Keresés

Részletes keresés

david_e Creative Commons License 2020.10.04 0 0 4776

Két kérdésem lenne:

 

1) A kazán (MIKA 6EU) szivattyú beragadás elleni funkciója OFF üzemmódban is aktív?

 

2) A termosztátnak is van beragadás elleni funkciója (gyári alaphelyzetben inaktív), de gondolom azt nem kell aktiválni, ha a kazán is rendelkezik ilyennel?

Sony Black Creative Commons License 2020.10.01 0 0 4775

Gáz szelepet nagy láng irányba eltekerted?

Előzmény: subigsxr (4774)
subigsxr Creative Commons License 2020.09.30 0 0 4774

Sziasztok. Most inditanám be a mika 6e kazánt, az örláng ég ,de a föláng nem kapcsol be mikor a szivattyú már megy .ez még a régi fajta nincs kilyelzö és hibakód. Köszönöm a segítséget

dakaros Creative Commons License 2020.09.29 0 0 4773

Én is erre gondoltam. Köszi.

Előzmény: Törölt nick (4772)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.29 0 0 4772

Egyszer találkoztam csak ilyennel. A kazánban lévő nyomásérzékelőt kellett cserélni. ...filléres alkatrész.

Előzmény: dakaros (4771)
dakaros Creative Commons License 2020.09.28 0 0 4771

Sziasztok! Mika6EU-kazánunk van. Kettő telet fűtöttünk vele. Idáig szépen "muzsikált". Ma indult volna a próba.F-37 jött és 0,0 bar. Nyomás pedig volt benne. Tömlő, feltöltés,nyomás rákapcsol, semmi.Továbbra is F-37  0,0bar... 

Sony Black Creative Commons License 2020.09.27 0 0 4770

Fűtést kérdezte, pontosabban a Mikát, nem a HŰTÉST!!!

Oda klíma kell, ez nem kérdés szerintem... (hogy azzal lehet vele fűteni is mellékes, zajos, nem komfortos)

 

Előzmény: Téli nap (4769)
Téli nap Creative Commons License 2020.09.27 0 0 4769

  Ja tökéletes, de a  tetőtér nyáron továbbra is pokol lesz.

Előzmény: Sony Black (4768)
Sony Black Creative Commons License 2020.09.27 0 0 4768

Tökéletes a Mika ide. Mivel nincs parapet ezért a turbós változatot kell venni, homlokzati falra rakni, 60mm-es lukat kell az égéstermék elvezetőnek fúrni. Az hogy az agglomerációba ez neked mennyi nem tudom. Cirka 600-800e számoljál...

Előzmény: 0lvas0 (4766)
Téli nap Creative Commons License 2020.09.27 0 0 4767

 Van e vezetékes gáz ?

 Csak azért mert a konvektor mehet PB. ről is.

 Tegyük fel van. A mika akkor sem ide való,  mivel eleve  egy meglévő parapet konvektor helyére lett konstruálva.

 

 

" Körülbelül milyen összegben lehetne gondolkodni egy ilyen korszerűsítés kulcsrakész rendelése esetén az agglomerációban?"

  Min. 700 eft ban. Nagyon alsó hangon.

 

 

   "Tetőbe pár éve tettünk 10 centi szálast, mert nyáron elviselhetetlen volt már a meleg. A nyaralót télen egy darab FÉG konvektor fűtötte és tette lakhatóvá"   ha 15 cm -t raktatok volna akkor is meleg lenn fenn, sőt talán a 20 cm -es szigetelésnél is.

 

 Viszont   ilyenkor lenne hasznos egy klíma. Nyáron hűt, télen fűt. Célzottan a tetőtérre és a felesleges hideget le a földszintre.

 A Fég konvektor viszont maradna.

 Körültekintően talán egy  350 ből megoldható. Ok. legyen 400 , de még mindig olcsóbb mint a mika.

Előzmény: 0lvas0 (4766)
0lvas0 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 4766

Kicsit tanácstalan vagyok, ezért kérdeznék. Adott egy kis téglaépítésű szigeteletlen nyaraló kb 35nm alapterületű, alul kis főzőzfülke, kis tusolós wc, és kb 1 nm kis helység leválasztva kívülről külön bejárattal ahol a 60literes bojler található, a többi kvázi nappali - kb 20nm. Fent két háló a nyeregtető alatt – összesen tehát kb 50nmről beszélünk. Tetőbe pár éve tettünk 10 centi szálast, mert nyáron elviselhetetlen volt már a meleg. A nyaralót télen egy darab FÉG konvektor fűtötte és tette lakhatóvá (persze csak a földszinten), mely kéménybe van kötve – pontos típust nem tudok. Jó lenne ha fent is lenne fűtés, de nem szeretnénk nagyobb beruházást eszközölni – kondenzációs kazánt teljesen feleslegesnek találom (méretben is), a beruházás értéke nem növelné sem a használati sem az esetleges értékesítési értéket esetünkben. Szerintetek megfelelő lenne egy MIKA nekünk, ki tudná fűteni a tetőteret, belehet kötni a kéménybe, vagy ki kellene ütni a falat – villanyfűtést nem szeretnék, szerintem az nagyon drága lenne…

 

Körülbelül milyen öszgben lehetne gondolkodni egy ilyen korszerűsítés kulcsrakész rendelése esetén az agglomerációban?

Köszönöm

Téli nap Creative Commons License 2020.09.23 0 0 4765

 Ha ketten jöttek , akkor nem is olyan sok.  És a csavar meghúzása után mi a helyzet ?

 

 

  

".legkozelebb feljelentem oket!! " semmi akadálya, minden magyar állampolgár alkotmányos joga a feljelentés, de azért annak okának alaposnak kell lenni. 

  

 

 Máskülönben  nem feljelenteni kell, hanem panaszra menni., a kettő nagy nagy különbség.

 

 Máskülönben a gázszag  nem veszélyes , direkt arra van, hogy  indikálja... ja  van akinek jelezze, hogy nagy baj lehet.

 Pl. egy gázrobbanás !!

 

 

  

Előzmény: Olexáné Horváth M?nika (4763)
Sony Black Creative Commons License 2020.09.23 0 0 4764

De ez miért tartozik ide?

Előzmény: Olexáné Horváth M?nika (4763)
Olexáné Horváth M?nika Creative Commons License 2020.09.23 -4 0 4763

Sziasztok!Nagyon gazok ezek a szerelok!!Kijonnek es meghuznak egy csavart es elkernek 15ezret!Gazszagot arasztott a keszulek es azt mondjak ne ijedjek meg!2kislany van a hazban!Hat kivanom mind a 2szerelonek hogy szivjanak Gazt ok is es a csaladjuk is!!De jo melyen ha szerintuk ez nem gond...legkozelebb feljelentem oket!!

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.13 0 0 4762

Ha a "szakember", aki beüzemelte, látott volna mikát már korábban is, akkor tudta volna, hogy a szélrács közepét ki kell fúrni (vagy vágni).

Ez kb. 3 éve, mikor a 6EU kijött, talán még új infónak számított, de ma már minden "semmirekellő fórumhuszár" tisztában van ezzel.

 

Ha fórumozás helyett kihívtad volna valamelyik gyári szervizest, az egyből tudta volna, hogy mi a hiba. De szerencsére te nem vagy ilyen idióta...

 

A gyári parapetet konvektorokhoz is vásárolják, ezért az nem lyukas. Viszont a gyártó árul hozzá lyukasztott szélrácsot is.

Előzmény: Joeey (4761)
Joeey Creative Commons License 2020.09.12 0 1 4761

Gratulálok a véleményedhez, és ezúton engedd meg hogy hasonló szép szavakkal méltassalak, te idióta. 
A kazán szakember által lett beüzemelve, aki ugyan nem hivatalos partnere a gyártónak, de nem is tartok igényt a nevetséges egy év garanciára, illetve vitatkozni sem fogok senkivel arról, hogy a rendszer át lett e mosva pecsétes papír nélkül, valamit arról, hogy műszakilag miért fontos, hogy 5 vagy 7 hónapja vásároltam a készüléket. Egy valamire való gyártó zokszó nélkül ad 5 évet, nem röhejes 1-et. Engedd meg, hogy eldöntsem, anélkül hogy magadfajta semmirekellő fórumhuszárok okosnak és képzettnek titulálnák magukat más személyek méltatása mellett.

De a lényeg, hogy mi is volt a hiba. A kazánhoz vásárolt GYÁRI parapet nem képes kiengedni a füstgázt a friss levegő biztosítása mellett, így a kazán letiltja magát. Mivel a parapet frontja teli, néhány lyuk utólagos készítésével a csodás gyári megoldás működni is fog. Ennyit arról, hogy a hivatalos a szuper.

Előzmény: Törölt nick (4741)
eekeili Creative Commons License 2020.09.11 0 0 4760

 Azt azért tudnod kell, hogy  olyan készüléket aminek a beüzemelője, garanciális szervizelője, javítója    50 -60 km-en túl van  inkább nem telepít.

 Nem most hanem már  legalább 50 -60 éve  a tartós fogyasztási cikkek forgalmazását csak akkor engedték, ha  a szervízhálózat jól kiépített  és könnyen elérhető. 

 Írod ezt a  45 eft   + áfát. Az  eleve 57,2 eft. Egyszerűbb gázkészülék ára. Ok. nem  a mika.  Vagy  nyomatékosan  fel kell hívni az emberek figyelmét ha ilyen anomáliák előfordulnak.

Előzmény: DaKaJu (4756)
eekeili Creative Commons License 2020.09.11 0 0 4759

  Azért  a telefon  az e mail és az SMS  más más információs  kapcsolatra való.

 

 Épp a napokban volt némi vitám az egy nagy szolgáltatóval.

 A hűség időm lejár és hosszabbítani szerettem volna némi módosítással.

 Felhívtak legalább 4 x , mondom ok. megbeszéltük, rendben, de azért írásban erősítsék meg. Várom várom sehol a megerősítés , de nem jön. Felhívom őket, végül az egyik ü.int kínyögí hogy szerintük az email nem biztonságos. Ok. ha ti mondjátok. De a telefonos az mennyire ?  A szó elszál az írás megmarad !. Tény hogy csinálnak hangfelvételt, de ahhoz az egyszerű ügyfél nem fér hozzá.

 Ezután én is mindig bemondom... haver én is felveszem a mondokádat !!

 

 Úgyhogy abban állapodtunk meg, hogy papíron is megküldik azt amit ajánlottak.

Előzmény: DaKaJu (4758)
DaKaJu Creative Commons License 2020.09.11 0 0 4758

Épp azért nem telefonáltam, mert nem akartam zavarni. Gondoltam pár nap elég lesz arra, hogy válaszoljanak az e-mailre, mivel nem volt sürgős a dolog. De már eltelt egy hónap és lassan működnie kellene a kazánnak. A másik, hogy a gyár oldalán minden partner e-mail címe is szerepel elérhetőségként. Ebből én arra következtettem, hogy ez egy működő kapcsolatfelvételi forma. De tudomásul vettem, hogy nem az, ezért is írtam, hogy most jön a telefonálgatós verzió. Amit nem tudok elfogadni, az az egyetlen ajánlatban szereplő (45e+ÁFA) ár.

Előzmény: Sony Black (4757)
Sony Black Creative Commons License 2020.09.11 0 0 4757

A telefonossal kellett volna kezdeni. Nem is értem, hogy várod el szakemberektől hogy gép előtt üljenek, és a leveleddel foglalkozzanak... Örülj ha telefonon eléred őket munka közben! Nekem is 15-20 percenként csörög a telefonom és nem tudom mindig felvenni, sőt...  Felhívod és lebeszéled! Egy kondis kazánnak 25e ft +áfa a beüzemelése Budapesten. Egy Mikának 15e +áfa. A 45+áfa, az bitang sok még akkor is ha 130km kell neki utaznia. Az kb 4000ft üzemanyag költség.

Előzmény: DaKaJu (4756)
DaKaJu Creative Commons License 2020.09.11 0 0 4756

"Számomra érthetetlen, hogy ha valaki több mint kétszázezerért vesz egy mikát, az miért akarja megspórolni a beüzemelés max. húszezres költségét, és mond le a garanciáról!??"

 

Barcson lakom. Kb egy hónapja, a gyártó oldalán található szervizpartnerek közül az összes 100 km belül található vállalkozónak/vállalkozásnak (10 db) írtam e-mailt, melyben árajánlatot kértem a beüzemelésre. Ketten jelezték, hogy nem vállalják. Az egyik legközelebbi (ez Pécset jelent, ami kb. 70 km) 45000+ÁFA áron csinálná meg. A többiek egyszerűen nem reagáltak. Megkerestem a gyártót is a problémával. Ők azt válaszolták, hogy sajnos a környékünkről senki nem jelentkezett partnernek, de ha tudok valakit, aki alkalmas lenne és vállalná, akkor jelezzem feléjük.

 

Még nem adtam fel, most áttérek a telefonos megkeresésekre, mert van egy olyan gyanúm, hogy talán az árajánlat írásba foglalásához nem volt "kedvük" a szakembereknek. Bár nagy csodát így sem várok, de az biztos, hogy 45000+ÁFA-t nem szeretnék fizetni a beüzemelésért.

Előzmény: Törölt nick (4741)
Palási Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4755

" Lesz nálunk egy részleges felújítás, mert a fürdőt át kell alakítani: a kád helyett zuhany lesz, és akkor a burkolatot is cserélik."  Ezt a felújítást a fűtéskorszerűsítéstől függetlenül elvégezhetik.

 

 Mint írtam   , egy központ fűtés 800 eft és millió között lenne.

 Meg kell nézni a konvektorokat, kitisztítani, beállítani -- esetleg cserélni - habár a konvektorok tartós készülékek.

 

 Kettő konvektor bőven fedezi  egy ekkora lakás  hőigényét. És  mint írtad földszinti... ha alatta van pince, azt hőszigetelni  alulról.

 

 Az egyenletes  hőeloszlás miatt egy vagy kettő ajtót cseréli... szélesebbre.

 Végül a meredek javaslat :   kívül a saját falat hőszigetelni. Elsőre meredek, de nem tilos, majd a többiek is  kedvet kapnak és folytatják.  Ha már megvannak azok a készülékek  nem biztos ,hogy a likvidálásuk a legcélszerűbb... mint ahogy  előttem utánam írták !!

 Amúgy a kényes mikára a gatyájuk is rámehet !!

Előzmény: csincsilla72 (4751)
Palási Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4754

   Van benne valami !  

 A korábban leírtak nagyjából a milliót súrolják... kis szerencsével  800 eft is lehet .

Előzmény: patopal (4752)
patopal Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4753

Inkább javítsanak a szigetelésen, valamilyen módon.

Előzmény: patopal (4752)
patopal Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4752

Amit a rendszer kialakítására elköltenének, abból a pénzből , sok évig  fűthetnek a jelenlegi konvektorokkal.

A modernebb fűtésrendszer megtérülése az életükben biztos nem jön össze.

 

Előzmény: csincsilla72 (4751)
csincsilla72 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4751

Persze, jogos az észrevétel, hogy túl kevés az infó, bár nekem eredetileg csak egy technikai kérdésem volt, és az is bénán megfogalmazva:-)

Mindegy. Maga a lakás egy kis társasházban van, 40 nm, egyszobás, földszinti, csak az egyik oldalon és fölül vannak szomszédok, de sajnos évek óta külföldön van mindenki, a lakások lezárva, fűtés ott nuku, ezért az öregek lakása nagyon hideg. Náluk konvektorok vannak, szám szerint kettő, egy a szobában, egy a konyhában, plusz van egy fürdőszobai fali fűtő. Lesz nálunk egy részleges felújítás, mert a fürdőt át kell alakítani: a kád helyett zuhany lesz, és akkor a burkolatot is cserélik. Erre a munkára már van kivitelező, de a fűtésrendszerhez ő nem nyúl, nem is ért hozzá. Most merült fel a lehetősége annak, hogy a konvektorokat lecseréljék parapetes cirkóra, mert a fűtés drága is, nem is hatékony, de ahhoz tudni kell egy körülbelüli összeget, hogy egyáltalán mibe kerülne az egész. Nem értenek hozzá, utólag jutott el hozzám is a kérdés és felajánlottam, hogy segítek érdeklődni. Ennyi. Az elképzelés az lenne, hogy a konyhai parapetbe menne egy Mika, és lenne 4 db radiátor: egy a szobában, egy a konyhában, egy a fürdőben és egy az előszobában. A vízszerelő a csövezésre és a radiátorokra tud anyagárat kalkulálni, de a kazánról nem nyilatkozott, ezért kerestem valami egyszerű választ. 

Dönteni ők fognak, de a fürdőszoba-felújítás addig nem kezdődhet meg, amíg a fűtésről nem döntenek. Ha sokallják a ráfordítandó összeget, akkor marad a kádcsere és a burkolás, és akkor szakit sem keresnek/hívnak. Nem filléres összeg és igen, itt a tél hamarosan, a vizes sem vár a végtelenségig, mert ha náluk nem tud dolgozni, akkor kezdi a következő munkáját.

Hát evvan, ez a történet. 

Előzmény: Palási (4749)
Palási Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4750

 " Nem túl komoly készülék,"  egyet értek.

 

 De előfordulhat olyan, hogy más megoldás nincs, vagy csak milliókért !!

 

  Jó csak   egy felett !! Pl. 6 emelet a lakás fölött !!

Előzmény: Törölt nick (4746)
Palási Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4749

 Azért arra  kíváncsi lennék, hogy mi alapján készül a költségvetés  ha még a kazán sincs kiválasztva.

 

   "Jelen pillanatban csak költségvetés készül, és dönteni kell, hogy milyen fűtés legyen majd kialakítva."

 

 Sokat nem tudunk a lakásról, de ha már kérdezel bennünket talán előbb  te hozzál nyílvánosságra néhány adatot.

 Tehát milyen fűtés legyen kialakítva ??

 

   Ismerni kellene a lakást !

 

 Nyilván egy  emeletes ház egyik lakása , nem nagyobb mint 60 nm, gázfűtés van   abból is  a parapet konvektoros fajta.

 Sőt  mázlijára a tulajdonosnak az egyik konvektor pont a konyhában van.

 

 Zöld út a  mikás fűtés kialakításra.

 

 Azért   nagy valószínűséggel kell egy  gázterv, potom  40 -50 eft ért egy engedélyes  gáztervező elvégzi sőt az illetékes szolgáltatónál  ha kell engedélyezteti is. A gáztervezőknek van   szakijuk vagy fordítva a  víz- gáz- fűtésszerlőnek van  'gázszerelője'. A lényeg ajánl valakit ...  "akik szakit sajnos még nem találtak."  kipipálva ez a probléma.  

 Aztán valamire való tervező  külön kérésre, esetleg külön díjazásra  készít egy  'költségvetést' ( ami már készül, de mi alapján   ? ).

 Ami azért még nem költségvetés,  csak ,  csak egy  árbecslés. Sőt az sem  . Legyen egy árazatlan költségvetés,   így korrekt a megnevezés. Ebben az van, hogy mit , miből mennyi anyaggal. Ha be is árazza az nagyon hasznos, de azt azért tudni kell, hogy a véglegest az adja meg aki készíti a munkát.. tehát a víz- fűtés és gázszerelő.

 Nos a műszaki tartalomról amibe azért a megrendelőnek van beleszólása ha segítenek neki.

Ahhoz a 60 nm-es lakáshoz kellhet 5 -6 db radiátor, ami úgy 10 kW -ot tud. Igaz a mika ennyit nem, az csak 6kW -ot, sőt ha picinyke a konyha oda talán radiátor sem kell. Tehát  jó esetben  kell 5 radiátor. Azért  a radiátorok méretét is tudni illik... a tervező első körben megadja, jó eséllyel a megfelelőt. Kell vagy  60 fm fűtéscső, vékonyabb és vastagabb... 15 és 20 mm -es , szerelvények ,  /szabályzó szelepek, torlók, konzolok stb.  és szűrő /. Még szerencse hogy gázcső nem igen kell, azokat csak le kell vagdosni. Kivéve azt amely a MIkához megy .

 Ezután az említett szaki,   a víz-, fűtés- és gázszerelő megnézi a helyet, a tervet, beárazza magának  és ad egy árajánlatot. Ha elfogadják az idős rokonok,  mehet a munka.

 Azért arra figyelni kell, hogy  a beüzemelés legyen benne... amit a technorgáz végez, meg az is ami egy ilyen kényes mika rendszerhez kell.

 Nem veszik fel a telefont  ! Nyár van  /volt  !!!

 Nem szeretik a hosszas érdeklődést, hát bé kell menni az üzletbe

 ... csak nem dobnak ki. Úgy kell tenni mintha vásárolnál... jó sokat.

 Hogy milyen lik kell a simához és a turbóshoz,  nem tudom.. passz !!

 Amúgy   most már   késő   fűtést telepíteni, inkább jövőre.

 Annó  én  10 éve  a körúton  júliusban kezdtem és dec 1 .- re lett kész. Pedig ösmerös volt a szerelő, ingyen parkolt    akkor még a Corvin cent.. ben, mégis elhúzódott. Az derék műszeres kéményseprők ,  meg sok egyéb ok miatt.

Előzmény: csincsilla72 (4747)
csincsilla72 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4748

Neked is köszönöm!

Előzmény: Sony Black (4740)
csincsilla72 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 4747

Senki nem nyúlt még semmihez, de egy vidéki, kisvárosi lakásról és idős rokonokról van szó, akik szakit sajnos még nem találtak. Jelen pillanatban csak költségvetés készül, és dönteni kell, hogy milyen fűtés legyen majd kialakítva. Ez egyszerű érdeklődés volt, ne gondold, hogy mi magunk fogjuk a kazánt felbarkácsolni. Laikusként kérdeztem, hogy mi a különbség a kettő között. A választ megkaptam, köszönöm szépen.

Próbálkoztam a technorgáznál is, senki sem vette fel a telefont. 

Majd legközelebb egy viszonteladót hívok fel. Csak ők sem szeretik a hosszas érdeklődést vásárlás nélkül. 

 

Előzmény: Törölt nick (4746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!