés miatt akarunk kandallót, szóval fatűzelésűt. Értem hogy drága a fa, de néha azért szeretnénk égetni téli estéken:) Szóval ezért akarok valami szép fa tüzelésű kandallót de nem horror áron.

renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1842

Igen az ablakaink jók, páraelszívót nem rakattunk be mert utáljuk a hangját, míg máshol laktunk se használtunk, ablakot nyitunk főzésnél. 

Előzmény: joevagyok68 (1841)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1841

"Azt csak rá kell kötni erre a kéményre és ennyi?"

Hááát nem igazán !

Mert ugye gondolom fokozott légzárású ( 2-3 gumitömítés) ablakaitok vannak, meg nagy valószínűséggel konyhai szagelszívó is van..

Szóval csak kéne égéshez oxigén, tehát kéne légbeejtő , meg nem igazán használni elszívót mikor ég a tűz..

Szóval..

 

Ajánlanám az etanol kandallót, vagy az elektromos kandallót, vagy csak simán a nagy LCD-re rakni kandalló képét számítógépről ! :-)

 

A porról, koszról ,bugarakról  (fa befelé,hamu kifelé ) nem is beszélve..

 

Én is terveztem korábban, de belegondoltam, majd lett faelgáz+ puffer, most meg jól nem használjuk míg 100Ft/m3 a gáz..

MAjd ha megint 150ft lesz, na majd akkor. Kivéve, ha nem emelkedik annyit a fa ára, hogy úgy se érné meg..

(napokban néztem, hogy megint emelkedett a fa ára....míg a gázé meg nem...szóval idén is csak a huladék fa + mellé némi 3 éves bükk lesz eltüzelve, mielőtt megeszik a bugarak !)

Előzmény: renter (1838)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1840

hát annyim biztos nincs, azthittem kályhával olcsóbb. Igazából 500.000 alatti dolgot keresek. Nagyon naív vagyok? Légfűtéses viszont kihozható ez alatt? Talán kisméretű beépített is ? Mit gondoltok :)

gmkiev Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1839

Ma a kondenzációs gáz kazánnal való fűtés sajnos vagy egy árban van a vásárolt fával, vagy még talán olcsóbb is.

Magát a hangulatot érzést természetesen gázzal nem lehet kelteni.

Az ár!

Minden vízteres kandalló össz bekerülési költsége, 7 jegyű szám.

Aki ettől kevesebbet mond, kér javasol, az valamit vagy nagyon tud! Vagy nagyon nem.

 

Előzmény: renter (1836)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1838

hát helyem nagyon nincs, a kertben a háznak támasztva tudnám csak a fát tarolni ponyvával letakarva:) Igen venném a fát, és elég pancser is vagyok, szóval lehet át is vágnának:) 

Viszont kandallót szeretnék, télen jó volna nézni. Akkor azt mondod légfúvásos? Azt csak rá kell kötni erre a kéményre és ennyi?

(bocs ha hülyék a kérdések, nő vagyok és hozzánemértő:))

joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1837

HA veszed a fát , még át is vernek közben , dolgozol vele, akkor lehet nem !

Van helyed előre vagy 2 évre betárolni fát ?

Jól szigetelt a házatok és kondenzációs kazánotok van..

Tudom, hogy itt off lesz,

DE amíg 100 Ft körül van a gáz ára/m3...nem érdemes ebben gondolkodnod !

Napi 100-200 ft spórolásért koszolnál a lakásban ?

 

Előzmény: renter (1836)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1836

Hát nekünk az építtető a spórolás céllal adta be, ezt a plusz kémény építést. Igazából így se drága a fűtés, a látvány miatt szeretnénk kandallót, de olyan igazi kandalló nem nagyon fér be, mert kicsi a nappali, ezért gondolkozunk ilyen kandallókályhán. De ha alkalmas vízteresre akkor azt gondoltuk miért ne, csak olcsóbb lenne a fűtés

 ha már úgyis tüzelek vagy nem?

joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1835

EZ most spórolás vagy látvány miatt kell/lett kitalálva ?

Ha a spórolás miatt, akkor felejtsd el. Ha csak nem ingyen van a fa..

Ha látvány miatt, akkor meg legyen csak légfűtéses, elkerülvén a sok "macerát"..Túlfűtés, biztonsági cuccok stb.

 

Előzmény: renter (1834)
renter Creative Commons License 2016.09.05 0 0 1834

Sziasztok!

 

Vizteres kandallót szeretnénk de teljesen vakon vagyunk.

A ház falazata 30 cm-es Ytong rajta 8cm-es dryvit szigeteléssel (A+). A ház maga 75 nm2. A házban a nappaliban plusz kémény lett elhelyezve a vízteres kandalló kiépítési céljából (160mm kürtőátmérővel). A nappali+konyha kb 25nm együtt. A vízteres kandallót a fűtési rendszerre szeretnénk kötni. A gázkazán egy kombinált kondenzációs turbó cirkó beépített szivattyúval(és zárt tágulás tartállyal) - ennyi adatot tudok:). A vízteres kandalló nyitott rendszerűnek kellene kiépíteni puffertartállyal ha jólértem?!?. 
Mivel nem nagy a ház amit ki szeretnénk fűteni, ezért egy kis kandallóbetét teljesítménye (12kw) elegendő lehet ?!

 

Néztem kányhákat, pl ezt: http://www.pritykandallo.hu/termek/prity_fgw15

Mi a véleményetek? A fűtésszerelőnek mennyi a reális ára hogy beépítse ezt? Mire kéne még figyelni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!