Az a helyzet,hogy mi már sok szűrőfajtának a mikron méretének utána kérdeztünk(hivatalos helyeken is)a válasz mindig ugyanaz,a gyártóknál ez titkos adat.Számomra érthetetlen,hogy miért.
Hát arra pont nem járok amgy a dti motornak az üzemanyagszüröje az hány mikronos mert én még nem mertem rárakni másmjen szüröt mert mindig azt mondják hogy nem szabad csak gyárit
Azokat illeti a dicséret, akiknek az kijár. Te sokat szenvedtél, ha szabad ezt a kifejezést használni, mire az ismereteidet összeszedted.
Tudod a válasz a kényes kérdésekre, példa a kapcsolószelep kis betét része. Én napokig forgattam, nagyítóval vizsgálgattam, amire rájöttem, hogy mi a bánatnak csinálták 3db-ból a porlasztót. Lassan rájöttem a lényeges lépésekre és megértettem a működési elvét is.
Aztán a játékporlasztót szétszedtem-összeraktam és így "trenírozom " magam, hogy ha kell tudjam a lépéseket a szerelés közben.
A motyó meg van rendelve, valamikor megérkezik majd remélem. Akarok venni még 4db tűzkarikát is, hogy legyen itthon új belőle, mert a múltkor felhasználtam a régieket. ( azok évek óta itt pihentek egy szegre akasztva, még az első Thaliámból maradtak meg).
Kiszedtem a porlasztókat, mert évekig benne volt az autóba és gondoltam, hogy illő lenne megmozgatni őket. Hál' Istennek ez nem olyan rabszolga munka mint a Mercedes Vito. Na az egy rémálom. Megtisztítottam a fészkeket, visszafelé pedig kaptak szilikon zsírt még a csavarok is. Most tuti cuppanós a rendszer, így szeretem.
Ma szereztem egy műanyagházat Kangoo 1.9 dTi jármű üzemanyagszűrő házat. Abban kéne a segítség, hogy ujjat hol a túróba lehet venni, mert én még nem találtam sehol, csak a szűrő betétet.
penge760203!Itt van még egy,ez még egyszerűbb.Öntapadós kivitel,csak rá kel tenni a szűrőre.Tápot gyújtás után 12V relén keresztül,semmi bonyolítás.Termosztáttal is el van látva ki be kapcsol.Én ezt rendelem meg.
Gondolkodtam most én is egy ilyenben, de a Thaliában közel sem mutat alapból annyi infót a fedcomp mint egy Megane-ban. Azt nem tudom, hogy mennyire enged hozzáférni ilyen adatokhoz a fedélzeti, jó pár adatot ki lehet olvasni a Thaliából is, de közel sem annyit, mint pl egy Clipp-el. Ki kellene próbálni, hogy vajon ez a Launch diag mennyivel tud többet mint a sima normál diag.
Ilyeneket nem tud, hogy rail nyomás ha jól rémlik, igaz nekem még a sima ELM van, abból is az 1.5-ös verziójú...
Esetleg ha korábban olvastad az írásaimat, már említettem, hogy van 2db porlasztóm, amikkel játszottam, tehát megtanultam szét és össze játszani.
A sajátomat is szétszedtem, mert kínzott a kíváncsiság, hogy miféle kosz lehet már körülötte. Kivettem mindegyiket, megpucoltam a koksztól, kaptak új tűzkarikákat, megzsíroztam a meneteket és a csúcsoknál kipróbáltam, hogy az a bizonyos 5 lukacska nincs-e eltömődve? Ehhez szét kellett szedni őket,
de nem kell ettől félni, mert emberek csinálták ezeket az alkatrészeket is. Korábban azt is írtam, hogy nem áll messze tőlem az autószerelés sem.
Amikor megérkeznek a cuccok Ázsiából, először nagyon meg fogom vizsgálni őket és az összeset kicserélem majd. A régiket lemérem (résolaj)
aztán dobozban a mérési adatok és a korábbi hengerszámuk alapján konzerválva elteszem.
Én nem a román videó szerint csinálom, attól azért egy kicsit "tisztábban" akarom csinálni.
üdv: rozsda
ezt a "rozsda" becenevet a pinga akasztotta rám, de nekem is tetszik
Azt értem viszont nekem befecskendezöt amikor csainálták gépre rakták ami adot egy uj kodot a becskendezöhöz.Akkor nem is kellene gép a kapcsoloszelep cseréhez????
Most volt időm rádugni a diagot a gépre és mérni a railnyomást. A mért értékek 228 és 233 bar közt ingadoznak.Nekem amióta tudom nézni mindig ennyi volt.
Most akkor te szétszedted a befecskendezöt kicserélted a kapcsoloszelepet és visszaraktad a befecskendezöt????Van hozzá géped vagy csak szét szedted kicserélted öszeraktad és inditotál???¿
Jó magyar szokás, hogy szépen húzzuk le egymást. Ő is ilyenben vesz részt.
Jobb, ha az ember önállóan megoldja magának, kikerülve ezeket a hiénákat ( tisztelet a kivételnek).
Cseréltél már kapcsolószelepet? Bátor és ügyes vagy... én is láttam a román videót el is mondtam egy ismerős szerelőnek, nem győzte szidni ilyen meg olyan tisztaság.
Osztom tényleg fontos a tisztaság, DE M2-n a szűrő be van rakva a doblemez mögé olyan elb@szott helyre, ha a rendszerbe a tiszta ágból nem megy be kosz az nem a hozzáértésen, hanem a szerencsén múlik.
A porlasztót kiveszed és tiszta helyen szét-és összerakod. M2 szűrőjét ááááá.....
Ma cseréltem ( szűrőt), ha hagynak vagy 20 cm + tömlőt, hogy ki lehessen húzni a helyéről leganézni és úgy levenni a gyorscsatlakozókat az ok. De így. Hát én azt mondom egy szűrőcsere alkalmával M2 jóval nagyobb az esélye a szennyeződésnek.
Ti szerencsések vagytok, mert aránylag hozzáférhető helyen van a szűrő... Üdv.
Amikor beszéltem vele a csávó rögtön lefikázta a Kínai cuccot, azt mondta, hogy nem tart tovább 50-60 ezernél. Azt mondtam, hogy a gyárira is ilyeneket mondanak. Azt viszont nem mondta meg a tag, hogy ezeket ki-kik gyártják. Szerintem egy nagy kamu az egész, mert ha jó, akkor mi a francot titkolózik a rigó?
A részemről teljesen biztos vagyok benne, hogy vagy ő sem tudja, hogy eredetileg mi ez, vagy kínai a cumó. Szerintem kamu a cucc, azért a titkolózás. "Csak szervizeknek ajánlom fel, mert ők tudnak garanciát adni az árura" ezt mondta.
Mondtam, hogy ahol én érdeklődtem kapcsoló szelep után (renault , ford, suzuki szalonokban) a "szakember a száját tátotta, mert ő még nem is hallott ilyenekről" ! Akkor most ki mond igazat ?
" Ennek az alkatrésznek a cseréjéhez szakember kell " ! Mondta a fazon ! A román videon is szaki végzi a cserét a porban a járdaszélén ?!
Nekem kiszereléssel, tisztítással, cserével, összeszereléssel nem tart tovább 3/4 óránál.
Ata és hogy oldottad meg hogy a üzemanyag melegitve legyen hogy ne a hideg üzemanyagot kapja a szivattyú hanem az elö melegitet gátolajat keljen neki továbitani?
Ezt a megoldást én nem biztos,hogy megcsinálnám.Ott így már megváltoznak az áramlási paraméterek.Ez csak az én véleményem,attól még jó is lehet.Amit mi csinálunk,azt a gyár már így alkalmazza az újabb típusoknál.Megane 3. Kangoo,stb.
Egy cső betáp a tanktól,egy szőrt elmenő a magasnyomásúhoz.A másik két cső lehúzva és áthidalva,a szűrőn a két szabad csöcs ledugózva.Később a két áthidalt résolaj csövet szétkötöttem,és egy cső megy direktbe a tankfele menőbe. A venturinál minden marad a gyári bekötés szerint,ott most nincs piszkálva semmi.
Semmi különös oka nem volt. Az egyik el van törve,a másikon nem gyári cső volt valamiért és ott is a levegőre panaszkodtak. Veszek nektek a bontóban ha van rá igény.
A 62614 Ata61 hozzászólásában feltett képeket, balról a harmadik képen jól látszik a venturi szelep a résolajat fogadja a porlasztóktól. Innen folyik tovább a gázolaj a szűrőbe, konkrétan a piros csöcsbe.
Nekem mikor reggel beinditom akkor kb 25-30 másodpercig van hogy zavaros egy kiscsit a résolaj utána kisimul és nincs buborék.Ez a szelep nem tudom mejik lehet jó lenne látni valami képet rolla.
Jó lenne megtudni hogy a rail nyomást nem változtasa-e meg igy hogy kifurta azt a szelepet .Mert én értem hogy ez a résolaj csak hogy nem lehet-e valami köze hozzá.
Hát le fényképezhetted volna mejik az a szelep.Amugy nagyon vigyáz mit csinálsz a résolajnak igen nagy szerepe van a befecskendezöknél.Én egy valamivel küzdöttem nagyon mindig buborékos gázolajat szivot be a szivattyu.ÉS egyszerüen nem tudtam rá jönni miért.És most végül beraktam a visszacsapo szelepet a tankba visszafolyó ágba igy elfogadhato kisimult a motor járása stb .CSAK TUDNÁM MEJIK AZ A VENTURI SZELEP?Kivetted mielöt átfurtad?
Jó lenne ha csak egyszer legaláb a banda összejönne egy olyan helyen ahol mindenki nyugotan megtudná az átalakitásokat mutatni vagy elbeszélgetni tanácsokrol tapasztalatokrol persze egy olyan helyszint kellene ahova mindenki eltud jutni ne az legyen. Hogy az egyik 200-km ert megy a másik 40-et.Szerintetek meglehet ezt oldani???
Szia Ata figyelj te most egyszerüen csak annyit csináltál hogy neked egy csövön jön az üzemanyag a szüröbe onnan a szivattyúba meg egy csövön a tankba ?????????
Én is elmondanám az én egyszerűbb átalakításomat.A a nagynyomású szivattyún levő venturit fúrtam át hosszában 2,0 mm-es fúróval ,igy a vák uumot lecsökkentettem 0,1 bar-ra. Eredetileg 0,5 bar volt alapjáraton és ezért szivott be levegőt.Az injektoroktól szerintem nem kell elszívni a résolajat.Így megmarad az olaj melegítés a szűrőben,mert az olaj legyen meleg minnél hamarabb.Remélem érthető az elgondolásom.
Első kép:itt még eredeti a résolaj cső szűrő felé,az elmenő tank felé és a szűrőbe menő át van hidalva.
Második,harmadik kép: már csak egy cső megy szivattyútól közvetlen bekötve tankhoz menőbe,így nem kel áthidalni a két(csövet) csatlakozót.
Negyedik kép:itt látni,hogy már nincs ott az áthidalt csatlakozók,csövek.Nagyon útban volt ott,meg így egyszerűbb is.Látni a két ledugózott csöcsöt,egyik légtelenítő is.
Ötös kép:Ez a szivattyúba bemenő ág csatija, valamilyen szeleppel.Ha jól megnézitek,azt elforgatni nem lehet.Ezt kéne kideríteni,hogy mit funkcionál.Vagy légtelenítő,vagy lezárja a szelepet így leszedéskor nem levegősödik?
Hatos,hetes kép:Régi szűrőből kivágtam a felfogató részt,ez kerül rá az új kétcsöcsű fémszűrőre.Így az frankon megy az eredeti tartóba.Már nagyon jól alakul az átalakítás.Olyan lesz mint az MIII-as rendszere:)
Tudom drágább, de ezzel tényleg beleláttok a gép lelkébe...
Két márkához enged softvert letölteni ingyen és bérmentve. Nagyon durva... decire pontosan megmondja mennyi üa. van a tankban, hány fokos a go. hőmérséklete, rail nyomást tud stb.,stb., nagyon szeretem.
"Viszont a mérnököknek az nem tűnt fel, hogy a kopás "lassítása" érdekében nem kellene a két rovátkát kihagyni?" De, feltűnt... Annak idején a műszaki főiskolán terveztem gépalkatrészeket (nem autóhoz). A terveimet nem fogadták el. Mikor rákérdeztem, akkor azt mondták, hogy ez az alkatrész 100 évig sem romlana el, akkor meg ki fog újat venni? El tudom képzelni, hogy azok a mérnökök, akiket az autógyárak alkalmaznak, már egy adott élettartamra tervezik az alkatrészeket. Pedig tudnának jobbat is, de nem azért kapják a fizetésüket.
Nagyon sok minden lemaradt és elmaradt az ember,ha jó a társaság hirtelen és mindet akar egyszerre. Én legalább is így gondolom. Eltudom képzelni, hogy ha egyszer összejönnénk, mindenki egyszerre akar majd beszélni. Ez így van jól, attól
leszünk okosabbak és tapasztaltabbak, ha mástól is elfogadjuk az ötleteit.
A műanyag könyökkel kapcsolatban, vannak autósboltok ahol lehet kapni, én is kerestem már, de pl a TRIÁSZ-nál
( gondolom, hogy ismered az üzletet) kerestem és mostanában nem tartanak. Biztosan keresi más is.
Az Email címedre át küldtem, de itt is leírom, hogy Pesten hol kapható nagyon baráti áron. Ez ugyan víz vezetésére
szolgál, de szerintem az üzemanyagokat is bírja.
hydrolight Kft 1161 Budapest Csömöri út 153. Tel: 20 991 0662 1 707 0232 8.30-15.30 ig tart nyitva.
mikrocsö-könyök 4 mm 49 Ft/ db 3 bar nyomásig
mikrocső 4x7 mm 99 Ft/méter (gumicső) ez az ablakmosóhoz is jó !
Szerintem csak annyi szerepe van, hogy ne törjön meg a cső. Gondolom, hogy a tervezőknek ki vannak adva bizonyos alapelvek, és ilyen is benne lehet, hogy ilyen kis átmérőjű csőnél ha ilyen mértékű törés van, akkor az olcsóbb megoldás a könyök, semmint egy méretre gyártott és hajlított cső, ami később is tartja a formáját.
Maguk a csövek is rohadtul meg vannak keményedve, szerintem nem voltak ennyire ridegek újkorukban.
Mindenki másnak köszönöm a segítséget, azt nem gondoltam volna, hogy ez végül is nem kurrens cikk, hanem normál ker. áru. :)
Ránézek a helyi autósboltra is, hogy van-e ilyen, és ha igen mennyiért vesztegetik.
Suhanórozsda: majd egyeztetünk, remélem a kici kínai mielőbb feladja a cuccot, bár náluk még ünnep volt a héten, de ezeknél 7 napból áll a hét :)
Láttam én is és azokon van valami fekete bevonat is. Az ára lényegesen kedvezőbb mint a Román cuccoké, de meggyőződésem, hogy ők is onnan szerzik be. Van nekem barátom, kiválóan tud románul és felhívtunk egy ottani hirdetőt
és ő is azt mondta, hogy bevonattal készült az áru és Kínából származik. Vannak akik nem hazudnak és megmondják az
igazat. A román árak a duplája mint a kínai és a fele mint a magyar.
Nekem nincs gondom a géppel, de ha meglesznek, valószínű, hogy mind a négyet lecserélem, a többit résolajmérés után
azt értékeket feljegyezve "C" vágányra teszem, persze előtte szépen leápolom.
Így gondoltam én is. Viszont a mérnököknek az nem tűnt fel, hogy a kopás "lassítása" érdekében nem kellene a két rovátkát kihagyni? Valamint az alján lévő ovális visszavezető bemarás másik oldalán lévő lyukat talán nem kellett volna olyan "nagyra" fúrni? Ezeket a kopásokat lehet talán késleltetni az általad már korábban említett 2T motorolajjal.
Mindkét oldalát lefotóztam az alkatrésznek és megpróbáltam megjeleníteni, hogy milyen vékony furatokon préselik át a gázolajat, mire elérik az üzemi nyomást.
Az említett szelepszár is a gázolaj áramlása miatt is kopik. Ez a gomba formájú alkatrész kb. 0.2 mm tud mozdulni felfelé, mégpedig az olajnyomás hatására. ( ez is már lehet kopott alkatrész eredmény ) Mikroval mértem meg, mert szemmel is jól látszik, hogy a szeleptömb felső síkja alatt ül és a nyomó rugó tartja a helyén nyugalmi állapotban, amíg a nyomás meg nem emeli. Működés közben ott eszméletlen sebességgel áramlik a folyadék. Ezt az alkatrészt nem elég gyorsacélból legyártani, ehhez sokkal keményebb anyag kellene.
Köszönöm, ismét tudtál segíteni, bíztam benne, hogy te érted a mechanizmusát az alkatrésznek.
Az első képen látható szelep szára szokott elkopni. A száron található bemarásoknál látszódik (különösen egy újhoz képest), hogy le van gömbölyödve a bemarásoknál és el van vékonyodba szelepszár a kopástól. Igazából ez az oka a magas résolajnak.
Szerintem a meleg gázolajra azért van szükség, mert a fém hőtágulásának szerepe van a tömítettség elérésében. Nem véletlen, hogy 60 C fokos motornál kell a résolajveszteséget mérni.
Még az első Talibánomnál az említett rönyós barátom első kérdése az volt ( a zajos porlasztókkal kapcsolatban ), hogy
meleg motornál is csattognak ? Összegezve ! Jó a meleg gázolaj !
A meleg gázolaj nem lehet kérdés szerintem szükség van rá. Az ecu a befecskendezés milyenségét több adatból teszi össze, és közöttük van a gázolaj hőmérséklete is.
Az általad javasolt átalakítással ( résolaj vissza a visszafolyóba) igazából nem sok múlik a gázolaj hőmérsékletét illetően, mert kis mennyiség, az ami nem vesz részt a szűrő melegítésében ( a nagynyomású visszafolyója elvileg melegíti, MÉG).
Ha az idő engedi jövő héten szűrőcsere és egy kis átalakítás még, hozzá. Majd beszámolok. Üdv.
Keressed vissza azokat a képeket, amiket én tettem fel az én átalakításomról.
Azokon látható, hogy a magasnyomású szivattyúból a visszatérő vezetéket a szűrő felé én még egy "előszűrővel" megtoldottam. Az egy mezei benzinszűrő.
Napok óta kísérletezek vele, hogy kell-e a meleg gázolaj, vagy nem ?
Most, sokadik alkalommal a visszatérő PVC csövet egy csőszigetelőbe raktam be és közvetlen a meleg víz csővel fogattam össze. A porlasztók még halkabbak lettek, tehát ezúton tudatom mindenkivel, hogy a melegre szüksége van a rendszernek.
Próbálta a mérnök is ezt a hiányosságot megoldani, de neki a résolaj keveredésben látszott a jó megoldás, viszont a levegő-
Sok visszakeresés után sem találtam meg a választ, pedig tudom, hogy volt!
Az index kapcsoló ciripelésére mi volt a megoldás?Ugye "gyári" ha csak "gyengéden" kapcsolok akkor közben egyet cirpanik de most a középső állásban is random néha el kezdi a ciripelést, akkor meg mozgatom és abba hagyja!Tervezem, hogy holnap szét szedem a kormány burkolatot és meg kontaktozom a kapcsolót!Ha tudnátok tanácsot adni mit tehetnék még vagy mi volt a megoldás ez ügyben akkor azt meg köszönném!
És itt a továbbfejlesztés elengedhetetlen alkatrészei előre legyártva.Ezek a szűrő átalakításához kellenek.
Bal első:ezt vágtam ki a régi szűrőből,ebbe volt a góljós szelep.A lehúzott 2 db cső ezzel lesz ősze kötve,ugyan úgy mintha a szűrőn volna.
Középső:Űza csatlakozó ledugózva az egyik lehúzott résolaj cső helyére.
Jobb szélső:másik lehúzott cső helyére,csak ez nincs ledugózva,hanem egy kerékszelep van beépítve.Na erre azért van szükség,hogy a kézi pumpával lehessen légteleníteni ha kel.Ezért nem jó megoldás a két üres csöcsöt csak áthidalni.Ha jó idő lesz,megkezdem az átalakítást.Az csak egyperces meló lesz,mert csak rá kel dugdosni a csöveket,viszont a hozzáférés végett le kel szedni kereket,meg a doblemezt,és úgy is elég szívatós.
Itt a tegnapi szerelésről a képek.Szépen látszik,hogy mennyi levegő van a rendszerben járó motornál.
Ma mentem 100+100 km-ert,és teljesen légmentes lett a rendszer,Semelyik csőben sem jelentkezik a legkisebb formában sem.Tehát kiürült a szűrőből,és a rendszerből is.A motor fülre szebben jár,ki van simulva.Ennek örömére tovább lépek az újításban.A csövek rögzítését nem kritizálni,mert csak ideiglenes(teszt) megoldás,szét lesz szedve.
Most nézem, 30000 Ft-ért árulnak csak bal oldali Hella búrát. Az a jobbossal 60 ezer. Lehet jobban járok, ha felpolíroztatom a 4 Hella lámpatestem, és eladom belőle az egyiket 50000Ft-ért. :D
Volt egy fórumtárs, aki anno gyári Hella lámpatestet kinált 15000Ft-ért, ha a mattult Hella lámpatesteket megkapta cserébe! Nem tudjátok ki volt az? Lenne 4 gyári Hella lámpatestem (mattultak) 1 pár Hella (nem mattult) lámpatestért cserébe!
Köszönöm Neked is a segítséget és az infókat. Félre ne értsd, nem akarlak megbántani de egy kicsit félreértetted. A 13 éve nem volt hozzányúlva azért ez nem igaz. Ezt csak arra mondtam, hogy még a gyári dob van rajta. Tavaly nov. környékén volt is elég nagy volumenű fékfelújítás, rendszeresen karban van tartva. Ettől eltekintve van ez a riszálós tulajdonsága. Hátul,nem elől.Visszavittem, hogy csálén áll meg satuféknél, mértek fékhatást, az eredmény jó lett. Műszakin átmenne. Ennyi.
Rákérdeztem ma a clio3 ra hogy pontosak legyenek az adatok,2011es évjárat most 300 ezer van benne,230 ezernél hátsokerékcsapágy csere és elöl ami szükséges volt a müszakira,szigoruan betartották a 30 ezer olajcserét elf 5w40 el,csak shell gázolajjal amit legtöbbször a tesconál tankolt a legolcsobbat,ennyi semmi más meghibásodás,autopályán 140 et tartva haladt,jelenleg a fönök felesége használja gond nélkül, a melosok clio4 et kaptak tavaly, ami itt van még nincs egy éves és 60 ezer van benne,lehet hogy a 100 meglesz egy éves korára,
TRW , LUCAS a gyári cucc a Talibánban, legalábbis én ezekkel találkoztam.
Vannak után gyártottak is jó árban, nem kell félni tőlük. A beépítés előtt én mindig kinyomom, de óvatosan először az egyik, majd a másik dugattyút és fékzsírral átkenem (ATE). Ha az nincs, jó a teflonos vagy teflonmentes szilikon zsír is.
A hollanderhet (merev cső) rézpasztát használok, hogy a következő alkalommal könnyebben szét tudjam szerelni.
13 éve nem volt úgy mondjam hozzányúlva, hát az nem igazán jó ötlet, a fék és a kormányzás nem játék !
A himbálózásnak több oka is lehet, lengéscsillapítók, szilentek kopottsága stb. Ringatózik a vas mint egy hajó !
A hátsó dob szabályozásánál én a szélét egy kicsit leesztergáltatom, mert könnyebb levenni, nem kell feszegetni,
hogy átkínozza az ember azon a vállon, ami a használatból eredően kopás által keletkezik.
Felfüggesztést még nem néztem. Mindenesetre utánanézek azoknak amit mondtál....ha jobb idő lesz. Megmondom őszintén még főfékhengerre is gondoltam. Mikor megvettem (vadonat újonnan) a kocsit úgy fogtak a fékek, hogy alig értem a pedálhoz, azt majdnem satufék. Igaz akkor egy kockaLadából ültem át ebbe, és lehet azért volt ilyen. Most azért jobban oda kell neki lépni. Vagy csak hozzászoktam.
Tudja valaki,hogy gyárilag milyen márkájú fékalkatrészekkel van szerelve a Thalia. (2003/dCi)?
Olyanokra gondolok,mint első betét/hátsó pofa/dob/tárcsa.
Amúgy olyan gondom van vele,hogy ha nyomok egy satuféket, a seggit kicsapja jobbra. Szóval keresztbe fordul. Fékpadon mérve jó (ott voltam, előttem csinálták, bár a leng.csillapító mérés után már ebben sem hiszek).
Meg azt sem tudom,hogy most elöl fog - a hátulja nem (annyira), vagy fordítva, hogy az eleje nem fog és a hátulja igen. Hozzáteszem a dob hátul még az amit a gyárban 13 évvel ezelőtt felraktak. Nem volt még felszabályozva. Természetesen tárcsa és betét már többször is volt cserélve. A másik amit nem tudok hova tenni az az,hogy ha megállok (normálisan fékezve, nem satuzva) és lelépek a fékpedálról akkor a belső tükörben látom mozogni oldalirányban a mögöttem lévő dolgokat. Tudom röhejesen hangzik,mondom máshogy..... Mintha valaki oldalról meglökné a kocsi seggét. Remélem értitek, hogy mit akarok mondani. Alapvetően meg lehet vele állni,de szerintem nincs minden rendbe........
Régen írtam már ide a fórumra és már egy ideje nem is olvasom rendszeresen, 5 + 9 év Tháliázás utánmár ritkán futok bele új dologba. :-)
Két dolog miatt írok most, az egyik, hogy sebességváltó olajcseréből megmaradt 1 liter bontatlan Elf sebváltóolaj, ha valakit érdekel szívesen átadom, mondjuk 1200 Ft-ért, Budapesti átvétellel.
A másik, hogy hamarosan megválnék igen kedvelt Tháliámtól, a márkánál maradok, de átnyergelek egy Fluance-ra.
Azt kívánom mindenkinek ( és persze magamnak ), hogy csak annyi baja legyel az autójával mint nekem volt a két benzines ( egy 8 és egy 16 szelepes ) autómmal.
Bejártuk együtt fél európát ( igaz csak a nyugati felének felét ) és az elhíresült gyujtótrafókon kívül csak kopó alkatrészeket kellett cserélni.
Maximálisan elégedett voltam mindkét autómmal, igaz meg is kapták tőlem a rendszeres és korrekt szervizelést.
Úgy hogy búcsúzom a tőletek, többségében igazán jó kis társaság jött össze, az elején sokat tanultam az autóval kapcsolatban.
Még lehet, hogy jelentkezem mert van még tetőrúd ( olasz, nem gyári ), meg négy felnire szerelt 1 szezont futott Dunlop téli gumi garnitúra is, valszeg azok is eladók lesznek.
Ha valakit érdekel az olaj ide írhat: black11kukacfreemailponthu
Ha már a világításnál tartunk... A sötétben 10-ből legalább 2 autónak csak az egyik tompított fényszórója világít. Ez most valami új divat, vagy előírás? Szóljatok, mert akkor nekem is tennem kell valamit, hogy csak az egyik tompított világítson! :-) Azt nem hiszem, hogy a sorban álldogálva az előtte álló hátulján ezt nem veszi észre, de akár a nem kivilágított országúton is könnyű észrevenni.
Ez azért van, mert a DRL-nek 2 féle bekötési módja engedélyezett! Van az alap, amikor a helyzetjelző feljapcsolásakor ki kell kapcsolnia a DRL-nek! Van a másik engedélyezett módszer, amikor a nappali menetfénynek van egy úgynevezett dimmerelő funkciója. Ebben az esetben a helyzetjelző felkapcsolásakor a nappali menetfény csak fél fényerővel fog világítani. Ilyenkor a nappali menetfény váltja ki a helyzetjelzőt. A lámpatestben lévő helyzetjwő izzóját ebben az esetben el is kell távolítani! Így fordulhat elő, hogy világít a nappali menetfény is és a tompított is, mivel a nappali menetfény lett a helyzetjelző. Ez a 2 bekötési módszer a szabályos és engedélyezett. Az, hogy világít a tompított is, a helyzetjelző is, és a nappali menetfény is, nem engedélyezett bekötési mód, tehát szabálytalan is! Remélem sikerült magyarázatot adnom a problémára! :-)
Ha a hátsó szélvédőt 10 éve kivettétek, akkor ott kell keresni a hibát a beázás okát.
A csere alkalmával ott ahol én régebben dolgoztam, kaptunk az üveggel együtt egy ragasztó szettet. (neked nem kellett üveg)
Ha a régi üveget rakja vissza az ember azt nagyon meg kell tisztítani. A régi ragasztót el kell távolítani, ezt egy levágott spaklival csináltuk, ami olyan élesre ki volt fenve mint a borotva. Evvel finoman és tökéletesen le lehetett tolni a régi ragasztó maradványokat. Ugyan ezt a műveletet a szélvédő falcán is el kell végezni. Utána zsírtalanítás, aztán egy pamaccsal fekete ragasztó alapozó következett. Ezeket a műveleteket az üveg és karosszéria felületeken is el kell végezni.
Aztán jött a ragasztó! Mindig a karosszéria falcára hordjuk fel és egy szép "magas" hegycsúcs formájú legyen.
Aztán az üveget kell behelyezni, tapadó korongos szerszámmal érdemes. Kicsit nyitott tenyérrel megnyomkodni, nem eltörni.
Ha a ragasztó gyors, akkor érdemes mozogni a munkával. Ezeket a technológiai lépéseket betartva, évekig nem fog a ragasztó elengedni és nem lesz beázás sem. A te helyzetedben szerintem az lehet, hogy a ragasztó elengedett valahol és ott ázik be az autó. Nem kell az eső, másszál be az autóba és valaki locsolja (nem kell erős sugár) az autót kívülről és figyelni kell, hogy hol folyik be a víz.
Ez természetesen jó tanács, nem kioktatás, ha így van a munka elvégezve, minden jó lesz, különben marad a kellemetlen beázás.
:) Köszi a válaszodat! Sokat gondolkodtam rajta, hogy ha nem gyári akkor kinek kelhetett ez a megoldás :) Elfogadom, menetfény, oké. A rablást viszont sajnálom:)
A bal oldalon a fejtámla előtt foltos az ülés része. Ma benyúltam és vizes volt. Honnan kerülhet oda víz? A hátsó szélvédő ki volt véve 10 éve, de csak nagy esők idején látszik. Mintha a háttámlán folyna le, de honnan?
2,5 bar az annyi nyomás, mint a vezetékes ivóvíz hálózatban van. Ha a visszafolyóba kötött résolaj részben is meg volna ez a nyomás nem maradnának rajta a T-n bilincs nélkül a műa. csövek. Valahonnan a nyomás már az első próba után szétnyomta volna a rendszert valahol.
Bocsi egy kicsit bekavartunk két tipus kezd összekeveredni de Rozsdás ötletét felhasználja a megane klub is ezért keresztbe beszélünk kinek milyen ötlete van :)
Bocsi de akkora káosz van már a nyomásokban hogy szédül az ember.
A nagynyomású részben alapjáraton jó a 230 bar, a kisnyomású részben nincs nyomás mert a szivattyú szív, a tháliában, dizelben nincs üzemanyagszivattyú, így nincs ami nyomást állítana elő. Csak a légtelenítés a fontos és akkor jön az üzemanyag. Lehet, hogy az újakban van de a régiben nincs.
Benzinesnél olvastam 2.5 bar kisnyomású kör nyomásról, ennyit tud az üzemanyagszivattyú.
Nem tudom miért de nekem megvolt a rendszerbe a 230-bar folyamatos nyomás alapjáraton.Viszont vallamiért nem akart egyenletesen járni a motor és tudom hogy három befecskendezönél megnöt a résolaj mivel amugy indul és megyis nem tulajdonitotam neki nagy jelentöséget.Viszont a betápnál a gázolajszürötöl levegö buborékos gázolaj ment a szivattyuba.Addig kisérleteztem vele hogy ami viszatérö cső megy a tankhoz abba a csőbe közvetlen a gázolajszürő közelébe beraktam egy visszacsapo szelepet és lás csodát megszünt a buborék.És még csak azt sem mondhatom hogy valami rossz gázolajszürö van fent mert Delphit vettem bele.Érdekes dolgok ezek.Én saját magam rájöttem hogy nem minden van ugy ahogy a gyár irja és nem minden van ugy ahogy a szerelök nagy szakemberek mondják.
Reggel pöccre indult az autó, azaz nincs tömítetlenség.
Véleményem szerint ha itt 2,5 bar nyomás lenne, akkor egyrészt, amikor a csövet elvágja az ember, akkor spriccelni kellene a gázolajnak.
Ami biztos, hogy a résolaj felől nincs nagy nyomás, hiszen a résolaj mérés is lehetetlen lenne, a másik oldalról meg nem változik meg a fizikája az áramlásnak...
Más: Megrendeltem a cuccosokat, ha lesz követési szám, akkor küldöm. Küldök emailt mindenesetre.
Köszönöm a válaszodat, első hátsó is. Engem megmondom őszintén zavar, mert ne az autó döntse el hogy mikor kapcsolom fel a világítást. 1 kattintás után helyzetjelzőre vált. 2 fordítás tompított. Tehát a tény az, hogy nincs olyan hogy nem világít valami:)
2010-es típusú Thaliamon, amikor a gyújtást ráadom, indítom a motort, akkor a "0" álláson lévő helyzetjelző tompított fényszóró égni kezd. Ez már gyárilag ilyen? Hallottam róla, hogy már gyújtáskor felkapcsolódik a lámpa bizonyos autóknál, de ennél is?. Most vettem így nem tudom mi a törvényszerű. Egy kis választ szívesen fogadnék. Köszi.
A 2006 elöttieknél müanyagházas szürö van,utána fémházas,tegnap Norci szétvágott egyett és lefotozta,megmérte a buvárcsö hosszát is, ezen a szelep felül kivehetö nem golyos hanem bimetál lapka zárja a furatokat,nem biztos hogy ez a szivattyu értékelné a régi fajta szüröt,ez egy csapda jelenleg :)
Sajnos nem ismerem az M2 üzemanyag ellátó rendszer működését, de az általad leírt 2,5 bar nyomás a rendszerben eléggé érdekes. Lehet, hogy a mérnökök egy teljesen más működtetési rendszert találtak i az M2-höz?
Tegnap megemlítettem Anonymusnak, hogy ti nem tudtok a kézi pumpával szivattyúzni, ha jár a motor !? Ezt sem értem !
Ahhoz, hogy tudjak mondani valamit, körbe kellene szaglászni a Megane rendszerét.
A fémházas szűrő amiről írsz, csak a Dacia-ét ismerem, már szedtem szét ilyet. Ez olyan mint az M2 szűrő ?
A búvár csővel kapcsolatban ! Már szedtél ilyen szűrőt szét és láttad a búvárcsövet ? Nem lehet ezt a szűrőt műanyagházasra lecserélni ?
Viszont megkérdezem töled hogy a résolajcsövet belekötötted a visszafolyoba a tank felé,ellenörizted e hogy a tank felé szabadon van áramlás vagy esetleg a csöben talán a tanknál van egy nyomástarto szelep.Most olvatam delphi leirást miszerint a rendszerben 2,5 bar nyomás van, ebben benne van a szivattyu és a szürö is,de az a kérdés hogy a szürönél valosul meg a nyomástartás vagy a tankig a hosszu csöben is annyi? H.Zolit is megkértem ellenörizze. A fémdobozos ujabb szürök amik az m2 nél vannak nem engednek áramlást a tank irányába hideg idöben,a szürö és a szivattyu között keringtet, a szükséges potlást engedi csak be a tankbol,jo de akkor hova kerül a szüröböl a felhalmozodott levegö ha csak rövid távokat megyek hideg gázolajjal? Ezekben a szürökben mély buvárcsö van tehát sok levegönek kell összegyülnie a szüröben mire az visszajut a körfogásba a szivattyu felé,de az esélye megvan hogy legyen annyi, Norci képei mérései és a delphi leirások alapján jött ez igy össze ez a kérdéstömeg,kézi pumpával nem tudok átnyomni gázolajat a szürön sem a szivattyun ha minden csö a helyén van,tehát a tetjén lévö szelep nagyon lezárja a kijáratot a tank felé
Ezen az okfejtésen már átestünk sokan megértettük, láttam jo pár csapágycserét m2 nél és azt is hogy az uj csapágy alja szélesebb vagyis akkora lett mint a felsö,ellenben az továbbra is megmaradt hogy nincs a csészéknek füle ami elforgás ellen biztositaná ,legalább az egyikre raktak volna de mégsem
Erről írtam korábban ! Az nem lehet igaz, hogy mit törte a fejét a hülye mérnök mire ezt a balgaságot kitalálta.
Meglehet, hogy a keskeny részen olyan volt az olajpumpa által bepréselt olaj veszteség, hogy a felső csapágycsésze alatt
nem volt meg az "igazi" olajfilm képződés. Keskenyebb csapágycsésze, kisebb ellenállás. Ahogy a főtengely körbe forog a csaplyukon keresztül kapja a két csapágycsésze a filmképződéshez elengedhetetlen olajat. Ha nincs meg a csészéknél a megfelelő ellenállás, az egyiknél a mérete miatt könnyebben elszökik az olaj, a másik olajszegény környezetben kényszerül mozogni. Megtörténik a baj , nincs megfelelő olajmennyiség "extrém" kopik a csapágy.
A rönonál megtalálták a megoldást, az also csésze keskenyebb volt régebben mint a felsö,most cserecsapágynál az also is olyan széles mint a felsö és ennyi
Az a helyzet hogy a 106 lovas megane épp a siemens rendszerü,ezek szeretnek csapágyasak lenni, az 1.9 es meg bosch,az a borzalom hogy amig a kisebb autok megkapják a jobb rendszert addig a megane marad a gyengébbnél,érthetelen miért csinálják ezt,imádom a 86 lovas szedánt,nagyon jol megy és hihetetlen jo a fogyasztása kényelmes jol pakolhato eszméletlen fékje van, de ott az ideg mikor hal be az üzemanyagrendszer és a hk csapágy
Terhelésnél, gázadásnál rángat. Ha beállok egy állandó sebességre nem rángat. Néha jobban csinálja, van, hogy alig-alig. Gyertyák újak (Eyquem 2 pólus). Ha a régieket visszarakom (Eyquem 1 pólus), akkor is csinálja. Új gyújtáskábel szett van, azzal is csinálja. Ha a régit visszarakom azzal is. Gyújtótrafó a régi, de volt benne teszt erejéig új is, azzal is csinálta. Taknyosabb időben még van, hogy 3 hengerezik is. Valamelyik befecskendezőszelep kábele lenne megszakadva? De szemmel nem látható. Vagy valamelyik befecskendezőszelep döglődne? Vagy mi a franc lehet? Próbálok egy ideje rájönni, de semmi. Légszűrőház alsó tömítése is leszigetelve, ott nem szívhat falsot. Hibakódot nem tárol. Néha már azon gondolkozom kiviszem valami szántóföldre és felgyújtom!
Szóval, ha valakinek lenne valami ötlete, ne tartsa magában!
Meg szerintem az sem mindegy a motor élettartam szempontjából mekkora súlyt mozgat. Az M2 13 mázsa, az nem kevés egy ilyen pici motornak.
A 82 lovas változatát építették clio2-be és thaliába is. Nem lehet ráismerni a motorra, hogy viszi az autót, kb mintha tollserűt húzna észre sem veszi.
Ösúlyban szerintem van 2-300 kg előny a clio és thalia részére.
Rákérdeztem elf 5w40 sxr olajat kap shell kártyájuk van és leginkább tesconál tankol a legolcsobbat télen nyáron,az évjáratra nem emlékszek de rákérdezek mintha 2006 söt 2008 utáni clio lenne,az biztos hogy semmi gondjuk nincs vele,a clio4 nél van valami fütyülés erre még nem jöttek rá,azt mondja hogy nem érez különbséget a hármashoz képest,nem tünik jobbnak,kombi mindkettö,ha a rönogyár tanult a hibájábol akkor miért lesznek csapágyasak a 2008 söt a 2009 es meganék is,egyszerüen konstrukcios hiba a puhafém csapágy a dizelben,kinlodunk mi eleget ezzel
A kérdésedre azt mondom, hogy a különböző teljesítmények nagyban befolyásolják a motor szerkezeti elemeinek az élettartamát. Ugyan abba a motorba 10-20-30 Le többlet, nem egészséges dolog.
Azt írod, hogy a szomszédod Clio3 -assal közlekedik. (nincs évjárat) Ez a motor már nem az a motor. Ha ez már az újfajta DCi motor az már az Euró 5-ös változat és alapjában egy átdolgozott masina.
Más az üzemanyag ellátó rendszer ( SIEMENS) ami már lényegesen jobb mint a régi. Az is lehet, hogy a kenésen a csapágyazáson is változtattak, okulva a korábbi hibákból. Szóval, ha egyről beszélünk akkor ez jobb, mint a régi.
A 30 ezer és a 300 ezer csak akkor elfogadható, ha a jármű állandóan hosszú utakat jár, esetleg külföldezik, ahol jobb minőségű a gázolaj vagy itthon az ÖMV-nél van kártyájuk. Érdekelne a motorolaj, amit a szervizben használnak. (márka , osztály ) Biztos, hogy ezen is változtattak már.
Azt állítom még egyszer, hogy a Megane alul méretezett, gyenge csapágyazású motor. Az anyagminőség is lehet hibás a dologban.
Bocs hogy ideirok de a másikba ritkán jössz,nem tudom mennyire hasonlo a clio3 és a thalia dci motorja de van a házunkban egy clio3 céges igaz egysoförös amelyik kizárolag 30 ezrenként volt olajcserén,jelenleg 300 ezernél jár és minden eredeti a motoron a kopo cserélendöket leszámitva,akár a szervizkönyvét is meg tudom szerezni,most clio4 van és az is 30 ezrenként megy szervizbe,egy éves és most van benne 60 ezer, a héten szervizelték.
Na itt jön a neba..meg határasete hogy akkor a megane miért lesz hk csapágyas 20 ezres olajcserével is ha ezzekel nincs ilyen gond?
Amikor a németek a PD TDI motorokat "feltalálták" kérték az üzemanyag gyártókat a kén csökkentésére, mert nem használ a motornak. Akkor az volt a terv, hogy teljesen kivonják a ként, de nagyon drága folyamat és felhagytak vele.
Az eltelt évek bebizonyították, hogy a PD rendszer sebezhető, életképtelen, drága, sok a hiba, speciális olajat igényel stb.
Ezért ők is visszatértek a CR megoldáshoz. A PD rendszert ők szabadalmaztatták és levédték, mint német találmányt és ezért
sehol nem lehetett gyártani. Ez nem volt rossz rendszer, csak bitang drága, ha mindent összevetünk.
Valaki vett már közületek új Renault Thalia dízelt, gyárilag kék színű üzemanyaggal van feltöltve, így jön a törököktől. Kénmentes.
Valamikor itt is lehetett kapni, aztán eltűnt a piacról. AGIP kutakon láttam ezt a gázolajat, de igen drága volt.
De, igen benne van, a Totalcar - Magazin "húsz legrosszabb motor" : ezeket kerülje ! Szégyenkezni nekünk nem kell,
korábban a fiam azt mondta, hogy már régen nem tesztelik a gyárak az autókat. A vevő a tesztvezető, ha érkeznek a panaszok és a negatív visszajelzések aszerint orvosolják őket. Sok autó kerül visszahívásra problémák miatt.
Érdemes elolvasni a cikket, mert borzalmas dilettáns hibákat vétenek a mérnökök.
Holnap jön hozzám Anonymus, remélem ráér majd dumálni, mert én szeretek a műszaki dolgokról beszélgetni.
A résolaj visszafolyásról annyit, hogy nekem az első Talibán DCI-vel volt sok problémám még 2003-ban.
A Renault Hungaria zokszó nélkül tette be a porlasztókat, nevezetesen 10db-ot. Ez még a kezdetek elején volt. Ma már nem
lennének ennyire "barátságosak" , de akkor még ők sem tudták, hogy mi a pálya. Ezek a beavatkozások még természetesen gariba mentek. Akkoriban bejártam szervizekbe és próbáltam érdeklődni, hogy mi a baj ezekkel a gépekkel. Ők sem tudták és akkor én elkezdtem a gázolajat itthon ( kannába vettem, de benzinkúton!) megszűrni és lőn csoda, a gázolaj piszkos volt, de nem kicsit. Volt szemcsésedés is, de ez ellen nem tudtam és ma sem tudom a megoldást. Ha kicseréli az ember a másik is
elkezdi és ennek nincs vége. Szerintem menni kell vele amíg meg áll. Aztán kell rákölteni. Késleltetni lehet a dolgot, de idő
kérdése és bedobja a törülközőt. 2-T olaj, SPURI stb, vannak ötletek, kinek mi tetszik.
Akkoriban a kapcsolószelepre még senki nem gondolt.
Ilyen mérőrendszerem van nekem is, de én 50 cm csövet tettem fel 4 darabot.
A 35 ml szerintem a két periódus összeadott futtatásának a mértéke.
Ezeknek az autóknak a kénmentes gázolajjal kéne használni, de a MOL ezt nem gyártja, viszont nyugaton ezek a gépek bőven
elmennek több 100 ezer kilométert, mert a kén nagy része kivan vonva a gázolajból. A kén szemcsés, szilárd halmazállapotú
anyag, amit ezek a finom rendszerek nem szeretnek. Mellesleg igen erősen rákkeltő anyag, elégett állapotban KÉN-DIOXID.
Örülök, hogy elégedett vagy, tudasd a Megane-s fiúkkal is a "másik oldalon".
A BEFECSKENDEZŐSZELEPEK TÖMÍTETTSÉGÉNEK ELLENŐRZÉSE Az SC004 "Nagynyomású rendszer tömítettségének ellenőrzése" lehetővé teszi a befecskendezőszelepek résveszteségének ellenőrzését is, annak kiderítése érdekében, hogy egy vagy több befecskendezőszelepen vane belső szivárgás. Ez az ellenőrzés csak akkor lehetséges, ha a motor hőmérséklete 60 ° ° ° °C feletti. Kösse le a négy befecskendezőszelep visszavezetőcsövét. Csatlakoztasson négy 20 cm hosszú gumicsövet a visszafolyócsövek helyére. Helyezze a gumicsövek végét mérőedénybe. Indítsa el a motort, majd hagyja járni 2 percig alapjáraton. Hajtsa végre az SC004 "Nagynyomású rendszer tömítettségének ellenőrzése" parancsot. A motor automatikusan négy gyorsításból álló ciklust végez 4000 ford/perc-ig. A ciklus végeztével indítsa el mégegyszer, hogy pontosan meghatározható legyen minden egyes befecskendezőszelep átfolyási mennyisége. A két ciklus végén mindegyik befecskendezőszelep átfolyási mennyisége 16 ml kell, hogy legyen. Ha valamelyik befecskendezőszelep átfolyási mennyisége több, mint 16 ml, cserélje ki a hibás befecskendezőszelepet.
A 16 ml határértéknek írja de több fórumon is 35 ml-t írnak.
A gyorsítási ciklust Neked kell a lábaddal megoldani, az alapjárat nem probléma elketyeg magától. Ha sok az eltérés egyes porlasztók között a legtöbbet kinyomott problémás. Megane fórumon azt írják ez a módszer nem teljesen ok, mert a fecskenőnek van bizonyos ellenállása olyan edénybe kell engedni a gázolajat amiben légköri nyomás van. ű
Nekem tökéletesen megfelelt a módszer.
Igen, sajnos messze vagyunk egymástól... :(
Első tapasztalatok a résolaj elvezetésről: hát ez a motor ilyen finoman még nem járt mióta nálam van az autó :))), köszönöm a tippet. A rendszer marad így...
A kollégák tudományos megközelítése kicsit érdektelen a számomra (ezért elnézést kérek, nem akarok senkit megbántani).
Nekem van egy nagy fiam aki gépészmérnök és igen sokat beszélgetünk az autós témákról. Ő nem itt él,hanem külföldön, de nem innen került oda. Az autógyártásban dolgozik ő is, konkrétan tervező mérnök. Sok dologban van, némelyekben nincs egyetértés köztünk, de abban egy véleményen vagyunk, hogy a mai autógyártás kizárólag pénz kérdése. Mindenhol csak a spórolás a fő szempont.
A költségek csökkentése a minőség rovására fog menni ! Szoktam szemezgetni a NETEN a különböző TESZT és egyéb oldalakon, és számomra döbbenetes az a tény, hogy a mai "legrosszabb húsz motor" közül soknak a vezérműlánc szakadás a leggyengébb láncszem. Nyakláncokat építenek be a motorokba, hogy ebben mi a ráció, na azt végkép nem értem. Szakadnak és kifizethetetlen károkat okoznak. Szóval eltértem az alap gondolattól, az a lényeg, hogy a gondos autóját szerető tulajra bízzák a megoldás keresést és megtalálást. Itt van a mi szerepünk és a sufnituning hasznossága bizonyos esetekben.
Senki nem akar nagy pénzeket kiadni, főleg a mai világban, ezért keresem, keressük az ilyen oldalakat. Már többször leírtam, hogy nem értek mindenhez, de van aki nálam jobban tudja és annak a bevált tanácsait érdemes megfontolni és követni, mert olcsóbban megúszhatunk kiadásokat , vagy elkerülhetjük őket.
A rendelésen meg nem kell aggódnod, ha valahol megakadtál segítek, aliexpressen van gyakorlatom, ott nem kell paypal, valamivel több az ár, de ott legtöbbször benne van a szállítási költség is. Fizetéskor egyszerűen megadod a nevet bankkártya számot és a bankod intézi a dodo utalást. Ha nem kapod meg vagy nem megfelelő minőségű lehet reklamálni.
Kétszer fordult elő, hogy nem érkezett meg, mind a kétszer visszautalták a vételárat. Ehhez csak bankkártya kell.
Biztos sokan fanyalognak a kínai gyártás miatt, de mi nem az manapság. Egyébként azok az eladók hamar kikerülnek az értékesítői körből, akik vacakot árulnak. Van tapasztalatom, és jó tapasztalatom van.
A résolajra Te adtad a tippet, a Megane fórumon napokig téma volt, de szerintem lesz is. A kollégák tudományosan is levezették miért jó, miért nem...
A megoldás kicsit útszéli, de ha beválik szépítek rajta. Más az én szűrőm mint a Tiéd, de a Renault is változtatott rajta, egyszerű két kivezetésűeket gyártanak...
Tapasztalat még nincs, annyi, hogy az átlátszó résolajcsövön látszik egy-egy bubi, de nem számottevő, DE AZ MÁR A TANKBA megy vissza. Az ötlet nagyon jó.
A gázolaj hőfokára így majd rámérek, de szerintem nem veszít sokat a résolaj hőmérséklet hiánya miatt (azzal szerencsére jól állok 16ml/porlasztó).
Kiskőrösi vagyok... szerintem nem nagyon járunk egyirányba. Ha bármi segítségre volna szükséged rendelés kapcsán jelezz.
Aliexpress sima regisztráció és tudnak rólad ( email cím, név, szállítási cím) Bankkártya adatokat csak akkor adj meg, ha vásárolsz...
Kiválasztod a terméket ( olyan eladótól aki minél régebbi legyen, és 95% feletti jó visszajelzéssel rendelkezzen, és minél több termék eladását végezte (( felső sorban mindent le tudsz olvasni)).
Fizetés bankkártyával, és utána várakozni.
Alibaba: ugyanúgy regisztráció. Itt kicsit másképp megy... kiválasztod a terméket, felveszed a kapcsolatot az eladóval ( nincs mindig ár írva) az utolsó ár és szállítási költség kapcsán. Itt fizetni Paypallal javasolt van egy kis vásárlói védelem. Várni a terméket, ha megfelel minden. Egyszer rendeltem, teljesen korrekt volt minden. Motor előmelegítő jött így, először csak kérdeztem, belinkelt a csaj egy 3 kw-os-t, mondom ez sok, meg nagy nem fér el sehová, azt mondta keres nekem megfelelőt.
Mondtam ok, úgyse válaszolsz, két nap múlva itt az emil csatolt képekkel, teljesítménnyel, mérettel. Fizetésben megegyeztünk, ( csak paypal), Képet küldött a csomagról nyomon követési kódról. DHL-el küldte 5 egy hét múlva a kezemben volt...
Nulla angol tudással is megy...
Találtam porlasztó kapcsolószelepeket 25 dodo a négy + szállítás ( a fekete (FORD), amiről talán itt esett szó)
Más: résolajat lecsatlakoztattam a szivattyúról:
Résolaj belevezetve a visszatérő ágba:
Venturi ledugózva,
Csatlakozó csődarab levéve,
4 mm-es műa. rácsatlakoztatva a venturira bevezető 90 fokra, később jobban rányomom...
Visszatérő megnyesve,
"T" belenyomva (8-4-8 mm)
Tapasztalat még nincs... , max annyi, hogy levegő nem megy a résolajcsövön, ha levegősödik nem attól van ( nálam ) fémszűrőm van más mint a Tiéd.
Ha ugy megcsinálod az átalakitást,ahogy leírtam akkor visszakötöd a résolajcsőt a venturira.Eredeti állapot visszaállitás,az elvágott tankhoz menő csőbe,ahól most a T-elágazó van betehetsz egy gyenge visszacsapot vagy toldot.
"A nem túl távoli múltban írtam arról, hogy voltam kipufgáz mérésen és semmi eltérést nem tapasztaltunk a dízelnél csak"
Ezek után arra gondoltam,hogy kiszerelem az egész EGR egységet cakli pakli.A két levegőcsövet meg összekötőm egy alúminiúm rúdból esztergált csőre,ami úgy van kiképezve(csővégek)mint az eredeti.
Foglak keresni jövő hét elején telefonon (már rég beírtam a telefonba a számod ;) ), ha neked ez így megfelel, ma fél ötkor keltem és indultunk itthonról, és 9 körül estünk haza, közben pár tonna vasat megmozgattunk :)))
Tudok ilyen vásárlásban segíteni, természetesen, főleg ha Aliexpress, vagy akár Alibaba vagy mint eBay.
A kivágott elemből a szelepet a golyóval(az nem kel) kivettem, majd a szelepfészken levő furatba fúrsz menetet és a kis csavart menetrögzítővel vagy FBS ragasztóval behajt.Szelepfészek vissza helyére,és kész is.ez a legegyszerűbb.Nekem másképp kellett,mert a szűrőfedél(erre figyelj) levágáskor belevágtam a szelepbe,így azt nem tudom felhasználni.Pont ott van a szelep kiálló vége,ahol a fűrészlap vág.Tehát itt csak óvatosan,ne vágj túl mélyen.Máshol lehet,ott nincs semmi útba.Ezért én úgy oldottam meg,hogy a szűrőbetét(nem a ház)alján lévő műanyagnak a közepén van egy kerek rész,azt kivágtam és befaragtam szorosan(pillanatragasztóval) ütközésig a szelepfészek helyére neki a bordáknak.Mögötte kifele maradó kb 3-4 mm-es részt meg feltöltöm FBS ragasztóval.A szűrőn meg a két szabadon maradt csöcsöt ledugózom eredeti csatlakozóval,amit megint csak rá kel nyomni.Szűrőcserénél csak lehúz ,rányom.Ennél egyszerűbben nem tudom elképzelni az átalakítást,minden marad eredeti állapotában.A venturi(szivattyún) csőnél is marad minden.A szűrő fűtés is megoldható ha kel,lehet kapni Ebay-en szűrőre való termosztátos szűrőtakarót.Van 40-60-70 C fokos.
Az Aliexpress az Aibaba "kisker" része, az Alibabán elsősorban nagyker mennyiséget lehet vásárolni, de pl nekem volt olyan tapasztalatom, hogy médilejátszó gyártójával sikerült felvenni a kapcsolatot, és korrekten 1 db-ra is adtak árajánlatot, de a szállítási költség miatt az magasabb volt, mint ugyanezen termék viszonteladójától (Aliexpress) megrendelni.
Szeretnék én is rendelni dolgokat azért kérdeztem, hogy valaki ismerős-e ebbe a menetbe.
Anonymus23, Böszörményi, így őt hamarabb elérem, igen szükségem lenne a segítségedre.
Harsányi Zoltánt ! Köszönöm a segíteni akarást, de nem tudom, hogy te merre laksz, függetlenül jó lenne személyesen is
majd ha javul az idő összejönni.
Anonymus23 írta is, hogy átjönne, mert egy kicsit "felszabadult" lesz és összefuthatunk nálam. A telefonszámomat akkor elmentetted, mert egyszer leírtam, várom a hívásod.
Ata61 !!!
A nem túl távoli múltban írtam arról, hogy voltam kipufgáz mérésen és semmi eltérést nem tapasztaltunk a dízelnél csak
a kipufgáz füstölését mérik ( határon belül volt ). Az EGR szeleppel kapcsolatban volt szó erről, ha emlékszel?
Aliexpressről már soxor, alibabáról egyszer, teljesen korrekt minden, csakhát az ideérkezési időt ki kell várni. Nálam volt ami 1 hét alatt jött meg, de volt olyan is ami 2 hónap alatt sem érkezett ide. Ott visszakaptam a vételárat.
Február 15-ig mulatnak a kínaiak kiszállítás utána lesz...
A verda 12 éves. komoly baja nem volt szerencsére. Ami cserére szorult a kopó alkatrészeken(féktárcsák, dob, betétek, szűrők, szíjak) kívül:EGR szelep, felső holtpont jeladó, generátor, szervómotor. Tankolásnál nem kap semmilyen olajat. 30ezrenként van olajcsere, olajszűrő, gázolajszűrő, légszűrő.
Több mint 100x már, tegnap is jött meg csomag, a héten meg vagy 3 is :)
Tudok segíteni valamit?
Ebben a hónapban valamikor neked alkalmas lenne ha átmennék hozzád? Majd kereslek telón is, csak kicsit, most sűrű volt az élet, munkahelyváltásban vagyok, és lesz pár hét "szabadságom" :)
Azaz, hátsó alsó motortartó bak. Ha átszakadnak a gumik benne, akkor billeg a váltókar gázfröccsnél, gyorsításnál/lassításnál, meg motor indításkor. 2000 ft körül van a kovácsnál szegedről. Max 10 perc a csere. :)
fefe03, kérdezd nagya-t hogy honnan, ő valami 1 rugóért vett után gyártottat, és 2 lemezcsavarral rakta be. Neki is a hátsók kotlottak meg. Azt mondta, hogy a szénkefék kopnak el, s a szénpor nem tud kihullani belőlük vagy mi. Ha lenne kicsi csapágy lehúzója, szét tudta volna borítani, finoman lehúzni a tengelyről a fogaskereket, s akkor meg tudta volna takarítani a belét.
Majd a köv verda az lesz. De nem ez a robotizált ócskaság, amit most a sündéróba kínálnak (hanem mint az új Kalinákban ami van, az tetszik [4 gangos rendes automata], csak a verda kicsi, városi kis autó), nekem az nem pálya. Rendes hidrós 4 gangos. Szeretem ha pörög, mikor húzatom. :) Meg ezektől a 7-8-9-X fokozatúaktól kiráz a hideg. Olvastam is, hogy nyomorék elektronika nem tudta melyik fokozatot váltsa be... kapcsolgat össze vissza, gazdi meg meg hülyül tőle. Elég a 4 gang én mondom, ha nagyon kell, max 6.
Rég jártam itt, ami azt jelenti, hogy jó a gép! Na de most meg adta magát a bal hátsó ajtóban, a központi zár motorja! Valakinek esetleg? Keresek még egy ajtó kapcsolót is, ami a belső világítást kapcsolja, ha nyitva az ajtó /porvédővel együtt/! köszi előre is!
Beszállok, kártya bedug, kuplung kinyom, indítógomb megnyom semmi... fed c . üzenet: a kormányzár nem zárt, tekerd a kormányt és úgy nyomd az indítógombot indít és beindul...
Én ma cseréltem gyertyákat az 1.4 8v benzinesünkben meg benzinszűrőt. Hát ne tudjátok meg milyen fekete benzin jött kifele a szűrőből amikor kiráztam belőle.. Igaz 93000km-t ment a gyári szűrővel..
Tudom, hogy nem szorosan ide tartozik, de kinőttük kedvenc Thaliánkat, így eladósorba került. Örülnék, ha továbbra is jó sora lenne, mert eddig igen megbízhatóan szolgált.
Suhanórozsda,ezt nézd meg.A szűrőből vágtam ki,ebben van a szelep.A szűrőnél lehúzom a résolaj be kimenőjét,erre csak rádugom(minden stimmel)helyét ledugózom,és kész.Nem kel semmit vágni,faragni minden marad a helyén.Bármikor egy perc alatt visszaállítható az eredeti helyzet.A szűrőre fűtőpaplant (lehet kapni kimondottan szűrőre valót)kel tenni azon van termosztát is.Ezzel meg van oldva úgy mint az M3-nál,5-perc alatt.Mi erről a véleményed,esetleg még tán a fűtés sem érdekes.Állítólag a 2008 utáni Kangó-ban sin,és kétcsöcsű a szűrője
Holnap utána nézek...egyenlőre csak szeretnék szabad levegőhöz jutni, azután persze majd megjavíttatom.
A belső keringetésre egyébként azóta nincs szükségem, mióta aktív szenes pollenszűrőt használok; ez városban "1" fokozaton szinte teljesen megfogja a büdös diesel szagot :)
Ezt a külső-belső keringetést ne is mondjátok... :) Nekem külső álláson állt meg a zsalu jó pár éve. Párásodás elkerülve, ám ha egy Euró-mínusz kettes IFA/Ikarus/akármi megy előttünk, megdöglünk majdnem..
3-4 éve mérgemben --mindenféle utána olvasást mellőzve-- nekiálltam lebontani a műszerfalat. Eredmény? megmaradt 2 torx csavar, és rájöttem, hogy az a nyüves fekete doboz a tűzfal felől hozzáférhető csak.
Mostanában mikor eltömődött a tűzfal víz levezető csövem (kis intermezzó: elér egy szintet, merre folyik? Utastér... hogy gebedne meg. Az utastér teljes jobb oldalán már 2-3x csónakázni lehetett volna a magas vízállás miatt. A tűzfalon lévő gumi csövet enyhén összenyomva szépen potyogott ki a humusz meg pár faág, s a végén a kizúduló víz mutatta, hogy namostatuti! Ja, s hogy ennek a takarítása miért nem olyan egyértelmű, mint az opelünkön, vagy a régi zsigán? Mert ez a kis gumicső egy filc borítás mögé van dugva. Nyalja meg a kitalálója minden nap a produktumát), akkor konstatáltam, hogy a tűzfal nem folyamatos lemez, mint más autókon, hanem van középen egy kivehető darabja, valszeg azt kell kiszedni, s onnantól hozzáférhető(bb) az a fekete dög doboz. (az elektromotor tervezőjét is 20 év kényszermunkára ítélném. Zsigában a külső/belső keringetés váltó bowdenes volt, nekem tökéletes, opelé meg vákuumos, szintén hibátlan...)
Ez a levegő áramoltatás-irányításának hiánya a legnagyobb baja jelenleg(az elcseszettül nagy csomagtartót nem számítva, meg a hátul szűkös lábteret. Nem ám lett volna 400L-es csomagtartó, meg kényelmes méretű hátsó lábtér.. áááá). Minden haragom nyűgöm egybe vetve, nagyon szeretjük, mert sosem hagyott ott sehol.
Igen, kintről lehet megnyitni a zsalut külső levegőre.
Nekem, kb 10 percbe telt, szét+ összeszerelés! Ha szembe vagy az autóval, akkor a bal oldalon kell bontani. A műanyag burkolat levétele: egy műanyag bolha az A oszlop tövébe, egy a sárvédőnél, a két műanyag takaró egymásba pattintva, és még egy gumi tömitést kell megbontani. Ha ez a nagy burkolat megvan, akkor alatta van még egy kis burkolat azt is még le kell szedni. Azt pedig 2 köröm fogja a szélvédő alatt egy másik köröm a sárbédőnél. Ha ez is megvan akkot lehet a zsaluhoz hozzáférni. Nekem csukott állapotban volt, rá volt bukva a fűtésmotorra. A zsalu lapátot megfogva, némi műanyag fogaskerék fog ellenállást leküzdve elfektethető, így nyitott állapotba kerül.
Be-be nézegetek mindenféle Renault-os fórumba, van mit tanulnom tőletek is...
Ma nézegettem a gépet ( go. csövek hogyan mennek). Nagyon jó ötlet a Tiéd.. Megvalósítanom viszont szerintem rosszabb (Megane 2 1,5 dci 86 paci) máshol van a szűrő elhelyezve mit a Thalián. De amint jobb lesz egy kicsit az idő lehet én is megkísérlem a változtatást.
A gömbfej szárát nem lehet megmozdítani és a csavart sem. Már szétcsesztem a fejét, de nem mozdul.
suhanórozsda!
Ismerem a nútot, sajna még az sem hozott eredményt. Elég nehéz hozzáférni. Ázik a csavarlazítóban rendesen. Nagy kalapáccsal püföltem fél délután a csavart, de semmi. El kéne valahogy vágni, de nem lehet hozzáférni.
A menet nem érdekes, az új talpashoz adnak csavarokat, mivel azokat cserélni kell.
Csóri autó megbukott a vizsgán. Bal talpas, lengőkar szilentek és a kézifék 54% miatt.
Pedig elvittem egy szervizbe, hogy nézzék át. A talpast említették, de, hogy nem vészes, ők elvinnék így vizsgára. Megmérték a féket is :-)
Kinek higgyen az ember, ha nem a szakképzett szerelőknek.
Azt nem tudom, hogy a MEGANOSOK miről csevegtek, de azt tudom, hogy a Megan szűrő teljesen megegyezik a Thalia
szűrővel. Én nem vagyok a fórumon régi motoros, de szeretem olvasgatni a véleményeket, mert ugyan szakmabeli vagyok, de nem értek én sem mindenhez.
Hogy a lényegre térjek , szerintem az nem volt jó ötlet, hogy a mérnök a szivattyú visszaáramló vezetékébe csatlakozott be a résolaj visszatérő csövecskéjével. Ott keletkezett a habosodás azért, mert a két irányból érkező folyadék "összeütközött" és egyszerűen belevegősödött, habosodott . Először a résolaj vezetéket lehúztam és egy hosszabbító csővel egy edénybe elvezettem ez csak a próba volt és akkor láttam meg, hogy nincs tovább habosodás , levegősödés. Ennek megörültem , mert én is mint ahogy TE IS jól gondolod a levegő a láthatatlan kapcsolószelep gyilkos. A levegőbuborékok állandóan közlekedtek a rendszerben és én nem jöttem rá miért.
Amióta a tankba visszatérő ágba kötöttem be a résolaj visszáramlatot, a buborékosodás TELJESEN megszűnt.
A KELEPELŐ , CSATTOGÓ HANG normális CR dízel hangra változott. Állandó kenés van és nem légbuborékos térben ugrálnak az alkatrészek. Evvel a DELPHI rendszerrel rengeteg autó van szerelve és nem mondom, hogy mennek probléma mentesen , de nincs annyi baj velük mint az 1.5 DCI-vel. Azt gondolom, hogy olyan helyen kell a hibát keresni , ami a RENAULT sajátja.
Olvastam arról is , hogy a gázolajba 2T olajat kevernek különböző mennyiségben. Erre azt mondom , hogy nem ördögtől való ötlet DE ÉN AZT JAVASLOM, HOGY CSAK SZINTETIKUS OLAJ LEGYEN. NEM KELL A LEGDRÁGÁBBAT VENNI , DE JÓ MINŐSÉGŰT KELL VÁSÁROLNI . a barátom, akinek OPEL ZAFIRÁJA van 1.7 CDTI előszeretettel használja a MANNOL 2t
SNOWPOWER olajat, egy tankba önt 2dl olajat. Az ára nagyon barátságos.
Magam SPURI-val kötöttem barátságot és emellett a XSADO 9ml adagoló gélt (12108 cikkszám) használom hosszú utakon.
A Kauf-Fer áruházban 2148 Ft egy tubus. Indulás előtt a tubus tartalmát feloldom kb. 2 dl gázolajba és beöntöm a tankba ,
aztán tele nyomom a tankot és lehet indulni. Szerintem időnként olcsóbb feláldozni összegeket erre , mert az alkatrészeknek kemény áruk van.
Befejezésül én bízom ebben a kis megoldásban , de az idő bebizonyítja ( vagy nem) , hogy érdemes volt-e ?
Megane fórumon olvastam valami olyasmit, hogy a gázolajszűrőnél kis. ill nagykörön kering a go. Kiskör szűrő nagynyomású, porlasztók, résolaj, szűrő. Résolaj itt nem megy vissza a tankba. A 230-1400 bar természetesen melegíti ezt a kört, ami hidegben jó mind a szűrőnek ( paraffinosodás) mind a motornak. Ha a go felmelegszik kitudja hány fokra nyit a szűrőn a szelep a tartály felé, a go. csinálja a nagy kört. ( Nem tudom ezt hogyan szabályozza)
Nyáron nem jó, ha go. túlmelegszik, mert 60 fok felett csökken a kenőképessége ami ugye nem jó...
Van egy OBD-csatlakozóba dugható eszközöm, mutatja a go hőmérsékletet is. A télen csináltam egy mérést 20 km úton. Attól függően mennyire nyomtam emelkedett a go. hőmérséklet. Stabil 90-e tartva viszont általad is írt 38 fok körül mértem. Ez nyáron szerintem igencsak megemelkedik...
Csak azért fogott meg a téma, mert nálam is hallatszik alapjáraton ( meg melegen is) néha olyan kopogás ami szerintem nem kellene, hogy természetes legyen, én is a rendszerben levő levegőre fogom a kopogást.
A képeket nézve ügyesen megvariáltad a csöveket... nagy taps! Tanulhatnának tőled a gyáriak.
Sziasztok! Még mindíg az álló benzinszivattyúval küzdök!!Olyan sok igéret volt hogy jönnek megnézni,de senki nem ért ide! Szóval a motortéri csatlakozótól a szivattyuig a plusz nincs szakadva sípol a mérő!A csati másikvégétől az ecu-ig a szakadás vizsgáló nem sípol hanem 720-at mutat!
A 62405 hsz-t ajánlanám még a figyelmedbe. Azokat a hűtő alkalmatosságokat mérnökök találták ki , persze az nem azt jelenti , hogy jó is. A mérnökök is tudnak marhaságokat kitalálni . Sok évvel ezelőtt, amikor iskolában a szakmát oktatták , maga az oktató azt mondta egy bizonyos szerszámra , hogy ez jó lenne valamire ellensúlynak.
A gömbfejnek a szárának van egy hornya, amin részben átmegy a csavar. Lehet egy kicsit fel, vagy lefelé kell nyomni, hogy ne feszüljön, + egy kis ütlegelés kifelé.
Korábban írtad , hogy a tank visszatérő csőbe is tettél egy visszafolyás gátló szelepet. Azt írtad , hogy "egy kisebbet ".
Ha megírnád a méretét azt megköszönném. Tudom , hogy többféle méretű kapható .
Visszatérve erre a megoldásra azért jó , mert a szelepben van egy rugó nem erős , de mégis egy kicsit visszatartja a gázolajat és szerintem azért nincs nálad sem habosodás.
Ma csináltam egy rövid próba utat és az autó sokkal csendesebb lett. Meggyőződésem, hogy a levegősödés csinálta a
porlasztók enyhe csattogását , most gyakorlatilag még a hideg motornál is alig hallható ez a hang. Melegen eltűnik és már
lényegesebb alacsony hőmérsékleten szűnik meg, mint korábban.
Ami érdekes az , hogy a résolaj visszavezető csőben nincs tovább habosodás , ami szerintem azért alakult ki , mert
a szivattyúból visszatérő és a résolaj visszatérő ahogy "összeütközött" keletkezett a habosodás . Ami a legrosszabb az egészben , hogy a főszűrőben ez által szintén habosodott . levegősödött az üzemanyag , és ment ismét a szivattyúba.
Azért szaladgált ott is a levegőbuborék állandóan.
Ja,még annyi.Nyáron meg könnyű leszedni,csak egy mozdulat,mert akkor meg jobb ha nincs fűtve a cső.Egyszer már volt téma,hogy jobb lenne a résolajat közvetlen a tankba irányítani(levegősödés kizárása)csak épp a szűrő melegítésére(télen) nem találtunk megoldást.A Te ötleted viszont sztem nagyon is járható.Más típusnál van egy hengeres elektromosan fűtött cső,amin keresztül megy a gázolajcső,a résolaj meg hűtve megy a tankba.
Ha ezek közül a csőszigetelő anyagokból ráhúznál a csőre,szerintem garantált lenne a siker.Könnyű rátenni,mert hosszában fel vannak hasítva és különböző falvastagságban kapható.
Ez így igaz,nyáron meg kimondottan káros.Találhatott volna a Renault, egy jó köztes megoldást.Van amelyik Renault típusnál kacskaringósan megy vissza a tank felé a cső,a hűtés végett.
Erre én is gondoltam és a motor elején, közvetlenül az üzemanyag csőköteg alatt van egy vízcső. A pumpából kilépő
visszatérő csövet is átalakítottam és erre a vízcsőre kábelkötözővel mellé fogadtam. Ettől azt remélem, hogy segít a "melegen tartásban" , de megjegyzem, hogy sok modellnél a tankba visszatérő üzemanyagot egy hűtőn vezeti keresztül.
Készítek majd képet az átalakításról, ha időm engedi még ma.
A fogyasztást a legmegbízhatóbban úgy tudod ellenőrizni , hogy teletankolsz autózol valamennyit , rátankolsz és a megtett út
és a rátankolt liter viszonylatából kiszámolod az átlagfogyasztást.
Arra kell ügyelni , hogy mindig a tank szájáig töltsed a masinát. Én ezekkel az osztásokkal nem értek egyet , ez gyakorlatilag
nekem nem jelent semmit.
Az és dízelem csőrre tankolva , és az első osztásig fogyott üzemanyaggal 270 km tesz meg. A féltankig ez mindig kevesebb , majd a féltank elérése után "vészesen" fogyasztja a gázolajat.
Mindent összegezve , egy tank gázolajjal megjárom Debrecen mellől - Bécs útvonalat 976 km és hazaérve még a tartalék lámpa meg sem villan. Már evvel a "maradékkal" megjártam Nyíregyházát is és még mindig nem állt le az autó.
Ezért vettem meg ezt az autót másodjára is (tudok a hibáiról) , mert a fogyasztása nagyszerű , kíméletes autópálya tempónál.
Mindent összegezve az osztásokra ne adjál semmit , azok csak tájékoztató jellegűek.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, ezért jó a FÓRUM nem kell napokig spekulálni, jönnek a tanácsok, csak szemezgetni kell.
Szóval ; Az történt, hogy mindenkinek elolvastam az észrevételét és megpróbáltam megtalálni egy középutat, és sikerült.
A porlasztóktól visszatérő résolajcsövet levezettem egy edénybe (PRÓBA VOLT) a szivattyún levő bevezetést ledugóztam és beindítottam a suhanórozsdát. Minden beigazolódott amit leírtatok, megszűnt a levegősödés, gyönyörű tiszta gázolaj folyt vissza a szűrőbe. Na akkor készítettem egy "T" idomot amit a tankba visszatérő vezetékbe csatoltam be, erre csatlakoztam a
résolaj visszatérő vezetékkel és megszületett a csoda !!! Semmi habosodás , levegősödés csak a gyönyörű tiszta buborékmentes olaj ! Azért voltam ideges, mert azt hittem, hogy talán valami prücök van a szivattyúval, ami igen komoly kiadás lenne. Tehát nem a pumpa volt a baj, hanem az én sem tudom mi, de most már jó. Ha a tankba visszatérő vezetékbe esetleg levegő kerül, a tankban majd szépen eloszlik.
Az autó jól indul, szépen megy , jól fogyaszt és most már nem levegősödik sehol . A visszafolyásgátló szelepen még agyalok. Itthon van egy darab, még a Citroen Berlingo 2.0 HDI maradt meg , kitalálom a helyét annak is.
Pici levegő nem probléma szerintem.A szelepektől visszafolyó ág habosodik picit ahogy írták előttem is.Én nem piszkálnám ha indul rendesen és szépen megy. Méretet sajnos nem tudok mondani még nem cseréltem ott gumigyűrűt.
Jaj én nem buvészkedek vele szerwlő veszi meg és rakja is be az a biztos :-D ilyen h fék meg futómű szerelést csak az csinálja. Az ilyen apró pucolások stb futőmotort csinálgatok csak magamnak.
A folytatás, megtankoltam a kocsit, 330km volt benne, és 30 liter benzin ment bele, ez pont 9 literes fogyasztás. De ez csak annak köszönhető, hogy az Auchannál tankoltam, ha máshol tankolok akkor 10 liter szokott lenne a fogyasztás, vagy még több. A második képen látszik, hogy már 1 pöttyöt lement a mutató, pedig még csak 35km van benne. Most másik kuton tankoltam, meglátom most mennyit fogyaszt majd.
Ez nekem is volt mindig ídegesitett aztán amikor a befecskendezőket is kíjavitoták akkor is csinálta.Van a magasnyomású szivattyuban egy mennyiségszabályzó szelep két csavar fogja ötperc kicserélni és harmincezer forint na ezek után megszünt a habosodás is meg a buborék is amikor beinditom hidegen akkor van egy pár másodpercig buborék a visszatérőben ez azért van mert a befecskendezők gyárilag ugy védi meg magát ,hogy a nyomást le rezegteti magábol .Ez a buborék nálam kb 8-10 másodperc aztán teljesen kitisztul.
A Kovács autóalkatrész veb áruházban tudsz az autódnak megfelelő axiál csuklót találni. Először is azt kell megnézni, hogy
a alkatrészed milyen. Több fajta, méretű, menetű alkatrész van, mert más más gyártó cuccait szerelték be gyárilag. Ha
onnan rendelsz, kérhetsz visszahívást és így személyesen is lehet pontosítani az alkatrészt. Nagyon egyszerű a rendszer.
Az enyémben TRW kormánymű van, azt kellene elsősorban a tiedén is beazonosítani. A másik gyártó a SMI kormánymű.
Ami még fontos, hogy szervós, vagy nem ! Figyelni kell a hosszméretre is !
Nekem is az az axiál csukló van a gépembe amit már évekkel ezelőtt vettem náluk. Egy meglehetősen olcsó darabot rendeltem és nem csalódtam, mert jól szolgál. A csere az már érdekesebb lesz, mert speciális szerszámot igényel.
Csere után a futómű beállítását is én csináltam, játszottam vele egy kicsit, de megérte, mert igen borsos árat kérnek érte. Mivel csak az összetartást kellett állítani, azt kis türelemmel meg lehet csinálni. A szerszámot is én készítettem el hozzá,
nagy pontossággal be tudtam állítani a kerekek összetartását és a kormány is középen, vízszintesen áll.
Ami a legfontosabb ! Nem kopnak a gumik elől, rendszeresen mérem őket, mindentől függetlenül.
Akinek nincs pénze ezt kicserélni az járjon gyalog! Ilyen kókler megoldást meg ne reklámozzál mert még valaki meg csinálja! Futóműben, fékben ne kóklerkodjon senki!!! Veszélyes!
Ezeket az axiál csuklokat megszokták présbe nyomatni akkor még öt évet kibirnak de a szerelöknek sokszor könnyeb ujra kicsrélni vagy mert nem akarnak killodni vele vagy mert nincs ilyen présük .
Kellene méretned egy résolajat vagy otthon házilag is lehet .Ha nincsenek nagy eltérések akkor diagnosztikán megkellene nézni a mennyiség szabályzó szelep működését.Nekem levegő buborékos gázolaj ment a rendszerbe befele akár mit csináltam neki .És most beraktam egy visszacsapó szelepet abba a csőbe ami a tanktól jön .A gázolajszűrőhöz közel kell rakni .És raktam egyet egy kisebbet a tankba vissza folyó csőbe .Na most indul nincs habosodás nincs levegő buborék .
Ha az autóval szemben állsz, bal oldalon, közvetlenül a szélvédő alatt le kell bontani a borítást.
Ki kell szerelni a fűtő motort és mögötte található a zsalu amivel a belső illetve a külső levegőbeáramlását lehet állítani.
Ennek a , nevezzük doboznak a jobb oldalán van a zsalut működtető motor. Azért megy tönkre, mert egy bimetál állítja meg, amikor valamelyik végállásba kerül. Mire kikapcsol a tengely és a hozzákapcsolódó fogaskerék állandó feszülésnek
van kitéve és kikopik, majd átugrik és nem működik tovább. A két alkatrész ledarálja egymást. Ezt a motort kis kézügyességgel ki lehet szerelni és így a zsalu is felszabadul. Amikor én érdeklődtem az árral kapcsolatban, szervizben
60000 Ft volt az ára, neten nem találtam. Kicsit átalakítva, most kívülről állítom egy pálca segítségéve, amit a zsalura rögzítettem és előre illetve hátra mozgatásával szabályozom a külső illetve belső levegő áramlását.
Nekem nem hiányzik az elektromos irányítás, nyáron belső ----- télen külső levegő álláson van.
A párásodásról annyit, hogy állandóan 1-2-es állásban megy a fűtőmotor és nekem nem párásodik az autó.
Szerintem sok esetben a zsalu nem megfelelő zárása az oka a párásodásnak, mert a motor már döglődik és nem zár rendesen
kicsit nyitva marad a belsőlevegő oldal.
Ha szétszeded érdemes a fűtőmotor tengelyét meg kenni, én olajat csöpögtettem rá. Érdemes levegővel is áttisztítani.
A lényeget nem írom, járó motornál a szivattyúból a visszaáramló gázolaj eléggé habos, gondolom levegős. Szóval ezért gondoltam az "O" gyűrűk cseréjére. Ha van esetleg más tanácsod, kérlek
A szóban forgó márkák közül a Dayco az amit én nem javasolnék. A Gates, Conti, Skf,esetleg Ina mind jó szerintem. Én csak Renaultokat javítok és ami idő előtt szétesett görgőt láttam az általában Dayco volt.Persze nem azt mondom hogy mind szétesik de én mást választanék.
Én ennyire nem értek hozzá, nekem a szerelők eddig mindig Gates készletet raktak bele (múlt évben volt másodjára cserélve a vezérlés, de keress rá itt is a Gates szóra, Luck Skywalker autentikusabb véleményt tud mondani. Ahogy olvastam az SKF-et is javasolta.
Az SKF komplett vezérműszíj készletről véleményed? Olyan 39000ft a teljes készlet és ahogy nézem a többit összeválogatva is kb ugyan ilyen árban jönnék ki.
Én Gates szíjat javaslok, pumpára nem tudok márkát mondani, de a Gates-nek van komplett szettje is, abban van vízpumpa (elvileg nem ők csinálják, de szettet is árulnak)
Van egy Renault Thalia 2002 1.4 75LE autóm. Most kell vezérlést cserélnem. Vezérlés tekintetében mit ajánlottok?
A szerelőm Dayco szíj szettet és Valeo vízpumpát ajánlja. De én kicasit drágább talán jobb miőségben kinéztem a ContiTech szíj szettet egy HEPU pumpával.
Szerintetek melyiket vegyem? Illetve javaslatokat meghallgatok.
üdv újra! újabb probléma jött elő, bár ez legyen a legkevesebb. első ködlámpa (gyári) nem világít. az izzók ki lettek cserélve, előtte lepróbálva, működtek. a műszerfal visszajelző működik, biztik jók. mi lehet még a gond? nem hinném, hogy mind a két ködlámpa vezeték el lenne szakadva valahol, de ki tudja. természetesen tompított mellett próbálgatom kapcsolgatni :)
Lenne egy kérdésem a Thaliammal kapcsolatban :) 2002-es évjáratú, benzines csoda. A kérdés az lenne, hogy a motorvezérlő ecu-t hol találom benne? ugyanis ami a váltó alatt van úgytudom csak a légzsák ecu-ja. Előre is köszönöm a választ!
Nekem is ütöttek a török goodjear gumik. Forgathattuk akárhogy. Sajnos használtként lett véve,nem tudtam reklamálni.Bár munkatársam sem tudta a garanciát érvényesiteni ugyanilyen gumiknál a zsir uj megánjára.
Nekem az új autónál a 4 éves vizsgára szétverte az axiális csapágyakat (kormány összekötő). garanciában cserélték :-)
Most 10 évesen cseréltem le a gyári gumikat a gyári felniken és megjegyezte a szerelő, hogy mind a 4 üt kicsit. Ezek se voltak padkázva. Gyárilag ilyen szarok.
Ilyen van a kormánymű felőli oldalon és ilyen a keréknél:
Ha csak vízszintes irányban mozog valószínű a kormánygömbfej, ha függőlegesen is akkor talán csapágy, ha csak függőlegesen akkor talán trapézgömbfej? De a gömbfejeknél kell, hogy kopogjon is a futómű.
A centrírozás csak súlykiegyenlítés nem gyártási vagy kopás következtében fellépő geometriai eltérések javítására szolgál. A nagyobb tömegű rész a fordulat függvényében a centrifugális erő miatt rázza a kereket, "ugráltatja". Geometriai eltérést futómű beállítással vagy cserével lehet csak orvosolni.
Hát pedig idén lettek ki centírozva a kerekek meg új abroncs is van rajta és kb 1cm-es centír van kívül belül a kerekeken emrt elvileg olyan jó állapotban vannak. (sose volt padkázva se)
Az a 0,5-1 cm mozgás, lógás a másik oldalon a 0,3 mm valahogy nem férnek a fejembe.
Az a 0,3 mm szinte nem is érezhető a 0,5-1 cm pedig megmagyarázhatatlan számomra.
Feltételezem, hogy itt van valami méretezési probléma, de valószínű, hogy az axiál csuklóban keresendő a hiba, vagy a kormánymű fogasléc és fogaskerék kapcsolatnál a csapágy van erősen kikopva. Ha a kopás olyan mértékű, elképzelhető, hogy összeakadnak és nincs tovább.
Azt írod, hogy 130 as tempónál "sétál" az autó eleje, amíg nem javítod meg a probléma okát és azt javaslom, hogy ne közlekedjél evvel a tempóval. Gondoljál másokra is.
Olyan kérdésem van, hogy felemeltük a kocsit átnéztük az első fékeket és felszerelésnél vettünk észre olyat, hogy a keréknek van 1 kis mozgása jobbra-balra tehát mintha kormányoznánk. A bal elsőnek kb van 0,5-1cm kotyogása a jobb elsőnek meg kb 0,3mm. Lehetséges hogy a kormányműnél van valami kopás?
(tehát ha kézzel megmozgatom a kereket mintha kormányoznék a vezető felőli jobban lötyög sokkal mint az anyós ülés felőli) ( régebben éreztem már olyat 120-130as tempónál mintha szitálna a kormány kicsit)
A lényeg,hogy ha kiválasszátok a gyártmányt/típust meg a karosszéria alkatrészek közül a "Karosszéria elemek,motorvédők" -et, akkor ott lesz amit keresel. Mind a Thalia-nal, mind a Clio-nál.
1,4 8v thalia nekünk is most ebben a cudar hidegben megeszik majdnem 10 litert de szinte mostanában csak városban mentem vele normálisan. Nyáron volt hogy majdnem 800kmt mentem el 50 literrel.
A NETET böngésztem és arra gondoltam, hogy a románok a Daciával itt vannak a szomszédban.
Találtam is rengeteg hirdetést, azért kerestelek meg ismét téged, hogy biztoslegyek abban amit
odaát a hirdetők írnak, hogy mindegy a cikkszám, ezek egyformák (ahogy most te is igazolod).
Az árakról annyit, hogy 100LEI től...270LEI bezárólag ( a legtöbb hirdető árai) lehet kapni kapcsolószelepeket. A legérdekesebb, hogy a FORD 28239294 a legolcsóbb, már 100LEI től
hirdetik. A "legdrágábbak" A Dacia 28440421, gondolom azért, mert a legkeresettebbek ?!
A 9308-621c , ma csak a Suzuki Jimny 1.5 DDIS alapján található.
Ettől eltekintve, már biztos, hogy a három közül a "FORD" a legolcsóbb odaát.
Ma már beszéltem egy barátommal, vállalkozása van odaát és megbeszéltük, hogy a hirdetések
valamelyikéből kiválasztunk egyet és attól rendelünk. Először is jól át kell nézni a hirdetőket.
Részemről nem nagyon bízok a románokba, de kénytelen leszek magam rábízni a haveromra.
Ő jól beszéli a nyelvet és évek óta ott melózik, mert van egy bútorgyára odaát.
Azt tervezem, hogy kikeressük a kívánt alkatrész hirdetőt közösen és a többit majd ő odakint
lerendezi telefonon személyesen.
Az árakról csak annyit, hogy ma 1 LEI= max 70 Ft , tehát szerintem ez az ár baráti.
Ezt az első hármat emailra nem tudnád elküldeni ha megkérhetlek? penge0203@gmail.com Sajna nem tudom kinagyitani a képet ha leszedem a forumrol minden elmosodik gondolom mert a forumban átvannak méretezve a képek.Elöre is köszi .
Már korábban is írtam, hogy mindkét cikkszámú injektor (amelyeket korábban említettél, hogy nálad van) jó az autódhoz.
A 9308-621 C volt a kapcsolószelep eredeti cikkszáma, amelyet a 28239294 követett és azután 28440421 lett belőle, de minden cikkszám ugyanazt azt alkatrészt takarja.
Ha a fenti 3 cikkszám közül amelyik kedvezőbb áron van azt kell megvenni. :)
Ok Nagyon köszönöm hajkurászok egy gyári csövet de sehol nem találok megprobálok egy bontot.Ha esetleg tud valaki ijen gyári csövet mint ami a képen van érdekel persze nem ingyen gondoltam. A legjobban akkor örülnék ha az a két cső meglenne ami megy a szűrőtől a szivattyuig be táp, és ami a szivattyutol a szüröig .
Szisztok ha valaki tudna segiteni egy kép kellene a dci motornál találhato üzemanyagcsöröl ami a szürőtől megy a nagynyomású szivattyuig .Ha valaki tudna segiteni megköszöném.Szép nap mindenkinek.
Szia Papalac! Nincs véletlen rajzod róla hogy a benzinszivattyű pozitív kábele hová csatlakozik be a műszerfalnál,vagy a motortérnél!Keresem a neten de nem találok!A negatív megvan a csatiban azzal nincs gond! Köszönöm az eddigi segítségeket is!
Nem ártott volna megadni, hogy milyen motorod van benne.
Nem akarlak bántani, de ezt már jópár éve árulják, de a gyártók valahogy nem szerelik be, pedig nekik a legnagyobb érdekük, hogy kevesebbet fogyasszon az autó.
Egy biztos tényleg hatásos fogyasztás csökkentő, hisz aki ilyet vesz nem tapossa már annyira - mintegy önigazolásként -, hogy tényleg nem vették hülyére! És tényleg! ;)
Szia! A benzincső jobb oldalt fut az alváz alatt!A jobb hátsó keréknél alánézel ott van az üzemanyag szűrő is!A motortérbe fut be gyorscsatival ,ha szemben álsz a motorral akkor baloldalt felül!
Szevasz Tibibá! A korábbi megjegyzésekkel kapcsolatban van észrevételem.
Említettem, hogy van két "tartalék" porlasztóm és ebből az egyik biztosan jó az én motoromba.
Az EJBR02101Z a szerencsés kiválasztott, de résolaj gond van vele (megnézték) és azt javasolták,
hogy elég csak a kapcsolószelepet cserélni. Körülnéztem a neten és a ROMÁN oldalak hirdetéseit
is böngésztem. Találtam is érdekes dolgokat, pl. a cikkszámok tekintetében.
1; 28440421 DACIA...RENAULT
2; 28239294 FORD MONDEO
3; 9308-621 C SUZUKI JIMNY 1.5 DDIS (Renault motor)
Egy korábbi írásodat megtaláltam 55167 HSZ. amiben azt írod, hogy mindegyik szelep csereszavatos a másikkal, csak a cikkszámuk más. Tehát jól értem azt, hogy vehetnék egy Fordba valót és berakhatom az én porlasztómba és rendesen fog működni ?
Visszatérve a romániai hirdetésekre, a "28239294" számú FORD szelepeket lényegesen olcsóbban hirdetik. Olvastam olyan hirdetést, amelyikben az eladó azt állítja, hogy beszerelhető, cserélhető egyik a másikkal.
Ha igaz az, hogy belerakhatom az én porlasztómba különösebb probléma nélkül, akkor azok közül
kellene megrendelni. Már keresem a romániai kapcsolatokkal rendelkező haverokat, de
azért szeretném olvasni a te véleményedet is.
Sokkal olcsóbban lehetne feljavítani egy porlasztót, nem kellene 24000-26000 Ft fizetni egy kapcsolószelepért.
Én vágtam fekete filcből a két különálló rácsra takarót,ropival rögzitettem. Gázos az autó és így már minus 10 körül gyenge benne a fűtés. Szerintem a diseleknél is az lehet a gond,hogy kevés a hulladékhő annyira jól fogyasztanak. Gáz fűtőértéke is alacsonyabb mint a benzin és csak egy literrel kér többet belőle az autó.
A 10 liter azért van, mint ahogy irod, sokat megy a kocsi hidegen, de szüleimnek is ugyan ez a kocsi van 1,4. 8 szelep, és az övék 7 litert eszik télen nyáron, és még jobban is megy.
Nem mértük ki a termosztátot, de mind a kettő ugyan azt a hőfokot tartja.
ilyenkor télen nekem simán megvan a 10 literes fogyasztás
Folyamatosan nem üzemmeleg autóval jársz, de egyébként sem egészséges a 10 liter. Nekem egyszer vagy kétszer sikerült 10 liter körüli fogyasztást produkálni anno(Bp., tél, klíma, híresen nehéz lábam, 16v)
Az első képen is látszik, hogy 107 km-nél már 2 vonalat megy le a mutató. ilyenkor télen nekem simán megvan a 10 literes fogyasztás, de most mintha még többet enne. Tele szoktam tankolni, most is tele volt, én is kiváncsi leszek, mennyi megy majd bele.
Az egyik thaliánál nekem újkorától kezdve nem megy 4 vonal fölé a hőmérséklet, a másik szépen középen áll meg. Hideg van ilyenkor kicsit alacsonyabb a víz hőmérséklete.
Egyszer töltsd tele és 200 km után nézd meg mennyit tudsz rátölteni.
8 liter fölé nem kéne menni a fogyasztásnak, hacsak nem hajtod nagyon.
Haver régebben csinált 16 literes fogyasztást egy 8 szelepesnek, nyáron, klíma, autópálya 150-160-al tekert, megpakolt autóval.
Nincs imo, meg el van vágva egy vezeték az ECU-nál. Valami csak letiltja az ECU-t, ha nem húznak meg a jelfogók a motortérben. Addig nem is fog indulni.
Ahogy elnéztem a videót ez olyan mint a kulcs szinkronizálás, csak itt folyamatosan nyomott központizár gomb mellett ki-be kapcsolja a gyújtást.
Az üzemanyagszivattyú a pluszt a jelfogóról, a minuszt az ECU-ról kapja, tehát valahova oda mehet a vezetéke.
Sziasztok, szeretném meg kérdezni, hogy másnak is csak eddig megy fel a hőmérséklet jelző, vagy csak az enyém adta meg magát? Mint a képen is látszik, menet közben a harmadik vonalig megy fel, ha megállok és jár tovább a motor, akkor a negyedikig is felmegy.
Köszönöm! Még nem semmi,most néztem a gyujtáskapcsolót,jól mükszik mind a 4 vastagba benne a 12 volt,meg a 3 szálas vékonyba is!A benzinszivattyú vezetékei hova futnak be?Meg kellene nézni,hogy nem szakadt e és emiatt nem érzékel?
Abszolút új vagyok ezen a fórumon.Mint olvasó már sok hasznát leltem, de most sajnos megakadtam. Van egy 2001-es Tháliám, amelynek rossz az ablaktörlője. A tünet a következő: Ablaktörlő nem megy, ugyanakkor indításnál ha 1 állásban hagyom a kapcsolót olykor (amikor épp kedve tartja) elindul a lapát, majd megáll. A bajuszkapcsoló jó, az ablaktörlő motor megkapja a jelet (kábelvégén kimértem), és a motor is jó elvileg (hiszen néha elindul). Van ötletetek, hol keressem a hibát? Köszi: Bojti
"Gondoltam hátha tényleg szénkefe vagy behúzó tekercsnél az érintkezők"
A behúzótekercs a szénkeféken és indító motoron keresztül kap testet, a +t pedig a gyújtáskapcsolóról. A behúzótekercs zárja az önindító nagyáramú érintkezőjét. Ha rosszul áll meg, kopott szénkefe, szorul a tengely, nem tud meghúzni és nincs forgatás. Télen be szokott sűrűsödni a zsír és nehezebben ránt be.
esetleg megnézni hol melegszik ilyenkor? ha nagyon forró valahol, akkor kontakthiba...
anno egy golf 1, 1.6 szívódé, a motoroldali persely elkopott és elforgott. ha épp úgy állt meg, csak tolásra vagy húzásra indult:) nyáron nem volt gond, de hideg téli reggeleken imával kezdődött a nap
Az a bajom hogy amikor nem indul, utána pár próbálkozás után pedig rendesen indul! Szépen teker nem vérszegény! Ezért is vagyok tanácstalan! Gondoltam hátha tényleg szénkefe vagy behúzó tekercsnél az érintkezők....lusta vagyok leszedni az indítót, nameg az asszony naponta használja a gépsárkányt!Azért a testeléseket végig nézem, bár már jó pár éve ezt csinálja csak mostmár gyakrabban!(csak hidegben) Még agyújtáskapcsolót kéne valahogy ellenőrizni...Azért köszönöm a segítséget!
Nekem csak hasonló volt, reggel hidegen alig akart tekerni, olyan volt, mintha le lenne merülve az akksi.
Cseréltem akksit, egy ideig jó volt, de nem az igazi, végül az önindítót kellett perselyezni, azóta is jó (6 éve).
Kb. 2 telet szívtam vele, mire meglett a hiba. Nem gyanakodtunk az önindítóra, mivel tavasztól őszig, és télen a reggeli indításon kívül normálisan tekert...
Lenne egy kérdésem: 1.4 8 szelepes thalia azt csinálja, hogy megjönnek a hidegek akkor a gyújtás ráadás után a kulcsot tovább fordítva nem forgat az indító! Pár próba után egyszer csak indul! Az indító olyankor jól (erősen) teker! Mi lehet a gondja? Akksi jó, melegen nem csinálja!
Én egy átlátszó szilikon spirál drótszál merevítéses csővel oldottam meg.Belső átmérő 45 mm!
Lámpa melletti csonkra simán felment a légszűrő elött lévő ovális csonkra pedig kis zsír és egy kis rábeszélés és felment 5 perc alatt. 1 éve már úgy van és jó.Nem olvad,lágyul ki a melegtől.A gyárba porszívócső volt egy kiselejtezett gépen.
"Végezzen indítási próbát: ha a motor nem indul, kapcsolja ki a gyújtást és várjon 15 másodpercet (a számítógép automatikus táplálásának ideje), majd kísérelje meg újra elindítani. Ha a probléma továbbra is fennáll, ismételje meg háromszor a műveletet."
Arra tippelek, hogy ez valamit töröl az ECU-nál az IMO-val kapcsolatban.
Ha szerelőt hívsz, olyat keress, akinek van diagnosztikai berendezése.
NA nekiestem még egyszer a fűtőmotornak.. kiszereltem rákötöttem direktbe az aksi töltőre és láss csodát már a legkisebb feszültségnél az Amper mérő kiakadt annyi áramot vett fel a motor tehát ezért vágta ki a biztosítékot..
Ahogy tekert kb 10 másodpercet a szénkefe résznél a forgórész elkezdett pirosan izzani és szikrázni is+ füst.
Tehát a forgórész felülete el is kopott kézzel érezhető volt hogy vállas volt illetve kékes pirosas színű lett. (gondolom megsült)
Elmentem bontóba érdekes módon a thaliákhoz való motor egyse volt jó a miénkhez.. uh clio II-é került bele( szerencsére az ugyan az volt minden csavar helye csatlakozás).
Tökéletesen működik és nem került 40 rugóba. (remélhetőleg 4-5 évet kibír még ez a motor is).
Azt a csövet azzal az ezüstszürke ragszalaggal, amivel az amcsi filmekben a túszokat szokták megkötözni, azzal szépen be lehet tekerni, és még aránylag rugalmas marad. Szerintem a legolcsóbb megoldások egyike...
Duck Tape! Már évek óta így van az enyém. A célnak tökéletesen megfelel. Volt aki először nem látta mivel van körbetekerve, azt hitte valami "tuning cucc".
Szétnyílt az a cső ami a légszűrőház és a kasztni között van, amin keresztül szívja a levegőt. Van valaki köztetek aki hasonlóképpen járt és helyettesíteni tudta tartósabb csővel, pl műanyaggal?
Kíváncsiságból megkérdeztem egy Rönó szalonban, kedvezménnyel 21k körül van a cső + az a műanyag ami a légsz.házba belepattan. Hülyék ezek......,de nem lepődtem meg. :)
Mondjuk az egész úgy néz ki,mintha padlószőnyegből kivágnék egy csíkot és úgy tekerném fel, hogy közben összeragasztom a meneteket.
Mindenképp szeretnék a végére járni, de sztem csak ha jobb idő lesz valamivel, mert a csillaggarázsban szar szerelni ilyen időben. Ha sikerül valami javulást elérnem/megoldást találni, természetesen megosztom Veletek.
A lassút úgy képzeld el, hogy míg el nem éri a kb középállást, addig milliméterről milliméterre emelkedik. Van,hogy annyira lassú,hogy nem látszik, hogy mozog-e egyáltalán vagy megállt. Azon csodálkozok,hogy még a biztit nem b****a ki.
Nekem új kora óta olyan, hogy a jobb oldali lassabban megy fel. Apósomé ugyanígy csinál. Nálam elfér a légterelő simán. A bal oldali ablakom ráadásul automata is, de annál is minden további nélkül felmegy teljesen.
Nos a középen lévő sínt tisztítottam meg és kentem be zsírral. Illetve még a bovdent is,amennyire tudtam. Viszont az jutott még eszembe,hogy úgy csinálja,hogy ha le van teljesen eresztve tetű lassan húzza fel az üveget. Kb félig felhúzott állásban kezd "begyorsulni". Legalábbis gyorsabb lesz valamivel. Mind a két oldali ilyen. Viszont az jutott még fejembe,hogy nem tudom,hogy mennyire kenési hiányosság,mert mind a kettővel eljátszottam, ezt a takarításos dolgot,bovdent én nem éreztem szőrösnek. Viszont mind a két motor, ill a szerkezet maga,idén lesz 13 éves. Nem hinném,hogy egyszerre szorulna az üveg mind a két oldalon. Olvastam itt,hogy tönkre/elgyengül egy idő után a zárszerkezet motorja az ajtóban, és nem zár le.
(Nekem is ilyen, a jobb hátsó hidegbe random zár/nyit).
Ilyen alapon akkor ez a motor is tönkremehet ennyi idő alatt, nem? Ja,és az ablakkeretbe illeszthető légterelőt se tudom használni,mert nem tud bemenni a helyére az ablak, úgy, hogy a légterelőből le lett csiszolva,nem is kevés.
Igen az ütközésérzékelőt leszedt tökéletesen zárja az áramkört!Úgyérzem 1-2 kört futok még vele gyujtkapcsolót megnézem,ha nem megy kihívok villamosságii szerelőt hozzá mert elvini nem lehet
Igen pont az a gond,hogy sem a benzinszivattyú,sem a trafóhoz nem megy áram!Imo azért is gondolom,hogy ki van lőve,mert soha sem világított vissza jelző led!Valamint a pótkulcsa amit adtak sima snasz kulcs!
Szerintem az imot nem lehet egy vezeték elvágással kikötni. Digitális kommunikáció megy az utastéri és ECU között. Legfeljebb programozással lehetne törölni, de ahhoz nagyon kell érteni.
A gyújtáskapcsolóra elvileg 4 vezeték megy.
1, piros, állandó 12V
2, sárga, első állásban 12V van rajta és megy az utastéri biztosítékokhoz (F16, F17)
3, sárga, második , ráadott gyújtás állásban 12V és megy az utastéri biztosítékokhoz (F4,5,6,7, 18-24)
4, fehér, önindítóhoz
Azt írtad a féklámpa jó, márpedig az az F4-ről a gyújtáskapcsolóról megy.
Amíg a motortérben nem húz a két jelfogó, addig nem is fog beindulni. Fixen kapják a +12V-ot és a testet az ECU adja a reléknek.
Az egyiken a benzinszivattyú és a gyújtótrafó, a másikon a befecskendező szelepek, lambda szondák (és az ECU is kap vissza egy jelet) kapnak áramot (+12V). A testet pedig az ECU vezérli. A jelfogók is az ECU-ról húznak meg.
Ha megmondod milyen színű és hányas pontnál van elvágva a vezeték, megmondom mire való.
2010-ben vettem Békéscsabán az Autoduáltol!Szerintem az imonak a kábele lehet,így lőtték ki szakszerűen!Kézalól vettem a benzinszivattyút működik ha direktre kötöm!Mert jelenleg még mindíg nem jó a gyujtótrafó fele sem megy áram!Lehet a gyujtáskapcsoló vacakol már nem tudom!
Üdv mindenkinek! Hálistennek régóta nem kellett írnom ide, mert jól ment a gép. Thalia 2001, 1.4, 16 V.
Most azonban megadta magát :( Este rendben leraktam egy 200 km-es út után, reggel meg már nem akaródzott neki elindulni.
A tünetek: kulcs elfordítása után minden lámpa szépen világít, aminek el kell aludnia, elalszik. Gyújtásra fordításkor azonban néma csend.
Bizonyos időközönként (rendszertelenül) csinált ilyet, de 4-5. próbálkozásra beindult. Vagy ha nem, akkor az akksisaruk levétele és visszahelyezése után megoldódott a probléma. Szerdán már jelzett, mert akkor is csak így sikerült beindítani, de utána nem volt vele gond péntek reggelig.
Reménykedtem, hogy az akksival van gond, de hármat is kipróbáltunk, s eggyel sem indult.
Az nem ellenállás hanem egy biztosíték! Igen simán direktbe át van hidalva, a forrasztás leolvad ha gond adódna! Akkor megy tönkre ha a motor valamiért szorul vagy már kenés hiányos ezért érdemes a motor csapágyait meg kenni! Egyébként ez egy fölös alkatrész mert a 4. fokozat direktbe megy ez a biztosíték akkor ki van kerülve....
A páromnak van egy TWINGO-ja és én is evvel a problémával szenvedtem. Azt mondom, hogy a
pillangószelep kitisztítása nem lesz elég. Az alapjárati léptetőmotor tengelyét is ki kell tisztítani.
Ki kell azt is szerelni, én csavarlazítóval pucoltam ki a tengelyen lévő lerakódott szutykot, valamint
a házat is.
Meg kellene nézetni valakivel, hogy a LAMBDASZONDA jól működik-e ?
A végére hagytam, de fontos ! A PILLANGÓSZELEP TENGELYE MENNYIRE LÓG A HÁZBAN ?
Ha a lógás eléggé érezhető, ( járómotornál, fel illetve le mozgatással, ha a fordulat ingadozik ) akkor azt is cserélni kell. Ezt érdemes kompletten megvenni.
A TWINGO tengelyét is szétszereltem és az esztergályos haverommal egy kicsi nútot esztergál-
tattam bele, amibe egy vékony "O" gyűrűt raktam. Evvel a gyűrűvel került vissza a házba. Finoman kell illeszteni, hogy könnyedén működjön.
Nem egy időtálló megoldás, de még működik és lehet cserélni a gyűrűt. Ideig-óráig megteszi, de ez is egyszer cserés lesz.
Nekem pont az volt a bajom vele, ki kellett cserélnem a tömítéseket, azóta az alapjárat nagyon stabil, még viszonylag hideg motornál(épphogy elindul a vízhőfok mutató) is visszaáll 750-800-ra.
Tegnap kiszereltem a pillangó szelepet, kitakaritottam, azóta meleg motornàl lassan esik vissza az alapjárat normàlis szintre. Ugy 1250- ről csökken, de nagyon lassan, utána stabil.
Autókereskedésbe vettem a kocsit!Semilyen imo nem villog és nem világít!2 kulcs van hozzá egy gyujtás a másik az ajtókat nyitja!Elegem van belőle mindíg szivat!
A helyes megoldás, hogy a relé megkapja a fix +12V-ot és a testet az ECU adja neki.
Egyformán működik a befecskendező relé és az üzemanyag szivattyú/gyújtás relé. Erről a reléről kapja(ják) a trafók a +12V-ot.
A testet az ECU adja! Ezért a 2,9V akár jó is lehet.
Az ECU tiltását az ütközésérzékelő és a immobilizer is teheti.
Ha az ütközésérzékelő át van kötve, akkor valószínűleg a lopásgátlóval van a gond.
Ez kivett kulcsnál lassan villogó piros LED a műszerfalon.
Ráadott gyújtásnál, jó kulcs esetén elalszik a LED.
Hibás kulcs esetén gyorsan villog. Ekkor le van tiltva az indítás és nem húznak a jelfogók, csak az önindító forgatja a motort, de se benzin, se gyújtás, se befecskendezés.
H a csak télen jelentkezik, akkor lehet hibás a kulcs, de lehet az érzékelő gyűrűvel is gond. A gyújtáskapcsoló körül helyezkedik el. A gyűrű lehet menetzárlatos, szakadt, testzárlatos. Talán a testzárlat a leggyakoribb.
Ha gyorsan villog a lámpa indításkor, akkor kormányburkolat le, gyújtáskapcsolónál levő tekercs, csatlakozó, vezetékek megmozgatása, hátha helyrejön, ha nem, akkor másik kulccsal próbálkozni. Ha nincs másik kulcs, akkor kulcsot szétszed és a benne levő tekercs visszaforrasztása lehet a megoldás.
A relé tekercs megkapja a 12 v-ot de a másik lábán test kellene, hogy legyen, nem mérhetnél 2,9 V-ot. Így a relé nem húz be és nem kapcsolja a 12 V-ot a szivattyúra. (Persze ez csak akkor igaz, ha a relé tekercsének egyik lába testen van a másikra meg megkapja a gyutáskapcsolóról biztosítékon keresztül a 12 V-ot. Nincs rajzom nem tudom, csak okoskodok....
Na szóval előzőleg rosszul írtam!Az üzemanyag szivattyú relénél megvan a 12 volt,ha ráadom a gyujtást a 2-dik merőleges lábnál 2.9 voltot mértem ez lehet hogy kevés?A biztinél megvan a 12 volt!De a szivattyú pozitívján semmi a negatív megvan!Szóval van valakinek ötlete miért vacakol?
Aki utolér, az mindenképpen gyorsabban halad nálad. Én ilyenkor még segítem is az előzését, hagy menjen, ha annyira sürgős. Bár az tényleg igaz, ha Dacia Dusterral megyek, akkor nyugodtabbak mögöttem, bár a tempóm ugyanaz. :)