Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 7409
sziasztok
Ha "pótbefizetek" egy kft veszteségeinek fedejésére, akkor azon kivül, hogy a tulajok az eredeti arányban teljesitik a befizetést, és megküldjük a cégbíróságnak a taggyűlés jegyzőkönyvét, ahol ere kötelezik a tagokat van más kötelezettség is, Gondolok ara, hogy kell-e ügyvéd ekkor is, ugymind a tőkebefizetéskor?
Ugye a pótbefizetést az eredménytartalékra kell könyvelni? (szerintem ezért nem kell ügyvéd, de nem vagyok benne biztos)
köszi
aamen Creative Commons License 2003.12.10 0 0 7408
"En itt tanacsot probalok kerni wazze..."

en meg tanacsot probalok adni.
aztan van, aki tud olvasni, meg van, aki nem.

Előzmény: sz..zs (7405)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.12.10 0 0 7407
Ingyen es kompetens megoldast kaptal a problemadra. Miert agyazol? :O
Előzmény: sz..zs (7405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 7406
Vazze, tanácsot kaptál, ne reklamálj.
Előzmény: sz..zs (7405)
sz..zs Creative Commons License 2003.12.10 0 0 7405
igen es a kutya nem kivancsi egy ilyen szintu valaszra sem. En itt tanacsot probalok kerni wazze...
Előzmény: aamen (7404)
aamen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 7404
"Ezeken kivul ha tudtok vmi megoldast,"

persze, csinajja bt-t.
vagy kft-t.
izles es penztarca szerint:)
a kutya nem kivancsi a vegzettsegedre:)

Előzmény: sz..zs (7401)
sz..zs Creative Commons License 2003.12.09 0 0 7403
az a gond, hogy apam vmi nem bolti jellegu kereskedelmi lófütty neven valtotta ki, nekem az en munkam pedig teljes mertekben Fotozasrol szol(na). (fenykepeszet, teaor74.81)
Előzmény: Szakbarbár (7402)
Szakbarbár Creative Commons License 2003.12.09 0 0 7402
Akár új igazolványt vált ki valaki, akár a régiben szereplő tevékenységi köröket bővíti, az okmányiroda mindenképpen kéri hozzá a bizonyítványmásolatokat, mert az Ev. tv. azt mondja, hogy csak olyan tevékenységet lehet folytatni, amire a vállalkozónak vagy alkalmazottjának, segítő családtagjának képesítése van. Hogy ez a gyakorlatban mekkora marhaság, arról tudnék mesélni, de túl hosszú lenne, inkább azt mondom, hogy válassz olyan szakmakódot, ami valamennyire hasonlít arra, amit csinálni akarsz és amihez nem kell különösebb végzettség. A tanácsadás félék egy részéhez pl. csak érettségi kell és abba elég sokminden belefér.
Előzmény: sz..zs (7401)
sz..zs Creative Commons License 2003.12.09 0 0 7401
sziasztok!
hatha tudtok nekem segiteni... javitsatok ki ha valamit rosszul tudok, mert en ehhez a vallalkozosdi/adozosdi dologhoz sügér vagyok...

Lenne nekem egy melo amihez szamlakotelesnek kellene lennem, szoval ki kellene valtanom a vallalkozoit. A problema csak az, hogy ehhez pedig szakiranyu vegzettseget igazolo papir kell (ugytom). Ami nekem nincs, de az elvegzendo dologhoz ertek. Szoval ez az ut jarhatatlan...

Apam egyeni vallalkozo, de amit csinal (szoval amilyen teaorvagymilyen szamokra ki van neki valtva a vallalkozoi) az szinten nem fedi az altalam a kesobbiekben elvegzendo munkat, szoval igy szinten nem lenne elvegezheto a munka. De en ugy hallottam, hogy x Ft-ert ki lehet boviteni a tevekenysegi kort es ugy mar mehetne a dolog. Vagy ehhez is kell kepesitesigazolas?

Ezeken kivul ha tudtok vmi megoldast, NAGYON szivesen veszem.

Meg 1 kerdes, ami jobban profilba vág:
Ha en a fent emlitett munkaert mint e.vallalkozo a fizetest reszben penzben, reszben targyi eszkozben kapom (mar a szerzodesben is igy lesz), akkor az eszkoz erteke utan kell adozni? gondolom a penz utan biztos kell...

bocs ha tul sok benne a hulyeseg...

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.12.09 0 0 7400
:)))
Előzmény: Törölt nick (7399)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.09 0 0 7399
Képzeljátek el, mi történt az egyik 9 alkalmazottat foglalkoztató ügyfelemnél:
a dolgozók a béremelési igényüket frankón, írásban, figyelmeztető sztrájk meghirdetésével nyomatékosították!
MaZsola Creative Commons License 2003.12.08 0 0 7398
Emberek! Van akinél már gallyra ment a 2003-as cafeteria rencer? Mi 2004 miatt csak a hajunkat tépjük, szakszervezetet meg nem akarunk. Minden kib@ drága lett. B@...
Elm Creative Commons License 2003.12.08 0 0 7397
van... bar sajnos kozel sem olyan rendszeresen, mint Ti, de pl. eksön_ olvtars nemcsak a munkajogot nyomja folyamatosan, de mashol is... es van meg egy par...
Elofordul az ilyen, igen, ok a kivetelek. :o)
Előzmény: kreativtucsok (7386)
rönci Creative Commons License 2003.12.07 0 0 7396
Kedves Válaszolók! Igen, eszembe jutott, hogy nem adó, hanem illeték, de csak utólag. Köszönöm a válaszokat, továbbítom az anyámnak, aki nem tudja eldönteni, varrja-e párnacihába a bankban tartott pénzét, vagy hagyja ott. Azt állítja, hogy bankszámlán tartott pénz esetén 2 százalék öröklési illetéket vagy mit kell fizetni, de én ezt igazságtalannak érzem, mert hiszen azt a pénzt ő már egyszer leadózta. Amúgy bocsánat az első levél morbid megfogalmazásáért, tisztára úgy ment át, mintha azon filóznék, mikor tegyem el láb alól őket. Bocs!
r
Előzmény: csotrog (7389)
MaZsola Creative Commons License 2003.12.07 0 0 7395
Te is csak a harmadik típusú találkozásokat keresed...
aamen Creative Commons License 2003.12.07 0 0 7394
"jelentsem nekik ha arra gyanakodnék,"

ez a bejelentes menu is erdekes, masok mindig irjak, hogy ott van egy form, amin be lehet irni az uzleti konkurencia adatait, de nekem sose mukodott meg, mindig csak krikszkrakszok jelentek meg a form helyen, kiprobaltam, most is, pedig a mozillan kivul a konquerorral is megneztem, erhetetlen ez a technika..

Előzmény: Törölt nick (7393)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.06 0 0 7393
Köszi 2 dokumentumot, azt hiszem pont ilyen kellett!
Sajnos az ingyen vindózt már nem lehet letölteni az ajánlott oldalról. Helyette arra bátorítanak, jelentsem nekik ha arra gyanakodnék, hogy "valaki vagy valamely vállalat nem jogtiszta szoftvert használ vagy forgalmaz".
Még ilyet! Még jó, hogy nekem van jogtiszta operációs rendszerem.
Előzmény: MaZsola (7392)
MaZsola Creative Commons License 2003.12.06 0 0 7392
Itt próbálkozz: Magyar Könyvelők Országos Egyesülete. Számviteli politikát pedig ennél a cégnél láttam. Ja, és ingyen Windows-t találsz itt. Buta Softver Akármikor. Ez utóbbiak még a szerzői jogsértésért is megdicsérnek. Előre a szerzői jogok megtiprásáért!!! Ingyen cucc rulez!!!
Előzmény: Törölt nick (7390)
wizes Creative Commons License 2003.12.06 0 0 7391
Nem elfelejtve!
Imádom a szárított szőlőt!
Üdv.!
wizes.

Előzmény: MaZsola (7354)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.06 0 0 7390
Szeretném mekkérdezni, hogy tudtok-e letölthető vagy ideiglenesen kipróbálható:

- Komplett számviteli politika készítő programról

- Pénzmosási szabályzat készítő programról

Balázs

csotrog Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7389
Rönci
Illeték tv-i idézet - ezévi:
4. § (1) Az illeték tárgyára vonatkozó mentesség (tárgyi illetékmentesség) esetén nem kell illetéket fizetni. Az illeték fizetésére egyébként kötelezett mentessége (személyes illetékmentesség) esetén az illetéket a mentes féltől nem lehet követelni.

16. § (1) Mentes az öröklési illeték alól:
a) ...... közjóléti célra juttatott örökség (hagyomány);
b) az értékpapír, a takarékbetét, a gazdasági társaság tagját megillető vagyoni betét (üzletrész, szövetkezeti üzletrész) öröklése;
c) a magánnyugdíjpénztártag egyéni számláján lévő összegnek a kedvezményezett, illetve az örökös általi megszerzése, ha azt a kedvezményezett, illetve az örökös a tagsági viszony folytatása mellett a pénztárban hagyja vagy más magánnyugdíjpénztárba viszi át;
d) az egy örökösnek jutó ingóörökség 300 000 forint forgalmi értéket meg nem haladó része. Az értékhatár megállapításánál a más címen illetékmentes ingóságot, ...... stb

A jövő évit nem tudom...

Előzmény: rönci (7383)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7388
ezen mar en is gondolkoztam,
hogy nem jo palyat - illetve mast - kellett volna valasztani :-(
Előzmény: Tvnet_Sanya (7387)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7387
Igaz. Azok okosabbak nalunk...:)
Előzmény: kreativtucsok (7386)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7386
szerinted letezik olyan forum ahol gyakorlo jogasz ingyen es bermentve adogatna tanacsokat ? :-)
(tisztelet a kivetelnek, ha van ilyen)
Előzmény: Tvnet_Sanya (7384)
kreativtucsok Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7385
az illetek merteke attol is fugg milyen kozel allsz az orokhagyohoz (illetek tv. ben tablazat)
+ en ugy tudtam, hogy csak akkor kell fizetni a kp illt. bankbetetek utan ha kozokiratba foglaljak (mint az ajandekot) de konkretan nem talalom a jogszabalyban az oroklesnel
erdemes lenne megkerdezni a kozjegyzot....
Előzmény: rönci (7383)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7384
Az orokosodes nem ado, hanem illetekkoteles dolog. Legalabbis eddig igy volt es remenyeim szerint igy is marad. Az hogy a penzbeli orokseg utan kellet-e valaha is fizetni illeteket az mar vegkepp nem tudom megerositeni. Szerintem nem. Ezt a kerdest valamifele jogasz forumon kellene talan bedobni.. :)
Előzmény: rönci (7383)
rönci Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7383
Sziasztok, információra lenne szükségem: készpénz után (bankbetét) mennyi örökösödési adót kell fizetni? Változik-e jövőre?
Köszönöm a segítséget!
r
Elm Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7382
Thnx.
Előzmény: Törölt nick (7381)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7381
Akkor rendelkezhetsz, ha az 15 eléri a 100 Ft-ot. Tehát van legalább 10000 Ft fizetendő adód. A viszonyítási alap a 71. sor adata. Ezek szerint nálad ez nem játszik.
Előzmény: Elm (7380)
Elm Creative Commons License 2003.12.05 0 0 7380
Sziasztok, hagy kerdezzek egy hulyeseget.

Tfh. beadom az szja bevallasomat, csatolva a rendelkezeseket a civil es az egyhazi 1%-rol is. De ugyanakkor lakashitel miatt visszaigenylem az osszes adomat. Kerdesem: jut-e valamennyi penz a megjelolt szervezeteknek, vagy nem? A jovedelmem utan fizetendo ("elvi") adombol szamitjak az 1%-okat, es igy igen, vagy csak a tenyelgesen befizetett adom 1%-at - igy esetemben 0 Ftot - utaljak at?

elore is thnx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!